Zeg ons eens, In het boek der politieke wijsheid staat te lezen dat panacheren is zijne partij verzwakken en ten voordeele van zijne vijanden werken. Dus niet gepanacheerd en enkel gestemd onder NUMMER 1 Van Burst naar Katanga, Groene Socialisten. Burgers, ONDER Nr 1. Zoadagrust. De Gaskwestie. N0 1 Openbare Werken'v Gemeentekiezing STEMT ONDER X" I De Volkswil Kiezers CONTROOL. Eene schande. Allerhande nieuws. GitoE\E Pik De Werkman van Vrijdag 11. schrijft dat de groene democra ten betere christenen zijn dan dan de oübewaarders...,. Zeg ons eens, Groene Volksfopper, hoevele groene de mocraten telt gij die Zondags Mis hooren en hunnen Paschen houden Als gij het niet met zekerheid weet zoudt ge inlichtingen kunnen nemen. Gevoelig getroffen. Ja, wij moeten de held van Cliipka gevoelig getroffen hebben. Ja, wij moeten den duim hard op de wonde gedrukt hebben dan dat hij tegen ons in uiterste groene kattencolère uitvaart.... 't Is weeral eens van - Dien Denderbode en de oude cliché werd uit den hoek gehaald... Wist ge nu toch eens hoeveel deugd het ons doetimmers, die kattencolere be wijst dat wij goed onze plicht hebben vol bracht met de volksbedriegers en over- loopers te ontmaskeren. Reisbeschrijving door Petrus Cosyiv. VIIII. 10 Meert. Vandaag luidt er eene an dere klok. Dien morgend was ik nu per- mentig opeens zoo ziek geworden dat ik myn bed niet kon verlaten. De vrienden, met M. Diericx aan 't hoofd komen mij in mijne kabien bezoeken en drukken hunne vurige wonschen van een spoedig herstel uit. 'k Was te ziek om hen te bedanken daarom doe ik het nu hier. Door dit klein ongeval kan do Belgische academie heden niet vergaderen en wordt de zitting, ten tecken van rouw, na een hartelijk woord van den heer voorzitter, geheven. Ik neem een goed bad en om 1 ure ben ik reeds in zooverre hersteld dat ik kan boven komen om soep te eten en een stuk taart op te peuzelen, waarna ik my op het dek in een zetel uitstrek en zachtjes indom mel en om zes ure ben ik present aan de tafel in den salon, voor het diner. Juist vóór het diner zien wij niet ver van ons een overgroot schip, een, zegt ons de gargon, van de Nord Deutsche Lloyd, en tweemaal zoo groot als onze Kildonan. Met den verrekijker leest M. Wyekmans op gezegden boot het woord Woerraan 't Scheen, zooals het ginds tegen den don keren horizont afstak met zijne eleetrische lampen als een schitterend verlicht kasteel met honderden vensters en hooge toren transen. Dezen avond, om 8 1/2 ure, groot con cert in den salon van 2d® klas. Pianostukken afgewisseld met zang, voordracht door een 11-jarig meisje, stukken op de gramophone en goocheltoeren door een buikspreker, 't Liep alles goed van stapel en de acteurs en actrices behaalden een stormachtigen bijval. 11 Maart. Om 7 ure ben ik op hot dek van mijne onpasselijkheid van gis teren word ik niets meer gewaar. Op het dek zijn een twintigtal heeren Belgen en Engelschen in onderbroek en blootvoets, onder leiding van den Kapitein van het schip bezig met lichaamsoefenin gen te doen. Zij werken zoo goed dat het zweet hun afloopt en do Kapitein hartelijk lacht met hunne vermoeidheid. 't Is echter geen wonder want 'l is hier roeds schrikkelijk warm en sommigen ver schijnen dan ook op het dek in wi> nform. Gargonsen bedienden dragen de witte broek; ik en Godfroid verschijnen in kak: Om 11 ure in het rooksalon academische zitting. Een woordje vooraf. *g Hebt mis schien reeds gelachen toen ik over de Bel gische academie op een Engelseh schip sprak Hewel ziehier do zaak De acade mie werd gesticht in gemeenzaam overleg met het doel elkander te onderrichten en zich te oefenen. Het programma bestaat slecht uit twee punten, doch die punten zijn veel omvattend: 1) Onderricht in de Corgo- leesche taal. De leden van de Mission Agriculture Beige Leplao au Katai gai),. tot do welke wij behooren, hebben m n kjein woordenboekje ontvangen van hot mipi- terie met al de bijzonderste Congoleesche woorden. In de academie nu spreken wij zoo goed als 't gaat in het Congolcesch. Daar de academiekers allen een bijzonderen naam moeten hebben, zijn wij ir. 