Rechterlijke Sronijk. Belgische Volksbond. Allerhande nieuws. Slad Aalst.-Werkbeurs Dezer dagen vloog een ooievaar nabij de statie van Schaarbeek. Een kapitein, die met eene groep sol daten van de schietbaan kwam, liet zijne mannen stilhouden om den zeldzamen vogel te bewonderen. Een ezel In iet denken dat hij vier pooten heeft), ging een geweer halen en schoot den vogel Wat moedige, heldhaftige inwoner van Schaarbeek Moest zoo iets in Elzas gebeuren, waar de ooievaars als geluk aanbrengende vogels aanzien worden, dan zou de bevol king hem de groote ooren wat afkorten. Ware het te veel gevraagd hem eene dekoratie voor moed en zelfopoffering te doen toekennen. Coucke en Goeihalg. Men schrijft uit Sinaai Het Han delsblad Het Handelsblad en andere Vlaamsche bladen hebben zich sedert eenigen tijd bijzonder m°t die zaak beziggehouden. Ik denk dat het wel meldenswaardig is, dat er hier in de gemeente Sinaai nog een persoon leeft, die destijds als soldaat de terechtstel ling dier twee onschuldige Vlamingen heeft bijgewoond. De man heet Isidoor "Van Garsse hij is meer dan 70 jaar oud, maar met warmte en juistheid vertelt hij u alles alsof het gisteren gebeurd ware. Onder meer, zegt hij u, hoe op dien dag zelve de gemoederen der Vlaamsche sol daten en andere Vlamingen, te Charleroi verblyvende. in gisting kwamen, omdat er van niets anders dan van de onschuld dier twee ongelukkigen spraak was. De Walen, integendeel, riepen spottend Zoo handelt men met dit Vlaamsch gespuis.» 's Avonds werd er heel de stad door lievig gevochten tusschen Vlamingen en Walen. De Bestendigd Melkcommissie heeft een model-lastkohier opgesteld voor de leveringen van nielk aan de openbare be sturen gasthuizen, lighuizen, schoolkan- tienen, kinderkribben, weldadigheidsbu- reelen, enz. ei* worden daarin straffen voorzien voor degenen die ongezonde of ver- valschte melk zouden leveren. Do mclk- dieren moeten ten minste alle 6 maanden door eenen veearts onderzocht worden. Exemplaren van dit lastkohicr zijn koste loos te bekomen bij M. H. R. Bredo, Augustijnenstraat, 13, te Mechelen. Waar wij naartoe {{aan. Waar wij naartoe gaan met socialis tische besturen, loert ons Le Peuple. Het blad meldt dat de roode gemeente raad van Seraing tot mecanicien-electricien van de gemeente-instellingen heeft be noemd, zekeren citoyen, die betrokken was in de zaak dor aanranding op den fabnk: Bailly, van Tilleur, en er voor vi werd. L'è Peuple maakt' mot fitheid die be noeming bifeend, en roemt daarom den rooden gemeenteraad. Zoo ver is het dus gekomen, merkt La Depeche op, dat men beloond wordt, wanneer men tegen den patroon den revol ver heeft getrokken en er voor veroordeeld wordt. Eene aanbeveling dus voor den gowa- p.enden opstand. willen aanspraak maken op bet pensioen, zullen, van af 1 Jan. 1913, stortingen moeten doen, die niet minder dan 6 fr. per jaar met afgestaan kapitaal zullen mogen bedragen. De stortingen hooger dan dit bedrag mogen gebeuren met afge staan of voorbehouden kapitaal. De ver plichte storting hodnt op wanneer een pensioen bereikt is van 240 fr. op 65 jaar. Te beginnen van 1 Januari 1913 zal do Staat aan de werklieden die 65 jaar oud zijn, en bewijzen kunnen dat zij de voor geschreven voorwaarden vervullen, een pensioen van 120 fr. aan de mannen en 80 fr. aan de vrouwen toekennen. De provincies en de gemeenten zullen in die som elk voor 5 fr. tusschen komen. Belgische (ahak. De