Zondagrust. Teekens van regen. Katholieke Vlaamsche Hoogeschooluitbreid ing. Rechterlijke Kronijk. Medeburgers 1 Katholieken ff stemt onder N° 1 A voor M. Louis MEERT zoon. Allerhande nieuws. Het nieuw kiesbulletijn.- Tijdens de gemeenlekiezing van Zondag laatst heeft men overal vastgesteld hoe moeilijk bet is het hoekje van het bulle tin af te trekken. Volgens de wet zou de kiezer het zelf moeten aftrekken, maar dat gaat moeilijk. Het zou beter gaan indien daartoe een bijzonder tafeltje voorhanden ware maar dat is er niet. De kiezers, in de eene hand hun bulle tin hebbende en in de andere hun hoed en soms een wandelstok of regenscherm weten niet hoe het aan boord te leggen om dat hoekje af te krijgen, en Voor zitter, bijzitters, en soms wel getuigen moeten wel bijspringen. Het hoekje is goed om het reizend bulletin te verhinderen, maar men moet iets vinden om het gemakkelijker af te krijgen. Iets in den aard van bet voetje der postzegels, bijvoorbeeld, dat buiton het eigentlijke bulletin uitsteekt. Fondsenblad Is liet niet opmerkzaam dat juist de drank, dien men sterk Doemt, slappe beenen en slappe beurzen voroorzaakt. Hij, die dergelyke benamingen bur gerrecht heeft doen krygen, moet zeker van zijn verstand beroofd geweest zijn en zij die daaraan geloof hechten, zijn eveneens rijp om in een krankzinnigen- geslicht opgesloten te worden. Taptoe nr 32. Goedkoop. Wat kost die stofie, vroeg Stooters Mie, aan nen kramer op de markt. Voor u, zei de kramer, geef ik ze aan nen kus per meter. Snijd er mij 25 metera af, zei Mie mijn grootmoeder zal u komen betalen Lied van Sobriet as. Woorden van Muziek van Gerard BROM L. V. D. LAAKEN. Ons geele vaandel draagt het kruis Van overwinning in ons huis, Om ieders kruis te dragen. Dat maakt ons offer tot een feest, En geeft ons hart den goeden geest, Om dezen strijd te wagen. o— Komt, broeders, zusters in de ry De kruistocht maakt ons allen vrij Van zorgen en gevareD. Bevrijdt de heele wereld dan, De drank is zoo'n geducht tiran, Laat ons geen krachten sparen. o Wat ons van dezen duivel redt, Dat is onthouding en gebed, Zoo leert de Heer der Heeren, Volhardt toch heilig in den strijd En denkt en leeft en spreekt altijd Sobrietas ter eere. Uit de Leeuwerk. R. Ha Het Brusselsch geuzenblad, L'Indépandance Beige, erkent dat de kartelisten in de provincie-hoofdsteden van het land, te samen genomeD, 5000 stemmen achteruit zyn gegaan. 't Is eigenlijk 7000 stemmen, maar we laten dat onverlet. Het geuzenblad begint dus den waren toestand der zaken in te zien 't is waar schijnlijk daarmede dat het niet meer wil hooren van het dadelijk ontslag van het ministerie en van eene ontbinding der Kamers, De kartellisten hebben dus, laat ods zeggen, gelijk Vindépendance 5000 stemmen verloren. Maar men moet ook in acht nemen dat het getal kiezers sedert 4 jaren mer kelijk is aangegroeid. Van de nieuwe kiezers moesten de kartellisten ook hun deel hebben en zo hebben dat niet gehad. Uit dien hoofde mag men hunnen achteruitgang in al de provincie-hoofd steden ten minste op nog 5000 schatten maakt to zamen 10 duizend. De liberale zegepraal begint langs om meer een vies gezicht te trekken I (Fondsenblad.) Zeelucht. Eene maatschappij is te Londen lot stand gekomen, welke voor doel heeft aan de stadsbewoners zeelucht te verschaffen. Bij middel van eene buizenleiding brengt de maatschappij de lucht van het zeestrand tot in de stad en verschaft het aan al wie het begeert, juist als water en gas. Indien hare werkingen inderdaad praktisch blijken te zijn, mag de maat schappij erop rekenen goede zaken te doen. Zeelucht zou ook elders dan in Londen welkom zijn. Op de plakkaatjes, o Huis te huren, treft men nu dikwijls de melding aan Water en gas op alle verdiepen. Wellicht zal het eens luiden Water gas en zeelucht op alle