Poll van 4 Februari EEX EX AXDEIt. Rechterlijke Kronijk. GEMEENTERAAD Uurtabel der Missen Allerhande nieuws. t Zondag jl. heeft alhier ter ruime zaal van den Katholieken Werkmanskring, de l'oll plaats gehad tot aanduiding der definitieve Kandidaten voor de kiezin gen van 2 Juni aanst. Na de redevoeringen der heeren voor gesteld als Kandidaten en van M. Isidoor Bauwens ten voordeele der Vlaamsche Hoogeschool, welke redevoeringen het ons onmogelijk is zelfs zeer beknopt wtêr te geven, werd er tot de stemming overgegaan. De afgevaardigden waren ondanks het gure weder en moeilijke banen tal rijk, wij mogen het zeggen, bijna allen opgekomen. Op 825 afgevaardigden hebben 806 aan den oproep beantwoord. Eene gemeente, Bavegem, was uit hoofde van slecht verkeer met den tram niet vertegenwoordigd. Kamer van Volksvertegenwoordigers Stemming voor de eerste plaats. Getal stemm< rs 805. Witte en ongeldige stem brieven 12. MM. Woeste 618 de B«- thune 139 Moyersoen 17 Gosyus 15 Rollier 1. Een afgevaardigde kwam te laat voor deze stemming. Stemming voor de 2e plaats. Getal stemmers 79S- Witteen ongeldige stem brieven 6. MM. M"yersoen 470 de Be thuneSOO Vauder Linden 1 Gosyus 18 Rollier 3. Stemming voor de 3e plaats. Getal stemmers 787 Witte en ongeldige brie ven 10. MM. de Bethune L 606 Van der Liudeu 115 Gosyus 49 Rollier 17. Stemming voor de 4e plaats. Getal stemmers774. Witteen ongeldige stem brieven 6. MM. Vander Linden 389 Cosyns 349 Rollier 30. Stemming voor do 5e plaats. Getal stemmers 779. Witte en ongeldige stem brieven 21. MM. Gosyus 627 Rollier 131. De lijst der Katholieke Kandidaten voor de Kamerkiezing is dus defini tief vastgesteld als volgt MM. Woeste 1 Moyersoen 2 do Bethune 3 Van der Linden 4 Gosyns 5. SENAAT. Stemming. Getal stemmers. 787. Wit te en ongeldige stembrieven 70. MM. De Sadeleer 425 Baron de Kerckhove d'Exaerde 292. Onze Katholieke Kandidaten voor de Sonaatkiezing zijn dus MM. Do Sade leer en Baron de Kerckhove d'Exaerde. M. L. Gheeraerdts als plaatsvervanger. De 2 Kandidaten voor 't Arrondisse ment Oudenaerde zijn nog niet aange wezen. Groene socialisten. Groene Pie kondigt aan 't hoofd van 't Land van Aalst aan dat M. Rubbens, Burgemees ter to Zonnegem, de Kandidaat voor 't Senaat zal zijn der groene socialisterij. Voor de Kamer, Groene Pie Daens de groene organen spreken van hunnen Bert, Albert Vanden Brulle van Dender- hautem. Liberalen. De Kandidaten voor 't Senaat zijn MM. J. De Blieck te Aalst en Van Wetter te Oudenaerde; voor do Kamer: MM. Rens, te Geeraerdsbergen, De Windt Albert, Leveau Guslaaf te Aalst, Verbrugghen te Sint-Lievens- Houtem en Geuzen - bestuurderij. De stad Brussel bezat eenen grond, ze verkocht hem voor 2 634.000 fr., zij ireeg een miljoen miljoen komptant en zou het overige betaald worden in 15 jaarlijksche stortingen, gewaarborgd door hypotheek. Dekoopers wilden daarop het Paleis der Uitbreiding bouwen, en ze moesten geld daarvoor lcenen 1.800.000 fr. De hank die het geld wilde geven, wilde het maar geven op eerste hypo theek de stad Brussel liet toe hare hypotheek van len rang op den 2en.raDg te plaatsen. Het Paleis kon niet voltrokken wor den de Bank die het geld verschoten had. wilde de eigendom doen verkoopen om haar geld terug te hebben. De stad Brussel zag in dat het beste wat ze