Rechterlijke Kronijk. Slad Aalst.-Werkbeurs CONCERT Uurtabel der Missen Allerhande nieuws. Hot Journal de Charleroi schrijft II faut que Von en prenne son parti. Men moet zich aan dat gedacht maar gewoon maken liet eenigste gouverne ment dat mogelijk is, dat is geen libe raal gouvernement neen, het is een demokraat-socialistisch Gouvernement. Gehoord, liberalen Begrepen Doet er dan dit nog bij van Vander Velde van den 17 December laatstleden Wij strijden den klassenstrijd wij verwachten den socialen vrede alléén van het Socialismus Dus, liberalen, al wat gij doet met uw cartel is dit den triomf voor te bereiden van het Socialismus. Gij speelt waarachtig een belachelij- ken rol, maar vooral een hateluken rol. En wij zouden u niet bevechten Waarlijk,wij zouden slechte pratriotten zijn indien wij uit al onze krachten niet streden tegen de mannen die België wil len overleveren aan het Socialismus Grafschrift op een luiaard. Hier ligt een man van groote gaven, En grooter luiheid nog, begraven. Wiens al te vroeg verreisde geest Zoo ras het lijf niet had begeven Waar' hij slechts niet te lui geweest Om langer voort te blijven leven. Do visclivangat in Con go. De Bnucellesville welke dezer dagen uit Congo is teruggekeerd, heeft uit muntend nieuws medegebracht over de vischvangst-zending aldaar. De leden dier missie of zending, M. luite nant Gohr, M. D'Hondten de visschersbaas M. Van Hyfte, vorkeeren allen in goede gezondheid en zijn uitermate voldaan over de bekomen uitslagen. De negers beginnen to begrijpon dat zij overgroot ongelijk hebben on hunne eigen belangen schaden door hunne rivieren en moeren te vergiftigen. Een stukje wet zal voldoende zijn om de laatste weerspannigen aan 'tverstandte bren gen dat zij moeten beginnen met mensch te zijn. Men zal hun premiën moeten toekennen voor het uitroeien van krokodillen en ande re schadelijke visschen en zulks in het belang der visschors nn het bewaren der vischtuigen. Men heeft de ondervinding opgedaan dat de waters van den Katanga talrijke soorten visch behelzen, welke eetbaar zijn door Europeëers en welke daarenboven goed van smaak-zyn. De negers hebben, op korten tijd, de visscherstuigen leeren hanteeren, ook zijn zij zeer vlug en vaardig in het breien van vischnetten. Dus mag men voorzien dat de visclivangst in Congo grootendeels zal kunnen uitgeoe fend worden door de negers. Al die uitslagen werden door de zending la-V-. ir-r<. ai hoewel de heeren welke er deel van a niet l hikten over <te bootje 't Is daarom dat er nu ernstig spraak is, eene visschershoot in beweging gebracht bij middel van eenen motor, te doen bou wen en welke ten diensto zou gesteld worden der vischvanestmissie. Kerk der zwarte Zusters, Aalst. Maandag aanstaande, 29 Januari, Maan- delijksche gedurige Aanbidding van wege het «Werk der Arme Kerken». Om 7 ure 's morgens, Mis met zang en algomeene Communie. Om 5 ure 's avonds, plechtig I,of waar onder Fransch sermoen door den Zeer Eor- waarden Hoer Deken. RECHTBANK DENDERMONDE. Bernard en Hyppoliet Vermeiren, kleermakers to Lede, beticht slagen met werkonbekwaamheid toegebracht to hebben aan Louis Temmerman de 1°, 3 maand en 50 fr. de 2e 1 maand. Worden gevraagd door de Patroons Smeders bankwerkers. Schrijnwerkers halve en volle gasten. Vragen der Werklieden l Behanger. 