EEN EN ANDEIt. Vollen Aflaat Viclor-Jap-Joseplj De Gijeest, Allerhande nieuws. vu la figure et le róle du Christ, rendus aussi magistralement, que dans cette scène élevée et touchanto par M. Ch. Barbaix. De briefwisselaar van Het Volk schreef op zijne beurt Ik woonde de passiespo len bij to Aalst, te Oberamergau, te Gent Maria's leven te Halle. Weluu, moest men mij vragen waar hebt ge de schoonste, de meest ideale figuur van den Christus aange troffen, zonder aarzelen zou ik verklaren te Hofstad© in het evangeliespel do Blindge borene». In eene mooie kritiek van Klokke Roeland lezen wij, benevens eenen welverdienden lof toegezwaaid aan do overige opvoerddrs van de Blindgebo rene het volgende De rol van Jezus werd prachtig vertolkt te Hof stade. Sereen gelaat, majesteus gelaat, heldere en buigza me stem, honingzoete zachtheid in iedere beweging, alles viel te bewonderen en niets te laken in dien gedrooradon Christus. Wij mogen verzekeren dat de Heer Barbaix in dit nieuw evangeliespel niet minder by val zal oogsten dan de vorige maal. Voor de overige rollen werd ook uitgezien naar spelers van allereerste gehalte echte kunstenaars. Dit was noodig want, ingezien do moeilijke hoofdrol van Jezus en de puike uitvoering ervan, dienen andere rollen met de eerste in verhouding te staan onder oog punt van uitvoering en met eenzelfde intense kunst gespeeld te worden. Verders wordt er niet gespaard om in het bezit te komen van kostumen en dó- kors zóó weelderig en zóó schitterend mogelijk. Deze immer moeten het stuk eene historische stoffeering geven en den toeschouwer een juist en treffend tafereel vóór oogon tooveren. Eindelijk muziek en zang hebben ook nog hun werkelijk aan deel in het ganscho spel en zullen er niet weinig toe bijdragen om het gevoel te lou- toren en te streelen en vaardig te maken tot de diepste en onvergectbare indrukken welke uit het heerlijk bijbelstuk Juzus in Samaria naar aller zielen en zinnen in eendrachtige harmonie zullen toestroomen. Melden wij nog ten laatste dat meer dan 150 opvoerders, spelers in rijkgekleurdc gewaden op de planken zullen verschijnen, dat een volledig en bedreven orkest de koren zal begeleiden, en reeds sedert weken het spel met ijver en liefde wordt ingestu deerd. Aldus laat alles vermoeden dat deze opvoeringen nog meer volk naar Hofstade zullen doen stroomen en met nog meer geestdrift en bijval worden begroet dan De Blindgeborene verleden jaar. Do opvoeringen zullen gegeven worden in den Katholieken Kring. De eerste den 22 October, de tweede den 29 Oktobet* telkens om 4 1/2 namiddag. Sclioone gezellen. De moord op den Russischen eersten minis ter M. Stolypine boezemt aan het socia listen blad Le Pcuple noch verwonde ring, noch verontwaardiging in. Dat is enkel, meent het roode blad, een voorzien geval in verband met u het verdrukkingsregiem dat Rusland ondergaat. Le Peuple zegt dat hij zelfs niet zou verwonderd zijn. indien de eene of ande re dag de telegraaf hem moest melden dat de kogel van eenen rechtdoener» den keizer van Rusland getroffen heeft. Het blad denkt zelfs dat do Tzar berust in de onvermijdelijke kastijding die hem wacht. De socialistische broederlijkheid is toch eene scboone zaak, niet waar Een vuige moordenaar wordt een o rechtdoener genoemd en van te vo ren verontschuldigd en verheerlijkt. Zulke gevoelens en beginselen zijn het niet die de samenleving zullen volmaken. Liberalen, schaamt gij u niet voor uwe bondgenooten I>e herfst. Donderdag, is de herfst begonnen. De