RKPARATÏËN PERCEEL LAND CANADA-BOOMEN Boom verkooping MEER S C H Goede Zaailanden een perceel Bouwgrond Sparre Hopstaken ZAAILANDEN Openbare Verkooping licilatie. Winkel en Herberg Te huren terstond. TE HEREN. Steengi uis. Te huren terstond. Reiziger in Schoeisels. Landbouwers Hel Melk voeder Gailly CARBONVLE H. De Clereq-Le Clercq, Grondkrediet van België Maatschappij SINGER Mr Raul EEMAN, by cen revolver te voorschijn en vuurde tweemaal op rijnen neef. Een der kogels tref hem boven liet linkeroog hij stortte ineen, om niet meer op. te staan do onge lukkige gaf enkele stonden nadien den geest, vóór men den tijd gevonden had een geneesheer bij te halen. Aanstonds begaven de moordenaar cn de èchtgenootc van het slachtoffer zich samen naar het politiekommissariaat van het Prrk, te Vorst. Na den jongeling ondervraagd te hebben, heeft de politiekommissaris, M. Depotter, hum ter beschikking van het parket gesteld. Het parket is denzelfden nacht-, rond i 1/2 ure, nog een onderzoek ter plaatse komen instellen. Er is nog geene inlichting over de herkomst van do juweelen, gevonden in het bezit van do vijf personen die Vrijdag in de Zuidstatie van Brussel werden aange houden. Er zyn in 't geheel 1500 stuks, denkelyk voortkomstig van cene juwelicrs- vitrien, of liever van ecnen voortverkooper want de juweelen zijn niet nieuw. Zij ver tegenwoordigen eeno waarde van 50,000 f. Naar het schynt zal do nieuwo wet op de mynwerkerspensioencn eeno werk staking uitlokken. Ziehier wat een blad van Brussel daar over mededeelt Het is geweten dat deze wet van heden 1 Januari af in werking treed. Zij regelt onder meer, de wijze van uitbetaling van het loon der mijnwerkers, met het oog op de afhouding voor samenstelling van het ouderdomspensioen De wet voorziet de betaling van het loon om do veertien dagen, dan wanneer het sinds jaar en dag, in België do gewoonte is, per week te betalen. Daar de bestuurders der kolenmynen hun inzicht hebben bekend gemaakt, de wet naar do letter uit te voeren, is er onder de raynwerkers gisting ontstaan. Daar de socialistische syndicaten van den Borinago hieromtrent bij den gouverneur van Hene gouwen aangevraagd hebben, antwoordde deze hooge ambtenaar dat allo verdere beraadslaging nutteloos was, vermits de mynbestuurders hun uitdrukkelijk inzicht hadden bekend gemaakt het loon slechts alle veertien dagen te betalen Do socialistische syndikaten hebben daarop besloten Dinsdag een referendum over de zaak in te richten en zoo de meer derheid der werklieden zich verklaard voor de loonsregeling per week, zal de algeineeno staking volgen en voortduren totdat de bestuurders toegeven. De 21-jarige Frangois Gustin, te Marchienne-au-Pont, leefde sedert eenigen tijd op zijn Bobelsch met de 18-jarige Alice Bourlard. Tengevolge van ecnen twist had het meisje eene maand geleden haren minnaar verlaten en was by hare ouders, Noord plaat3, teruggekeerd. Gustin daarover ontroostbaar bood zich Zondag morgend rond Sufeb j de ouders Bourlard aan onder voorwendsel oenige voorwerpen te eischan welke hem toebehoorden. Nauwelijks was hy met zijne gewezen minnares alleen of hij vroeg haar liet ge meenzaam leven Ie hernemen. Op hare weigering trok hij eenen geladen revolver uit den zak en loste een schot Alice Bour lard door den kogel in hot hoofd getroffen zeeg bewusteloos ten gronde. De moordenaar denkende haar gedood te hebben pleegde zelfmoord i'yn lijk werd naar het doodenhuis overgebracht. De toestand van het meisje is hopeloos. Gebruikt door Alfons Reels. Onmiddelijke ingebruiktreding. Tweede koop. Een perceel zaailand, wijk Boeygem, sectie E, nummer 460B bis, groot 21 aren 70 centiaren. Gebruikt door Cb.