Onze bevolking. EEN EN ANDEIt. Uurtabel der Missen Stad Aelst. CONCERT Allerhande nieuws. Volgens de nieuwe opgaven, onlangs in het Staatsblad verschenen, wordt de bevolking van België als volgt per pro vincie berekend Mannen Vrouwen Samen Antwerpen 4S0.573 488.104 968.677 Brabant 710.767 758.910 1.469.677 West-Vlaand. 432 462 441.673 874.135 Oost-Vlaand. 555.452 564.883 1 120.335 Henegouw 622.215 610.652 1.232.867 Luik 441.545 446.796 888.341 Limburg 140.014 135.678 275.691 Luxemburg 117.604 113.611 231.215 Namen 1180.158 182.688 362.849 Voor 't Rijk 3.680.790 3.742 994 7.423-784 Het land beeft in de laatste 10 jaren bijua 700.000 inwoners bijgewonnen. Niettegenstaande die merkbare ver meerdering van de bevolking, komt België slechts op den vijfden rang voor wat het percent van die vermeerdering onder de verschillende Europeesche lan den betreft. Ons land wordt voorbijge streefd door Duitschland, Italië, Neder land en Zwitserland. Onder de voornaamste gemeenten telt men Antwerpen 301.766 inwoners Meche- len 59.142 Turnhout 23.742. Brussel 177.078 Anderlecht 64.137 Etterbeek 33.227 Vorst 24.228 Elsene 72.991 Jette 14,782 Koekelberg 12.750 Laeken 35.024"; St-Jans-Molen- beek 72.783 Sl-Gillis 63,140 St-Joost- ten-Noode 31.865 Schaarbeek 82.480 Uk kei 26.979 Leuven 42,123 Nijvel 12.697. Brugge 53.285 Korlrijk 35.689 Oostende 42.207 Roeselare 25.026 leperen 17.409. Gent 166.145 Aalst 35.125 Sint- Nikolaas 34.774 Dendermonde 10.157. Bergen 27.828 Charleroi 28.177 Doornik 36.982. Luik 167.521 Hoei 14.545 Verviers 46.948. Hasselt 17.095 Tongeren 10,382. Aarlen 10.012. Namen 32.363 Dinant 7.690. De uitslagen der volkstelling zullen voor gevolg hebben, dat het aantal Volksvertegenwoordigers met 18 zal vermeerderd worden en 9 Senateurs. De 18 nieuwe Volksvertegenwoordi gers zullen moeten gekozen worden door de volgende arrondissementen Antwerpen 2 Mechelen lTurnhout 1 Brussel 4 Leuven 1 Veurne-Diks- muide-Oostende 1Roeselare-Thielt 1 Dendermonde 1Charleroi 2 Bergen 1; Luik 1 Tongeren-Maaseik 1. Volgens hetJournal de Liége een liberaal blad, zuilen 9 van dio zetels arm de katholieken ten goedo komen, 7 san de liberalen ec 2 aan de socialisten, zoo dat de meerderheid der katholieken 6 stemmen zou bleven zooais nu. Het Regenachtig Weder. De uitzonderlijke zwakke en zachte wiüter welke wij thans beleveD, lokt de vraag uit waaraan die overvloedige regen is toe te schrijven. De weerkundige autwoorden daarop dat dit toe te schryveu is aan de groote zakking der warmte op den Atlan- tischeu Oceaan, waaruit de Zuid wester wind ontstaat, welke de regen voor gevolg heeft. Niemand kan voorzien hoelang dien regentijd duren zal. Over het algemeen rekent men in December 12 vorstdagen en 10 sneeuw- dagen. Gedurende de Decembermaand van 1911 daalde de temperatuur niet een enkele maal onder 0 graden en viel er ook geene sneeuw. Sedert den vermaardgeblevenewinter van 1890, tydens den welken het 46 dagen aanhoudend vroos. hebben wij eigenlyk geen ergen wintermeer gehad. De koudste winter sedert dien was dieu van 1905, tijdens denwelken de gemid delden vorstgraad 8°71 onder O was. En gedurende dien winter hadden wij 21 vorstdagen en 11 dagen sneeuw. In 1904 was de hoogste warmtegraad 12°liet minimum was 4°5 onder nul. Er waren 7 dagen vorst en 4 dagen sneeuw. In 1905 was de hoogste middengraad 12°4 en gemiddelde laagste graad 6° onder nul. In 1906 was de gemiddelde hoogte graad 11°1de gemiddelde laagste graad was 8°7 onder nul Er waren 21 vorstdagen enllsneeuw- dagen. In 1907 was de gemiddelde hoogte graad 13°en degemiddelde laagtegraad 1°9 onder nul. Er kwamen 12 vorst- en 2 sneeuw- dagen. lu 1908 was de gemiddelde hoogte graad 11° en de gemiddelde laagtegraad 15° onder nul. Er kwamen 15 vorst- en 4 sneeuw- dagen. In 1909 was de gemiddelde hoogte graad 