Ca€Vu\( ZWITSERSCHECHOCOIADE De Bok kenrijders Gentral Cinema Nieuwjaarsknartjes. Allerhande nieuws. ZIEKTEN DER INGEWANDEN NESTLE S L KINDERMEEL. 'ch'« DADA-ZE ER tegen kt vuur teo endediefstal bieden kosteloos hunnen verbruikers PRACHTIGE GEZICHTENaan van ZWITSERLAND Rechterlijke Kronijk. Wij y er zekeren Steekt wel deze waarheid in uw hooi'd. .liM-pmia». 't Is waarlijk uiterst droef om lezeu hoe Fredje jammert en blijft jammeren dat zelfs een steenen hart er zou van breken. Ja, Fredje jammert lijk een ware Jeremias, omdat de libei'tien nu eenen blauicen bazar komen te stichten om den rooden bazar in den grond te booren. A En de liberalen gebruiken hiertoe oneerlijke middelen. Niet alleen maken ze zich plichtig aan oneerlijke concurrentie met het brood enz. tegen zulke lage prijzen af te leve ren dat er verlies aan is. Wat nog het schandaligst van al is, 't is de dwang die zekere liberale fabri kanten op hunne werklieden uitoefenen die klanten zijn van den rooden bazar, om ze hun brood, enz. bij den blauwen Lazar te doen nemen. Nu, om nog beter tegelukken hebben de liberale beheerders van den blauicen bazar, eene werkbeurs gesticht. Wie geen brietje kan vertoonen dat hij reeds zijn brood neemt bij den blautcen bazar of belooft het te nemen, kan geen werk kriigen bij die liberale fabrikanten. Fredje heeft met tranen in de oogen die feiten van schandaligen dwang, van schending der vrijheid van den werk man, bij de liberale Associatie aange klaagd en hij is met klank afgeschept geworden. Men heeft hem geadtwoord dat de liberale Associatie, als Associatie, in den blauicen bazar, niets te retetetten heeft dat het eene private onderneming is, enz., enz. Maar zegt Fredje, 't zijn de leden der liberale Associatie, de Voorzitter aan 't hoofd, die de geldschieters zijn, en zoo meehelpen om den rooden bazar in den afgrond te doen storten. Zoo, zoo daarom moesten de roodjes voor Van den Bergh stemmen!Voor den kandidaat der liberalen die enkel de vrijheid liefhebhen als zij aangewend kan worden om uitte buiten Schoo- ne belooning voorwaar. In Frankrijk vervolgt men niet enkel de Katholieke instellingen, maar ook bijzondere personen. Zoo hebben w ij het plan gezien, ge smeed om Broeder Flamidiaan in het verderf te storten, en zijne schande op den Godsdienst te doen spatten, Dat helsch plan mislukte, de onschuld van Broeder Flamidiaan bleek ten klaarste. Een andere priester, insgelijk ver volgd eu zelfs veroordeeld door de recht bank van Limoges tot 6 maand gevang, is door het Beroepshof vrijgesproken geworden, zijne onschuld volkomen ge bleken zijnde. Tegen den Pastoor van Igornay werd een ander plan beraamd. Men heeft hem doen aanhouden onder beschuldiging van moord op zijnen koster. Zijne volkomene onschuld is echier gebleken en hij werd in vrijheid gesteld. De soldaat Leroux, ook aangehouden wegens den moord op den koster, en die deu pastoor had beschuldigd, schijnt te hebben gehandeld om zijne zuster te vrijwaren, welke nu aangehouden is, onder beschuldiging van kindermoord. De landbouw in Denemarken. - Zeer dikwijls wordt gewezen op de ontwikkeling van den landbouw in Denemarken. Ziehier nu hoo Lc Journal des Débats. een Parijzrr blad, erover spreekt Denemarken is 14 maal kleiner dao Frankrijk het is ongeveer zoo groot als Normandië of Bretanje, en beeft omtrent eene evengroote bevolking als eene van deze twee provinciën. Het leeft van landbouw' en veekweek, ondanks een klimaat dat niet bijzonder gunstig is. In 1905 heeft het uitgevoerd 29,421 paarden, zooveel als geheel Frankrijk te zamen, muilezels mede- gerekend. 