Leo de Kethunekring Stad Aalst.-Werkbeurs IMieuwjaarskaartjes. Rechterlijke Kronijk. De Bok kenrijders Kieskronijk Central Cinema Roller Skating Rink Allerhande nieuws. Ie leven. Gelukkiglijk voor hem, zag hy de dood nadereu en gevoelde dat dil postje hem geen troost kon brengen om te sterven. Hij had willen van zijn kwaad af zijn, iiy riep om genade en smeekte de ver giffenis der Kerk af. Hij ontving de HH. Sacramenten en by testament liet hij een legaat aan een pastoor van Bor deaux, waar hy slierf. Nooit vindt men menschen die deugd zaam, die recht geleefd hebben, die zouden willen veranderen om te sterven. Nooit vindt men Katholieken die op hun sterfbed zouden willen geus wor den, nooit kristenen die zouden willen vrijmetselaar worden. Maar geuzen, vrijmetselaars, gewone en kerkdieven viudeu nooit hunnen handel goed om te sterven. Mochten zy allen zoo gelukkig zijn als Grouxther De kleine loten der loterij van de tentoonstelling worden thans door ge lukkige winners afgehaald. Er zijn er Diet minder dan 3,724, wat met de groote loten een totaal maakt van 3,750. De aflevering geschiedt in eon oud hotel de Berlaimont, achter de Nationale Bank. Daar bevonden zich ook nog de 2,220 niet opgeeischte loten der vroe gere trekkingen en die openbaar zulle;, geveild worden. Daaronder treft meri de juweelen aan ter waai de van 200,000 fr. van het groot lot der 7' reeks, niet opgeeischt. Er zijn nog prachtige prijzen die niet werden afgehaald, namelijk bronswer- ken van groote waarde, auto's, klavie ren, enz. Ouder de 3.724 loten der jongste trek king is er veel kleingoed doch ook prijzen van 4000, van 3000, van iOOOfr. een viool van 4,550 fr. klavieren, auto's, harmoniums, biljarten, naaimachienen en ook eeuige onvermijdelijke verras singen als pijpen,tleclrische zaklampen, poppen, doozen zeep, koflers, boeken, revolvers, kistjes sigaren, keukenge- rief, enz, Opgepast I Er zijn valsche Zwitsersche tweefrankstukken in om loop, met hel jaartal op van 1874, en valsche stukken van éên frank met do beeltenis van Leopold II en het jaartal 1909. Deze stukken zyn in omloop ge bracht door eenen man en eene vrouw van Duitschen oorsprong. Laat u deze muntstukken niet in de hand stoppen Eene nieuwe uitvinding. Volgens uit New-York gemeld wordt heeft de vermaarde Amerikaausche uitvinder Edison aar. den president der Veree- nigde-Staten een nieuw toestel aange boden, een machien van kiespropaganda, waarin do phonograaf en de cinemato- graaf vereenigd zijn. Terwijl de phono graaf de kiesredevoeringen uitspreek', vertoont de cinematograaf al de gebaren van den redenaar. Edison wil aan het republikeinsch kieskomileit den voor keurgeven om zijne toestellen tekoopen, ten einde in den aanstaauden kiesstrijd, propaganda te maken voor M. Taft. (Studie van het Davidsfonds'. Donderdag laatst bield de werkzame kring zijne gewone maandelijksche ver gadering in de ruime zaal ven de Kring de Vriendschap Korte Zoutstraat. Het woord was aan den E. H. Van Heuvers- wyn, Bestuurder van Sint Camillus'ge- 8ticht. Hij handelde over De Steun die het huisgezin verschuldigd is aan de School -. Prachtige redevoering. Meer dan drie kwaart uur, boeide de ver noemde spreker de aandacht der aanwe zigen, zoo wel op taal- als op verstan delyk gebied. Hij bewees op eene korte, doch duidelijke wijze, de noodzakelijke tus- schenkomst der ouders in het werk der school. Hij deed uitschijnen dat liet den onderwijzer-alléén niet is die de opvoe ding der kinderen moet voltrekken, maar dat de ouders ook de opgelegde taak die zy van God ontvangen hebben, moeien aanvuren en voltooien. Daarbij deed de spreker het voordeel inzien der beide machten te zamen d> r macht der ouders en die van den ouder wijzer, zoowel op zedelijk als op stoffe lijk gebied. Ja, zegde hij, wat kunn- n zelfs de