Congo. Kerkelijk Nieuws. Werk der postzegels. Kuustvertooning Rechterlijke Kronijk. Allerhande nieuws. terwijl er nu vyftien honderd miljoen in berust. Niemand sprak hem tegen De heer Hoyois zegde nog dat België veruit aan het hoofd der wereld staat, onder opzicht van spoorwegen. Niemand, noch liberaal, noch socia list, sprak hem tegen. De heer Hoyois zegde nog dat de heer Masson, liberaal Kamerlid voor Bergen, had willen doen gelooven, dat het land het failliet nabij was. De heer Masson teekende verzet aan, zeggende Ik heb dat geenszins gezegd. Dus, wedervoer de heer Hoyois, we zijn t' akkoord, dat België niet naar den dieperik gaat En alle liberalen en socialisten zwegen Belastingen.Donderdag zeg de nog do hoer Hoyois Do Belgen betalen minder belastingen dan de burgers van andere landen. Daarop zegde de liberale heer Masson: Iedereen weet dat We danken den heer Masson voor zijne onderbreking, en we geven zeker overweging aan do mannen van het leu genaars- kristene demok raten Recht, dat altijd maar schrijft en wil doen ge looven dat de belastingen in België hoo- ger zijn dan in andere landen. Dat is ook een klinkend antwoord op de leugens van Vooruit en andere geu- zenkeffers van denzelfden numero. (Fondsenblad). Schoolhervorming. Zooals reeds vroeger aangekondigd was, heeft het Gomiteit van Schoolhervorming, onder voorzitterschap van M. Schollaert, be sloten eene reeks voordrachten in te richten ten voordeele der schoolhervor ming, die door de Katholieken met zooveol aandrang wordt geëischt. Het heeft zich de medewerking ver zekerd van de meest onderscheiden redenaars. De plaatselijke kringen en lokalen kunnen hunne vraag richten tot het Secretariaat van het coraiteit van schoolhervorming, Geldenakenlaan, 41, te Leuven. De socialisten hebben den werkman zijn godsdienst geroofd en hij zoekt nu zijn hemel op aarde de socialisten hebben hem verleidelijk wijs gemaakt dat de rijken leven van zijn zweetzij hebben hem gewezen op de getalsterkte welke hij bezit en hem gepaaid met eene schitterende toekomst, doch die hij maar kan bereiken langs den weg der verdelging en bloedige omwenteling. Daarom moet het zuiver algemeen stemrecht komen, voor de socialisten, als eerste slap van den verdelgings oorlog. Doch de werkman, ingelicht en ge holpen, zooals het nu gedaan wordt door de Katholieken, zal dien verdel gingsoorlog niet aanvaarden. Do maatschappelijke orde moet blij ven beslaan en langs vreedzamen weg opgeklaard en verbeterd worden. Daarom strijden alle vredelievende menschen, tot welken stand zij ook behooren, tegen de socialisten. Léon Peltzer. Na eenigen tijd bij zijne moeder te Keulen verble ven te hebben, is Léon Peltzer, die onlangs uit het celgevang van Leuven ontslagen werd, te Londen bij een voor namen persoon als secretaris in dienst getreden. Wil men weten wat Léon Peltzer na zijne opsluiting het meest verbaasd heeft als hij op de straat kwam De electrische trams, de cinemas, de gra- mophon, de aeroplaan, de automobiel, alles tijdens zijne gevangenschap uitge dacht, niets van dit alles het was de spanrok der vrouwen. Electriciteit als insectenverdelger. Dr Hel berger, de gekende electricieu van Muuchen, logde in eenen hof eene tamelijke zware roede met een electrie- ken stroom verbonden van 110 volts, in den grond. Toen de electrische strooming begon te werken, kwam er een gansch legioen wormen en insekten haastig naar de oppervlakte gekropen, liene tweede proef bewees dat duizende insecten en allerlei ongedierte in den omtrek der electrische strooming gedood werden Men hoopt het middel met goeden uitslag toe te passen in do bosschen en iu de moestuinen. Voor de sigarenrookers. Een parijzer kring, waar veel gerookt wordt, heeft willen weten hoelang aan eene sigaar gerookt wordt. Zes leden namen uit hetzelfde kistje zes sigaren en staken ze tegelijker tijd aan. Na verloop van een liali