Betooging ter eere van M. Woeste. Rechterlijk kronijk. CONCERT Openbare Vergadering Katholieke Vlaamsche Hoogescijooluitbreiding. Allerhande nieuws. Liberalism en Godsdienst. 1* PUNT. Welke liberale leider of voorman is kerkelijk godsdienstig gebleven 2® PUNT. Welke liberale gazet komt op, tegen de lage aanvallen der geuzenpers tegen Kerk en Priester 3' PUNT. Welke liberale gazet zou éènen barer jaargangen kunnen toonen, waarin niet eens do Kerk, de kerkelijke instellingen of gebruiken, en de Geestelijken werden bespot of belasterd Hunne verdraagzaamheid. De Katholieken zijn verdraagzaam, zelfs toegevend tegenover de tegenstrevers, daarvan konden wij duizende bewijzen voorbrengen. De liberalen en socialisten beweren integendeel dat zij alléén ver draagzaam zijn overal en in alles. Dat zijn peerdeleugens. Hier hebben wij weerom een slaalken hunner verdraag zaamheid. Eenige dagen geleden trok eene arme vrouw van Outre-Meuse hare kinderen uit de gemeenteschool om zo naar eene vrije school te zenden. Zij had niet gerekend op de VERDRAAG ZAAMHEID der officieele of liberale onderwyzeresse. Ze bevond zich in een winkel der wijk, als de vroegere onder- wyzeresse barer kinderen er binnen kwam en haar vroeg waarom de klei nen naar hare school niet meer kwa men. Daar bet antwoord haar niet bevredigde huilde het onderwijzereske als razend Indien go mij binnen de 24 uren uwe kinderen niet teruggezon den hebt, zal ik tegen u proces-verbaal doen opmaken krachtens de nieuwe wet, die met Januari in vopge gekomen is. Hoe treffelijk hè? 't Was al wel alzoo, maar toch niet voldoende. Eene andere onderwijzeres der zelfde school ging bij de vrouw ten huize en schold haar uit voor aftroggelaarster, haar verwijtende dat ze gewacht had tot na St-Niklaasdag om hare kinderen weg te trekken, ten einde te genieten van de geschenken, welke zo dien dag kregen. Ge zult de kleerstoffen teruggeven welke ik aan uwe kinderen geschonken heb, riep zij woedend of ik zal u voor aftroggelarij doen vervolgen. Ik zal ze u weerbreugen, antwoordde de moeder, op voorwaarde dat ge mij het geld weergeeft, hetwelk ik voor 't maken der kleeders heb moeten betalen. Maar mijne kinders blijven in de vrije school, want benevens alle takken van het onderwijs, leeren ze daar ook hunne plichten kennen. 't Onderwijzereske trok er woedend van onder Ziedaar, lezers, hoe liberalen en socia listen do vrijheid van den armen werk man verstaan Zij, rijke kartelmannec zenden hunue kinders naar Katholieke sqftolen, kloostffs-ftn gestichten, omdat zij kunnen betalen, maar de arme lieden moeten hunne kinderen naar scholen zendon zonder God. Dat willen de Katho lieken nietzij eischen de vrijheid niet alleen voor deze die kunnen betalenmaar ook voor deze loelhe niet kunnen betalen. Dat zullen wij bekomen Het spel begint. Do wet gevende kiezingen zijn in het zicht. Indien men het niet wist, zou men het kunnen lezen, tussohen de regels in Vooruit. Inderdaad, de tolk der Gentsclm roodjes begint met te spreken over toonbewe ging in zeer groota letters. We lezen onder dien titel dat eene wer king op touw wordt gezet om hooger loon te vragen voer de wevers. Niet dat wij meer loon aan wevera en andere werklieden zouden misjonnen ze zouden het in dezen duren tijd wel kunnen bezigen. Maar het schijnt ons aangebrand te rie ken dat die beweging altijd moet plaats hebben een aantal weken voor de kiezing. Zooals men het nu aan boord legt is