-Louis Van Leuven. Onmiddelijke ingebruiktreding. Derde koop. Een perceel zaailand, wijk Boeygem, sectie E, nummer 398BJS, groot 9 aren 90 centiaren. Gebruikt door Ch.-Louis Van Leuven. Onmiddelijke ingebruiktreding. ZITDAGEN Instel Woensdag 17 Januari Verblijf Woensdag 31 Januari1912 Om 2 ure namiddag ter herberg van Frans Matthys-Van der Scheuren, te Wi chelen Statie. Er zal geen derde zittag plaats hebben 1/2 °/0 instelpenning te winnen. Men kwo a 237.50; HOPMARKT. ANTWERPEN, 2 Jan. - teortAalst beschikbare 235 - Feb.-Meert 232.50 a nieuwe oogst ^'20.a Poperinghe beschikbare 2ó^5.— a 237.50 Feb.-Mecrt 232.50 a nieuwe oogst 120.a Mark-t standhoudend. OPENBARE VERKOOPING van ten welgelegen to ERPE, Meirestraat. De Notaris Oscar TIBBAUT te Aalst, zal op nageroclde zitdag in het openbaar verkoopen Gemeente Erpe. Een perceel land gelegen op het Bosch- veld, genaamd Den Bek groot volgens meting 17 ï.ren 97 centiaren en gekadas treerd wij:k C, nummers 952 en 953, palend? ten ooste aan den heer Frans Van Droogtnbroeck, ten zuide aan den her Albicn Van Vaerenbergh, ten weste aan den heer Franciscus Roelandt en ten noorde aan de Meirestraat. Gebruikt door den verkooper heer Charies-Louis Van den Steen. EENIGE ZITDAG: Dynsdag 16 Januari 1912 Ten een uur namiddag ter herberg van den heer Charles-Louis Van den Steen, te Meire, aan het Dorp. N B De studie van Mr Oscar TIBBAUT is overgebracht ten kantore van wijlen den notaiis De Gheest, te Aalst, Keizerlijke Plaats, nummer 31. OPENBARE VERKOOPING van en een WILGEA' BOOM, te ERPE en LEDE. De Notaris MEERT te Erpe, zal op Maandag 7 Januari 1912in het open baar verkoopen Gemeente Erpe, A. Namens Dame Wed. Casemier De Boeck, te Erpe. 4 Canadas in de Hoonegemmeerschen metende ongeveer 2 meters. 3 Canadas in de Turfpr.tten, metende van 1,50 tot 2 m. 10 Canadas in de Zoolegem, metende van van 1 m. tot 2 m. 2 Canadas aan de Doorebeek, metende ongeveer 2 m. 2 Canadas in het Allemansbosje, metende ongeveer 2 m. 1 Canada in de Zuren- boschen, metende ongeveer 2 m. B. Namens Mijnheer Frans Nys te Erpe. 2 uitgewaaide Canadas in de Turfputten, metende ongeveer 2 meters. C. Namens Mijnheer Louis Coppens, te Erpe. 5 Canadas te Lede, Keyenberg, metende van 2,50 m. tot 3 m. D. Namens de erven van wijle Juffrouw Hyacentha Van Droogenbroeck te Erpe. 3 Canada-boomen aan den Ledeschen- steenweg, Steenenbrug, l'elks gerief van allerhande grootten. E. Namens Mijnheer Donatus De Smet, te Erpe. 1 Canadaboom op het Sevekoot, aan zijne hofstede, metende 2 m. 20 c. 1 Wilgenboom op het Sevekoot, aan zijne hofstede, metende 1 m. 10 c. F. Namens Mijnheer Jan .A'euleman, te Erpe. 5 Canadas op het Sevekoot, nabij den IJzerenweg, metende ongeveer 2 meters. 