KEATING PASTILLES Rlil'AIUTIIÏN Frankrijk Duitschland. ROOZELAARS ZIJ££,E S0UPERT&NOTTING Goede Zaailanden PERCEEL LAND Venditie MEUBELS, een perceel Bouwgrond licitatie. Boomverkoopin|g Openbare Verkooping M E E B S C H ZAAILANDEN Winkel en Herberg TE HEREN. Te huren terstond. Steengruis. - Wo"" - Maatschappij SINGER Landbouwers 1 Hel Melkvoeder Gailly Zeevischhandel DE NOORDZEE 11. Arys-De Paepe. CARBOiWLE 2. Vermeordering van loon voor alle mynwerkliedon. 3. De opzeg zou acht dagen op voorhand geschieden. 4. Het bekomen van hun kolen aan zeer verminderde prijzen. Zondag was het in de kolenstreek zeer kalm 's namiddags had te Jemappes eene betooging plaats. Heden namiddag wordl in het Volkshuis te Hornu eene nieuwo vergadering gehou- don door afgevaardigden van het Verbond der Mynwerkerssyndikaten, om den toe stand te bespreken. Zondag hield het Vorbond der mijnwer kers van den omtrek van Charleroi eene belangrijke vergadering, waarin de t-s nemen maatregelen in den huidigen toestand onderzocht werden, door hét geschil ontstaan in de Charbonnage du Roton van de Masses-Diarbois Farciennes, van de Petit Try te Lam- busart en te Fontaine l'Evêque. Do werklieden dezes zes putten eischen de wekclyksche betaling, en vragen dat de nederdaling geschieden zou om 6 ure in plaats van om 6 1/4 uur. Zij teekenen ook verzet aan tegen den loonaftrok welke sommige patroons willen invoeren. Do toestand is in do Borinago hetzelfde gebleven. Te Boussu zijn GO stakers meer. Te Wasmes, heeft do hoofdman van het socialistisch syndikaat aan zijne aangeslo tene leden gevraagd wat zy willen de weerstandkas is ledig en er blyft niets anders over dan hulp to vragen aan den Internationalen Werkersbond, dat later net het geleende geld zal terug eisschon. Die raededeeling verkoelde merkelijk de geestdrift dor stakers. De patroons van Farciennes en omstre ken houden zich aan het betalen; op den 10 en 25 van elke maand. De schoonste keus van Mouseline voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst. Elkeen zal zich nog de schrikkclyke moord herinneren, gepleegd op mad. wed. Delattre, te Goegnies-Chaussée. Drie kerels werden aangehouden en dn vierde, de voor naamste plichlige, Karei-Louis Detant, bleef onvindbaar. Men volgde het spoor van dezen bandiet in Frankryk, doch slechts enkele dagen, vernam men dat hy in den omtrek van 's Gravenbrakel ronddoolde. Vrydag avond werd in de bosschen van Ophain-by-Nyvel een klopjacht ingericht. De gendarmen overvielon Detant die dron ken was de kerel was aan het wildstroo- pen. De gendarmen hielden hem aan, hy maakte geonen tegenstand. Zijn vader die hem juist gold bracht was getuige van zyne aanhouding. Zaterdag morgend werd hy naar het gerechtshof te Charleroi gebracht en door den onderzoeksrechter Losset ondervraagd. Vreeselijk spoorwegongeluk. In do kleine statie van Coquetiers, op twaalf kilometers afstand van Parijs, is Zaterdag avond con reizigerstrein ep eonen anderen reizigerstrein gebotst. Negen per sonen verloren het levon en talryke werden gekwetst. Het was juist 7.58 ure toen de trein 535, uit Parijs om 7.30 vertrokken, in bestem ming voer Gargan, zich in de statie van Coquetiers, aan do brug bevond. De trein wachtte er een signaal af om voorts te rijden, maar eerst moest een trein i« bestemming voor Parys het enkel spoor, voorbij Coquetiers, verlaten bobben. Een tweede trein, een direct, voor de zelfde bestemming, kwam in volle snelheid de statie binnengeatoorad en botste met geweld op den bommeltrein. Oorverdoovcnde kreten werden geslaakt, men hoorde alles kraken. Do lokomotief van den aangentoomden trein was door de fourgon van den 535 gedrongen on had een tweede klas rytuig samengeduwen. De fourgon van den tweedén trein was in een derde klas rijtuig van denzelfden trein gedrongen. Op de