't Congoloesch boekje gaan zoeken en hebben ons zeiven de volgende namen gegeven Ik zal er de beteekenis van den naam bijvoegen. MM. Diericx Mondelé (witte man) Men- delé (vaandeldrager! De Neuter, Mondelé Defu (man met een baard) Goor, Mondelé Mulopwé (chef of overste) YVijckmans Mondelé Taratara (man met bril); Godfroid Wathelet, Mondelé Bundoki (man met ge weer) Henneton, Mondelé bossongo (man van suiker)Vormeersch, Mondelé Rapiku (con vriend)Purr.cll, Mondelé Malamu (man met een goed hart) Cosyn, Mondelé Kitekilengue (klein vriendelijk man). Ge ziet dat wij eene aangename methode of leerwijze gevonden hebben, 't Ware wenschelijk misschien dat de andere acade miën ons voorbeeld volgden. 2d" punt Dit is veel uitgebreider en bevat een leergang van tropikalo landbouw en kruidkunde,een leergang van veekweek en een van gezondheidsleer. Op die wijze sluiten wij aangenaam onze vóór- en namiddagen. Aan tafel komt do Engelsche dominéé bij ons om kond te doen dat hij morgen Zondag om 7 ure de mis zal zingen in het damessalon en ons uit te noodigen ze bij te wonen. De man spreekt goed Fransch en 't is oprecht een vriendelijk heerschap, doch do waar welke hij verkoopt schijnt mij schrikkelijk vervalseht. Heden is cr geen enkoio boot te zien, zulks zal ons nog wel meermalen gebeuren wij zien enkel water en eenige zeemeeuwen. Des namiddags is het hier veel warmer dan 's middags, wij naderen stilaan den evenaar. Maandag aanstaande, rond den avond, zullen wij de linie passeeren of men ons het evenaarsdoopsel zal toedienen weet ik nog niet. Dezen avond was het bal en concert voor de passagiers van 3® klas die er zeer mêe i in hun schik waren; 'k gun hun van harte die enkele zeldzame stonden van vermaak. Wordt voortgezet. De heeren baron Karei de Bethune, eigenaar en agent van assuraneie, Celes- tion Ghysselinckx, eigenaar en advo- kaat, en A. Verhaegen, geneesheer, zijn candidalen der zoogezegde christene democraten, ofliever, der groene socia- listerij. Waarom hebben ze eene candidatuur der groene socialisten aanveerd,of beter, waarom zijn ze er met pak en zak naar overgeloopen Alle drij uit tor aak... Do eerste omdat men hem geen Arrondisseraents-Commis- saris te Kortrijk heeft willen benoemen, ondanks hij veel kans had, want hij liet zich reeds door de zwanzers als voorzit ter bombardeeren van 19 sociëteiten de tweede omdat men hem des tijds geen rechter te Dendermonde benoemde, en maar een rechterszetol te Veurne aan bood, 't geen te klein scheen voor zijn persoontje..; de derde, omdat men hem niet in ons hospitaal wil aanstellen als oogmeester in de plaats van M. De Naeyer enz. Enfinzegt de Waal, of de wraak hun zal zoet zijn dat zullen ze Zondag avond vernemen, maar ongetwijfeld mogen ze zicli aan eene biltere pil verwachten. Maar we zullen het afwachten, en in tusschentyd blijven zij de candidaten der groene socialistorij, die de zelfde princiepen of leerstelsels belijdt als de roode socialisterij. Wijlen Priester Daens schreef het in a De Volkseeuw n, en verklaarde bet uit drukkelijk to Meenen, en Groene Pie ook, schreef het meermaals Tot stichting onzer geachte lezers willen wij eenige leerstel» der roode socialisten laten volgen die de zelfde zijn der groene socialisten Wij zijn niet enkel Collektivisten, maar ook Comminnisten uit den grond des harten(Vooruit, 3 Juni 191U.) Handelaars zijn bandieten. Zoo- lang er handelaars zi jn, zal er geknoeid en gestolen worden.Het geld, de hande- laars en de dieven zijn drij onherstel- hare geesels die do oorzaak zijn van «alle andere maatschappelijke