beste onderwijzers, zonder de medewerking der ouders Een lange ondervinding zegt ods Niets Volstrekt Diets Hulp en ondersteuning moet er zyn langs den kant van deze laatsten De diep bestudeerde voordracht werd warm toegejuicht. Onder de bespreking, die op de voor dracht volgde, werd er eene blaam ge stemd legen de scholen, waar nu de Vlaamsche kiuders behandeld worden als Franschet.t.z. hun zekere zaken willen leeren door middel van eei.e halfgekende taal, het Frausch. De vergadering ging uileen om 10 uren, Da het maken van hetH. Kruis. P. Worden gevraagd door de Patroons 2 Schrijnwerkers. 1 Smeder bankwerker. 1 Loodgieter zinkbewerker. Vragen der Werklieden j Ajusteerder Werktuigkundige. 1 Ajusteerder IJzerdraaier. Jaarlijks worden, hoeft het herinnerd, millioenen zulke kaartjes verzonden, wat aan het postwezen verbazend veel werk geeft. Wie wenscht dat zyn kaartjes zoo snel mogelijk ter bestemming aanko men, steke ze niet in de bussen maar geve ze in de postkantoren af aan de winketten, en wel in twee pakken, kruiselings met bindtouw ombonden het eene bestaande uit de kaartjes voor de stad of het postkan ton, het andere uit die voor elders. Hoogst wenschelijk is het, do post zegels in den rechter bovenhoek van het adres to plakken. Het publiek gelieve ook, zoo moge lijk, rond nieuwjaar de verzending van prospectussen, prijslijsten, omzendbrie ven enz. te staken. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Slagen. Coppens Alfred, metser, te Oordegem, om Placide Keppens. herber gierster, met oen pintglas op het hoofd gekwetst te hebben, 3 maanden en 50 fr. Bekrachtigd. In zitting van Zaterdag heeft de rechtbank eveneens bekrachtigd, het bevel van do gevangzit ting, welke den heer onderzoeksrechter Pardoen verleend bad tegen Juul Dureuil, van A eist. Deze is verdacht van geldv;r- duisteringen gepleegd te bobben, ten nadeele der maatschappij La Viscose, waar hy boekhouder was. MAATSCHAPPIJ «o» Het Bestuur heeft, in vergadering van 21 November 11., vastgesteld dat de 45le verjaring zal gevierd worden op Maandag 18 December aanstaande. Om 10ure-i plechtige zielmis, ter St. Martenskork eii om 7 uren 's avond Avondmaal. Mechelen. Verleden Zaterdag, te 4 uur namiddag, verliep het termijn voor het indienen van candidaturen voor den open gevallen Kamerzetel. Daar er slechts één candidaat was voorgedragen M. Ch. Le- febvre, heef' het boofdburoel hem zonder strijd uitgeroepen tot lid der Kamer. De Brusselsche socialisten hebben in hunne laatste vergadering besloten den strijd aan te gaan voor den Senaat. Een groot getal leden stelden de onthou ding voor, doch ten slotte werd beslist eigen candidaten voor de hooge Kamer voor te dragen. Ook voor do Kamerkiezing zal er eene volledige lijst candidaten worden voorge dragen. Luik. M. Gustavo Francotte, katho liek volks vertegen woordige. van Luik en oud-minister van nyverheid en arbeid, heeft in eenen brief aan den voorzitter der Union Catholique laten weten, dat hij voor de volgenne kiezing geene nieuwe candi eatuur meer aanneemt. STAD AELST. Lange Ridderstraat. «o» AANSTAANDE OPENING van don en van den Den dag dor opening zal kortelings aangekondigd wordeD. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. JMoyvaerl Werf, 3, AALST. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n<- O. VLIERZELE. Het gerucht werd Vrijdag en Zaterdag verspreid dat bet kind in Frankrijk zou gevonden zyn. De vader De Brouwer is bij de policie op inlichtingen gegaan, doch moest on ver- richterzake torugkeeren. Mr Pardoen, onderzoeksrechter, zou ver zekerd hebben dat er niets van waar is. Ziehier wat er van de zaak is. Een blad van Parijs meld Je Donderdag morgend dat een 7jarig kind in eene straat gevonden was, ergens in Frankryk. Dat werd den heer onderzoeksrechter Pardoen ter kennis gebrachtvoor alle zekerheid n?m hij inlichtingen in Frankryk. Men antwoordde hem dat or van het kind De Brouwer van Vlierzele geene spraak kan zijn. Sedert eenigen tyd verschuilt zich in den omtrek van Ninove eene bende leeg- loopers die zich aan allerhande diefstallen plichtig maakt, zonder dat men do daders kan ontdekken. To Appelterre, op de wijk Muylem, zijn zy Donderdag nacht op de hoeve gedron- I gen van Frans Scheerlinck, en hebben gansch het neerhof geplunderd. De kerels mooten in hun werk gestoord zijn, want een deel van den buit werd in het veld gevonden. Te Denderhautem zyn de kerels ingebro ken bij M. Jozef Van Sch dfergem en van daar hebben zij een bezoek gebracht aan Armand Vanderbult, waar de stoutmoedige dieven zich hebben laten insluiten want men beeft geen spoor van braak ontdekt. Bij M, Gustaaf Waehtelaer hebben de kerels ook een bezoek gebracht. Het is te hopen dat de vrijwillige nacht wakers die de streek afloopen welhaast de dieven zullen in handen hebben. Zondag nacht, om 12 ure, waren twee policieagenten in burgerkleeding op dienst in de Groendreef. Gekomen aan het huis nummer 99 werden beiden aangesproken door Jan Biebuyck, wonende Sterrestraat. Do man vroeg hen wat zy daar sedert ver schillende dagen rondliep in. De policiemannen verzochten Biebuyck zijnen weg voort te zetten wat hij dan ook deed eenige stonden nadien kwam hy terug met eene kleermakcisschaar er. sprong zonder een woord te zeggon op den policicagent De Lannoy, die vreeselyk ge kwetst werd, zijne bovenlip hing nog met een klein stukje vast. De andere policieagent. De Groote, sprong zijnen makker ter hulp en hield den aanvaller aan. De agent De Lannoy had nog de kracht zynen revolver te trekken en loste een schot. Daar Do Groote dacht dat iemand naar hem schoot, trok hy ook zynen revolver, waardoor Biebuyck er in gelukte uit zyne handen te geraken. Hy vluchtte naar zijne woning achter volgd door den policieagentdeze laatste kon hem niet aanhouden daar hy zich had opgesloten. De policieagent De Lannoy, die veel bloed verloor, werd per rytuig, en na ver zorgd te zijn door den heer Beerens naar het hospitaal overgebracht. De poli :ie hield do wacht aan het huis van Biebuyck. De policiekommissaris word van het ge val verwittigd, Maandag avond werd de 11 jarige De Beir. wonende wijk Blommekons, te Eeckloo, door eene tot hiertoe ongekende oorzaak door den beetentram Eeckloo- Watervliet, overreden en op den slag- gedood. De knaap werd vreeselyk vermorzeld men moest de bloedige overblijfselen ver zamelen en naar de ouderlijke woning overbrengen. Niemand is getuige geweest van dat vreeselyk tramongeluk, want de tram was wellicht reeds ter zijne bestemming aange komen, toen eene vrouw het lijk ontdekte op de plaats van het ongeluk, tusschen de transriggels. Op de wijk Eesveld, te Kalken, woont ten einde eenen grintweg, de land bouwer Pieter Braeckman, weduwenaar met zeven kinderen. Do twee oudsten gaan naar de fabriek om mede in de behoeften van het groot huishouden te voorzien. Zondag avond was do vader, zooals gewoonte, met zijne kinderen rond 9 ure gaan slapen. Eene 16 jarige dochter Marie, verblyft des nachts bij de vrouw van Kamiel, broe der van Pietur, die in Frankryk is. Dat meisje kwam Maandag morgend, rond 4 ure thuis en was verwonderd baar 10-jarig zusterken Rachel met te bed te vinden. Zy drukte er dadelijk hare verwonde ring over uit aan baren vader. Men bemerkte dat een vensterken dat op de slaapkamer der kinderen uitgeeft open stond. De andere kinderen werden ondervraagd, doch hadden niets gehoord. Het eerste gedacht was natuurlyk dat het kind gesto len was. De naaste gebuur Raymond D'Haeseleer werd verwittigd en weldra was alle man op den zoek. Het meisje was verdwenen en al hare Zondagkleertjes waren weg. De hoer policiekommissaris en de