12°8 en degemiddelde laagtegraad 4°3 onder nul. Er waren 12 vorst- en 2 sneeuwdagen. In 1910 was de gemiddelde hoogte graad 12°8 en degemiddelde laagtegraad 3°9 onder nul. In December 1911 bleef het gemid deld 10°8 onder nul, en enkel in de meest blootgestelde plaatsen kwam er een geringe nachtvorst; de thermometer daalde niet onder nul. Wat de winter ons verder voorbe houdt moeten wij afwachtenhet schynt echter dat hij zijnen voorganger, den buitengewonen drogen zomer wil goed maken, en ons door meer dan over- vloedigen regen wil stillen. Het geluk is iets gansch betrek kelijks, schrijft onderanderen onze Confrater 't Land van Oudenaarde de groote zaak is zich zelf weten gelukkig te maken daar, en daar zit de knoop. Om daartoe te komen ken ik een mid del. O, zoo oud, zoo ouderwotsch, ik weet niet of't niet van mijn grootvader overgrootmoeder voortkomt; doch doet weinig ter zake ik geef ze gelyk ze is, en mag zeggen dat het mij oprecht deugd heeft gedaan Hou 't duivelken steeds uit uw hart, En matig uw verlangen Werkt door met vlijt; wat ge niet hebt Zal God uw gaarne langen, En wilt gij steeds gelukkig zijn, Met al uw kroost en neven, Och, sla dan uwon broeder bij Zoo leef, zoo ook laat leven Ja, in dit eenvoudig versje ligt veel waarheid, Zuiverheid van het geweten 1 Matigheid in alles 1 Betrouwen op God die onze Vader is. Barmhartig zün voor de anderen. Ziedaar wol de zuiverste bronnen waaraan de mensch geluk kan gaan putten. Gelijkheid. Er zijn duizenden brave christene menschen in de liberalo steden, die hunne kinderen naar de stadsscholen niet kunnen zonden, omdat ze effenaf liberaal zijn en die ze dan ook sturen naar christene scholen. Ja, maar let nu eens goed op Het stadsbestuur geeft geen roode duit aan de katholieke scholen, zoodat de katho lieken ze byna heelemaal uit hunnen eigen zak moeten houden zoodat de katholieken daar tweemaal moeten be talen. 1° Onder den vorm van belasting om do stadsscholen te uuderhoudeu, lij ten 2° um hunne eigene scholen to be kostigen. De liberalen integendeel hoeven maar eens te betalen. Is dat nu rechtvaardig Welnu dat wraakroepend onrecht moet veranderd worden Iedereen moet geheel vrij zijn, zijne kinderen naar de school te sturen die hy verkiest, en de school moet kosteloos zijn voor iedoreen. «Dat willen de katholieken met hunne nieuwe schoolwet ze eischen gelijk heid en vrijheid voor iedereen en dat ia niet to veel en dst moet ieder eerlijk mensch verslaan, De vrije school ca de officie. Ie school moeten op gelijken voet door Staat, Provincie en Gemeente óh<W- steund worden, dat is recht en redelijk. Prolétnïres. Citoyen Jules Destrée, volksvertegenwoordiger van Char leroi, is naar Zwitserlad vertrokken. Citoyen Pastur, bestendig afgevaardigde van Charleroi, is hem daar gevolgd, om samen de genoegens van den wintersport te genieten. Citoyen Vandervolde heeft zyn winter kwartier te Londen betrokken. Le Peuple en Vooruit maken daar geen melding van. Natuurlijk ze zouden er achter moeten zetten en het werkvolk creveert in vungo holen en straatjes... In tien Borinage. In alle kalmte duurt de staking, dio nu als alge meen mag beschouwd worden, voort. Er worden voortdurend nu hier en dan daarvergaderingen gehouden. Toch wordt er van vele kanten gepro testeerd togen die staking, zoowel van de zijde dor werklieden als van die der burgerij en zelfs der roode coöperatieven, dio vin den dat do staking voor hen niet al te voor deel ig is. Daarom denkt men dat, eer liet eonige dagen verder is, velen het ordewoord zul len breken. Citoyen Pépin heeft het leelyk mispeu terd bij vele stakers, door zijne redevoe ring, Zoudag te Paturages gehouden. Ik begryp duidelijk deze staking, zegde hij wij vragen geene verhooging, maar alleon dat men ons per 8 dagen en niet per 14 dagen betaio En dat zegt