winter geraakt stilaan in aantocht. Vele lieden voor spellen, dat wijeen strengen winter zul len beleven omdat wij een heeten zomer gehad hebben. Dat is mogelijk, maar verre van zeker. Op algemeene wijze werden de heete zomers in de laatste honderd jaar, niet door al te strenge winters gevolgd. Wat er ook van zy, iu Oostenrijk wintert het reeds Sinds achten veertig uren is de thermometer, in het gebergte rond Innsbruck dertig graden gedaald Het beeft er overvloedig gesneeuwd, en de sneeuw strekt er zich zelfstol ver in de valleien uit. Woensdag kon men den Bremerberg niet over, ter oorzake van een geweldigen sneeuwstorm. Wij lezer, in 't blad der vrije socialis ten, van Gent Vooruit weeral veroordeeld. Vooruit heeft Zaterdag laatst alweer eene veroordeeling cpgeloopen, en deze maal voor hel verkoopen van ver- vuleelite suiker-if. Wat zonderling is in deze kweslie, dat is dat het de beheerders van Vooruit Diet zijn die opgeroepen werden, maar wel do onschuldige winkeldochters en niet als getuigen, maar wel als plichtig veroordeeld zijn. Wij herinneren ons nog dat Vooruit vervnlechtc boter verkocht en het dan ook de winkeldochters waren die tot boeten veroordeeld zijn geworden. Zij zijn en blijven geboekt als ver koopster van vervalschto levensmidde len. Eene winkeldochter was reeds lang buiten dienst van Vooruit, toen zij een dwangbevel kreeg om hare boete te gaan betalen. Vleesch en Groenten. Heeft het menschelijk lichaam, ja of neen, vleesch als voedsel noodig?Zie daar de vraag die vooral in dit tijdperk mag gesteld worden, nu het vleesch zoo opgeslagen en daarenboven tengevolge der warmte, dikwijls alles behalve lek ker is. Er loopen in de wereld lieden die zich vergetariërs noemen en het ook zijn. O, zeggen zo, geloof niet dat vleesch noodzakelijk is om u te voeden, en uwe spieren te verkloeken. Zie eens hoe kloek de slier is en hij eet slechts gras. Het vleesch v< rgiftigt het bloed en belet dc lever regelmatig te werken. Het is inderdaad waar dat vleesch niet onontbeerlijk is om forsche spieren te bezitten. Vele volkoren die zich bijna uitsluitend met groenten voeden, zijn niettemin zeer sterk. Je Russische boe ren bijvoorbeeld werken gemakkelijk 14 tot 16 uren daags en eter. anders niets dan groenten, zwart brood, melk en look. Hetzelfde geldt voordon Turk scheu soldaat die onder de kloeksto krijgslie den mag gerekend worden en niettemin zich bijna uilsluitend voedt met rijst, vijgen endruiven. Hi) eetslechts vleesch bij uitzondering liet is dus een uit gemaakt feit dat het vegetarisme de spierkrachten niet verzwakten het heeft daarenboven al de voordeden van de matigheid, 'tis te zeggen, het brengt geene vergiftige bestanddeeleu iu het bloed, spaart bet zenuwstelsel, vermoeit het hart niet. Is het groentenregiem echter volmaakt Neen. Het mensche lijk organisme verliostdagelijks gemid deld 100 tot 150 grammen stikstof. Het lichaam mo< t die terugvinden, zooniet zou het verzwakken. Welnu, weet ge hoeveel spi agie eeo mensch dagelijks zou moeten eten om lOOgrara. weer te krijgen Drie kilos Er zou den? kilos salaad voor noodig zijn, meer dan 7 1/2 kilos aardappelen en 14 kersen.Wat blieft? Wat to doen?Een voudig in de middenmaat blijven, 'lis te zeggen, wat min vleesch eten dan thans en meer groenten, daarenboven veel boter, eieren, melk en kaas die even eens veel stikstof bevatten. Vooral de lieden die eeno zittende bediening hebben zullen er zich welbijgevoelen.De raad om minder vleesch te eten is echter niet toepasselijk