Rechterlijke Kronijk. GROOT CONCERT Bericht. Allerharde nieuws. De heer Anseele was ditmaal op zijn gemak niet, hij spartelde gelijk een duivel in een wijwatervat. 't Was niet waar wat de heer Helle putte zegde. Maar M. Helleputte deed de Kamerboeken halen van 1908 het stond daar zwart op wit en gezel Anseele stond met eenen neus. De socialisten willen wel geld leenen aan de landbouwers aan 10 per cent, maar er zich voor opofleren... dat Diet Het gewicht van 125 gram. D"zer dagen is in Duitschland liet ver bod uitgevaardigd het «vierendeel» of het gewicht van 125 gram niet andors meer te wegen dan met het enkel ge wicht van 125 gram en niet met een van 100, een van 20 en een van 5. Al te dikwijls gebeurd het dat het laatste gewichtje ontbreekt en dan wordt het door een ander voorwerp, of in 't geheel niet vervangen. Men vraagt zich af of men ook in België niet evenzoo zou handelen. Im mers elke maal dat het gewichtje van 5 gram in de schaal ontbreekt een klei nigheid zal men zeggen verhoogt men den prijs met 4 ten honderd. De nieuwe legerwet. Art. 27 der miliciewet van 1909 verleent een jaar uitstel aan de studenten of leer jongens, die een erg nadeel zouden ondergaan indien zij, door hunnen diensttijd in het leger, hunne studies of hunnen leertijd moesten onderbreken. Die uitstel mag drie keeren vernieuwd worden. Het Beroepshof van Luik heeft nu heslist dat dit artikel zoowel toepasselijk is op de jongelingen, die lessen nemen bi j bijzondere meesters, als op do studen ten van een onderwijsgesticht. Eene anekdoot over Conscience. Een Vlaamsch blad, verslaggevend van eene voordracht, te Gent gehouden door den heer Minnaerl, over Conscience, haalt het volgende voorval uit zijn leven aan In het jaar 1872 waren er verscheide ne Vlamingen op reis in Duitschland, waaronder zich bevonden Hendrik Con- cience. Karei Miry en de heer Minnaert. Conscience had aan een hotelhouder van Trier bericht gezonden dat hij met eeni- ge vrienden 's avonds zou aankomen, hem verzoekende de noodige kamers in gereedheid to brengen. Toen de Vlamin gen in het station to Trier afstapten, waren ze niot weinig verwonderd aan gesproken te worden door een paar dienstboden in livrei, met korte broeken witte kousen en verlakte schoenen. Kunt gij mij niet zeggen of de lieer Conscience bij dit gezelschap behoort vroeg een dienstbode aan... Conscience zei r. Deze die. als het paste, grappen kon verkoopen, riep tut Karei Miry He, Karei, kent gij soms geen heer die Conscience heet Zoo werden de dienstboden van Pon tius naar Pilatus gezonden tot wanneer Conscience zich eindelijk deed kennen. Heel liet gezelschap werd verzocht plaats te nemen in de rijtuigen, die voor het station hadden post gevat. De koetsen reden in vollo vaart naar het grootste hotel van Trier, waar de reizigers werden opgewacht door een uitgelezen publiek, met den Graaf van Vlaanderen aan 't hoofd. Deze was naar Trier gekomen om de Duitsche troepen beweging bij te wonen en toevallig ver nomen hebbende dat de groote Vlaam- sohe scliryver zou aankomen, had hij er aan gehouden hem te verwelkomen. Tal rijke heildronken werden uitgesproken en de Vlaamsche vrienden lieten zich den kosteiijken disch goed smaken. Maar met tegenzin sneden ze eene prachtige reusachtige taart vaneen, waarop aan de eene zijde geschreven stond: «Hendrik Conscience» en aan de andere zijde«De Leeuw van Vlaanderen.» De vijffrankstukken der vermoord de. Naar