Ge\u\( y/tj Alostum Religiosum Van Burst naar Katanea. Is verschenen OP CHIPKA, De Bok kenrijders Rechterlijke Kronijk. Prachtige Vertooning DITJES en DATJES. Allerhande nieuws. DAD A-ZEER {e legen Ket vuur s|f|iET COfftenenjiiefstal Wij Verzekeren Frankrijk. Borstsiroop Depratere Door syn loopen lieele dagen Heeft vergeten ons te vragen Dit alleen sal d'oorsaek wesen Dat wy dit jaer moeten lesen, Zonder hoop van laefïcnis, Mits' er niette drinken is. En om voortacn niet te vaeren G'lyk als nu, op ander'jaeren, Laet ons wei besonder vragen Dat God geeft ons heete dagen, Opdat klaeren sonno-schyn Wel doet rypen allen wyn. u Reisbeschrijving.) door Petrus Cosyk. XV. Wij naderen insgelijks liet gebied der walviscbcn en Ai. Wykmans zegt dat by er reeds dry heeft gezi.n. Ik noch de an dere vrienden hebben iets bespeurd, 't Zal zeker vel een Antwerpsche zwanze go- veest zijn. 's Avonds kouten wy nog lang met den Eerw. Vader Seharg, zoo is zijn naam, over de katholieke belangen in Engeland en Afrika. Men merkt tegenwoordig, zegt hij, onder de protestanten in Engeland, eene strooming op naar de Moederkerk van Rome. Verblijdend is liet te zien hoe hooggeplaatste lieden, adel en protestant- schc geestelijkheid, teruglceeren tot de grijze, altijd jonge Kerk, aan wier hoofd Petrus opvolger, de Paus van Rome,staat. Dat zulk een toestand in het moederland een overwegenden invloed uitoefent op de aangehechte koloniën hoeft geen betoog, ook merkt men dan ook eene hoogcre woardeering der katholieke geestelijken en der Roomsche leer op in Engelands overzeeschc bezittingen, Kaap en Oranje- Rivier, Koloniën, Nathal, Transvaal en Rhodesia. Men bekeert gemakkelijker een leiden dan een protestant, daardoor gaat hei werk langzaam maar toch bestendig vooruit en opent voor de Katholieke Kerk oen heerlijk vooruitzicht. 20 Maart. - Onze laatste dag op de O Kildonan stoomboot. Vanaf5uro is 't een getrommel en geklop en gehamer nevens onze kabien. Alen opent de luiken om de bagage boven te halen en op het dek te rangschikken, daar het morgen moet ontscheept worden. Er zyn honderden en honderden zakken met brieven die een gew icht van vcrschillige duizenden kilos vertegenwoordigen, 't Is nu 11 1/2 ure en nog altijd biengt men zakken dagbladen en brieven aan. Sprak ik eerst van hon derden zakken, nu moet ik spreken van duizenden, gansch het overgroot dek is er meê opgepropt. Ten allen kanten ziet men vogels vliegen met zwarte vlerken en sneeuwblank lyf. 't Zijn i Albatrossen ook bemerken wy enkele w ilde eendvogels met bruingekleur- den vedertooi. Om 2 1/2 ure vaart ons een groot schip voorbij dat var. Kaapstad komt en 's avonds om 9 1/2 zien wij de lichten van een ander schip. En nu voer de laatste maal op schip in bed. 21 Maart. Om 6 ure op het dek. De boot is reeds sind 4 ure op de reede vóór Kaapstad geankerd. Gegroet, Kaap dc Goede Hoop.. Van op den boot zien wy niots van dc stad, enkel twee bruine zand- stconachligo bergen wier toppen met wol ken zijn omhuld en aan wiens voet eenige huizen zijn gelegen 't Is tijd om den boot to verlaten. Vaarwel n Kildonan met met uwe vriendelijke gar^ons, uwe goede keuken en slechte bedden. Wij zijn dus in Afrika. In volgende brieven zal ik U mijne ontscheping en wat nieuws over myne verdere reizen zenden. EINDE Is DEEL. Petrus Cosyn. en wordt onmiddellijk aan huis besteld BEELDEN en SCHETSEN dit (Icn Besloten Tijd door Petrus