v Rechterlijke Kronijk. Aan de Briefdragers Prachtige Vertooning Gemeenteraad De Bok kenrijders Volle Aflaat Allerhande nieuws. en ten laste legde van geestelijken, al was er ook geen woord van. Nu komt hij plotseling aaugehoudon te worden door liet gerecht en heeft te verantwoorden over eeno ontelbare massa feiten van de onnoembaarsto ze deloosheid Propere zedenverdedigers Zullen onze geuzenbladen er soms geen martelaar van maken, zooals zij met Ferrer hebben pogen te doen In zake van onderwijs kleven de liberalen het socialistisch beginsel aan dat de opvoeding van het kind aan den Staat behoort, en niet aan de ouders toebehoort. We weten het wel, ze schryveu dat niet in hun program in theorie zyn z!j de voorvechters van de vrijheid. In de praktijk echter trachten zy de vrijheid van den huisvader op alle wij zen in te krimpen. Zij stellen als beginsel dat de Staat het onderwijs moet verschaffen aan allen en dat allen met dat onderwijs moeten tevreden zijn. Volgens dat beginsel moeten do libe ralen geene hulpgelden geven aan de vrije scholen. Nu de geuzen weten wel dat het zoo goed als onmogelijk is voor bijzoDderen scholen in te richten en te onderhouden die met de officiëele scholen gelijken tred kunnen houden. Ze weten dat velo ouders hunne kindereu naar officiëele, onzijdige scho len zullen moeten zenden tegen wil en dank, omdat er geeno vrije school is. Zoo, op onrechtstreeksche wijze ont nemen de geuzen den huisvader zijne vrijheid, en voeden zijne kinderen op in eene geest dien hij verafschuwt. Muilplaogr. Men denke niet, omdat er thans weinig over gesproken wordt, dat wij van het mond en klauw zeer verlost zijn. Blijkens statistieken werden op het einde van October nog 1100 nieuwo brandpunten der ziekte aangeklaagd, verdeeld over 385 gemeen ten. De kwaal heeft zich overgezet tot 8484 hoorndieren, 7422 varkens, 725 schapen en 62 geiten, Het aantal aangetaste dieren vermin dert, doch de besmette streek hlijft nog steeds zeer uitgebreid en men mag zeg gen dat al de Belgische provincies er nog door aangetast zijn. Luxemburg is er tot dusver het minst door ge'roffen geweest, doch bevoegde lieden opperen de vrees dat de kwaal aldaar zal blyven voortwoekeren, wan neer zij reeds elders zal uitgewoed zijn. Op onze spoorbanen. Sinds het bestaan onzer Staatsspoorwe gen, werden er 217.personen gedood in hotsingen on ontsporingen van treinen, hetzij 126 reizigers en 91 agenten van het spoorwegbeheer. Wat betreft de personen, in de statiën of op de baan gedood, ten gevolge hun ner onoplettenheid of onvoorzichtigheid enz., dit aantal bedraagt 264 reizigers en 2725 Staatsbedienden. Daarenboven werden er nog 1575 personen gedood by het doorgaan van barreelen, met langs de sporen te gaan, enz. 1041 andere ten gevolge van dronkenschap, waanzin of zelfmoord. In 1910 werden er 75 personen ge dood, 49 gewond, 205 gekneusd. In Italië. Een Italiaansch blad dat tegen den oorlog te velde trekt zegt het volgende Er zijn in Italië 1354 gemeonten die geen drinkwater hebben 4877 die geene riolen hebben 1700 gemeenten waar men geen brood eet4355 waar men geen vleesch eet600 gemeenten waar geen geneesheer is on 366 waar geen kerkhof bestaat. In 154 gewesten heerscht de mala ria of polderkoorts. Er zijn 100,000 inwoners bestendig aangedaan door de huidziekte, pellagra - genoemd, die lot krankzinnigheid leidt. Er zyn in Italië 200.000 inwoners die in geene huizen wonen maar in holen en kloven tusschen de rotsen en in de bergen. Dat blad meent, dat Italië beter zou doen zijn geld te besteden aan do ge zondmaking van zyn grondgebied dan aan de verovering van Tripolitauië. We zijn van hetzelfde gedacht. Het is de tweede maal dat Italië poogt veroveringen te doen in Afrika de eerste maal heeft het op zijne kazak kregen