kwalen. Zijndio nieuwerraetsche Bandieten a op onze dagen nog geacht en aanzieu De kleine burgers moeten weg (Weekblad Het Volksrecht» Meenen.) «Haat tegen de burgerij.Wij haten de burgers niet als persoon, maar wel als klas, het Stelsel, gansch «de maatschappelijke misvorming die er uit voortspruit. En die haat is zon- der genade. Die haat gaat tot aan den dood van die klas, tot als die klas zal «opgeslorpt zijn in de arbeidsklas de eenige die mag bestaan. De slryd zon- dor haat is comediespel(Vooruit 20 Oogst 1911.) Nog meer zulke citaten zouden wij kunnen onder oogen brengen, maar genoeg Kleine burgers, overdenkt dat alles eens wel eer gij ter stembus gaat Herinnert u goed dat de groene socia listen en de liberale haantjes vooruit de zelfde leerstelsels belijden als de roode socialisten en voor hen stemmen is me dewerken tot verdelging der kleine burgerij om ze zoo tot den bedelstaf te doemen, en daarom zult ge stemmen Van 'smiddags tot middernacht,eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag '5 October 1911, M. Ghysselinckx, Mo lenstraat. Wij hebben meermaals reeds gewezen op de uiterste, dwaasheid van het liberaal voorstel, namelijk, van bet oude gasfa briek aan te koopen tegen 100 duizend franks en dan, met 150 duizend franks daarbij, de openbare en private gasver lichting- tot stand te brengen. Op die wijze zou men eene jaarlijksche zuivere winst van 100 duizend frs. voor de Stadskas verzekerd hebben. De uitvoering van 't liberale voorstel zou meer dan een raillioon franks ver slonden hebben, gelijk wij het bewezen hebben. Onze liberale conlroleurs wilden dus de regie of zelfsuitbating door de Stad. Maar zou de regio dan toch wel zoo voordeelig zijn als de blauwen en groenen het beweren Wel neen Immers op vele plaatsen waar ze bestond, heeft men er zich van ontmaakt en waar ze heden nog in voege is, levert zij geene winst op in evenredig heid van 't gebruikte kapitaal. De regie bestond te St. Nicolaas en te Dendermondemen was ten hoogste ver blijd van er zich te kunnen van ontmaken, ze over te laten aan de Gasmaatschappij. Te Lokeren beweert de liberale «Volksgazet," levert de gasverlichting eene winst op van 40 duizend franks maar ze voegt er niet bij dat men de jaar- doodingen van 't ontleende kapitaal ver geet te betalen. De regie te Leuven die niet alleen de gas levert aan die Stad maar ook aan de naburige Gemoecten Heverlê, Kesselloo, Wilsele én Herent, geeft slechts eene winst voor de .Stad van fr. 40,530,67. En het noodigckapitaal beloopt tot 2 miljoen franks. In die kwestie der gasverlichting han delen de liberalen en groene socialisten op schandalige wijze zij willen doen gelooven dat onze Stedelijke Raad de gasverlichting aan de gasmaatschappij voor een appel en een ei heeft overgelaten Dat islogentaal ja, volksbedriegerij Het is ons onmogelijk hier al die voor deden op te sommen voor het Stadsbe stuur en de Burgerij, dit zou ons te verre leiden en plaats ontbreekt. Wij willen ons dus bepalen bij de voor deden die het Stadsbestuur geniet Als de bruto ontvangst der gasmaat schappij beloopt boven de 100 duizend franks moet ze aan do Stadskas 4 ten honderd betalen. 200 tot 300 duizend frs. bruto ont vangst 5 ten honderd 300 tot 100 dui zend frs bruto ontvangst 6 ten honderd. Boven de 400 duizend franks bruto ontvangst 7 ten honderd. Daarenboven moet de gasmaatschappij gratis de noodige gas leveren om 550 straatlanteernen 3600 uren per jaar te kunnen branden. Verder moet het getal dezer lanteer- nen met vijf vermeerderd worden bij iedere vergrooting onzer bevolking met 500 zielen. Heden bestaan er 575 staaatlanteernen die gratis branden. En over dit alles zwijgen de blauwen en groenen WAT DEN KOLENHANDEL BETREFT deze bestaat slechts uit kracht van het contrakt door de liberalen gemaakt met bet oude gasfabriek en dat maar in 't begin