10 Canadas nabij den Watermolen, Dorp, metende ongeveer 2 meters. Gemeente Lede. G. Namens Mijnheer Leon Gheeraerdts, tc Aelst. 12 Canadas te Lede, Vogelenzang, metende ongeveer 2 meters. Orde der verkooping. De verkooping zal beginnen om 8 uren van den morgend, te Erpe, in den Hoone- gemmeersch, om te eindigen aan den Watermolen, Dorp. De Boomen staande te Lede, Vogelen zang, zullen des namiddags om 3 uren verkocht worden. De verkooping zal verders geschieden op gewone voorwaarden, mits het gewoon ongeld, en met tijd van betaling, mits te stellen goede en gekende borg. te MoorselBaerdegem en Meldert. De Notaris DE VIS te Aalst, zal op Dijn8dag 30 Januari 1912, om 8 uren 's morgends openbaailijk verkoopen 50 koopen kanadas, 8 koopen beuken 7 koopen eschen, 4 koopen abeehn 4 koopen eiken metende tot 2,27 m. omtrek en verscheidene koopen schaarhout er snoei. Men zal beginr en te Moorsel. Gerre- kauter aan den eigendom van de Weduwe Louis Moens Buyle en de orde van afiichen volgen. OPENBARE VERKOOPING van eenen Ie ül OOR8 E L De Notaris DE VIS, te Aelst, z ten verzoeke van wien het behoort, open baar verkoopen Eenigen koop. Een Hooiland, gelegen te Moorsel, Haveren Bosch, bekend ten kadaster sectie E, nummer 78bis, groot 36 aren, palende noord en ooatMijnheerHector DeCraecker te Brussel, zuid De Gols Bosteels, de Weduwe en kind te Aelst,, en Dame Van Loo Pickaertte Gent,westPetrus-Josephus Van den Bossche-Cornelis, te Moorsel en anderen. Op te leggen boomprijs fr. 350. Onmiddellijke ingebruiktreding. Eenige zitdag: Maandag 15 Januari 1912. Om 2 uur namiddag, ter herberg In den Donkeren Put, bij de Weduwe Charles-Louis De Rop, te Moorsel, Kruis OPENBARE VERKOOPING van te Clierscamp. De Notaris TIBBAUT zal openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een perceel zaailand te Cherscamp, wijk Boeygem, aan de Bille- gemstraat, sectie E, nummer 440A, groot 24 aren 50 centiaren. Bij licitatie OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Nieuwbeekstraat. De Notaris MEERT te Erpe, daartoe benoemd, by vonnis verleend door de rechtbank van eersten aanleg, zetelende te Deddermonde den achtsten December 1911 zal met de pleegvormen der wet van den twaalfden Juni 1816, openbaarlijk verkoo pen Stad Aelst. Een welgelegen perceel bouwgrond, ge legen ten voorhoofde aan de Nieuwbeek straat. gekend bij kadaster sectie a nummer 2217W, groot volgens meting 26 aren 49 centiaren, palende ten noorde den heer Odilon Van der Scheuren, te Aalst en de baan, len ooste den lieer Leon Van Over- straetrn, ten zuide den heer Cheri Schelf hout te Aalst en ten weste de Nieuwbeek straat. Verdeeld in veertien loten. ZITDAGEN Instel Zaterdag 27 Januari Verblijf Zaterdag 3 Februari 1912 Telkens om 2 uren namiddag, ter zit tingzaal van het vredegerecht te Aalst. Voor verdere inlichtingen en nazien van het plan, zich te wenden ter studie van g' noemden notaris. Studie van den notaris BRECKPOT te Aalst. VENDITIE VAN Kepere en Boonstaken te Maxenzele, Kleygat, nabij den grooten steenweg, door bevoegd ambt, op Maan dag 8 Januari 1912, om 9 uren 'a mor gens. OPENBARE VERKOOPING van goede te MBOUSUL. De Notaris DE VIS, te