uur, had een der rookers zijne sigaar geheel opgerookt, eenige minuten later nog tweo anderen. De drie Jaatsten rookten nog een uur voort, maar de vierde moest het opgeven, daar hij zich de lippen verbrand had. De voorlaatste zag na 2 uren en 10 minuten zijne sigaar uitgaan, De zesde rookte nog zeven minuten zoodat het record der sigaar is 2 uren eu 17 minuten. Te Los Angeles, eene der bijzon derste steden van Californië, hebben de vrouweD, verleden Woensdag, voor de eerste maal het stemrecht uitgeoefend. Vijf en negentig per honderd van de ingeschrevene vrouwen kwamen naar de stembus, zelfs een moederken van 92 jaar oud. En het gevolg was dal de socialisten in deze gemeentekiezing met 20,000 stemmen geklopt werden. Aldus is het gemakkelijk te hegrijpen waarom de socialisten nu van geen pen f een J ven J algemeen stemrech voor do vrouw willen hooren. Grooter kluchtspelers dan do roodjes zijn er onder Gods lieve zonne niet te vinden Achteruit, tartuffen, ge speelt valsch. Maar 't zal tegen u keeren. Zonder DwangKost wat kost mogen de socialisten hunne kinderen niet meer naar de mis sturen, noch naar de catechismusiesin de scholen moeten ze hen doen ontslaan van de godsdienstlessen. Zij die tot hier toe te kort gebleven zijn, uit toegevend heid, moeten daarmee gedaan maken en toonen dat zij thuis de bazen zijn. Journal de Charleroi, De katholieken en de arme men schen. In 't jaar 1911 hebben do kon- fereneiên van St Vincentius a Paulo of de katholieke liefdadigheid aan de anno men schen uitgedoeld In Europa Azië Afrika Amerika Oceaniö fr. 9,476,820 121,00S 62,314 4,309,167 306,991 Te zamen fr. 14,276,300 Dus boven de 14 miljoen franken. Wat zegt gij daarop, liberalen en geu zen, vrienden van de arme menschen In ons klein Belgenland alleen is er in hot jaar 1909, 1,294,188 franken aan do arme menschen gegeven geweest door de sociëteit van St Vincentius. -fr I)e municipale Itaad (ge meenteraad) van Parijs stemt tegen de stedelijke beenhouwerijen en bakkerijen. De gemeenteraad van Parijs heeft in eene nachtelijke zitting de kwestie bespro ken der stedelijke of gemeentelijke been houwerijen en bakkerijen, welke do rcgec- ring het inzicht heeft to laten tot stand to komen door het doen stómmen van oen wetsontwerp in dien aard.- Docr 56 stemmen heeft de gemeenteraad de regeering verzocht do duurte van het leven te keer te gaan, door de toelating te verleenen het koloniaal vee in te voeren en de tarieven der ijzeren wegen te verlagen. Daarna stemde de gemeenteraad door 40 stemmen tegen 13 dat het bureel van den raad voetstappen zou aanwenden bij het Fransch kabinetshoofd om protest aan to teekenen tegen het oprichten van stede lijke en gemeentelijke boenhouwerijen en bakkerijen. Wat zegt Vooruit daarover De Eng-elsche Ministers zijn voor het vrouwen-stemrecht. De stem rechtvrouwen, ofte suffragetlen, hebben in Engeland eene groote zegepraal behaald. Vier Engelache Ministers hebben Zater dag, op het onverwacht, eene groote, be langrijke verklaring afgelegd, welke zwaar wegen zal in de schaal van het beginsel van het vrouwen stemrecht. Sir Edward Grey, Lord Haldane, sir Lloyd George en sir Winston Churchill, bobben alle vier gezegd of doen zeggen, dat zy gunstig zijn aan het beginsel dat het vrouwen-stemrecht huldigt. Valsch geruchtEen ge rucht, door een Brusselsch blad verspreidt, als zou de hoofdminister, M. de Broque- villle, bij de aanstaande wetgevende kie zingen, zijne kandidatuur to Brussel stellen, is geheel en al uit de lucht gegrepen. Jaargetijde van Leopold II. Maandag voormiddag werd te Laken, het jaargetijde gecelebreerd ter intentie van Leopold II en do overledene leden dor koninklijke familie. De Koning, de Koningin en de Gravin van Vlaanderen, Prins en Prinses Viktor- Napolcon woonden den lijkdienst bij. Al de ministers waren aanwezig, behalve M. Renkin ook vele ministers onder de re- geering