doen kon was, de 1.800.000 frank aan de bank te betalen. Dan had ze haren grond weer. Ze had 1 miljoen gehad in 1.800,000 fr. gegeven dus 800,000 fr. verlies. Met het gebouw dat er op staat kan niets gadaau worden, volgens de be voegde mannen. Men zal het afbreken. Dus do stad Brussel verliest er 800 duizend frank aan. Indien een katholiek bestuur zoo iets moest tegenkomen, er zou wat opgaan in de geuzeupers. Wat de Paus over de turnbonden denkt. Bij een gehoor, dat de voor zitter van den Katholieken Elzasser Turnbond, M. Biecheler, had bij den H. Vader, liet de Paus zich over de katholieke turnbonden aldus uit ii Ik heb uw arbeid steeds gezegend ik doe dit nog en zal het in de toekomst blijven doen. Arbeidt voort aan de zede lijke en physieke opvoeding onzer jeugd. Misschien, voegt do Gennania erbij, verdienen ook nog de volgende woorden vermeld te worden, welke de H. Vader kort geleden sprak tot een der audiëntie bezoekers Toen ik vóór eenige jaren het Vatikaan openstelde voor het houden van een turnwedstrijd. heb ik toch dui delijk getoond, hoe ik over die bewe ging denk. Ik heb tot dusverre niet nagelalen haar mijn zegen te schenken Als er nu bedenkingen bestaan tegen kristelijke turninrichlingen, dan blijft ij niets anders over dan zelf te gaan turnen, opdat mijn voorbeeld navolging vinde. De vrienden «lot- l>o©r©n. Tijdens de bespreking dor levens duurte heeft de heer du Bus doWarnaffe, Volksvertegenwoordiger van Luxem burg, een haasje doen springen dat schrikkelijk in den weg der socialisten is geloopen en deze zonderliuge vrienden des volks in aardig postuur heeft ge steld. In antwoord op hunno aanvallen tegen burgerij en de kapitalisten heeft lii.j hun volgens do uitlegging van gezellen Deman en Brouckère, rekening ge vraagd over de wijze op welke zij beweren de boeren van Vlaanderen ter hulp te komen voor aankoop van vee. Het vee blijft den eigendom van de socialistische vereeniging als waarborg der leening en de toer moet tien ten honderd intrest betalen van het geleende kapitaal. Schoone en liefdadige handelwijs, voorwaar En die mannen blaffen gedurig legen de kapitalisten en tegen deBoerenbonden, die het geld leer.en aan vier ten honderd'. Wat dunkt u daarvan Uwe bondgenooten, liberalen TeSeraing werden drie werklieden ver oordeeld, drie socialisten die eenen anderen werkman met revolverschoten achtervolgden omdat deze werkman het socialistisch juk niet wilde-oudergaan tegen de meesters. Het socialistisch blad Le Peuple spuwt vlam en vuur togen de veroordeeling en spreekt van de onrechlveerdigheid der Ulasseu-tribunalen Recht en Vrijheid, 't orgaan der rood winkelpolitiekers aapt Le Peuple na. 't Ziet er schoon uil De tribunalen hadden zeker die socialistische woes taards moeten vrijspreken en den ach tervolgden werkman en de patronen zelve moeten veroordeelen Doch ééue zaak leeren wij hieruit wat er van de tribunalen zou geëischt worden indien ooit de socialisten boven kwamen. Eg voor den triomf dier socialisten werkt gij, liberalen, met uw Cartel. Nogmaals Hoe laag zijt gij gevallen, liberalismus Vakonderwijs Daar werd Zon dag een liberaal kongres gehouden te Brussel. De heer Hermans sprak er over do nood zakelijkheid van vakonderwijs en van vak scholen. Wo zijn mot den heer Herremans 't akkoord. Maar toen over