het juist gepast om als mon het goed vindt eene werkstaking te kunnen doen uit breken een of twee maanden voor de kie zingen. Dat verschaft ceno schoone gelegenheid om eens dapper te kunnen trommolen op de fabrikanten en bazen, dat 't stof uit hun kazakke vliegt. Dat alles om het loon te doen verhoogen, zoogezegd. Intusschen zitten de dompelaars van werklieden, die niet beter vragen dan te mogen voortwerken, zonder broodwin ning, door den moedwil van een aantal jonge gasten die door leiders van werksta kingen opgetrommeld en opgemaakt zijn. Dan bazuinen die droeve kluchtspelers het overal uit dat zy alleen do werklieden verdedigen, terwijl zij die inderdaad ver hongeren. Fondsenblad. De Koninklijke Harmonie Al groeiend bloeiend alhier, vierde verleden Zondag haar jaarlykseh Ceciliafeest. Om 11 ure begaven zich de leden naar de Mis, en daarna had ter feestzaal in 't Stadhuis, een prachtig concert plaats. Het banket dat ruim 150 dischgenoten vereenigde had plaats om 2 ure, in de prachtige versierde zaal van den Casino, waaraan M. Woeste ook deelnam De eeretafel was voorgezeten door M.Gheeraerdts,Burgemeester. M. Woeste, De Sadeleer en meerandere politieke Over heden hadden er ook aan plaats genomen. Toen het oogenblik der heildronken aangebroken was, stelde de heer Ghee- raerdts voor op do gezondheid te drinken van de Koninklijke Familie. M. De Hert, dronk op de gezondheid van den heer Bur gemeester en M. Amand D'Hondt, op die der Senators en Volksvertegenwoordigers. In 't bijzonder richtte hij zich tot don heer Woeste, en gaf hem de verzekering dat hy altijd op de genegenheid en de verkleefd heid van de Katholieken van Aalst zal mo gen blijven rekenen. M. Woeste bedankte en zegde dat hij de Kandidaat van 't Arrondissement wil blijven, en dat hy het aanbod van Namen en Luik zou hebben afgewezen. Hy zette vervolgens de Katholieke Strijders aan moedig in den aanstaanden kiesstrijd op te treden en alzoo de 4den zetel te bemachtigen. Toen M. Woeste vertrok viel hem een eindeloos huldebetoon te beurt, en toen hij op 't punt was de zaal te verlaten herhaald» hy zijn oproep Gaat ter stembus en ver overt den 4de" zetel RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Opst and. Abdon Franck, werkman te Aelst, voor opstand en slagen aan de policie, 2 maanden en 10 fr. boet. RECHTBANK VAN OUDENAARDE. Te. veel ijver. Twee gendarmen der brigade van Oudenaarde, thans verplaatst, bevonden zich zekeren dag in de herberg van Sara Dury, te Oudenaarde, toen Oscar Thomas, een klant, daar ook binnenkwam. De gendarmen vroegen hem zijnen naam, Thomas zegdo niets misdreven te hebben en het onnoodig was z'ynen naam op te ge ven. De ieverigo gendarmen namen hem vast en leidden hem naar de gendarmerie, hetgeen de jongeling niet gewillig deed Onderweg werd Thomas nog al erg mis handeld en zelfs twee tanden uitgeslagen. De gendarmen worden verwezen elk tot 100 fr. boet voorwaardelijk en solidairlijk tot het betalen van 250 fr. schadevergoe ding aan do burgerlijke partij. Stad Aelst. o()o L'rs!e?rijk Kunsten Liefdadigheids Ku de Groote Feestzaal van 't STADHUIS, ten voordeele dep Armen, bijgestaan door de Damen van Liefdadigheid Op MAANDAG 12 FEBRUARI 1912. om 17 uur bee) slipt. Ingangskaar t Eerste rang Fr. 3.00 De kaarten van eersten rang zullen op Zondag 11 Februari 1912, ten Stadhuize, (Kleerkamer) van 10 uur tot 's middags, unnen verwisseld worden, mits opleg van van 1,00 Fr. tegen kaarten ypor vooybehoudeno,genummerde plaatsen. van den Gemeenteraad op Dijnsdag 23 Januari aanstaande, om 5 uren 's avonds in de gewone Zittingzaal, ten Stadhuize. DAGORDE 1. Gemeenterekening 1910 en Gemeente- begrooting 1912. 