VAN NUFFEL. o Kortbondige inhoud van het Werk Inleiding Belastingen, schulden en leeningen Onder vreemde dwingelandij Zonderlinge Broederlijkheid Ondeiwys Schoonc Kunsten. Kerken, kapellen kloosters, kasteelen en pachthoeven De Sint Martensk»rk Neringen, broeder- sehanp -n, kapellen en altaars der hoofd kerk, met hunnebrcedvocrigebeschrijving; het inwendige der kerk het kapittel de Werfkapel het Begijnhof het Hospi taal de abdij Ten Roosen de Sterheeren de Carmeücten do Capucicnen de There- sianen do Grauwe Zusters de Zwarle Zusters het 11. Geesthuis de Jezuïeten do Lazarij do kapel van St. Job de Meuloscheltekapel de kapel Terlinden do kapel der H. Apollonia de kapel van den H. Hubertus het Refcgium van Affli- gem Pausipone het leen van Over- liammc; de heerlijkheid van Regelsbrugge hetkasteel Terlinden liet buitengoed de Motte het Geldhofhet hof Somer gem liet goed Ten Berghe Gestichten voor wcezen en ouderlingen het beeld van den II. Joannes Ncpomucenus Begraaf plaatsen. De geestelijkheid van Aalst in den Besloten Tijd de lotgevallen van 70 priesters, tc Aalst gevangen of verdo ken. Nieuroe gestichten en bidplaatsen opgdriclit te Aalst -te beginnen van 1817 tot op onze dagen, met breedvoerige be schrijving. Geestelijke en liefdadige instellingente Aalst bestaande, met hun nen oorsprong, bestuur, enz. Beelden. Scholen. Meiboomen, Processie altaars, enz., enz. Prijs voor heel het werk 3 FRANK SLECHTS. To vorkrygen by den Schrijver, Sinte Annastraat, 26, AALST. Dm» en Clu»«*Ies zijn aan 't wip pen in 't klein salonsken, toen Stien binnentreedt. De speelkaart wordt van kant geschoven en 't volgende gesprek vangt aan Stien. Welnu wie is de strafste van u beiden in 't kaarten Pie. In 't spel heb ik myn meester gevonden ik behaal nauwelijks 3 spe len op 41.. Maar gelukkig in 'tspel zegt niet dat hij mij, op 2 Juni aanst., zal kloppen {Pie schijnt er reeds meê be kommerd). Charles. Laat ons hierover wat praten. Zoo, Pie, wanneer wij ons to saam zullen voordragen zijn wij verze kerd van beiden gekozen te zijn en Rens is deo dieperik in. Stien. Dit is ook myn gevoelen en daarom heb ik slechts een mandaat voor den Gemeenteraad aangenomen, dan op de stellige belofte van den eersten sup- pleant to zullen zi jn op de kandidatenlijst voor de kamerkiezing. Maar ziet, Charles, laat ons de voor zegging van den dieperik in te gaan daarlaten, we welen immers niet wat er in tusschentiid nog al gebeuren kan. Pie. Eeno kwestie nochtans. Is het wel waar, dat ge rekent op mijn vertrek naar 't Paradisium om mijne plaats in te nemen Bedriegt u niet ik ben nog niet voor nemens mijne inalten op te rollen Wan neer ik schrijf dat ik uitgeput en afge mat ben door 'l onophoudend werken voor de verbetering van den toestand des volks on ik naar Sleidinge eens gaan rusten, dit moet ge toch niet al te ernstig opnemen liet dient maar om 't medelijden te verwekken bij de licht- geloovigo snullen. Stien. Wel, ik ook volg daar in uwe stappen ik ga alle jaren rusten te Blankenberghe. Charles. En ik naar de Cöte d'azur. Pie. Welnu dan maken wij eenen derde van martelaars uit en zoo zullen wy te sai\m die zoogezegde christen de- mok raten nog eens voor ons uit com passie doen stemmen. Zoo gaat de redekaveling tusschen den trio nogeenigen tijd voort, maar zeker is 'i dat ze inwendig zoeken elkaar voor te springen bij de aanstaande kamer kiezing. Pie cal het zich te laat berouwen