REPAUATIEN Holland. Frankrijk. Italië. Openbare Aanbesteding BURGERWACHT BUITENGOED Openbare Verkooping Openbare Verkooping Zaailanden en Meerschen WOO NenH U I S Zaailanden Meerschen Openbare Verkooping. Eervolle en winstgevende betrekking Grande Compagnie d'Assurances Men vraagt Meu vraagt "ne kindermeid' AFBRAAK. Maatschappij van algemeene Assurantiën Koopt uwe MEUBELS Maatschappij SINGER H. De Clercq-Le Clercq, Zaai- en Plantgoed Een Spoorwegwerkman die te Char leroi over do baan stapte, ging uit den weg voor een naderenden trein, maar op het zelfde oogenblik werd hij verrast door eene locomotief die van den anderen kant kwam. Hij word naast den weg geworpen, ver scheidene meters verre en men nam hem bewusteloos op. In het gasthuis bevond men dat hij noch breuk noch wonde had bekomen slechts eenige onbeduidende kneuzingen. Eenige Katholieko vrienden waren Zaterdag avond naar Nocveren gegaan om te beletten dat de liberalen zonals vorige kiezing de kiezing do kiezer zouden omkoo- pen. Dit moet echter dit gespuis niet aange staan hebben want onder het geleide van den liberalen kaï didaatvan Noeveren vielen zij lafhertig onze vrienden aan. Deze echter gaven het zoo gauw niet op en weerstonden mahaftig hunne laffe aan vallers toen eensklaps van tusschen den geuzengroep een revolverschot knalde. Natuurlijk algemeene verwarring. Nochtans hield het schieten niet op en niet minder dan tien revolverschoten wor den gelost op onze Katholieke vrienden. Gelukkig werd niemand van hen geraakt Een liberale voorspringer zelf werd door zijne eigene vrienden getroffen. De kogel drong in den bil en kou er tot lieden nog niet uitgehaald worden. De gekwetste is de genaamde De Pauw van Noeveren. Gai sch den nacht hebben er botsingen plaats gehad. Op alle manieren heeft het geusgi spuis z'jne woede bot gevierd. Een priester van het gesticht der Heilige Famillie te Manage, die met de leerlingen van eene wandeling terugkeerde word door drie dronken kerels aangevallen en mishandeld. De ooggetuigen verwittig den do gendarmerie die ter plaats kwam, waai door de ellendelingen de vlucht namen. Zy zijn echter gekend en zullen vervolgd worden. Eene schaapshistorie. Een land bouwer te Oud-Vossemcer had aan een boer onder de gemeente Steenbergveen een schaap verkocht. I)e nieuwo eigenaar liet den ram in zijne weide loopen, maar vier dagen i iter was het dier verdwenen. Het had den weg naar zijn voormalige kudde terugg' vonden, had daarvoor een afstand ongev< vr drie uren moeten aflleggen en had, om van Noord-Brabant op het eiland Thole i te komen, de Eendracht moeien overzwommen. Van welk voorval vele personen ooggetuige waren. Aan den zeedyk van den Leguitpolder was h< t dier door een herder opgevangen maar 1 et wist te ontsnappen en liep dwars door do gaanderijen heen naar de oude schaapskooi. Maandag morgend was de krijgsraad van Toulon aan boord van den kruiser c Voltaire vergaderd om een on lerzoek te doen ovor eene erge zaak welke zich eenige dagen geleden in do golf Juan op het schip heeft voorgedaan. Zeven gestrafte matrozen werden op bevel van den kapitein uit hunne cel ge haald en moesten op het dek komen om hunne dagelijksche wandeling te doen. Zij weigerden, beleedigden de officieren en matrozen en wierpen de schildwachten omver. Zij zongen revolutionnaire liederen en toen de kapitein verscheen, riepen zij Leve de Anarchie De matrozen Dicas en