aanleidding van den moord te Gendbrugge, heeft de verzoeksrechter Do Buck volgende bericht aan de dag bladen gezondeD. «De personen die sinds 19 December 1911, een of meer goudstukken van 40 fr. elk, met den beeldenaar van Napo leon, en een of meer vijffrankstukken zouden ontvangen hebben met, langs do eeno zijde den heeldenaar van koning Leopold I, langs de andere zijde de beel denaar van don hertog en de hertogin van Brabant, worden verzocht zich on- middelijk kenbaar te maken bij den lieer onderzoeksrechter De Buck, in zijn ka binet te Gent.» Men voege er nog als verdere inlich tingen bij dat deze geldstukken gestolen werden uit een kas in de slaapkamer van het slachtoffer. De geldstukken, drie Napoleons en vier of vijf van de Belgische vijffrank stukken, geslagen by gelegenheid van het huwelijk van den hertog en de her togin van Brabant, zaten iu een geel beursje, dat mejufler Charlotte Hosten zorgvuldig bewaarde, daar zij liet nog van hare ouders ten geschenke kreeg, tal van jaren geleden, evenals haro zuster, die te Ledeberg woont. De vijffrankstukken waren nog nieuw als zij iu het bezit kwamen van het slachtoffer; door het lange liggen waren er bieren da3r vlekjes vert de gris opgekomen. Een eerste dergelijk vijffrankstuk, in een winkel der Vlaandermstraat uitge geven, en in de destijds vermelde om standigheden ontdekt, gaf aanleiding tot hot thans ingestelde onderzoek. Ingealoten omslag. Reeds werd zooals men weet besloten, dat de explooten van deurwaarderders die niet eigenhandig aan den betrokken persoon worden afgeleverd, onder omslag moeten ter hand gesteld worden door tusschen- komst van derde personen. Tot dusverre ook werden de aanvra gen tot genade aan den Kouing gericht, teruggestuurd met opgave van het. geno men besluit: verwerping of verminde ring van straf, ondervorm van kanttee- kening op den genadebrief zelf. Deze open brief kwam aldus in handen van agenten van politie en veldwachters om den belanghebbende te worden over- gehandigd 'derwijze familiegeheimen bekend makend aan personen die er geen uitstaans mede hebben. Hel departement van het rechtswezen komt te beslissen dat voortaan ook deze verzondingen onder gezegelden omslag zouden gedaan worden. Velours en Demitten bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korte Zout- straat, Aalst. Bij de Luiksche christendemocra ten. De Union Démocrcitique Chrétien- ne heeft Zondag eeno algemeene verga dering gehouden voor het aanduiden van candidaten voor do wetgevende kiezing. Met bijna algemeene stemmen werden M. Ch. De Ponthièreals werkelijk can- didaat en M. do advokaat Paul Tschoflen als supleant aangeduid. M. De Ponlhiére zal de vierde plaats de eereplaats op de lijst innemen. De drie eerste candidaten zijn MM. Dalle- magne, Polet en Goblet. De nieuwe candidaten hebben in hun ne toespraken slerk gedrukt op de nood zakelijkheid van eendracht en samen werking om de kiezing te doen gelukken. O HollandersHet is overbekend dat de Noord-Nederlanders die in België aanlanden meeucn dat zij hier niets anders dan Fransch mogen praten. Hoe beldchelyk do Hollander dan ge woonlijk voorkomt is niet zeggelyk, maar toch hij spreokt Fransch en neemt dan de houding aan als een heel voornaam heer. Hy kent immers Fransch Dezer dagen kwam zoo ook een versch aangeland Noord-Nederlander te Brussel op het Bureel van een onzer vrienden. Natuurlijk dat do man Fransch sprak. Maar hemeltje lief, wat eene