ongeveer een jaar do hoer Soiiollaert zijn ontwerp van nieuwe wet op liet lager onderwijs neerlegde, dan hebben al do liberalen en geuzen er zich tegen verzet. Dat ontwerp bevatte immers de inrich ting van den vierden graad als voorberei ding tot het vakonderwijs. Indien dus de inrichting van liet vakon derwijs vertraging ondergaat, dan is het wol de schuld onzer geuzen, die... het vak onderwijs zoo zeer... genogen zijn I Vleeschprij/,en. In de laatste 15 jaren verhoogde de prys van het ossenvleescli in Engeland met 23 per cent; die van het schajienvleoscli mot 16,4; die van hot vark'-nvleesch met 12,5; die van liet spek met 77, die der bloem met 36,7 die van 't brood met 23 4 die der eieren met 22,8 en die der kolen mot 33,05 por honderd. Nc chtlians Engeland is vrijhandelsgozind er liggen geene inkomrechten op al de liooger genoemde waren. Niettemin verbied men in Engeland don invoer van levend en geslacht rundvee uit Argontina. Van lovend vee omdat liet gevaarlijke ziekten aan het inlandscli vee zou kunnen overzetti n en van geslacht bevrozen vleosch omdat dikwijls vastgesteld werd dat zulk vlcesch gevaarlijk kan zijn voor de gezond heid de'1 monschen. Dat vlcesch wordt dus in Engeland maar onder de streiigste voorwaarden toegelaten. Men zegt dat de Engclschen dat vleesch gaarne eten. 't Kan zijn, maar zeker is het dat de Bel gen er niet van willen. Men heeft het wel ondervonden over eenige jaren toen men het hier verkocht aan 0 80 fr. den kilo. Ondanks don zeer lagen prijs was zijn bijval spoedig verdwenen. RECHTBANK DEN D ER M ON DE Verzet. Frans van Miegiiem, aarde werker, te Nieuwerkerki thans aange houden was den J 7 Januari laatst veroor deeld tot 1 jaar en 50 frank, om bij middel van ennen stok den arm - :;n den park wachter Van den Broo.k ai' t» slagen. Hij had verzet aangoteekend ei, cte rechtbank heeft haar vonnis bekrkhtigd. RECHTBANK OUDENAARDE. Pieter Beazar, van Oultrc, die der. 14 October 1911 to Ninove opstand bocd togen de politie en slagen to»1 racht, wordt verwezen tot 3 maande.50 fr. boet. OPENBARE VERGADERING van den Op nijDMiag 1R Februari aanstaande om 5 1/2 uren namiddag in de gewone Zittingzaal, ten Stadhuiz). DAGORDE 1. Gemeentebelastingen op hot cada- straal inkomen. Vernieuwing. 2. Spaarkas, Rekening 1911 on Begrooting 1913. 3. Herstelling van den voorgevel van een oud gebouw in de Lange Zoutstraat. in de parochiale Kerken van Aalst. Kerk van Sint-Martinus Zondagen 5, 6, 7, 8, 9, 11 ure. Weekdagen 5 J/„ 6, 6 7, 7 8, 10, ure. Kerk van St Joseph Zondagen: 5 7, 8 91/*. 11 ure. Weekdagen 6, 6 '/t> 7, 8, ure. Kerk van Mijlbeke Zondagen 5. 6 l/t, 7 i/t, 9, uro. Weekdagen: 6, 7, 8, ure. KERK DER E.E. P.P. CAPUCIENEN ST. JOB. lu gelezen Mis om 5 ure 2' Mis om 6 ure 3* Mis om 7 1/2 ure om 9 ure Hoogmis 's avond» Lof om 51/2 ure. Hoest, valling of verkoudheid, pastillen Keating. Zie annoncen. Het huis C Praet-De Witte is langs do overzijde der Lange Zoutstraat dir.hler bij de Groote Markt in n° 45. AALST. MoordpogingZondag avond, gebeurde er in do Hovenierstraat eeno moordpoging op de genaamde Marie Mortier, in de volgende omstandigheden Daar liet ter gelegenheid van hoveniersdag in bovengemeldo straat kermis was, was er veel volk op wandel daar bevond zich ook Polyloor V... in gezelschap van eenige kamaraden, daar