Nestlé's Kindermeel een middelT Uurtabel der Missen De moordenaar werd in alle haast naar hot gasthuis gebracht, want hij had on danks zijne doodelijko wonden, het bewust zijn niet verloren. Toen de onderzoeksmagistraten na een eerste onderzoek in de kamer der misdaad, naar het gasthuis kwamen om don moor denaar te ondervragen, was deze echter gestorven zoodat daarmee alle aanleiding tot verder onderzoek verviel. Op de muren der Duitsche legatie, heoft do nachtpolicie op ronde te Brussel, Zaterdag nacht liet volgende te lezen ge kregen, in zeer groote roode letters, op den muur geschilderd Geen oorlog of dynamiet Do policiemannen verwittig den onmiddelijk hunne oversten, die hot opschrift deden verdwynen. Hetzelfde opschrifd word gevonden op de muren der Fransehe legatie en van het Fransch konsulaat. Donderdag avond werd van M. Edw. Mileamp van Heist-aan-Zee, te Brussel- Noordstatie 62,000 fr. ontvreemd, zooals onze lezers weten. Welnu, Maandag morgend heeft de Z. E. H. Pastoor-deken van St-Gudula, te Brussel, zich by den heer onderzoeksrech ter aangeboden, en heeft hem de 62,000 fr. ter hand gesteld, welke hem door eenen biechteling toevertrouwd waren. Hij kon geen inlichtingen geven, daar do restitutie onder biechtgeheim gebeurd is. Toen Edmond Dierickx, brugdraaier, te Sint-Joris-ten-Distel, in den nacht van Vrijdag tot Zaterdag wakker werd, stelde hij met schrik vast dat zijne vrouw, die reeds geruimen tijd ziekelijk is, het bed en de woning had verlaten. Hij klopte zyne dochter, en beiden zoch ten de vermiste op, zonder haar evenwel te vinden. Haar lijk werd om 4 1/2 uur's morgends op de spoorbaan gevonden, op 15 minuten van de echtelijke woning en op 10 minuten van de statie van Maria-Aalter. Ter markt van Binche werden Zaterdag weer wanordelijkheden verwokt. Te La Hestre hebben de beenhouwers en varkensslachters besloten gedurende 15 dagen te sluiten. Wie dat niet doet zal 1000 fr. boete oploopen. Een groop betoogers uit liet Centrum zal zich Woensdag ter markt van Brussel begeven, om de vermindering van den prijs van het vee te bekomen. Te Jolimont bestond de stoet, uit Fayt bij Manage vertrokken, uit 2500 vrouwen. Blauwe en roode vlaggen werden vooraf gedragen. Men begaf zich bij al de been houwers en boterkooplieden. De huismoeders eischen dat de prijs van vleesch en boter dadelijk by de handelaars zou worden aangeplakt. Ta Manage on Fayt-by «Manage werd Vrijdag cn Zaterdag betoogd. Te Haine St-Picrre, Houdeng-Goegnies en elders heeft men het bijzonder gemunt op do melkverkoopers. Wie een liter melk niet laat tegen 20 oentiemen, loopt gevaar op zijn kruiken te zien uitgieten. Beenhouwers van Morlanwelz hebbon reeds afslag verleend op hun vleesch. Eeno afvaardiging huisvrouwen uit het Centrum zal zich Maandag nanoen, om 2 uur, naar Péronnes begeven, om aan don Volksvertegenwoordiger Gravis te vragen hij do regeering op te treden, ten einde een einde to stellen aan het huidige konflikt. Men rekent op de aanwezigheid van 10.000 vrouwen. De beenhouwers uit de streek vergader den Zondagavond te Houdeng-Goegnies.Er is spraak al de beenhouwerijen in den omtrek te sluiten. Ter Zatordagsche markt van Verviers was Zaterdag veel policie om onlusten te keer te gaan. Alleen vier boterkooplieden waren gekomen de anderen waren tehuis gebleven en de markt was verlaten. Miouwo uitvindingen. In