12G.69G koppen groot vee, driemaal zooveel als Frankrijk. 110.400.000 kilos geslacht vleesch en gezouten verkensvleesch 18 maal zoovee! als Frankrijk. 79,400,000 kilos boter viermaal den uitvoer van Frankrijk. 350 miljoen eieren, terwijl Frankryk er ongeveer 130 miljoen invoerde. Dat alles te zamen voor 500 miljoen franks en we herhalen het vooreen land dat 14 maal kleiner is dan Frankrijk. Daaruit blijkt heel zeker dat de land bouw in Frankrijk niet zoo goed is ver zorgd als in Denemarken, lu dit land is alles gfïteuiid op de samenwerking, er zijn 790 samenwerkende maatschappijen met 57,000 leden, voor den uitvoer. De landbouwers vereenigen zich daar om samen hunne voortbrengselen te verzenden in het groot, wat veel beter koop komt en minder aanleiding geeft tot verlies van geld, daar desamenwer kingen met groote huizen handelen, met welke verlies minder voorkomt. Hulde aan M. de Broqueville. De vereenigd« telegraaf en telefoon- bedienden c, l'Etincelle van Brussel, ten getalle van 150 vereenigden zich Dinsdag aan hun jaarlyksch leestmaalx waar ook de heer Minister de Broque ville was uitgenoodigd. In eenen toost door den Voorzitter ingesteld aan den Koning en aan den Hoofdminister, deed de spreker uitschij nen, dat het de gewoonte was van de politieke hoofdmannen, veel te heioven, en weinig te geven, maar dat M. de Broqueville, integendeel weinig be loofde en veel gaf, heigeen door storm achtige toejuichingen beaamd werd. I)ë heer Minister verklaarde zeer ge voelig ie zyn aan de hem toegebrachte betooging, en verzekerde dal zijne grootste bezorgdheid daarin bestond van al de Staatsbedienden van af de nederig- steii, gelukkig te zien, en dat hij al hst mogelijke doen zal om dien geweuschten toestand te verwezenlijken. De deserteurs. Het zal misschien niet slecht zijn eens te herin neren dat de deserteurs, die bij de troon beklimming van den Koning Albert kwijtschelding van straf bekomen heb ben, al lmnno rechten hebben weerge kregen op de sommen, voor hunne ontvluchting in de Spaarkas op hunnen naam ingesch reven en ook op de betaling der maandelyksche vergelding aan de soldaten. MAATSCHAPPIJ Het Bestuur heeft, in vergadering van 21 November 11., vastgesteld dat de 45te verjaring zal gevierd worden op Maandag 18 December aanstaande. Om 10 uren plechtige zielmis, ter St. Martenskork en om 7 uren 's avond Avondmaal. H'ieuwe treinen naar BRUSSEL en naar GENT. M. Moyersoen, Volksvertegenwoordiger, komt den volgenden brief te ontvangen Waarde Kollega, Als gevolg op uwe aanbeveling, heb ik bet genoegen U te laten weten, ilat ik kom te beslissen treinen 3091 3092 tusschen Brussel, N. en Aalst, N. en omgekeerd, tot Gent Z. te laten doorrijden en de uurtabel dezer treinen als volgt te regelen 3091 3092 Brussel Noord V. 8,25 A. 18,51 Aalst A. 8,58 V. 18,19 - V. 9,00 A 18,14 Gent Zuid A. 9,31 V. 17,41 Evenwel gedurende het tijdvak van 1 Juni af tot 30 September zullen do treinen 3091 eD 3092 Aalst niet voorbijrijden. Aanvaard enz.... M. Baron Louis de Bethune heeft dezelf de raeededeoling ontvangen. M.pSaron Lodcwijk de Bethune komt van wege don Heer Minister van Spoorwegen het volgend verheugend schryven