KEATING Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Frankrijk. Engeland. Vertegenwoordiger. Boom verkoo ping Openbare Verkooping Duitschland. ZAAILANDEN Openbare verkooping' een perceel Bouwgrond MEUBELS Soorten B O O i\I E IX PASTILLES Goede Zaailanden TE HEREN, Te huren terstond. Uitverkoop van Boomkwekerij Représentant serieux Meubels! Meubels. Wilt gij RACHTIGE Meubelen Ferdinand De Smet Landbouwers Hel lUelkvoeder Gailiy de Balsempillcn van Fr. Callebaut, Bloedzuiverende Pillen van Fr. Calleiiact, CARBONYLE Do posttrein die Woensdag morgend, om 9 1/2 ure, uit Parijs vertrok in bestem ming voor Cherbourg, is om 12 ure 20 in de static van Mesnil-Mauser blijvon staan. Bij het verlaten van den tunnel vóór deze statie bemerkte men dat do postwagen in houdende 400 zakken brieven en allerlei waardijen voor Amerika in brand stond. De postwagen werd onmiddelijk afgehakt en op een ander spoor gebracht waar het vuur onmiddelijk bestreden word. Do helft der postzakken konden gered worden; niet temin zijn deze die de kostelijkste waardij- on bevatten, door het vuur vernield. Op de wijk Boissiere, te Celesttes (Loir et Cher, Frankrijk) dicht het boscli van Russy, woont de wed. Leeorate en hare dochter, de wed. Dubois. Toen dc bric vendrager M. Celetie, 's morgens aan de woning kwam, vond hij do deur open. Hij trad binnen en in de eerste plaats vortoondo zich eon vreesclijk schouwspel voor zijn oogen. Mad. Dubois lag midden do plaats badend in haar bloed ten gronde. De moeder van het slachtoffer, mad. Le- comte, die 90 jaar oud en lain is, deed aan de overhode i die spoedig verwittigd waren, het volgende vei haal Het was middernacht toen op de deur word gekloptharo dochter doei met cene spleet de deur open en zag dat het de bosch wachter Dalivant was en verzocht hem 's anderendaags terug te keeren. Op hetzelfde oogenblik stampte hij do deur open, nam haar bij do keel en wierp ze ten gronde, waarna hij haar vermoordde. De oude vrouw had zich in eene alkoof verborgen, waar do moordenaar haar te vergeefs zocht. Do moordenaar aangehou den, deed volledige bekentenissen. Twee bedienden der Nonrdcrprefek- tuur, MM. Julicn Roussel. 48 jaar en Sul ly Dagion, 33 jaar, beiden wonende te Rijsel, die in verlof waren, vertrokken naar België om eenen voorraad van tabak op te doen. Toen zij te Wattrelos aan de grens kwa men, werden zij door de tolbeambten ver zocht zicli to laten aftasten. De twee bedienden namen dit euvel op en toonden hunne kaart aanduidende dat zij hoogo bedienden waren der prefectuur. Doch do tolbeambten bleven onverzette lijk zij tastten de twee bedienden af en vonden in hunne zakken eene groote hoe veelheid tabak, sigaren, sigaretten en al- lumetten Beiden worden als smokkelaars aange houden on met do handboeien aan tusschen twee gendarmen naar Rijsel gebracht, waar zij ter beschikking van het parket gesteld worden Deze polieieambtenaars zullen voorzeker van hunne reis naar België, een onaange- namaandenken bewaren. —7 Politieagenten aangevallen Vrij- uag avond rond 10 ure, ontmoetten de politieagenten Leon Mestdagh en Desmazc- nes die op nachtdienst waren, op do Ant- werpsche kaai te Roubaix, vyf kerels dragers van zakken. De agenten hielden hen staan doch de kerels namen eensklaps do vlucht. De agen ten lieten hunnen hond los. waardoor twee dor kerels tot staan gebracht werden. Een hunner trok zijnen revolver uit den zak en loste een schot op den agent Dezmazenes die gclukkih niet getroffen word. Ten slotte konden zij een der schelmen, Henri Dele- pant aanhouden bij werd in liet bezit ge vonden van eenen revolver geladen mot zes De strijd in liet katoonbedrijf van Lancashire is er dus mee geëindigd, dat de vertegenwoordigers der betrokken vakvor- eenigingon bet op do conferentie te Man chester ontworpen vergelijk hebben aan genomen. Zes maanden lang zal er niet gestaakt worden wegens liet werken van niet-annge.