cham petter kwamen ter plaats. Een gebuur Tondeleir kwam verklaren dat het kind by hem was geweest, rond 4 1/2 uren, en er voor rekening van vader mastellen en kaas had gevraagd. Een tweede gebuur, ook over het voor gevallene ingelicht, kwam ook bij Braeck man zeggen dat hy het kind gezien had. Heel den morgend was heel de gebuurte op dc been. De geheimzinnige verdwijning van Vlierzele werd herhaald. Elk maakte veronderstellingen. De gendarmen van Wetteren werden ook ingelicht. Tusschen 10 en 11 ure vond Pieter Braeckman echter zijn kind in eene herberg aan de Koolbrug, tusschen den Kapellen - dries-Wetteren en Eesveld-Kalken. Groot was de vreugde van den vader zijn meisje te hebben gevonden, maar nog grooter was zyne verwondering toen hij zijn kind ondervroog, en vernam dat het 's nachts uit liet vensterken gekropen wa3 en het hof verlaten had, omdat het Zondag yan vader, tengevolge van slecht gedrag, eenige opmerkingen had gekregen. De vader kwam met zijn kind naar huis en ging de polikie ervan verwittigen. Heel de gomente en omtrek was door deze verdwijning in opschudding gebracht. Stoutmoedige diefstal. Ter gele genheid van de Winterfoor te St.N'ikolaas had de foorereiziger, M.Var. Westenbergho van Gent, alhier zijne tent opgeslagen; het is een kraam, waar een Tombola ingericht wordt, en als men prys heeft, ten uurwerk of kunstvoorwerp mag uitkiezen. Zondag nacht hebben onbekende stout moedige dieven de tent opengobroken en meer dan 100 uurwerken, wekkers en allerhande kostelijke kunstvoorwerpen ge stolen. Maandag morgend werd een persoon alhier reeds aangehouden, doch weldra bleek het dat de man onplichtig was en men moest hem los laten. Een ieverig ouderzoek is ingesteld. Zaterdag werd in de Ste-Louiza- Mariakerk te Ronsse, de negende dochter gedoopt van de echtelingen Hoogstoel-An- selin. En te Cluysen by Gent doopte men den negenden zoon der eehtgenooten Moens Verniers, die daarenboven ook nog vyf dochters hebben. Dc 25jarige Emiel Coppey van Ander- lecht, heeftin een twist met zynen schoon vader, hem eenen messteek in den buik toegebracht, die dezes leven in gevaar stelt. De getroffene, die met den plichtige in bestendige ruzie leefde, had dien zijne zijne herberg willen uit zetten. De plichtige werd aangehouden, doch na ondervraging voorloopig losgelaten. Indien gij hoest, bevangen zijt, indien gij moeilijk speekelt, indien uwe nachten slecht zyn, neem de lekkere borst- pastil Walthéry en ge zult dadelyk genezen zijn. 1 fr. de doos. In de Lakenmakerstraat te Mechelen, op Neckerspoel, bevindt zich een uitge strekt gebouw van ongeveer 4000 vier kante meters oppervlakte Het werd over tien jaren voor een (onservenfabriek opge richt en over slechts eenige maanden aan gekocht voor oen votfabriek door M. L. Vanden Broeok. beenhouwer. Een groot deel van dit gebouw werd verhuurd aan M. Convité, koopman in hout. In afwachting dat deze fabriek in wer king kwam, lagen daar in depot zeer tal rijke vaten met vet, terwyl liet aan deze aanzienlijke stapels hout bevatte. Dit alles is Maandag avond de prooi der vlammen geworden. Niets blyft nog over. Het was om half 5, dat liet alarm werd gegeven, en terwijl de pompiers met groote snelheid naar de plaats der ramp reden, liepen duizenden personen naar Neckers poel, waar een verschrikkelijk schouwspel zich vertoonde, want de brand was in eenige minuten met eene verbazende snel heid in zyn vernielingswerk vooruitgegaan, dat heel deze blok maar één vuurgloed was. Het gedruisch dor instortende daken, hot springen der vaten, het opstijgen der vlammen leverde het schouwspel op eener woedende zee, waaruit van tijd tot tijd de springende vet vaten een echt vuurwerk verwekten. Het was verschrikkelijk om zien. Gelukkig nog dat geene andere ge bouwen aan do fabriek paalden, anders ware heel de