te ont vangen Mynheer De Baron. Ik heb het genoegen U te laten weten dat ik kom te beslissen trein 1745, die om 17 ure uit Quenast vertrekt naar Geeraards- bergen, gedurende het tijdvak van 18 Octo ber af tot 28 Februari (in plaats van 2 November tot 31 Januari) in te richten. Aanvaard, Mijnheer de Baron, de verze kering mijner hoogachting. (get.) Broqueville. Brussel, den 13 December 1911. M. Baron Lodewijk de Bethune komt van den Heer Minister van Spoorwegen lie volgend verheugend nieuws te ontvangen Mijnheer de Baron, Als gevolg op uwe aanbeveling, heb ik het genoegen U te melden dat ik kom te beslissen trein 3004, die uit Denderleeuw naar Brussel (Noord) om 5 u. 46 vertrekt, 's Zondags van Sottegem af van 5 u. 4 te doen rijden en aan alle statiën tusschen Sottegem en Denderleeuw te doen stilhou den. Aanvaard, Mijnheer de Baron, de verze kering mijner hoogachting. Broqueville. Brussel, den 13 December 1911. Het Koninklijk Tooneel en Letterkundig: Gezelschap, 'X LAI%'D VAi RIEM. heeft ons Zondag laats op een buitengewoon prachtige Feestavond vergast. Zelden woor.de ik eene Vertooning by die mij zoo zeer onder alle opzichten bevredigd heeft als deze tweede van hoogergenoemd Gezelschap Even keurig als de keuze, was ook de uitvoering van beide tooneelwerken. In Jean Mario een echt juweeltje van dramatische poëzie, staken en acteurs (Heeren J. Quintyn, E. Van Lier de) en actrice (Mevr. Van Beeck) mekaar naar de kroon. In heel hun spel lag geen zier jacht op effekt het was spontane uiting van dipp-raeegevoeldo zieltoestan.len, zoo natuurlijk, zoo ongedwongen aanschouwe lijk gemaakt alsof ze het werkelijk hadden doorleefd. Vooral het diep-tragische en kunstrijk spel van den hoofdpersoon Heer Van Lierde) verdient hem den meesten lof De vertolking was waardig van 'tstukje zelf waarin ons zoo heerlijk dank zy de trouwe vertaling, Andre Theuriet's groote talent voor oogen wordt gesteld. Wat 'n fijngevoelig dichter Welk een frische en openhartige taal 1 Wat smaakvolle natuurbeschrijving Oprecht een schilder met-het-woord 1 «Mijnheer De Senator Een zeer fyn, en geestig geschreven Duitscli blijspel waar w ij te vergeefs in onze Vlaamsclie Tooneelletterkunde zouden naar zoeken. Het is loffelijk het publiek met dergelijke werken in kennis te brengen. Flink stond er liet stuk op Men voelde er eenu kracht in die gotuigdevan degelijke instudeering. De Dames en Heeren, zonder uitzondering, bieden we onze beste gelukwenschen en zeggen we hartelijk dank om hun kranig, wel doordacht en tevens voornaam spel. Helena (Mevr. De Sommé) Agatha (Mevr. Van Beeck) en het hupsch en dol verliefde St-phanietje (Mej. Daniels), zie ik ieder maal zoo graag hier weer. Ze hebben me zoo hartelijk doen lachen Ook de heeren, gij vooral Mijnheer Mittelbach (Heer J. Arijs) altijd oven kostelijk de aristocratische Senator (Heer Temmerman) en die goede Mijnheer Gahring (Heer Van Lierde). Allen stondt ge prachtig in uw rolDe andere dames en heeren ook allen een welgemeend proficiat voor hunne gewetensvolle en zeer verdienstelyko ver tolking. Het tooneel was smaakvol versierd. Het orkest was goed en doet meer om meer vooruitgang. Deze opvoering heeft alweer de goede faam van 't Land van Riem» bekrachtigd en de geestdriftige toejuichin gen die na ieder bedrijf den spelers ten deel vielen en die ovatie by 't eindigen de bomvolle zaal daverde bewezen