van Menelik, negus van Abys- sinië. Het is te voorzien dat het in Tripolitauië niet beter zal varen. Italië zou gaarne Groote Mogend heid spelen «- 'l is te vreezen dat zulks hein duur zal te staan komen. De hongersnood in Itua- land. De tydingen over den hon gersnood in Oostelük-Rusland, wekken klimmende bezorgdheid. De hongersnood strekt zich over 20 gouvernementen uit. Sedert verscheidene weken hebben ontelbaro bewoners niet anders meer dan eikels om te eten, en de overvloedig gevallen sneeuw belet het nog dit meer dan schraal voedsel te gaan zoeken. Men vreest liet herbeginnen der akeligheden van 1892. Er is dit jaar 241 miljoen ponds, of 40 miljoen ton graan to kort. In 1892, tijdens den vreeselijken hon gersnood, stierven er 800,000 menscheu in gansch het keizerrijk aan ellendo. Wat een paketboot medeneemt. De transatlantieker La Savoie die den dienst doet tusschen Den Haver on New-York en op verre na de grootste paketboot niet is fzij meet 180 meters en heeft 10500 tonnenmaat) neemt voor eiken overtocht (18 dagen, heen en terug) het volgende mede 510 ton kolen (51 waggons van 10,000 kgr. en behalve de massa opgelegde eetwaren 5 ossen, 4 kalveren, 10 schapen, 60 dui ven, 40 konijnen, 60 kalkoenen, 1500 kiekens, 600 kilos verscho visch, 500 kooien, 150 kgr. wortels. 300 artis jokken, 300 bloemkoolen, 1800 kroppen salade, 1S00 kgr. aardappelen, 100 lit. melk, 800 lit. likeur, 2000 kgr. spek en hesp, 200 kgr. chocolade, 40,000 bieren, 1400 kgr. boter, 100 kgr. kaas, 420 kgr. koffie, 600 kgr. suiker. 7000 kgr. bloem. 31.000 lit. wyn, 2,970 lakens, 1,540 oorkussens, 310 tafelkleeden, 12.600 tafelservetten, 12,000 andero doeken, 4,200 opneemvodden en 1,550 voor- schooten. BEROEPSHOF VAN GENT. Bedreiging. Louis Eeckerma», van Erembodegem. was door de boetstraffelijke rechtbank van Oudenaarde verwezen voor bedreiging jegens Colestine Do Trocq, tot twee maanden en 26 fr.; voor boscliadiging aan boomen tot 8 maal 15 dagen en 8 maal 52 fr. boet en voor dronkenschap tot 26 fr. Do betichte had beroep ingeslagen. Hot Hof heeft voor wat het dragen van een verboden wapen en de dronkenschap betreft, de straf bekrachtigd, doch deze voor de bedreiging gebracht op 8 dagen en 26 fr. en voor het beschadigen der boomen op 25 fr. De dihhe gardeciviek. Voor den tuchtraad van der burgerwacht van Luik zal een heerschap van Hoci moeten verschij nen en zulks in zeer zonderlinge omstandig heden. De man werd ingelijfd by de wacht te Hoei doch, alhoewel oen schacht van eersten ban, weegt hij zoo wat 126 kilos en draagt oen buik van bier tot overmorgen. Wanneer by zich aanbood om uitgerust te worden vond men in het magazijn geen enkelen gordel, passend rond zyn buik. De wacht bood zich nu op de oefeningen aan zonder gordel zoodat de officier-bevelhebber hem terug naar huis zond. Dit had voor gevolg dat de dikbuikige wacht weigerde nog oefeningen by te wonen, zoolang mon hem geen passenden gordel zou hebben aan de hand gedaan. Hy werd dus als weerspannige voor den tuchtraad van Hoei verzonden, die den man vrijsprak. Het openbaar ministerie sloeg tegen dio vrijspraak beroep in by het Verbrekingshof. Het hof verbrak von nis omdat de aangehaalde reden niet als onvoorzien a moet geacht worden on de wacht geene reden had om al die oefeningen te verzuimen. Het geval zal dus voor den tuchtraad van Luik moeten beslecht worden. van Aalst en omlig-g-ende. —o Op Zondag a. s. 10 December, zal er in de groote zaal der u Coöperatief Pieter Couckestraat te Aalst, om 3 ure namiddag, door de zorgen van het Hoofdcomiteit van de Onderlinge Ondersteuning der Belgi sche Brievendragers eene buitengewone vergadering plaats hebben voor de brief bo den en hunno vrouwen, van Aalst en om liggende. Deze machtige vereeniging op dit oogenblik 