1 Brouwersgast, i Metser, i Bobijnder. i Voerman, kan zeer goed de paarden verzorgen. Stad Aelst. o()o— Luisterryk Kunst en Liefdadigheids In «Ie Groot© Feestzaal van 't STADHUIS, ten voordeele der Armen, bijgestaan door de Damen van Liefdadigheid Op MAANDAG 12 FEBRUARI 1912. om 17 uur heel slipt. IngangskaartEerste rang Fr. 3.00 De kaarten van eersten rang zullen op Zondag 11 Februari 1912, ten Stadhuizo, (Kleerkamer) van 10 uur tot 's middags, kunnen verwisseld worden, mits opleg van van 1,00 Fr. tegen kaarten voor voorbehoudene,genummerde plaatsen. in de parochiale Kerken van Aalst. Kerk van Sint-Martinus Zondagen 5, 6, 7, 8, 9, 11 ure. Weekdagen 5 1/t, 6, 6 '/t7, 7 8, 10, ure. Kerk van St Joseph Zondagen 5 V2, 78 9 H ure- Weekdagon 6, 6 '/t> 7, 8, ure. Kerk van Mylbeke Zondagen 5, 6 '/t> ^|t, 9, ure. Weekdagen 6, 7, 8, ure. KERK DER E.E. P.P. CAPUCIENEN 8T. JOB. 1° gelezen Mis om 5 ure 2* Mis om 6 ure 3e Mis om 7 1/2 ure om 9 ure Hoogmis 's avonds Lof om 51/2 ure. Hoest, valling of verkoudheid, pastillen Keating. Zie annoncen. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde dor Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° t>. AALST. Zaterdag namiddag waren drie werklieden op dc fabriek dor gebroe ders Moens. aan hot afbreken van een oud gebouw. Eensklaps viel het dak en een buitenmuur ten gronde, en Lodewyk Do Praeter, wonende in de Beekstraat werd er onder begraven. Men kon cr hem gelukkig nog levend van onder halen. Zijn lichaam, boenen en armen waren bijna eene wonde. Na verzor ging van Dr Hertecant kon hij per rijtuig naar hnia gevoerd worden NIEUWERKERKEN. Maandag na middag om 2 1/2, is het parket van Dender monde te Aalst afgestapt, om zich naar Niouworkerken te begeven, ten einde de lijkschouwing tc doen van Landuyt, het slachtoffer van liet messengevecht van 14 dezer, en welke op Zaterdag 20 dezer in hevige pijnen, ten gevolge der hekomen wonden is overleden. De verdachten, de gebroeders Dc Smedt, zijn in tegenwoor digheid van het slachtoffer gesteld. Beiden zijn r.aar de gevangenis van Dendermonde gebracht. Tramongeluk. Heden morgend kwam dc tram uit Oordegcm te Erpo, Vijf Huizen, aangereden toen eensklaps een paard aan eene kar gespannen, ver schrikte en op hol ging, zoodanig dat dc kar omsloeg. De voerman en het kindje van zijn broeder dat bij hem was, kwamen op dc straatstecnen terecht. Het kindje was op den slag dood. Nadere bijzonder heden Zondag. Indien gij een slecht bloed hebt (puistjes, wormen, haarroodheden, jcukin- gen) zuivert u het lichaam met de slijmver- drijvende Pil Walthery en ge zult snel genezen zijn. 1 fr. de doos. Maandag morgend was de loods Leo Nuydts, 28 jaar, wonende Nijverheidsstraat Gent, op het schip «Twee gebroeders^, dat aan do Scheldekaai tc Dendermonde ge meerd lag, bezig met het anker te lichten, toen de stalen kabel welke het schip aan de kaai verbindt, opeens in 'i midden door brak. De draad trol met gro<v geweld den loods v* .mis rechtörv et i stterKk afgesla gen werd en in üe -i helde viel. Nadat D* Schollen hem de eerste zorgen toegediend had, word Nuydts naar het burgerlijk hos pitaal overgebracht. Do toestand van het ongelukkig slacht offer is zorgwekkend. Zondag namiddag rond 2 uro speelde de öjarige Iienriette Vcrvaene, van Lede- berg, op de koer barer woning met een kaatsbal. Ongelukkiglijk had mon liet deksel afge nomen, van den teerput waarin het meisje al spelende achterwaarts is ingevallen. Niettegenstaande de spoedige hulp en de krachtdadige pogingen van den geneesheer Van Bockstaele kon men het slachtoffer dat verstikt was, niet tot liet leven terugroe pen. De