Lakenmakersstraat aangetast geweest. De pompiers alsook soldaten van het regiment artillerie zetten zich moedig aan het werk, terwijl op een driehonderdtal meters afstand do stoompomp het water leverde. Het werk onzer pompiers was zeker allermoeilijkst. Zy gelukten er nochtans in zich eenen weg door hot vuur te banen, doch aan redding viel niet meer te denken, geheel de inhoud der magazijnen was byna vernield. Allen deden wonderen van moed en zelfopoffering oni nog te kunnen bewaren wat nog te bewaren bleef, doch te vergeefs, het vernielend element voltrok zijn werk en men kon slechts nog een klein magazyn bevryden dat zicli naast het gebouw bevindt. Wy bemerkten ter plaats MVI. Dessain, burgemeester, Louveaux, substituut van den procureur des koningsMeulemans dienstdoende onderzoeksrechter, heel het policiekorps, de gendarmerie. Het was slechts om 8 ure dat de pompiers erin gelukten meester der vlammen te worden. Zij werkten tot rond middernacht. Alle hulde komt hun toe. De schade, voor de koopwaren alleen, beloopt op ongeveer 120,000 fr. Daar dé koopwaren van M. Vanden Broeck aan eene middelmatige waarde waren verze kerd, ondergaat deze een vorlles van ruim 10,000 fr. Zyne toneerslaging was deerlijk om zien. Er dient opgemerkt te worden dat de fabriek van vet nog niet in werking was en dat M. Vanden broeck sinds drie dagen in 't gebouw niet meer was geweest. Alleen waren de werklieden van M. Convié er werkzaam geweest en M. Vanden Broeck had hen nog onlangs over 't rooken opmer kingen gemaakt. Do schade welke M. Convié ondergaat is door verzekering gedekt. Een streng onderzoek is ingesteld om de oorzaak der ramp te ontdekken en de verantwoordelijkheden vast te stellen Voor uw winterkleederen, best bij VAN DEN BERGH-J0URET, Korte Zoutstraat, Aalst. In het water gesukkeld. Maandag heeft men uit de vaart te Wijnegem, boven Antwerpen, het lijk van oenen priester in hei gesticht der broeders van St-Jan-de-Deo te Gent verblijvende, opgevisclit. Hij moet naar Wynegem gegaan en door de duister nis misleid, inliet water gesukkeld zyn. De priester was sedert twee dagen ver- dweenen. De geestelijke overheid van het Bisdom Gent en de familie van h it slacht offer zyn dadelyk van het ongeluk verwit tigd. Jaarlijks gaan er vele Vlamingen naar Frankryk werken, in Augustus is dit getal wel 57,000 in Juni 40,000. Voor de beide Vlaanderen wordt die als volgt verdeeld Uit Brugge, 1462 Koitrijk, 1552 Roeselare, 2158 Diksmude, 1559; Ieperen, 1482. Uit Ooot- Vlaanderen ;Gent, 3185 Denderraonde, 2000 Oudenaarde, 4110 Aalst, 5523. Tusschen die Fransch- mans zyn er ook een groot getal jongelin gen van 18 tot 25 jaar. Op do wijk Koewacht, te Moerbeke- Wao8, nabij de hollandsche grens, woont M. Benoni D'Hert, een ou lerling van 72 jaren, die in gansch de streek den naam beeft van geld te bezitten en aan vele per sonen Belgisch geld tegen Hollandsch uit wisselt en omgekeerd. De man woont gansch alleen. Rond 12 ure 's nachts werd M. D'Hert eensklaps gewekt door een verdacht ge rucht. Hy stond op en juist toen hy zyne slaapkamer wilde verlaten, werd hij vast gegrepen door twee personen, ten gronde geworpen en handen en voeten gebonden. De bandieten dwongen vervolgens den heer D'Hert zyne sleutels af te geven en ziJn 8eU aan te wijzen. De kas werd geo pend en de dieven namen er alles uit wat er te vinden was eene som van ongeveer 1400 frank, in Belgisch en Hollandsch geld. Vervolgens doorzochten do bandieten nog de andere plaatsen van het huis, waarna zij langs de voordeur vertrokken. De heer D'Hert, die geen oogenblik het bewustzijn verloren had, riep, toen de die ven weg waren, om hulp. Geburen kwamen toegeloopen en ver losten den ou lerling uit zijnen neteligen toestand. De gendarmen werden onmiddel lijk verwittigd, alsook een geneesheer daar M. D'Hert