EEM EM AMDEIi. Kieskronijk. Kunst vertooning Stad van Aalst. Central CINEMA Allerhande nieuws. Het koopen van menschen in Congo. Ziet hier, zegt E. P. Garmys, hoe dat gaat, dat menschenkoopen. De eigenaars van de slaven komen ermede naar onze zendigen en zij bieden ze ons te koop. Zij, de verkoopers, zij overvragen wij, de koppers, wij dingen af wij houden ons aan den koopprijs van^ de markten. Het verschil van prijs lusschen kooper en verkooper, vermindert allengskes en do koop wordt toegeslagen. Menschen koopen valt aardig in 't eerste maar men wordt eraan gewoon in een land gelijk de Congo. Wilt gij weten hoeveel de menschen daar gaan Een klein kind van 5 jaar, dat koopen wij voor de weerde van 5 frank. Is 't wat grooter voor 8 fr., voor 10 fr. eenen siruischen kerel voor 15-20 fr. De prijs klimt met de jaren wel te verstaan, tot aan zekeren ouderdom maar... dan zinkt hij weerom al verre gelijk op de veemarkten. Bijvoorbeeld voor eenen ouden vent van 60, 70 jaren, of voor een oud wijf is het maar 2 frank meer op de markten een kieken 5 of 6. Daar waar wij zijn, in den Kasaï, is de geldmunt nog niet in gang het geld is nog maar in gebruik in de standplaat sen van den Staat, bij de soldaten en de bedienden van de witten, Wij koopen menschen met alles wat de inboorlingen aanstaatmet stoffen, met perels, met oude kleeren... ja, met honden, die van Europa komen, en met koeien. Overjaar hadden wij jonge dochters te kort om ze ten huwelijk te geven aan onze jonkhedon ik ben met 2 koeibees- ten gegaan naar zekeren burgemeester mutombo a batubengo en voor die twee kocibeesten heeft hij mij 10 doch ters gegeven. Voor een koeivel krijgen wy een kind. Afdoend antwoord. Het liberaal Journal de Charleroi is er tegen, dat het ziekenhuis te Charleroi door kloos terlingen bediend wordt. Zij doen niet genoeg voor het geld dat zy ontvangen, en daarom ware 't beter dat er leeken- verpleegsters kwamen durft het druk ken. De Raad van Beheer van dit ziekenhuis echter, zelf liberaal, heeft het blad uit voerig geantwoord. Hij wijst er op dat de zusters één uur per week vrij hebben voor een wandeling, acht dagen per jaar vacantie, en dat haar klooster daarvoor 200 frank per jaar ontvangt. Zouden liberale verpleegsters minder kosten en meer doen Het Besluua-wijSt er schertsend op dat het blad het klooster beschuldigt zich met die paar honderd frank te verrijken. Vrijmetselarij en 't Leger. Uit de laatste besprekingen in de Kamer is er gebleken, dat er zich officieren in 't leger bevindeD, die deel makende van de Loge, hunnen eed van getrouwheid aan koning en vaderland verbrekende, getrouw blijven aaD den eed welke zij als loge-knecht moesten afleggen 't Is te zeggen dat ze de belangen der vrijmet selarij, die tegenwoordig in Frankrijk meesier speelt, (onnoodig daarover ver deren uitleg te geven nietwaar) verkie zen, boven de belangen van hun vader land Waarlijk voorbeeldige verdedi gers der natie Do minister van oorlog, gelijk alle deftige burgers, verontwaar digd over dergelijke handelwijze, komt eenen omzendbrief, in date van 23 Dec. laatst, te sturen aan al do militaire over heden, waarbij hij de plichlvergeten officieren tot de orde roept. Bravo, heer Minister De Loge heeft in Frankrijk en overal waar ze meester is het leger in den grond geboord, dat wilt ge beletten in België. Uw kranige houding moet van alle ware vaderlan ders goed gekend worden? Of zouden de liberalen misschien dulden, dat een katholiek officier, van zijne bediening misbruik make, om al de geheimen aan do hoofdmannen van St-Vincentius Paulo meè te deelen Antwoordt, als ge kunt, of als ge durft Wafels a la minute. Een halven liter melk nemen of heter nog dikken room. Onder voortdurend flink kloppen roert ge daar zes eierdoeiers doorheen, 300 grammen beste