kwamen hun twee meis jes tegen, Maria Mortier en Emelia De Coninck. In het voorbijgaan trok V. een revolver en loste een schot op Maria Mortier, ge lukkig zonder haar te treffen, maar de vlam had het haar gedeeltelijk verbrand van Emelia I)o Koninck. Een onderzoek is door de policio geopend. Velours en Demitten bij VAN DEN BERGH-J0URET, Korte Zout straat, Aalst. ERPE. (Halfbundel). Wildstroo- pers. Maandag morgend rond 1 1/2 uro, werden de jachtwachters van MM. Verbrugg'»n, te Erpe en Moens, te Lede, door eon hevig geweervuur gewekt. Toen de jachtwachter P. J De Brucker, op daagde namen de wildstroopers do vlucht; zij waren ten gatalle van 3 schutters en 4 ophalers. Een onderzoek is geopend. LEDE. Rijtuigongeval. —Zondag namiddag reden J. en A. Blanquaert, uit de Rommclstraat, met eeno slede. Rond 5 1/2 uro 's avond» lieten zij hun paard alleen aan eene herberg staan terwijl z j binnen waren ging liet paard op hol. Juist kwam er een trein afgevlogen de bareel wachter kon het paard tot stand brengen het was aan do achterste pooton erg ge kwetst. LEDE. Eervolle onderscheiding. Zondag morgend werd het nieuws ver spreid dat de katholieke Harmonie St. Cecilia, was verheven tot Koninklijke Harmonie bij K. B. van 2 Januari 1912. Deze maatschappij gesticht ten jare 1600, is eon der oudste van gansch het land. De boeken welke berusten ter zetel der maatschappij dagteekenen van het jaar 1722. De vroegere boeken zijn verloren gegaan tijdens de vroegere kerkvervol gingen, daar zij er lang bewaard werden. To dien tijde waren liet de kosters die muziekmeesters waren. Spoedig wapperde aan al de huizen de nationale vlag, en scheen het dorp in feestgewaad, niettegenstaande de strenge koude en sneeuw die er viel. Het programma der feestelijkheden wel ke te dier gelegenheid zullen plaats hebben zal later aangekondigd worden. Gevaar van vuurwapens.-- Zaterdag namiddag gingden genaamde» J.Do Jongho wonende to Lede, Suikerstraat, inet een geweer in den hof om musschen te schie ten, opeens sprong het geweer en de man kreeg verscheidene stukjes in het gelaat, waardoor hij erg gewond werd. Hij heeft geneeskundige zorgen ontvangen. Indien het voedsel u tegengaat, indien gij geen appetijt hebt, indien gij eene beladen tong hebt en het hoofd zwaar, neem eenige slijmverdrijvende Pillen Wal- thery en go zult appetijt hervinden, macht en volkoraono spijsvertering. 1 Fr. de doos. ASPELARE. Brand. In het huis van Lconorxa Canck, op den Ettelhoek, is er brand ontstaan en werd gansch de woning alsook do stalling in ascli gelegd. Alles wat er zicli bevond is vernield, doch door de verzekering gedekt. Oorzaak on bekend. Verpletterd. Verscheidene work- lieden van Schoonaarde werken aan liet fort van Brasschaet. Vrijdag namiddag was Louis Van den Neste, oud 32 jaar uit de Langestraat gelast, mot waggons aarde te vervoeren door eene verkeerde bewe ging on de gladhoid, werd Van den Neste tusschen twee waggontjes byna liet hart ingedrukt. Zijne rechterhand werd verplet terd tusschen de buffels. Van den Neste werd naar het Stuyvenberggasthuia te Antwerpen overgebracht, om er verzorgd te worden. De geneesheoren hebben drie vingeren moeten afzetten. - Bloedige botsing tusschen gendar- men en betoogers te St. Lievens-Hautem Zondag vierden de liberalen alhier hunnen overwinning, te dezer gelegenheid was hot volop feest en liepen de liberalen als bezetenen rond, roepende on tierende en de gemeente in rep en roer brengende. De gendarmen die op post waren om de uitgelatenen in bedwang te houden,hadden hunne handen vol. 