van Mei 1912 teil einde loopt. Nu, de nieuwe gascompagnie heeft dit contrakt overgenomen en dien kool- handel moet dus in 't begin van Mei 1912 gestaakt worden. Andere voordeden zijn door de overname van 't contrakt der oude Maatschappij aan de burgerlijke verbruikers toegestaan, namelijk, de ver mindering van 3 centiemen per kubieken meter gas. De prijs is thans 15 centiemen in plaats van 18. De voordeelen toege staan voor de verwarming met gas enz. In eendracht zyn we sterk in tweedracht zijn we zwak en worden wij verslagen. Stemt dan, Katholieken als een man onder Hoort eens, Medebur gers, onze drie kleurige vijanden Hier moet dat openbaar werk,ginds dat o*T) uitgevoerd, hier moeten straten herge- kasseid daar nieuwe straten s-eopend worden nu de lijst der werken die zou den dienen uitgevoerd te worden is bijna eindeloos. En Groene Pie spreekt ge durig van twee volksparkon een achter de St Martinuskerk en een tweede in zijne stad Ostroeck, die miilioen zouden verslinden. En al die geeischte openbare werken zouden dan geene roode duit aan do Stadskas mogen kosten. Hoe dom, hoe dwaas toch ?!P! Nu. dat zal enkel kuunen gebeuren als de liberalen die het monopool van wetenschappen en kundigheden bezitten bet zullen uitgevonden hebben van hal ve centjes te zaaien en stukken van 20 franks te oogsten VAN AALST 1911 Medeburgers Do nieuwe inkomsten onzer Stad van den 4 gebracht bij den °/0 vroeger door de liberalen gestemd maken uit EEN FRANK per hoofd en per jaar. Aelstenaars, Burgers en Werklieden, EEN FRANK per hoofd om uwe kranke ouderlingen te voeden in de Hospiciën, om uwe kinderen bet Onderwijs to geven. Gansch de opbrengst van ilen 6 °/0 tot den Laatsten Centiem is voor de Hospiciën en 't Onderwijs. Wie van u zou er durven tegen opkomen De liberale rijkaards, de daensisten eige naars, alleen komen cr tegen op. tegeneen franksken voor een goed icerk Schande over de/vrekkige centenbijters die aan uwe kinderen onderwys en ge leerdheid, willen weigeren. Schande over die fortuinbezitters zonder hart die de zieken en ongeneesbaren in 't hospitaal zouden willen te kort doen. I%° 1 4 die komt te verschij nen wat armzalig gezeever in pakskens is het toch?.. Ach Heere wij dachten dat M.do Baron Karei de Béthune,'nen anderen klepper was. Volgens hem,zijn de groene volksfoppers verzekerd van morgen Zondag 3 gekozenen te hebben en hoe dat Luistert dan hoe hij het bewijst By de laatste kamerkiezing bekwamen de Volksfoppers 7 83S stemmen, 'tis te zeggon, meer als het derde deel der stemmen. Indien wij dus ons getal stemmen behouden, zonder er eene bij tcicinneazijn wij dus niet verzekerd van drij gekozenen te verkrijgen om op a ons Stadhuis de stemmen der waarheid, o der rechtvaardigheid en der onpar- tijdigheid te laten hooren Wat klepper Wat klepper Die ^"8stemmen van wie kwamen zij Van kiezers der stad en van de gemeenten van 't Kanton Aalst bij de laatste kamerkiezingNu, die kiezers der Gemeenten hebben bier Zondag 15 October niets to rettettetten 't zijn de Aalstenaars dio alleen uitspraak te doen hebben. Moesten de candidaten der groene socia listerij Zondag aanst. 7832 stemmen be komen, zij alleen zouden verkozen zijn, eene meer dan schitterende zegepraal be halen. De overige 3 andere partijen zouden ge klopt zyn als kaf, want er zouden voor haar slechts een duizendtal stemmen over blijven In de kiezing van Zondag zullen er hier te Aalst ongeveer 9000 stemmen uitge bracht worden en hiervan moeten de groene socialisten een vjjfdo of 1800 stemmen be halen en dat zullen zij niet bekomen en <1 tis wie voor llen slemt zijne slem verloren! M. baron Knrel de Bethune moet waarlijk denken dat dc Aalstenaars dom mer dan dom zijn om hen zulk armzalig gezeever te durven opdissclien Werpt uwe stem niet verloren Stemt niet voor de daensisten of groene socialisten ze kunnen toch geen enkele gekozene hebben I)e groene held van Cliipka bekent het zelf. In zynen Werkman van Vrijdag 11. 