im mer te klagen over zijnen ziekelijken toestand. Zijn gedurig vragen Hoe is 't met mij heeft begeerten doen ont staan welke zullen voldaan worden met Pie, den zeeveraar, den dieperik in te duwen LANDBOUWERSBOND van het Arrondissement Aalst. ^Igenjeene Tentoonstelling in het Landbouwershuis, Keizerlijke Plaats, Aalst. i° Afdeding Verbond der Konijn- kweeksyndicaten van het Arrondisse ment. Tentoonstelling-van Reuzenkonijnen, Beversche, Russische, Witte Vlaamsche, en van andere nuttige rassen, ten voor deele der leden van de aangesloten bonden t-P Zaterdag 2 en Zondag 3 December aanstaande. 400 frank Prijzen. 2t Afdeeling Verbond der Hoender- kweeksyndicaten van liet Arrondisse ment Aalst. Tentoonstelling van nofge- vogelte, kiekens, kalkoenen, ganzen, eenden, parclhoenders, (piirtaden), ten voordeclo der leden van de aangesloten bonden op Zaterdag 9, Zondag 10 en Maandag 11 December aanstaande. I)(iiz<-n<l frank prijzen. 5® Afdeeling Verbond der Trekhon denkweekers van het Arrondissement Aalst. Tcntoonstellidg van trekhonden op Zondag 17 December aanstaande. Mogen enkel meê doen de leden die hun jaargold (een frank) betaalden. Nieuwo leden worden aanveerd mits voorafgaandelijk 't jaargeld 1911 te beta len. Inschrijving 0,25 fr. per dier, wordt genomen voor Donderdag 17 December bij den lieer Louis Van Hauwe, Brusselscli Hof, Aalst. Op te geven, geslacht, ouder dom, kleuren naam der honden. 4 Afdeeling Verbond der Tabaksyn dicaten. Tentoonstelling te Ninove, voor al do leden van de aangesloten Syn dicaten. Lokaal Den Keizer n, op Zaterdag 13, Zondag 14 en Maandag 15 Januari 1912. Bijzondere pregrammas zullen de bonden geworden. Gezien en goedgekeurd namens de Verbonden De Voorzitters: Z»'on L. de Béthune, Graaf Glénisson, Arthur Van der Linden, Prosper Buys, Louis Callebaut, Gustaaf Matthys, Leo Cosyns. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot den E. II. Cobuaut. Bestuurder der Maatschappelijke!) Landbouwwerkers voor het Arrondissement Aalst te Lede. MAATSCHAPPIJ BEROEPSHOF VAN GENT. Messteek. Arthur Ileyvaert, metser- serdienorte Aalst, was door do boetstraffe lijke rechtbank van Dendermonde verwezen tot 6 maand en 100 fr. of 1 maand, om zonder de minste reden eenen messteek in den rug te hebben toegebracht aan Filemon Schollaert, waardoor deze twee maanden onbekwaam was tot werken. De betichte had beroep ingeslagen tiet Hof heeft liet vonnis van den eersten rechter bekrachtigd. Koninklyke Maatschappij LAND VAN RIEM Op Zondag 10 December 1911. i o Men zal opvoeivn TIï jnlioei* <le Senator, blijspel in 3 bedrijven en Jcaii-Hlai'ii', drama in een bedrijf. Deuren open om 5 1/4 uren. Gordyn om 6 uur stipt. Prijzen der Plaatsen Benedenzaal, Voorbehouden van nr 1 tot 60 inbegrepen fr. 2,50 volgende nummers fr. 2,00. Voorbehouden genummerde plaatsen te bevragen van af Zondag 3 December 1911, te 9 uur, ten lokale, Grooto Markt. Balcon lc rang fr.1,00; 2e rang fr.0.50. Het Bestuur beeft, in vergadering van 21 November 11., vastgesteld dat de 45 18 verjaring zal gevierd worden op Maandag 18 December aanstaande. Om 10 uren plechtige zielmis, ter St. Martenskork en om 7 uren 's avonds Avondmaal. I.ocnaclie PiUcHer. Indien er iemand is die dc held van Chipka. zoo goed als wij, moet in den grond kennen, dat is wel Leeuwke Plancquaert. De held van Chipka, schreef Leeweke Plancquaert op 4 Juni 1911, is een volks bedrieger, een volksfopper zoo er ner- gers een bestaat of bestaan heeft. De held fopt iedereen en zelfs zijue beste voorsta anders en vrienden. 