's Avonds rond 10 1/2 ure, ontmoette de gendarmen zes dronken kerels al zingende en al huilende op het dorp. De gendarmen geboden hen te zwygen, hetgeen zij euvel opnamen. Eensklaps sprong de bende op «le drie gendarmen do wachtmeester Vermang werd met eenen hamer eenen ergen slag op het hoofd toegebracht de gendarm Blon- deel oen messteek iii hel hoofd en de gen darm Weyner zijne karabyn door de woe dende kerels afgenomen, waarmede zij dreigde hem liet hoofd in te slaan. De wachtmeester Vermang niettegen staande zijne wonde en de hevige pijn, trok zijnen revolver, en het gevaar ziende waarin hij en zijne makers verkeerde, schoot in de bende aanranders, waaronder een der personen August De Jaeger, in den hals getroffen werd en ten gronde zoog. Daarop namen de ellendelingen dc vlucht, hunnen gezel achterlatende. Deze die erg gekwetst was, werd in een huis binnengebracht, waar een ontboden geneesheer vaststelde dat hij in stervens gevaar verkeerde. Daarna werd hij naar zyne woning ovorgebracht. Midderwijl waren andere gendarmen toegesneld die hunno gekwetste makers naar de kazerne brachtten, waar zy insge lijks geneeskundige zorgen ontvingen. Maandag morgend werden de daders op gezocht en drie der voornaamste Gomar Var. Gaver, Leopold Caockebeke en Ricli Spittaels, aangehouden en opgesloten Remi De Smet die er ook bij was wordt ook opgezocht, doch is tot hiertoe nog niet ontdekt. Maandag namiddag is het parket van Oudenaarde met den trein van 1 uur alhier afgestapt, om een onderzoek over deze laffe feiten in te stollen. Verscheidene personen werden onder- hoord alsmede do aangehoudene en dezen werden met de gendarmen gekonfronteerd, Het parket is met den trein van 6 uro terug naar Oudenaarde vertrokken. De drie aangelioudonen werden under gced geleide gevankelijk naar Oudenaarde overgebracht. Zaterdag namiddag, rond 2 1/2 uro, kwam te Zaffolare in do herborg van Fran- gois Geers, op 't Eindeken, een onbekende persoon binnen. De dochter, Bertha, 23 jaar, was alleen thuis. De kerel bestelde een glas bier en hot meisje moest er in den kelder omgaan. Tqen zij juist beneden was sprong do kerel ook de trappen af en duwde het muis je op zijdo. Aan eoncn haak in den keld"r hinge; eindjes koord en de schelm trok er een af, en greep Bertha vast zeggende «Roep niet of ik dood u.» Bertha verschrikt, verloor bijna het be wustzijn terwijl de kerel hare handen bond en de koord aan den haak vastmaakte. Dan begon Bortha te roepen en de ban diet nam een groot mes, dat daar in den kelder lag en zogde weer «Ik zal u kapot maken, geen woord meer. Bertha moest zich stilhouden, terwijl de schelm naar boven sprong on er voorzeker alles zou doorsnuffeld hebben. Het meisje begon echter zoo luid to schreeuwen dat hij de vlucht nam. Frangois Geers en zijnen zoon, dio buiten aan het werk waren, sprongen in huis. De kerel hadden ze zien voorbijgaan. Hij irok in de richting van Wachtebcke. Vooraleer zij zich een gedacht konden geven en Bertha gedurig ondervroegen was de onbekende schelm reeds lang weg. Hij bad den