van Leopold II woonden don dienst bij. Het pensioen der g-emeentebe- dienden. Men weet dat de lieer Maen- baut een wetsvoorstel heeft neergelegd tot inrichting van eene pensioenkas voor go- meentebedienden, hunne weduwen en wee zen. De middenafdeeling samengesteld uit MM.'Verhaegen, MabilJe, Nerincx, Visart en Mechclynck onderzocht dat wetsvoorstel Donderdag en met eenparigheid, trad zij het beginsel van het voorstel bij der inrich ting van eene algemeene pensioenkas voor al de gemeentebedienden met tusschcn- komst dor openbaro besturen, (Staat, pro vincie en gemeenten) en der belangheb benden. Do lieer Verhacgen werd verslag gever benoemd. Daar de lieer minister van Binnenland- sclie zaken reeds door de Spaarkas een ontwerp heeft doen opmaken dat door de provinciën goedgekenrd werd, heeft de Midden afdeeling mededeeling van dat ontwerp gevraagd en heeft beslist bij de wederheropening van den zittijd in Januari te stemmen over het beginsel der inrich ting van eeno algemeene pensioenkas voor gemeentebedienden voorstel van M. Macnhaut door het Gouvernement gewij zigd. Over eenige dagen hoeft de heer de Brocquevillc, minister-voorzitter, een af- vaardiging^ontvangen van den Landolijken Bond der Gemeentebedienden die door den lieer Maenhaut voorgesteld werd. De lieer Minister heeft zich gunstig ver klaard aan de tusschenkomst van den Staat in deze zaak. Men mag dus eeno spoedige oplossing dezer kwestie roorzien. Waartoe dienen de kapelhoeven Het antwoord wordt ons gegeven door een Kongolees. Hij heet Paul Panda, en is ongeveer 21 jaar oud. Hij was in zijn zevensto jaar toen hij in België overkwam. Veertien jaar hoeft hij er doorgebracht genoot eene goede opvoeding en leerde gemakkelijk Fransch spreken. Hij is pas uit den Kongo teruggekeerd, waar hij in liet Equator district twee jaren lang werkzaam is geweest. Dinsdrg avond, moest hij eene lezing houden in oen geslo ten kring te Leuven. "Wij vroegen hem waarover hy ging spreken Deze vraag zal ik behandelen Zijn de Zwarten voor beschaving vatbaar - Wat verstaat gij door een beschaafde Zwarte Het is een Zwarte die de Europeesclio levenswijze begrijpt en overneemt. Denkt ge dan dat men do Zwarten kan beschaven Zonder twijfel men heeft hot wel gedaan mot de zwarten in Amerika, die van Afrika afkomstig zijn... Maar daar zullen nog vele geslachten over heengaan, en daartoe moet men de negors aan hunne omgeving onttrekken. Is het dan noodig al de Kongoleezcn naar Europa over te brengen. Dat niet. Doch wat doen de Mission- narissen in den Kongo t Zij verwijderen de kinderen uit hunne gewone omgeving, om ze in den meer beschaafden kring van een Christen dorp over te brengen. Langzamer hand komen zij dan zelf tot beschaving. Is liet niet voldoende in hot heidensch dorp eene school te openen Neen, want na de klas komen de kinderen weer in aanraking met do ouden, die hunne onbeschaafde levenswijze be houden. Die ouden zien met afgunst de jongeren zich meer on meer ontwikkelen zij zeggen hun zelfsWaarom doet ge dan niet meer zooals wij, en zooals onze vaderen gedaan hebben Waarom gelijk willen worden aan de blanken Dit ver wijt, alsook het voorbeeld der ouden zijn do grootste hinderpalen voor de beschaving der negerkinderen. De E. Pater E. Van Henxthovon had dit doel voor oogen toen hij de kapelhoeven stichtte Christenen vormen, ze langzamer hand beschaven, en dit zonder geweld, om geene klasse.nvordeeling te doen ontstaan dit wildo hij bekomen door de kinderen aan den ongunstigen invloed hunner liei- densclie omgeving te onttrekken. Kerk der EE. Paters Minderbroeders Capucienen. St. Job Aalst. Iloogtoost vuil Kerstmis. Om 5 ure plechtige Korstrais daarna gelczene Missen tot aan de Hoogmis. Om 9 ure plechtige Hoogmis. 