't Is lot, schrijft Leeuwko, van al wie een Daens helpt en ondersteunt van u er van gefopt te icorden. Dit is niet zeer christelijk maar 't is echt Daensch. Leeuwkt Plancquaert sell reef dit bovenstaande onbetwistbaar uit onder vinding ja, meer dan e< ns moei li ij op zijn echt Daensch zyi gef. pl. gewor den. 't Is waarlijk onbegrijpelijk hoe tal van lieden met gezond verstand zicli door de groene volksfoppèrij, door leugentaal en valsche beloften verblind, laten om den tuin leiden Wanneer gaan de oogen dan eens open Zoolang een Katholiek of een Priester zijnen eed getrouw blijft, is hij van weinig beteekenis, eenigzins dom of minstens kortzichtig, maar zoohaast hij aangebrand is of zijn boeken op den Index geraken, wordt hij onmiddelijk gepromoveerd tot een gelet rde, onbe vooroordeelde, verstandige geestelijke, die, toegerust met eene onverbiddelijke, doch zekere critiek, boeken schrijft welke door alle belangstellenden moe ten gelezen en bestudeerd worden. P. Van Mierlo. 4IntOnze blau we, roode en ook groene tegenstrevers, zeggen wij liever vijanden, verwachten veel van eene ontbinding van Kamer en Senaat die tien zoo ze denken, de meerderheid zal ioeêbrengen. En dit is onbetwistbaar daar het be wezen is dat liet blauw, rood en groen kartel in de groote steden en in eenige kleinere steden en gemeenten bij de ge meenlek iezingeu zetels deed winnen. Ja, ze wonnen eenige zetels maar ze verloren in stemmental. In België telt men 26,000 gemeente raadsleden en 19.000 zyn katholieken en 7,000 liberalen, roode en groene socia listen. Maar zijn het wel de kartelisten die de wel geven Zijn zij het die 't reebt heb ben van de bevolkingen der mindere steden en gemeenten naar hunne pijpen te doen dansen Hebben de kiezers der groote steden dan alles te zeggen 1 Wel, om den donder, neen Op 2 Juni aanstaande zal dat ander maal bewezen worden. Onze driekleurige vijanden eischten dat dc ontbinding dadelijk moest go beuren. De Kaï telisten hadden met groot beslag aangekonaigd dat zij, bij de ope ning der Kamers, liet Katholiek Minis terie zouden doen tuimelen maar ze hebben bun besluit laten varen sedeit dat de Hoofdminister,Baron de Brocque- ville heeft verklaard dat hij, in 't begin van 1912, het wetsontwerp lot vermeer dering van 't getal leden van Volkska mer en Senaat zal aanbieden en de ont binding plaatshebben met de aanst. Kamerkieziugen van 2 Juni aanst. God slaat naar uil liefde en Hij ontneemt maar om te geven. Men moot Hem aanbidden en zwijgen. II. Franciscus-Sal. De Belg indie kapitalen en het Belgisch versland zijn heden benut tigd in de grootste ondernemingen van gansch de wereld. Overal zijn hel Bel gen die inrichten en bestieren. Wanneer een Staat van Zuid-Amerika of van China, of eenig ander nieuw land to kiezen heeft tusschen de nijverige vol keren, wordt de voorkeur altijd aan België gegeven, omdat men daar volle betrouwen mag in hebben. L'Autorité Financière. Wannoer wij den tieer van Chipka eens uit den hoek halenja, wanueer wij zijne leugentaal, zijn volks fopperij, zijne valsche belolïcu, zme sctieiuheiligheid in de politiek aankla gen, wauutrer wij op zijn bondgenoot schap met liberalen en roode socialisien wijzen, wanneer wij den spot drijven met de dwaasheden die hy gedurig uit kraamt in zijne organen, en