op du meeste werklie den met veel kinderen. Die eten er reeds weinig geno-'g, Eene /.o;;» praal tegen don /llkool in Amerika. Tot hiertoe was den Slaat van Maine, in de Vereenigde Staten eeno zoogezeg de droge staal, iu welke den ver koop van sterke dranken verboden was. Daar komen nu kiezingen plaats te hebben welke de meerderheid hebben gegeven aan de voorslaanders van den alkoolverkoop. De meerderheid is klein, maar ze is er 60,807 stemmen voor den verkoop, tegen 60,186 togen den verkoop. De buiten-dislrikten hebben tegen den verkoop gestemd, terwijl do stedeu er voor stemden. De wet zal nu veranderd worden en den alkoolverkoop toelaten. De alkooi- bestrijders doen pogingen om le beko men dat elke gemeei.te, naar willekeur den verkoop moge verbieden of toelaten. In nog 8 staten is de verkoop van alkool verboden, tamelijk in Noord- Dakota, Kansas. Geurgi»s, Oklahoma, Alabama, Mississipi, Tennessee, en Noord-Korolina. 4* I>e oogsl ;n Frankrijk, Wij hebben dit jaar eenen goeden graanoogst gehad, dat weet men. Noch tans is degraanoogs' voor Frankrijk niet voldoende voor de behoeften van het Fransche volk. Frankrijk heeft jaarlijks 93,035,000 kwintalen van 100 kilos, noodig. De laatste oogst heeft er maar 91,019,020 voortgebracht, zoodat er ruim3 millioen te kort zijn, welke moeten aangevuld worden door invoer uit Algiers en Tunis. De overvloedige graanoogst is dus in Frankrijk niet in staat het verlies te vergoeden, dat ook de droogte aldaar aan deu najaaroogst berokkend heeft. Socialistische Lanune- kens. In 1877 op 12 September zegde Herman Greulicb, Zwitsersche socialist, op en socialistisch Kongres te Gent gehouden. Wie Diet werkt moet niet eten, en wij zullen het plezier hebben den dood- te strijd bij te wonen der priesters, der burgers on kapitalisten, die in beken a gelegen, langzaam van honger zullen sterven, ellendig en onder onzeoogen. Het was wijlen gezel van Beveren welke die redevoering vertaalde. Gezel Brismée zegde op hetzelfde kongres Het Algemeen Stemrecht zal slaaf zyn, zoolang een priester op do aarde zal ademen. Om het kaptitaal te ver- (i delgen, is er een voorafgaand, onfeil baar maar onontbeerlijk middelmen moet den priester treffen, hem treffen it voor altijd want de priester is een wezen waarmede men niet redeneert men schaft hem af». in do Kerk der Arme Clunu) Ooietienen. o Woensdag 4 October, Feestdag van den H. Vader Franeiscus. Om 6 ure de eerste Mis met Uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om 7 ure de tweede Mis. Om 3 ure het Lof. Li jk plecht igheden van den lieer Notaris en Schepene der stad van Aalst. Maandag voormiddag hadden de Lyk- dechtigheden plaats van den lieer Victor De Gheest, Notaris en Schepene der stad van Aalst. Eene talrijke menigte vrienden en beken den hadden het zich ten plicht gerekend de droevige plechtigheid bij te wonen, om hem een laatste blijk hunner vriendschap en genegenheid te geven, en te zelfder tijd aan de achtbare familie De Gheest hunne innige deelneming te betoonen. Om 10 uren verschenen ten sterfhuize ons stedelijk Bestuur, deheeren Gheeraerdts, Burgemeester, Meert, De Hert en Moycr- socn Schepenen, Reyntens, stadssecretaris, Gemeenteraadsleden ambtenaren, enz., onze Koninklijke Harmonie, ons vrijwillig Pompierskorps. Verder bemerkte men verschillige heeren Senators, Volksvertegenwoordigers, Nota rissen. Geestelijke en Wereldlijke Overhe den, talrijke vrienden en bekenden. Onrno. gelijk al de voorname heeren op te noemen_ Twee lijkreden werden