13 October 1911 schrijft hij: Ach, op dien Dag, ik hoor nog het, zacht en zoet geklingel van den Beiaard, Zondag zal die oude Aalstenaar zyne vreugd niet mogen openbaren voor den r triomf der vrijo domokraton Dus 't is klaar. Zondag krijgen wij eene buis, zegt de held van Cliipka en al wie voor de groe ne Candidaten stemt werpt zijne stem verloren en als Ltelooning wordt liij deelachtig in die formidale buis zoo zal liet zijn! Een factum werd hier rondgedeeld, ondorteekend door tal van liberale heeren, overgeloopenen en anderen waarin wordt kond gemaakt dat zij, ge durende hun achtjarig mandaat, het oog hebben gehouden op de liberale contro leurs. (Men ziet dat van bier De liberale heeren vinden dat de liberale conlroleurs getrouw hunne plichten als gekozenen des volks vol brachten, i. a. w. zij hebben hunne plicht geweten. En die liberale heeren vragen aan 't kiezerskorps dat er nogmaals contro leurs naar 't Stadhuis zouden gezonden worden om alles te dwarsboomen, stokken in de wielen te steken lijk hunne liberale voorgangers het gedurig hebben gedaan. Maar zegt ons eens, Heeren liberalen, waarom moet er controol te Aelst zijn en niet te Brussel, te Gent, te Antwerpen, te Luik, te Namen, te Verviers en meer andere Steden en Gemeenten, waar de liberalen cartel mot de haantjes-vooruit en de socialisten hebben gesloten om de Catholieken uit den Gemeenteraad te kegelen en zoo alle controol af te schaf fen Zijn de catholieke Burgemeester, Schepen en Gemeenteraadsleden van Aelst niet zoo eerlijk, zoo deftig, zoo onbaatzuchtig als de liberale en socialisti sche Burgemeesters, Schepenen, Gemeen teraadsleden der hoogere bedoelde steden Uw factum, liberale Heeren, geeft zoo wat te verstaan, dat ze het niet zouden zijn Doch weet dat de minste der catho lieke Gemeenteraadsleden en van de catholieke Candidaten, onder alle op zichten, zoo eerlijk, zoo deftig, zoo onbaatzuchtig is als een der liberale Candidaten, liberale controleurs, of der der onderteekenaars van 't factum. We zouden vergelijkingen kunnen maken, maar, neen Wij willen ons bepalen aan de liberale onderteekenaars te vragen waarom in de steden door de liberalen en socialisten bestuurd alle controol overbodig is en in de steden door Catholieken bestuurd hoogst noodzakelijk?... Daens heeft nu de beschuldiging overge nomen door de roode socialisten, over eenige dagen, geuit, namelijk, dat het M. De Naeyer zou zijn die de maatregelen zou ingegeven hebben welke door 't Armbureel genomen werden om een einde te stellen aan de misbruiken, zeggen wy liever, dieverijen van medicamenten ter Apotheek van 't Armbureel, die vooral door de roode en groene socialisten werden gepleegd. Wij herhalen het de Leden van 't Arm bureel hebben die maatregelen genomen omdat liet hunne plicht was te zorgen dat er aan de dieverijen van medicamenten een einde gesteld wierde. Wy horhalen ook nog dat al de Leden van 't Armbureel er de verantwoordelijkheid over aannemen. Plaats ontbreekt ons om er heden verder over uit te weidon. Zeggen nogthans dat het zekere geneesheeren zijn die 't meest tegen de maatregels opkomen en M. Ver haegen, kandidaat der groene socialisten niet het minst... en waarom De armen laten gaan klachten hooren. Wat het vertelselken betreft van de 500 kinders die met kropziekte waren besmet het serum enz.,'t zijn laffe leugens..Als wij toekomende week op de kwestie terug komen wie zullen dan aardige smoelen spinnen Maar wat is 't De groene poli tiekers leven van logental en bedrog Spieg-els, Kaders, Vitraux, Bag-uetten Spiegelfabrick lleyvaert, Werf, 3. AALST. Tombola der Tentoonstelling van Brussel. De trekking blijft defini tief bepaald op 6 November aanstaande. De laatste biljetten zijn te koop. Groot