als hij dan met den mond vol tanden staat, wordt deoudecliché DienOcnderbode te voorschijn gehaald en ons, wellicht voor de honderdste maal, altijd dezelfde beleedingen naar 't hoofd geslingerd. De VolksKüzet. het orgaan der liberale platbroeken, niet wetende ons te antwoorden roept ons dan toe Kortborstige armtierige Denderbode, versleten orgaan, enz. Dat De Denderbode van de jongste niet meer is, dat is waarheid, daar hij zijn 65° jaar is ingetreden... Zoolange jaren bestond hier geen enkel liberaal orgaan; ze zijn vroegtijdig overleden van armoe de en gebrek. Bofi maar niet te luidruchtig, orgaan der liberale platbroeken, want De Dender bode zou soms met uwe knokken kun nen noten klippelen gelijk met dezen van Het Verbond en Dc Dendergalm 'ze weelt heefi de Volks- kamer zich onledig gehouden met de vraag om inlichtingen door de socia listen en liberalen ingediend over de inrichting van ons leger ir. geval van schend!ng onzer onzijdigheid bij eenen oorlog tusschen Frankrijk en Duitsch- land. Uit de redevoeringen der socialisten en liberalen blijkt het overvloedig dal, moesten zij aan 't bewind komen ol' meester worden, onze militaire lasten grootelijks zouden verzwaren in bloed en geldelijke opofferingen ja, dat liet alleman weldra zou ingevoerd worden met al zijne gevolgen van gold verkwistingen. De Kiezers zullen het zich op 2 Juni aanstaande wel herinneren. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdighcid den Bisschop heefi benoemd Eerekanunnik van St-Baafs Z. E, H. Heynsens, pastoor van St-Pietcrs to Gent den Z. E. H. Dc Steur, almoezenier van bet leger den Z. E H. Claes Botïüaert, J. C. D. professor in bet Seminarie don Z. E. H. Van Crombrugghe, S. T. D., professor in het Seminarie. Z. H. Mgr de Bisschop van Gent heeft benoemd Den eerw. heer C Supré, pas toor to Zaffelaere, als pastoor-deken van Assenede. Pastoorte St-Martens-Laetliom, den E. H. Wecsmans, onderpastoor te Ronsse; te Lozer, den E. II. De Beer, onderpastoor to Zulte. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek t\. Meyvnert, Werf, 3. AALST Het huis C Praet-De Witte is langs do overzijde der Lange Zoutstraat diehter by de Groote Markt in n° <5. llandelHluiis i%I«»rcliïe Pod*1). LeertouicersstraalBRUSSEL. Wij berichten onze talrijke clienteel, dat onze GROOTE TE KOOPSTELLING van einde des jaars, zal aanvangen op Vrijdag lster' December om "de vol gende dagen voortgezette worden. Aalst. Kiezerslijsten. Onze liberale platbroeken hebben hunne rekla- men tegen de kiezerslijsten ingediend. Ze zijn niet talrijk, 't gene de beschuldiging logenstraft als zouden zij met partijdigheid zijn opgemaakt... Hoeveel vragen van inschrijving er in gediend zyn weten wij niet, maar wat wij weten, 't is dat de inschrijving wordt ge vraagd door 29 oud-veroordeelden die 's Maandags moeten gaan stemmen, 't Is pront, nelen LEDE. Maandag avond zat het 11 jarig dochterken Zuima Lens, Nieuw- straat, met haar 2-jarig zusterke Agnes op den schoot, achter de stoof terwijl hare ouders bezig waren met alles in te pakken om te verhuizen. Opeens, door eenn ver keerde beweging van Zulma, stootte zij eenen ketel kokend water om, waardoor beide meisjes afgrijselijk werden verbrand. De kleine Agncs werd gansch de linker arm, zijde en bil afgrijselijk verbrand Zulma bekwam verscheidene brandwonden over gansch liet lichaam. Een geneesheer geroepen diende hun de noodige zorgen toe. Men