verdiepen. Vooruitgang, man, anders niet dan vooruitgang Van 'smiddags tot middernacht,oenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 29 October 1911, M. Van Caelenberg, Leopoldstraat. Wij zijn thans in een zaaitijd. Het is dus wenschelijk dat het droog weder zij, niet veel regens. Maar, ongelukkig genoeg, het weer kunnen we niet bistel len wij moeten dat aannemen gelijk dat komt. Wij zouden al zeer tevreden zijn, konden we maar wat op voorhand we- teü wat weder wij le verwachten heb ben, want dan konden wij het zaaien der voederplanten wat vervroegen of wat verschuiven zoodat, zooveel het doenlijk is, het hooien met goed weder zou kunnen plaats hebben. In geval het maaien reeds gedaan ware, dan zouden wij zekere voorzorgen kunnen nemen opdat het gemaaide voeder niet te veel van don regen zou lijden. Maar hier ook schiet onze kennis veelal te kortwij Kunnen zelfs niet met zekerheid voorzien wat weder ons zal overkomen. Wij heb ben wel den barometer, uit wiens aan duidingen min of meer wat kan voorzien worden, doch dit tuigje is maar in eeni- ge zeldzame boerenwoningen te vindeD. Er zijn nochtans teekens, die iedereen kan waarnemen en die, als zij zich voor doen, te kennen geven dat het binnen kort gaat regenen. Onder die teekens van regen, zijn de volgende te melden de vliegen steken, meer dan naar ge woonte de koeien steken dikwijls den kop omhoog en ademen met veel gretigheid de schapen zijn onrustig; de zangvogels zwijgen de botvin- ken zingen vóór den dageraad de parelhoenen schreeuwen overdag meer dan naar gewoontede pauwen en uilen doen zulks 's nachts, enz. Volgens M. Folie, mag men, over het algemeen, eene bleeke en loodverwige zon als een teeken van regen aanzien. Gaat de zononderio purperroode schicht- wolkbanken, dat is eerder een teeken van wind dan van regen. Maar zyn die banken dik en kleurt zich den hemel met purper langs het Oosten, dan moet men zich aan regen verwachten. Heeft de zon, bij haren opgaug, dezelfde trek ken, dan is er regeD te vreezen. Zijn de horekens der maan afgestompt, dan zal het binnen kort regenen. De wolken leveren ook voorteekens van regen.Alzoo,als vedorwolken dikker werden en een kroezelachtig, wollig uitzicht aannemen, dan zal de wind weldra regen aanbrengen een hemel met schapenwolkjes duurt niet lang. Witte wolken,teeken van schoon weder, zwarte wolken,teeken van regen, dikke grijsgele wolken, teeken van hagel. Halos of luchtkringen, die soms de zon of de maan omringen, voorspellen, negen maal op tien, regon of sneeuw voor 's anderendaags of 's anderendaags over, en onweders, in den zomer als liet heel warm is. Men boude daar dus het oog op, en, als men de ondervinding moet gelooveu, dan zal men er goed mee zijn. )o(— Deze nuttige instelling die verleden jaar hare werkzaamheden begon, en met een aantal voordrachten in do werkmanskringen onzer stad haar oerste jaar besloot, zal zich dit jaar tot de meer ontwikkelde klas sen onzer burgerij wenden. De plechtige openingzitting waartoe kos» telooze inkomst wordt verleend, zal plaats hebben op Zaterdag 28 October 1911, om 8 uren 's avonds stipt, in de zaal van 't Belfort (Oud Stadhuis,. De Katholieke Vlaamsche Hoogeschool- uitbreiding heeft hot genoegen mee te deelen dat Meester Baron A. Van Wijnbergen, lid der 2ia Kamer der Staten, Generaal van Holland, zal optreden en spreken over De Weelde bij de volksklas en haro noodlottige gevolgen Wy twijfelen geenszins of de burgerij van Aalst zal in grooten getal de wel be kende spreker komen aanhooren. fget.) Het Bestuur. BEROEPSHOF VAN GENT. Bloedig gevecht te Aalst. Den 27 Februari 1911, zynde le Karnavaldag, rond 11 ure des avonds, kwam Filiep Van den Steen, in gezelschap van zynen vriend De Lepeleer huiswaarts, toen zy in de Veldstraat te Aalst, vier gema3kerdcn ont moetten, waarvan