Kalifornie heeft men vastgesteld dat de perziksteeoen zoowel branden als kolen ze geven bij gelijk gewicht meer hitte. Abrikooskernen branden minder goed. Als men perzikkernen genoeg kan vinden In sommige streken van Siberië eet men hout, niet uit nood, maar omdat het eene voedzame spijs is. Men verkiest het soms boven visch. Nu, wij knabbe len wel kalissiebout Hulde. De heer de Broquevllle, minister van Spoorwegen heeft oeno reeks maatregelen genomen ten voor- deele van het personeel van den yzeren- weg. Die maatregelen moeten wel goed zijn want het socialistenblad Le Ptuple schrijft daarover Sedert de aankomst van den heer de Broqueville, zijn een aantal hervor- n mingen ten voordeele van het werk- lieden personeel genomen. We kunnen oen heer minister niet genoeg gelukwenschen met de geno- men beslissingen, en wy hopen dat hij zal voortgaan op de baan welke hij in- geslagen heeft. Als de heer de Broqueville zulke moei lijke gasten als Le Peuple kan bevredi gen, dan mag hij zeggen dat hij den hoogsten heeft afgeschoten. in do parochiale Kerken van Aalst. Kerk van Sir.t-Martinus Zondagen 5, 6, 7, 8, 9, 11 ure. Weekdagen 5 1/2, 6, 6 V27, 7 l/2, 8, 10, ure. Kerk van St Joseph Zondagen 5 Va» 7, 8 V2, 9 V2» H ure- Weekdagen 6, 6 '/27, 8, ure. Kerk van Mijlbckc Zondagen 5, 6 l/s» 7 i/2, 9, ure. Weekdagen 6, 7, 8, ure. KERK DER E.E. P.P. CAPUCIENEN ST. JOB. o Zondags lü mis om 5 ure 2° mis om 6 ure 3e mis om 7 1/2 ure om 9 ure hoogmis 's avonds lof om 5 1/2 ure. -j- Sterfgeval. Maandag 4 dezér maand is godvruchtig overleden te Schellebelle den E. H. Emiel Joseph DE RIDDER, pastoor dezer paro chie, sedert 17 Maart 1897. De eerwaarde overledene was vroeger onderpastoor van Sint-Martinuskerk alhier. Plechtige lijkdienst, gevold van de be graving, Donderdag 7 September om 10 1/2 ure. H.R.I.Y. Allerhande nieuws. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Aleyvaert, Werf, 3, AALST. AALST. Opstand tegen de poli cie. Zondag nacht was Petrus Van Gij- segem in staat van dronkenschap in cene herberg der St-Caniielstraat en maakte twist tegen andere verbruikers. De policie- agent Van Branteghem kwam er tusschen, maar Van Gijsegem kwam tegen den agent in opstand en bracht hem verscheidene sla gen en wonden toe. De agent gelukte erin. mét de hulp van een collega, den woestaard naar het polieiebureel te brengen. AALST. Messengevecht. Se" dert eenigen tijd loefde A B., wonende St-Job, gescheiden van zijne vrouw, die bij hare zuster, insgelyks op St-Job was gaan inwonen. Vrydag avond kwam A. B..., op de deur kloppen en stampen. Eindelijk stond de schoonbroeder op eri .eon gevecht ontstond, waarbij A. B... hem een ergen messteek toebracht in den rech terarm waaruit hij heel veel bloed vealoor. Deze nam ook een scherp getuig en stak er mede in den arm van A. B... en onder den buik. Zy hebben geneeskundige hulp ontvangen. Later heeft A. B... nog lawyd gemaakt aan de woning van den schoon broeder. Proces-verbaal is opgemaakt. AALST. Geknipt. Zaterdag morgend, werd eene vrouw op de markt betrapt terwijl zij van een kraam een nieu wen geldbeugel robberde de geldbeugel had eene waarde van 1 fr. 50, proces ver baal is tegen de diefegge opgemaakt, AALST. Zondag aanstaande zal de plechtige inhuldiging cn aanstelling van den Eerw. heer Puissant als pastoor van St-Jozefsparochie plaats hebben. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte Korte Zoutslraat, 29, Aalst. AALST. Gered. Zaterdagavond kwam er een bejaarde man langs den kant van den Donder, aan de Zeebergbrug en. door den donkeren misleid, liep hij in het water. Gelukkig voor hem, is zulks gezien door drie jonge lieden, die den ongelukki ge uit zijnen neteligen toestand hebben ver lost. Hulde aan deze moedige jongelingen. AALST. Moedige daad. Vry- dagavond, viel er een knaapje van 9 jaren, wonende Lange Ridderstraat, aan de Bau- dewijnkaai in het water van den Dender. Van Wichelen Cesar, schipper, welke aldaar met zijn schip gemeurd lag, sprong gansch gekleed het kind achterna, cn ge lukte er in, het te redden. Deze moedige daad verdient eene belooning. AALST. Zaterdag namiddag had de genaamde J. Van d; Velde, 35 jaar oud twist tegen zijn stiefvader, Arthur Ciaes- sens, 54 jaar, beiden werkzaam op het fa briek Filature du Canal van woorden gingen zij tot daden over zoodanig dat de meestergast verplicht was hun van elkaar te scheiden. Op de straat gekomen ontstond er weer twisten aldaar worden zy handge meen en wel zoodanig dat Van de Veldo de helft der oor afbeet van zijn stiefvader Clae8sens. De policie heeft do twee vechters naar het policie overgebracht, alwaar er proces-verbaal is opgesteld en do gekwetste door Dr Schelfthout is verzorgd geworden. Veloers en Demitten bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korte Zout- straat, Aalst. AALST. Maandag voormiddag waren de paarden van M. Robert Schelf- qout op hol geraakt. Do voerman der ge broeders Meert T/S, Sonek Frans, kwam daar juist van pas en gehikte er in, niet zonder zijn leven in gevaar te stellen, de woedende dieren stil te houden. Deze moedige daad verdient voorzeker beloond te worden. Zeker middel om zich van ver stoptheid te genezen Het is voldoende hiervoor alle avonden tot volkomen gene zing 1 of 2 purgoerpillen Walthéry te nemen, 't Is onfeilbaar. AALST. Gouden Jubelfeest. Heden Woensdag 6 September, vierde de E. II. Joseph Tcun-ekens, geboren to Voorde den 16 December 1836, gewezen Pastoor meer dan 25 jaren der parochie van Grimmingen, thans rustend Pastoor ver blijvend ten Begijnhove alhier, het 50 jarig jubelfeest zijner priosterwijding. Om 8 uren 's morgens celebreerde de Jubilaris de plechtige Jubelmis in de kerk van 't Begijnhof. LEDE. Sinds eenigen tijd stelde de landbouwer Coomans vast, dat er beeten werden gestolen opzijivland, Heiplasch.Da policie heeft een onderzoek gedaan, welk tot ontdekking der dieven leidde. Dit zijn al personen welke een verken houden en geen land hebben er wordt een oog in het zeil gehouden. LEDE. Zondag nacht, rond 12 1/2 ure, zyn do stallen en de schuur in asch gelegd van don plantenkweeker Prosper Ghilain, op den Driesch. Spoedig kwamen de geburen to- hulp en konden het huis vrijwaren. De schade op 2300 fr. geschat is door verzekering gedekt. Er is groote schade in de planten berokkend. Te Wichelen heeft men Zaterdag nacht omtrent 700 kgr. aardappelen go- stolen ten nadeele der landbouwers D. Van Hauwermeiren en Guat. De Lat. Zondag begint to Mecbelen do groote Beiaardweek waar de boste beiaardiers van het land een volledig koncert geven Ziehier in welke orde de kunstenaars optreden Zondag 10 September Ten 5 ure, de heer Rolliers, van St-Nikolaas om Sure, de heer Nauwelaerts, Lier. Maandag 11 September Ten 5 ure, M. Van