Aelst, zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, open baar verkoopen Gemeerde Moorsel. Eerste koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorse!, wijk Kattenbroeck, bekend ten kadaster sectie D, deel van nummer 288, groot volgens meting 25 aren 53 centiarenpalende noord de Losbaan oost de erven van Wichelen, zuid volgen de koop, west de Kalseide naar Herder- sem. In gebruik bij dc Wed. Charlea-Louis Arys te Moorsel. Tweede koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel, wijk Kattenbroeck, bekend ten kadaster sectie D, deel van nummer 288, gv^ot volgens meting 28 aren 5, .éntiaren, palende noord voorpan den koop, oost de erven Van Wichelen, zuid den volgenden koop, west de Kalsei de naar Herdersem. Derde koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel, wijk Kattenbroeck, bekend ten kadaster sectic D, deel van nummer 288, groot volgens meting 28 aren 57 centiaren, palende noord voorgaanden koop, oost de erven Van Wichelen, zuid volgenden koop, west de Kalseide naar Herdersem. Vierde koop. Een perceel Zaailand, gelegen to Moorsel, wijk Kattenbroeck, bekend ten kadaster sectie D, deel van nummer 288, groot volgenB meting 28 aren 57 centiaren, palende noord voor gaanden koop, oost de erven Van Wichelen zuid Désiré Vermoesen, west de Kalseide naar Herdeisem. De 3 voorgaande koopen in gebruik bij Jean Van Bremt, te Moorsel, Vijfde koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel, beneden het Dorp, bekend ten kadaster sectie C, deel van nummer 507E, groot volgens meting 25 aren 93 centiaren, palende noord den Steenweg van Aelst naar Mcorsel, oost M. Van de Maele te Aelst, zuid M. Rogiers- Duerinck te Gent, west volgenden koop. Zesde koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel, beneden het Dorp, bekend t.n kadaster sectie C, deel van nummer 507E, groot volgens meting 25 aren 93 centiaren, palende noord den Steenweg van Aelst naar MoorBel. oost voorgaanden koop, zuid M. Rogiers- Duerinck, west Frans De Hauwere-De Gols te Wieze. Zevende koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel, beneden het Dorp, bekend ten kadaster sectie C, deel van nummer 507E, groot volgens meting 25 85 centiaren, paler de noord den Steenweg van Aelst naar Moorsel,oost De Hauwere- De Gols, zuid Camille Goossens te Denderhautem en Van Nuffel-Van de Velde en west den volgenden koop. Achtste koop. Een perceel Zaailand, gel-gen te Moorstïl, beneden het Dorp, bekend ten kadaster sectie C, deel van nummer 507E, groot volgens meting 25 aren 85 centiaren, palende noord den Steenweg van Moorsel naar Aelst, oost den voorgaanden koop, zuid Van Nuffel- Van de Velde, wes t den volgenden koop. Negende koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorfel beneden het Dorp, bekend ten kadaster seclie C; deel van nummer 507B. groot volgens meting 25 aren 85 centiaren, palende noord den Steenweg van Aelst naar Moorsel, oost voorgaanden koop, zuid M. Carryn en Van N iffel Van de Velde, west volgenden koop. Deze 5 voorgaande koopen zijn in gebruik bij de erven De Vos, te Moorsel. Tiende koop. Jien perceel Zaailand, gelegen te Moorael, beneden het Dorp, bekend ten kadaster sectie C, deel van nummer 507B, groot volgens