by, op het oogenblik dat de mijnbestuurders zekere categories van werklieden met narne de hiércheurs (kar- revoerders) verhooging toezegden. De suiker. In 1912 is het hon derd jaar geleden dat de suiker van alge meen gebruik werd. Het was in het begin van 1812 dat men den beetsuiker ontdekte, waardoor de schaarsch zynde rietsuiker werd aangevuld. In dien tijd werd de suiker als snoepgoed of als geneesmiddel beschouwd. Langen tijd was de suiker alleon verkrijgbaar by de apothekers, en hij werd verkocht aan 28 fr. tiet pond. De prijs daalde vervolgens tot op 4 fr. Na de onidekking van Margraf daalde de prijs op ongoveer een frank, en werd de Buiker een onmisbaar voedsel dat elkeen zich kon aanschaffen. Altijd lager! Het liberalismus zakt maar altijd lager en lager. Het heeft al zijne princiepen voor de voeten van het soeialismus gelegd, en afstand gedaan van alle poletieke heerlykheid. Nu gaat het verder nog. Luistert. Nieuwjaarsdag komt de gemeenteraad van Lakr.n bijeen. Er is daar een liberale burgemeester, in do Koninklijke residentie. Die man heeft zoo dikwijls do gelegenheid van den Koning te moeten huldigen. Nu een socialist na zijn eedaflegging riep uit volle borstVive la Rèpublique sociale Leve de sociale Republiek 1Zooveel alsWeg met den Koning I En do burgemeester ZWEEG 1... Geen woord om in den ge meenteraad der Koninklijke residentie den Koning te wreken Plat op den buik voor de socialisten 1... Hoe laag, boe laag het liberalismus daalt! Alles voor de vriendjes. De blauwe en roode gazetten klagen steeds dat zij geene plaatsen krijgen daar waar liberalen zyn die hun paart vragen, bijvoorbeeld in de gemeenteraden. Er zijn reeds verschillende steden waar de schepenen gekozen werden en waar ka tholieken in den raad zetelen Zouden ons de gouzenvodden niet kunnen zeggen hoe veel katholieke schepenen er gekozen wer den daar waar liberalen en socialisten carteleeren Wij zullen lang naar antwoord wachten, niet waar, groene Stien D© slnrnp van VOORUIT Toen tijdens do gemoentekiezing van Brugge, kristen-demokraten en liberalen een aantal zetels bemachtigden in den gemeenteraad, dank aan de macht van het geld, dan jubelde Vooruit met de overwinnaars mede. Maar nu dat de kristen-demokraten hoofdmannen van Brugge den gowezen speelhuishouder Marquet hunnen steun verleencn in ruiling van 5 frankstukken welke hy hun zoo kwistig schonk, valt Vooruit tegen hen uit, en verwijt hun geld aan te nemen dat in een speelhuis gewonnen werd. Hij raadt hun spottend aan zeiven zekere bedrijven aan te gaan, welke min zedelijk maar zeer winstgevend zijn. 't Is bloedig maar verdiend. Meteen bekent Vooruit dat de over winning der kristen-demokraten te Brugge op onzedelijke wyze verkregen word. Goed om aan te stippen In haar nummer van Maandag zegt La Flandre Libérale nog dat de heer Marquet geen gewenschto kandidaat is voor de liberale party. Wellicht wordt hy een gewenschte kandidaat voor de Brugsche kristen- demokraten. Deze hebben wel een fontein van welsprekendheid, maar ze zouden nog liever eene goudfontein hebben. Fondsenblad. Een schoon overschot. Het Staat®bkd van Zaterdag kondigt- de wet af, waardoor de slotrokening van liet staats'oud jet voor het jaar 1907 goedge keurd wordt, bear-iit -blykt 4at-in-óyU)e&r,- voor de gewone diensten, de ontvangsten 617,808,303 fr. 95 beliepen, en de uitgaven 615,237,119 fr. 57 zoodat croon overschot was vau 2,571,184 fr. 38. Onder het libe raal ministerie 6loton de budjetten gewoon- lyk met tekorten, waarvoor altyd nieuwe lasten moesten gevonden worden. Eene groote waterleiding. Bij koninklijk besluit van 18 December wor den als van openbaar nut verklaard, de werken voor hot loggen eoner waterlei ding tot het aanvoeren van Ukkel naar Gent, van drinkwater, ten behoeve dei- in wonors van de steden en