droefheid der ouders wiens eenig kind het was, is onbeschrijfelijk. Opstand bij het 2e linie te Gent. Zaterdag morgend o:n 7 ure, was de soldaat van 2' klas Ch..., welke reeds tijdens zijn 4 maandolijkschcn dienst verscheidene straffen heeft opgeloopen, in volkomencn opstand gekomen tegen zijno overheden. Gedurende de morgendkarwoi mot poli - ciekamer gestraft zijnde was hij te laat go- komen en weigerde te gehoorzamen. Hij dreigde den onder-officier van do wacht te slaan De onder-officier deed om den officier der wacht blazen. Daarop nam Ch... de vlucht in eene kamer van het 2' linie, alwaar hij zich wa pende met een geweer van eene bajonnet voorzien. Hij nam eene tweede bajonnet in den mond. Hij dreigde met den dood al wie hem zou naderen. De officier der wacht met eenige mannen trachtten hem tot bedaren te brengen, doch Ch.., richtte de bajonnet op de horst van den officier, welke moest wijken. Op een gegeven oogenblik is een sergant- major er in gelukt achter den opstandigen soldaat te geraken. Hij greep hem bij den nek, trok hem achteruit, terwijl andere soldaten toesprongen en hem ontwapenden. De wederspannige werd vervolgens naar hot cachot gebracht. Zaterdag namiddag had de echtgc- coote van Henri Dhaenens, wonende wijk Varendries te Drongen, moeder van vier kinderen, terwijl zij eene boodschap was gaan doen, hare drie oudste kinderen alleen thuis gelaten. De kinderen kregen het ongelukkig gedacht met fosfoorstokjes te spelen, waardoor de kleederen van hot 6 jarig dochtertje vuur vatten en in brand schoten. Op het hulpgeroep en de brandgeur kwam eeno gobuurvrouw, Augusta Moerman, echtgenooto van Petrus De Vreeze toege sneld. Daar dc deur vermaakt was, moest men deze instampen. Een vreeaelijk schouwspel vertoonde zich voor hareoogen; de kleine was in vlammen gehuld. De moedige vrouw nam een deken waar in zij het kind rolde en de vlammen uit doofde. Dokter Wille van Drongen onmiddelijk ontboden stelde vast dat het meisje erge brandwonden aan de beenon en buik beko men had en deed liet na verzorging naar het gesticht van de H. Familie, Briel, Gent, overbrengen. Haar toestand is beden kelijk. -- In de Bormstraat, te Stekene, staat eene reeks arbeiderswoningen, bewoond door fabriekwerkers. In een dezer verblijft 't huisgezin A. Wuytack-Block, gelaag- werker. Zondag morgend om 5 1/2 uur was de man naar de vroegmis gegaan. Bij zijno thuiskomst vond hij zijne vrouw tc bed liggen. Zij had eeno prop in den mond gemaakt van een stuk beddelaken. Hare handen en voeten waren aaneenge bonden. Daartoe had men gebruik gemaakt van een koord in het huis gespannen die gewoonlijk diende om hot gewasschen kindergoed op te drogen. Dokier Van Haelst werd bijgeroepen daar do vrouw als dood lag. Zij had het bewustzijn verlo ren. De polieie begon dadelijk een onder zoek. In de bencdenplaats waren alle kas son opengebroken en den inhoud ervan op den grond geworpen. Stellig hadden de schelmen het gemunt op het gold. De man had daags te voren zijn ■veertiendaagsohe loon op het steenge- laag getrokken. Do vrouw had hiermee Zaterdagavond verscheidene winkeliers betaald. Het overige geld was bestemd voor de huishuur. Alleenlijk dit hebben de inbrekers kunnen stelen. Toen men do vrouw in den hoogerver melden toestand vond, was zij bijna ver stikt. Ilaar aangezicht was reeds blauw. Tot hiertoe heeft zij het bewustzijn nog niet terug- Een der kindereu verklaarde aan gendarmen, twee zwartgemaakte mannen gezien te