i Zondag 5 November 1911 5 centiemen per nummer G5sie Jaar 4412 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad an 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Stad van Aalst. 'Onderzoek bij de Doctors, Het Snijgraan. De balloteering van Zondag 11. Nut der Biecht. Van Burst naar Katanga. Boekennieuws Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- ■ïaing van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor ie Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. i-75 voor drü maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in bij C. Van de Putte-Gooaaens, Korte Zoutstraat, N' 31 en in alle Postkantoren des Lands. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. i-00 Vonnissen op 3d* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herbalen bekendmakingen bij 'accoord Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren ota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. C171QCJB BUUM. UITSLAG der Balloteering VAN 29 OCTOBER 1911. Getal stemmen 8498 Witte en ongeldige stemman 103 Geldige stemmen 8395 M. Louis Meert. Katholieke Kandi daat, 4169 stemmen. M. VandenBergh, Liberale Kandidaat 4226 stemmen. De Liberale Kandidaat werd dus ver kozen met 57 stemmen meerderheid. De Belgische Matigheidshond voor Doc tors heeft een uilerst lofweerdigen even gewichtig besluit genomen, ten voordeele van de drankbestrijding. Ziehier wat wij lezen in 't Meerlnum- mer van hun bondsbulletijn De gezondheid is de grootste schat vraag het aan de zieken, zij schatten haar volgens hare juiste weerde vra&g het aan degenen die tot hun gemiddel den leeftijd gekomen zijn en den sleet hunner organen reeds min of meer be ginnen te gevoelen. Ook is de geneesheer niet alleen de hij voorkeur geraadpleegde raadgever tier huismoeders, naar wiens raadge vingen zij met de meeste aandacht luiste ren, maar ook van hen die herstel noo- dig hebben of verlangen gezond te bl ij ven. Ziedaar waarom wij het gedacht vormden,, aan het volk de meening onzer medepractijkgeuooter. te doen kennen nopens den alcool en zijne uit werksels. Dit werd in België nog niet gedaan, terwijl in Holland en meer andere lan den de geneosheeren zich de alcool kwes tie dusdanig aantrokken, dat zij onder hen alcool bestrijdende verklaringen ter onderteekening hebben laten rondgaan, die op de eerste plaats door de professors der Hollandsche Universiteiten onder teekend werden. Deze verklaringen zijn uitgegeven gew eest en wijd verspreid zij brand merken den alcool, vernielen de voor- ordeelen en klagen het klare gevaar ui,, dat het gebruik van alcool doet Mjjeu aan de zedelijke en lichamelijke ^isgezondheid. Jp zijne beurt, heeft do Belgische Ma- iVheidsbond voor Doctors besloten een soortgelijk manifest af le kondigen. Ons ontwerp zal gelukken, vermits het alleszins lefbaar is, en omdat al onze confraters meermalen in de gelegenheid waren den rampzaligen rol van den alcool na te gaan om overtuigd te zijn. Aan ODze Belgischo geneesheeren zul len de vier navolgende verklaringen gezonden worden zij zijn nauwkeurig, 25e Vervolg. Gy hebt liet teeken van de slang, antwoordde ik. Heer, het is niet genoeg. De slang kan daar na 's mans kindsheid gesneden zijn. Geef ons een teeken. Wij zullen niet aan den arbeid gaan zonder een teeken, De andere hoofden verklaarden dit even eens. Ik wendde mij in mijne verlegenheid tot Bir Henry en Good en legde bun den toe stand uit. Ik geloof dat ik wel wat weet, sprak Good verheugd. Vraag hen ons een oogen- blik tot nadenken te geven. Ik deed het en de meesten gingen naar buiten. Zoodra zy weg waren nam Good onze kleine medecijnkist en nam er een notitie boek uit, die een almanak bevatte. Zie eens hier, jongens, sprak hij. is