klaarblijkend dat het publiek uiterst vol daan was. Door do zorgen van liet Koninklijk Tooneel en Lelterkundiggezelscliap 't Land van Riem» wordt op Zondag 7 Januari aanstaande, door de Vlaamscho Verceniging voor Tooneel- en Voordrachtkunst van Gent, opgevoerd STARKADD, het meesterstuk van Alfred Hegenscheidt. Dit is het machtigste moderne treurspel en liet «Land» geeft dit als extra Vertooning willende aldus ook onze Vlaainsche schrijvers waardeeren en hun werk verheerlijken. Zulke edele pogingen zullen ieders goéd keuring wegdragen en verdienen krachtig te worden aangemoedigd en ondersteund door allen zonder onderscheid, die het goed meenen met de zedelijke en verstandelijke lieropbeuring van ons Vlaamsclie Volk, met onze dierbare Vlaamsclie zaalc die ons zoo nauw tor harte gaat en waarvoor we alles veil moeten hebben. F. STAD AELST. Lange Ridderstraat. De Opening van den is vastgesteld op Zaterdag: 23 December 1911, OM 8 UREN 'S AVONDS. Kaarten te bekomen te beginnen van 3 ure namiddag. «o» De Volgende Vertooningen zullen plaats hebben op Zondag 24 en Maandag 25 December(Kerstdag), telkens om 2, 5 en 8 uro 's avonds. Dijnsdag 26 (2e Kerstdag) en Donderdag 28 December, om 3 en 8 ure 's avonds. Alle Zaterdagen verandering van pro gramma. Jaarlijks worden, hoeft het herinnerd, millioenen zulke kaartjes verzonden, wat aan het postwezen verbazend veel werk geeft. Wie wenscht dat zijn kaartjes zoo snel mogelijk ter bestemming aanko men, steke ze niet in de bussen maar geve ze in de postkantoren af aan de winketten, en wel in twee pakken, kruiselings met bindtouw ombonden het eene bestaande uit de kaartjes voor de stad of het postkauton, het andere uit die voor elders. Hoogst wenschelijk is het, de post zegels in den rechter bovenhoek van het adres to plakken. Het publiek gelieve ook, zoo moge lijk, rond nieuwjaar de verzending van prospectussen, prijslijsten, omzendbrie ven enz. te staken. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek Hfeyvaert, Werf, 3, AALST. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° O. AALST. Dijnsdag nacht rond 11 uren kwam de genaamde Camiel Hofmans, broodbakker, wonende wijk Mijl beek, Mc.oraelscbe Baan, in dronken toestand tareostend thuis. Nauwelijks in huis, begon hy. naar gewoonte, zijne vrouw te beleedi- gen zijne zonen door 't lawijt gewekt, kwamen er tusschen om hunne moeder te beschermen, maar nu keerde de woestaard zijne razende woede tegen zijne zoons. Met een ijzeren hamer gaf hij een slag op 't hoofd van zijnen 19 jarigen zoon, 't geene eene vreeselijke gapende wonde veroorzaakte bij zooverre dat men verplicht was de hulp van een geneesheer in te roepen. Hofman weigerde de policieagenten bin nen te laten hij trok naar boven en van door een venster, scholt hy ze uit en be schimpte ze. Later wanneer de policie zich had verwijderd, verbrijzelde de woestaard al de vensterruiten zijner woning. Proces verbaal werd opgesteld, 't Is te vreezen dat hij een bitter pijpje zal moeten rooken. AALST. Donderdag namiddag om 2 1/2 ure is het parket van Dendermonde bestaande uit MM. Schram, procureur des konings, Verwilghen, onderzoeksrechter en Brouckaert, griffier, vergezeld van het parket van Brussel en twee wetsdokters, alhier afgestapt ten einde eene zaak van erge vechtpartij te ondorzoeken, waarvan liet slachtoffer alhier in het gesticht der Moorselbaan verzorgd