iioopt hen tc redden. Het hart op de lippen. Onze Gentsche lezers zullen des te mc.er de recht zinnigheid van M. J. Martens, haarkapper, 7 Akkergemstraat, waardccrcn, daar het in hun belang is dat hij ons in 1904 zegde: Regelmatig werken was mij onmogelijk, want sinds vijfjaar leed ik zeer aan lievige nierpijnen. Ik sliep weinig en 's morgens was ik vermoeider dan daags te voren bij het naar bed gaan. Ik had dikwijls duize lingen, verloor den eetlust en de krachten. Mijn water belast en roodachtig, was soms zeer pijnlijk en niets vermocht mij te hel pen. Toen nam ik de Foster Pillen (ver kocht in do Apotheek De Valkeneor te Aalstj en was verbaasd over de by na onmiddelijke beternis. De pijnen vermin derden, de eetlust keerde weer en mijne genezing volgde weldra. Den 9den April 1910, voegt M, J. Mar tens er bij Ik genas volkomen dank aan de Fosters Pillen.Sinds roeide ik noch pijn, noch ongemak meer. Ik aanzie het als mijn plicht die pillen aan de nierlijders aan te bevelen. Rug- en zijpijn. zeer in den onderbuik, moeilijk wateren, duizelingen, rhumatiek, waterzucht, al die kenteekens van eene nierziekte cischen eeno onmiddellijke ver pleging. Hoe langer men wacht des te ge.vaarlyker zijn de in wikkelingen. De Foster Pillen zijn een bijzonder en snel werkend middel voor al de wanorden zoo wel voor do nieren als van de blaas. In alle apotheken (Eischt de liandteeke- ning James Foster 3,50 fr. dc doos, 19 li. de zes of vrachtvrij tegen mandaat liiigelsche Apotheek van Ch. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brussel. (17) Woensdag avond, rond 10 nre, kwam een kerel in een groenselwinkel op de Kalanderberg te Gent, onder voorwend sel iets te koopen. Terwijl de vrovw aan het bestellen was, trok do kerel het schoof uit de tooglade, liep er medo weg en gaf het over aan vier andere kerels die op de wacht stonden. Deze na den inhoud geroofd to hebben, wierpen de schuif weg op het hulpgeroep der vrouw, liepen voorbijgan gers de schelmen achterna en gelukten er in een der dieven te snappen en aan do poli- cie over tc leveren. Ahonnenten Gedenkt het u dat eene enkele doos der Borstpillen Walthéry, altijd voldoende is om den ver- oudersten en den pynlijksten hoest te gene zen. 1 fr. de doos. Wij vernemen dat te Hofstade, 1 Brabant) van een strooper, wonende Ter- vuerensteenweg, het eenig oog, welk hij nog had, uitgeschoton was. Ilij weigerde volstrekt aan de policie te zeggen hoo dit gebeurd was. Ziehier thans dc oplossing De gendar men kwamen bij een gekenden strooper, die zijn oogen kwijt was zijn hoofd was met doeken omwonden bij bekende ge stroopt te hebben. De gendarmerie verwittigde do policie van Mechelen. Deze ging in de Hanswij- kenhoek op zoek, bij kennissen van den eerste, doch daar werd iets verdachts ge vonden. Een viertal jachtwachters waren des nachts op ronde, diar zij wisten dat er eenige nachten te voren gestroopt werd met eenen lichtbak. Zij zagee rond één uur, in de verte, een licht, dat van een lichtbak voortkwam. De jachtwachters gingen er op af, doch zij werden opgemerkt door de stroopers en een schot knalde. Toen ook vuurden de wachters en het licht verdween. Do wach ters gingen vooruit, terwijl de wildstroo- pers in het naburig bosclijo verdwenen. De wachters waren zeker (lat zij iemand getroffen hadden. Wonderbalsem Dus- leur geneest prachtig brandwonden, ab ces, kloven, velziekten, jooksel, speen enz. alsook