hebben. Een kwajongen van 16 jaar, te Brussel, vervolgde met zijn liefdoverkla- ringen een kind van 15 jaar, een jonge kleermaakster, die hij op alle .mogelijke wyzen lastig viel. Eindelijk wachtte hij haar af aan haren werkwinkel en bracht haar een mossteek too, waarop hij do vlucht nam. Het meisje moest in het gasthuis ver zorgd worden. De deugen iet wordt opge zocht. Kort geleden had to Brussel, zekere X.., 23 jaar oud, wonende Warmoesberg, kennis gemaakt met een meisje wonende Bonneelstraat, hoekLeuvensche Steenweg. Dezer dagen kondigdo het meisje hem echter aan, dat zy elke betrekking met hem afbrak. Hoewel X.., allo pogingen aanwendde om haar tot andere gedachten te brengen, bleef zij onverzettelijk, en de verstoeten minaar besloot zich te wreken. Zaterdag avond was X., per automobiel ui tg eg N-t seer vtta koffiehui/.' in -4e stad te hel i.on bezocht, beide hij rend 5 ure 's morgens an de woning van het meisje. Deze kwam beneden, en opende het vonstorke van de straatdeur. Op hetzelfde oogenblik loste X op haar drie revolver schoten. Het meisje aan do hand gekwetst snelde naar boven, luidkeels om hulp roe pend®. X.., keerde alsdan het wapen tegen zich zolf, en schoot zich twee kogels door het hoofd. Door don chauffeur van zijn auto mobiel werd hij in allerijl r.aar het gast huis gevoerd, waar X. kort- na aankomst overleed. De toestand van het meisje is bevredigend. Daar de prijs der kalveren op de veemarkten buitensporig geklommen is, had het Brusselsch Beenhouwerssyndikaat besloten geen kalfsvleesch meer te ver- koopen ten einde alzoo het publiek aan te zetten om zelf te protesteeren. Er moesten dus op de laatste markt geene kalveren meer gekocht worden, en de veekooplieden hadden met hunne kalveren terug mogen vertrekken, indien op liet laatste oogenblik eenige beenhouwers niet op hun besluit terug gekomen waron. De kalverwerksta- lcing is dus mislukt, doch er wordt verze kerd dat het slechts oen uitgestelde zaak is. Zondag avond kwam eeno arme fami lie, samengesteld uit vader, moeder en vijf kinderen, die bijna geene kleederen om het lijf hadden cn uitgehongerd waren op het politieburecl van Schaarbeek, - bij gebrek aan verblijf, een onderkomen vragen. ^oor de ongelukkigen waren de nacht verblijven gesloten, daar zij cr reeds volgens hel reglement lang genoeg haddon ver bleven. De geschiedenis dezer arme familie is hartroerend. De vader, August Van Assche, afkomstig van Waregem, 49 jaar oud, was eenige jaren geledon een kloine begoedo landbouwer, doch werd door de overstroo mingen geheel ten onder gezet. Van Assche werd daarna steenbakker. Hopende een goed loon te verdienen, ver trok hij met dc zijnen naar Zwitserland, doch zag zicli in zijne hoop teleurgesteld. De ongelukkigen dio geen geld hadden, kwamen to voet, levende van de openbare liefdadigheid, naar hun land terug. Zoo kwamen zij te Brussel aan, doch nergens vond do man werk. Sedert den 5 Dscember dooien de cchtgqnooten met hunne uitgehongerde kindoren door do straten der hoofdstad, eens in een nachtver blijf en dikwijls onder den blooten hemel den nacht overbrengende. De vrouw is op het punt nogmaals moeder te worden hot jongste kind is nauw elijks 18 maanden oud. Zondag morgend is door een onbe kende oorzaak brand uitgebroken in liet Bougiefabriek van MM. Do Roubaix- Oudenkovo C". Het vuur was ontstaan in een afdak, gelogen in de nabijheid der Herentalschevaart. De brand nam eene snelle uitbreiding >rd door de licht onvlambare