ten sterfhuize uitgesproken de eerste door M. Ghee raerdts, in naam van het Stadsbestuur, de tweede door M. Limpens, in naam van do Kamer van Notarissen, Do lijkstoet stelde zich daarna in bewe ging, dc hoornblazers van ons Pompiers korps aan 't hoofd, onmiddellijk gevolgd door onze Koninklijke Harmonie, waarvan de eerzame aflijvige de Ondervoorzitter was. Eene cerewaeht werd gevormd door ons stedelijk Pompierskorps en eene afdeeling politieagenten in groote tuniek. De hoeken van 't baarkleed werden gehouden door do heeren Burgemeester en Schepenen. Dc rouw werd geleid door de heeren De Gheest, zoon O, Tibbaut, schoonzoon, enz. Eeno overtalryke menigte volgde den Lijkstoet naar de St Martenskerk welke, ondanks haar ruimte, nog te eng was om ze te bovatten. De Lijkdienst werd gecelebreerd door den Z. E. H. Kannunnik Roclandts, Pas toor- Deken Do offerande duurde tot het einde van den Dienst. Na de kerkelijke Plechtigheden werd het lijk naar het kerkhof overgebracht en in den familiegrafkelder bijgezet. Op gansch den doortocht van den Lijk stoet naar 't Kerkhof bevond zich eene eer biedige en deelnemende menigte, immers de eerzame overledene was algemeen ge acht en geëerd door klein en groot. H. R. I. V. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegel fabriek A. Meyvuert, Werf, 3, AALST. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde dor Lange Zoutslraat, dichter by de Groote Markt in n° 4». AELST. Soldatenbond. SJöl Zondag 11. had alhier de algemeene vergadering plaats der jongelingen der stad van 't kanton Aalst, welke op 2 October aanstaande, onder de wapens worden geroepen. Moor dau 150 milicianen hadden aan den oproep beant woord. De E. II. Steyaert, Almoezenier der der Pupillenschool van 't leger, dankte vooreerst voor do talrijke opkomst en stelde de twee heeren voor welke zich zullen gelasten eene voordracht te houden over het soldatenleven. Plaatsgebrek laat ons niet toe over de beide voordrachten verder uit te wijden, doch laat ons hopen dat onze jongelingen zich de wijze raadgevingen zullen gedenken en zo naleven. CHERSOAMP. Laffe aanranding Zondag avond rond 10 ure, wt-rd Paul Goossens, schrijnwerker, toen hij zich huiswaarts begaf, op den steenweg door vier onbekende kerels aangevallen. Een der schelmen bracht het slachtoffer met eene flesch eenen ergen slag op het hoofd toe, waardoor hij eeno groote wonde be kwam. Middelerwijl brachten de andere kerels hein schuppcn en slagen toe, zoodat de man bewuststeloos ten gronde viel. Toen de ongelukkige tot bezinning kwam kon hij zich tot aan zijne woning slepen. De gekwetste werd door den ge neesheer van Sehetlebelle verzorgd die vaststelde dat de man erg toegetakeld was. Een onderzoek is ingesteld. Als ge aan lendenpijnen lijdt, stramheid of pijnen in do leden, 't is dat uw bloed met slijmen is belast, 't is daarom dat gij niets beters kunt gébruiken dan de slijmverdrijvende Pil Walthéry. 1 frank de doos. Het was maar povertjes met de jaar- lijksche betooging Rogier, Zondag om 11 ure ingericht, door afgevaardigden van Waalscho kringen uit Brussel en voor steden. Een paar honderd man, meer niet, die zich langs de Muntplaats en de St-Gu- dulaplaals naar het standbeeld van Rogier begaven. Daar werd eene kroon neergelegd en in holklinkende woorden over den Bel gischen Staatsman, gesproken door Achiel Chainaye zijn broer, de fameuze Hector, die had zich te heesch gebruld tijdens het berucht congres der Amitiés Frangaises, te Bergen. De meid der echtgenooten