Biscala waren de leiders van de muiterij. Maandag margond hebben ellendelin gen op do Oostspoorlijn, tusschen Reims en Apremont, bij de statie van St-Masmes een Misdadige aanslag gepleegd welke eene schrikkelijke ramp kon na zich slepen. Het was ongeveer 2 1/2 ure 's morgends, toen twee bedienden der statie van War- meriville die zich langs de spoorbaan naar St-Masmcs bogaven, op 600 meters afstand 21 grootc steenblokken ieder wegende omtrent 20 Is ilogrammen en op 2 metors afstand geplaatst, op do spoorbaan ont waarden. Daar zij wisten dat de trein welke om 1 u. 55 uit Reims vertrekt en in aantocht was, liep de eene de statieoverste verwit tigen terwijl de andere den trein legemoet ging en de machinist teekens deed om te stoppen, juist »p 150 meters van den eer sten steen. Het parket van Reims is ter plaats ge- weetttwee kerels, vergezeld van eene vrouw en een soldaat, die men in hot hosch van St-Masmes heeft zien rondslenteren, worden opgezocht. Een lichte aardschok werd te Catane gevoeld. Een zeer erge aardbeving ont stond te Giana, Macchia, Guardina en Santa Severin. In de 2 laatste plaatsen waren 10 dooden, 15 gekwetsten. Er stortten verscheidene huizen in. Te Macchia werd de kerk vernield. Te Rondinella stortten insgelijks verschei dene huizen in. Tot heden worden 20 lijken en 80 ge kwetsten uit de puinen opgehaald. De troe pen arbeiden voort aan de reddingswerken. In het dorp Rondinolla is de villa van den advokaat M. Romeo ingestort en wer den de bewoners onder de puinen bedolven. Na verscheidene uren kon men den advokaat nog levend redden, doch zyne vrouw en drie zijnor kinderen waren reeds overleden. Een andor zoon had don rug graat gebroken. De advokaat is krankzin nig geworden. Slail van de lovering van SCUOOLMOBILIFR Het College van Burgemeester en Sehe- penen brengt ter kennis van de belangheb- j benden dat op Maandag- 6 November 1911, te 11 uren voormiddag, er ten Stad- huize zal worden overgegaan tot de opening van de biedingen voor de Aanbesteding van de levering van lossenaars ten dienste van de lagere gemeentescholen. He lastenboek en de plans berusten in het Gcmcenlo8ecre(ariaat waar zij kunnen kunnen geraadpleegd worden alle werkda gen van 9 tot 12 uren. De beraming der levering bedraag fr. 4169. Aelst den 13 October 1911. De Burgemeester en Schepen De SecretarisM. L. Gheeraerdts. Oscar Reyntens. Provincie Oost- Vlaanderen. 8 X A I> AALST. Zittijd van den burgerlijken Revisieraad. 0 De Voorzitter van den burgerlijken Re- visieraad bericht de inwoners der Stad Aalst dat de Raad zal Zitting houden op DIJNSDAGEN 7 en 21 NOVEMBER, 5 en 19 DECEMBER 1911, tolkens van 17 tot tot 19 uren, ten Stadhuise te AalstMili tiezaal. Aalst, den 12 October 1911. De Voorzitter, 0. Van der Haegen. UITTREKSEL DER WET Art. 26. - Do burgerlijke Revisieraden zijn gelast 1° De inschrijvingslijsten per gemeente vast te stellen, ze aan te vullen of te wijzi gen, zelfs ambtshalve 2° Uitspraak te doen over de toelating of de schrabbing der vrijwilligers 3° Uitspraak te doen over alle bezwaren gericht, zoowel door het Hoofd der Wacht als door de belanghebbende schutters, tegen de beslissingen van het College van Bur gemeester en Schepenen 4. Uitspraak te doen over de bezwaren van de schutters, die redenen tot ontslaging of tot vrijstelling zouden te hebben doen gelden, ontstaan na hunne bepaalde inly- •ing 5° Overeenkomstig artilkel 48, de op gaven op te maken, voorbereid, tot het vormen der korpsen 6° Jaarlijks de nieuw aangewezen schut ters te verdeelon onder de verschillen een heden gevormd overeenkomstig art. 48 7° Uitspraak te doen over do bezwaren tegen de geldigheid der verkiezingen. OPENBARE VERKOOPING van een genaamd Kasteel T'Sluys, onder Esscheneen Sie- Cat har ina Lombeek. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een Buitengoed, genaamd Kasteel T' Sluys onder Esschene en Ste-Cat- harina-Lombeek op 3 minuten afstand van de statie Esscheno-Lombeek, groot i hektaar 86 aren. Onmiddelijk inge- bruiktreding. Dienstig voor zomerverblijf of geeste lijkgesticht. Verdeeld in 5 deelen. Boompr. 6030 fr. Zitdagen: Instel, Maandag 23 October )TOIT Verblyf, Maandag 6 Novemb. Telkens om 3 uren namiddag, in het Hotel du Comte de Flandre bij Mijn heer Henri Galle, te Aalst, Statieplein. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Eremhodegem. 1. 8 aren 35 centiaren Land, op Heyen- hroeck. 2. 11 aren 97 centiaren Land, op Kat- tens of de Kempeneer. 3. 19 aren 70 centiaren Land, op den Huit. 4. En 11 Ten 65 centiaren Land, op den lloogenvosholle. Gebruikt door Theophile Van der Heyden. Eenige Zitdag Zaterdag 28 O ctobe 1911. Om 3 uren namiddag, ter Estaminet van M. Bouvyn-Arys, te Aalst, Brussel- schen steenweg, aan den Tir. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1. 3o aren zo centiaren Land, te Lede, in den Geesthoek. 2. 16 aren 20 centiaren Kanada- en Schaarhoutbosch, te Lede, Karreveid. Boomprijs frs. 260. 3. 27 aren 10 centiaren Land, te Lede, op den Kleinen Kauter. Eenige Zitdag Woensdag 25 October 1911. Om 3 uren namiddag, ter herberg St. Anna, te Lede, dorp. Bij sterfgeval OPENBARE VERKOOPING van allerbest gelegene ie Nieuwerkerken, MeireErpe, Haeltert, Welle en Aygem. De notaris SCHELFHOUT te Oordegem zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Gemeente Nieuwerherhen. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen wijk Doorenveld, gekadastreerd secte B, nummer 517E, groot 26 aren 40 centiaren, palende noord Dame wed. Domien Van Landuyt-Van de Velde en kinderen, oost het Weldadigheidsbureel van Aalst, zuid M. De Cannière-Verhulst te Aalst en west het Bureel uan Weldadigheid van Nieuwer- kerken. In gebruik bij M. Camiel Langelet, mits 55 frs. Tweede koop. a) Een perceel Land, gelegen wijk Edixveld, gekadastreerd sectie C. nummer 954B, groot garen 30 centiaren, palende noord en oost het Bureel van Weldadigheid van Nieuwer- kerken, zuid den heer Baeten De Veughel, Schoo- ten en west M. De Cannière-Verhulst te Aalst. b). Een perceel boomgaard Wijk Edixveld, ge kadastreerd sectie C g55B, groot 2 aren 10 centi aren, palende noord het Weldadigheidsbureel van Nieuwerkerken,oost M.De Cannière Verhulst voornoemd, zuid de heer Karei Baeten-De Veughel te Schooten en west de heer Fransen Juffouwen Marie, Leonie Baeten te Nieuwer- kerken. Samen in gebruik bij M. Jan-Baptist Fleunnck mits i5 franken. Boomprijs 35 fi. Derde koop. De helft van een perceel land, wijk Dooreveld, gekadastreerd sectie B, nummer 565e,groot 3 aren. palende noord M.De Cannière- Verhulst voornoemd, oost het Weldadigheids bureel van Aalst, zuid M. Albert Duwez te Aalst en west M. Romaan Moyorsoen-Liénart te Aalst. Gemeente Meire. Vierde koop. Een perceel Meersch, gelegen te Meire, wijk Langenmeersch, gekadastreerd sectie A, nummer 1201, groot g aren 