werd. Het is de genaamde Petrus Canniau, welke over eenige weken door eon persoon van Teralphene (Brabant), tydens een gevecht in bovengemelde gemeente, erg in het hoofd gestoken werd. De verdachte, welke sedert den dag van den aanslag aange houden was door het parket van Brussel, is nu met zyn slachtoffer geconfronteerd. Canniau hurkende hem aanstonds als zyn aanvallor. Do toestand van Canniau is zeer goed en men denkt dat hy binnen weinige dagen de kliniek zal kunnen verlaten. De aangehoudene is weer naar het gevaug van Brussel overgebracht. LEDE. Woensdag namiddag, ge beurde in de constateursfabriek van M. Cantillon, te Lede, by Aalst, een erg ongeluk. De 15 jarige B. Temmerman, die daar werkzaam was, is, men weet niet hoe met de hand tusschen een riem en eeno as gevat, en werd de hand bijna geheel afge rukt. De arme knaap viel bewusteloos ten gronde en men was verplicht dokter Moens te ontbieden, die het slachtoffer heeft ver maakt. Temmerman zal geruimen tijd het werk niet kunnen hernemen. Indien het voedsel u tegengaat, indien gij goen appetijt hebt, indien gij eene beladen tong hebt en het hoofd zwaar, neem cenige slijmverdry vende Pillen Wal- thóry en ge zultappjtijl hervinden, kracht en volkomene spijsvertering. 1 fr. de doos. Dinsdag namiddag, rond 4 ure, waren eenige bedronken kerels op de wijk Bokstale to St-Lievenshoutem op schok waar zij zich aan baldadigheden overlever den. Om 5 ure toen de zonen van den land bouwer Donatus Van Ilerzelo hun veo gingen voederen, bemerkten zij op hun hof eenige kerels die tegen den gevel der woning stonden. Zij gingen er naartoe, doch op hetzelfde oogenblik sprongen de kerels op hen en zij werden mishandeld. Op hun hulpgeroep kwamen de moeder en zuster van Edmond en Georges Van Herzele toegesneld. De moeder bekwam zulken slag op liet hoofd dat zij achterover op den grond stuikte daarna bracht dezelfde woestaard, Rcné D'Hauwers, aan de dochter Louise met een kneuzend voorwerp eenen slag op het hoofd toe waardoor zij eene erge wonde bekwam en liet bloed op hare klecderen spatte. Een der zonen sprong alsdan in buis om zyn geweer te halen, waarop de laffe schel men de vlucht namen. Een geneesheer heeft moeder en dochter verzorgd. Door de gendarmerie werd tegen de baldadige kerels proces-verbaal opge maakt. Dinsdag nacht hebben onbekende kerels van de kinders De Vrièze, land bouwers, wijk Biest te Kruishoutem, den slypsteen van zijne plaats weggenomen on hem eenige meters verder op het hof stukgeslagen. Bij de echtgenooten Pauwels, te Sint-Pietersleeuw, twistten do kinderen om eeno karabijn, zonder te weten dat zy geladen was Eensklaps ging een schot af do 9 jarige Jozef kreeg den kogel in liet oog en viel dood ten gronde. Do Slnlhofulraat. De Stalhofstraat is in Gent zelf dus onnoodig zeer ver te gaan om de verklaring van Mme De Waegeneire, na te gaan. zij woont in 't nummer 18 en zegde ons den 27sten Febru ari 1905 Ik leed zoodanig aan de nieren dat als wanneei* ik gezeten was, ilc veel moeite had om recht te staan. Om mij 's nachts in 't bed te keeren leed ik vreeselyke pijnen mijn water was troebel en donkerkleurig ik bad ook nog zweetingen, duizelingen, bedwelmingen, aanhoudende hoofdpynen en om zoo te zeggen voelde overal pyn. Ik was zonder eetlust en moedeloos, zonder goesting om iets te doen, daar ik reeds van 's morgens afgemat was. Maar eene groote beternis