het morgen niet de vierde Juni Wy hadden nauwkeurig de dagen geno teerd gedurende onze reis en konden dus bevestigen dat het zoo was. Goed. Lees dan hier 4 Juni, totale maan verduistering, aanvangende te 8,15 uren (Greenwichtijd),zichtbaar te Tenerüia, duidelijk en drukken de zienswijze dus danig uit, dat zij door eiken practijkge noot kunnen onderteekend worden. Ook zal geen enkel confrater nalaten ons te helpen in onze taak ten bate der gezondheidsvoorzorgen en allen zullen ongetwijfeld de verklaiingskaart be hoorlijk geteokend terugzenden. De kermis welke het ontwetend of onverschillig publiek dooi' deze alge- rneeue raadpleging van het Bolgisch geneeskundig koprs zal opdoen, zal een hoogst ernstige steun daarstellen voor de antialcoolische maatschappijen dit onderzoek zal tevens beter de aandacht opwekken van meer dan één goeden burger, en een alleszins nuttige invloed uitoefenen op de toekomst onzer kinde ren. Ziehier den tekst der verklaringen Ik verklaar in te stemmen met de navolgende besluiten van den Belgischen Maligheidsbond voor Doctors le Het is eene dwaling te gelooven, dat het gebruik der aloodhoudende dranken versterkt, voedt of verwarmt; 2e Het is beslist mogelijk in uitste kende gezondheid te leven en te arbei den zonder alcool of welkdanige aleool- houdende dranken te bezigen 3" Het gebruik der alcoolhoudende dranken leidt tot ziektenen verergert deze 4e Zuiver water is de gezondste drank. De zorgzame landbouwer ziet met kommer den aanstaande winter te gemoetthans reeds, doet de voeder- schaarschte zich gevoelen, zoodat velen zich gedwongen zullen vinden een deel van hunnen veestapel tegen al te lage prijzen af te staan om hem toekomende lente ten koste van misschien zware geldelijke opofferingen weder te volle- digeD. Alle handelsvoerders zijn om te duurder. Evenwel zal men weldoen niet te spoedig en zoo weinig vee moge lijk te verkoopeu. De graangewassen en het hooi zijn wel gelukt, en ook de aardappelen geven eene goede opbrengst. Diensvolgens raden wij aan het voort- brongingsrautsoen der dieren en vooral der melkkoeien te beperken, aangezien de vleesch- en melkvoortbrengst ge durende den aanstaanden winter niet al te winstgevend schijnt te zullen wezen, en strooi, hooi, pulp, kaf, aardappelen, de beeten, de steek raap en het loof die er zijn te voederen, waarbijeenen drank samengesteld uit water en zemelen, lijn- katoenmeel enz. in matige hoeveel heid zal gevoegd worden, ten einde de dierun niet te laten vervallen. Zoo zal men zijnen veestapel tot de lente kun nen bewaren, als wanneer een nieuw tijdperk van voorspoed, te hopen, voor den landbouwer zal opdagen. Hel eerste groen voeder, waaraan de landbouwer in de lente komt, is de Zuid-Afrika, enz. Ziedaar een teeken. Zeg hun dat wy morgennacht de maan zullen verduisteren. Het was een schitterend denkbeeld indien ten minste Goods almanak te ver trouwen was. Als wij eene valsche voor spelling deden, zou onze prestige voorgoed verdwenen zijn en uvenzoo Ignosi's kans ooit op den troon van de Kukuana's te komen. Maar als de almanak eens faalt,zegde sir Honry tot Good, die druk bezig was met rekenen op een ledig blaadje van het boek. Er is geen reden om dat te veronder stellen, was zijn antwoord. Verduisteringen komen altijd op tijd, dat is ten minste mijne ondervinding als zeeman. En bij deze is bovendien aangeteekend, dat ze in Zuid- Afrika zal te zien zijn. Ik heb hier zoo goed mogelijk uitgerekend op welke lengte graad wij hier zoo wat zijn en zoo kwam ik tot de eindbepaling, dat de verduistering hier morgenavond, ten tien uren, zal be ginnen en tegen half twaalf eindigen. Anderhalf uur zullen we dus totale duisternis hebben. Wel, zegde Sir Henry, ik geloof, dat