4771 leden tellende met een Reservefonds van 80.000 frank bestaat tot hiertoe enkel hierin by sterfgeval aan de naastbestaanden eene som van zooveel maal 10 cent. bedragende als er leden by den bond zijn aangesloten, De HH. A. Valcke, voorzittor en P. Bourgoing, sokretaris by liet uitvoerend bestuur, zullen deze vergadering met hunne tegenwoordigheid veroeren en zullen ook hot woord voeren. Do Aalstersche brievenbestellers doen oenen krachtigen oproep tot hunne colle ga's uit liet omliggende opdat zij zeor tal rijk deze vergadering zouden by wonen. Koninklijke Maatschappij LAND VAN RIEM Op Zondag 10 December 1911. o Men zal opvoeren Mijn lieer <le Senator, blijspel in 3 bedrijven en Jean>Ilarie, drama in een bedrijf. Deuren open om 5 1/4 uren. Gordijn om 6 uur stipt. Prijzen der Plaatsen Benedenzaal, Voorbehouden van nr 1 tot 60 inbegrepen fr. 2,50 volgende nummers fr. 2,00. Voorbehouden genummerde plaatsen te bevragen van af Zondag 3 December 1911, te 9 uur, ten lokale, Groote Markt. Balcon1' rang fr.1,00; 2e rang fr.0,50. Kerk van St. Martlnua. AALST. Liefdadigheids Sermoen. Zondag aanst. 10 December zal er onder do Mis van 11 uren een Fransch Sermoen gepredikt worden door den Eorw. Pater De Harvengt, S. J. Eene omhaling zal door de heeren Leden der Conferentie van Sint Vincontius a Paulo gedaan worden. STAD A ELST Openbare vergadering van den op Donderdag 6 December aanstaande, om 5 1/2 uren namiddag, in de gewone Zittingzaal, ten Stadhuize. DAGORDE: 1Gemeenteraadslid, in ambtstelling van M. Van den Berghe. 2. Gemeentogoederen. Verkoop van Bouwgronden. 3. Kerkhof, GrondafBtand. 4. Lager Onderwys, Aanbesteding voor het levoren van Schoolmobilier. Aanneming van eene 9° klas in de Meulo- schettestr«at. Rechthebbenden tot koste loos onderwys. 5. Toeken- en Muziekschool Begrooting 6. Brandweer 1912 7. Werkrechtorsraad. Herinrichting. 8. Rechtlyningen voor de Lanen tus schen den Brusselschen steonweg, den Geeraadsbergschon steenweg, do St. Job straat, van den Gor.tschen steenweg, naar de Ledebaan, en voor een deel van do Ledebaan. 9. Voorstel tot electrische bedeeling in de Stad. MAATSCHAPPIJ Het Bestuur heeft, in vergadering van 21 November II., vastgesteld dat do 45le verjaring zal gevierd worden op Maandag 18 December aanstaande. Om 10 uren plechtige zielmis, ter St. Martenskerk en om 7 uren 's avond Avondmaal. J. M. J. F. C. C. G. Z. J. C. Amen In de kerk der Arme Claren Coletienen. Vrydag 8 December feestdag der Onbe vlekte Ontvangenis van Maria. Gedurige Aanbidding. De diensten zullen geschieden als volgt Om 6 uren de eerste Mis met uitstelling van liet Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om 7 uren de tweede Mis. Om 3 uren het Lof. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek M«*yvuei*t, Werf, 3, AALST. AALST. Jubelfeest van kapitein De Meetcr. Verleden Zaterdag, 2" dezer, vierde do kader der 2® comp., 2® bat. der Burgerwacht, het 10-jarig bevelhebberschap van kapitein Loo Do Meeter. met een feestmaal, het overhandigen van zijn por tret en talrijke gelukwenschen. Het huis C- Praet-De Witte is langs de overzyde dor Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° C». HERZELE. Diefstallen. Verschei dene diefstallen werden in do gemeente ge pleegd in den laatsten tyd. In verband daarmede werd hier eene aanhouding ge daan. Men verwacht nog andere aanhou dingen. Zaterdag nacht is er diefstal geplsegd by eenen zekeren Van Damrae, Provincialen steenweg. De tooglade, bevattende rond de 100 fr schynt geroofd to zyn. Een onder soek is ingesteld. I\Iog den kinderroof. TE VLIERZELE. Het Parket van Der.dermonde is Zaterdag morgend. por rytuig uit Wotte- ren, to Vlicrzelo, toegekomen. Het bestond uit MM. Schramme, prokureur Pardoen, onderzoeksrechter en dezes