n B 1 2 B Donderdag 19 October i9II 5 centiemen per nummer 658te Jaar 4407 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van do Stad on 't Arrondissement van Aalst- kerklieden en Ambachters Nijverheidshoofden en Patronen GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. STAD van AELST. KIEZIN G 2 Icegevoegde Gemeenteraadsleden KIEZING 2 toegevoegde Gemeenteraadsleden X" 2 A r rondissement van Aalst. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- oning van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor Je Stad 5 frank met den Post verzonden e frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. i-76 voor drij maanden, voorop ie betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont* vangen z\jn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in bij C. Van de Putte-GooiMiens, Korte Zoutstraat,' Nr 31 V «n in alle Postkantoren des Lands. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3" bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herbalen bekendmakingen bij 'accoord Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren ota; rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dynsiag vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van lit blad. CUIQUE 8UUM. VAN op Zondag 22 Ocl. 191 1. De Gendt, Vernaeve, Werklieden en Ambach ters stemt onder J^o VAN op Zondag22 0ct. 1911. De Valkeneer, Van den Bergh, Medeburgers niet |iana- dieren stemt voor de Werklieden en Ambach ters ouder I*i° 3. Voor deHljverheidshoel- den en de Patronen onder 75e Vervolg. .Weer keek ze naar de trouw-acte, en dezen keer las ze langzaam, bedachtzamer, met begeerige, wanhopige blikken alle byzondorheden indringend van dat huwelijk dat, jaren geleden, voordat Lord Croft nog Lord Croft was, toen bij zich Gerald Turner noemde, gesloten was. Zijn naam blonk boven de anderen uit en grijnsde haar aan. Zelfs na twaalf jaar herkende zij zijn geschrift terstond. Het was nauwelijks veranderd.En zy herinnerde zich plotseling, dat Turner een naam was, die in zijne familie voorkwam. Het was de naam zijner moedu\ Weer koek ze er naar, en toen naar dien er onder, Charlotte Rus tell de ar moedige,ver waarloosde,onzindelijke vrouw- die in dit vuil, afschuwelyk huis woonde was zijne echtgenoote, zijne wettige echt- genoote Alles was waar wat zij gezegd had. Zwart op wit lag liet bewys voor Alice, dat Gerald Turner en Charlotte Russell, twaalf jaar geleden, in een onbe kend plaatsje in den echt verbonden waren. Uitslag der Gemeentekiezingen. AALST Offieïeele uitslag REEKS VAN 4 JAAR Getal stembrieven 8561. Witte en ongeldige stemb"ioven 191. Geldige stembrieven 8370 Volstrekte meer derheid 4136. Meert, katholiek 4071 Bocqué, roode socialist 669 De Beul, groene socialist 1501 Van den Berghe, liberaal 2129 M. Meert komt dus slechts 115 stem men te kort om gekozen te zijn. Balloteering lusschen MM. Meert en Van den Berghe op Zondag 29 October aanstaande. De Kiezers moeten zich dus op den dag van Zondag 29 October naar hun kiesbu- reel begeven voorzien van hunnen kiesbrief. Wie zijn kiesbrief mocht verloren of vernietigd hebben, moet zich van een nieuwen voorzien ten Stadhuize. REEKS VAN 8 JAAR Getal stembrieven 8567. Witte en ongeldige stembrieven 151. Geldige stembrieven 8418. Volstrekte meer derheid 4210. KATHOLIEKEN. Bosteels 3720 do Béthune Lodewyk 3851 Do Goninck August 3660 De Hert 3688 Do Naeyer 3799 Duwez 3537 Gheeraerdts 3741 Van den Bremt 3624 Van den Steene 3639 Van de Velde 3615 SOCIALISTEN. De Goninck Felix 619 Do Schutter 623 Flips 616 Henninck 615 Nichels 617 Podevijn 615 Rimbaut Lodewijk 613 Sanders 