bloem, twee a drie eetlepels suiker, twee a drie eetlepels rhum en ten slotte het stijf geklopte eiwit der zes eiereD. Het deeg niet laten slaan doch terstond licht bruin bakken in met boter hestreken wafel ijzers. De wafels worden aanstonds op een verwarmden schotel rondgediend. Bevrozen handen of voeten. Men brandt mosselschelpen en voegt bij do assclie ervan zuivere olijfolie. Met de aldus bekomende zalf bestrijkt men de bevrozen lichaamsdeelen. Werkmanswoonsten. De Staat heeft dichtbij 100 miljoen reeds uitgeleend aan de werklieden om hun toe te laten eene woonst te bou wen. Rond de 50.000 woningen zijn aldus opgericht geweest. En men spreekt van fagadewetten Zijn dat geen feiten Om glas te doorbooren neemt men eeueD ijzeren priem en doopt hem in eene kleine hoeveelheid, vitriool die met een weinig water vermengd is. De missionarissen van Scheut. Beknopt overzicht van het ontslaan, do uitbreiding, do missiën en werken der Congregatie van het H. Hart van Maria. Prijs 2 fr. Zich te wenden tot do Paters der Belgische Missiën van Scheut, Ninoofschen Steenweg, n. 476, Sclieut- hy-Brussel. Op het oogenblik dat het Katholiek België optreedt voor de eer onzer kloeke missionarissen, zal dit hoek in duizen den Belgische huisgezinnen welkom zijn. Geen Congregatie heeft meer gedaan voor de Evangeliesatie in China en Congo dan het huis van Scheut. Er de geschiedenis van leeren kennen is tevens kennis maken met het heldentijdvak der Belgische geloofszendicgen. Prachtig geïllustreerd is dit boek een geschenk, dat ieder weldenkend huis vader aan kinderen aanbieden kan als eene les van wilskracht en geloofsiever. Het wordt hier warm aanbevolen. Het hoek aan koopen en lezen is nogmaals hulde brengen aan onze wakkere en zoo schandelijke verguisde mission- narissen. Het weer in Januari. Volgens den Ouden Generaal wiens voor spellingen voor December nogal juist zijn uitgevallen, zal het nieuwe jaar aanvangen, zooals het oude eindigde, 't is te zeggen regen, regen en nog re gen. Dat men oordeele Van 1 tot 8 Januari, mistachtig, groote koude Van 9 tot 12, verzachting, stortregens; Van 13 tot 17, sneeuw, lichte vorst Van 18 tot 22, regenachtig, ongezond en aangenaam weer Van 23 tot 26, bijna aanhoudende regen Van 27 tot 31, fijne regens, nogal hevige koude en mist. Een lekker vooruitzicht voor de maaDd der visieten. Hemixem. De Bestendige Deputatie van Antwerpen heeft, in hare zitting van Zaterdag nv.ddag, de gemeentekiezing van 15 Oktober to Hemixem verbroken met algemeene stemmen. Uit het onderzoek is gebleken dat" een naamlooze omzendbrief 's avonds vóór do kiezing gezonden werd aan zeven weinig ontwikkelde katholieke kiezers, hen aan zettende voor de volle katholieke lijst en tevens voor den liberalen burgemeester io stemmen. -Juist 7 dergelijke getoekende stombrie- ven werden in de stembus gevonden en gaf aanleiding tot het verbreken der kiezing. l\'iet tegen Religie Den 9 Juli 1904 schreef het socialitisch blad Vooruit Kerken en kloosters, kapellen en patronages, aan wij als 't roer zullen zijD, zullen afgebroken worden of ver anderd in zalen van algemeen nut of in zalen van vermaak, als theaters, bad- alen, schuren of stapelplaatsen Gehoord, liberalen, die met de man pen va u Vooruit cartelleert STAD A E L S T Koninklyk Tooneel- Letterkundig Gezel, schap 't Land van Riem Zondag 7 Januari te 17 uur heel stipt in den stedelijken Schouwburg. Onder zijne bescherming voert de Vlaamscha Vereoniging voor Tooneel- en Voordrachtkunst van Gent STA«K1DI> op, liet meesterstuk van Alfred liegen- scheidt, met goud bekroond door de Koninklijke Vlaamsche Akademie, in haren prijskamp voor tooneelletterkuude, ten jare 1898. PRIJZEN DER PLAATSEN Benedenzaal. Uitsluitend voorbehouden. Van nr 1 tot 120 fr. 3,00 volgendo num mers fr. 2,50. Balkon. Voorbehouden f'\ 1,50. Niet voorbehouden Eerste rang fr. 1,00, tweede rang 0,50. Het nummeren van voorbehoudene plaatsbewijzen zal aanvangen Zondag 24 December, alleen voor kaarten van 3 fr. Zondag 31 December, voor kaarten van fr. 2,50 en 1,50 telkens te 9 uur, in het Lokaal Land van Riem by M. Felix Van Landuyt, Groote Markt. Openbare Vergadering van den Gemeen teraad op Maandag 8 Januari om 11 uren voormiddag, in do gewone Zittingzaal, ten Stadhuize. DAGORDE: 1. Eedaflegging en in ambtstelling der laatste gekozene raadsleden. 