N.,Grctry- straat te Brussel, las Zondag avond in haar bed, volgens gewoonte, en viel in slaap. Het nachtlichtje deelde het vuur mee aan het nachtgewaad van het meisjo. De echt genooten N., snelden toe op haar hulpge roep en bluschte» het vuur docli reeds werd le onvoorzichtige erg verbrand aan de borst, de armen en het gelaat. De toestand der jonge lezeres is onrustwek kend. Een schrikkelijk ongeluk viel Zondag avond te St-Giilis voor in een huis van den Waterlooschen steenweg. Do 8 jarige Theresia Bourlard ontstak stekskons tijdens de afwezigheid van hare ouders en stak zoker oogenblik het vuur aan hare kleertjes en het kind stond weldra gansch in brand. Zy vluchtte naar de geburen. Toen men het vuur had uitgedoofd, was het meisje zoo erg verbrand, dat men voor haar leven vreest. Zondag avond gebeurde te Brussel een schrikkelijk ongeluk op hot foorplein der St-Kruisplaats, te Elseno. Een 10 jarig meisje, Anna Nindeput, wonende bij hare ouders in do Devergniesstraat, bevond zich op een touter, toen zij plots het evenwicht verloor en van 10 meters hoogte op de straatsteenen stortte. Het kind werd be wusteloos en met verminkten schedel opgenomen en is in het gasthuis van Elsene, waar het werd gebracht, gestorven. Maandag avond, rond 7 uur, kwam een werkman, woonachtig Brogniesstraat, to Cureghcm, in dronken toestand thuis en zocht twist met zijne vrouw. Wat er eigen lijk gebeurd is, weet men niet, daar slechts hun driejarig kindje getuige van het voor val was maar op een gegeven oogenblik nam de man zijne vrouw op en wierp baar door een venster der derde verdieping. De ongelukkige botste op eenen muur en van daar op den koer. Zij werd den schedel gebroken en op den slag gedood. Belangrijke ontvreemdingVoor een veertiental dagen verdween uit Augs burg (Beieren) Frederik Hetzler, bestuur der van de Bayerische Disconto und Wech- selbank. Hetzler, een man van 35 jaar, was bestuurder van deze belangrijko fman- cieele inrichting sedert een jaar. Na zijn vertrek vernam men dat hij er bij middel van tollefonische gesprekken, bevestigd door brieven met dc valscho handteekening van twee beheerders der bank, zich door een belangrijk handelshuis van Ludwigs- haven een millioen mark te doen overhan digen, onder voorwendsel ze te plaatsen in 't bankhuis, waarvan hij de bestuurder was. Eens in 't bezit van dit millioen, haastte hij zich heel de correspondentie en de papieren betrekkelijk deze zaak te vernie tigen. Toen stelde hij zich in betrekking met M. X., wisselagent te Brussel, en ver zocht hem eene som van 700,00) mark te deponeeren in eene bank van Londen, voor rekening van .een rijken eigenaar, die, verlangde onbekend te blyven. De wisselagent voerde te goedertrouw deze ordo uit. Dn Bayerische bank, die betrekkingen vernomen hebbende, die bestonden tusschen haar ouden bestuurder on den Brusselschen wisselagent, zond een beheerder naar M. X. Deze gaf hem al de noodige inlichtingen en overhandigde hem eene som van 300,000 fr., die hij nog van Frederik Hetzler in zijn bezit had. Zelfs vergezelde hij den beheerder n; ar Londen, opdat deze de 700,000 mark, die hij gestort had in een bank, voor rekening van zijn kliént, zou kunnen lossen. Maar dc onder handelingen voor do teruggave dier som zijn nog niet geëindigd, naar 't schijnt. Tot hiertoe is men nog altijd zonder nieuws van den ex-bestuurder. Maar men denkt dat hij zich te Brussel verbergt, invrouwen- klecren, die hem zeer goed gaan, naar 't schijnt. Een jaar geleden verkleede bij