meting 25 aren 85 centiaren, palende noord den Steenweg van Aelst naar Moorsel, oost voorgaanden koop, zuid M. Carryn en Van Nuffel-Van de Velde, west de Weduwe P. J De Wever en kinderen. In gebruik bij De Vos en Camiel Van der Vorst. ZITDAGEN Instel Maandag 29 Januari Verblijf Maandag 12 Februari '912, Ter herberg gehouden door de Weduwe Petrus Josephus DeWolf, te Mooisel, aan de Statie, telkens om 2 uren namiddag. Voor alle verdere inlichtingen zich te wenden ten kantore van voornoemden Notaris DE VIS, te Aelst, Molenstraat, alwaar er ten allen tijde groote en kleine kapitalen zijn te bekomen, aan geringen intrest. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal open- baarlijk verkoopen Gemente Herdersem. 3 goede partijen land aan den Breede- weg ieder groot volgens meting 3o aren 92 cent. en volgens kadaster 33 a. 30 cent. In gebruik bij de Wed. Callebaut te Wieze. Zitdagen Instel Maandag 5 Februari Verblijf Maandag 19 Februari 1912 Om 2 uren namiddag ter herberg van Leon Muylaert te Herdersem aan de kerk. De notarissen DE VIS te Aalst, er SOETE te Lede, daartoe in rechte be noemd zullen openbaar verkoopen, ten gehoorzale van het Vredegerecht te Aalst Een huis en erve, te Wanzele, wijk Stuyvenberg, eenige sectie, n. 161c en i6id, groot 11 aren 80 centiaren. Een perceel land, te Wanzele, wijk Bellegem, eenige sectie, n. 162. groot 12 aren 40 centiaren. 3- Een perceel zaailand te Wanzele, Molenstraat, eenige sectie, n. 598E, groot 22 aren. 4- Een perceel zaailand, te Wichelen Papestraat, sectie B, n. 147A, groot 12 aren 20 centiaren. 5- Een perceel zaailand, te Wichelen, ophetElerot, sectie B, n. 1759, groot 13 aren 30 centiaren. ZITDAGEN Instel Zaterdag 13 Januari Verblijf Zaterdag 20 Januari 1912 Telkens om 2 uur namiddag. Over te nemen Oud gekalandeert huis, Fianpois Calle baut, hoek der Korte Zoutstraat, 45, Aalst. Bewoont door Romaan Van Aerschot. Schoon en gerieffiijk HUIS, met Werk huis en Hof, dienstig voor alle bedrijven, gelegen op den Ou 'tn Dendermondschen- steonweg, recht op de school. Zicli te bevragen Nieuwstraat 37, Aelst. Schoor, cn gerieflijk HUIS met Hof 50 meters diepte, gelegen Dender- mondschensteenweg, N° 160. Zich te bevragen by M. Goethals, 14 Dirk-Martenstraat, T/S. Wordt gevraagd een onbepaald getal karren steengruis tegen 75 centiemen do kar. LABOR Bergemcerschenstraat. HUIS met Magazijnen, gestaan gelegen te Aelst, Vaartstraat. Zich te bevragen zelfde straat N° 11. Voor de beide Vlaanderen wordt ge vraagd voor fabriek de gewone soorten makende. Schr. met getuigschriften bij V. A. Coullier, 174, Van Volxemlaan, Brussel. Clienteel zal afgeleverd worden. Toestand zeer wel passende voor uitver- kooper of winkelier. Huis te huren terstond, Nieuwstraat, 40. Zich te bevragen, zelfde straat, 34. OPRECHTE SIROOP VAN aanbevolen door de aanzien lijkste geneeskundigen voor de haastige genezing van alle 1 Borstkwalen, Bronchitis. Hoest, Vallingen, Zinkingen. Hoogst noodzakelijk voor miswassen aan klierlijdcmle U kinders, vol van humeuren en aangedaan van huiduitslag De flesch hierneven eischen. -T Depots te Aalst Apothekers Callebaut, Ghysselinckx en Meganck. Algkmeene Agencie B. DUPUY, 8 