70 centiaren, palende noord Dame wed. Frans Lievens-De Smet en kinderen, oost Jufvrouw Elise Van Landuyt te Nieuwerkerken, zuid de gemeente Aygem en west dc heer Gustaat Van Boxtael ts Aygem, In gebruik bij M. René DeTroyermits 3 frs. Vijfde koop. Een perceel Meersch, gelegen wijk Stuiversveld, gekadastreerd sectie C, nummer 86, groot 14 aren 40 centiaren, palende noord de ervenDe Schampmeester te Oordegem,oost denheer Frans en Juffrouw Coleta Van der Haeghen, zuid Juffrouw Marie-Stephanie Bossaert te Kortrijk en west den heer Joannes Van Liedekerke-Seminck te Meire. In gebruik bij M. Victorien Maesschalck, mils 18 frs. Boomprijs 7 frs. Gemeente Erpe. Zesde koop. Een perceel Land. gelegen op Grooten Boschkauter, gekadastreerd sectie A, nummers 223a en 223B, groot 7 aren 3o centiaren, palende noord M. Jan Van de Velde te Erpe, oost Juffrouw Laurence Fiévét te Brussel, zuid Mad. wed, René Van de Bossche-De Windt te Aalst en west den steenweg van Gent op Brussel. Gebruikt door M.Camiel Baeyens, mits 12,5o fr. Gemeente Welle. Zevende koop. Een partij Meersch in de Wellemeerschen, gekadastreerd sectie A, nummer 58, groot 34 aren 3o centiaren, palende noord M. Jan Callebaut te Erembodegem, oost den heer August Beeckman-Scheerlinck te Denderleeuw, en West den heer Felix De Leenheer-Van Mulders te Welie. In gebruik bij M. Frans Perdaens mits 40 fr. Gemeente Haeltert. Achtste koop. Een pereeel land gelegen wijk Broeck, gekadastreerd sectie A, nummer 899A, groot 22 aren 5o centiaren, palende noord Dame Weduwe Pieter Van Lul-Lauwereys en kinderen te Haeltert, oost Dame Weduwe Lodewijk Van Der Eecken-Sienaert te Haeltert, zuid de straat en west Domien Van den Steen- De Troyer te Haeltert. In gebruik bij M. Jozef Hendrickx. Gemeente Aygem. Negende koop. Een perceel Meersch, gelegen wijk Varinck, gekadastreerd sectie A, nummer 1600, groot II aren 40 centiaren, palende noord de gemeente Meire, oost de Molenbeek, zuid den heer Karei-Emiel Meganck en west de straat en de erven van den heer Jozet Van den Eeckhaut-De Smet te Erondegem. In gebruik bij den heer Albien Slagmulder, mits 12 frs. Boomprijs 30 frs. ZITDAGEN: Instel, Maandag 3o Oktober, Verblijf, Maandag 13 Novemb. y Telkens om 2 uren van den namiddag, ter herberg In het Brouwershuis bewoond door den heer Remi Schepens-De Backer te Nieuwer- kerkan, Dorp. Bij dadelijke Uitwinning. OPENBARE VERKOOPING te B 13 V B G E Pti De notaris MEERT te Erpe, daartoe benoemd, bij vonnis, verleend door de Burgerrechtbank van Eersten Aanleg, zitting houdende te Dendermonde zal openqaarlijk verkoopen Eenige koop. Een woonhuis met aanhoorig- heden, koer en lochting, groot 13 aren tachtig centiaren, gestaan en gelegen te Baevegem, wijk Hoog-Baevegeo, gekend bij kadaster Sektte A, nummer 75c en deel van nummer 64e, palende oogst met de scheidingshaag M. Philemon Ver- haeyen, zuid de straat, west nog de straat en M. Eugeen Veckebroeck. Enkele zitdag Maandag- 23 October 1911. Om 2 uren van den namiddag, ter herberg van den heer Camille De Nayer te Baeveger, Hoek. Voor verdere inlichtingen en nazicht van het kohier van lasten, wende men zich ter studie van genoemden notaris Meert te Erpe, Vijfhuizen, alwaar er ook te bekomen zijn groote en kleine kapitalen aan gematigde intresten. 