lokomotief zag men Gestel en Petitpas, de mekanicien en chauffeur lig gen. Beidon waren ongedeerd. Dadelijk kwam er hulp veel reizigers waren uit do verschillende kompartimenten gesprongen en liepen het veld in. Er waren voorzeker gekwetsten by. Men begon de reddingswerken en zeven lyken werden van tusschen de splinters en poutrels gehaald. Het waren die van luitenant Dutrieux, van liet garnizoen van AndelysMad. Glo- pun en hare dochter en zoon, Alice, 15 en Maurits, 22 jaar oud Mad. Flebel, doch ter van den burgemeester van Livry M. Gilbert Mahieu. Een zevende lijk werd nog niet herkend. Men schat liet getal gekwetsten op 20, waaronder een hunner in hopeloozen toe stand verkeert. Reeds om 12 ure 's nachts was het par ket ter plaats. Do mecanicien Gestel is ter beschikking gestold, voor doodsoorzaak door onvoorzichtigheid. Naar het blijkt zou bij wel de lichten van den stilstaanden trein bemerkt hebben, maar tengevolge van den lichten mist be drog hij zich. Hij vertraagde den gang en verkeerde zelfs in het gedacht dat liet do lichten van den trein waren, voor Parys bestemd. De stoker geeft donzelfden uitslag. Bei den zouden elkaar op den trein geraad pleegd hebben over die signalen. Intusschen was het echter te laat. Het getal slachtoffers was Zondag avond tot negen geklommen. Men had nog een lyk van onder de locomotief gehaald. De gekwetste die zoo erg gesteld was, is in het gasthuis van Lariboisière overleden. Zondag avond was de dienst op verschil- londe lijnen hersteld. Sneeuw en liegen. In heel het Roergebied is Zondag namid dag de sedert dagen aanhoudende regen omgeslagen in sneeuwtempeest, waarop te gen den avond vorst volgde. Wegens den regen is de Moezel zoo boog geklommen, dat de scheepvaart is stil ge legd. De Lahn is buiten hare oevers getreden en heeft te Diezalle kelders ondergezet. Te Glanbach na storm, hagel en sneeuw, volgde ccne regenbui, zooala van men- schengehougen nooit gezien werd. In het Warra-dal woedde een verschrik kelijke sneeuwstorm, waardoor thans alle telegraphisch en telefonisch verkeer onder broken is. Sedert Zaterdag avond sneeuwt het onaf gebroken te Berlyn. Zondag namiddag was de weergesteltedis 40/0 onder nul. De bladen melden hevige stormen en sneeuw te Cuxhaven, in het Zwarte woud in de Eiffol. HOPMARKT. ANTWERPEN, 9 Jan. Men kwo- teertAalst beschikbare 232.a 235. Feb .-Meert 232.a 235.nieuwo oogst 120. a Poperinghe beschikbare 232.— a 235. - Fob.-Mecrt 232.— a 235.nieuwo oogst 120.a Markt standhoudend. Oe vermaargte en geboomte verscheidenheden van te LUXEMBURG,(G.Hertogd -g Leveranciers van 6 Koningshoven. Eerste Specialist ingericht sedert 1855 Schoon geilustreerde Prijscourant FRANCO. REKLAAM COLI 20 Dwerg of 15 klimend® Rozelaars 9 Frank Franco. OPENBARE VERKOOPING van te Chergcamp. De Notaris TIBBAUT zal openbaariijk verkoopen Eerste koop. Een perceel zaailand ts Cherscamp, wijk Boeygem, aan de Bille- gemstraat, sectie E, nummer 440A, groot 24 aren 50 centiaren. Gebruikt door Alfons Roels. Onmiddelijke ingebruiktreding. Tweede koop. Een perceel zaailand, wijk Boeygem, sectie E, nummer 460B bis, groot 21 aren 70 centiaren. Gebruikt door Ch.-Louis Van Leuven. Onmiddelijke ingebruiktreding. Derde koop. Een perceel zaailand, wijk Boeygem, sectie E, nummer 3g8Bis, groot 9 aren 90 centiaren. Gebruikt door Ch.-Louis Van Leuven. Onmiddelijke ingebruiktreding. ZITDAGEN Instel Woensdag 17 Januari Verblijf Woensdag 31 Januari'912 Om 2 ure namiddag ter herberg van Frans Matthys-Van der Scheuren, te Wi chelen Statie. Ei zal geen derde zittag plaats hebben. 