Beers, Schaarbeek om 8 ure, M. F. Rodouté, Bergen. Dinsdag 12 September Ten 5 ure, M. Van de Plas, Leuven om 8 ure, cindkon- cert, door Jef Denijn, Mechelen, outglooi- ïng van den toren. Na elk avondkoneort gezellige bijeen komst in de Cave do Munich Dinsdag, 12 dezer zijnde 3' kermis dag, zal do eerw. heer, Claeys, nieuwbe noemde pastoor, te Aigem, plechtiglijk ingehaald en aangesteld worden. DENDERHAUTEM. Zondag, 10 de zer, zal alhier, plechtiglijk de inhaling en aanstelling plaats hebben van den oerw. heer Pauwels, als pastoor. SLEIDINGE. Vrydag nacht, rond 12 uur, werd de landbouwer August Van der Haeghen, Putten, wakker door het geloei der koeien. Hij stond op en zag,zijne schuur en stallen in brand staan. De brand liep zoo zeer vooruit dat zijne 2 koeien, 2 i unders en 1 kalf in den brand bleven zijne varkens werden gered, doch werden zoo erg verbrand, dat zij zullen moeten afgemaakt worden. De schuur en de stallen, met den oogsi het landalm en alles wat zij bevatten wer den in puin gelegd. Er bestaat verzekering. Onze lezers zullen zicli nog de schrik kelijke misdaad herinneren gepleegd den 26 Februari laatst op den eerw. heer De Jong en zijne meid te Dampremy. Verscheidene aanhoudingen hadden plaats, doch niet behouden. Weinige weken na de misdaad werden door de gendarmerie van Rumes drie kerels aangehouden, welke in het bezit van ker kelijke voorwerpen gevonden, uit dien hoofdo veroordeeld en in het gevang van Doornijk opgesloten werden. Een gevangene uit het gevang van Doornijk heeft aan het parket gemold dat een der kerkdieven, zekere D...f hem be kend had een der daders van de tweevou dige moord te zijn. EREMBODEGEM. Vrijdag morgend ontstond op de wijk Dries, bij den landbou wer Albien Slagmulder, brand. Het vuur nam zulke snelle uitbreiding dat er aan blu8schen niet te denken viel. Alles is do prooi der vlammen geworden. De schade wordt op 5000 fr. geschat. Er bestaat ver zekering de oorzaak is onbekend. DENDERLEEUW.—Vrijdag morgend, rond 6 ure, ontstond in de tweewoonst, be woond door Jozef Jacobs en de kinderon Van Lierde, brand. De bewoners namen verschrikt de vlucht. Alleen het 6-jarig knaapje August Jacobs was niet kunnen vluchten en kwam in de vlammen om. De beide huizen zijn bijna ten gronde afgebrand. In de puinen heeft men het ver koolde lijk van het knaapje gevonden. Teen. vader Jacobs het ongeluk vernam verloor hij het bewustzijn 's namiddags verergerde den toestand van den vader zoo erg, dat hij moest berecht worden. Maandag morgend, rond 8 1/2 ure, heeft er te Zele in de fabriek der firma Caesens-fils, een smartolijk ongeval plaats gehad. Zekere Justina Van Cauteren, 17 jaar, geraakte door eene onhandige beweging met haar hair vast aan de vijs of den riem van eene draaiende as, waarvoor zij wer kende stond. Meegeslingerd en opgelicht, werd m >t haren hairbos mèe het schedelvel afgerukt, zoodat haar hoofd vreeselijk ver minkt werd. Het meisje verkeert in doodsgevaar. Het parket van Dendermonde is verwittigd. Dadelijk was er geneeskundige hulp by de hand, waarna liet slachtoffer naar het hospitaal werd overgebracht. De kerel die aan eenen eerw. heer pastoor uit den omtrek van Brussel eene som van 3000 fr. onder doodsbedreigingen wilde aftroggelen is aangehouden. Het is zekere Ch... 