>lotenen in de fabrieken de aanleiding van do stakingen en vervolgens van do groote uitsluiting waarna M: Askwith, desverlangd, een voorstel zal deen ter regeling van de kwestie, maar staking of uitsluiting om do kwestie van niet aangeslotenen zal, bij liet uitblijven van een regeling, slechts mot aanzegging van zes maanden to voren kunnen geschie den. Ten minste eon jaar lang blijft du» do zaak zooals zij is. Do uitsluiting, dio 160,000 wevers om vatte, Imcft drie weken geduurd. Boven dien hebben een groot aantal spinnerijen met hal ven tijd gewerkt en vele duizenden spinners dus halve verdienste gehad. Een millioen pond aan loon is voor de betrok kenen verloren gegaan, on uit de stakings- l'ondscn is een kwart millioen pond betaald. Wat de patroons verloren hebben is moei lijk te zeggen. Een schrander zakenman schat het verlies, volgens de Times r, op vijf millioen pond. Commissionaris voor Frankrijk en uit voer zoekt vertegenwoordiging of monopool van fabrikanten in linnen en kanten, De Cima, 11, rue Jean Vaury, Paris. te Moorsel, Baerdegem en Meldert. De Notaris DE VIS to Aalst, zal op Dijnsdag 30 Januari 1912, om 8 uren 's morgends openbaai lijk verkoopen 50 koopen kanadas, 8 koopen beuken, 7 koopen eschen, 4 koopen abeel.- n, 4 koopen eiken metende tot 2,27 m. omtrek en verscheidene koopen schaarhout en enoei. Men zal beginnen te Moorsel,Gerre- kauter aan den eigendom van de Weduwe Louis Moens-Buyle en de orde van de aflichen volgen. De Notaris DE VIS. te Aalst, zal open- baarlijk verkoopen Oemente Herdersem. 3 goede partijen land aan den Breede- weg ieder groot volgens meting 3o aren 92 cent. en volgens kadaster 33 a, 30 cent. In gebruik bij de Wed. Callebaut te Wieze. Zitdagen Instel Maandag 5 Februari Verblijf Maandag 19 Februari y Om 2 uren namiddag ter herberg van Leon Muylaert te Herdersem aan de kerk. Landelijke eenvoud. In de nabijheid van de gemeente Horgonrath gebeurde onlangs het volgende In October van verleden jaar kreeg eene daar wonende vrouw eenen brief, waarin zy werd gewaarschuwd zich niet te ver wonderen indien bare 17 jarige dochter beter gekleed ging dan vroeger de schrijfster bad haar die kleederen uit mede lijden geschonken. De brief was onder- teokend Vrouw Sehünhausen. Inderdaad dook het meisjo dan ook spoedig op als dame waardoor het geval in breeder kringen bekend werd. In December kreeg de jonge sehoono zelf een schrijven waarin vrouw Schön- hausen haar verzocht op een bepaalde uur en eene bepaalde plaats aan do grooto statie te Aken te zijn, waar de schrijfster haar zou afwachten. Natuurlijk bleef er nauwelijks oen twijfel over of men had hier te doen met een handelares in blanke slavinnen, die cene ontvoering in den zin bad. Do zaak werd meegedeeld aan de krimineele polier van Aken en dozo gaf liet meisjo oenen geheimen policieagent moe. Wie zich ovenwei aan de statie niet liet zien was vronw Sehönhauson. Daarvoor maakte zij den volgenden dag in een nieuw schrijven het meisje verwytingen, omdat zij met krimlneol was verschenen. De schrijf ster had hem wel herkon'd en zich daarom aan de statie verborgen gehouden. Er volgden toen nog verscheidene brie ven enten slotte een waarin het meisje een bijeenkomst werd aangewezen aan de kerk van de naburige gemeente Hauset. Daarheen vergezelde haar een gendarm, maar vrouw Sehünhausen liet zich weer niet zien. De zaak kwam don gendarm al te dol voor, hij besloot tot eene vergolyking van het geschrift en dat bracht hem op de rechte spoor. Voor eenigo dagen nam hij het meisje 111 een scherp verhoor, waarbij zij eindeiyk bekende te Hergenratli 60 mark gestolen en daarvoor nieuwe kleo- ren gekocht te hebben. De verdachte brieven had zij zelf geschreven om den diefstal te verbergen. OPENBARE VERKOOPING van goede te MOORSEL. De Notaris DE VIS, te Aelst, zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, open