611 Van der Meirsch 614 Van den Steen 612 GROENE SOCIALISTEN. Boone 1691 Daens 1801 de Bethune Karei 1767 De Cock 1657 Ghysselinckx 1722 Rimbaut Gamiel 1655 De hand van Alice omklemde het papier. Zij kon nog niet goed begrijpen dat het waar was,of wat het voor haar beteekende, doch langzamerhand werd het helder in haar brein. Het beteekende het betee kende, g( en huwelijk voor haar Het beteekende, dat Lord Croft reeds eene vrouw had eene leelijko, onbeschaafde, armoedige vrouw, die in een armoedig huis in eene vuile straat woont. Zij hief het hoofd op en keek in het ver trek rond. Er lag nu eene vreemde uitdruk king in hare oogen.Alle kleur was uit baar gelaat geweken, en hare tanden waren krachtig in haar lip gedrukt. Dit stukje geel geworden papier beteekende voor haar vernietiging. Het maakte een eind aan alles, wat zo zich voorgenomen en gehoopt had. Deze vrouw was Lord Croft's echtge noote, en hoe kon zij hem dus trouwen Zij slaakte een gesmoorden kreet, nam het papier op en begon het in kleine stukjes te scheuren. Toen hield ze plotseling op en lachte. Waartoe zou het dienen Ze zou die oude acte kunnen vernietigen, doch dat zou niet het minste verschil uit maken. Charlotte Russell was Lord Croft's vrouw wat zij ook doen mocht. Ze keerde zich om en begon rusteloos het vertrek op en neer te loopen. Zij kon het niet gelooven. Telkens weer opnieuw klonk het in haar binnensto. Het kan niet waar zijn, en al dien tijd lag de half ver scheurde trouw-acte, waar ze haar op tafel Schellaert 1650 Van der Borght 1651 Van Haudenhove 1673 Verhaegen 1711 LIBERALEN Brys 1771 De Blieck 1870 De Windt 1800 Do Wolf 1639 Leveau 1784 Van Branteghem 1658 Van der Veurst 1587 Van Opdenbosch 1653 Van Trappen 1674 Vincent 1599 Zijn dus gekozen 6 Katholieken, MM. Bosteels, de Be- thune Lodewijk, Do Goninck August, De Hert, De Naeyer en Gheeraerdt?. 2 groene socialisten, MM. Daens en de Bethune Karei. Nu, daar M. Karei de Bethune niet zetelen mag, zal hij vervangen worden door M. Ghysselinckx. 2 libet^alen, MM. De Blieck en De Windt. Aspelaere. - Katholieken zegepra len Roelanders of Daensisten geklopt. Borsbeke. Volledige zegepraal dor katholieken. Denderleeuw. Katholieken her kozen Daensisten geklopt. Denderhautem. Volledige zege praal der katholieken Daensisten den kieskctel in. Heldergem. Katholieken her kozen Daensisten naar den weerlicht. Nederhasselt. Do Katholieke lijst gekozen Daensisten afgoweerd. Hillegem. Katholieke lijst van Burgemeester Talloon herkozen met 282 stemmen tegen 160 stemmen aan 't blauw-groen kartel. Oordegem. Katholieken herko zen. Er was slechts een tegenstrever voorden welken de blauwen, rooden en groenen hebben gekozen. Erwetegem. Katholieken geko zen met volstrekte meerderheid. M. Tuy- tens, kandidaat der Liberalen en Daen sisten werd deerlijk verslagen. Lede. Zos katholieken gekozen. Het blauw-groen kartel verslagen. De kartelisten verliezen 2 zetels. Kerkxken. Katholieke lijst geko zen, een uittredende Daensist is den kiesketel in. Herzele. Do katholieke lijst geko zen met groote meerderheid tegen de blauwe eu groene scheurmakers. Strijpen. Katholieken gekozen met volstrekte meerderheid. Liberalen geklopt. Erpe.Volledige lcath. zegepraal. Blauw.