Alostum Religiosum Is verschenen EEN EN AN DEK. Sterfgeval Rechterlijke Kronijk. Koninklijke besluiten. Prachtige Vertooning De Bok kenrijders Allerhande nieuws. Frankrijk. ÉGALITÉ, LIBÏRtÉ, FRATERNITÉ. en wordt onmiddellijk aan huis besteld BEELDEN en SCHETSEN uit den Besloten Tijd door Petrus VAN NUFFEL. o— Een zwaarlijvig boekdeel van 292 blad zijden, groot formaat, opgeluisterd ir.et platen en vignetten, in prachtomslag. Het is waarlijk onmisbaar in de boekory van eiken Aalstenaar 't is een lieerlyk tafereel uit den tyd der Fransche Overheersching; 't is een trouwe gids zelf, door en rond het geestelijk Aalst. Tot samenstelling der stof werden honderden handschriften geraad pleegd en verscheidene archievendepots zorgvuldig uitgepluisd de vrucht van jarenlange opzoekingen. Elk die wat van geschiedenis kent, weet dat dergelijke werken nooit uit winstbejag geschreven worden. Het tegendeel is waar, want de inschry vingsprys zal de onkosten der uitgaaf niet kunnen dekken. Daarom hopen wij, dat alle onze geëerde abonnenten zicli dit boek zullen aanschaffen het is te verkrygen by den schryver Sinte Anna- straat, 26, AALST. o Kortbondigc inhoud, van het Werk Inleiding Belastingen, schulden en leeningen Onder vreemde dwingelandij Zonderlinge Broederlijkheid Ondeiwijs Schoone Kunsten. Kerken, kapellen kloosters, hasteelen en pachthoeven De Sint MartensWk Neringen, broeder schappen, kapellen en altaars der hoofd kerk; niet hunnebrecdvocrigebeschryving; het inwendige der kerk het kapittel de Werfkapel het Begijnhof het Hospi taal de abdij Ten Roosen de Sterheeren de Carmelietcn de Capuciennn do Thcre- sianen de Grauwe Zusters de Zwarte Zusters het H. Geesthuis de Jezuïeten do Lazary de kapel van St. Job de Meuloschettekapel de kapel Terlinden de kapel der H. Apollonia do kapel van den H. Hubertus het Refugium van Affli- gem Pau8ipone het leen van Over- hammc; de heerlykheid van Regelsbruggo het kasteel Terlindenhet buitengoed de Motte het Geldhof; het hof Somer- gem het goed Ten Berglie Gestichten voor weezen en ouderlingen het beeld van den II. Joannes Nepomucenus Begraaf plaatsen. De geestelijkheid van Aalst in den Besloten Tijd de lotgevallen van 70 priesters, te Aalst gevangen of verdo ken. Nieuwe gestichten en bidplaatsen opgericht te Aalst te beginnen van 1817 tot op onze dagen, met breedvoerige be schrijving. Geestelijke en liefdadige instellingen, te Aalst bestaande, met hun nen oorsprong, bestuur, enz. Beelden. Scholen. Meiboomen, Processie- altaars, enz., enz. Prijs voor heel het werk 3 FRANK SLECHTS. De katholieken partij en de laatste verkiezingen. Een overzicht van de gemeentehiezingeD van 15 en 22 Oktober •1., toont dat er 25.000 raadsleden ge kozen zijn, en op dit getal hebben de katholieken er 10.000 tegen 9.000 aan de oppositiepartijen, dat maakt dus eeno groote meerderheid van 7.000 zetels voor de katholieken. Welk een klinkend bewijs, dat de katholieken etue degelijke echte meer derheid bezitten in 't land, dat ze steeds de genegenheid bi houden en de alge- meene kiezingen van Juni gerust mogen tegemoet zieu. Over den koekoek. De Nederlandsche Jager ontleent aan Si-IIu- bertus een artikel van Schenkling over den koekoek. Waarom broedt de koekoek zelf niet Zooveel is zeker, dat aan de enkele me- dcdeelingen, dat sjms een broedend koe- koekswijfje gevonden is, geen geloof gehecht moet wordenDe koekoek broedt nooit. Waarom doet hij dat niet ?Tot nu toe meende men, dat hij zijn eieren met tusschenruimten van 8 dagen legt, om- datzyn maag eene snellere ontwikkeling verhindert. Nu weten wij, dat de ontwikkeling der eieren dezelfde is als bij andere vo gels. Hij legt per jasr eene kleine 20 eieren, om den anderen dag een ei. Er moet dus eene andere oorzaak zijn die hem verhinder! zelf