baar verkoopen Gemeente Moorsel. Eerste koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel, wijk Kattenbroeck, bekend ten kadaster sectie D, deel van nummer 288, groot volgens meting 25 aren 53 centiaren, palende noord de Losbaan oost de erven van Wichelen, zuid volgen de koop, west de Kalseide naar Herder sem. In gebruik bij de Wed. Charles-Louis Arys te Moorsel. Tweede koop Een peiceel Zaailand, gelegen te Moorsel, wijk Kattenbroeck, bekend ten kadaster sectie D, deel van nummer 288, groot volgens meting 28 aren 57 centiaren, palende noord voorgaan- den koop, oost de erven Van Wichelen, zuid den volgenden koop, west de Kalsei de naar Herdersem. Derde koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel, wijk Kattenbroeck, bekend ten kadaster sectie D, deel van nummer 288, groot volgens meting 28 aren 57 centiaren, palende noord voorgaanden koop, oost de erven Van Wichelen, zuid volgendon koop, west de Kalseide naar Herdersem. Vierde koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel, wijk Kattenbroeck, bekend ten kadaster sectie D, deel van nummer 288, groot volgens meting 28 aren 57 centiaren, palende noord voor gaanden koop, oost de erven Van Wichelen zuid Désiré Vermoesen, west de Kalseide naar Herdetsem. De 3 voorgaande koopen in gebruik bij Jean Van Bremt, te Moorsel, Vijfde koop. Een peiceel Zaailand, gelegen te Moorsel, beneden het Dorp, bekend ten kadaster sectie C, deel van nummer 507E, groot volgens meting 25 aren 9! centiaren, palende noord den Steenweg van Aelst naar Moorsel, oost M. Van de Maele te Aelst, zuid M. Rogiers- Du.rinck te Gent, west volgenden koop. Zesde koop. Een perceel Zaailand, gelegen to Moorsel, beneden het Dorp, bekend ten kadaster sectie C, deel van nummer 507E, groot volgens meting 25 aren 93 centiaren, palende noord den Steenweg van Aelst naar Moorsel, oost voorgaanden koop, zuid M. Rogiers- Duerinck, west Frans De Hauwere-De Gols te Wieze. Zevende koop. Een porceel Zaailand, gelegen te Moorsel, beneden het Dorp, bekend ten kadaster sectie C, deel van nummer 507E, groot volgens meting 25 85 centiaren, palende noord den Steenweg van Aelst naar Moorsel.oost De Hauwere- De Gols, zuid Camille Goossens te Denderhautem en Van Nuffel-Van de Velde en west den volgenden koop. Achtste koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel, beneden het Dorp, bekend ten kadaster 6ectie C, deel van nummer 507E, groot volgens meting 25 aren 85 centiaren, palende noord den Steenweg van Moorset naar Aelst, oust den voorgaanden koop, zuid Van Nuffel- Van de Velde, west den volgenden koop. Negende koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel beneden het Dorp, beken l ten kadaster seciie C; deel van nummer 507B. groot volgens meting 25 aren 85 centiaren, palende noord den Steenweg van Aelst naar Moorsel, oost voorgaanden koop, zuid M. Carryn en Van N iffel Van de Velde, west volgenden koop. Deze 5 voorgaande koopen zijn in gebruik bij de erven De Vos, te Moorsel. Tiende koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Moorsel, beneden het Dorp, bekend ten kadaster sectie C, deel van nummer 507B, groot volgens meting 25 aren 85 centiaren, palende noord den Steenweg van Aelst naar Moorsel, oost voorgaanden koop, zuid M. Carryn en Van Nuffel-Van de Velde, we6t de Weduwe P. J De Wever en kinderen. In gebruik bij De Vos en Camiel Van der Vorst. ZITDAGEN Instel Maandag 29 Januari Verblijf Maandag 12 Februari y Ter herberg gehouden door de Weduwe Petrus Josep/ms De Wolf, te Mooisel, aan de Statie, telkens om 2 uren namiddag. Voor alle verdere inlichtingen zich te wenden ten kantore van voornoemden Notaris DE VIS, te Aelst, Molenstraat, alwaar er ten allen tijde groote en kleine kapitalen zijn te bekomen, aan geringen intrest. De Notaris TIBBATJT, te Aelst, zal openbaarlijk verkoopen Stad Aelst. 