2. Gemeentebelasting op het cadastraal inkomen. Vernieuwing. Kerk van Siiit-.\Iai-timis. Zondag aanstaande plechtige Feestdag der Heilige Familie. Te 6 ure 's morgens Algemeene Com munie voor de Huismoeders der Heilige Familie. STAD AALST. Op Donderdag 18 Januari aanstaande om 8 "rr- avonds geeft do H«er Eug. Bosteels, advocaat, oene voordracht met Onderwerp Kerstmis en Driekoningen in de Schilderkunst. <i Kerstmis is het feest der volksverhef fing zoo schreef de grootste Vlaamsche volksman Dr Frans Van Cauwelaert. De komst van den Godmensch was het uit gangspunt van de machtigste volksver heffing. Deleer van Christus is de ware kracht geweest die de geestelijke opbloei van onze tijd heeft verwekt, en onze plicht gebiedt ons dezen bloei, door bestendigo inwerking op do volksbeschaving, voor heidensche verwildering te vrijwaren. Aan dezen oproep van den gevierden Vlaming, beantwoordt de K. VI. H. in den persoon van zijn geachten Voorzitter, Heer Advocaat Eug. Bosteels, die Donderdag ons in zijn voordracht over Kerstmis en Driekoningen in de Schilderkunst u de grootste kristene kunstenaars, die de ge wichtigste gebeurtonis uit de goschiodenis van het ïnenschdom met lynen en kleuren hebben bezongen, gaat doen bewonderen. Heer Bosteels gaat ons do christene schil derkunst, die van oudsher en door allo tyden heen, zoo'n prachtige kunstgewroch ten heeft voortgebracht doen zien, voelen, njeêleven Elk liefhebher van ware kunst is Don derdag avond te 8 nre in de groote zaal van het Belfort Schema der voordracht Inleiding Voorliefde der schilders voor het Kerstmismotief. I. De Italiaansche School. 1. Kerstmis van Orcagna. 2. Kerstmis van Fra angelico. 3. De aanbidding der Wijzen van Fra angelico. 4. Gozzoli. 5. Montegna. 6. Kerstmis van Pietro dello Francesca. 7. De aanbidding der Wijzen van Gentile da 8. Kerstmis van Fra Filippo Lippi. [Fabriano. 9. De aanbidding der Wijzen van Sandro Boticelli. 10. De aanbidding der Wijzen van Leonard da Vinei. 11. Kerstmis van Luini. 12. Predella van Raphael. 13. De aanbidding der Wijzen van Paulo Veronese. 14. De H. Maagd het kind Jezus aanbiddend van [Corregio. II. Spaansche Meesters. 15. Kerstmis van Ribera. 16. Aanbidding der Herders van Velasquez. 17. Murillo. III. Vlaamsche en Hollandsche Meesters. 18. De aanbidding der drie Koningen door Rogier [Van der Weyden. 19. Kerstmis van de Meester van Flemalle. 20. Hugo van Goes. 21. de Meester van Moulins. 22. De aanbidding der Wijzen van Memling. 23. Joos van Cleef [de oude. 24. Geeraert David. 25. Kerstmis van Otto van Veen. 26. De aanbidding der Wijzen van Rubens. 27 De Blijde Boodschap van de Herders van [Rembrandt. 28. De aanbidding der Herders van Rembrandt. 29. a Wijzen van Rembrandt. IV. Moderne Vlaamsche Meesters. 30. Het Kerstlied van Juiiaan De Vriendt. 31. De aanbidding der Herders tan Joë Englisch, 32. Driekoningen van Edmond Van Offel. Hoest, valling of verkoudheid pastillen Keating. Zie annoncen. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° O. AALST. Het parket. Maandag namiddag, om 3 1/2 ure, is het parket van Dendermonde bestaande uit de heeren Pro cureur des konings, onderzoeksrechter Ver- wilglien en do griffier Brouckaert alhier afgestapt, ten einde eene ingewikkelde zaak te onderzoeken. AALST. RevolverheidZon- deg avond, rond 10 uro, kwam Jozef Van der Biest in de herberg van Jozef De Smet, Gentschcn steenweg. Weldra ontstond hier ruzie. Do bazin verzocht toen Van dor Biest te vertrekken. Deze was erg bedron ken Hij weigerde heen te gaan en trok op oens eenen revolver uit den broekzak hij loste twee schoten. Een der kogels verbrij zelde den spiegel de andere drong in eene tafel. Niemand werd gekwetst. Hierna vluchtte Van dor Bitst. Hij wordt opge zocht. AALST. - Zondag namiddag toen de machinist J. Van Malderen aan den spoorweg zyno machicn gekuischt had, mistrapte hij zich en viel er af. De onge lukkige bleei met zijn'-n voet in het werk van do machien hangen mei zijn hoofd om laag. Spoorwegwerklieden kwamen op zijn hulpgeroep toegesneld en verlosten hem uit zijnen netoligen toestand. Het slachtoffi» werd den i.noesel gebroken. NIEUWER! i>'KEN. Erg gevecht. Zondag nacht om rond 12 ure, is er erg gevochten i.i de herberg van den genaam- den G. Uttoy, won-de te Nieu werkerken, De ger an Landuyt bekwam inhet limlerdan Tmessteken. -s-Msvt Otrtwer* dokte; spoedig ter plaats, en heeft de eerste zorgen toe gediend. J,-» ennoédelyko daders zijn do gebroeders Ueen onderzoek is door de politie ingesteld. De verstoptheid en al hare gevolgen (draaini8sen, schele hoofdpijn, schemering, slechte spijsvertering, lendenpijnen, enz.) zijn altijd snel genezen door de slijmverdrij- vende Pil Walthèry. 1 fr. de doos. Het huisgezin van Fidelis Veireman, veekoopman te Lebbeke, Di ndermoodsche- straat, is voor de derde maal op 4 jaar met een tweeling «gezegend». De eerste tweeling, een jongen en een meisje, werd hem geboren don 26 Maart 1908; een jongen en een meisje, den 1 Juni 1910 cn de derdetwee jongens, den 11 Januari laatst. De eerste tweeling en do derde tweeling zyn in leven de tweede is overleden. Maar in Holland is er nog iets sterker voorgevallen, ook by een veekoopman. Te Schieten deed zich het zeldzame geval voor, dat «en gezin in den tijd van 13 maan den gezegend werd met 5 kinderen. Do echtgenootu van don veehouder A. B. Van Nuchteren kreeg den 9 December 1910 een tweeling, en laatsledcn Vrydag een drieling, namelijk 1 jongen en 2 meisjes. Een werkman, van Ath, dio een lot van Brussel-Zeehaven bezat, is op blijdo wijze verrast, door het nieuws dat hij kan gaan rentenieren. Hy heeft namelijk met dat lotje den prijs van 100 000 fr. gewon nen. Hij heeft dadelijk zijnen post in de papierfabriek opgezegd. Brand. De schuur van Julius Cesar Schcorlinck. te Aalgem, wijk Berg, is door brand totaal vernield. Du schade bedraagt ruim 3000 fr., door verzekering gedekt. De gendarmen van Herzelo zijn ter plaats geweest. Bloedige tcraah. De genaamde Van B., had de 18 jarige Mej Van H-, te Ronse, overhaald de ouderlijke woning te verlaten omdat hare ouders zich tegen hun huwelijk verzette. De ouders hadden eene klacht by de policie nedergelegd om hunne dochter te dwingen terug onder het ouderlyk dak te keeren. Van B., daarover woedend be sloot zich te wreken. Vrijdag morgend wacbtte hij den vader Van H., en zijnen zoon die zich naar hun werk begraven, langs de baan af. De kerel die zich achter een boom verscholen had, sprong op hen toe en sloeg met zyn mes als een razende waar hij treffen kon. De zoon Van H., had voertien messtee- ken bekomen do vader werd ook org gekwets. De moordenaar heeft de vlucht genomen tot