- groen kartel verslagen. NieuwerkerkenGemengde libe rale kath. lijst 3 kandidaten gekozen zuivere kath. lijst 2 kandidaten gekozen. De groene-blauwe lijst krijgt eene buis. Oultre. Gekozen 3 katholieken en 2 liberalen. Ninove. Volledige overwinning van het blauw-rood-groen kartel. Katho lieken uit de Gemeenteraad verdreven. Geeraerdsbergen. Schitterende zegepraal der katholieken over het blauw rood en groen kartel. Sottegem. Drij katholieken en 3 liberalen gekozeo. Sint Goorix-Audenhove. Ka tholieken overwinnen tegenstrevers geklopt. Viaene. Katholieke lijst eekozen. Liberale Burgemeester valt. Welle 3 katholieken en 2 Daen sisten gekozen. Vlierzele. Katholieke uittredende leden herkozen. De afzonderlijke kandi daat Boterbergh bekwam slechts 119 stemmen tegen 319. Steenhuyse. Gekozen 4 katholie ken en 1 scheurmaker. Gysegem. 5 katholieken gekozen. Een aftredend daensist gevallen. Moorsel. Katholieken bekomen 54Ü stemmen; Liberalen 250; Daensisten 200. Hofstade. Gekozen 2 katholieken en 3 blauw, rood en groen kartel. Haeltert. Katholieken zegepralen met 300 stemmen meerderheid. ErembodegemGekozen 5 katho lieken en een kartelist. Herdersem. Gekozen drij katho lieken en 2 blauw-groene kartelisten. Onkerzele. Katholieken gekozen met groote meerderheid rood-blauw kartel naar den wêerlicht, St-Lievens-Hautem. Liberalen gekozen. Appelterre. Gekozen twee katho lieken en 2 tegenstrevers. Woubrechtegem. Katholieken verkozen Daensisten verslagen. Okegem. Katholieken zegepralen; blauw en groen kartel verslagen. Oombergen. Nieuwe lijst be komt MM. De Groote, 124 De Moor, 128 De Winne, 132 Eeckhout 129. Uittredende leden MM. De Gorte 67 Gyselinck, 68 Govaert, 61 Vermeu len, 71. I>e uilslagen der kiezingen in onze Stad van Aalst beantwoorden geenszins aan onze verwachtingen. Plaatsgebrek laat ons niet toe er nu breedvoerig over uit te wijden. Bestati- gen wij nochtans dat de verslagenen de liberalenzijn die meer dan 1000 stem men sedert 1903 hebben verloren en de roode socialisten die sedert dit zelfde jaar 1903, dus op 8 jaren tyds, bijna geene stemmen hebben bygewonnen. Wij zullen het nader onderzoeken. Aan onze katholieke Leiders de oorzaaken op te speuren onzer gedeeltelijke misluk ken. Wij komen hier op terug. Wat 't Arrondissement van Aalst be treft, bewijzen de uitslagen in 'talgemeen dat onze katholieke vrienden bijna overal schitterende zegepralen behaal den op onze verbondene blauwe, groene en roode vyanden. In menige plaatselijk heid werd het Daensism, de groene volks fopperij of roelanderij het hoofd inge slagen. Verder in 't landhet zou een mirakel zijn geweest moest het blauw-rood kar tel in de groote steden Antwerpen, Brussel, Gent, Luik, Verviers, Namen, Bergen enz. niet gezegepraald hebben. Een feit valt te bestatigen, 't is dat overal het kartel veel stemmen heeft verloren. Vele gematigde liberalen heb ben blanco gestemd of voor de katho lieke kandidaten. In het Walenland werden vele geu- sche besturen naar de maan gezonden. Het ware te verwonderen dat de Ka tholieken hier en daar geene verliezen zouden ondergaan hebben, maar ze kun nen niet opwegen tegen de schitterende zegepralen en den aanzienlijken voor uitgang door de Katholieke Party gansch 't land door gedaan. Wat niet te loochenen valt 't is dat het blauw-rood kartel op fiasco uilloopt; immers de kartelisten hadden op voor hand besloten dat deze gemeentekiezin gen een politiek karakter zouden hebben. Nu, wanneer men de algemeene optel ling zal gedaan hebben en de cijfers zullen spreken, dan zal het bewezen zijn dat deze uitspraak van 15 October geene beteekenis heeft tegen ons Katholiek Ministerie, dat hare politiek noch afge- kturd, noch veroordeeld is door het Bel gische Volk. Dus de Kartelisten mogen van geene ontbinding der Kamers gewagen omdat de groote steden spro ken hebben. Sedert wanneer geven de groote steden de wet aan 'toverige gedeelte des lands Weest gerust, heeren Kartelisten, dit overige gedeelte des lands zal tegen uwe