griffier. Do gendarmen van Oordegem vorgezel- den de gerechtsdienaars. Na alles goed nagezien te hebben ondervroegen zij De Brouwer, zijne echtgenoote, de zuster van De Brouwer en het oudste zusterken van het verdwenen kind. Zy konden geene opheldering geven. Het parket vertrok rond 11 ure. Een naamlooze brief is uit Oordegem aan het parket van Denderraonde geschre ven, waarin zinspelingen zouden gemaakt worden op personen die aan de zaak niet vreerad zouden zyn. Te Oordegem is daaromtrent oen bericht uitgeplakt, den naamloozen schrijver drin gend verzoekende zich kenbaar te maken. De brief zou ook ondorteekend zijn, maar de naam is onduidelijk. De gendarmen van Oordegem hebben Zaterdag morgen van af 5 ure heel don omtrek doorkruist. Er was hen ook verteld dat het kind te Bambrugge gevonden was in een hol, en dat het in drie stukken was gesneden, Zulke praatjes zyn zeer kleingeestig en vermoeilyken de werkzaamheden der poli- ciemannen. Elk is er mede op den loop. Het werd ook reeds Zaterdag morgen te Gent vorteld. Een nieuw spoor zal gevolgd worden. Men sprak deze week van eenen persoon uit den omtrek van Vlierzele, die sedert eenigen tyd in do streek rondslentert. Die kerel verbleef over 2 jaar gedurende drie maand in eene ledige woning op de grenzen van Vlierzele-Oordegem. Hij werd dan voor verschillende dieften tot 2 jaar gevang verwezen en kwam over drie weken, op eenen Dinsdag alhier terug. Den Donderdag avond pleegde hy dief- atal in de pastorij van Bavegem. Het is nu bewezen dat de kerel sigaren en andere voorwerpen weggaf, van dien diefstal voortkomende. Sedert Dinsdag deden de gendarmen eeno klopjacht achter den kerel, Vroeger zou hy nog in de woning van De Brouwer geweest zyn. Een aanhoudingsmandaat is zelfs tegen hem afgeleverd. Het schynt ook dat hij dikwijls naar Brussel reist. Een beurzeken met oud geld dat ook van diefstal voortskwam werd door hem in de hoofdstad uitgewisseld. Te Bambrugge waar hy ook goed gekend is, word hij Woensdag avond door vrouw Do Langhe, op den Hazewegel ontmoot. Hy was drager van drie flesschen en had een capuchon aan. De vrouw niet wetende dat er tegen den gast weer een aanhoudingsmandaat was afgeleverd, stapto hem voorby en zegde goeden avond. De kerel sprak niet en liep ras weg. Men is van zin met eenige Gontsche policiehonden te Vlierzele en omtrek, alles te doorkruisen. Dien maatregel zou zeer goed kunnen zijn, maar waarom er reeds van Dinsdag of Woensdag niet medo begonnen. Alle spoor kan reeds verdwenen zyn. De lendenpijnon, do rhumatismen, en ten andero al de kwalen veroorzaakt door de slijmen zijn snel genezen door de slijm- verdrijvende Pil Walthéry. 1 fr. de doos overal. Zaterdag avond is de werkman Tlieo- door Denys, wonende te Evergem-Belzele, aangerand te Mariakorke, en zoo erg gesla gen on gestoken, dat zijn toestand hope loos is. Het was tusschen 5 en 6 ure dat Denys van zijn werk, bij M. Urbain Van Poucke, lattenkliever, Molenstraat, Mariakerke, naar huis trok. Omtrent do meisjes-Zondagschool, kerk hof van Mariakerke, werd hij eensklaps aangevallen en ton gronde gestampt. De aanvallers bracht den man verschil lende messteken too. moest in zijn hoofd, en beroofden hem dan van zijn weekloon, 21,70 frank. Na hunne snoode daad gepleegd te heb ben lieten de aanvallers hun slachtoffer, badend in zijn bloed ert denkelijk voor dood liggen. Denys bekwam echter na eenigen tijd en kon nog terug naar zijnen baas sukke Ion, misschien 4 &50u meiers verder. Daar gekomen kon Denys enkel eenige woorden uiten en meest door gebaren deed hy verstaan dat bandieten hem op den weg afgewacht cn zoo laffelijk mishandeld had den. M. Van Poecke bracht den man te bed en verwittigde den heer dr Van Cauwen- borghe en een priester- Do man werd de eerste zorgen toege