eene, zokero Felix Arys, raynwerker' thans soldaat, hen boloedigde. Arijs sprong naar den makker van Van den Steen en wilde hem mishandelen. Daarop kwam Van den Steen zijnon vriend ter hulp, waardoor een algemeen geyecht ontstond. De twee vrienden werden door de vier gemaskerden onmeedoogend afgeslagen en daarenboven kreeg Van den Steen door zekeren J. Perdaens, koolmynwerker te Erembodegem, eenen messteek in do linker borst. Hun slachtoffer die veel bloed ver loor ten gronde ziende vallen, namen do laffe schelmen de vlucht. De policie, op het hulpgeroep toegesneld, zette de kerels achterna, doch zy waren verdwenen. Hot slachtoffer werd na ver zorging naar zijne woning gebrachtde doktor stelde vast dat hy in stervensgevaar verkeerde on het was slechts na vijf maan den, dat hy volkomen hersteld was. Per daens werd twee dagen na de feiten aange houden en in het gevang opgesloten. Door de Rechtbank van Dendermonde, werden de vier kerels zijnde J. Perdaens, koolmynwerker te Erembodegem, verwe zen tot 18 maand en 100 fr, of 1 maand Felix Arys, koolmynwerker te Erembode gem, tot 7 maand cn 100 fr. met onmid- delijke aanhouding Pieter Fransaert, telegramdragor te Erembodegem, 3 maand en 50 fr. Jan Nevens, grondwerker te Hokelgem, 15 dagen voor waardelyk. I)e vier betichten, alsook het openbaar ministerie, hadden beroep ingeslagen. Het Hof h< eft het vonnis van Perdaens en Nevens bekrachtigd. Voor wat de straf betreft van Arys, ze wordt gebracht op op 4 maanden en 50 fr. en wordt onmid- delijk in vrijheid gesteld Fransaert wordt slechts verwezen tot 15 dagen voorwaar delijk. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek Meyvaert, Werf, 3. AALST. AALST. Jachtwiel gesprongen. In de fabriek Filature et filterie Réunies op den tragel is het jachtwiel der groote fabriek gesprongen zonder ongelukken te veroorzaken. Daardoor zullen en 300tal werklieden een 14tal dagen werkloos zijn. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzyde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° O. AALST. Bloedig gevecht. Maan dag nacht ontstond er twist tusschen eenige personen m do hérberg van Frans Do Wael, Nazuretlistraat, over den uitslag der kiezing. Tusschen do genaamden De Beul Martin en Boel Emiel was de twist nog al hevig, zoodanig dat er een gevecht ontstond, waarin Boel nog al erg toegetakkeld werd, welke dan eensklaps zijn mes trok en het zjjn tegenstrever in de zijde plofte juist onder het hart. Het slachtoffer stortte ten gronde en lag weldra in een breeden bloed plas. Een geneesheer in der haast gehaald bevond dat den toestand van De Beul be denkelijk was. De eerw. heer Strobbe was spoedig ter plaats en diende het slachtoffer in de her berg de 11. HH. Sacramenten tce, 't welke daarna naar 't hospitaal werd gebracht. De politie, midderwyl verwittigd, hield den dader aan. Deze was ook nog al tame- lijkerg gekwetst. Do toestand van De Beul is zeer beden kelijk en men vreest eiken oogenblik voor een doodelijken afloop, aangezien de linker long geraakt is. De Beul is nog maar zeer onlangs ge trouwd. Het parket was Dijnsdag namiddag ter plaats. De dader is aangehouden en naar 't gevang van Dendermonde overgebracht. Zaterdag liep Livien De Rycke, boomkweeker te Wettere», in bedronken toestand rond met een geladen geweer, waarmede hij, tot schrik der ingezetenen van tijd tot tijd een schot in de lucht loste. De politieagent De Rycke ontmoette den wildeman en kon hem na veel moeite zijn wapen afnemen en in het gemeentege vang opsluiten. Hy had reeds verschillige zyner kiekens doodgeschoten. Proces-ver haal is te zijnen laste opgemaakt. Zaterdag namiddag kwam Gustaaf Bayens van Wetteren, die sedert eenige maanden van zijne vrouw gescheiden leeft en in den vreemde verbleef, naar deze ge meente op het onverwachts terug en