te broeden. De een voudige verklaring voor het broedpara- sitisme is wel de volgende de koekoek is een verdelger der behaarde rupsen, van de processiespinner, de dennenspin- ner, de non, enz., dus van de rupsen welke andere vogels vermaden. De uit deze rupsen zich ontwikkelende vlinders treden in verschillende jaren pleksge- wijze in grooten getalle op en er is dan ook gebleken dat in de door de rupsen aangetaste bosschen de koekoeken in scharen aaDkomeD, den verdelgingsoor log tfgen de rupsen aanvaarden en er zoolang bleven tot het gevaar geweken was. De rupsenmaanden vallen echter samen met de broedmanden van den Koekoek. Wilde de vogel zelf broeden dan kon hij de hem in do huishouding der natuur toegewezen taak niet ver- vullen. Maar vao het bouwen van een nest verschoond, omdat hy de eieren bij vreemde vogels inlegt, kan hij zijn be roep uitoefenen. Zoo geeft dus de taak van den vogel in dc huishouding der natuur de volle verklaring van z'jn parasiteerend leven. Bond der katholieke kringen. De Bond der katholieke kringen heeft Zondag te Brussel z jno algemrene ver gadering gehouden. Men heeft den politiekon toestand overzien en vastgesteld dat de uitslag der gemeenlekiezingen goed was voor de katholieken. Dat laat ons toe met vertrouwen de wetgevende kiezingen te gemoet te gaan. De schoolkwestie in de inzet van de slrijd. Mits onderling vertrouwen,eendracht en sterke propaganda, zullen de katho lieken overwinnen, gelijk zij telkens overwonnen hebben, ondanks al het gezwets der geuzen. We komen op die belangrijke ver gadering terug. liet jaar 191Het jaar 1912 begiüt den Maandag, en eindigt den Dinsdag het is een schrikkeljaar, dus Februari heeft 29 dagen. PascheD komt den 7 April O. L. Heer Hemel vaart, den 16 Mei Sinksen, den 26 Mei H. Sakramentsdag, den 6 Juni. De Vasten begint den 21 Februari. De lente begint den 20 Maart om 23 u. 30 m. de zomer, den 21 Juni, om 19 u. 17 m. de herfst, den 23 Septem ber, om 10 u. S m. de winter, den 21 December om 4 u. 45 m. In 1912 zullen er 4 zon- of maan- eklipsen plaats hebben den 1 2 April, gedeeltelijke maaneklips, zichtbaar in België, op 1 April, om 22 u. 14 m. Den 17 April, totale zoneklips, zichtbaar te Brussel, om 12 u. 15 m. Den 26 Septem ber, gedeeltelijke maaneklips, en den 10 Oktober, totale zoneklips, beiden onzichtbaar in België. De groote tijen zullen plaals hebben den 4 Februari (1,05 m.)den 5 Maart, (1,06 m.)den 14 Augustus (1,07 m.) den 12 September, (1,11 m.) en den 12 Oktober (1,07 m.) Wat we moeten drinken. Een Engelsch blad, de Daily Mirror heeft een rondvraag gericht tot mannen van de wetenschap, ten einde te weten wat we drinken moeten. Uit de ant woorden dezer geleerden blijkt het vol gende Thé is een vreeselijk alkoloid, die chronische slechte spijsvertering onder de hevigste vormen te voorschijn roept en vernietigend op het zenuwstelsel werkt. Koffie heeft dezelfde werking als thé, doch heeft nog ongunstiger invloed op 't zenuwstelsel. Alkooi natuurlijk, zelfs in de gering ste mate genomen, is een vergif dat zwa re ongemak ken in de spijsverterings organen te voorschijn roept. Bier veroorzaakt jicht, zwaarlijvig heid, maagkrampen, enz. Roode wijn brengt verstopping, witte wijn leverziekten te weeg, Water is in elke verbinding gevaar lijk de mineraalzouten, welke het in opgelosten toestand bevat, veroorzaken nierziekten, terwijl het mikrohen van cholera en typhus in leven houdt. Melk is de verschrikkelijkste aller bekende dranken, waardoor tubereulose, typhus en roodvonk verbreid worden. Raad, raad nu, wat we drinken mogen i En wat moeten we eten? Volgens diezelfde geleerden veroor zaakt liet eten van vruchten afgang, terwij! ooft met duizenden schadelijke bactoriën bedekt is. Zetmeel, dat in graaD, rijst en