'ia met den eerw. heer pastoor gekonfronteerd te zijn, werd hij in het gevang van Vorst opgesloten. Zondagavond, om 101/2 uur, ontstond er brand in do bougiefabriek van den Steenweg op Bergen, te Anderlecht. Het vuur ontstond in de bakken waar men de eerste grondstoffen bereid. Do arbeiders dor fabriek poogden zeiven de vlammen te doovon. Maar do brand nam onrustwek kende uitbreidingen en men verwittigde de pompiers der gemeente. Toen deze waren toegesneld was het gevaar reeds groot voor de wijk. Het is dank aan de kracht dadigheid der pompiers, die meer dan 100 man sterk ter plaats waren, dat cene groote ramp kon worden vermeden. Meer dan een uur moesten zij werken alvorens het vuur meester te zijn. De schade is groot. Het huis C. Praet»De Witte is langs de overzijde dor Lango Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° In het begin van Juli had de verte genwoordiger van M. S..., een Zweed, die in Kongo faktorijon bezit, cene klacht ne- dergelegd tegen Van Cauteren, een zijner agenten, post-overste te Bavado, thans wonende iu eene der voorsteden van Brus sel, beschuldigd eene som van 70,000 fr. ontvreemd te hebben van caoutchouc en ivoor, die hij te Brazzaville (Fransch-Kon go) had verkocht. De kerel was nadien naar Europa teruggekeerd. De raadskamer van Brussel heeft het aanhoudingsmandaat bekrachtigd. De agent wordt ook nog beticht van zedelijke deel neming aan moorden op inlanders, plunde ringen en brandstichtingen in het distrikt Coquillatville. Hij loochent wat hem ten laste wordt gelegd. Het parket van Boma heeft zijne uitleve ring gevraagd sedert negen weken wordt Van Cauteren in hechtenis gehouden. De raadkamer zal deze week over de vraag van uitlevering uitspraak doen. In hetzelfde huis, waar over een vijf tal jaren eene vrouw van lichte zeden Pe- lagie Maurice, vermoord werd, in de Eklipsstraat, had Zondag een nieuw drama plaats. Op de eerste verdieping van dat huis woonde sinds drio maanden Josehpien B van Molenbeek, 27 jaar, en haar minnaar, Lambert F., een 24 jarige Luikenaar, schildersgast van stiel. Om met dezen schilder te gaan samen wonen had Josephien haren man, Willem L., van Anderlecht verlaten, tot driemaal toe zelfs, en sedert 8 dagen dat zij met ha ren man nieuwe samenkomsten had, tot zelfs in hare kamer, had zij andermaal be sloten naar hem terug te kceren Dat verdroot Lambert F. en liy smeekte haar te blyven. Zij weigerde en in een ver drietige stemming ging hij eenen vriend opzoeken Eugeen W., aan wicn hij zijn geval vertelde. Daarop richtten de twee vrienden hunne stappen naar Anderlecht, waar zij den echtgenoot ontmoetten en F. eensklaps een revolver te voorschyn halend wilde op L. een schot lossen. L. hield een pak linnen dat hij aan den arm droeg, als eene boschutting voor zyn gelaat en dan naar F. toespringend, belette hij dezen het wapen te gebruiken. Daarop gaf F. den revolver aan zijnen vriend zeggende neem hem, want indien ik hem bij mij houd, doe ik een moord. Het was waar want korts nadien ont moetten beide vijanden elkaar in eene her berg. Men begon opnieuw te twisten on F. vroeg zijn revolver terug. Eugeen had liet wapen op de binnenplaats weggeworpen in 't gemak. Ecnige vrienden zegden hem waar do vriend het wapen had gelaten en F. ging het uit het gemak halen, waschte hot af en stak het terug in den zak. Des namiddags kwam hij bij zijne min nares. Onder het middagmaal zegde zij'tls de laatsto maal dat wij samen eten. Ik vertrek dadelijk