zich zoo op een feest, en iedereen nam hem vo( r eene vrouw. Het parket van Brussel heeft, op vol macht van hut parket van Augsburg,Vrijdag namiddag M. X., den Brusselschen wissel agent bezocht, om zoo mogelijk inlichtingen te krijgen over Hetzler. Ongelukkig had M. X. geen nieuws van zijnen kliént Maandag morgend, heeft het parket de genaamde F., groot handelaar der vaart, te Leuven, aangehouden. Zijne zaken lagen in slechten toestand en zelfs zouden er schriftvervalsehingen in 't spel zijn. De handelsrechtbank, onmiddelijk ver gaderd, heeft hot failliet uitgesproken. Bedoeld handelaar was rechter bij deze rechtbank, 't Is het tweede lid op korten tijd voor wiens zaken bankbreuk is moeten uitgesproken worden. De zaak maakt veel ophef te Leuven. Het huisgezin dor echtgenooten Emiel De Greve en Leon ie Van de Voorde, fabriekwevers, te Sleydinge op het dorp, dat reeds uit 6 kinderen bestond is Zater dag vt rrijkt met eenen drieling. Moedor en kinderen zijn welvarend. Zaterdag avond had vrouw wed. Van den Broeck, die te Antwerpen in dc Somerstraat, 18, een kleinen winkel houdt, haar dochtertje op boodschappen gezonden, wanneer oen klant in den winkel kwam. Nadat deze bediend was, volgde hij do vrouw in do keuken. Mevr. Van den Broeck bemerkte al dadelijk dat de kerel geene goede bedoelingen had en nam het stoof- deksel om zich te verdedigen maar, op hetzelfde oogenblik werd zij door den man vastgegrepen. Een gevecht ontstond tusschen de win kelierster en den aanrander, en zeer waar schijnlijk had do laatste het on verspit heb- bea moeten delven. Toen kwam hem een medeplichtige te hulp. De vrouw is alsdan in bezwijming ge vallen. De medeplichtige was langs den bijzon- deren ingang gekomen. Wanneer het dochtertje thuis kwam en hare moeder bewusteloos vond, riep zij om hulp, waarop geburen kwamen toegesneld. Eenige oogenblikken later was ook de policie ter plaats. Vrouw Van den Broeck was met banden en voeten aan de stoof gebonden. Men heeft vervolgens do verdwijning van 20 loten van Brussel, leening van* 1905 16 loten van Antwerpen, on eene partij ju- weelen vastgesteld. De policie heeft dadelijk oen onderzoek ingesteld. De byzondersto dader is een kerel van rond de 20 jaar. Het ondorzoek heeft nog geen verderen uitslag opgeleverd. Er werd ook nog eene som van 300 fr. in bankbriefjes gestolen. Dat geld lag in een ijzeren kistje. De Wed. Van den Broeck, geboren Maria-Mommerenee. 41 jaar, was door de schelmen eene prop in den mond geduwd. De adjunkt De Wandelaer zet het onder zoek voort. Zondag morgend, rond 3 ure, had op de Schelde, voor Hemixcm, te Antwerpen, rechtover hot Mozengat -, eene schrik kelijke botsing plaats. Een hevige mist hing over de Schelde en de schipper Landuyt was verplicht te midden van den stroom het anker te werpen. Een andere schipper volgde zijn voor beeld en plaatste zich achter het schip van Landuyt op hetzelfde oogenblik legde de sleeper Vilvoorde die een derde schip op sleeptouw had, zich nevens de twee andere schepen. Landuyt en zijn k neclit Rothier door het gerucht van den sleper gewekt sprongen op iict dek. Terzelfder tijd zagen zij met ont steltenis het binnenschip Flora van den schipper Adriacnssens op hem toevaren en riepen zoo hard zij konden Houdt af houdt af doch te laat het schip Flora geladen met cement, botste langs do stuur boordzijde van Landuyt. De schok was gewezdig en het schip van Louis Adriacns sens, van Boom, begon te zinken. De schipper die zich van voor het dek bevond en zij no