1( A 20 aren 69 centiaren ten oosten (of naast Aalst) palende oost de rede en daar over Frans Coppens, zuid den steenweg, west het lot B en noord den Zadelweg. Boomprijs fr. 90 B 22 aren 69 cent. met de drij woon huizen daarop staande, palende oost lot A, zuid den 6teenweg, west lot C en noord de Zadelweg. Boomprijs fr. 90 C 24 aren 61 cent en westen palende oost lot B, zuid den steenweg, west de voet- weg en daarover Frans De Graeve en noord den Zadelweg Boomprijs fr. 120 Tweede koop Een perceel land te Nieuwerkerken Grootbroekveld, gekadastreerd sektie C nummer 1079a groot 52 aren 70 cent. pa lende oost Leon Lievens, zuid den Broek- meer8ch, west W° Louis Callebaut en noord den losweg. Gebruikt door W6tDie- rickx. Verdeeld in oost en west helft. Derde koop Een perceel Land gelegen te Nieuwer kerken, Wasland, gekadastreerd 6ectie A nummer 61 groot 32 aren palende oost M. Langendries, zuid M. Charles Vander Hey den, west en noord het Bureel van Welda digheid van Erpe. Gebruikt door M. Victor Troch. Vierde koop Een perceel Meersch gelegen te Erpe, Suerenbosch, gekadasteerd sektie C num mer 4, groot 23 aren 80 centiarsn palende oost wed. De Kegel, zuid de weduwe. De Clippele, west de weduwe Versmes6en-De Windt en noord de beek. Onverhuurd. Boomprijs fr. 200. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 17 Oktober) Verblijf Dijnsdag 31 Oktober) Telkens om 2 ure namiddag, ter herberg gehouden door M Karolus Huylebroek, Zager, te Nieuwerkerken Mael. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van zeer goede en WOONHUIZEN, te NIEUWERKERKEN en ERPE. De Notaris LIMPENS, te Aelst, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Meersch, met de gebouwen van drij Woonhuizen, gelegen te Nieuwer kerken, Mael, gekadastreerd sectie A, nummers 20213, 219c, 219D, 219E, 219F, met eene grootte van 70 aren yo centiaren en volgens meting groot 67 aren 99 cent. Verdeeld in drij deelen De notaris DE VIS, te Aalst, zal open baar verkoopen t. 31 aren 10 centiaren land te Erembo- dengem, Wilde Veld.Gebruiker Viktor Rampelberg te Welle. 2. 16 aren land te Erembogem, Helle. Gebruiker August De Schrijver teDender- hautem. 3. 14 aren 50 centiaren land te Dender- hautem, Blokkenveld. Gebruiker Viktor Praet te Welle. 4. 48 aren meersch te Denderbelle nevens de Vaart langs Audegem. Gebruiker Ivo Gillis-Varenberg, te Audegem. ZITDAGEN Instel Maandag 30 October Verblijf i3 November 1 Om 2 uren namiddag, ter Estaminet Het Paviljoen bij den heer Emiel Van de Maele te Aalst, Groote Markt. Nïtin verlangt in kennis te komen met Hearen van den hoogen wereld welke veel vrienden en kennissen hebben om de nieu we werkzaamheden uit te breiden van eene belangrijke financiële onderneming. Zou goed van pas komen aan zoon van familie tijd er toe hebbende en verlangende zyne inkomsten merkelijk te vermeerderen. Beste getuigschriften volstrekt noodzakelijk. Schrijv. A.S. 741, Office do Publieitó Brus- DEMANDE BON INSPECTEUR au courant des branches VIE et iNCENDIE. Appointement et commissions. Ecrire E. C. journal XXe Siècle gruxelles. MP 11 vploert een magazijnier hij M. Em. De Coen- Moyersocn, Lange Zoutstraat,te Aalst. vpaoo-t voor een breifabrielc Uittil flddgl een Magazijnier den stiel goedkennonde. Schrijven Bureel van Ds Denderbode onder do letters A.B.C. Bestuurster voor wervery sprekende Vlaamsch en Franseh. Adres te vragen ten bureele van «De Denderbode». 