diend en hij ontving de HH. Sakramenten. Inmiddels was do policie van het voorge vallene verwittigd en doorkruisten zij den omtrek. Er was echter niets te vinden en niemand had iets gezien. Do kerels kondon ten andero naar Gent zyn gevlucht en daar er don Zaterdag avond veel volk op den Brugschen steenweg is, zal niemand er acht op gegeven hebben. Champetter De Mol verwittigde het par ket van Gent dat reeds Zondag morgond ter plaats kwam. Ter plaats van den aanval, lag nog een groote plas bloed cn de sporen eener wor steling. Denys moet zich dapper verweerd heb ben, dat ziet men ook aan de geweldigo slagen en schuppen op zijn lichaam. De heer onderzoeksrechter kon het slacht offer dat de spraak nog niet herkregen had, niet ondervragen. Denys kon enkel met tweo vingers aan wijzen dat de aanvallers getweën waren. Met de meeste voorzichtigheid is de familie van den man verwittigd. Hij is gehuwd on telt een 45tal jaren. Zondag werden do opzoekingen naar de daders naarstig voortgezet, doch zonder uitslag. De toestand van Denys was dezen nacht nog altijd bedenkelijk. Men wanhoopt hem te redden. Nadere Bijzonderheden. Hst slacht offer heeft drie kinderen, twoe dochters, die reeds in de fabriek werken en oen zoon van 10 jaar oud. Vijf minuten over 6 uur, Zaterdag avond, verliet het slachtoffer, lsidoor Denys, zijnen baas, in gezelschap van zijnen werkgezel, Emiel Verhegge. Een vijftigtal meters langs do Molenstraat gegaan zijnde, kwa men beiden aan den hoek van den kerhof- muur. Daar scheiden zij Verhegge ging langs dio straat voort naar den barbier. Denys ging den wegsl op langs den bon- gen kerkhofmuur, om voorby do kerk, langs de dreef van M. senator Claeys- Boüüaert naar do Brug en zoo naar zjjne woning te Belzelo to gaan. Ten einde den kerk wegel staat langs do eeno zyde de kerk, welke met het portaal naar den wegel staat, en langs de andere zijde do hoogo meisjes zondagschool. Daar is een soort van pleintje, waar oen gebouw tje staat, dienende voor bergplaats voor begrafenis-benoodighedon en waar tevens gemakjes en eene piscien zyn ingericht. Dat huisje is omsloten met eene hoogo haag. Die plaats is zeer eenzaam, en 230 slap pen van het van Van Poucke gelegen. Is Denys daar naar de piscien gegaan, of is hy daar binnen gelokt door gekende personen dat weet men niet, doch de mis daad werd daar, in de piscion gepleegd. Zoodra de veldwachter De Mol van de misdaad verwittigd word, ging hy met eene lantaarn op zoek naar de plaats waar de misdaad gepleegd werd. In de piscien vond hy een grooten plas gestold bloed, eenen knuppel welke zichtbaar de helft van een doorgesneden schupsteel was, en enkele meters verder den anderen hslft van den schupsteel. Aan die twee zware stokken kleefde bloed. Dat zijn ongetwij feld de moordtuigen waarvan de laffe daders zich hebben bediend, om hun slacht- toffer don kop in te slaan. Dood van het slachtoffer.I)o wets- doktor, door het parket van Gent gezonden om den ongelukkigen lsidoor Denys te onderzoeken, heeft Maandag Damiddag, samen met doktor Keyenberg, het slacht offer bezocht ten huize van M.Van Poucke. Gezien do hopeloozo toestand van het slachtoffer, konden beide geneesheeren moeilijk den ergon graad dor wonden onderzoeken. Intusschen verbeterde de zinsvordooving niet waarin Denys zich bevond, waaruit men moet opmaken dat de hersenen van het slachtoffer gekwetst waren. Integendeel zyn toestand verergerde gedurig. Vrouw Denys zat reeds gansch don dag by het lydonsbed van haren man te waken 's avonds kwam ook haro dochter en haren broeder om 's nachts bij den duurbaren ongelukkigen te waken. Men begrijpt den smartelyken toestand van den naastbestaanden. Om 9 1/4 uurs gaf den gekwetsten den geest, zonder een oogenblik tot bezinning te zijn gekomen. Twee