1. Eenen Eigendom bestaande uit vijf Woonhuizen, Bouwgronden, Landen, te Mijlbeek, Langestraat, wijk F, nuemmrs 462E, 462F, 462J, 462H, 462i en 460G, groot 30 aren 21 centiaren. Verdeeld in 7 loten. Zie grondplan op bezondere plakbrieven. 2. Een perceel Tuin, te Mijlbeek, groot 9 aren 90 centiaren, wijk F, nummer «os. 3. 12 Woonhuizen met Grond, aan de Hovernierastraat en Ouden Dendermond- 8chen8teenweg. groot garen 31 centiaren, wijk D, nummer 907c, 908A908B, 908c, 909A, giiM, 91 in, 9110, gup. 911Q. 91 iR, 911s, 911T engnu. Verdeeld in 9 loten volgens grondplan. 4. Een Huis en Grond, in de Brussel- schestraat, N 38, wijk A, nummer 1406, gsoot 1 aar 60 centiaren. Bewoond door den heer Frans Buys. 5. Een Huis en Grond, in de Brussel- schestraat, N 36, wijk A, nummer 1405, groot 50 centiaren. Bewoond door den heer Frederic De Deyn. Eenigen zitdag ZATERDAG 10 FEBRUARI 1912. Ten 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, te Aelst, Stadhuis. Bij licitatie OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Nieuwbeekstraat. De Notaris MEERT te Erpe, daartoe benoemd, bij vonnis verleend door de rechtbank van eersten aanleg, zetelende te Deddermonde den achtsten December 1911 zal met de pleegvormen der wet van tien twaalfden Juni 1816, öpenbaarlijk verkoo pen Stad Aelst. Een welgelegen perceel bouwgrond, ge legen ten voorhoofde aan de Nieuwbeek straat. gekend bij kadaster sectie a nummer 2217W, groot volgens meting 26 aren 49 centiaren, palende ten noorde den heer Odilon Van der Scheuren, te Aalst en de baan, len ooste der. heer Leon Van Uver- straetm, ten zuide den heer Cheri Schelf hout te Aalst en ten weste de Nieuwbeek straat. Verdeeld in veertien loten. ZITDAGEN Instel Zaterdag 27 Januari Verblijf Zaterdag 3 Februari y Telkens om 2 uren namiddag, ter zit tingzaal van het vredegerecht te Aalst. Voor verdere inlichtingen en nazien van het plan, zich te wenden ter studie van genoemden notaris. V E N D I T I E van Landbouwalam en Aardappelen. Ten huize van Petrus De Knijf, te Wichelen, Bohemen, op Maandag 29 Januari 1912, om 9 uren 's morgens door het ambt van den Notaris MOYi.RSOEN, te Wichelen. OPENBAFE VERKOOPING van 77 loten verschillige waaronder eenen schoonen Wilg en eenen Olm van 2 ui. 35 c. omtrek en van 35 loten Schaarhout, te Aalst, St. Jobatraat, aan den eigendom van Madame Liénart-Van den Broucke, gebruikt bij M. Camille De Ridder, op Vrijaag 2 Februari 1912 om 9 ure voormiddag, door het ambt van den Notaris MOYERSOEN, te Wichelen. De Notaris TIBBAUT, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Hofstade. Een Huis en Grond, zijnde winkel en herberg, aan den Kortenhoek, wijk C, nummer 258 en 265, groot 12 aren 40 centiaren. Bewoond door den mede ver kooper heer Odilon Caudron-Roels Eenigen zitdag: Zaterdag 17 Februari 1912. Ten 2 uren namiddag ter Zittingzaal van het Vredegerecht, te Aelst, Stadhuis. OPENBARE VERKOOPING van te; Clierseainj). De Notaris TIBBAUT zal öpenbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een perceel zaailand te Cherscamp, wijk Boeygem, aan de Bille- gemstraat, sectie E, nummer 440A, groot 24 aren 50 centiaren. Gebruikt door Alfons Roels. Onmiddelijke ingebruiktreding. Tweede koop. Een perceel zaailand, wijk Bpeygem, sectie E, nummer 460B bis, groot 21 aren 70 centiaren. Gebruikt door Ch.«Louis Van Leuven. Onmiddelijke ingebruiktreding. Derde koop. Een perceel zaailand, wijk Boeygem, sectie E, nummer 398BIS, groot 9 aren 90 centiaren. Gebruikt door Ch.-Louis Van Leuven. Onmiddelijke ingebruiktreding. ZITDAGEN Instel Woensdag 17 Januari 2 Verblijf Woensdag 31 Januariy Om 2 ure namiddag Ier herberg van Frans Matthys-Van der Scheuren, te Wi chelen Statie. Er zal geen derde zittag plaats hebben. 