taal Het ging zoover dat een der bedionden vroeg of hy niet verlangde Nederlandsch te spreken. De man, die sterk beslagen bleek te zijn, trok een paar groote oogen, deed zynen mond open en sprak Kunt gij NedenanIsoh praten, lip, dat is mooi, (lat is heerlijk. Wat genoegen En de begonnen zaak woiff vorder in; het Nederlandsch afgehaspeld. De brave Hollander meonde waarachtig dat men in ons land met Nederlandsch niet terecht komt. Hollanders, Hollanders, wanneer, wan neer zult ge ophouden u belachelyk te maken? (Fondsenblad) Hoe men vroeger bouwde. Een vriend uit het Brabandsche schreef Ten einde de kostbaarheden dor kerk tegen het bezoek van het dievengoedje to vrijwaren, heeft de pastoor van V... een brandkoffer aangekocht en het in den muur der sakristy doen metsen. Twee metser hebben gedurende 10 dagen naarstig gewerkt en om eene opening in de muur te kappen die groot genoeg is om de brandkast erin te plaatsen. Steen en mortel zijn zoo hard, dat men er bijna geeno stukken afkrygt. RECHTBANK DENDERMONDE. Slof/en. Petrus Schoon, werkman, te Aalst, die zijnen vader met eohén kloef slagen toebracht, 1 maand voorwaardelijk. STAD van AALST. gegeven te gelegenheid der P r i j li i t d e u I i n g aan de leerlingen onzer Stedelyke Muziek school op Maandag 5 Februari 1912, te 5 112 ure's avonds ter stadsschouwburg. Deur open om 5 ure. Ingang vrij. Beheer van Posterijen en Telegrafen. Het Gomiteit van bot Volks-Sanatorium van Ter Hulpen-Waterloo (Maatschappij van Weldadigheid) heeft boekjes met post zegels ingevoerd, waarvan do blaadjes met advertiën zyn gedrukt; de Maatschappij haalt daarby geen ander baat dan de op brengst der aankondigingen, zoodat de kooper de gestorte som geheel in zegels terugkrijgt. Er zijn drie soorten van boekjes. Eene eerste soort telt 20 zegels van 5 centiemen en 10 zegels van 10 centiemen en is te koop, tegen 2 frank, in alle postkantoren en tclcgraaf-ontvangeryen. Do twee andere soorten, die enkel verkrijgbaar zyn in do postontvangerften, bestaan uit 50 zegels van 5 ofwel van 10 centiemen en kosten 2 fr. 50 of 5 frank, al naar het geval. Do boekjes van 2 frank zyn verkrijgbaar van 1 Februari 1912 afde andere rond 1 Maart daaraanvalgende. —Hoest, valling o verkoudheid, pastillen Keating. Zie annoncen. Het huis C. Praet-De Witte is langs'de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° €5. AALST. 'oging tot inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag heb ben onbekende schelmen gepoogd in het huis te dringen van M. Loon Van den Broeck, hotelhouder, Statieplein. Zij trachtten het slot der dour to ('oen springen. Men denkt dal verjaagd zyn, AALST. A-dal Zondagavond, tusschen 6 1/2 - 7 uur. zyn dieven in de woning gedrrot..- der weduwe Van der Biest, wonende alhier, Groenstraat 22. De kwaaddoeners hev, on een venster, dat in den hof uitgeeft, opengebroken en zijn langs daar in do woning gedrongen, waar zij in eene kas br -.kon en er eene som van 41 fr. 50 uit rooiden. Eene klacht is inge diend bij de policie, die een onderzoek instelde en reeds op het spoor der daders schijnt te zijn. AALST. Over cenige dagen had M. B.. oudkleerkooper, wonende alhier Hout markt, van een herbergier, al zyn herberg- geriof gekocht, de gewezen herbergier strook het geld op en verliet onze stad, den kelijk naar Brussel. Nu kwam het echter uit dat het gerief hem niet toehoorde, maar eigendom was van den brouwer. Deze deed bet gerief door de Politie aan slaan, dio proces verbaal tegen den oneerlyken her bergier heeft opgemaakt. De lendenpijnen, de rhumatismon, en ten andere al de andere kwalen veroorzaakt door de slijmen zyn snel genezen door de slymverdrijvende Pil Walthery. 