volgde sinds ik de Foster Pillen nam, (verkocht in de Apotheek De Valke neer, te Aalst,) de pijnen verminderden, de slaap keerde weder. Ik voelde mij ster leer en van dag tot dag nam de beternis toe, 't duurde niet lang of ik was genezen.» Den 88ten April 1910, voegde Mra«» De Waegeneire erbij De Foster Pillen ge nazen mij zoo wel dat ik sinds vyf jaar niets meer voelde. Ook reken ik het als een plicht dit kostbaar middel overal te doen kennen Rugpijn, opzwelling der beenen en der voeten, opblazing van 't lichaam en gezwol len oogschelen, duizelingen, draaiingen, kloppingen, duiden voorzeker aan dat do nieren vj/zwakt zijn en onbekwaam om de onzuiverheden uit het bloed te verwijderen. Door de Foster Pillen hersteld voeren de nieren in het water al de vergiften, die de bloedsomloop hinderen en alle weefsels bevuilen. In alle apotheken (Eischt de handteeke- ning Jamus Foster 3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvry togen mandaat .- lüngelsche Apotheek van Cli. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brussel. (20) Woensdag voormiddag was de werkman Fiorcns bezig met eenen boom uit te doen, in den hof van M. Vaeren- donck, in de Driekoningenstraat, te Sint- Nikolaas. Rond 11 uur ontving M. Vaerendonck het bezoek van zynen vriend, M. Jozef Thierens, 60 jaar, rentenier wonende in do Peperstraat. Beide heeren gingen samen in den hof wandelen en tevens naar het uitdoen van een boom zien. Nauwelyks ter plaats ontwortelde de boom op bet onverwachts en viel met groot geweid ten gronde. M. Jozef Thierens werd door den boom getroffen en op den slag gedood. M. Vaeren donck en de houtakker Fierens werden beiden tamelijk erg aan het hoofd ge kwetst. De huisgenooten van M. Vaerendonck, die het schrikkolyk ongeluk zagen gebeu ren snelden om Dr Lammens, die spoedig ter plaats kwam, doch enkel den dood van M. Thierens kon vaststellen. Na verzor ging van de beide andere slachtoffers van dit droef ongeluk, werden zij naar hunne wederkeerige woning overgebracht. Het in oen huiszegen Wonderbal- sem Pasteur altyd gereed te hebben staan tegen uitwendige ziekte. 1 fr. - Aalst Bonner de Valkeneer en in alle apoth. Het plunderen van villas in den om trek van Brussel schynt een soort sport te worden, zeggen de Brusselsche bladen. Nu weer heeft eeno bende want de dieveu moeten met verscheidene geweest zijn - te Uk kei St Job eeno villa bezocht on er de scliouwgarnituren, sehilderyen, bronzen voorwerpen, praclitartikels, lijnwaad enz. meegenomen. Fn de huisbewaarder had niet gehoord Vele valsche bankbriefjes van twin tig frank zijn in omloop. De valsche brief jes zijn een namaak van de bruinkleurige bankbiljetten der laatste uitgaaf. Reeds werden tal van die briefjes op de Nationale Bank te Antwerpen aangeboden. Zij zijn kenbaar aan de handteekening van den gra veerder «Biet-i, die op de valsche briefjes in het zwart in plaats van in bruine kleur is gedrukt. Voor uw winterkleederen, best bij VAN DEN BERGH-J0URET, Korte Zoutstraat, Aalst. Woensdag morgend werd Aloïs Despé, portier in hot Zeemanshuis, Anker- rui, 20, te Antwerpen aan den voet van de trap in dat gebouw vermoord gevonden. Een bijgeroepen geneesheer stelde vast dat de ongelukkige om het leven werd gebracht door verwurging, hoewel hij ook erge wonden had aan het hoofd. Woensdag voormiddag kwam het parket ter plaats een eerste onderzoek doen. De