's Avonds, om 5 1/2 ure plechtig Lof, waaronder Sermoen door den Eerw. Pater Hilarion. De volgende zangstukken zullen op den Hoogdag uitgevoerd worden KERSTMIS 1) Missa in honorem St-Francisci Xaverii, voor vier gelijke stemmen, van F. X. Witt. 2) Onder de Offerande Adeste fidtles, van P. Benoit. 3) Kerstlied door Van Wassenhovbn. HOOGMIS 1) Missa Assumpta est voor vier mannenstemmen,van M. Haller. 2) Het proprium van den dag in koor zang. 3) Het Offertorium Tui sunt cceli voor twee gelijke stemmen, van M.Haller. 4) Vijfstemmige Tantum ergo van M. Haller. 5) Kerstlied van Emiel De Groote. LOF 1) Duo Seraphim, vierstemmig van T.-L. Da Vittoria (1540f1608). 2) Ave Maria, vierstemmig van T.-L. Da Vittoria. vijfstemmig van ergo, 3Tantum M. Haller. 4) Kerstlied door Van Wassenhoven. Uitgelezen programma, dat de fijnste en moeilijkste kenners van gewijde muziek zal bevredigen. Kerk der Teresianen. Gedurigo Aanbidding, Zondag 24 December. De eersto Mis om 6 1/2 uren. Ten 9 uren, do plechtige Mis. 's Namiddags, ten 4 uren, Lof en Te Deum. Oproep aan de liefdadige herten Het tijdstip van Nieuwjaar geeft ons de gelegenheid een voortreffelijk liefdewerk te verrichten door het gebruiken van de Postzegel der Damen van Bermhertig- lieid van Aalst. Deze postzegel is bijzon der geschikt voor het verzenden van de visielkaartjes als voor d'a&nkondiging van huwelijken, doopon en sterfgevallen. Wie er gebruik van maakt, schenkt telkens een aalmoes aan don armen, 't Is gemakkelijk en doeltreffend middel om vele noodlijdende huisgezinnen ter hulp te komen. Wilde iedereen aan den oproep der Damen beantwoorden, een aanzienlijke som zou onze arme medebroeders van Aalst ten goede komen. Wie zou durven weigeren zulk een edel werk te steunen De postzegels zijn te bekomen aan 4 centiemen bij juffrouw Maria De Coen, Zoutstraat, en by juffrouw Maria De Gheest, Koiïerlyke Plaats. STAD AELST I Koninklijk Tooneel- Letterkundig Gezel schap 't Land van Riem Zondag 7 Januari te 17 uur heel stipt in den stedelijken Schouwburg. Onder zijne bescherming voert de Vlaamsche Vereeniging voor Tooneel- en Voordrachtkunst van Gent 8T,\ItK4I>» op, het meesterstuk van Alfred Hegen- scheidt, met goud bekroond door de Koninklyko Vlaamsche Akaaemie, in haren prijskamp voor tooneelletterkundo, ten jare 1898. PRIJZEN DER PLAATSEN Bonedenzaal. Uitsluitend voorbehouden. Van nr 1 tot 120 fr. 3,00 volgende num mers fr. 2,50. Balkon. Voorbehouden f'\ 1,50. Niet voorbehouden Eqrste rang fr. 1,00, tweede rang 0,50. Het nummeren van voorbehoudene plaatsbewijzen zal aanvangen Zondag 24 December, alleen voor kaarten van 3 fr. Zondag 31 December, voor kaarten van fr. 2,50 en 1,50 telkens te 9 uur, in bet Lokaal Land van Riem by M. Felix Van Landuyt, Groote Markt. RECHTBANK VAN OUDENAARDE. Diefstal. Eugeen Van Mei. van Den derleeuw, voor diefstal van gouden oorbel len, ten nadeele van Marie Janssons, 2 maanden en 50 frank. Goed geknipt. Maurits De Nys, van Steenhuize, die in don trein tusschen Oudenaarde en St-Denij3-Boekel, do reizi gers met ontuchtige liederen en zedelooze gesprekken lastig viel, wordt verwezen tot 1 maand en 26 fr. Diefstal. Cyriel De Waele, van Steenhuize, voor diefte bij middel van valscho sleutels van eene som van 280 fr. ton nadocle van Alfons Renaer, krijgt 1 maand en 15 dagen. Spiegels, Kaders,Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Meyvaert, Werf, 3, AALST. LEDE Brand. Vrijdag avond, rond 5 1/2 ure, ging vrouw Baptist Va:: der Straeten voorbij de hofstede van land bouwer Spaens, wijk Driesch, en bemerkie dat de stal waar de bakoven in stond bezig was met branden en het vuur mededeelde aan de schuur cn stallingen. Op haar hulpgeroep kwamen de geburen toegesneld spoedig werd de bluschdienst ingericht; onder het geleide van M. Gustaaf De Backer, kon men den brand blusschen. Do beesten en het alem werden gered. De schade wordt gerekend op 700 frank. Indion gij hoest, bevangen zyt, indien gij moeilijk speekelt, indien uwe nachten slecht zijn, neem de lekkere Borstpastil