gekwetst vee. 1 fr. AalstBon ner, de Valkcneer, en in alle goede apoth. De schoenmaker Vincent D. en zijne vrouw zijn beiden aan den drank verslaafd. De eerste werd hiervoor reeds meer dan eens veroordeeld. Zij leefden gescheiden van elkaar cn hebben eene 20-jarige doch ter, die afzonderlyk woont. Woensdag morgend kwam D., wonende Duivenstraat, te Brussel, in het commissa riaat der eerste afdeeling, verklaren zijne vrouw, de 45jarige Frangoiso E., te hebben gedood.De policie begaf zi :h naar de aange duide woning en vond op eene zolderkamer liet lijk van vrouw D. welke aan 't hoofd ••ene diepe wonde had toegebracht met een schoenmakersmes, alsook andere kwetsuren aan den buik. Het lyk werd naar St. Pietersgasthuis gebracht, om te worden onderzocht. De moordenaar word aangehouden. Hij leefde, zooals er hooger gezegd is, ge scheiden met zijne vrouw die in de Vier Aymanskinderenstraat een kamerken be trok. De man zei dat zijne vrouw zich dik wijls bedronk. Woei sdag avond was ze mot hem komen ruzie maken en alsdan had hij ze gestoken en gedood. Na zijne misdaad had hij den nacht bij zijne dochter gaan doorbrengen op haren raad was hij zich komen gevangen geven. Het parket, ter plaats der misdaad afge stapt, zotte het onderzoek Donderdag voort. kig maald een zacht, rein gezicht, een i leugöig, frisch uiterlijk, een blanke zacht 1-V;V en verblinöenö schoon teint. Dit alles b-'y'-kt van Bergmaan 6c Cc., Brussel 75 Cis. per stuk. bij Taeymans-Itruck, Aalst. De krachtige Crèmo Dada geneest do bersten en wit het vel in eenen nacht. 0,75 centiemen. Woensdag nacht heeft oen hevige brand hot Braziliaansch pavilloen,'opgericht in de tentoonstelling van Charleroi, gelogen achter het gasthuis totaal vernield. Het gasthuis werd zeer bedreigd, d..ar de vlammen zich tot boven het dak verhieven. Het vernield paviljoen bevatte nog eene groote hoeveelheid koopwaren. Op eene weide tc Gillv, in Henegou wen, vond men twee jonge lieden met doorschoten herssens. Het waren eene loodgietersgast en eene dienstuv id. Zij waren niet dood en verklaarden dat zij hi;, hadden gedaan omU.it de uudei:" van lui; meisje tien ciet wilden laten trouwen. De jongelieden naddou -u hi lagen geleefd van eene som van 300 fr., die de jongeling op zijn spaarboekje gevraagd had. Om naar de plaats van het drama te gaan, moesten zij voorbij het huis van het meisje. Het was 16 uro, en het regente vreeselyk Moede geworden, zegde het meisje tot den jongeling dat het oogenblik gekomen \*as. Zij legde hare hand in deze die hij vrij had hij drukte den revolver tegen hare slaap, trof af en het meisje stortte ten gronde. Hij bukte zich over haar en vroeg of zij leed. a Ik ga sterven, antwoordde zy. Daarop lostte do jongeling zich ook een schot in den slaap en viel liewussteloos op het lichaam zyner geliefde. Na zekeren tijd kwam zij tot het bewust zijn terug en riep dat zij dorst had. De jongeling, insgelijks bygekomen, stond op, cn ging naar eene bygelegcn hoeve Het was 1 uur 's nachts, alles was gesloten. Leon deed water in zijnen hoed, en aldus dronken heide gewonden. Leon legde zich daarna weer naast Juliette op den door weekten grond en in den piassenden regen. Zij zullen waarschijnlijk minder aan long ontsteking ontsnappen dan aan de kogel- wondon. 