vond niets beter dan do weinige meubelen, dio in het huis zijner vrouw waren en die ze van het armbestuur had gekregen, aan stukken te slaan on te verbrijzelen. Eene klacht is tegen den woestaard ingediend. Te Exaarde zijn onbekende dieven langs een uitgeslagen venster op den koer 's nachts in de school gedrongen van de eerw. Zusters. Zij hebben in vier klassen al de kassen opengebroken en hebben er eene hoeveelheid gebreide kleederen, schrijfboeken en eene som van de 3 fr. in geld gestolen. De verdwenen voorwerpen hebben samen eene waarde van 75 fr. Een streng onder zoek is ingesteld. Men vermoedt dat het dezelfde dieven zijn die verleden week de school van Sinaai plunderden. Zondag namiddag rond 5 ure, was geheel de wyk Houthriel te Sint Nikolaas, in rep en roer. De baas uit de herberg De Groenselmarkt, barbier van stiel, die zich over tijd door don kop wilde schieten, later weer zijnen inboedel in stukken sloeg, en tweemaal op éénen namiddag zyn huis in brand wilde steken, was naar het gesticht van Dendermonde gevoerd, waar hij als krankzinnige opgesloten werd. Over acht dagen washy daaruit gebroken en schreef eenen brief aan zijne vrouw dat hij gedurende dien tyd het land afgeloopen had, zijnen kost had gebedeld en naar huis kwam. De vrouw vol schrik, ging het aan M. Cruyssaert, policiecommissaris, melden. Dozen namiddag kwam hij thuis. Docli de policiecommissaris mot gendarmen kwamen hem achterna. Hy was weer op het dak gekropen.De policie en gendarmen kropen op liet dak der weezen Maes, twee huizen van zyne woonst, lieten hunne revolvers zien en dreigden te schieten, indien hij zich nist overgaf.Dan liet hij zich bij de kraag pakken en werd in het ge sticht der broeders Hieronymieten opge sloten. Men ia en verwonderd over dat de slymverdrijver.de Pil Walthéry zooveel ziekten genoost. Nochtans dat legt zich uit aangezien die Pil het vermogen bezit van de slijmen te verdry ven die de oorzaak zijn van alle onze ziekten. Vrijdag nacht, rond 12 ure, hoorden de bewoners aan de statie te St-Gilles- Waes een schot. Men ging zien en vond eenen man dood te midden van eenen plas bloed, juist aan de deur van den douanier De Jaegher. De gendarmen werden verwit tigd. De doodgoschoten is Jerome Verhae- gon, douanier. Het parket van Dendermoi.de is Zater dag namiddag alhier afgestapt. De vermoe- delyko dader is langdurig ondervraagd. Over deze moord wordt nogal het een en ander verteld. Jaloerschheid schijnt de drijfveer te zijn der moord. Dubbel ongeluk te Oent. De twee baan werkers Richard Van Landschoot en Alfons Rots waren van den trein gestapt, die om 6 ure 35 le Wondelgera uit Eekloo aankomt, ten einde aan de herstellingswer ken der lijn Gont-Terneusche vaart Won- delgem (Staatsbaan) te gaan arbeiden. De plaats waar zy hunnen arbeid moesten aanvangen, was omtrent een kwaart uurs van de statie van Wondelgem. Beide man nen liepen al pratend voort langs den linker kant der baan. Op een afstand van 600tal meters van de statie van Wondelgem in do richting van Gent, werden zy plotseling in den rug ge vat door een werklieden trein, komende uit Assonedo en die om 6 u. 54 te Gent-Muide stopt. Rots kwam onder de wiolen terecht, werd den linker voet afgereden en verschrik kelijk verminkt bezijden de spoorbaan ge worpen. Een 300tal meters verder kon de machi nist den trein stilhouden. Van Landschoot dio door den steenweorder der locomotief gevat werd, zat nog onder de locomotief vast. Het hoofd en de linkerarm werden letterlijk afgereden. Het lyk van Rots werd omtrent 400 meters van de statie van Wondelgem gevonden. Door de zorgen der statieoversten van Gent-Muide en Gent-Kanaal van Terneuzen werden de noodige maatregels genomen om do lyken te vervoeren, het spourwegbestuur en het parket te verwittigen. M. De Plooy, policiecommissaris, zorgde