met het kind. En daarop volgde een nieuw twisttooneel, en in het welk de vrouw steeds krachtdadiger bleef aanhouden in haar besluit hem te veriaten. Zij schikte do kamer, kleede haar kind, daarna zich zeiven en ten 6 1/2 stond zij gereed om heen te gaan, met haar kind aan de hand. Op dit oogenblik sprong hy' voor haar en rakelings loste hij twee schoten. Jose phien viel dood neer. Dan ging do moorde naar tegen den muur staan, loste zich twee schoten in de borst maar bleef nog staan. Geburen snelden toe, ontrukten het kind aan dit gruwelijk tooneel en legden het lijk der vrouw op het bed. Do ongelukkige moot door do haag ge kropen zijn, en door den sneltrein Gent- Brugge verrast geworden, en gruwelijk verminkt geworden zijn. Haar lijk was nog slechts een vormlooze onkennelijke bloe dende vleeschmassa. Het was slechts aan hare kleederen dat men de ongelukkige kon herkennen. Haar lijk werd in de school nedergelegd, in afwachting van de komst van het parket. - eenvoudig en gemakkelijk om atruische en gezonde kinderen te hebben is ee te vceden met Rond 1 uur, in den nacht van Zater dag op Zondag is brand uitgebroken iu do brouwerij van M. Walravens, gelogen op de wijk St Anno te Ittprbeek De alarmklok werd geluid en van alle kanten snelden de landlieden toe. Alle pogingen werden inge steld om het vuur te bekampen, doch vruchteloos. Dan riep de burgemeester de hulp in der Brusselsche brandweer. De stoompomp der groote kazerne vertrok ter plaats en de gloed werd dadelijk dapper bestreden. Rond 5 uur waren do redders meester van den brand. De gróote brouwe rij, evenwel, is bijna totaal vernield en de schade is dan ook aanzienlijk. De oorzaak der ramp is onbekend. Zondagmorgond herbegon het puin te branden doch een brandweerpost was ter plaats gebleven en de vlammen werden dadelijk uitgedoofd. Zondag werd to Vilvoorde het groot nieuw Gildenhuis ingehuldigd. Een stoet van ruim 6000 man doortrok do gemeente en in 't nieuw lokaal had eene geestdriftige vergadering plaats, waar het woord geno men werd door MM. De Roover, toege voegd SenateurMgr. Legraivc, van Mechelen Minister Carton do Wiart, F. De Munnynck, van Gentadvokaat Bosteels, van Aalst; Feuillien, van Brussel en De Buc, burgemeester van Ukkel. Een honderdtal socialisten, uitgezonden door mannen van 't blauw lokaal, hebben ge poogd wanorders te verwekken er was er zelfs een bij die met een scheermes zwaaide. De snullen hebben echter onder vonden dat de katholieken zich niet meer weerloos laten kloppen en ze zijn heel beteuterd afgedropen. Betooging-en teg-en de duurte der levensmiddelen. Oploopen in België. Zaterdag morgend stond de botermarkt te Brugge in rep en roer. Veel talrijker dan gewoonlijk was het volk opgekomen. Het duurde niet lang of bier en daar ontstond plotselings eene korte schermut seling en eenige manden eieren en boter vlogen den grond in. Do huishoudsters rie pen luid aan welken prijs de boter moest verkocht worden meer dan eene boerin had moeilijkheden, omdat zij meer dan drie frank on half durfde vragen. De policie had groote moeite de misnoegden in be dwang te hooden. Op verschilligo punten moest zij herhaaldelijk tusschenkomen. Twee vrouwen die aangewezen werden als hebbende in een der opstootjes eene mand eiers omgeworpon, werden naar de wacht gebracht. Eone botorverkoopster moest in eenen kolder vluchten met hare boter. Een