196 rr<* hnt'Pil een seh°on en gerieflijk iiuicu, lluiSj hebbende ver scheidene beneden- en bovenplaatsen, koer hof, pomp- en regen water, gestaan en ge legen te Aalst, Moorselsche baan, rechtover de kerk van O. L. Vrouw-Bijstand. Intrede 1 November. Zich te wenden tot de Wed. Louis Boeykens, 45, Groenstraat, Aalst- Mylbeek. riT<* hni'Pn een schoon en gerieflijk A tt UUlttlJ, ,mis hebbende ver scheidene beneden en boven plaatsen, koer, hof, pomp-en regenwater, gestaan en gele gen to Aalst, Moorselsche Baan, rechtover de kerk van 0. L. Vrouw-Bijstand. Intrede 1 November. Zich te wenden tot M. Edw. Muylaert, Groenstraat, Aalst-M ijl beek. Longchampslaan te Te bekomen bij Robert Meganck- Kelders, ondernemer van openbare werken. Schoolstraat 34, te Aalst, eene groote hoeveelheid schoone refractaire steenen dienstig voor vuringen en bakkers, alsook oude dakparren, ramen, deuren enz. tegen brandgevaar, op het levenen onge lukken van allen aard. Eenige Premie ongelukken op den ijzerenweg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nieuwstraat, Aalst VOLKSVERZEKERINGEN met weke- lijksche betalingen voor Eerste Communie. Huwelijk, enz., enz. N. B.Agenten worden gevraagd. Zich te wenden op bovengemeld adres Frans Ëemans-Oe Smet, te Aalst, Korte Zoutstraat, 3, Notarisklerk gsdurende 40 jaren, gelast zich met het opmaken van verhuringen, overeenkom; eten, doodschulden, vernieuwingen van hypothecaire inschrijvingen, vereffeningen en verdoelingen, ontvangsten, beschikkin gen van gelden op hypotheek, aankoopen en verkoopen van onroerende goederen raadgevingen voor notariale zaken. Hy is ook gelast met den verkoop der bouwgronden voortkomende van het Scha- liênliuis te Aalst, aan de Burgemeester plaats, Van der Nootstraat, enz. Gematigd loon en eerlijke bediening. bij Jean Limpens, Brusselschestraat (Pontstraat 42 Aalst). Niettegenstaande den OPSLAG der daghuren en van het hout, GEENE prijs- vermeerdering op de Meubels. Snijwerk voo- Meubels aan buitenge woon lage prijzen. Bedgarnituren in pich-pin aan 1,50 fr. Schoone herzelaren Dorsclivlegela aan 0,40 fr. Gedraaide beuken tafelstijlen aan 1,50 de vier. Al de Meubels zijn drij jaar gewaar borgd. van NAAIMACHIENEN aller stelsels en merken worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werhuizen oer Aalst9, Albert Liénartstraat, Spoedige bediening. Goedkoop Aalst, Kattestraat 20, Telefoon 53 opvolger van Hippolyto LK CLEItCQ, huis gesticht in 1848. Alle soorten van Kolen per wagon of schip. In het klein de beste voordeeligste Huis kolen, al brokken, tegen fr. 1,40 den liter van 50 kilos of 28 fr. de 1000 kilos, 't huis geleverd en afgewogen, Gezuiverde Gas- coke, Braises franyaises, Boulets, Antra- chiten, Briketten, gewasschen Brisetten, Smidskolen, enz. enz. Gaeeoke aan den zelfden prijs van het GasgestichL Cyr. Do llcen<iman, Be~ stuur der van het Algemeen Landbouvj- offi.ee te Aalst-MijIbeTce, is verbonden met de beste Engelsche, Duitsche, Zweedsche en Hollandsche kweekerijen en gaat zelf naar de streek. Zijne tarwe-, gerst- en korensoorten onderscheiden zich door hun lang en straf strooi en door hunne reuzen aren. Opbrengst 1/4 meer dan de inland se heeoorten. Aankomst van puike, zuivere en veel- opbrengende plantaardappels Marjolaine (Keitjes), Krüger, Industrie en Wohlt- mann (Roode). Beslist schoon, middelma tig plantsoen. Het is voordeelig de bestel lingen zoohaast mogelijk te doen, want men verwacht opslag. Bijzondere conditiën voor voortverkoopers. 1.

De Denderbode | 1911 | | pagina 3