1 Fr. do doos overal. Zaterdag avond, tusschen 5 en 6 uur, werd er eene oude vrouw van 91 jaar, mis schien do oudste der gemeente, in haar huis ken gevonden, den hals afgesneden. Deze woning is gelegen nabij in het midden van hot dorp te St-Pauwels, in eene rij huizo- kens nevens elkander gebouwd, naast het huis van M. Vertongen, brouwer, tegen Driesch of Marktplein. Het vrouwken woonde daar alleen, des avonds kwam daar eon meisje slapen na dat die haar werk gedaan had. Het is niet dat zy daar op eene gevaarlyke plaats woonde; zij verbleef in bet midden van geburen die op 't minst gerucht ter hulp zouden gesneld zyn. Zy moet verrast en bij de keel gegrepen zijn, zoodat zy geen geluid kon geven en in eens de keel afgosneden zijn. De vrouw had wat spaargeld waarvan zij kon bestaan en had den naam, dat zij kortelings eene erfo- nis getrokken had, die nog moet komendat moet de zaak geweest zyn, die de moorde naars aangelokt heeft om hun schelmstuk te pleger., dat geheel deze gemoentc m ver slagenheid gedompeld heeft. Het parut!-" vT.ifDëftiïerihonde is Zondag morgend ter plaats een onderzoek komen doen. Uit het eerste onderzoek is gebleken dut do moordenaars gepoogd hadden, in de slaapkamer eene kas open te breken. Waar- schynlyk werden zy door de terugkomst van De Clercq verrast, want er is niets ge stolen. Zij hebben zelfs in hunne haastige vlucht een paar holleblokken achterge laten. (Nadere Bijzonderheden.) Maandag voormiddag is het parket van Dendermcnde opnieuw aldaar afgestapt om het onderzoek nopens de vreeselijke moord voort te zetten. De magistraten waren vergezeld van twee wetsgeneesheeren. Men deed eerst de lykschouwing. Hior- uit blykt dat de arme vrouw, zooals wy veronderstelden, bij middel van een scheer- mes, de keel werd afgesneden. Het oud vrouw ken had geenc andere kneuzingen over het lichaam. Men moet dus aannemen dat de ongelukkige hoege naamd niet buiten kennis lag, toen de ban dieten haar do koel hebben afgesneden. Het mes der misdaad werd nog niet terug gevonden. Het parket heeft bevolen rond en om het huis der vermoorde vrouw opzoekingen te doen. De toelating tot de begraving van bet slachtoffer werd gegeven. Talrijke personen werden door het par ket onderhoord. Er kwam hoegenaamd geen licht in do zaak, zoodat men nog geen liet minste spoor heeft der daders. De bevolking twijfelter sterk aan of het gerecht er zal ingelukken do hand to leg gen op de laffe moordenaars. Iets valt erg in 't oog en wordt dan ook algemeen besproken de dieften, aansla gen, aanranding en moorden, in de laatste weken in het Land van Waas gepleegd, gebeuren meest den Zaterdag avond of 's Zondags in den vroegen morgen. Zondag avond, rond 4 1/2 ure bad een koopwarentrein Sottegem verlaten, in bestemming voor Georaerdsbergen. Een weinig voorbjj de statie toen de locomotief reeds in vollen gang was, sprong de loco motief plots uit de sporen, door eene lot hiertoe onbekende oorzaak. De locomotief liep den spoorwegdijk op, daar de sporen in een diepte liggen. Zij klom aldus een drietal meters hoog en sloeg om. Machinist en stoker konden er in tijds afspringen en ontkwamen ongedeerd. Een viertal koop waren wagons sprongen boven op elkander