1/2 °/0 instelpenning te winnen. OPENBARE VERKOOPING van een welgelegen te ERPE, Meirestraat. De Notaris Oscar TIBBAUT te Aalst, zal op nagemelde zitdag in het openbaar verkoopen Gemeente Erpe. Een perceel land gelegen op het Bosch- veld, genaamd Den Bek groot volgens meting 17 aren 97 centiaren en gekadas treerd wijk C, nummers 952 en 953, palende ten ooste aan den heer Frans Van Droogenbroeck, ten zuide aan den heer Albien Van Vaerenbergh, ten weBte aan den heer Franciscus Roelandt en ten noorde aan de Meirestraat. Gebruikt door den verkooper heer Charies Louis Van den Steen. EENIGE ZITDAG: Dynsdag 16 Januari 1912 Ten een uur namiddag ter herberg van den heer Charles-Louis Van den Steen, te Meire, aan het Dorp. N.B De studie van Mr Oscar TIBBAUT is overgebracht ten kantore van wijlen den notaiis De Gheest, te Aalst, Keizerlijke Plaats, nummer 31. van 20 koopen Kanada-, 43 koopen Eike-, 17 koopen Beuke- en 18 koopen Meleizeboomen en 55 koopen Eisen en Esschen8chaarhout, te Mcldert, op en rond Cravaalbosch, op Maandag 22 Januari 1912 om 9 uten 's morgens, te beginnen aan de huizekens, door 't ambt van den notaris BRECHPOT ts Aalst. VENDITIE VAN herberg- en winkelgerief, te Meldert, Dorp, ten huize van M Michel Vermoesen, op Dijnsdag 16 Januari igi2, om 9 uren 's morgens door 't ambt van den notaris BRECKPOT, te Aalst. Bij licitatie OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Nieuwbeekstraat. De Notaris MEERT te Erpe, daartoe benoemd, by vonnis verleend door de rechtbank van eersten aanleg, zetelende te Deddermonde den achtsten December 1911 zal met de pleegvormen der wet van den twaalfden Juni 1816, openbaariijk verkoo pen Stad Aelst. Een welgelegen perceel bouwgrond, ge legen ten voorhoofde aan de Nieuwbeek straat. gekend bij kadaster sectie a nummer 2217W, groot volgens meting 26 aren 49 centiaren, palende ten noorde den heer Odilon Van der Scheuren, te Aalst en de baan, ten ooste der. heer Leon Van Over- straetin, ten zuide den heer Cheri Schelf hout te Aalst en ten weste de Nieuwbeek- straat. Verdeeld in veertien loten. ZITDAGEN Instel Zaterdag 27 Januari Verblijf Zaterdag 3 Februari Telkens om 2 uren namiddag, ter zit tingzaal van het vredegerecht te Aalst. Voor verdere inlichtingen en nazien van het plan, zich te wenden ter studie van genoemden notaris. De notarissen DE VIS te Aalst, en SOETE te Lede, daartoe in rechte be noemd zullen openbaar verkoopen, ten gehoorzale van het Vredegerecht te Aalst. 1. Een huis en erve, te Wanzele, wijk Stuyvenberg, eenige sectie, n. 161c en i6id, groot 11 aren 80 centiaren. Een perceel land, te Wanzele, wijk Bellegem, eenige sectie, n. 162. groot 12 aren 40 centiaren. 3- Een perceel zaailand te Wanzele, Molenstraat, eenige sectie, n. 598E, groot 22 aren. 4. Een perceel zaailand, te Wichelen Papestraat, sectie B, n. 147a, groot 12 aren 20 centiaren. 5- Een perceel zaailznd, te Wichelen, op hetEUrot, sectie B, n. 1759, groot 13 aren 3c centiaren. ZITDAGEN: Instel Zaterdag 13 Januari Verblijf Zaterdag 20 Januari I®12 Telkens om 2 uur namiddag. te MoorselBaerdegem en Meldert. De Notaris DE VIS te Aalst, zal op Dijnsdag 30 Januari 1912, om 8 uren 's morgends openbaai lijk verkoopen 50 koopen kanadas, 8 koopen beuken, 7 koopen eschen, 4 koopen abeel; 11, 4 koopen eiken metende tot 2,27 m. omtrek en verscheidene koopen schaarhout en snoei. Men zal begim en te Moorsel, Gerre- kauter aan den eigendom van de Weduwe Louis Moens-Buyle en de orde van de aftichen volgen. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal open baar ijk verkoopen Oemente Herdersem. 