dwaze pretention weten op te staan! zwaarsten slag ontvangen, dien hij nog ooit gehad had en was er versuft en ver blind onder geworden. Zijne vrouw een falsaris een diefZijne vrouw eene speelster,eene leugenaarster, eene bedrieg ster zijne vrouw Hij huiverde in den warmen zonneschijn. Zijn gelaat werd onder het voort loopen nog bleeker en strenger. Eene uitdrukking van schaamte en wanhoop kwam in zijne oogen. Hij begon in te zien, te hegrijpen wat dit alles beduidde. De woorden kregen nu eenige beteekenis voor hem. Langzaam met onvasten tred begaf hij zich naar Lord Crowley's huis. Wat hij wilde doen, wat hij kon doen, wist hij niet; doch zijne eerste aandrift was, Lord Crow ley op te zoeken hem by den nek te pakken hem het leven te benemen. De man, dien hij zijn geheele leven lang reeds veracht had Hij herinnerde zich, de drukke straat doorloopend, met bitterheid zijne weigering om kennis met hom te maken. Hij herinnerde zich het tooneel jaren geleden op de club, toen hij hem diep gegriefd had, en groote bitterheid vervulde hem bij de gedachte, dat hij en de zijnon zich in de macht van dien man bevonden dat deze man zonder eer, de macht bezat, zijne eer te vernietigen. (Wordt voortgezet) geworpen had, haar bespottend, haar uit dagend. Eindelijk bleef ze eensklaps voor den geopenden lessenaar staan. Hij was vol papieren. Zo keek doelloos naar omlaag, en stak toen plotseling aarzelend hare hand uit om iets op te pakken, dat tussehon de papieren glinsterde. Ze deinsde ontsteld terug, toen ze het aanraakte. Het voelde koud aan. Daarna, nauwelijks wetend waarom ze het deed, schoof ze de papieren ter zijde en keek naar het ding, dat ze ontbloot had. Het was eene pistool een licht, fijn wapentje, doch verwaarloosd en geroest. Ze staarde er naar. Ik zou liever dood willen zijn, dan dan hem te verliezen,mompelde ze bij zich zelf. Oh, ik kan hem niet verliezen. Het kan niet waar zijn. Zij viel plotseling op een stoel neer en omklemde het kleine pistool, dat er zoo onschuldig, juist als een stuk speelgoed uitzag. Ze begon eindelijk te begrijpen, wat dit alles voor haar beteekonen zou begon te begrijpen, dat er van geen huwe lijk tusschen haar en Lord Croft sprake kon zijn, maar in plaats daarvan, van eene verbrokene verloving, een schandaal. En ze zou zich weer in denzelfden toestand bevinden, waarin ze vroeger verkeerd had oen nul,het kind eener onbekende vrouw een meisje met eeuo schaduw achter zich Ze voelde zich ijskoud worden, iets gloeiend heets brandde als een vuur in hare borst. Hare donkere oogen vertoonden een vreemd licht, toen ze op een uitweg zat te zinnen. Doch er was geen uitweg. Er kon geen enkele uitweg govonden worden, mits Charlotte Russell stierf 1 Ze wierp een onderzoekenden blik op het pistool en sprong toen naar adem heigend op. Op hetzelfde oogenhlik vernam ze buiten de kamer het geluid van schreden, en met opgeheven hoofd keerde zij zich om en richtte, het pistool in de hand houdend, hare donkere, vonken schietende oogen op de opengaande deur. HOOFDSTUK XXXIV. Duistere geheimen. Lord Nethercombe liep, nadat hij mevrouw Sherman verlaten had, langzaam door Piccadilly. Aan alle kanten kwam hij bekenden tegen, doch hij zag ze geen van alien. Eén mau bleef staan, om hein de hand op do schouder te leggen, en trad toen hij den aanblik van zyn ontdaan ge laat terug en Lord Nethercombe wist zelfs niet, dat lvij hem ontmoet had. Hij liep door, totdat hij eene zijstraat naar St-James bereikte, en bleef daar plot seling staan, met onbestemden blik voor zich uit kijkend. Hij had vandaag den

De Denderbode | 1911 | | pagina 1