tijd niet gehad iets te vinden dat hem kon dienen. De moeder van Bertha, die in de buurt was, kwam in huis on de vrouw viel bijna ten gronde van schrik toen zo 't voorgeval lene vernam. Seffens werden do goburen verwittigd en ging men do gendarmen halen. Een klopjacht werd ingericht met twin tig man. Rond 7 ure had men to Zaffelare nog geen bericht dat de bandiet gevat was. De kerel is van gewone gestalte, schijnt 30 40 jaar oud. De bandietcrij maakte seffens groote op schudding en het parket van Gent werd verwittigd. (Nadere bijzonderheden.) Volgens sommige personen vertellen zou de zonderlinge kerel die Berlha Geers aan viel, 's namiddags op het hof geloopen heb ben van Rompu, aan den Dam on dan naar Mondonk zijn getrokken. Van oenen anderen kant verneemt men dat een persoon in de valavond aan Beir- velde-statie zou gekomen zyn en aan voor bijgangers gevraagd hebben wanneer hy een trein had. Hij duidde de richting niet aan. Daar de persoon drager was van eeno valies aanzag men hem voor eenen handels reiziger. Hij was ten andere deftig gekleed; hot was eenen blonden. De aanvaller van Bortha was ook wel gekleed en droeg ook eeno valies. De gendarmen hebben Zaterdag avond, tot 9 ure opzoekingen gedaan, zonder iets te ontdekken. Zondag avond had men nog geen verder nieuws over den ellendeling. Wij lozen in de Bruss*dsche bladen dat er volgons gegronde vermoedens, nau- we betrekkingen zouden kunnen bestaan tusschen de twee kwaaddoonersbenden. Wij melden de aanhouding, to Laken, van twee Franselien, waarvan de eeno val- i sche goudstukken had uitgegeven in maga zijnen dezer gemeente. Do andere werd terug in vrijheid gesteld. De eerste Maurice G werd to Vorst opgesloten. Zaterdag deelde hij aan M. Ertel, politieofficier, medo dat in den laat- sten tijd, tusschen zekere lieden, veel van Carouy gesproken werd. Deze zou, na den aanslag in de rue Ordencr, eenige dagen in België verbleven hebben. Vervolgens zou bij teruggekeerd zijn in Frankrijk, waar hij meer in veiligheid was en zou zich, vol gens hetgeen Maurice G.., vernam, ophou den in den omtrek van Pari s, op eene plaats, welke de uitgever van valsche goudstukken deed kennen. Deze inlichtingen werden, per telegram, ar de Veiligheid van Parijs overgeseind. Do politieoffiecier De Leu, van Laken, vergezeld van een collega van Brussel, deed Zaterdag huiszoekingen in eene herberg, Huidemarkt, waar do twee aangehoudenen hunne correspondentie doden bestellen en waar Franselien woonden, die met hen in betrekking waren. Do opzoekingen gaven geen uitslag. De politie van Laken vond verscheidene valsche stukken van 20 frank in do bock langsheen de Albertstraat. Men denkt dat een der twee betichten ze er in liet vallen, toen men hen naar het commis sariaat leidde. Di» ko-to Van Ruusbroeckstraat te Antwerpen, werd in opschudding gebracht door een smartelijk ongeluk. Op eene ka mer der tweede verdieping van liet huis 48, woont do Israëlitische famJic Morgenstern, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen. Zondag morgend, rond 9 uro, terwijl de moeder nog te bed lag, wilde Morgcnstein de stoof aanmaken. Alhoewel hij reeds pctrool had gebruikt, wilde do stoof maar niet doorbranden. Hij beging dan nog do groote onvoorzichtigheid nog potrool op het vuur te gieten. De petroolkan ontplofte