3 goede partijen land aan den Breede- weg ieder groot volgens meting 3o aren 92 cent. en volgens kadaster 33 a. 30 cent. In gebruik bij de Wed. Callebaut te Wieze. Zitdagen Instel Maandag 5 Februari Verblijf Maandag 19 Februari l912 Om 2 uren namiddag ter herberg van Leon Muylaert te Herdcrsem aan de kerk. OPENBARE VERKOOPING van eenen te Hl OOR 8 E E De Notaris DE VIS, te Aelst, zA ten verzoeke van wion het behoort, open baar verkoopen Eenigen koop. Een Hooiland, gelegen te Moorsel, Haveren Bosch, bekend ten kadaster sectie E, nummer 78bis, groot 36 aren, palende noord en oost Mijnheer Hector DeCraecker te Brussel, zuid De Gols-Bosteels, dé Weduwe en kind te Aelst,, en Dame Van Loo Pickaertte Gent,westPetrus-Josephus Van den Bossche-Cornelis, te Moorsel en anderen. Op te leggen boomprijg fr. 350. Onmiddellijke ingebruiktreding. Eenige zitdag: Maandag 15 Januari 1912. Om 2 uur namiddag, ter herberg In den Donkeren Put, bij de Weduwe Charles-Louis Be Kop, te Moorsel, Kruis» OPENBARE VERKOOPING van goede t© MOORSEL. De Notaris DE VIS, te Aelst, zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, open baar verkoopen Gemeente Moorsel. Eerste koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel, wijk Kattenbroeck, bekend ten kadaster sectie D, deel van nummer 288, groot volgens meting 25 aren 53 centiaren,palendenoorddeLosbaan oost de erven van Wichelen, zuid volgen de koop, west de Kalseide naar Herder- sem. In gebruik bij de Wed. Charles-Louis Arys te Moorsel. Tweede koop. Een perceel Zaailand, gslegen te Moorsel, wijk Kattenbroeck, bekend ten kadaster sectic D, deel van nummer 288, groot volgens meting 28 aren 57 centiaren, palende noord voorgaan- den koop, oost de erven Van Wichelen, zuid den volgenden koop, west de Kalsei de naar Herdersem. Derde koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorssl, wijk Kattenbroeck, bekend ten kadaster sectie D, deel van nummer 288, groot volgens meting 28 aren 57 centiaren, palende noord voorgaanden koop, oost de erven Van Wichelen, zuid volgenden koop, west de Kalseide naar Herdersem. Vierde koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel, wijk Kattenbroeck, bekend ten kadaster sectie D, deel van nummer 288, groot volgens meting 28 aren 57 centiaren, palende noord voor gaanden koop, oost de erven Van Wichelen zuid Désiré Vermoesen, west de Kalseide naar Herdeisem. De 3 voorgaande koopen in gebruik bij Jean Van Bremt, te Moorsel, Vijfde koop. Een peiceel Zaailand, gelegen te Moorsel, beneden het Dorp, bekend ten kadaster sectie C, deel van nummer 507E. groot volgens meting 25 aren 93 centiaren, palende noord den Steenweg van Aelst naar Moorsel, oost M. Van de Maele te Aelst, zuid M. Rogiers- Duerinck te Gent, west volgenden koop. Zesde koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel, beneden het Dorp, bekend ten kadaster sectie C, deel van nummer 507E, groot volgens meting 25 aren 93 centiaren, palende noord den Steenweg van Aelst naar Moorsel. oost voorgaanden koop, zuid M. Rogiers- Duerinck, west Frans De Hauwere-De Gols te Wieze. Zevende koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel, beneden het Dorp, bekend ten kadaster sectie C, deel van nummer 507E, groot volgens meting 25 S5 centiaren, paler.de noord den Steenweg van Aelst naar MoorBei.oost De Hauwere- Dê Golft, zuid CamiJle Gousseuate Denderhautem en Van Nuffel-Van de Velde en west den volgenden koop. Achtste koop. Een perceel Zaailand, geitgen te Moorsel, beneden het Dorp, bekend ten kadaster sectie C, deel van nummer 507E, groot volgens meting 25 aren 85 centiaren, palende noord den Steenweg van Moorsel naar Aelst, oost den voorgaanden koop, zuid Van Nuffel- Van de Velde, west den volgenden koop. Negende koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel beneden het Dorp, bekend ten kadaster sectie C; deel van Dumrner 507B. groot volgens meting 25 aren 85 centiaren, palende noord den Steenweg van Aelst naar Moorsel, oost voorgaanden koop, zuid M. Carryn en Van N iffel Van de Velde, west volgenden koop. Deze 5 voorgaande koopen zijn in gebruik bij de erven De Vos, te Moorsel. Tiende koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel, beneden het Dorp, bekend ten kadaster sectie C, deel van nummer 507B, groot volgens