aardappelen voorkomt, is de bron van allerlei kwaad. De menscli komt zonder eenig orgaan ter wereld, dat in staat is zetmeol te verduwen of in zich te nemen. Suiker is de oorzaak van suikerziekte en is dikwijls oorzaak van rhumatisme; suiker bederft daarenboven de tanden en is daardoor nadeelig voor de spijsver tering. VJeesch vooral is nadeelig voor 't bloed, tast de lever aan en veroorzaakt een menigte ziokteD. Visschon zijn de dragers van lepra- kiemen, mosselen en oesters vergiftigen door de ptomaine, welke zij bevatten. Groenten zijn in gekookien toestand niets anders dan een onverteerbare massa van cellulose, welke zware maag- ontstekingen ten gevolge heeftonge kookt vei toouen zij dezelfde eigenschap pen en gaan daarbij licht tot verrotting over. Eieren zijn onverteerbaar, speccryen verklaarde vergiften. Zoo is eigenlijk alles schadelijk, be halve de wetenschap, die de menschheid zoo ellendig maakt, om haar beter te kunnen helpen. Voorraad steenkolen. Professor Engler, bestuurder van het delfstofkundig instituut te Berlyn, heeft op het üuitsch natuurkundig ltongres verklaard, dat, volgens nauwkeurige berekeningen, er in Europa nog 700 milliard ton kolen voorhandeu zijn. Duiischland komt er in voor met 416 milliard Engeland, met 193 Rusland, 40 België. 20 Frankrijk, 19 Oosten- rijk-Hongarië,17. Amerika,780 milliard, en de gansche wereld, 3000 milliard. De Duitsche voorraad volstaat nog voor 3000 jaar Engeland voor 700 jaar; België, Frankrijk en Oostenrijk voor 900 jaar Amerika voor 1900 jaar. In 1909 werden er over gansch de wereld 1100 miljoen ton kolen opge haald. De voorraad minerale olie bedraagt lieden nog 5000 miljoen ton. Explooten van Deurwaarders. Dijnsdaglaalst leden is een wetsontwerp neergelegd, waarbij zal beschikt worden dat de deurwaarders, belast met exploo ten af ie leveren aan gedaagden, zullen verplicht worden dit exploot slechts onder gesloten omslag aan een derden persoon te overhandigen, wanneer do persoon in het exploot genoemd, niet aangetroffen wordt. Derwijze zullen, namelijk aan ge daagden, vele onaangenaamheden wor den gespaard. Zou men hetzelfde niel mogen eischen voor de vermaningen betrekkelijk het betalen der Staatsbelastingen Deze vermaningen worden open op den post besteld en, wat ergerlyk is, worden dikwijls gezonden aan personen, die in lijds en regelmatig hunne kontri- butiëu betalen I)e volkHoptelliiig. Het werk dor tienjarige volksoptelliog zal in November geëindigd zijn. Tegenwoor dig wachten do diensten der statistiek nog de cijfers af van een dertigtal ge meentebesturen en zulks voor geheel het land. Tusschen de provincies is er nog maar éène Oost-Vlaanderen waar van de cijfers lieden bepaald vastgesteld zijn. De algemeene bevolking van liet koninkrijk zal het totaal vau 7,400,000 inwoners bereiken, hetgeen eene ver- dering is van 700,000 zielen op 10 jaar tijd In eene onzijdige school. In den gemeenteraad van St-Gillis, bij Brussel, heeft Donderdag avond eene erg geval, dat in eene der zoogezegde onzijdige ge meentescholen aldaar gebeurd is. Een leerling, die builen de school de cate- chismuslessen volgt, hield een kleinen catechismus in de hand, toen de onder wijzer er een slag op gaf en het boekje deed vallen er viel eene kaart van de catechismusles uit, en de schoolmeester scheurde die aan stukken. Een andere leerling trok d9n catechismus uiteen en wierp de bladeren in een papierkorf. De schepene van openbaar onderwijs betwis'te dat de feiten zoo gebeurd wa reu en beweorde dat de zaak zoo erg niet was, docli hij moest bekennen dat de leerling, die den catechismus aan stuk ken scheurde, door den bestuurder der school gestraft geweest is een bewijs dat er wel eene erge fout was begaan. De schepene heeft moeten beloven een nauwkeuriger