gemeenten, Gent, Brugge, Oostende, Blankenberghe, Asache. Aalst, Dendermonde, St Gillis-bij- Denderraonde, Lebbeke en Sint-Nieolaas. met welke de Compagnie intercommunale Bruxelloise des eaux a vergunningsvor- dragen beeft gesloten. De Compagnie intercommunale Bruxel loise des eaux wordt gemachtigd de onteigening, wegens openbaar nut, te ver volgen, van de gronden, noodig voor het uitvoeren dezer werken. De waterleiding zal naby het gesticht van Lededcrg onder de Schelde door het grondgebied van Gent bereiken en dan voortgelegd worden langs de verschillige straten naar Mariakerke. Een reusachtig werk, zooals men ziet. Overstroomïngen. Het tempeest dat op liet einde van verleden week woedde, heeft veel regen medege* bracht. To allen kante ziet men het water in de velden staan. De grachten zyn boordevol en loopen over het water staat in de voren on de hoofdeinden staan onder. Do moerschen zijn natuurlijk over stroomd, want do Schelde te Gent kan het water niet intijds verspelen dat van alle kanton toekomt. In de Schelde stroomafwaarts Gent, staat de Schelde zoo hoog als het maar kon daarmede kunnon de sluizen niet open door welke het water der meerschen in de schei- do moet af loopen. Tus8chen Wetteren, Kalcken, Overmei- re en Uytbergen staan de uitgestrekte meerschen onder. De vaart van Kalcken ligt gansch volde scheepvaart erop is onderbroken. in de parochiale Kerken van Aalst. Kerk van Sint-Martinus Zondagen 5, 6, 7, 8, 9, 11 ure. Weekdagen 5 6, 6 7, 7 8, 10, ure. Kerk van St Joseph Zondagen 5 '/j, 7, 8 9 11 ure. Weekdagen 6, 6 7, 8, ure. Kerk van Mylbeke Zondagen 5, 6 7 i/„ 9, ure. Weekdagen6, 7, 8, ure. o()o— Luisterrijk Kunst en Liefdadigheids In de Groote Feestzaal van 't STADHUIS, ten voordeele der Armen, bijgestaan door de Damen van Liefdadigheid Op MAANDAG 12 FEBRUARI 1912. om 17 uur heel stipt. IngangskaartEerste rang Fr. 3.00 De kaarten van eersten rang zullen op Zondag 11 Februaji 1912, ten Stadhuize, (Kleerkamer) van 10 uur tot 's middags, kunnen verwisseld worden, mits opleg van van 1,00 Fr. tegen kaarten voor voorbohoudene,genummerde plaatsen. Hoest, valling of verkoudheid, pastillen Keating. Zie annoncen. Het huis C. Praet-De Witte is lang3 de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° O. Zaterdag avond, om 11/12 ure, is het jachtwiel der machien gesprongen in de stoomzagerij van de gebroeders Cornelis; wonende te Meerbeko, Hallelaan. Een der wegvliegende stukken trof den werkman doodelyk; hem werden de laatste HH. Sa cramenten toegediend. Zijn toestand is ho peloos. Zekere Van Tittelboom van Borsbeke, die een jaar gevangenisstraf uit te doen had, wegens messteken toegebracht aan Kamiol Vander Pulst, is op het oogenblik, dat hij wilde vertrekken door de gendar men Van Overmeire en De Meulemeester nabij de statie van Herzele aangehouden geworden en naar het gevang van Oude naarde overgebracht. Op Driekoningenavond kwamen Ka- miel Van Lippevelde, 18 jaar en Viktoor Van Huycke, 17 jaar, beiden woonachtig te Schoonaarde, in de Langestraat, dronken in de herberg van Emma Van den Neste binnen en hebben er den baas en de her bergierster zoodanig mishandeld, dat bei den bedlegerig zyn. De gendarmen van Dendermonde zyn ter plaats een onderzoek komen doen. Zaterdag avond rond 6 uur, bood zich een jongeling van ongeveer 21 jaar, in den winkel aau van Mr Emiel Loret, juwelier, Franz Courtensstraat te Dendermonde, en vroeg om een gouden uurwerk to kiezen, dat zijne moeder 's anderdaags tou komen halen. Mr Loret liet den liefhebber eenige horlogiën zien, waarvan er eon in zynen smaak viel maar terwijl de juwelier zich omdraaide om nog andere te nemen, nam de kiiënt 2 uurwerken van den toog, sproDg buiteihêe deur- v:: vas-dasr- op-sije- Mr Loret liep den dief achterna die in de richting van Grembergen reed, doch kon hem niet inhalen. Er stond hem dan mets anders te doen dan oono klacht by de poli- cie in te dienen. De gestolen uurwerken hebben eene waarde van 130 fr. Abonnenten Gedenkt u dat eene enkele doos der Borstpillen Waltery, altyd voldoende is om den veroudersten en pijn- lyksten hoest te genezen. 