vermoorde bad de nachtdienst in do inrichting. Om 12 uren heeft hij de poort g'jsloton, en heeft de lichten uitgedraaid. Talrijke zeelieden vernachten daar. Een stadsnachtwaker heeft gezien dat dr'.e kerels rond 3 1/2 ure aan'het Zeemans huis zijn gaan bellen. Despé liet hen bin nen. Zoodra de poort gesloten was, moeten die schelmen den portier eenen ergen slag op het achterhoofd hebben toegebracht. Dan moet de portier naar den trap toe gevlucht zijn, achtervolgd door de ban dieten, die hein een strop over den hals schijnen geworpen te hebben en hem aldus verworgden. Daarna moeten zij weggevlucht zijn, na twee bussen te hebben opengebracht, waarin ongeveer 20 fr. zat. Men vermoedt dat de moordenaars het gemunt hadden op den brandkoffer van den bestuurder, waarin gowoonlyk 15 tot 20,000 fr. ligt, maar dat zij door de eene of andere omstandigheid weg zijn moeten vluchten. Men verdenkt geene zeelieden, maar wel Antwerpsche schelmen, die naarstig opgezocht worden. Om de voor te komen of te bestrijden, die voor de zuigelingen gedurende de groote hitte gevaarlijk zijn, is het beste voedsel KOSTELOOZE VERZENDING eener doos als staal, mits vraag gericht tot M. Ferdinand DENY i5, rue du Grand Hospice BRUSSEL Nieuw drama te Luik. Dit drama had voor tooneel enne bovenkamer der rue Souverain Pont, waar zekere Frangois Preudhomme verbleef met de 28 jarige vrouw Kannen, die haren man had verla ten. Hij, van zijnen kant, had ook zijne vrouw en de tweo nog thuis wonende kin deren verlaten. Drie anderen zijn getrouwd. Vrouw Preudhomme had het verblijf van haren ontrouwen echtgenoot ontdekt en ging hem daar opzoeken, vergezeld van haren 16 jarigen zoon. Boven gekomen klopte zij. Geen antwoord. Dan klopte de zoon en nu ook bleef alles stil. En toch moest er iemand in de kamer zijn, want de sleutel stak langs binnen op de deur. Toen maakte zij zich bekend en riep dat zij de policie zou halen indien de deur niet werd geopend. Do vrouw wilde dan naar heneden gaan, maar op dit oogenblik riep do zoon, die op het portaal gebleven was, dat bij zijnen vader zag. Deze vertoonde zich inderdaad aan oen venster, dat op de binnenplaats uitgeeft. 't Was te hoog om er door te springen. Dan klonken twee revolverknallen, Preudhommo had zyn gezellin doodelijk getroffen. Het tweede schot had hem zelf neergeveld. Hij viel dood neer op het lijk van zijn slachtoffer. De schoten hadden de aandacht der gebu- ren en der policie getrokken en dadelijk kwam men toegesneld. De commissaris ondervroeg vrouw Preudhomme en haar zoon Louis. Onnoodig te zeggen dat dit nieuwe drama niet weinig opschudding verwekte. jcig rn lakt een zacht, re.'n gezicht, een biozei.o, jeugoig, frisch uiterlijk, een blanke zachte huid, en verblindend schoon tltint. Dit alles bewerkt van Dergmann fit Co., Brussel 75 Cts. per stuk. bij Taeymans-Druck, A.alst. De krachtige Crème- Dada geneest de bersten en wit hot vel in eenen nacht. 