hiertoe zijn alle opzoekingen vruchte loos. Aan de inopbouwzijnde vergrootings- werken van het Museum van Schoone Kunsten, Park, te Gent, deed zicli Zatcr dag morgend, om 10 ure, een erg ongeluk voor. De 29jarige Frans Van den Aboele. metser, gehuwd, zonder kinderen, wonende Zwijnaardschen steenweg, 301, was op dat uur op eenen muur van 6 tot 7 meters hoogte bezig aan het plaatsen van een zwaren steen. Door het kantelen van dezen steen verloor de ongelukkige het even wicht en stortte ten gronde, waar hij be weegloos bleef liggen. Werkmakkers snelden toe en namen hem op. Een bijgeroepen geneesheer stelde eene schedelbreuk vast. Het slack toffer, dat bovsudien nog inwen dige verwondingen opgeloopun hadwerd naar het gasthuis overgebracht waar hij eon kwaart uurs na zijne aankomst over leed. Zondag avond werd te Gent op de vierde wijk in de Wenemaerstraat eene stoutmoedige diefstal gepleegd. Mad. V. Do Smet, 74 jaar, wonende in N. 58 der Wenemaerstraat, was alleen te huis toen rond 6 3/4 ure, eensklaps do voordeur geopend werd. D"nkende dat het familieleden waren, kwam zij tot in don gang. toen zij eensklaps twee gasten van een 25tal jaren ontwaardde die op haar toesprongen, hare beenen vastbonden en eene prop in den mond duwden. Terwijl een der kerels do oude vrouw in bedwang hield, onderzocht de andere geheel hét -huis en stool eene som van rond de 11,000 fr.. meest allen in stukken van vyf frank. De stoutmoedige dieven hadden bij het ontvluchtten van het huis de deur open gelaten. Toen het slachtoffer dat het bewustzijn had verloren tot bezinning kwam riep zy om hulp. Seffens kwamen de geburen tocgeloopen die liet slachtoffer van hare banden verlos ten en de policie van de vierde wijk ver wittigden. Het was de heer Belliard, policiekorn- missaris van do 7e wijk, die onmiddellijk een onderzoek instolde, de vrouw onder vroeg en hot parket verwittigde. Oogenblikkelijk werd in den omtrek der statie een bewakingsdienst ingericht, doch tot hiertoe heeft men van de bandieten, waarover het slachtoffer slechts inlichtin gen kon geven, geen spoor gevonden. Maandag morgend is het parket ter plaats geweest. M. Do Smet is een persoon die de stuk ken van vijf frank hier in Gent en in den omtrek ophaalt en ze naar Frankrijk stuurt. Onlangs had te Gentbrugge, Vogel- hoek, eene vrouw het echtelijk dak verla ten en verbleef met zekeren H. S... te Rysel. Over enkele da>en was de echt: .-noot der vrouw deze laatste naar Fiankrijk gaan terug halen. li* had daarop bedreigingen uitge sproken. Zaterdag nacht was hy noar Gentbrugge Vogelhoek, waar do eclitgnooten wonen, gekomen. Hy loste verschillende schoten in de richting door de ruiten der slaapkamer van de echtgonooten. Een kogel vloog op enkele centimeters boven het bed, in den muur. Na een tiental schoten gelost te hebben vluchtte H. S. weg. Zoi.dag morgend werd hij door de Gènt- brugsche policie aangehouden en ter be schikking van het parket gesteld. H. S... is een Gentbruggenaar, Zondag avond rond half zes, bemerkte de zoon Soltnon, wier ouders, loodgieters te Brussel, 148, Vleurgatsche steenweg wonen, toen hy zijn huis wilde binnen gaan, dat de keten langs binnen voor de deur was gehaakt. Op 't zelfde oogenblik verschenen drie personen, die binnen waren voor de deur, en vroegen den jongeling wat liij daar kwam doen. Deze, vermoedende met dieven te doen te hebben, antwoordde dat hij gaarne M. Solmon zou spreken. M. Solmon is niet