1 fr. de doos. To Laken was een dief binnengeko men in den winkel van eenen barbier-her bergier. Deze kwam half gekleed naar be nedon, gewapend met zynen revolver en houdende in zyne hand eene brande lamp. De dief sloeg die op den grond, gelukkig zonder dat zy ontplofte. Dan ontstond een gevecht lijf om lyf tusschen do twee man nen, onder 't welk de dief zelfs revolver schoten loste. De barbier werd slechts aan do wang geraakt, maar het gerucht wekte de aandacht van politieagenten, die den dief aanhielden. Een soldaat wilde op de Noordlaan te Brussel een snel rijdende auto mijden, maar hierdoor kwam hy een vcloryder in den weg. Beiden vielen en verdwenen onder de automobiel, die niet spoedig ge noeg had kunnen stoppen. De soldaat en de cyclist, een jonge boodschapper, werder. nog al erg gekwetst. Arnaehisten. Wy hebben gemeld dat te Brussel een persoon aangehouden werd, onder verdenking de hand gehad te hebben in den aanslag van Luik. Het ia bewezen dat de aangehoudene, Ballin geheeten, zich don dag van den aan slag te Luik bevond. Hij was er uit Seraing toegekomen. Een uur en half na den aan slag keerde hy terug in het hotel waar hy verbleef. Den volgenden dag zegde by naar Brussel te vertrekken, doch nam zijn intrek in een familiepensioen der rue Bassenge tijdens don volgenden nacht plunderde hy een Russisch student, die zich den volgen den dag naar Silezië moest begeven. Dit toont in elk geval reeds aan dat Bal lin een gevaarvol persoon was die moest worden aangehouden. Ballin sprak, enkele dagen na den aanslag, over samenstelling der boiu en scheen vooral belang te stellen in de ondernomen opzoekingen. Te Brussel pochte hij er op, daders van den aanslag te kennen en in zijne kamer vond men eon handboek voor het vervaardigen van bom men Ballin is electrician, zeer verstandig en bekwaam een bom te vervaardigen. Hij zou den aanslag hebben gepleegd om geld te verkrygen van andere cinema-be stuurders die hy, denkt men, zou hebben bedreigd hunne lokalen eveneens te doen springen. Een persoon zegt dat Ballin moet hebben gezegd dat de bom was geregeld niet om rond 9 ure te springen, maar wel rond 1 uur 's nachts, wanneer er geen volk meer zou zijn geweest. Toch mag er nog niet worden bevestigd dat Ballin de beschuldigd zou wezen. Zaterdag avond, rond 5 ure, is in de fabriek van M. Leon Boone, te Meuleboke, bij de statie, een vroeselijk ongeluk ge beurd de werkman Gustaaf Macrtens is medegerukt mot eenen riem en letterlijk den arm van liet lichaam gerukt. Eene doombuis is door het geweld ont ploft. De ongelukkige is vader van 3 min derjarige kinderen hij was op den slag gedood. De droefheid der vrouw, Marie Timmerman, is onboschrijflyk. Men heeft zijn lyk naar het hospitaal overgebracht. Zondag, geheol den dag, was de totloop van liet volk zeer groot. Duizenden en dui zenden gingen naar het hospitaal om den ongelukkigo te aanschouwen. Zijne dochter is ook werkzaam in de fa briek van M. Leon Boone en hot ongeluk van haren vader vernemendo viel zij in on macht. Men hoeft haar in eene naburige herborg gedragen. De man was van allen bemind en was eenen oppassende en naarstige werkman. Hij is 34 jaar oud. In den loop der vorige maand werd or melding gemaakt van do aanhouding eener bende mannen en vrouwen, die zich vooral op het stelen of verhelen van papie ren waarden toelegde. Zes leden der bende zaten reeds in de ge vangenis, maar nog zócht men naar den by- zonderste, zekere Van Eock, die sedert de inechtenisneming van zijne vrienden, voor