2. Kiezingen voor drie Schepenen, Eed aflegging. 3. Samenstelling der Sectiën en bijzon dere Commissiën. AALST. Burgemeester. Het mandaat van den heer M. L. Gheeraerdts als Burgemeester onzer Stad komt bij Koninklijk Besluit vernieuwd te worden. STAD AALST. - Lange Ridderstraat De Vertooningen hebben plaats alle weken Zaterdag, Zondag, Maandag, Don derdag en Feestdagen, om 8 uren 's avonds. «o# niamiddagveriooningen. Zondag, Donderdag en Feestdagen, om 3 uren. Voor de Namiddagvertooningen betalen do kinderen halven prijs. Prijzen der plaatsen: Voorbehoudene fr. 1,50. Eerste plaats fr. 1,00. Tweede plaats fr. 0,60. Derde plaats fr. 0,30. «o» N. B. De kaarten zijn op voorhand te bekomen, twee uren vóór elke vertooning. Alle Zaterdagen verandering van programma. Spiegels, Kaders,Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek J\. Meyvaert, Wei f, 3, AALST. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° O. De schoonste keus van Mouseline voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst. Schrikkelijke moedermoord te Zele. Zondag avfond, rond 9 uro, werd Burge meester, heer dokter Arm. Rubbens, zon der veel uitleg verwittigd dat op de wijk ITuivelde do weduwe B Van Daele, 63 jaar oud, gebor>n Stefan;o Van Hecko, land bouwster, op den keukenvloer harer woning uitgestrekt lag en zijne hulp noodig had. Onmiddellijk reed de geneesheer er heen, nauwelijks echter had hij de voor deur der hocvowoning geopend of hij kon zich vergewissen dat er een schrikkelijk geval kwam. plaats te grijpen. Op den vloer der keuken, tusschen do stoof en do slaapkamer, lag het lijk der weduwe uitgestrekt, de armen wijd open, de boenen gekruist, haren zwarten snuit- doek over iie't aangezicht-. Een groote plas gestold bloed was van haren hals .weg in de richting der stoof gevloeid. Na onderéoek bleek dat de vrouw met een hard voorwerp eenen klop op het hoofd had gekregen, waarschijnlijk om haar te bedwelmen. Daarna is ze op de vreeseljjksto wijze de keel doorgesneden gowoest. Aanstonds gingen de heeren policieeom* missaris en hevel hebber der gendarmerie met de poli -ieagr .ten dezelfde bestatigin- gen ter plaats en een verder voorloo- pig onderzo» ellen. -Dfiu t^ic onder hun toezicht eene huiszoeking n do slaapkamer vond men d lakens tekens wanordelijk van het ónfieslafejgp afgetrokken en ergens in oenen '■"orpei:, als ds slaap stede doorzocht geweest. De kleerkas stond opengebroken, c.n schuifalotje was zelfs van eenen deurvleugel afgerukt en lag op den vloer. Ia bijzijn van den oudsten zoon R., 29 jaar er zijn nog twee andere met hom ongehuwd thuis, Fr. 23 jaar en L., 20 jaar doorzocht de heer commis- saris - de kas en vond in den zak van do moordenaar of moor denaars we; vruchteloos hadden ge zocht. namelijk oetf| som van 1400 fr. in bank. - -opbrengst van eenen onlangs verkocht to gtier on schapen. Ee vondel samentrekken is wel dat zelfde ;s< lfde geldswaarden den Zond; November reeds eenmaal gesto len worden terwijl de wed. V. D. op den hof aan 't roodoren der beesten doende was on zy bos huis ledig en verlaten meen de te zijn. i wel ij ks had een der zoons desaa -aande klacht ingediend ter gendar merie, of de moedor vond ondertusschen de volledige som onder haar bod. Reeds om 8 