arbeiders, de genaamden Cop- pieters en Halleux, machinist en stoker, te Brussel, bevonden zich aan een der twee ketels die oeno badinrichting bevoor raden, toen plots eene stoombuis sprong. Op liet gerucht snelde men naar don ketel waarvan men de kraantjes sloot. Beide werklieden werden erg getroffen, een was verbrand aan den voorarm en 't vleesch hing er af de andere had gelaat handen en beonen erg verbrand. Eene deur van 200 kilos was uit hare voegen gerukt. Een derde werkman, die boven den ketel werkte, werd in do ruimte goworpen, maar niet gewond. Beide slachtoffers werden naar St-Jansgasthuis gebracht. M De Loos werd Zondag nacht, nabij zyne woning, Heidensteeg, te Brussel, door 2 bandieten overvallen, die hem den vinger afsneden, om zynfen gouden ring te kunnen stelen. Zondag avond tusschen 5 en 9.ure, werd een stoutmoedige diefstal gepleegd bij de wed. Boucher, rentenierster, wonenende Ierlandstraat, St-Gillis (Brussel.) Toen Mad Boucher rond 9 me thuis kwam stelde zy vast dat de meubelen open gebroken en do inhoud ondereen op den vloer geworpen was. Eene groote hoeveel heid juweelen van groote waarde en eone belangrijke som geld waren verdwenen. Het gestolene beloopt tot meer dan 50,000 fr. onder do verdweneno waarden bevonden zich loten van Brussel-zeehaven, Brussel, Luik, Antwerpen, Doorn'jk en Schaarbeek, alsook obligatiën van Honga- rië en loten der Tontoonstelling van Parys. De diefstal moet rond 8 ure gepleegd zijn, on de dieven moeten ook goed met alles bekend zyn, want de kerels hadden slechts de meubelen opengebroken, waar geld en waardijen lagen. De beschryving der waarden on juwee len werden in alle richtingen gestuurd. To Ruysbroeck, eeno gemeente drie kwaart uurs van Willebroeck gelegen ont stond twist in eone danszaal tusschen twee mannen. Van Dyck en Goerts, de eerste van Willebroek de andere van Ruysbroeck. Toen Goerts naar huis ging werd hij op gevolgd door Van Dyck, die hem een kogel in den buik schoot De getroffene viel om niet meer op te staan. Hij leefde nog slechts eenige stonden. Het parket van Mechelen is verwittigd en ter plaatse goweest met den goneesheer Bouveau, die de lijkschouwing. De gendar men van Puurs hebben den moordenaar aangehouden. De twist was ontstaan om eone kleinig heid Het slachtoffer was in do danszaal gekomen en had den andero, die geldrond- haler is, een dubbelen frank in betaling gegeven. De andere gaf maar op één frank weer en vandaar de ruzie, die zulk nood lottig einde had. In de parochie Elsum, onder Gheel, is brand uitgeborsten in de boerderij van de wed. Maes-Van de Santé. Het vuur woedde met zulke hevigheid dat er aan blusschen niet te denken viel. Huizing, schuur en stal, met schier gansch den inboedel, werd de prooi der vlammen. Alleen het vee kon gered worden. Het vuur deelde zich verder mee aan do naburige huizing van Aug. Van de Zande, broeder der wed. Maes. Deze woning werd insge lijks vernield. Een gauwdief heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om uit een koffer, dat uit de woning van Aug. Van de Zande gered was, eene som van 100 fr. te stelen. De kerel, die dit laag feit pleegde, is onbekend gebleven. De oorzaak van brand is onbekend. Alles was verzekerd, toch zullen do goteistorde personen velo schade hebben, daar de ver zekering te laag was. Maandag namiddag, om 2 1/2 ure, zat Richard Courtin, werkzaam in de oliesla gerij van M. Doutreligne, Zwovegemschen steenweg, Kortryk, op het gemakhuisje, en was in gesprek met Gerard Debouverie, 13 1/2 jaar, wonende Roggestraat, 1, en die aan de deur van het gemakhuisje stond. Opeens weerklonk een geweerschot. Courtin sprong buiten en zag zyn jongen makker met doorschoten hoofd aan do deur ten gronde storten, Ily riep luidkeels op

De Denderbode | 1911 | | pagina 2