wij het er maar op moeten wagen. Ik stemde toe, zij het niet zonder twijfel, want maaneclipsen hebt ge zoo maar niet in uw hand. En al komt ze, de lucht kan bewolkt wezen en dan hebt ge nog niets. Er moest echter iels gedaan worden en daarom liet Umbopa de oversten terug- snijrogge, een gezond en voedzaam voeder, dat een voordeeligen invloed op de melkgaaf heeft en vèrschillige hoofdvruchten voordeelig voorafgaat. Het snijgraan mag op eene duchtige, versciie stalmestbernesting gezaaid worden, doch het blijkt steeds noodig met eene goede hulpbemesting handels- vetten te volledigen. Ti jdens de omploeging van den grond werkt men 600 tot 800 kgr. kaïniet en 500 tot 600 kgr.slak por hectare onder; onmiddelijk voorde zaaiing, egt men 100 tot 150kgr. zwavelzuren ammoniak ir>. Men kan even wel ook eene menge ling maken, van 500 kgr. superfosfaat, 150 tot 200 kgr. chloorpotasch of 600 tot 800 kgr. kaïniet en 100 tot 150 kgr. ammoniaksulfaat die men een paar dagen voor de zaaiirig oppervlakkig onderploegt of duchtig inegt. JAN. Waarlijk zij die de hoop koesterden dat ten minste een gedeelte der Daensis- ten ofte groens Demokraten voor den Katholieken Kandidaat zouden hebben gestemd, moeten het geheugen hebben verloren of wel volkomen onbekend zijn met de Aalstersche politieke toestanden en geschiedenis dezer laatste 17 jaren. En inderdaad, moeten wij er over ver wonderd zijn dat de groene Democraten Zondag 11. met liberalen en roode socia listen heulden Hebben wij niet meermaals kunnen bestatigen dat zij de bondgenooten waren van de liberalen en de roode socialisten Hebben wij niet meermaals gezien dat zy, lijk in 1907, als een man voor de liberale kandidaten stemden Hebben wij niet bestatigd dat bij, de laatste kamerkiezingen,de liberalen een gedeelte hunner stemmen uitbrachten op de groene kandidaten, vooral in de kan tons van Aalst, Herzeleen Ninove en dit bij zooverre dat had men dit voorbeeld in de kantons Sottegem en Geeraords- bergen nagevolgd, de liberale kandidaat in den dieperik vloog? Is het dus te verwonderen dat de groene Democraten als een man voor den liberalen kandidaat stemden Neen, wij, wij hebben er ons geene illusies over gemaakt nios meer Men neme Het Land van Aelst eu De Werkmanvan 1895 tot heden 1911 en wat zal nieD ondervindeu! Wij dagen Groene I»Ie uit, in zijne weekbladen of vliegeude bladjes, enkel dry regels te kunnen aanwijzen die de liberale leerstelsels ernstig bevech ten of liberale hoofdmannen lasterlijk en beleedigend aanvallen. Integendeel geen enkel nummer dezer twee groene weekbladen kan men aan wijzen in de welke de katholieken onder roepen. Zij kwamen en ik sprak hen aldus aan Groote mannen van de Kukuana's en gij, Infadoos, luistert. Wy, mannen van de sterren, houden er niet van onze m&clit te toonen, want daarmee plegen wij inbreuk op natuurwetten en dompelen de aarde in vrees en ontsteltenis. Maar daar liet hier een zoo gewichtige zaak betreft, daar wij Tvvala willen straffen voor zijn bloedig werk van dezen nacht daar wij Gagool verafschuwen wijl zij onzen vriend Ignosi ter dood wilde doen brengen, daarom heb ben wij besloten op dien regel inbreuk te maken en zulk een teeken te geven, als iedereen zien kan. Komt mee Ik leidde hen naar de deur, wees naar de roode schijf der verbleekende maan en vroeg Wat ziet gij daar De verstervende maan, antwoordde de voornaamste van de groep. 