meting 25 aren 85 centiaren, palende noord den Steenweg van Aelst naar Moorsel, oost voorgaanden koop, zuid M. Carryn en Van Nuffel-Van de Velde, west de Weduwe P. J De Wever en kinderen. In gebruik bij De Vos en Camiel Van der Vorst. ZITDAGEN'. Instel Maandag 29 Januari Verblijf Maandag 12 Februari Ter herberg gehouden door de Weduwe Petrus Josephus De Wolf, te Mooisel, aan de Statie, telkens om 2 uren namiddag. Voor alle verdere inlichtingen zich te wenden ten kantore van voornoemden Notaris DE VIS, te Aelst, Molenstraat, alwaar er ten allen tijde groote en kleine kapitalen zijn te bekomen, aan geringen intrest. Over te nemen Oud gekalandeert huis, Fiangois Calle baut, hoek der Korte Zoutstraat, 45, Aalst. Bewoont door Romaan Van Aerschot. Schoor, on gerieflijk HUIS met Hof 50 meters diepte, gelegen Donder- mondscheDSteenweg, N° 160. Zich te bevragen bij M. J. Qoethals, 14 Dirk-Marteustraat, T/S. HUIS met Magazijnen, gestaan en gelegen to Aelst, Vaartstraat. Zich te bevragen zelfde straat N° 11, geneze den MOEST ^ïiTililii Zoo ds hoest l is ri'nf enkele healing pastille vol- doende om U le di e:i rusten. AV Inslaat hoegenaamd geen ander BHl 'C en zoo rol- ma.U.t i-erkl. nv&F**' S-'J kunnen door dc zwakste perso- nen genomen word n. Verki iigbaar 111 alle goede Apoliieken a f. 0.70 de doos en iedere doos draagt het cachet THOMAS KEATIJJG, Chemist, te LONDEN. Iedereen neemt de Keating Pastilles te Aalst. O een onbepaald getal karren steengruis tegen 75 centiemen de kar. L1ROR Bergemoerschenstraat. van N A AIM ACHIENEN aller stelsels en merken worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werhuizen der Aalst9, Albert Liénartstraat, Spoedige bediening. Goedkoop Wilt gij groot profijt trekken van uwe afgeroomde melk Wilt gij uwe kalvers en viggens snel 2ien groeien Wilt gij den zoo besmettelijken en gevaarlyken buikloop vermijden Beproeft dan (Lactéine Gailly) van Perüweiz (Henegouw) allerb „st en zeer goed verteerbaar veevoeder bevattende eene hoeveelheid zoutzure koolstof, die het vet vervangt en, door vermenging met chloorpotasch, de lede maten der dieren verst ;rkt. Voorwaarden van verkoop o,50fr.de kilo peri k°|o,38fr.dek0per5o koï 0,45 5 k°1o,37 v ïoo 0,40 25 »|o,35 400 Xe verki-i j«en te Aalst, Del- haize Broeders Cle, Molenstraatje Lede, op den Bril te Wetteren, ter Markt te Assche, Gentsche steenweg te Ternath, alsook ter Samenwerkende Melkerijen te Lemberge.te Burst,te Moorsel,te Opwijck, en ook bij M.A. De Rijck-Limpens.winke lier te Aalst en bij Mej. A. Rabier drogiste te Lebbeke. Ueopolüstraat, 14, Aalst. Van oudj bekend huis voor den invoer en verkoop van levenden Hollandschen Schelvisch en Kabeljauw, Blankenberg- sctien Rog, Tongen en Pladijs, Zalm, Tarbot, Heilbot, Griet, Roobaard, Ma kreel, Zeepaling, Pieterman, Snoek, Kreeften, Garnalen, enz. Hollandsche Melkersharing De Kroon, in vaatjes van 6, 12 en 24 stuks. In het seizoen Zeelandsche Oesters en Mosselen. Ingelegde Viscii Zalm, Kreeften, Haring, Ansjovis, uitgepelde Garnalen cn Sardinen. Bestellingen binnen en buiten de Stad is het beate behoudmiddel van het hout Bederfwerend. Ongediert vernielend. Verzekert een driemaal langeren duuraan het hout, en geeft eene schoone bruine kleur. Vervangt voordeeliglijk het teer en de olieverf. Vraagt voor zijne verschillige toepassingen, het prospectus Nr 4. Zilveren eermetaal ter Wereldtentoon stelling van Parijs 1900. Gulden eermetaal ter Wereldtentoonstel ling van Luik igo5. Chauline. Beschermt de zaaisels tegen de aanvallen der kraaien en andere vogels ook tegen de ziekte, verbetert de kwaliteit en vermeerdert de opbrengst. Belgische Maatschappij van Carbonyle Ilerve .Frère» Goflacrx, TROOZ, (België) Depositaris Mr li. SCHELFHOUT Bouwmaterialen, Boudewijnkaai,8AALST

De Denderbode | 1912 | | pagina 3