of drongen in elkaar. Zij werden gansch verbrijzeld. De locomotief en verscheidene andere wagons werden zwaar beschadigd. Een signaalpaal werd omvergereden. Per soonlijke ongelukken zijn niet te betreuren. De stoffelijke schade is zeer aanzienlyk." Eerst Maandag morgone was liet verkeor hersteld. In deLoostraat, te Aal ter, straat om van de markt naar Lootenliullo te gaan, woont de vleeschliouwer Camiel Gysol- brecht, ongeveer 60 jaren oud. Hij was gehuwd, sedert een 12- tal jaren met Marie Bouckaert, geboren te Hansbeke en die 48 jaren telde. Daar heerscht» maar slechte overeen komst in huis de vrouw gaf zich nog al veel over aan den drank, en dan gebeurde het wel eens, zegt men, dat haar man haar het stof uit de kleeren klopte. Zaterdag morgend vond een gebuurdoch- terfjo haar in een gracht liggen gansch vuil en bemodderd. Men veronderstelt dat zy bedronken was. Geburen trokken haar uit de gracht en deden haar in haar huis. Om 1 ure namiddag begaf zich Gysel- brecht naar Lootenhulle en Poeke om zijne kalanten te bestellen, hij kwam omstreeks 5 ure terug. Hij vond zijne vrouw in de keuken nevens de stoof liggen en verwittigde on middelyk de geburen die bijkwamen. De vrouw was dood maar het lijk was nog warm er was daar geen bloed te zien de stoof die gebrand had was nog niet lang uitgegaan want de pot was ook nog warm. Do policie werd geroepen, alsook een geneesheer, die niets anders dan den dood kon vaststellen. Het lyk werd op een bed gelegd. Het parket moest Maandag ter plaats komen om de lykschouwing te doen en de oorzaak van den dood vast te stellen. Marie Bouckaert was do tweede vrouw van Gyselbrecht, er zyn geene kinderen uit dit huwolyk gesproten. Do eerste vrouw van Gyselbrecht was Julie Hoste uit dat eerste huwelyk is een zoon geboren, Frederik Gyselbrecht die over enkele jaren naar Amerika is uitge weken. Do echtgenooten Gyselbrecht waren wel stellend. Over een 14 tal dagen hadden zjj eei. huis gekocht in de Loostraat. hetwelk zij schikten te gaan bewonen, daar zy uit het huis dat ze nu bewonen moesten ver huizen. In het huis van Gyselbrecht heeft men 3500 fr. gevonden, welke de policie in bewaring heeft genomen. Het parket van Gent is Maandag namid dag ter plaats gekomen, vergezeld van twee wetsdokters, welke de lijkschouwing hebben gedaan ten huize van Gyselbrecht. Eene overgroote menigte volk was in de Loostraat samengeschoold. Het parket is omstreeks 6 uro naar do statie vertrokken. De wetsdokters hebben een deel van liet lyk derv rouw medegenomen naar Gent om er hun onderzoek voort te zetten. De oorzaak der dood is tot hiertoe nog niet gekend. Er werden geene aanhoudingen gedaan. Kcno hevige ontploffing bad plaats in cone ververij te Vorst. De varvor M. Van Impe, was bezig met proefnemingen van een nieuw stelsel, toen de ontploffing plaats had. Byna heel het gebouw is ingestort en M. Van Impe, zijne twee gasten en een persoon, die proefnemingen bywoondo werden erg gekwetst. Daarenboven ont stond er brand in de instortende puinen, zoodat de pompiers ter hulp moesten wor den geroepen. Er is voor 20,000 fr. schade. Het gerecht doet een onderzoek. Een automobiel, die over de Kruid tuinlaan te Brussel reed schoot in brand. De chauffeur, wiens kleeren reeds vlam hadden gevat, sprong van den bok en do auto, voortrijdende botste te .