't ls zoo. Zeg mij nu eens, kan een mensch de maan doen verdwijnen voor zij moet onder gaan en zoo duisternis brengen over de aarde, als er nog licht moet wezen. De hoofdman lachtte. Neen, heer, dat kan geen mensch doen. De maan is sterker dan wij, die naar haar zien. Niemand kan haar loop veran deren. Zoo zegt gy. Ik voorspel u dan dat wij de maan morgenavond, twee uren voor middernacht, voor een tydruimte van ander half uur zullen doen verdwynen. Diepe alle opzichten niet worden belasterd, beléedigd, gehoond, gesmaad, verdacht gemaakt, enz. enz. Wie kao er ons een nummer van eHet Latid van Aelst en De Werkman aanwi)zen in de welke de haatvolste wraakzucht niet doorstraalt Ja, wie wijst ons een dezer weekbladen aan De wraakgierigheid overmeestert zoo zeer Groene Pie dat hij om zijne wraak tegen de Katholieken te kuunen botvieren, zelfs, kon het zijn, een ver bond met den duivel zou sluiten... Voor't overige helsche schijnheilig heid is de dekmantel van al het doen en laten van al de leiders der groene socia- listerij. Moesten wij slechts een gering ge deelte herinneren der lasteringen, beleo- digingen, vischwijfsche versmadingen enz., tegen onze Katholieke Hoofdman nen. De Denderbode ware wel tien maal te klein. Enkelen onzer partijgenoten zijn van gedacht geweest, dat het best zou zijn geweest, de Daensisten zoo wat met vrede te laten,.ze niet krachtdadig te bestrijden en 't is gebeurd... Maar wat z(jn de gevolgen geweest Men heeft aan Het Land van Aelst en De Werkman een wapen in de hand gegeven. Ja, het heeft toegelaten te schrijven in dezen zin als of wij, Katholieken, Groene I*ie naar onzen kant wilden overhalen... Eu dan volgde Neen Neen 1 voor niets ter wereld stemmen wij toe wij blijven wat wij zijn 't Schijnt dat de balloteering van Zondag 11. zoo wat de oogen heeft ge opend en de noodzakelijkheid doen inzien van de groene socialistenj te bevechten in de stad en in den buiten, maar er is 'ne maar aan... Nu, onder dit opzicht raden wij ver- schillige partijgenooton aan De Werk man van Vrijdag 11. 3 November aan dachtig te lezen en ons dan te zeggen of de schrijver van deze vischwijfsche factuins wel verdient dat hij slechts met handschoenen worde aangeraakt... Wat ons betreft, wij laten hem niet los, wat men er ook overdenke, hij die reeds zooveel dommigheden uit zijn botten sloeg De gebroeders Callebaut, of liet fabriek Callebaut Frèros, te Aalst, hebben als restitutio twee honderd franken ontvangen van den Eerwaarden Hoer Hubertus der Abdij van Affligem. Alhoewel de gebroeders Callebaut, van eene andere gezindheid zijn, hebben zij het geld gretig aanvaard. Een bewijs dat er rechtvaardige men- schen zijn. duisternis zal dan over de aarde zijn ten teeken, dat Ignosi werkelijk de koning is der Kukuana's. Als wij dit doen, zijt gy dan tevreden Ja, blanke mannen, antwoordde de hoofdman met een glimlach, die ook bij zijne makkers viel waar te nemen, als gij dat doet zullen wij inderdaad tevreden zijn. -- Het zal geschieden. Wy drieën Incubu, Bougwan en Mucamazahn, hebben liet gezegd. Het zal geschieden. Gij hebt het gehoord, Infadoos. Wij liebben het gehoord,myn heeren. Vandaag, twee uren na zonsondergang, zal Twala de blanke mannen uitnoodigen om getuigen te zijn van den meisjesdans. Een uur nadat de dans begint, zal het meisje dat Twala het schoonste vindt,door Scragga gedood worden als een offer voor de stil zwijgende steenen wachters, die ginds bij de bergen zitten. (Hij wees bij deze woor den naar de drie zoo vreemd er uitziende pieken, waar de Salomonsweg heet te eindigen). Maar dan laten, mijn hoeren, de maan verduisteren, zij redden het leven van het meisje en het gansche volk zal in hen gelooven. Ja, zegde het oude opperhoofd met een glimlach, het heele volk zal dan in hen gelooven. Twee mijlen van af Leu.ging Infadoos voort, daar is een heuvel, van boven uitge hold en met palissaden omringd, 't Is eene sterke wijkplaats, waar mijn regiment en die van drie der hoofden hier hun kamp Reisbeschrijving door Petrus Cosv\. XII. Wij hebben ons