onderzoek in te stellen en de getuigen te ondervragen. Indien de schoolmeester plichtig is, zal hij ge straft worden. De zaak toont in alle geval welk be trouwen de ouders mogen stellen in de zoogezegde onzijdigheid der officieele scholen, bijzonder daar waar het ge meentebestuur liberaal of socialist is. Naarmate hij in leven vooruit gaat, bekommert zich do mensch, die nadenkt, dag om dag meer en meer, over dit schrikwekkend onzekere, waar alles geheim is voor hen, die niet gelooven, en waar voorden christeoe, tiet geheim zinnig vraagstuk zich in dezer voege voorsteltloon of straf. Hij bekom mert zich, om niet met ijdele handen te verschijnen voor den Rechter zijns levens. Victor Jacob. liet sclioolseliip gaat goed vooruit, en moetop dit oogenblik omstreeks de Kaap Hoorn zijn. De Belgische Zeevaart maatschappij komt een radiogram van ka pitein Zander te ontvangen, op 16 Novem ber de Avonir bevond zich dan op 46°30' Zuid en 62°50' West, namelijk in den omtrek der Kaap Blanco, zuidelijk ge deelte der Argentijnscho Republiek. De heer LejebvreVolksvertegen woordiger van Mechele», is overleden in don ouderdom van 57 jaren. BEROEPSHOF VAN GENT. Slagen. Theofiel Var, Droogenbroeck en Frans Van Cutsem, van Dendcrwin- deke, waren door de boetstraffelijke Recht bank van Oudenaarde verwezen voorslagen en kwetsuren met werkonbekwaamheid aan Frans Van Wiebelen, do eerste tot 4 maanden en 50 fr. en de tweede tot 15 dagen en 26 fr. De betichte alsook liet Openbaar Mini sterie hadden beroep ingeslagea het Hof beeft de straf van Van Droogenbroeck be krachtigd en de straf van Van Cutsem verminderd op 8 dagen. RECHTBANK VAN OUDENAARDE. Slagen. Leon Van Bockstaele, van St. Lievens-Esscho, voor slagen en kwet suren met werkonbekwaamheid aan zijnen sdhoonvader Livinus De Clercq, wordt verwezen tot 3 maanden en 50 fr. en voor j dronkenschap tot 10 fr. Loterij. Het Staatsblad van 19 November bevat een koninklijk besluit waarbij het comiteit der tentoonstelling van Charleroi in 1911 gemachtigd wordt eene lotery in te richten voor 5 millioen frank biljetten in eenmaal, tweemaal of driemaal uit te geven aan 2fr. liet lot. Er zullen prijzen te winnen zijn voor oen bedrag van 1,750,000 fr. Koninklyke Maatschappij LAND VAN RIEM Op Zondag 10 December 1911. no» Men zal opvoeren HIï jnlieei* <1© Senator, blijspel in 3 bedrijven en Jean*llarie, drama in een bedrijf. Deuren open om 5 1/4 uren. Gordyn om 6 uur stipt. Prijzen der Plaatsen Benedenzaal, Voorbehouden van nr 1 tot 60 inbegrepen fr. 2,50 volgende nummers fr. 2,00. Voorbehouden genummerde plaatsen te bevragen van af Zondag 3 December 1911, te 9 uur, ten lokale, Groote Markt. Balcon 1° rang fr.1,00; 2C rang fr.0,50. MAATSCHAPPIJ «o» Het Bestuur beeft, in vergadering van 21 November 11., vastgesteld dat de 45sle verjaring zal gevierd worden op Maandag 18 December aanstaande. Om 10 uren plechtige zielmis, ter St. Martenskerk en om 7 uren 's avonds Avondmaal. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Ileyvaert, Werf, 3, AALST. Het paard gestolen ten nadeele van don heer Burgemeester van Smetlede, is door de Policie van Aalst ontdekt, het was in bewaring genomen te Aalst nabij de Houtmarkt. De dader zekero V.., is dezelf den avond aangehouden door de gendarmen van Wetteren. Hij is ook nog verdacht van andere feiten te Zottegem gepleegd. Na gansch den dag gedronken te hebben, met zekeren A. Maos, heeft bij van dezen zijn geld en uurwerk ontfutseld. LEDE. Zaterdag avond rond 11 1/2 ure kwam de heer Frans Roelandt van eene vergadering huiswaarts, langs de Statiestraat. Op omtrent een dertigtal meters van zijne woning, werd hem onverwachts door oenen onbekenden persoon eenen slag op zijn hoofd met een stuk ijzer toegebracht, waarna deze wegvluchtte. Roelandt