en in een oog wenk stond dq man geheel in vuur. De vrouw snelde toe om de vlammende kleoren af to trekken, maar geraakte ooK in brand. Tot overmaat van ramp kwamen twee kin deren, 3 en 5 jaar oud, op de moedor toe- geloopcn en geraakten eveneens in brand, I Huilende van de pijn snelde do man de trappen af cn de straat op, waar hij neer stortte. Op het hulpgeroep der ongelukki- gen kwamen andorc personen toegesneld die met veel moeite de vlammen konden blusschen. Do man heeft doodolijke brand- wonden bekomen gansch het onderlijf ia is verbrand. De vrouw is insgelijks erg verbrand, maar verkeert niet in stervensge vaar. Do twee kinderen bekwamen brand wonden aan do handen. De geneesheeron Nacken en Herz hebben ter plaats de slachtoffers verzorgd. Do lieer adjunkt Geerts had intusschen npr telefoon i de automobiel van het verbandhuis der Bordeauxstraat 'gevraagd, waarmede de slachtoffers naar liet St-Elisabctsgastliuis werden gebracht. Men vroest dat Morgcn stein zijn wonden niet zal overleven. In dc kamer waar liet ongeval gebeurde had het vuur zich insgelijks aan de meube len meegedeeld. De pompiers hebben den brar.il gcblusnht. Sedert enkele weken zijn op do grens van Holland en Oost-Vlaanderen, eeno heele reeks misdaden bogaan waarvan de daders nog op vryc voeten loopen. Eenige dagen voor Nieuwjaar werd do koopman Edmond Van Heeke, van Water land-Oud oman, te Assenede, door drio ke rels aangerand «n 100 fr. ontstolen. In den avond van Zatordag 30 Decembor werd de werkman Dc Meester, van Wach tebeko, die van Zelzato naar buis ging, op Wachtoboke aongerand, van zijn weekloon beroofd en mishandeld. De 12jarigo knaap Puylaert, van Zelzato per ve!o terugkecrcnde van Westdorpe, werd door eenen kerel overvallen, die hem in de hand beet en zijnen geldbeugel met 20 centiemen in, bemeesterde. In don avond van Zaterdag 13 Januari, werd de werkman August De Paepo, van Wachtobeke, van Zelzate naar huis gaande overvallen: doodelyk gekwetst en zijn loon ontstolen. Omstreeks denzelfden tijd werd zekere lieer Do Wolf, van Exaarde, by het naar huis rijden van zijn rijwiel gestampt, en mishandeld op Overslag. Eenigen tijd te voren zijn bandieten bin nengedrongen bij eenen ouderling dio alleen woont op Moer bek e-Koewacht hebben hem mishandeld en bestolen. In den morgend van Zondag 21 Januari werd eene werkmansvrouw te Stekone op- haar bed gebonden binst dat haren man naar de mis was, en haar geld werd ge stolen. Zaterdagavond 27 Januari werd de wed. Vioen te St-Pauwels in volle dorp vermoord. Tot liisrtoe is in verband met die misda den geeno enkele aanhouding gedaan. Men spreekt hier niet van Gent. Eene zoldering ingezakt te Turn hout. In de boekbinderij der groote papierfabriek van de firma Brepols-Dmrckx zoon, langs den kant van liet Papenstraatje bevinden zich op het verdiep twee groote werkplaatsen, die in eenen hoek samenloo- pen. Daar arbeiden ongeveer 50 werklie den. Boven doze plaatson beeft men den zolder, waar veol papier geborgen ligt en waai- op het oogonblik van het ongeluk," de werklieden Frans Luyts en Jan Doctors werkzaam waren. Korts vsor 10 uro liet zich, in gezegde werkplaats m, een vreoseiijk gekraak hooren. De werklieden oen groot gevaar yermoedende namen ijlings de vlucht.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2