echter goed vermaakt en do spelers op handgeklap onthaald. Om 5 1/2 ure zien wij dicht bij ons, mid den een piassenden regen, een groot vrachtschip. Het weder is nog altijd koel. Wij zien ook eenige zwaluwen welke op trok zijn naar Europa. Ga, lieve beestjes, ga naar België, zoek er een net dorpje op met slanken, gothieken toren en in de schaduw van dien toren een ouder wetsch boe renhuis en groet daar eens van mijnentwege die oude eerbiedwaardige vrouw welke daar aan het venster zit te naaien, 't is mijne zielsgeliefde moeder, de eenige ge liefde van myn hart, en groet daar ook die 4 struisehe boerengasten, 't zijn imra irs mijne welbeminde broeders en vlieg dan ook eens bij familie en vrienden om hun complimenten over te brengen van den on- versaagden zwerver op den eindeloozcn oceaan. Zult ge't doen zwaluwtje-lief 's Avonds van af zeven ure zit ik op het dek in een leunstoel en zie uren en uren lang het spel der golven na, het meest ge trouwe beeld van 's menschen leven. De golven rollen eene wijl langzaam aan, klot sen tegen elkander en spatten uiteen. Hoe grooter do golf hoe meer schuim hij na zich laat. Gaat het den mensch niet even zoo? Een tijdje lang is hy aan de opper vlakte der aarde verschenen, een geklots een niets en hij verdwijnt. Is 't een groote der aarde hij zal als de groote golf, bij zijn verdwijnen wat meer schuim rond zich spatten doch dit vermengt zich alras mot de aanrollende andere levenswederwaardig- heden en weldra is alles vergeten, is alles in den eindeloozen kolk der eeuwen ver zwonden. Wij zijn thans ten volle in de keerkring streken of tropen. Hier heeft men geen valavond, zooals men bij ons zegt. Om zes ure begint het licht der zon éventjes te verbleeken en 10 minuten nadien is het volop donker. Dit doet raar voor iemand die het niet gewoons is. 15 Maart. Om zes ure sta ik op en wasch on kleed mij, open de deur. .pardon lozer, 't is uit gewoonte dat ik dit zeg want 't is niet noodig dc dour der kabien tc ope nen, want zij wordt niet meer gesloten sinds wij den evenaar naderen men schuift er alleenlijk eene zware, gcelgeblocmde gor- dyn voor, on trek naar liet (lek. De oefe ningen zijn reeds begonnen. Daarna rusten wij op liet dek een uurtje uit van onze ver moeienis. 't Is een heerlijk tafereel, die onmeetbare zee,dien lichtblauw gekleurden hemel, de rijzende zon, de kopjes der gol ven als met zilveren schubben bedekkende en verwend met al de kleuren van den re genboog, het uiteenspattend schuim, nu eens purperachtig dan weer smagraadgroen of robijnrood, zaaiend glinsterende diaman ten op dun rug der verdwijnende golven. hebben. Wij zullen van morgen een plan bedenken, om er nog twee regimenten been te voeren. Als in waarheid morgenavond de maan verduisterd wordt, zal ik de blanke mam.en hij de hand nemen en hen van Leu naar dien heuvel leiden. Wij zullen daar veilig zijn en kunnen er den oorlog tegen Twala aanvangen. 't Is goed, zegde ik. Maar laat ons nu gaan slapen en onze plannen maken voor de toovenarij. Infadoos stond op en vertrok, na ons gegroet to hebben met de legerhoofden. Vrienden, zegde Ignosi, zoodra zy verdwenen waren, kunt gij dat wonder volle ding doen, waarvan gij tot hen ge sproken hebt. Wij gelooven wel, dat wy het doon kunnen, Umbopa... Ignosi meen ik, was mijn antwoord. 