1/2 ure Maandag morgend, was het parket van Bendermonde op de plaats der misdaad. Met veel behendigheid wisten do mannen der wee het onderzoek te leiden. Do twee oudste zonen, R. en F. konden hunne afwezigheid bevestigen. Alleen de jongste, L., geraakte in 't nauw bij de ondervragingen van het Parket en moest eindigen nadat hy drie kwaart uurs lang het onderzoeken, keeren en wentelen van zijn moeders lyk had bijgewoond met de volledige bekentenis zijner gruwelijke moedermoord. Daar hij oen speler is en alles verloren had, wilde hij geld van zyne moeder heb ben en daar de oude vrouw weigerde, heeft hy, het broodmes grijpend dat op tafel lag, de misdaad gepleegd. Een piar dagen geleden hadden' moeder en zoon dit mos nog samen geslepen den zelfden avond gebruikte de moordenaar het nog en liet het door zyne broeders gebrui ken om brood te snijden I Na do misdaad to hebben gepleegd, is L. in verscheidens herbergen gegaan om té trachten een alibi te maken. I-ly bleef daar lot hy van wege den oud sten broeder, dio intussehen 't huis was gekomen naar huis werd geroepen. Daar heeft hy dan met do anderen mee- geweend en gekermd als wist hy van niets tot de wet er tusschen is gekomen en die afschuwelijke zaak heeft opgeklaard. Na - w k9^tenia heeft het parket oen bevel iing tegen den zoon L. uitgev tar em dadelijk naar de go- vangei s rmonde doen overbren- geu. Het was Eoodig het rijtuig met den gevangene door <en sterk policiegeleide tot buiten de wyk te doen vergezellen, om den dader teg..« de woede van het volk te beschermen. Zaterdag morgend werd de gemeente Sinaai in opschudding gebracht door eene erge zaak. Om 7 ure ging het dochtertje van den landbouwer Aloïs Beernaert, vergezeld door het dochtertje van Jozef Van do Velde, beiden wonende aan de statie, naar het dorp, eene halve uur ver, naar de leering voor hunne Eerste Kommunie. Onderwego, 5 minuten van hun huis af kwam een man uit het bosch gesprongen, en wilde de 2 tienjarige kinderen vastgrij pen. Het dochtertje Beernaert kon ont vluchten haar kameraadje viel in de handen van den schelm. Deze begon het meisje eerst te slagen, en daarna uit te klceden. Maar het meisje riep zoo luide om hulp, dat een persoon ter plaats snelde, waarop de ellendeling de vlucht nam in het bosch. Seffens begon de policie opzoekingen te doen in de gracht aan het bosch werd de chale van het kind teruggevonden. De kin deren konden slechts eene flauwe persoons beschrijving van den laffen aanrander geven. De beschrijving kemt echter goed overeen met die van een slecht befaamde A. V. van Belcéle. Ik was bevangen, ik hoeste dag en nacht en niets verlichte mij, wanneer men mij de Borstpastil Walthéry aanprees, dio mij in min dan drij dagen genezen heeft, (Uittreksel van een brief van Mej. El. Galeur van Brussel. De echtgenooten Matthiesen wonen op den Brusselschensteenweg, te Meerboke bij Ninovo, en hebben slechts een kind, een jongetje, Joachim, dat 13 jaren tolt. Vroeger woonden zo te Ninove en kweekten Duitsche kinderen op. Ten jare 1904 kwamen zij naar België en vestigden zich te Merxem, bi.) Antwerpen, waar ook twee kinderen overleden van de vier, dio zij by zich hielden. De man, Hendrik Matthiesen, telt 44 jaar en de vrouw Eliza Zwick, is or 45. Hendrik is sedert enkele dagen zonder werk hij was mecanicien in een stekskes- fabriek to Ninovo. Niemand dor geburen weet iets over die menschen te zeggen zij zijn zeer fatsoen lijk en met elk bevriend. Zij huwden te Hamburg in 1905, Sedert 20 Juni 1911 zijn zij te Meerbeke ingeschreven. Het eerste kind dat to Meerbeke over leed, is Margaretha Jensen, geboren te Neumunster, op 22 Juli 1911. De moeder zelf, naar het schijnt, bracht het kind by Elisa Zwick op 9 Augustus. Het kind was ziekelijk en bezweek op 28 Augustus opvolgende, Het tweede