stoffen, sloegen geweldige vlammen wel dra uit het brandende gebouwd. lïr werd zelfs oen oogenblik gevreesd dat de andere gebouwen zouden vuur vatten. Zoodanig was de toestand, dat men hot raadzaam oordeelde, de hulp der pompiers van Antwerpen in te roepen. Toen deze ter plaats kwamen met hunne stoompomp en ander materieel, onder be- bevel van kazerneoverste Posch en luite nant Remy, waren de pompiers van Bor- gerhout met do luitnanten Verschueren, Verhelen en Gicmaerds reeds aan 't werk, alsook de branddienst der fabriek zelve. Met de stoompomp moest niet meer gewerkt worden, enkele lansen bijzetten, was voldoende om het vuur in bedwang te houden. Na eene grooto tv* co uren te hebben gewerkt, was men don brand grootendeels, meester en moest er enkel nog een post ter plaatse blyven om de voortsmeulende puinhopen te besprooien. Het geheele gebouw is do prooi der vlammen geworden met al wat het bevat te. De schade is nogal aanzienlijk maar gelukkig door de verzekering gedekt. Op 5 dezer maand, ontdekte schipper Posseraiers, die met zijn schip in de Noord- schippersdok to Antwerpen lag, in de stoof zijner kabien, een ijzeren pot, waar uit eene koord hing, die doortrokken was van den petrool. Dit kwam de schipper zeer verdacht voor. De pot had men 's nachts aan boord gebracht en langs de schouw laten neer zakken. De schipper vertrok naar Leopoldsburg, maakte zijne vondst per brief aan de poli eie der 10'wyk bekend. Op last van het parket, is de pot naar Antwerpen gebracht, waar hij met de grootste omzichtigheid werd geopend. Men vond er 4000 grammen poeier in, benevens nagels en bouten. Had de lont moeten vuur gevat hebben, er zou nog weinig van het schip te vinden zijn geweest. Wij hebben gameid dat een dezer dagen in de nabijheid van Atli een trein wachter op de spoorbaan werd gevonden, wiens beenen waren afgereden en die dit ongeluk met den dood moest bekoopen. Het vermoeden dat hier eene misdaad was gepleegd, werd echter verspreid door het feit dat tweo vreemde ketellappers, die naar Keulen reisden cn eene onregelmatige kaart hadden, met hem zouden getwist hebben en hem buiten het port«l zouden geworpen hebben. Er werd onderzocht cn ondervraagd en nu eindelijk is een Brusselaar, zekere De Vadder, aan het gerecht komen verklaren dat die tweo vreemdelingen niet verdacht moesten worden, want dat hij, uio in het zelfde compartiment reisde, geen spoor van twist heeft gezien. Du dood van den spoorwegbediende moet lus aan een ongeluk worden toegeschreven. 'nbrekers verrust. Sedert eenigen 'yd hebben de dieven het op de scholen ge munt en maken hunne ronde langs alle kanten. Al hetgeen cr te betrapen is dragen zij mede. In 't Zuiden van Vlaanderen brachten schelmen aan vele scholen een bezoek Donderdag morgend omtrent 7 ure, zi.jn stoutmoedige kerels in 't klooster der Zus ters van Bermhertigheid te Sulsique, bin nengedrongen. Zij waren ten minsten met tweën. Zij zijn langs den hof van 't klooster binnen geko men waar zij vooreerst over een poortje zijn gekropen. Dan stonden zij nog voor een klein ijzeren hekken waarvan zij twee pun ten hebben gekromd, om or op to staan en over te springen. Do kerels waren dan op den koer der meisjesschool on zijn nog over een gesloten poortje gekropen om aan de achterdeuren van 't klooster te geraken. Zij moeten op loer gelegen hebben tot dat do Zustors hun huis verlieten om naar de mis te gaan. Dan denkelijk zijn de dioven beginnen werken aan do deur van