't Is vreemd, sprak hij. Als gij Macu- mezalin niet waard zou ik aan uwe woorden twijfelen. Maar de leugen is altijd ver van u geweest. Als wij de komende dingen overleven, zal ik u alles vergelden. Ignosi, sprak Sir Henry, beloof mij één ding. Ik wil 't wel beloven, Incubu, mijn vriend, voor ik liet nog gehoord heb, antwoordde de groote man met een glim lach. Wat is het Dit als gij ooit koning wordt over dit land,moet gij dat zoogenaamde geesten- bezweeren, als wij dezen nacht gezien Toen Constantinus, Rome's eersten Kristen Keizer, het Kruis zag schitteren in de lucht zonk hij verpletterd neer en riep uit Credo Domine ik geloof Heer, en toen ik, heden morgend, de zee en al schoonheid en majesteit, schitterend van diamanten en edelgesteenten, als eene ter bruiloft bereide bruid aanschouwde, maakte zich een gevQel van ontzag en eerbiedige vrees van mij meester en ook ik roep tot den Schepper van 'tgrootsch tafereel: Heer wat zijt Ge groot. Credo Domine. ik geloof Heer, want ik zie uwe almacht in uwe werken. Thans zijn het niet honderden maar dui zenden vliegende visschen welke ons schip omringen, 't zijn als duizenden zilveren langwerpige plaatjes welke mot forsche hand in de golven worden gesmeten. Een lief schouwspel. Zoodra wij wat verder zijn, zegt de gar- §on mij, zullen wij gansche hoopen haaien rondom ons schip zien zwemmen, om de overschotton der geslachte dieren, welke over boord worden gesmeten, gretig te verslinden. Do zittingen der academie worden steeds trouw gevolïd. Om 2 ure beginnen de spe len opnieuw, 't Zijn al gekke kinderspelen, zoo gek als den Engelschman welken ik dezen morgend op 't dek ontmoette, bezig met koord te dansen als bij ons do jonge meisjes. Daarvoor moet ge Engelschman zijn. 's Avonds luisteren wij naar het concert. Tussehen de stukken in hooren wy op het voordek de loonen van den tam-tam. Wy laten onze muziekanten in den steek en gaan ginds luisteren. Op twee stoelen is een klein houten vaatje geplaatst en daarvóór zit een ma troos met twee stoken in de hand als twee krukken en daarmeê slaat hy maar gedurig op de twee kanten van het vat. Er is ook een fifel bij en een kleine hand trommel. 't Gaat de gasten goed af on ze spelen juist op maat, docli geen wonder, zij hebben een muziekmeester zooals hot regi ment der gidsen te Brussel er geen heeft. Die slaat de maat mijn jongens, met zijn twee armer, te gelijk, dat is wat anders dan met een maatstokje. Wij zyn er zoo lang gebleven dat wij maar juist in tijds kwamen om het God save the King of God bescherme den koning, te hooren van ons muziek. Wordt voortgezet. ALMANAK van Afflig-em voor het jaar Onzes Heeren 1912, door Don Urbanus Hendrichx der Abdij Affligem. Het is een kostbaar boek, met 160 blz. zoo nuttige als aangename lezing en duizend wetenswaardigheden waarvoor men soms gehcele bibliotheken dient te doorsnuffelen. Deze Almanak mag dus in geen Katholiek Huisgezin ontbreken. Prijs 30 centie men. Franco per post 0.35. hebben, uitroeien. En het dooden van mannen zonder vorm van proces moet ook uit zijn, moet niet langer plaats vinden in dit land. Igr.osi dacht een oogenblik na, nadat ik Sir Henry's verzoek vertolkt had daarop antwoordde hij De wegen van het zwarte volk zijn niet de wegen van de blanke mannen ook tellen wij een mensehenleven niet zoo. Maar ik beloof liet u. Als ik de macht krijg, mijne belofte te houden, zullen de geestenbezweersters niet meer op jacht gaan en zal niemand meer gedood worden zonder onderzoek. Dat is afgesproken, zegde Sir Henry. Laten wij nu gaan rusten. Wij waren spoedig in slaap en werden eerst wakker, toen ten elf ure in den mor gend Ignosi ons riep. Wy kleedden ons en namen een stevig maal. Daarop gingen wij wat buiten de hut wandelen en vermaakten ons met het opmerken dor zeden en ge woonten van de Kukuana's. Ik hoop, dat de eclips maar komt, zegde Sir Henry. Als zo niet komt is het gedaan met ons,antwoordde ik zorgvol,want dan zullen er van die oversten de zaak aan den koning vertellen. En dan komt er een ander soort van eclips, die ons niet bijzonder zal aan staan, (Wordt voortgezet) j

De Denderbode | 1911 | | pagina 1