Walthéry en ge zult dadelyk genezen zijn. 1 Frank do doos. HERZELE. Vrijdag namiddag was zekere De Smet aan een geweer bezig mot na te zien, dat geladen was. Opeens, men weet niet hoe, ging het schot af en trof de 17 jarige jongeling in de rechterzijde. Dr Gabriëls in allerhaast bijgeroepen, lieeft het slachtoffer de eerste zorgen toe gediend. Men vreest dat de longen zouden kunnen geraakt zijn, en men heeft hem de II. Rechten toegediend. Zijn toestand was Zaterdag een weinig beter. Het lijk van Sylvie Westerlinck, echtgenooto van Gustaaf Lammens, die Vrijdag in de Schelde sprong, achter het kasteel van den hoor Arthur Veihaegen, werd Zaterdag voormiddag uit den stroom opgehaald en rond 11 ure naar het gemeen tehuis van Meirelbeke overgebracht. Dat feit bracht natuurlijk tamelijk voel nieuwsgierigen op do been, en maakte ook de tongen los. Men verhaalt verschilligo bedreigingen, zelfs doodsbedreigingen hor haalde malen uitgesproken dcor Benoit Phillibert, bijgenaamd De Schele tegen over Gustaaf Lammens, en do geburen. Men sprak ook nog over de revolver schoten, welke de schelm Donderdag nacht loste van uit do drinkkamer op do polioie- mannen, die achter de middendeur stonden in de achterkeuken. Het is dank aan de voorzichtigheid van den heer commissaris Van Assche, dat hy en de veldwachter Vande Steene niet ge dood werden. Het is door de feiten en ook uit verklaringen van den gevaarlijken kerel gebleken, dat hy wel don moord op de policiemannen had beraamd. Toon men hem vroeg waarom hij den 3n kogel voor zich zelf bestemde, antwoordde hij dat hij zich wilde van 't leven brengen, omdat hij in do handen der policie viel. Toen do kerel Vrijdag avond naar liet gevang van Gent word overgebracht en het gemeentehuis verliet, weende hij. Zaterdag namiddag kwam de weduwe Westerlinck, moeder der verdronkene vrouw, het lijk barer dochter in het ge meentehuis nog eens zien. De oude vrouw weende bitter. De heer polioiecommissaris Van Assche verwittigde onmiddellijk liet parket van Gent, over het ontdokken van liet lijk van Sylvie «Koopman». De toelating tot be graving van het lijk werd gegeven. De teraarde-bestelling had plaats Zaterdag avond, om 4 1/2 ure. Zaterdag morgen, rond 7 ure, kwam een trein van Hofstade-bij-Mecholen, gela den met aarde, op hot oud koersveld te Anderlecht aan, waar do werken voor de vergrooting der Zuidstatie uitgevoerd wor den. Onmiddellijk begon een ploeg werklieden de waggons te lossen. Eensklaps stootte een werkman met zyno scliup op een hinderpaal. Geheel voorzichtig maakte hij de aarde los en ont dekte het lijk van eon man die in tweo gesneden was. Het nieuws van deze akelige ontdekking verspreidde zich bliksemsnel en weldra kwam ccno groote monigte toegeloopen. De policieofficier Laumer stelde dadelijk een onderzoek in en verwittigde hot parket. Het lyk schijnt door de wielen van eenen waggon vermorzeld to zijn, doch men vraagt zich af hoe het lijk in den waggon gekomen is. De trein met aarde werd slechts Vrijdag morgen te Hofstado gela den. Onmiddellijk werd do heer statieover ste van Hofstade verwittigd om inlichtingen over deze geheimzinnige zaak te bekomen. In afwachting werd het lijk naar het doo- denhuis van Anderlecht overgebracht. De man schijnt oen veertigtal jaren oud te zijn. Het parket van Brussel, vergezeld van den gepensionneerd m kolonel M. Algrain, is Zaterdag namiddag te Hofstade afgestapt. {Nadere bijzonderheden.) Do onderzoeksrechter vernam te Hofsta de dat de werkman, Louis Janssons, ge boortig van Muysen, gehuwd en huisvader, wonende op den steenweg van Tervuren, gehucht Ter Heide, Vrydag nacht in ge heimzinnige omstandigheden verdween. Ilij maakte deel uit van de nachtploeg aardewerkers welke Vrijdag morgen, ten 3 ure, eeno andere ploeg had vervangen. Janssens werd gelast met liet insmeren der machien in do diepte van den talus. Men veronderstelt dat hij zal gevallen zijn voor een bak van liet toestel voor het wegruimen van grond. Do boord van den bak schorp zijnde, word de ongelukkige alzoo vrecselijk verminkt en werden de overblijfsels in den waggon mot de aarde uitgeatort. Daar het nacht was, hoeft nie mand het ongeluk bemerkt. Een droef ongeval heeft zich Zater dag rond 11 1/2 ure voorgedaan in de regimentschool van 't 6" linie te Ath. De leerlingen van den eersten leergang waren vergaderd in de wapenzaal om zich te oefenen in 't schermen. 