-en een voor bijkomend trararytuig, met zooveel geweld dat men het als een wonder mag besohou wen, zoo er geen ongelukken gebeurden. Alleen werd er nog al veel schade aange richt. Do zoon van eenen pachter te St- Laurens Berchem kwam in de gondarmeriu van St-Quintens-Lennick verklaren, dat hij in 1910 het huis zijns vaders in brand bad gestoken. Hy bad dit gedaan, zegt hij om zich te wreken over de plagoryen, waarvan hij in het huishouden het voorwerp was. Het gerecht had bij het onderzoek wel bestatigd, dat de brand aangestoken was, maar had den plichtige niet kunnen ont dekken. De brandstichter verklaarde dat een pater hem in de bicht tot bekentenis had overge haald, maar had hem de absolutie niet gegeven, en door wroeging gedreven, was hij gaan drinken om mood to verzamelen voor de af te leggen bekentenis. Ily werd ter beschikking van het Brus- selsche parket gesteld. De liberale bladen, van de bekentenis melding makend, dragen wel zorg het geval met den pater en de biecht, te verzwijgen. Zondag avond, rond 9 ure, kwam de trein uit Gent aan de statie van Zwyndrecht als do soldaat Gabr. De Laet, eerste trom petter bij het 8e linioregiment, te Antwer pen, er op wilde stappen vooraleer deze geheel stilhield. Hem ontsnapte een pakje dat hij in de handen had. Hy wilde het terug grijpen, slibberde uit en kwam onder de wielen van den trein terecht, welke hem lelterlyk de beenen afreden. Dit verschrikkelijk ongeluk greep plaats in tegenwoordigheid van zijne zuster, dienstmoid te Antwerpen en die met don soldaat den Zondag by hunne ouders, te Zwijndrecht, had doorgebracht. Het slacht offer is naar het krijgsgastlmis van Ant werpen gevoerd. Wanneer verleden Zaterdag nacht Voerman Jan Cools met zyn vrachtwagen van Antwerpen wederkwam, werd hy tusschen Esschen -Statie en Calmpthout- 8chenhoek, overuacht langs achtjr door drie man aangevallen en ten gronde gewor pen. Men ontnam liem zyn geld, gelukkig niet veel. Nog achtervolgde hy zijne aan randers, doch niettemin kon bij zo herken non, ofschoon zij geen enkel woord gespro ken bobben. Het ware te wenschen dat zulke nachtwandelaars spoedig werden aangehouden. Een löjarige knaap, den genaamden Hiel, van over de Oude brug te Lokeren, werkzaam op eene matrassenfabriek te Ant werpen, is in het raderwerk van een ma- chion gevat en meegesleurd. Do arme jon gen werd er met afgrijselijko wonden van tusschen gehaald. Naar het gasthuis overgebracht, is hij aldaar nog vóór den middag bezweken. De ouders, die zeer bravo werklieden zjjn, lij den vreeselyk onder dezen slag. Donderdag is de gemeente Exaarde in opschudding gebracht door eene erge zaak. Onze lezers zullen zich den schrikkelijken brand herinneren die op 19 Oogst 1911, in de Rechtstraat vyf hofsteden in asch legde en waarbij landbouwer Petrus Do Pauw, beter gekend onder den naam van De Waele hot leven verloor. De hofsteden zyn althans opnieuw opge bouwd. Bij do familie De Pauw is het huis van binnen nog niet gansch in regel, zoodat de raenschen het bewonen, zonder er aan do binnenplaatsen deuren hangen. Moeder de Waelo is sedert eenigo dagen ziek en ligt op eene zolderkamer. Donderdag ging een harer dochters, rond 10 ure voor- m'ddag, haar naar boven eenig eten dragen. Beneden liet zij alleen het tweejarig doch- tje harer zuster die bij hen is ingetrouwd. Het kind kroop echter op don trap, maar in plaats van tot boven to kruipen, ging het op de voutkamor. Hier stond in eenen hoek eeno doos stekjes. De kleine Rachel nam die en zette zich er mede midden in de plaats te cton. Toen eenige