viel bedwelmd ton gronde en heeft daar een tiental minuten gelegen. Op zijn hulpgeroep kwam zijnen neef, Petrus Roelandt ter hulp welke hem huis waarts heeft geleid. De gendarmerie heeft de zaak in banden. Roelandt denkt dat hot eene politieke weerwraak is, en heeft vermoedens. LEDE. Zondag avond, rond 81/2 ure, kwamen er verscheidene jongelingen in de Brilstraat en ontmoetten A. Woy- meersoh, oud 29 jaren, deze was bedronken en zocht ruzie. A. Vander Heyden gaf hem eenen stamp dat hij ten gronde viel en eene erge wonde had aan zijn hoofd en genees kundige hulp noodig had. LEDE. De muil- en pootplaag woedt zoo hevig in de gemeente dat er bijzondere maatregelen zijn genomen geworden. Men heeft verscheidene gevallen vastgesteld, in de stalling der landbouwers L. V. Van Hauwermeiren en Leopold Van Reckhem, Steentjo. D© verstoptheid en al hare gevolgen draainissen, schelehoofdpijn, schemering, slechte spijsvertering, lenden pijnen enz. zijn altijd snel genezen door do slijraverdrijvende Pil Walthéry. 1 fr. do doos. Meldert. Aanstelling. Zondag namiddag werd de E. H. De Smet, vroeger Pastoor van Landscouter, als Pas toor van Meldert, plechtig aangesteld. Een dertigtal ruiters kwamen den nieu wen Herder afhalen naar de Dekenij onzer stad. Een prachtige stoet samengesteld uit 22 verschillige groepen on een twintigtal rijtuigen bevonden zich aan de grensschei ding der gemeenten en geleiden den Pastoor stoel sgeswyze naar de kerk. Do E. H. De Smet, is gebortig van Lede. Reeds laat in den avond hoorde de veldwachter Boudin, te Zillebeke een ge weerschot knallen en begaf zich in de rich ting van waar het schot kwam. Gekomen in liet bosch gezegd Stuur- boschgelegen tusschen de gehuchten Zwarte Leen en Verbranden Molen, stond hij eenklaps tegenovor Gaston Everaert, die aan het wildstroopen was. De veldwachter gebood hem zijn geweer af te geven, waarop de wildstrooper naar Boudin sprong on hem met dsn kolf van het goweer eenen slag in het aangezicht en twee op den onderbuik toebracht. De veldwachter die ten gronde gevallen was, sprong recht en kon Everaert die gereed stond om te schieten vastgrijpen. Een algemeen gevecht ontstond op de hulpkreten van den veldwachter kwamen eenigo geburen toegesneld, doch de wild strooper, een gevreesde kerel, kon over de spoorbaan ontsnappen, vanwaar hij nog maals zijn wapen afvuurde en doodsbedrei gingen uitte. De landbouwer Frans Balcaen, van Berchtm-bij Oudenaarde, bracht een os van de weide naar den stal toen plotselings liet dier razend werd, den landbouwer ten gronde wierp en hem in den buik zulke hevige hoornstooten toebracht, dat dc on gelukkige in stervonsgevaar verkeert. Te St-Andrios, tegen aan bet gehucht De hoogo Lane, had den aannemer Ver- beurc, van genoemde gemeente, gelast met het bouwen van cone overgangsbrug langs den openbaren weg, voor Lot leggen van den nieuwen ijzerenweg Brugge Oostende, eene bouten loods gebouwd waarin h j zijn materiaal borg. Zondag nacht hebben ver scheidene kerels den werkman, die als waker gesteld, overvallen en terwijl twoo hunner hem vasthielden, hebben do anderen de loods in brand gesteken. De kwaaddoeners konden ongehinderd hunne schurkenstreek in uitvoer brengen, daar er juist een hevig tempeest woedde. Do loods is bijna geheel opgebrand mot een groot deel van 't materiaal. De schade zal meer dan 2000 fr. bedragen. De daders die denkt men, uit wraakneming gehandeld hebben, zijn onbekend. Een streng onder zoek is ingest ild. Maandag namiddag werd de St-Elisa- bethstraat te Antwerpen, in opschudding gebracht door een drama (lat nog betrek kelijk goed is afgoloopen. Zekere Jan De Roeck, 30 jaar oud, voer man bij den Reinigheidsdienst, wonende Gaststraat, had vroeger betrekkingen ge- bad met de genaamde Regina