lot 500,000 franks. AaLST. Woensdag namiddag kwam M. Delvaux, majoor bevelhebber der pupil lenschool, met zijn rijtnig met twee paar den bespannon op den Dondermondschen- steenweg gereden. Tusschen de gemeenten Hofstade en Gijsegem kwam er een hondenkar gereden. Een der honden sprong naar de paarden, die daardoor verschrikten en op hol gingen. M. Delvaux kon onmogelijk de paarden bedwingen ongelukkig reed het rijtuig in de gracht nevens de baan, waardoor het omkantelde en M. Delvaux ten gronde stuikte en zijne schouder ontwrichtte.Zijne echtgenoote en eene zuster, welke ook in 't rijtuig zatenzijn er met den schrik van af gekomen. De bevelhebber heeft genees kundige hulp ontvangen van den krygs- dokter Walch. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° 4». Zekere Van der Haegen, te Gee- raerdsbergen, werd door eenen persoon geschoten en erg gekwetst. De ongelukkige werd in het gasthuis verzorgd. De betichte is aangehouden het parket van Oudenaarde is héden morgend alhier afgestapt om den betichte tc onderhooren. Men «Jankt ons van overal van de Pil van Dr Itaphaël te hebben be kend gemaakt, die, naar 't schijnt, de redder is van al de personen die aan uit putting, aan bloedloosheid, hartkloppingen, zenuwkwalen of neurasthenie lijden. Op de wijk Ottoca, op Oost-Roosbeko nabij de grenzen van Huste en Ingelmun- ster, op eene uur van het Dorp wonen de landbouwers gebroeders Holvoet, van 30 tot 45 jaar oud. Sedert een jaar is hunne zuster gehuwd en sedert dien houden de gebroeders alleen huis. Onder elkander ontstond reeds meermalen twist twee hunner spannen samen tegen den derde. Ter gelegenheid van de kermis kwam de derde 's nachts tehuis een der beide andoren dreigde met een geweer te schie ten. zoodat de derde, achtervolgd door zyn broeder, op den Zolder vluchtte. Zijn leven in gevaar ziende en niet kunnende ontsnap pen, greep een drietand en bracht zyn broeder er een vreeselyken houw mede toe op het hoofd. Terwijl zijn broeder doodelyk gewond en badend in zijn bloed ten gronde zeeg, vluchtte hij het huis uit en ging zich bij de gendarmen gevangen geven Dezen sloten hem op en openden een on derzoek. Woensdag kwam het parket van Kortryk ter plaats een onderzoek doen. Na langdu rige ondervraging werd do dader als ge handeld hebbende in wettige zelfverdedi ging, in vrijheid gesteld, De gekwetste wordt te huis verzorgd zijn toestand is hopeloos. Voor uw winterkleederen, best bij VAN DEN BERGH-J0URET, Korte Zoutstraat, Aalst. Het parket is Dinsdag te Selzate, in de Denderdreel een onderzoek komen doen over eene ingewikkelde zaak. Een rnan van de andere zijde van Gent was, na eenig j jaren verblijf in Amerika, afgekomen ora eene vrouw tc zoeken. Eene jonge dochter van hier ging mede zij schijnen ginder gehuwd te zijn. Na enkele maanden verblijf in Amerika zou de vrouw 4000 fr. van haren man genomen hebben, en er naar hare geboorteplaats mede gevlucht zyn. De man is haar achterna gereisd en heeft eene klacht ingediend bij hnt gerecht. Het parket deed eene huiszoeking alhit r en sloeg verschillige voorwerpen, papii- ren, een valies, een rijwiel, enz. aan. Woensdag voormiddag, moest de vrouw en haar vader voor den heer onderzoek rechter te Gent verschijnen.Na ond jrhooi d te zijn, beval de onderzoeksrechter hun d 'S namiddags terug te keeren. Daar z:j echt vreesden aangehouden te worden, keerd m zij niet terug en schijnen integendeel lo Hollandsche grenzen overgetrokken te zij 1. lletzelfdo vertrouwen niet meer.Tusschen getuigenissen van Gent en eene min of meer twijfelach tige van 200 mylen van hier, heeft m ju spoedig zijne keus gevonden. Den 27 Februari 1905, zegde onsM. 12. Vanliée, 54 Waestraat, te Gent Sinds meer dan een jaar leed ik aan rugpjnen o 1 rhumatiek in de beenen. Sommige oogon- blikken voelde ik eeüe stijfheid in al le leden, ik had