hier, antwoordden de stoutmoedige dieven kom binnen een uur terug. De zoon Solmon ging aanstonds zijne ouders verwittigen, die zich in een naburig koffiehuis bevonden en vader Solmon haalde de policie. Op 't oogenblik dat deze voor het huis kwemen, zagen zy do drie kerels rustig heengaan. Zoodra zij echter do poli tie in 't oog kregen stelden zij het op een loopen, maar twee hunner iconden aange houden worden in de Mailstraat. Do derde ontkwam. De aangehoudenen werden her kend als Jan V. cn Jan B., beiden van Anderlecht. Men vond in hun bezit de ju- weelen bij Solmon gestolen, breekijzers, eene elektrische lamp, valsche sleutels, enz. Zij weigerden hunne medeplichtige te doen kennen. Beiden zyn in de gevangenis opge sloten. Zaterdag avond sloegen vlammen uit de vensters der 1° verdieping van het huis n° 12, Koninklijke Ste-Mariastraat, te Schaarbeek bewoond door M. Henewaerts, advokaat. Een voorbijganger gaf het alarm en de pompiers bluscliten het vuur. Zij be- statigden vervolgens dat de meubelen op de eerste verdieping werden opengebroken en doorzocht, de matrassen werden open gesneden. Op den vloer vond men verscheidene ko kertjes welke juweelen hadden ingehouden. Dieven hadden dus een brand gesticht. Daar advokaat Henewaerts afwezig is, kan men de belangrijkheid van den diefstal niet be palen. De kwaaddoeners kwamen binnen bij middel van valsche sleutels. Het parket werd verwittigd. Do bevelhebbers bestatigden nadien dat de brand gesticht werd op den zolder, doch dat het vuur uitdoofde ten gevolge eener toevallige omstandigheid. Zondag stapte liet parket ter plaats af. M. Lambrechls, luitenant der pompiera van Brussel, als exspert aangesteld, verge zelde de magistraten. Tot hiertoe ontdekte men geen spoor van do dieven. Zondag avond rond 10 1/2 uur, ging een 20 jarig meisje langs do Entrepolaan te Brussel. Aan do kazerne van het 9e linie gekomen, bleef zo staan en sprong plots in de vaart van Charleroi, doch bleef eenigo minuten bovendrijven. Een soldaat en eene schipperin kwamen ter hulp, doch 't meisje weigerde iets te grijpen en deed pogingen om te zinken, roepend dat ze wou sterven. Dra zag men ze verdwijnen. Slecht een uur later haalde men haar lijk op. Op haar vond men een brief waarin ze schreef dat ze uit liefdeverdriet een einde wou stellen aan haar leven. Zondag avond, rond 7 ure, is op 150 meters van de statie van Oudenaarde, de smidsgast Remi Vergaver, door den trein 2814, uit Brussel komende, doodgepletterd. Volgens geschriften, in den zak van het slachtoffer gevonden, zou er zelfmoord ge pleegd zijn. Het parket is verwittigd. August De Paepe, van Wachtebeke, Zaterdag avond van do Teerfabriek van Zelzate huiswaarts komendG. is aan het Boerenstraatjo te Zelzate, door onbekenden aangerand en eene som van 14 fr. ontsto len, nadat de schelmen hem reeds verschil lende messteken hadden toegebracht. De Paepe is daar ter plaats blijven lig gen, gedurende heel den nacht, buiten kennis, veel bloed verliezende. Den Zondag morgend vroeg is do man tot bezinning gekomen, on is langs Lange- lede naar Ramenshoek gesukkeld. Personen hebben hem daar op eene weide gevonden cn hebben bom met eenen kruiwagen naar zijne woning gevoerd. Een geneesheer stelde vast dat de man meer dan 15 steken moet ontvangen hebben. De toestand van bet slachtoffer ver slechte zooveel, dat men hom Zondag mor rend de H Olio moest toedienen. Hij is naar het Ziekenhuis van het Arm huis