de keu ken en aan de achterdeur van den gang, maar zy hebben ze niet kunnen openen. Eindelijk zijn zy beginnen werken aan het venster van het schotelhuis waarvan zij de buitenluiken hebben kunnen openen. Ver volgons hebben zij eene ruit gebroken, den arm er door gestoken en langs binnen het venster geopend. De schelmen bevonden zich juist binnen toen eene zieke zustor, die te huis was, het gerucht had gehoord. Zij begon te roepen, trok een venster van de slaapkamer open en begon te bellen. De overste, die zich met de andere zusters in de kerk bevond, had die bel gehoord en had spoedig do kerk verlaten. Op straat vroeg zy volk mede men trad binnen in liet kloostor, doch de dieven hadden reeds liet hazenpad gekozen en waren verdwenen. Niets hebben zy kunnen buit maken. Tot nu toe blyven zij onbekend een onderzoek is ingesteld en 't ware te open dat die inbrekers welhaast in de handen van het gerecht vielen, want tegenwoordig leven de inenschen van don buiten overal in groote onrust. Men weet dat liet groot lot der lotery van de tentoonstelling van Brussel gewon nen werd door zekero Depasse, van Chatelot, wat aanleiding gaf tot moeilijk heden. De wettige vrouw van den winner van wien hy gescheiden leeft, had per deurwaarder beslag op don schat gelegd en eischte haar aandeel. Deze zaak werd in de afgeloopen week in der minne opgelost. De vrouw geboren Legrain, die een- koffiehuis open houdt te Houdeng-Goegnies, genaamd Café Coine, heeft zich te vreden gesteld met 100,000fr. Zij heeft cr onmiddelyk do helft van gege ven aan haren zoon, een schilder, wonende in de ruo Neuve de Commerce, te La Lou- vière. Zij lieeft haar koffiehuis gesloten en is gaan wonen bij eene bloedverwante te Jolimont. De man heeft het overschot der 500,000 fr. opgestreken. De kleinste gemeente. - Zoetenaeye is dit nog steedshare oppervlakte is echter 206 hectaren, terwijl bij voorbeeld Sint- Joost-ten-Noodc cr maar 113 heeft. Het gemeentehuis van Zoetenaeye staat op 8 1/2 kilometers van Veurno, 3 kilometers van do spoorbaan Gont-Duinkerke, tusscben Oostkorko en Avecappelle. Volgens de laatste optelling heeft de gemeente nu 2-1 inwoners. Over tien jaar (31 December 1900) had zij er 28. Is hot aantal inwoners nog verminderd, dat der kiezers is eender gebleven vijf, en alle vijf zetelen noodzakelijker wijze in den gemeenteraad. Voor de kiezing moeten twee inwoners uit eene naburige gemeente bij 't bureel gevoegd worden. Ziehier wat den burgemeester in een ge sprek aan een dagbladschrijver zegde«Bij mij zijn 4 inwoners bij den heer schepen Lycke 6in de herberg Verhaegho, die dient tot gemeentehuis 4 3 in het werk huis, 2 in een oude kleine hofstede, en 6 in eene nieuwe hoove die juist gebouwd is. Totaal 24 13 mannen en 11 vrouwen Er zijn te Zoetenaoye zes huizen, vroeger 5, Verleden jaar was er één overlijden en één geboorte. De gemeenteontvanger woont te Alve- ringhem, de briefdrager komt van Veurno. Do veldwachter, die een pracktigen uniform draagt, woont te Avecappelle on bedient drie dorpen. De begrooting van Zoetenaoye bedraagt eenige honderden franks. De gemeente heeft geene behoeftigen zy ondersteunt twee armen die te Eggewaorts-Capelle wonen. Men ziet dat, administratievorwyzo, de toestand er nog tamelijk ingewikkeld is. In den Borinage. De staking duurt in de grootste kalmte voort. Zij is nu reeds in dc vierde week, Do stakers zyn zoo onverschillig dat zij zelfs naar de betoo- gingen of moetingen niet meer omzien. Dc