's Morgends, om 7 ure, vroeg het meisje andermaal te drinken zij wilde koffie heb ben. Leon keerde naar de hoeve terug, waar hij het drama verhaalde. Tijdens het verhoor heeft het inoisje verklaard dat zij haron verloofde overhaalde om haar neer te schieten. Toen zij vernam dat hij onder aanhou dingsmandaat gesteld was, teekendc zij verzet aan en weende bitter. 1 TARIEF VRACHTVRIJ UU'" 7.R.D'AsSAUT.i,RUiSlL. volkomene genezing in 3 uren van den Afloop of 't Schijt der kalvers en veulens door het A merikaansche Poeder Depratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en het kost maar een frank. Te bekomen in alle apotheken, namelijk te Aalst, bij De Valkcneer en Callebaut. Een boer van St-Martin had op de markt van Foix een verken gekocht om te vetten. Twee dagen later, toen hij den stal van het dier kuischtc, vond hij in het mest een goudstuk van 20 fr. met den heelde naar van Napoleon III en het jaartal 1860. Zijne verrassing was groot. Maar zij ver dubbelde den volgenden dag toen bij weer een goudstuk vond. Vyf dagen lang ver nieuwde zich het wonder. Het verken i'legde» goudstukken Het nieuws lekte int, het kwam aan de ooren van den ver- kooper en deze eischte aanstonds de goud stukken op. Myn verken, zegde hij moet zeker den porten,onnaie hebben opgegeten, dien ik op den dag zelf van de markt heb verlo ren. En er zaten negen goudstukken van 20 fr. in cn twee bankbriefjes, 't Is dus mijn geld en gij moet het terug geven. De kooper echter hoorde aan dien kant niet. Ik heb het verken gekocht en be taald. Het behoort mij dus toe met al wat or in is. Men heeft mannen van zaken geraad pleegd. Er zal gezegeld papier volgen en vroolyko pleidooien zijn op til. Dinsdag avond rond 5 ure was Julie Dely, vrouw Delemaire, 52 jaar, wonende Dclespaulslraat, 63, wijk Hutin, te Rou- haix op haar land, bezig met kooien uit te trekken, toen eensklaps een kerel haar vastgreep en onder doodsbedreigingen geld eischte. Vrouw Delemario die weerstand bood en wilde vluchton werd ten gronde geworpen en erg geslagen. De kerel, om zijn slachtoffer het schreeu wen te beletten, had een zijner handen op den mond der ongelukkige gelegd. Op dit oogenblik was de man tehuis ge komen en hoorde eensklaps om hulp roepen. Tcrzelfdertyd deed een sndere kerel,die op wacht stond een langgerekt gefluit hooren waarop de andere bandiet het slachtoffer lóslict en do vlucht nam. Do policie verwittigd, opende dadelijk een onderzoek, docli vond van die laffe schelmen geen spoor. Vrouw Dclmarie, die bedlegerig is, kon geene persoonsbeschrijving over haren aanvaller geven. Een schrikkelijk ongeluk had Woens dag morgend, rond 6 1/2 in de vlasspinnerij van MM. gebroeders Lorient, te Roncq, plaats. Op dit uur vonden do werklieden in de machienenzaal de smeerder Emiol Blincko, 34 jaar, dicht tegen het jachtwiel, to mid den van eenen grooten bloedplas uitgestrekt ten gronde liggen. Dokter Galisson onmiddelijk ontboden, diende het slachtoffer de noodige zorgen toe, doch aangezien zyn hopeloozen toestand, werd do eerw. lieer onderpastoor Loman bijgeroepen,die den ongelukkige do laatste H. Sacramenten toediende. Emiel Blicke,. gehuwd en vader van 5 kinderen, was de schedel gebroken. De oorzaak van het ongeluk is niet gekend. W A A R 0 M nog liocMlen wanneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklarén dat haar niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is dc ware goede remedie. Te verkrijgen bij al de gtfj'jL Apothekers, Valkeneer cn Callebaut te Aelst. EEN IG

De Denderbode | 1911 | | pagina 2