vrouw die een kind van twee jaar oud in de armen droeg en hot roer bestuurde verkeerden in gevaar. De schipper Landuyt riep hem toe op zijn schip te springen, doch do vrouw weigerde en richtte zich naar de kabien waar haar ander kind sliep Op hetzelfde oogenblik dat de moeder haar kind wilde redden ver dween het schip in de diepte. Niemand kan haar ter hulp komen tot hiertoe zijn de slachtoffers ten getalle van vier nog niet opgetrokken. De mast dio nog een weinig boven het water steekt toont de plaats der schrikke- lyko ramp aan. Zondag namiddag, rond 3 ure, is het parket van Dcndermondo tor plaats geweest, daar dc botsing zich op liet grondgebied van Oost-Vlaanderen heeft voorgedaan. Verscheidene getuigen werden onder- hoord. Het onderzoek en de opzoekingen wer den Maandag voortgezet. Zondag met den valavond was M. Frans Verniers, landbouwer en gewezen jachtwachter, wonende Valkstraat te Zwynaarde, ter gelegenheid der kermis, met zijne echtgonoote eens uitgegaan. Toen hij rond 11 ure 's avonds te huis kwam,stelde de landbouwer met ontzetting vast dat al de meubelen waren opengebro ken en den inhoud op do vloer verspreid lag. De dieven hebben zich meester gemaakt van al het geld dat in huis was, alsook van een zilveren mans- en daraenuurwerk en eene gouden ketting. Het spaarboekje hadden de dieven onaangeroerd gelaten een jachtgeweer van 100 fr waarde werd ook gestolen. Do stoutmoedige dieven moeten van eenen kleinen jongen vergezeld zijn gowoost, die langs den waaier der deur gekropen is, want een volwassen persoon kan er niet door, en die vervolgens de deur voor de anderen heeft geopend. Volgens de sporen die men ontdekt heeft, moeten de dieven langs achter gevlucht zijn. Maandag morgend werd door do gendar men een onderzoek ingesteld. Men heeft vermoedens. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte Korte Zoutslraat, 29, Aalst. To Thynes, province Namen, was Zaterdag namiddag, een pachter M. Tous- saint, bezig met zijnen pas bezaaien akker te rollen. Hij was vergezeld van eenen knaap van 9 jaar, Octave Callard, van Thynes. De kleine Callard, die naast een dar paarden liep, stronkelde plots op eenen aardkluit, viel en alvorens de pachter de paarden tot slaan kon brengen, was de zware yzcren rol over hem geloopcn. Do onge lukkige kleine had geen menschelyko vorm meer. Zijn lyk was geheel plat. Wat een oorlog kosten zou. M. Frangois Delavigne heeft zich de moeite gedaan eens te rekenen wat een oorlog tusschen do groote Europeescho mogendhe- ded kosten zou. Tijdens den Fransch-Duitschen oorlog van 1870-71 koste elko soldaat 12 frank per dag. Door de verduring der levensmid delen zou op dit oogenblik iedere soldaat in oorlog 16,fr. daags verleven. Frankrijk kan 2,400,000 man op oor logsvoet brengen, waaraan nog 000,000 man reservetroepen dienen gevoegd te worden. Eiken dag ware dit 48 miljoen frank uitgaven. Een oorlog die 8 maanden duurt zou op 11 miljard te staan komen. Voor Duitschland, met een leger van vyf miljoen soldaten, mogen do uitgaven ge raamd worden op 60 miljoen mark (1 mark is fr. 1,25) por dag en op 14 1/2 miljard mark acht maanden vechtens- Oostenrijk-Hongaric, dat 2 1/2 miljoen soldaten m 't veld kan stellen, jou voor 8 maanden vechten over do 8 miljark mark moeten beschikken. Italië, voor ecu zelfde tijdverloop, met 3 miljoen soldaten, 11 mil jard fr. Rusland voor hetzelfde getal manschappen, 4 1/2 miljard roebels. Al te zamen 60 miljard frank.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2