kind is Ernest Otto Dickman, geboren te Berlijn, op 23 Februari 1911. Dat kind was ook niet wel als het te Meerbeke aankwam op 1 Augustus. Op 14 Augustus overleed hot voor beide sterfgevallen werd een geneeskundig certificaat afgeleverd dat de wichtjes nar. darm- en m&agontstekingen waren be zweken. Men weet dat de kindersterfte tijdens de gcwelcige hitte in Juli en Augugtus overal overgroot was. Volgens wij vernemen zou het nopens die kindersterfte zyn dat men eene aan klacht deed. De Duitsche konsul, te Antwerpen, ver blijvende, was door het Duitsch gerecht verzocht geworden, Matthiesen te onder vragen. Na ondervraging heeft het parket van Oudenaarde Matthiesen terug naar huis gezonden. De man heeft aan de gerechtsdienaars de namen opgegeven der Duitsche kinderen, die hij en zijne vrouw nog opkweekon. Het zijn Edmond Geister, 3 1/2 jaar, van Berlijn Irmgard Kettner/ 4 jaar, van Berlijn Alexander Karnatz, 8 maanden, van Bad Oldesloe Gerard Tram, 3 jaar, van Berlijn Johanna Walter, 2 jaar, van Berlijn Hans Voigt; 7 jaar, van Berlijn. De pleegouders werden voor het opk wec ken der kindoren altijd betaald. Heeft het Duitsch gerecht nu andere redens om togen de handelwijzo van perso nen, Duitschland bewoonendeeen ondersoek te doen, dat weten we niet. Dat do echtgenooten Matthiesen do meeste zorg voor de kinderen hadden, schijnt uit het onderzoek te blijken het is echter vreemd dat men uit Duitschland, en nog wel van zoo ver, kinderen in Vlaande ren plaatst. De St-Antoniuskaai te Gent, werd Zondag namiddag om 3 uro in opschudding gebracht door het lossen van revolverscho ten. Nicolas Terryn, 54 jaar, koopman in oliegoederen, en wonende op voornoemde kaai, werd door eenen kogel getroffen. Do dader, Alfons Lomme, 32 jaar oud, schilder, schoonzoon van Terryn, wonende by zijne ouders, Drongeuschen steenweg, was, na drie schoten gelost te hebben, gevlucht en had zijnen revolver aan het Rabot in het water geworpen. Het slachtoffer, Nikolaas Terryn, was in den namiddag een glas bier gaan drinken in de herberg De Overzet hoek Lieve- gang. Op dat oogenblik kwam zijn schoonzoon die reeds in den morgend woordenwisseling had met Terryn's vrouw, binnen. Hij haalde eenen revolver uit en loste driemaal een schot do twee eerste kogels troffen Terryn niet, maar de derde drong hem in het kaakbeen. De man getroffen, verliet de herberg er. geholpen door andere menschen ging hij naar zijne woning eenige hulzen verder. Voor de herberg De Overzet lagen er plassen bloed. De dader die intussehen weggevlucht was, werd in do Plottersgracht aangehou den. Aan eenen persoon die hij daar tegen kwam vertelde hy dat hy zijnen schoon vader doodgeschoten had men hield hem daar aan. Ondertusschen was men om Dr De Kegel geloopen deze achtte het noodig den man naar het hospitaal to doen overbrengen en zegde dat geen onmiddelyk gevaar bestond; hij kon don kogel niet uithalen, daar hij zich had vastgezet in het kinnebek. Men denkt den kogel Woensdag to kunnen uit halen het kaakbeen is org gezwollen. Het huisgezin Torryn bestaat uit twee kinderen, de man was door zyn onver moeid werken reeds tot eonigen welstand gekomen. Zijne twee kinderen een zoon en eene dochter, zijn getrouwd liet is de man van de dochter die sedert oenigen tijd van zyne vrouw gescheiden leeft, die op z-jnen schoonvader heeft geschoten. Wat er eigenlijk aanleiding heeft gege ven tot dit drama kon men moeilijk zeggen. De vrouw van Lomme was in het ouderlijk huis opgenomen. Do toestand van het slachtoffer is voldoende. Eerlooze laster. Tijdons de eersto helft van December werd te Heimet het gerucht verspreid door wien dat een zevenjarig knaapje, Karei Scham- paert, zoontje van eenen groonsolboer het slachtoffer was geweest van eerlooze aan slagen en een Broeder-Marist, van de trije