aanvallen van liet socialistisch or gaan tegen den minister van arboid, welke zijne bemiddeling aanbood, zijn niet van aard om de zaak te verbeteren. Ook worden zy door ieder eorlijk mensch afgekeurd. In eene vergadering van da Fédération Catholiquo Boraine gehouden onder voorzitterschap van M. Victor Delporte, word do houding der patroons, alsmede dor socialistische leiders, welke weigeren met do voorstellen dor Francs Mineurs mee te gaan, fel gelaakt. Over eenige weken werd in de Wost- statie te Verviers drie stukken stoffen' ge stolen, metende elk 140 meters. Het Be stuur had een bericht doen aanplaken waar bij eene premie van 50 fr. uitgeloofd werd aan dezen die den dader kon ontdekken. Vermoedens vielen op de bedienden, van de statie en dezen van de verzendingshui- zen, daar in den laatsten tijd talrijke belang rijke diefstallen gepleegd waren. Zaterdag avond wer-l oen kerel van ver- cht n -Jij .inor "on i 'diende, van de statie opgemerkt die hem op hceterdaad betrapte, op het oogenblik dat hij uit- eene koopwarcnloods kwam drager van een baal stoffo wegende 34 kilos. Do bediende gaf het alarm den dief werd gesnapt bij den statieoverste gebracht. Het is zekere Perlinck, bygenaamd «Po lidoor» leurder wonende te Rousolare, 23 jaar, oud. Dank aan zekere papieren op hom gevon den kon men zien aan wien hij dc de gesto len goederen verkocht. Eene huiszoeking op zijn logement, San- cyplaats gedaan, leidde tot do ontdekking van talrijke koopwaren in den laatsten tijd in de statie ontvreemd. Men hoopt, dank aan do op den dief gevonden adressen, weldra de medeplich tigen te kennen. Perlinck werd ter beschikking van den prokurctir des konings gesteld. Maandag namiddag vernielde een he vige brand het nieuw gebouwde gedeelte van het Sinte-Agathagesticlit te Luik, waar een zeventigtal vrouwen, die tot de gevaar lijke zieken bchooren, verzorgd worden. De brand, die op de zolders begon, werd gezien door de voorbijgangers, onder ander door den stafcommandant Neutens, die aan stonds de Zusters verwittigde. Tevens kwamen jongelingen, verblyven- de in een naburig familiekosthuis, om do zusters te heipon in het ontruimen der gebouwen. Er waren meer dan 200 zieken, onder welken een dertigtal die men in hare zetels moest vervoeren. De pompiers, die spoedig toogesneld wa ron konden in het begin weinig uitrichten daar do waterleiding geen drukking genoeg had. En middelerwijl woedde de brand voort. De Gazelle de Liege klaagt fel over den bluschdienst, die verre van deugdelijk is. Heel de vleugel van het gebouw, waar de gevaarlijk-j zinneloozen verbloven, is vernield. Gelukkig is alles zonder ongeluk ken afgeloopen, behalve dat eenen pompier eene wonde heeft bekomen. I)e zinnelooze vrouwen zijn voorloopig naar andere gasthuizen overgebracht. Hot parket is naar de gemeente Lasncs-Chapelle-Saint-Lambert, een onder zoek gaan doen wegens liet sterven van een getrouwde vrouw in verdachte omstandig heden. Het lijk werd ontgraven. Wat ver moedens wekte was dat de vrouw Zaterdag nacht ten 2 ure stierf, na acht uron lijden, zonder dat een der huisgenooten er aan dacht, dokter of pastoor te roepen, noch zelfs aan eenen gebuur hulp tc vragen. De genocsheoren, die de lijkschouwing deden, bevonden" dat de overledene in belangwek- kenden toestand was en verklaren dat de dood niet natuurlijk is geweest. De inge wanden der doode zijn voor onderzoek naar Leuven gebracht.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2