0,75 centiemen. Tweegcmaskerdte bandieten zyn te Neuvilles- Dinsdag na.clit «n de woning gedrongon der gebroeders-en zuster Remy, drie ouderlingen die den naam hebben geld te bezittm. Eer. d.er bandieten rnet don revolver in de hand en do andere gowapund met een groot mes bedreigden de ouderlingen met den dood indien zij om iiulp dierven roe- pen. De ellendelingen hebben heel het huis afgezocht en de hand gelegd op eene som van 2000 fr. Daarna keerden de bandieten bij de bewoners, die meer dood dan levend waren van schrik terug, cn dreigden hunne woning in brand to steken indien zij do gendarmen er kennis van gaven. '1 De bandieten die ieverig opgezocht wor den, zijn tot hiertoe niet ontdekt. Zr.d'Assaut o Zie de uitlegging op ieder pakje chocolade. RECHTBANK VAN OUDENAARDE. Ontaarde zoon. Alfons Degelas, te Steenliuyze, voor slagen aan zynen vader, 2 maand en 26 fr. CORR. RECHTB. VAN ANTWERPEN. Eigenaurdige zaak. Na eene kiezing komen er altijd kieszaken voor die ge woonlijk allen goed aan elkander golyken 't zijn gewoonlijk slagen en wonden of iets van dien aard. Docli nu komt er een andere zeer eigenaardige zaak voor. Een drukker van de liberale partij had 's nachts voor de kiezii g to Hemixem briefjes gedrukt cn verspreid, die schijn- baar uitgaande van de katholieken, de katholieke kiezers aanrieden boven aan de lijst en neven den naam van een kandidaat te stemmen. Daardoor waren al de stemmingen van de katholieke kiezers, die dezen raad ge volgd hadden onwettig en 't gevolg was dat de katholieke lijst het onderspit moest del ven. De briefjes die bij don liberalen druk ker Veets gedrukt waren, droegen zijnen naam niet noch welk andere naam ook en daarom wordt deze drukker vervolgd. Het eigenaardige in dit geval is dat de béér burgemeester Van Buffelen, die door deze valsche handelswijze verslagen werd, zich aanstelt als burgerlijke partij en voor zcdelykc schade 1 frank schadevergoeding eischt. Mr Temmerman pleite voor hemMr Van Kersbeeck voor den drukker. Deze laatste verzette zich tegen Ik t aanstellen als burgerlijke partij, omdat geen schade geleden is geworden, doch de Rechtbank aanvaardde na beraadslaging wel degelijk de aanstelling. Uitspraak binnen acht dagen. volkomene genezing in 3 uren van den Afloop of 't Schijt der kalvers en veulens door het Amerihaansche Poeder DeprAtere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en liet kost maar een frank. Te bekomen in alle apotheken, namelijk te Aalst, bij De Valkeneer en Callcbaut. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. Geboorten Mannelijk geslacht 6) Vrouwelijk 5) Huwelijken L. De Schrijver, wever, met M. Arys, twynster. C. Gceroms, machinist, met M. Leeman, herbergierster. -— A. Bceck- man, landbouwer, met M. Mergan, land bouwster. Overlijdens L. Servaes, weduwe Van Assche, z.b. 80 jaar, Keizerstraat. P. Van Trappen, scholierster, 14 jaar, fabriokplaats. E. Stevens, man Franek, z.b. 48 jaar, Maanstraat. J. Spaens, weduwe Van Den Breint, z.b. 68 jaar, Keizerstraat. R. De vos, weduwe Ballinch, z.b. 77 jaar, Zonnestraat. A. Vande Walle, weduwo De Galan, daglconster, 74 jaar. Hooge- vesten. P. Kerselaer, vrouw Van Hover, z.b. 26 jaar, St. Job. J. Poppe, leerling by de kweekelingenschool des legers, 15 jaar Graanmarkt. 2 kinderen onder dc 7 jaren. Eeno verwaarloosde valling zet zich over van den eenen inensch aan den anderen en is gevaarlijk en zelfs doodelijk voor kin deren en ouderlingen Daarom moeten wy ons er zoo spoedig mogelyk van genezen. De beste, ja wij mogen zeggen, de eenigste remedie die u zal alle voldoening geven is de £»ii*o<>|> Dcpralere. Dit is een wetenschappelijk produkt die door de Doktors zelf genomon werd. Prijs F it an it uw in alle Apot heken, nameulijk te Aalst, by Valkeneer en Callkeaut.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2