huiveringen en schielijke zweetingen, myne nachten waren slecht en reeds van 's morgens was ik afgemat ot onbekwaam liet kleinste gewicht op lo nemen. Mijn waterwas troebel en liet een bezinksel na. Ik had vele middelen zon lor uitslag beproefd, eenige dagen veiplegii-g met -Ie Foster Pillen (verkocht in lo Apotheek De Valkeneer te Aalst) brachten eene groote verandering teweeg. Do pijnen werden minder hevig, de kwalen verdwe nen en ik had niet veel tyd no »dig c m gansch genezen te zijn. Den 9 April 1910, voegt M. Vanhée er by Ik werk zonder moeite en di n'.ir- pijnen keerden nimmer weer sinds m:jne genezing met de Foster Pillen. De Foster Pillen zijn onfeilbaar voor al do nier-en blaasziekten,en hunne gevolgr n, zooals rugpijn, rhumatiek, florecijn, heupjicht, zenuwpyn, stijfheid der nieien en der gewrichten, geele gelaatskleur, wrangheid des bloeds, hartklop) ingon, benauwdheid, bedwelraingen, algemei no vermoeienis, waterontlooping of ophc-udi ig. In alle apotheken in 't algemeen. (Eis:ht de handteekening «James Foster»),3,5(,-fr. de doos, 19 fr. do zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Oh. Delacre, 64 Goudenbergstraat, Brussel. (11) De stad Brussel verplicht de viseh- handelaars, die met hunne waren op de markt nabij de Sint-Catharinakerk stea-i, niets anders te verkoopen dan visch, die van de myn komt. Andere visehhandelaars mogen zich nucl - tans hunne waar aanschaffen waar z'.j wil len. Dit maakt voor de eersten een ve-lits van 8 1/2 ten honderd, de taks, die d<or de stad opgelegd is voor al de aankoope i op de mijn. Een der verkoopers had nu geen reke ling gehouden van die verplichting en zijnen visch elders aangekocht, wat voor gevolg had dat de stad hem de huur van zijne kraam opzegde. Het syndicaat van vischhandelarij 1 eeft geprotesteerd tegen die handelwijze en ook tegen de raarktbestuurder, wiens afze zy vragen. Krygen zy geen voldoening dan dreigen zy met algemeene staking. De boeren loven de genezende kracht van Wonderbalsem Pasteur tegen uitwendige kwalen by het vee.l fr.I alst; Bonner I)e Vakeneer en in allo a lotb. Te Alsemberg, Brussel, hebben die ven in do kapel van het pensionaat, Sint'» Maria, verscheidene kassen opengebrokei: en vier kelken en eene ciborie, alles izil ver, gestolen. Niet minder dan vier ongelukke i hadden Woensdag plaats op de paa den- koersen van Brussel. Bij eenen haags) rong viel do jockey Wahon zich den sein uder uiteen en kwetste zich aan het hoofd b j den rieviersprong viel een luitenant, die bewusteloos werd weggedrageneen jockey van burggraaf de Buisseret onderging 1» t zelfde lot en een ander werd door lenen val aan het been gekwetst. Dinsdag namiddag is het parket van Brussel te I)worp afgestapt om oen onder zoek te doen over eene schrikkelijke mi i- daad in den nacht gepleegd. Tydens een twist is een inwoner der gemeente, de 2 - jarige Arthur De Moor, door messtek.. godood- Ziehier hoe de feiten zich hebben voor gedaan Arthur De Moor had 's avouds in eene herberg der gemeente de genaamihn Pieter Reger en Jan-Baptist De i'Iaon, insgelijks van Dworp en met wien 1 y in vijandschap leefde, ontmoet. Alle dri wa ren min ofm eer onder den invloed van den drank een twist ontstond en werdi n zy handgemeen. Eensklaps viel De Moor door versche idene raesteken getroffen en uitgeput door k loi d- verlies ten gronde. Op zijno hulpkreten kwamen geburen toegesneld, die het slachtoffer naar zij-ie woning brachten, waar hy na enkele uien overleed zonder tot het bewustzijn tei rg te keeren. I)e bevelhebber der gendarmerie van Lotli verwittigd, stelde een ondtrzuek in en heeft de twee plichtigen aangehouden. Uit do lijkschouwing is gebleken lat do ongolukkige De Moor de long dooi boor 1 was. Do twee moordenaars zijn te Vorst in hot gevang opgesloten.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2