dat de toege stroomde nieuwsgierigen op afstand bleven. Richard Van Landschoot is jongman en woonde bij zijne ouders te Maldegem. Het gezin Van Landschoot bestond uit vader en moeder, vier zoons en eeno dochter. Richard Van Landschoot was 23 jaar oud. Alfons Rots, oud 23 jaar, woont te Eekloo, in de Peperstraat, was gehuwd en vader van een kind van 14 dagen. Het tempeest dat Zondagnamiddag en gedurende den daaropvolgendon nacht over Brussel en omstreken heeft gewoed, heeft verscheidene slachtoffers en ernstige schade veroorzaakt. Een groot hyschtoestel aan de bouwwerken van de Banque de Reports gebezigd, 30 meters hoog en 70,000 kilos zwaar, werd op zijne rails 25 meters ver plaatst. Het dreigde zelfs om to vallen, zoodat men de straat moest afsluiten en de bedreigde huizon ontruimen. Werklieden, pompiers en policie wisten,onder de leiding van een ingenieur, de ramp te voorkomen. Op verschillige andere plaatsen van Brussel werden personen gewond, doordien zy af gewaaide voorwerpen op liet lichaam kregen, of door den wind zelf werdon om geworpen. Te Vorst is eene cirk, die op de markt stond, bijna afgebroken en van zyn dak beroofd. Een draaimolen is omgewor pen. Een jonge rekruut van Brussel, die mee naar liet oefeningsplein ging, liep uit de rangen en sprong over do brugleuning in het water. De schippers konden hem redden. Te Anderlecht heeft, tydens eenen brand, een sergeant-majoor, met levens gevaar twee kindoren uit de vlammen gered. In den nacht van Zaterdag tot Zondag zyn dieven binnengedrongen in de klooster school te Leeuwergem zij hebben er 21 lessenaars opengebroken en alles geroofd wat zij bevatten.In de hoogste klas roofden zij de tinnen maten,de koperen gewichten, de kleeren door de leerlingon gemaakt, eene groote hooveelheid breiwol en andere voorwerpen. Maandag morgend rond 2 1/2 ure worden de echtgenooten Doloor, kleer maker, te Kuregem, Vaandolstraat, uit hunnen slaap gewekt door het geknotter van vlammen. Dadelyk sprongen zij op en stelden vast dat geheel liet gelijkvloers dienende tot werkhuis in vuur stond. Half verslikt door den rook en in nacht gewaad, snelden z'j do straat op en gaven het alarm. Toen de pompiers ter plaats kwamen stond geheel hot gelijkvloers en de trappen in brand. De twee kinderen der echtgenooten, 10 en 8 jaar oud, die op het tweede verdiep sliepen, werden door een onderofficier der pompiers, die midden de vlammen door drong gered. Na een uur werkens waren zy het vuur meester. Het gelijkvloers werd geheel vernield en het eerste verdiep erg bescha digd. De schade is aanzienlyk. Brand te Meerhout. De land bouwer Eelen is door deze ramp zwaar getroffen. Zijn gansche inboedel, veo, oogst on landbouwgerieven zyn in den brand gebleven. Zelfs zijn spaarcenten konden niet gered worden. Daarbij kostte het hem nog veel moeite zijne kinderen te redden. De kamer, waarin dezen sliepen stond geheel in brand, toen de landbouwsr door de hulpkreten gewekt werd. Een persoon, op wien zware vermoe dens wegen, werd aangehouden. Het is zekere U... Of er bezwarende omstandig heden tegen hem pleiten weten wij niet. Doch zeker is 't dat de familie U... niet op vriendschappelyken voet leefde met den landbouwer Eelen. De oorzaak daarvan ia het volgende De afgebrande pachthoeve hoort sedert eenige maanden toe aan de familie (F... Zij hebben de boerderij geërfd van oen oom of tante. De pachter Eelen had nog 4 jaar huur. Niettemin vorlangden zij dat hy zou verhuizen, daar zij zelf de pachthoeve wilden bewonen. Denkelijk zijn daaruit plagerijen voort gesproten, want een der familioleden van U... werd over eenige dagen door de recht bank van Turnhout veroordeeld tot 7 maan den gevangenis, omdat hij ten nadeele van Eelen een beetenveld vernield had. Wat er nu verder van de zaak is, weten wij niet, doch U... die