Eycken. Beiden woonden toen in de Tulpstraat. Toen deze betrekkingen over een zestal weken werden afgebroken, ging de vrouw in de Prinsenstraat te Borgcrhout wonen. De vrouw, die 35 jaar oud is, was Maan dag namiddag baren vroegeren vriend gaan opzoeken en verweet hem andore betrek kingen te hebben. Beiden verlieten het huis en op de straat gekomen, stelde De Roeck voor samen naar de Scala te gaan. De vrouw weigerde. Eeno woordenwisseling ontstond in do St-Elisabethstraat. Plotseling haalde Dc Roeck eenen revolver te voorschijn en loste twee schoten. Een der schoten trof Regina Eycken in den bil, do ;h de andere ko fel kwetste eene voorbijgangster, Maria Van Lier, 21 jaar oud, wonende Meistraat, 26. De dader ging op de vlucht en epnen polic.ieagent ontmoetende in de Van Ster- beeckstraat, verhaalde hy dezen het go- beurde hem tevens den revolver toonende. De gekwetste vrouw werd naar het Stuyvenberggasthuis overgebracht. De Roeck werd, na door den adjunkt Celis onderhoord te zijn, ter beschikking van don prokureur des konings opgesloten. Hot was vooral in do provincie Luik dat dezen zomer de muil- en pootplaag bot eerst en het meest woedde. Sedert verschei dene weken scheen de gevreesde plaag totaal geweken. Maar nu is zij plotseling herbegonnen zij woedt wederom in volle hevigheid in de gemeente Battice. Op eene hofstede dezer gemeente zijn 30 varkens aangetast. De strengste bestrijdingsmidde len zijn toegepast. De maandelijksche paardenmarkt te Binche, Donderdag gehouden, was' zeer belangrijk en het is alom bekend dat de markt van November, gezegd de foore van St. Marten, altijd de voornaamste is. daar de landbouwers hunne dieren die zij in den winter niet noodig hebben, verknopen. Drie en zeventig waggons paarden werden verzonden, waaronder 35 voor Duitschland, Ron porion der koolmijn van Quareg- non bad eenigo werklieden gestraft mat loonaftrek en biervoor werd bij dus door hen miszien. Vrijdag wachtten zij hem af bij hot veriaten der mijn en zij zochten twist togen hem. Hij verdedigde en weeide zicli met zijnen regenscherm, maar die werd hein afgenomen. Daar zij nu dreigden hem aan te vallen, trok de porion een mes uit don zak en bracht cr een 18jarigon werkman een steek mee toe in den buik, zoodanig dat do ingewanden doorboord werden en men elk oogenblik de dood van den gekwetste verwacht. Do porion is aan gehouden. Zes werklieden werkende voor reke ning van den ondernemer Van de Porta il, van Marchienne-au-Pont, in de fibriek Bool, to La Louvière, stonden op eeno be weegbare stolling van vyf meters hoog, toen plotseling de planken omkantelden en de werklieden allen ten gronde werden geslingerd. Vier werden doodelijk gekwetst en moesten naar het gasthuis worden over gebracht. Het zijn Remi Vercccken, 28 jaar, ongehuwd, wonende te Haine-St-Pierre, erge wonden aan liet hoofd Esaïe Pierrot, 31 jaar oud, wonende te 's Gravenbrakel, wondon aan liet hoofd en den rechterarm gebroken Maurice Cliapuis, 31 jaar, onge huwd wonende te La Louvière, schedel gebroken en Leopold Mathieu, 28 jaar, wonende te 's Gravenbrakel, wonden aan liet hoofd en den linker voet gebroken. De twee anderen hadden kneuzingen over gansch liet lichaam bekomen. Twee dronken kerels, de genaamden Karcl-Louis Dnmortier, 20 jaar, wonende te Moeskroen en Bumanie Delvoye, 37 jaar, wonende te Wattrelos, kwamen des avonds in de hei berg van Ilenri Do Bruyne, Mont- a Leux straat, 294, te Wattrelos. Na bun glas bier geledigd te hebben, wilden zij vertrekken zonder te betalen, waardoor tusschen hen en den herbergier f twist ontstond. Dumortier nam den patroon vast wierp I hem ten gronde en bracht hem geweldige I schoppen op het lichaam toe en beet hora daarenboven in de linkerband. De berber- I

De Denderbode | 1911 | | pagina 2