zichtig genoeg was, zich niet meer in zyne woning te vertoonen. Zijne minnares, die onder de aangehou denen was, wilde of kon niot zeggen, waar hy te vinden was. Eindelijk Zaterdag rond middernacht werd hij gezien door den politieofficier, op hot oogenblik dat hij in een auto taxti stapte. De officior sprong in een andere en nu begon eeno ware uutokoers, tot op eene plaats waar Van Eek uitstapte er. de vlucht meende te nemen. Dat lukte niet. De agent kon hem tijdig bij de kraag grijpen, hem na een kort ge vecht hem inpakken en naar het politiebu- reel brengen. Van daar werd hij na een korte onder vraging eveneens naar de gevangenis van Vorst gezonden. Een nieuwe aanhouding werd te Brussel gedaan in zake de bende titeldieven en verliolers, Maria L., de minares van Van Eeck, zoodat liet getal der aangehou denen nu reeds zeven bedraagt. De huiszoe kingen duren voort, voornamelijk in de koffiehuizen, waar zij hunne zaken dedon of de pakken gestolen titels in bewaring lieten. Tot hiertoo zyn er de agenten nog niet in gelukt, de weerden te vinden. Men verkocht in 1911 in de mijn van Oostende voor 5 millioen 804,665, 79 fr. vi8cb, voor 405,124.63 meer dan in 1910. De Belgisc - vissers kv. amon in die "om uoor 4 millioen 730,025 fr. 29 on de vr. de yissehera-reer imlhoee 074,940 fr. Een comiteit is tot stand gekomen, met het doel een denkmaal o. te richten ter eere van de slachtoffers der zee. De Koning heeft aan het inrichtingscomiteit per tele gram laten weten, dat hij er den eersten steen zal komen van leggen, hetzij op het kerklu.f, hetzy op den zeedyk. Een groep zeelieden heeft het op zich genomen om door openbare inschrijvingen do noodigo golden te verzamelen tot het oprichten van het gedonkteeken. Op 3 Koningen nacht rond 1 uur van don morgend, is te Aygem op de wijk Eets- veldo een hooimijt afgebrand, ten nadeele van zekeren De Ryck. Men schryft den brand aan kwaadwilligheid too. De gendarmerie van Herzelo heeft tei plaats een onderzoek gedaan. Van zyn werk komende is Omer Van de Weghe, to Velzike, 's avonds aangerand geworden door drie onbekende sdbelmen. Hij was vergezeld door een meisjo. De aan- vallers stolen een pak klcedingstukken dat het meisje aan de hand droog. De aanran ders vluchten dan weg. De gendarmen on derzooken. In eene stoomzagerij te Ieperen, legde de mecanicien de working van 't ma chien aan zijne vrouw uit. Eonsklaps werd zijn schort gegrepen door een der wielen. Hij word meegetrokken en tegen de zaag gedrukt, zoodat zijne armen, borst en gelaat als in stukken worden gesneden. Men stelle zich het tooneel voor, dat hierdoor plaats had. M. Crèvecceur, bedionde aan de werkhuizen Finet te Jambos, had over eenigen tijd eeno kunstbewerking onder gaan. Sedert dien tijd was zijn karakter somber geworden. Toen zijne vrouw dezen morgend van eene begrafenis terugkwam, zag zy haren echtgenoot niet meer. Zij dacht dat hy in de nabijheid was. Eonsklaps opende zy oene kamer en zag haren man dood ten gronde liggen, in eenen plas bloed. De ongelukkige had zich in een aanval uan zyne ziekte, de koel met een scheermes doorgesneden. Dit drama heeft eene groote ontroering in de gemeento verwekt. De man dio 35 jaar oud was, laat een meisje vun 4 jaren achter. I>e Werktilukiug iu de Borinuge. De toestand van Zondag. In de vergadering van Zaterdag te Hornu gehouden werd de voortzetting der werkstaking gestemd door door 18 stem men tegen 3 en de voorstellen der patroons verworpen door 16 stemmen tegen 5 ont houdingen, Onder de onthouders was de syndikale groep van Thuliu. De besluitsels der vergadering werden door meer dan 3,50J myn werkers toege juicht. De mynwerkers hebben de volgende eischen aan de mijnbestuurders voorgelegd: 1. Betaling der loonen alle Zaterdagen der week.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2