Zaadkorelstraat, Brussel. Wilt gij groot profijt trekken van uwe afgeroomde melk Wilt gij uwe kalvers en viggens snel zien groeien Wilt gij den zoo besmettelijken en gevaarlijk-n buikloop vi rmijden Beproeft dan (Lactéine Gailly) van Peruwelz (Henegouw) allerb st en zeer goed verteerbaar veevoeder bevattende eene hoeveelheid zoutzure koolstof, die het vet vervangt en, door vermenging met chloorpotasch, de lede maten der dieren verst rkt. Voorwaarden van verkoop Oj5ofr.de kilo peri k°|o,38fr.dek°per5o kos 0,45 5 Ho-37 100 o,40 25 -)|o,35 400 T« voi'ki'i jsgon te Aalst, Del- haize Broeders C10, Molenstraat;te Lede, op den Bril te Wetteren, ter Markt te Assche, Gentsche steenweg te Ternath, alsook ter Samenwerkende Melkerijen te Lemberge.te Burst,te Moorsel,te Opwijck, en ook bij M.A. De Rijck-Limpens,winke lier te Aalst en bij Mej. A. Rabier drogiste te Lebbeke. is het beBte behoudmidd 1 van het hoit Bederfwerend. Ongediert vernielend. Verzekert een driemaal langeren duuraan het hout, en geeft eene schoone bruine kleur. Vervangt voordeeliglijk het teer en de olieverf. Vraagt voor zijne verschillige toepassingen, het prospectus Nr 4. Zilveren eermetaal ter Wereldtentoon stelling van Parijs 1900. Gulden eermetaal ter Wereldtentoonstel ling van Luik 1905. Chauline. Beschermt de zaaisels tegen de aanvallen der kraaien en andere vogels ook tegen de ziekte, verbetert de kwaliteit en vermeerdert de opbrengst. Belgische Maatschappij van Carbonyle Ilerve Frères Gollaert, TROOZ, (België) Depositaris Mr R. SCHELFHOUT Bouwmaterialen, Boudewijnkaai.8 AALST Aalst, Kattestraat 20, Telefoon 53 opvolger van IlippolyLe Lli CLERCQ, huis gesticht in 1848. Alle soorten van Kolen per wagon of schip. In het klein de beste voordeeligate Huis kolen, al brokken, tegen fr. 1,40 den liter van 50 kilos of 28 fr. de 1000 kilos, 'thuis geleverd en afgewogen, Gezuiverde Gas- coke, Braisea frangaises, Boulets, Antra- chiten, Briketten, gewasschen Brisetten, Smidskolen, enz. enz. GascoUe aan den zeilden prijs van het Gasgestich* NAAMLüüZE MAATSCHAPFIJ ingericht in i835. MAATSCHAPPELIJKE ZETEL Kleinen Zavel, 5, te Brussel. van NAAIMAOHIENEN aller stelsels en merken worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werhuizen der Aalst9, Albert Liónartstraat Spoedige bediening. - Goedkoop Hypothecaire uitleeningen zonder voor afgaande kosten bijzonderlijk voor het boutoen van xooonhuizen. De gelden worden naar gelang der werken, zonder kroosverlies, gestort). Wie het verlangt kan door de «Royale Belge y de uitkeering, bij overlijdens- geval, van het nog verschuldigde kapi taal, mits eene zeer gematigde premie doen verzekeren. Obligation gewaarborgd 1° door overeenkomstige hypothékaire uilleenin- gen en 20 door het maatschappelijkkapi- taal en de reserven. (18,000,000). Die obligatifin waarvan den intrest aan 3 V2 °/o wordt gesteld, zijn eene vaderlijke gelduitzetting van allen eersten rang. Kostelooze inlichtingen bij den agent der maatschappij voor het Canton Aalst. LeopoldiRt'aat, 5), AalMt. Alle werkdagen! 8 tot 9 uren vooimiddag van 4 tot 5 uren namiddag. HOOFDAGENT voor Verzekeringen tegen Brandgevaar, Ongevallen en op het Leven.

De Denderbode | 1912 | | pagina 4