8 leerlingen, op beurt volgden elkaar te gelijk op, voor zien van een fleuret, eon masker en een handschoen. Onder het schermen was van de fleuret die kaporaal Goemaere bezigde, de stop afgesprongen op het oogenblik dat hy zijnen legenstrovor kaporaal D'hondt trof. Do punt spleet schuins af en het scherpe deel drong D'hondt onder de borst. De getroffene zegde, de hand op de borst leggend, liet schermen te moeten stakent Bloedspuwend zakte hij neer. Men snelde hem ter hulp. Ziende dat hij gekwetst was werd de geneesheer van het garnizoen ge roepen, die hem dadelijk naar 't burger lijk gasthuis deed overbrengen, naar do dokter zijnen toostand als zeer erg be schouwde. Het ongeluk moet aan een zuiver toeval worden geweten, daar beidon zeer goede vrienden waren. Wij vernemen later dat kaporaal D'hondt Maandag nacht aan do gevolgen zyner wonde overleden is. Kaporaal Goemare is, even als zyne overston, over dit ongeluk zeer toneergo- sbgon. Do ongelukkige is begraven. In een vijftiental huizon van Brussel werden door het parket huiszoekingen gedaan, alsmede in eenige huizen van Molenbeek, alleen naar aanleiding van de talrijke diefstallen in de laatste maanden geploegd in de verschillige spoorwegstation der omgeving. Voor dezelfde zaak deed liet parket van Dendermondo huiszoekingen te Waasmunster. De onderzoeksrechter heeft het aanhoudingsmandaat togen B... en zijne medeplichtigen doen bekrachtigen. Allen zijn in do gevangenis van St-Gillis opgisloten, in afwachting van hunne op roeping voor de corrcclioneele rechtbank. De policie van Brussel was door eenige apothekers verwittigd dat sedert een geruimen tijd een paar mannen rond liepen om morphine te stelen. Een hunner kwam met een doktersrecept in den winkel en hield hiermede eenigen tijd de aandacht van den apotheker gaando. Iets later kwam nummer twee binnen én doende als oen klant, die zijne beurt af wacht, wist hij ongemerkt eene flesch morphine to kapon. Daarop liepen zy snel weg en, eer de apotheker achter zijnne toog uit en op straat was, waren zy vei re weg. Zaterdag echter werden zij verrast en slechts een hunner kon wegloopen. Een onderzoek in zijne woning gedaan, heeft verscheidene fle3schen doen ontdekken, dio morphine haddon ingehouden. Ook waren zij in bezit van den overfrak van eenen geneesheer, dien zij gestolen hadden in het gasthuis van Schaarbeek. In dien frak stak het zakboekje, uit welk zij de blaadjes scheurden, waaróp de genees kundige voorschriften werden gezet, met welke zij do apothekers fopten. Gei'uimen tijds reeds, zelfs maanden on maanden, werji er te Boom, in de goe- derenstatio van den ijzeren weg regelmatig gestolen. Langs alle kanton werd er gezocht en gespeurd, doch alles bleef vruchteloos Do dieven dio liet bijzonder op sigaren, wijnen, champagne, chocolade en andore smulartikolen gemund haddon, konden dus in vollo gerustheid voortwerken en naar hartelust putten in andermans koffers, kisten en manden. Doch zooals ons oud Vlaamsch spreek woord zegtDe kruik gaat zoolang te water tot zo breekt. Nu zijn eenige der statiedicvon bij don kraag gevat. Onze policiecommissaris sloeg sedert eenigen tyd een ander pad in en hoopte de dieven zoo to treffen. Hij is er reeds by de groote helft in gelukt en wy hopen vurig dat liij gansch liet onderzoek tot een goed einde zal brengen.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2