goed getal boerinnen, over do ge beurtenissen op do markt ingelicht, dorsten zich zoo verre niet wagen on vorkochton hunne boter in de aanpalende straten. Te Gilly ging hot er Vrydag avond geweldig toe. Zaterdag was er zeer veel woeling op de markt te Chatelet en de gendarmen moesten er tusschenkomen. Ook te Charleroi moest de policie er tussenkomen. En zoo gebeurde dit in 10 a 15 groote dorpen der streek. Te Doornik verwachtte men zich Zater dag ter markt aan geweldige betoogingen tegen den duron prijs van boter en eieren. Vele landbouworsvrouwen waren daarom niet ter markt gekomen. Anderen sloegen de boter af met 50 centiemen, den kilo. De markt liep daardoor kalm af. het best de moedermelk vervan gend. i KOSTELOOZE TMiinding tentr doos als staal, mits vraag gericht:tot M.fernand Deny, iD.ruedu Grand Hospice BRUSSEL. lpI Zondag namiddag is er in het binnen rijden der statie van Lier, aan de splitsing van de lijnen naar Contich en naar Bou- chout een ongeluk gebeurd, met de trein die rond 15 uron uit Contich komt en vor der naar Turnhout rijdt. De twee eerste wagons achter de ma- chien zijn ontspoord en omgekanteld. De meeste reizigers zyn er met den schrik af gekomen. Een jonge man uit Turnhout bo- kwam aan den pols lichte wonden, die door de geneesheeren in Ste-Elisabethsgasthuis vermaakt werden. De hoofdwachter, M. J. Lambrcchts, die ruim 30 jaren in dienst is, werd ook naar het gasthuis vervoerd, hy klaagt over inwendige pijnen en zijn toe stand baarde achterdocht in, hij ontving met vroomheid do HH. Sacramenten. Laat ons verhopen dat do brave man spoedig herstelle. 't Is niet uitgemaakt wat do oor zaak van liet ongeval is. Mgr De Wachter, hulpbisschop van Zijne Emmir.encie den Cardinaal, die zich naar het vrouwencongres van Herenthals begaf, bevond zich ook in den trein. Z. Hoogw. is er gelukkig ongedeerd van af gekomen. Het was Mgr De Wachter, die den ge kwetsten treinoverste verzorgde. Men meldl later dat deze stervend is. Verleden Zondag werd te Flawines (Namen) door de socialisten het vaandel eener mutualiteit ingehuldigd. Citoyens Furnémont en Bologne voerden er het woord op eeno meeting, waarna dö roodjes zingend naar het marktplein trok ken. Daar staat de kerk en juist luidde de klok, om de geloovigen naar het lof to roepen. Eene bende lawijdmakende kerels is in de kerk binnengevallen, om te eischen dat het luiden der klok zou ophouden. De pas toor en do onderpastoor werden beleedigd, gestooten en geslagen, waarop eenige boe- ren kwamen toegesneld, die de ruststoor- dnrs aan de deur zetten. Deze heldendaad vap het janhagel ver wekte te Flawines de levendigste veront waardiging. Te Dolliain waren werklieden van verschilligo nationaliteit aan 't vechten ge raakt, omdat oen hunner, die zich onwel- vcegolyk had gedragen, van de herbergier ster eone oorveeg had gekrogen. Onder het vechten sneed een ander de electrische ge leiding af cn toen begon in de duisternis eene ware verwoesting. Meubelen en men- schen, piano luster en buffet, alles werd in een afschuwelijk mengelmoes dooreen ge rammeld. Revolverschoten herklonken on een dei' vechters zakte te midden der straat in elkaar. Hij was nochtans niet getroffen maar had zich gekwetst met tegen een hard voorwerp te stooton. De gendarmerie maakte een einde aan dit wildemanstoonoel.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2