door den schrik zeer lij dend was. Douderling verklaarde dat zij gemas kerd waren dat zij als leurders gekleed waren en volgens hem West Vlaamsch spraken. Gistere morgend werden al .le brigaden uit het omliggende per telefoon van deze stoutmoedige bandietenslreek verwittigd. Reeds heeft het onderzoek een grooten stap gedaan. Erge vermoedens wegen op twee Loker- sche leurders die Vrijdag namiddag te Moerbeke gezien werden. Het is bewezen dat een dezer leurders in den nacht van Vry dag tot Zaterdag niet te huis was. Nadere bijzonderheden. - Tot hiertoe zijn de daders nog niet gekend. Het slacht offer, dat nog altyd ziek te bed ligt van den doorstaanden schrik, verklaart dat hij één der bandieten goed kent. 't Is een leurder aikomstig van Rousselaro die sinds 5 jaar in zijn huis komt om Hollandsch geld tegen Belgisch uit te wisselen. De persoonsbeschrijving der 'bandieten komt echter goed overeen met die van twee Lokersche leurders, die Vrijdag in Moerbeke zijn geweest, Men heeft echter geen enkel bewys ten hunne laste. Men verwacht eene konfrontatie van de twee verdachten met M. D'Hert. Zaterdag en Zondag werden de statiën der omliggende gemeenten bewaakt. Geen enkel verdacht porsoon word ont moet. Z ehier hoe het slachtoffer de aanslag verhaald Een is langs het afdak naar het dakvenster van rajjn huis geklommen. In huis waren geene deuren gesloten. Ik hoorde gerucht en meende eerst dat het knagende ratten waren. Pas was ik uit mijn bed toen twee personen my ten gronde sloegen. Eerst gaven zy mij eenige stampen en bonden mij vervolgens de handen op het lichaam. Alsdan bedreigden zy ray met eenen revolver en dwongen rajj de sleutels der geldkas af te geven. Terwyl de oéne bandiot zich van het geld meester maakte, hield de andere my in bedwang. Hij zat met zijne knieën op myne borst. Gansch het schelmstuk duurde geone 5 minuten. Zondag avond was do zaal Winter Garden in de Harmoniestraat te Luik voor eene cinémavertooning met ruim 700 personen bazet. Het was rond 9 1/4 ure toen eene ver schrikkelijke ontploffing plaats had, ter wijl de zaal in 't donker was. Hartverscheurende kreten lieten zich hooren en de machinist gelukte er in eenigo lampen te kunnen doen branden. Men kon zich dan een gedacht gevon van hétgeen voorgevallen was. Eene bom was van achter in de zaal ont ploft en had een 40-tal personen gekwetst. Het deel waar de ontploffing plaats had, dient ook voor café. De misdadiger die de bom er legde, kon zich dus bijtijds uit de voeten maken. De bom ontplofte onder eene tafel en was geladen met projectielen en met chlo- ratée. De personen worden meest aan de bee- nen gekwetst. Het glazen dak van het ge bouw stortte in en de scherven kwetsten nog eenige personen in het aangezicht, De gekwetsten werden dadelyk door verschillende geneesbeeren verzorgd. In eene paniek die ontstond, werden nog verschillende vrouwen van hunne juweelen ontlast. De policie en pompiers snelden ter plaats. Het parket, onmiddellijk verwittigd stelde een onderzoek in. De Winter Garden is een gekende cinéma waar nooit het minste incident voorviel en waar de zaal altyd stampvol is. Hst nieuws van den aanslag dat zich bliksemsnel in de stad verspreidde, veroor zaakte eene groote ontroering op de bevol king van Luik. Eene ontzaglijke menigte snelde naar de plaats der ramp toe en de policie moest om versterking vragen pm de toegestroomde en diep ontroerde menigte op afstand ts houden. In het geheel zyn er 27 gekwetsten van velen zyn hunne wonden vreeselyk om zien. Een jongeling werd den voet afgerukt en eene vrouw al hare kleederen aan flarden gescheurd. Velen werden het vleesch tot op de been- i deren afgerukt. De gekwetsten na verzorging in de naburige huizen werden naar de verschil- lige gasthuizen overgebracht,

De Denderbode | 1911 | | pagina 2