1/2 °/0 instelpenning te winnen. Te kOOp. victoria°en Dogcar, zich te bevragen ten burcele dezer. Schoor, en gerieflijk II IJ IS met Hof 50 meters diepte, gelegen Dender- mondschensleenweg, N° 160. Zich te bevragen by M. J. Goethals, 14 Dirk-Martenstraat, T/S. Een MAGAZIJN in de Vaartstraat. Zich te bevragen zelfde straat Nr n, Aelst. Bij Jean Lirapens meubelmaker Brussel- schestraat 42, Aelst, in zijne boomkwee- kerij op Zandbeek te Aelst-Mijlbeek, te weten 20 Kanada, 20 polderwilgen, 50 olmen, 65 amerikaansche eikon en eenigo platanen plantsoenen, alsook circa 200 kanada plantsoenen te Erembodegem, Leuvensliaat, (zevoiislei re). pour la vente de chaux dans la région d'Alost est demandé. Faire propositions par écrit au Bureau du Journal a l'adresse J.T.V, hindert te s apen s eene exkete Keating pastille vol- loende o» 1 te dooi rusten. hostaal hoegenaamd geen ander liddel dat :no spoedig en zoo vol- ',',j kunnen door dc zioakste perso- len genomen worden. Verkrijgbaar in alle goede Apotheken a f.0.70 de doos «>n iedere doos draagt het cachet THOMAS KEATJNG, Chemist, te LOKDEN. Iedereen neemt tie Keating Pastilles te Aalst. koopen wend U bij Fertlinand I)E §^IET, bijzonderste huis voor Aelst en omliggende. Groote keus van volledige Slaapkamers Eetplaatsen, Salongarnituren in alle hout en alle stijlen. Bureaux Américains,Coffre- Forts. Bureaux Minister, Bibliotheken, Tapijten, Lusters, Volledige Ameuble menten voor Cafés alles wat er noodig is om uw huis rijkelijk te versieren. Alles wordt U ten huizo kosteloos bezorgd en geplaceerd. Prijzen buiten alle concurentie. Uw getrouwe dienaar, lloleitdi'ius, N°8en IO, (nabij de Varkensmarict), N. B. Er zijn ook gestadig OCCASIE YEUBELEN in Magazijn. Wilt gij groot profijt trekken van uwe afgeroomde melk Wilt gij uwe kalvers en viggens snel zien groeien Wilt gij den zoo besmettelijken en gevaarlijken buikloop vermijden Beproeft dan (Lactéine Gailly) 1 Peruicelz (Henegouw) allerbist en zeer goed verteerbaar veevoeder bevattende eene hoeveelheid zoutzure koolstof, die het vet vervangt en, door vermenging met chloorpotasch, de lede maten der dieren versterkt. Voorwaarden van verkoop o,50fr.de kilo per 1 k°jo,38 fr.dekoperso k0! 0,45 5 Ho,37 zijn de beste geneesmiddelen voorzeker Apotheker, Botermarkt AELST. 1,3gS»ir. de «lóós. Deze pillen, aangezien hunne aange namen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, gal, slijmen, slechte spijsver- teering, verstoptheid, speen, puisten enz. gebruikt de Apotheker Overdekte Boten aar kt, AELST. 1,00 fi*. de doos. In dezelfde Apotheek zijn te verkrijgen Remedie voor Ekstero ogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelijk de tandpijn o,io. Pillen tegen de razende tandpijn i.oofr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven der Koeien 1,25 fr. Pakken voor het bevruchten van Koeien en Merrieën. Remedie tegen het snot der Kiekens. Zekere remedie lorden cholera der Kiekens 1,00 fr. de 1/2 doos, 2,oofr.de doos. 0,40 25 'M°>35 100 4OO Te verkrijgen te Aalst, Del- haize Broeders C1B, Molenstraat; te Lede, op den Bril te Wetteren, ter Markt te Assche, Gentsche steenweg te Ternath, alsook ter Samenwerkende Melkerijen te Lemberge.te Burst,te Moorsel,te Opwijck, en ook bij M.A. De Rijck-Limpens,winke lier te Aalst en bij Mej. A. liabier drogiste te Lebbeke. is het beste behoudmiddel van het hout Bederfwerend. Ongediert vernielend. Verzekert een driemaal langeren duuraan het hout, en geeft eene schoone bruine kleur. Vervangt voordeeliglijk het teer en de olieverf. Vraagt voor zijne verschillige toepassingen, het prospectus Nr 4. Zilveren eermetaal ter Wereldtentoon stelling van Parijs 1900. Gulden eermetaal ter Wereldtentoonstel ling van Luik igo5. Chauline. Beschermt de zaaiselB tegen de aanvallen der kraaien en andere vogels ook tegen de ziekte, verbetert de kwaliteit en vermeerdert de opbrengst. Belgische Maatschappij van Carbonyle Ilcrve Frères GoHaert, TROOZ, (België) DepoBÏtaris Mr B. SCHELFHOUT BouwmaterialenBoudewijnkaai,8 AALST

De Denderbode | 1912 | | pagina 3