school, was als de plichtige aangeduid. En het parket van Brussel, dat eene naamlooze aanklacht had ontvangen deed een onderzoek en het kind, dat ondervraagd werd, verklaarde dat de feiten in den kool- keldor hadden plaats gehad. En toen men do plaats -wilde zien vond men geen koolkelder. Toen duidde hij een vertrok aan dat door een venster verlicht werd en, wanneer men den knaap deed opmerken dat het hier niet zoo donker was als. in eenen kel der, verklaarde hij dat een rood gordijn voor het venster hing. En tiet bleek dat er. nooit een rood gor dijn gehangen had. Denzelfden avond drukte Le-Peuple, het blad dat de zaak opwarmde, dat de broeder, wiens naam hij noemde, gevlucht was, waarschijnlijk naar het eene of andere klooster in het buitenland, In werkelijkheid was do broeder i- kwestie eenvoudig naar eene andere school, te Hornu, verplaatst en hij had er nooit aan gedacht, zich te verbergen en, wat meer is, in strijd met wat do Peuple be weerde, was do broeder ook nooit aango. houden geweest. Nog meer het parket had deu broeder per telegraaf verzocht zich ter beschikking van hot gerecht te houden, en uit eigen beweging bood hy zich daags nadien bij den onderzoeksrechter aan. En ondervragingen, geneeskundige on derzoeken, niets ontbrak, zelfs do commis saris van Helmet (eon liberaal) on zijn secretaris (een socialist) ondervroegen de kinderen in de klas en /*emeenteschopl zegt men de kinderen, die vroeger de vrye school hadden bijgewoond. En tot nu toe heeft men altoos vruch teloos gezocht om in België een clericale tegenhanger te vinden om het logeschan- daal FJachon. Een schandaal is er in België, ja maar 't valt alweer op den kop van lasteraars, In Jir i werd er mat veel discretio ver meld dat er een ontdekt was in... hei provinciaal doofstomfnengesticht Sint- Agatha-Berchem. Do zaak kwam Dondoidag, voor de Rechtbank. De beschuldigde, een surveil lant van liet gesticht in kwestie geen broerko hoort liet zich niet zien. De procureur des konings eisehte het maximum der straf en hij kreeg zo 10 jaar gevangenis. Als 't u belieft, Peuple Vrouw Regniers, wonende Collec- teurstraat te Andorlecht, wierp Vrijdag avond in hare woning de brandende petrool- lamp omver. Eene ontploffing had plaats da vrouw kon niet intijds wegspringen. De vlammen deelden zich aan hare klee deren mede. Op haar liulpg.-.poop snelden de geburen toe. Geneeskundige hulp kon niet baten, de vrouw stierf korts daarna. Over eenige maanden betrouwde Maria Demoorter, 34 jaar oud, wonende te Vorst, en wettelijk gescheiden van i ren man, met zekeren Jozef Dasy, groontenver- kooper. Het nieuwe huishouden was niet lang gelukkigde nieuwe man had, naar het schijnt, eene vriendin. Dikwyls ontstond er dus twist tusschen de twee echtelingen, bij zooverre dat over drie weken Maria Demoorter haren man verliet, om eene: gemeubelde kamer te gaan bewonen in di Billiardstraat te Molenbeek. Zij kwam niettemin herhaalde malen terug in den Pletinckxblok, waar haar man woonde. Telkens zij malkaar ontmoetten, hadden er hevige toonaaien tusschen hen plaats. Dikwijls zelfs was neef van Jozef Dasy, die daar ook woont, tusschongeko. men ton voordeele der vrouw. Enkele dagen geleden had Maria De moorter laten hooren, dat zy zich wreken indie. aar man diegen' liet, waarvoo' .ij haar bad veria' __Zaterdaga nd, to 11 1/2 uur, zy op straat een er. weer, nabij .n van haren echtgenoot,. Wanneet z< zag afkomen in gezelschap van zijn... vnei din, greep zij plotseling hare mededingst' vast en een verwoed gevecht greep plaat Dasy wilde tusscheukomen en z(jr vrouw aanvallen, maar op hetzelfde ooge blik kwam Ch. Dasy, do neef, di^ ?.qo. men weet, in hetzelfde huis woflHf jin gestormd en ziende dat Jozef D^^Kt vrouw handgemeen was gewoi^^H h-

De Denderbode | 1912 | | pagina 2