minuten later de doch ter van boven kwam, vond zij hot kleine meisje op de vouikamer, bezig met de fos- foor van do stekj -s to eten- Hot bleek welhaast dat liet kind reeds van verachillige lucifertjes den solfer had opgeëten. Een half uur later werd het meis je ongesteld. Onmiddelyk liet men dokter Vercruyssen roepen. Deze gaf de arme kleino een tegenvergift, maar niets kon baten. Eenige uren later stierf liet kind in de schrikkelijksto pijnen. Do heer Burgemeester van Exaardo ver wittigde onmiddelyk het parket. De Loker- sche gendarmen werden gelast een eerste onderzoek te doen. Donderdag in den val avond kwamen de wachtmeesters Do Pauw en Sevenans ter plaats. Het parket werd Vrydag namiddag ver wacht. Deze vergiftiging heeft in Exaarde en Lokefen de grootste opschudding ver wekt. Maandag morgend om 3 ure heeft in de Handelstraatte Antwerpen, inde her berg gehouden door M. Boots, een drama i plaats gehad, dat alle gedacht te boven gaat, «edert geruinien .tijd had de baas alB nieraftrekker en uitvoerder, zekeren Van Gaffel, vier-on-twmtig jaar oud, dien hy om zoo te zeggen uit medelijden, toen den kerf alles ontbrak, in dienst genomen had. Van Paffol had een moeilijk karakter en kon geene bemerkingen verdragen. Hy was brutaal en dronk. Het buisgezin Boets bestaat uit vader en moeder en verscheidene kindoren, vyf zo nen en eone dochter. Meermalen had Boots aan zynen knecht verboden zyno jongste kinderen zoo ruw aan to spreken on to mishandelen Niets kon helpen eindelijk besloot Boets zijnon knecht af te dankon. Hy maakte hem zyn besluit Zaterdag ken baar zeggende dat hij Maandag niet meer moest komen. Van Paffel antwoordde niets en vertrok 's avonds. Maandag morgend, om 3 uro, was vader Boets bezig met klanten drank te bestellen. Al zyne kinderen waren slapen. Van Paf- fel bespiedde langs liet sleutelgat den han del en wandel van Boets en drong het huis verder binnen. Hy liep als een bezetene de trappen op en drong in de kamer van don oudsten zoon 21 jaar oud, gagist bij het 8° linioregiment. Van Paffel was gewapend met twee re- volvers en oen dolkmes. Nauwelijks was hy de kamer binnen of hy plofte zijn dolkmes in de borst van den slapenden jongeling. Hij liep dan naar eene tweede kamer waar do 15jarige zoon sliep on loste twee revolverschoten in zijne richting. Een der kogels trof den jongeling acuter de linkeroor. Ditmaal, door de losbrandingen die vader Boets in zijn huis hoorde weerklinken, op merkzaam gemaakt, verliet hij do herberg- zaal en kwam naar boven geloopon. Intusschen was de woestaard naar eene derdo kaïnor geloopen, alwaar de eenige dochter, «en 18jarig meisje te bed lag. Hij opendo de deur en loste in hare rich ting tweo kogeb die hun doel misten. De vader, die do trappen opgeloopen kwam, zag van Paffel voor zich staan. Dexe mikte dan naar zijnen baas en trof hem in den schouder. Vader Boets en Van Paffel achtervolgden elkander. Boets was de eerste buiten on begon luidkeels om hulp tc roepen. Van Paffel bleef in den gang en loste dan twee schoten naar zich zolf. Een der kogels trof hem in liet hoofd. Hij viel badend in zijn bloed in bezwijming. Geburen en vrienden liepen om genees- heeren die dadelijk tor plaats waren en de noodige zorgen toedienden aan de gekwet sten. Allen werden naar liet stuivenberggast- huis overgebracht. Do slachtoffers van den schelm, alhoewel erg gekwetst, verkoeren in geen doodi-

De Denderbode | 1912 | | pagina 2