aangehouden is, blijft nog onder aanhoudingsmandaat op gesloten. Zaterdag 21 October zyn te Rousse- laere verschillige inwoners het slachtoffer geworden var. het werk van een aftrogge- laar der behendigste soort. By Joseph Van welden, wagenmaker, waar hij zich uitgaf als de zoon van een voerman, wonende te Brugge, en waar hy lcwivm vragen dat men voor zijn huis een wagen had willen maken, wist hij 10 fr. af te truggelen, onder voorwendsel dat hij geld te kort kwam om 2 peerdengareelen die hij per occasie kon koopen te kunnen betalen. Bij Frangois Casteloyn, voerman Sint- Amandsstraat zegde hy aan de vrouw dat hij de baas was ooner afspanning te Brugge en door haren man gezonden te zijn om hem 15 fr. in ieening te geven, waar hy dan ook het gevraagde bekwam. By de Weduwe Vandecappelle-Demeu- lenaere, ter herberg a Den Bascul in de Noordstraat, kwam hy logement vragen en bracht er den nacht door, terwijl hij zich op den logeraentboek deed inschryven onder den naam van A. M, zoon van een voer man, wonende te St. Andries bij Brugge. 's Anderdaags toen de kerel reeds ver trokken was, bestatigdo de bazin dat hij in de kamer alwaar hij den nacht had door- gobracht al de deuren der kassen en scho ven had opengetrokken, dat hij alios in het midden der kamer overhoop geworpen en doorsnuisterd had. Zij bestatigde diarenbo de verdwijning van eene garnituur kam men, eenige linnen en den inhoud van een geldbeugel. De gemeente Couillet, hij Charleroi, is in ontroering gebracht door een geheim, dat het gerecht zoekt op te lossen. Maandag morgend, vond men daar het lijk van eenen persoon, die blijkbaar door eenen byslag moest vermoord zijn, maar niet op do plaats zelf, want er was geen liet minste bloed zichtbaar. Het gelaat was opengehouwon en de neus afgesneden. De vermoorde was een Duitsche schipper t Een bloedspoor duide aan dat de doode hierheen gebracht was. Het parket van Charleroi werd geroepen en er word be vonden dat de vermoorde, Gasser genaamd, zich tot 7 ure 's avonds te voren met an dere Duitsche schippers vermaakt had. De anderen waren dan toruggekeerd naar hun schip, en wat er van Gasser was geworden, wist niemand te zeggen. Maar een persoon heeft aan de policie verklaard dat hij des nachts rond 2 ure drie personen heeft gezien in gezelschap van eenen vierde, welke gevallen was, nadat hy een mes had zien flikkeren. Twee van de drie hebben toen den ge vallene op hunne schouders weggedragen. Was dat Gasser Dat moet het gerecht onderzoeken. De lijkschouwing heeft doen hestatigen dat de dood rond 2 ure des nachts moet ingetreden zyn. Het parket van Luik stapte gisteren af te Flemalle-Grande, en deed een ouder- zoek over een vreeselyke kindermoord daags te voren aldaar gepleegd door een meisje der gemeente. Deze, V. J., oud 25 jaar, werd aangehouden en ondervraagd zij bekende een kindje ter wereld gobracht te hebben en verbrand in de stoof. Do ontaarde moeder, werd door twee gendar men, per rytuig, naar de gevangenis van Luik overgebracht. De misdaad veroor zaakte de grootste verontwaardiging. De plichtige deed den naam kennen van haren minnaar, insgelijks van Fléraalle-Grande, doch deze werd tot hiertoe nog niet veront rust. In do gemeente Gremelango (Luxem burg) hadden |in een veld eenige kinderen gedroogde bladeren bijeen verzameld en deze in brand gestoken. Zy vermaakten zich mot er rond te loopen en over to spring m. De vlammen deelden zich ongelukkiglijk medoaan hunne kleederen en in weinige oogenblikken stonden vier der knapen in volle vlam. Op hot hartverscheurend hulpgeroep der slachtoffers, die als toortsen brandden, namen hunne makkers, in do plaats van hulp te bieden, de vlucht en toen do bewo ners toesnelden, hadden allen reeds afgry* selyko brandwonden bekomen.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2