gebracht. De heer burgemeester en do gendarmen zijn ter plaats geweest. Het parket van Gent is ter plaats geweest. Het slachtoffer heeft enkel do boven staande uitleggingen kunnen geven. Ter plaats der misdaad heeft men niets ver dachts ontdekt. Ieverigo opzoekingen wer den Zondag namiddag gedaan. ST-NIKLAAS. Aanranding. Dins dag nacht waren do agenten Thoen en Van Raemdonck per velo op dient en rond 1 uur waren zij verplicht op de wijk Hoogkame- ren, eene herberg te doen sluiten. Een twintigtal verbruikers namen de vlucht. Toen de agenten stadswaarts keerden, wierpen zij naar hen met. steencn de agen ten zicli aangevallen voelende, stelden zich in staat van wettige verdediging en lostteD hunne revolvers op de aanvallers af, die het stoenen. die ?.ii gewor- v.i .i iddeii, ïVSi'êïï köO gróót ais kasseien. Dc daa. rs zij'i gelukkig goed gekend en zullen hunne welverdiende straf niet ont- loopen. Tot hiertoe nog geen sterfgeval verscheidene zyn er genezen. Het parket is hiertoe nog niet in St-Niklaas aangekomen. De beenhouwer, die den kipkap verkocht heeft ra over drie jaar hier was toegekomen en zelf twee lijders onder zijne familieleden heeft, is, volgens men zegt, op reis om in eeno andere stad, zich eene affiire aan te schaffen, daar hij met dit geval in die stad geeno zaken meer zou kunnen maken. Er is toch proces- verbaal opgemaakt. MECHELEN.Erg ongeluk. In een gebouw, waar twee officieren hunne stal lingen hebben, sliepen hunne oppassers in de bovenkamers. De officieren verwondend, do twee solda ten Maandag morgend niet te zien naar beneden komen, gingen zien en vonden zo levenloos in hun bed liggen. Do een was reeds dood. Bij den anderen waren de levensgeesten nog niet geheel uit gedoofd. Alle geneeskundige hulp heeft hen echter tot nu toe nog niet tot het be wustzijn kunnen brengen. De een is genaamd De Coker, geboortig van St-Denys-Westremde andere Guille- min, van Moorslede. De twee soldaten hadden Zondag avond, bij hunne thuiskomst, do stoof derwijze gestookt dat zij den heelen nacht zou aan- blijven. Denkelijk heeft dc ontsnappende rook hen verstikt. - Men zal zich nog de belangrijke dief stallen herinneren van koopwaren, die inden loop der laatste jaren op den ijzeren weg tu3schen Muysen en Mechelen werden ge- gleogd en men zal zich ook nog dc drama tische aanhouding to Antwerpen gedenken van oen der medeplichtigen, de genaamde Blocked, aanhouding die de dood kostte van den Antwerpsehen politieagent Jans- sens. Blocked werd voor medeplichtigheid aan sommige dier diefstallen met twee an dere kerels veroordeeld tot 5 jaren gevan genis, en voor de misdaad te Antwerpen tot levenslangen dwangarbeid. Mon had de overtuiging dat dezer zoo menigvuldige diefstallen moesten gepleegd worden in de statie van Muysen, dooreen behendige en wel ingerichte bende en of schoon de grootste waakzaamheid werd gehouden kon mön er niet in gelukken de daders te ontdekken. Het bleek vooral dat de dieven in den omtrek van Muysen moes ten wonen. Eon onzer slimste poliiieagenten M, Do Beider nam do taak op zich onopgemerkt en in de grootste geheimhouding der plich- tigen op te sporen. Hot kostto den man voel iyd, moeite en geld doch hij gaf den moed niet op en Maandag werden zijne opzoekin gen met den besten uitslag bekroond. MDo Beider had de verzekoring dat de bijzonderste plichtigen niet zyn konden dan mannen van den ijzeren weg en het was op

De Denderbode | 1912 | | pagina 2