roo- kors van alle landen zijn daarop 't akkoord dat de Bolgische tabak do beste is van de heele wereld. Ook als vreemdelingen, die liefhebbers zijn van pijp of sigaar, in België komen dan doen zij hun best om zooveel mogelijk van de Belgische tabak te genieten. Het is gekend dat de Fransche sigaren welke 30 centiemen het stuk kosten niet zoo goed zijn als do Belgische sigaren van 10 centiemen. De tabak kost in Frankryk 24 fr. de kilo. De Duitsche sigaren zyn beter dan de Fransche maar zij hebben noch fijnen geur noch fijnen smaak. De Italiaansche tabak is... een voort brengsel dat niet waardig is den naam van tabak te dragen. Waaruit blykt dat do Belgen onder op zicht van rooken het best bedeeld zijn de lasten op de tabak zijn licht in vergelijking met de lasten in Frankrijk of in andere landen en voor veel minderen prijs rookt men er uitmuntende tabak. De legende dat de Hollandsche sigaren de beste zijn is ver gesleten, wel te verstaan als men tabak neemt van denzolfden prijs. Maar toch zult ge zien dat 't demokraten- Recht en C[e binnen kort zullen schryven dat de Belgen verpletterd liggen onder de onrechtstreeksche belastingen O die leugenaars Katholieken gewichtig is de toeko mende kiesstrijd. Liberalen en socialisten zeggen rechtuit dat het met onze kerken, kloosters, priesters, goede scholen, lief dadige inrichtingen.... gaat gedaan zijn. Wat gaat uw antwoord zijn BEROEPSHGE VAN GENT. Woeste herels. Edward De Meerleer, aangehouden en Kamiel Schouppo, voort vluchtig, beiden van Herzele, waren door do boetstraffelijke rechtbank van Oude naarde verwezen elk tot i jaar gevang en 25 fr. voor doodsbedreigingen en beleedi- gingen jegens de echtgenootan Hippoliet Van den Berghe. Dc eerste betichte bad beroep iugeslagen; het Hof heef' hot vonnir van den eersten rechter bekrachtigd. Door den trein vermorzeld. Over een viertal maanden werd 's morgends vroeg, eene bejaarde vrouw, van Lede-bij-Aalst, aan eeno barreel te Cherscamp, door eenen trein vermorzeld. De erfgenamen spanden een proces in tegen het spoorwogbestuur. Do rechtbank van Dendermonde had hun eene vergoeding toegekend van 2500 fr. Het Beroepshof heeft de vergoeding ge bracht op 7500 fr. RECHTBANK VAN OUDENAARDE. Petrus Van den Bossche, van Wou- brechtegëm, voor slagen aan Henri De Vuyst. en woonstschennis, 1 maand en 26 fr. en 10 fr. Zondag heeft de Middenraad van den Belgischen Volksbond, in het Werkmans huis -Eendracht en Arbeid», te Brussel, deeld 1 zyn« balfjaarlykscho vergadering gehouden it verschillende gewesten van het land w v 0vaav<V.g'<te?.<w gteote talboUcfce werker-'"jreeniguigen gekomen. De zitting begon met het eersto punt dei- dagorde, namelijk het congres van den Bel gischen Volksbond. MM. Melot en Attout, belet door kies- metings die ze moeten bijwonen, hadden per snelbrief aangedrongen om dit jaar het congres te Namen to houden. Voor het jaar 1913 wordt Gent voor- —Hoest, valling of verkoudheid, pastillen Keating. Zie annoncen. Va»iennvond.Gemaskerde personen zullen niet toegelaten worden Ter herberg der We Gustaaf De Buck, St. Jansstraat, 26. Bij Van der Paell, Korte Nieuwstr. 44. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° O. HOFSTADE. Op den weg van Aalst naar Hofstade had er Zaterdag avond, rond 8 ure, een schrikkelijk messengevecht plaats. Tusschen 7 en 8 ure bevonden zich in de herberg van Edmond Sonck, op den Tragel, die nog op het grondgebied van Aalst ge legen is, de genaamdo Pictor Do Valck, oud 24 jaron, cn Leopold Van den Abbeele, oud 23 jaren, beiden wonende te Hofstade, en die te zamen een schip zand gelost had den, waarvoor zij zes franken hadden ontvangen, die zy aan drank verkwistten. Op zeker oogenblik ontstond er tusschen de twee verbruikers twist nopens het ge bruiken van eenen velo. 't Ging er nog al hevig toe, doch de herbergier bracht kalmte bij en de twee jongelingen zwegen. Enkele minuten voor 8 ure verlieten zij dan ook saipen de herberg Iedereen 1 dacht da' alle moeilijkheden uit de voeten Landmeters-Examens. Het examen der personen die verlangen het diploma van landmeter te verkrijgen, zal plaats hebben in de maand April aanstaande en in de tweede helft der maand Augustus daarop volgende. De vragen van toelating tot bedoeld ex amen zuller. moeten gezonden worden aan het Provinciaal Bestuur, behoorlijk gefran keerd hetzy voor den 31 Maart, hetzy voor den 31 Juli van het loopende jaar. Het programma der vereischtte kennis is opgenomen in het Bestuurlijk Memoriaal dezer Provincie, deel 64, bl. 1017. De be langhebbenden zullen mededeeling van dit programma kunnen bekomen in het Sekrc- tariaat van iedere gemeente, alsook in de bureelen der 3e afdceling van het Provinci- 4 al Bestuur. Het pensioen der oude werklieden Dc boeren Volksvertegenwoordigers de Lalieux, de Wouters d'Oplinter, Huys hauwers, de Jonghe d'Ardoye en Van Cauwclaert, hebben een wetsontwerp ingediend over liet toekennen van pen sioen voor nijverheids en landbouw- werklieden. Art. 1 luidt dat al de werklieden (man nen en vrouwen), op 1 Januari 1913 minder dan 65 jaar oud hij do Algemeene Lyfrenlkas zullen verzekerd zijn onder waarborg van den Staat. Jaarlijks zullen op elk hoekje stortin gen gebeuren, die niet minder mogen bedragen dan 12 fr. of 2 t. h. van het loon, 1 t.h. ten laste van de patroons, 1 t.h. ten laste van de werklieden. Zoo de werkman (of werkvrouw), de hierboven opgegeven storting verzuimt, zal de patroon de storting doen, en ze mogen afhouden op het loon. De stortingen van de patroons gebeu ren bij afgestaan kapitaal, die van de werklieden mogen, hoven de 6 fr., bij voorbehouden kapitaal gebeuren. De stortingen zijn niet meer verplich tend, wanneer de rente bereikt is. Voor de werklieden (mannen)120 fr. voor de deelneming der patroons, en 120 fr. voor de deelneming der werklieden. Voor de vrouwen 80 fr. langs weers kanten. De arbeiders, kleine landbouwers, van beide kunne, dio niet voor eenen patroon werken, en niet in de reeks vallen van eigenlijk geheete werklieden, maar toch Na eene bespreking van anderhalf uur over do schoolkwestie besluit de Midden- raad A. Dat in de aanstaande wetgevende kie zingen, de schoolkwestie het hoofdpunt zal zijn van het hoofdprogramma van den Bel gischen Volksbond. B. Dat do aangeslotene maatschappijen aanzocht worden, te verzoeken dat al do katholieke kandidaten zouden bijtreden tot de volgende grondbeginsels die als basis moeten dienen tot dc nieuwe wet op liet lager onderwijs 1. Verbetering van het lager onderwijs, namelijk door het bijvoegen van den vier den graad, als voorbereiding tot het vak onderwijs. 2. Verplichtend onderwys. 3. Kosteloos onderwijs, schoolrcftcrs (ontwerpen Woeste en de Trooz). 4. Bescherming van het kind tot 14 jaar tegen den te vroegen arbeid. 5. Volkomen gelijkheid voor al de scho len welke aan de wettelyke voreischten voldoen,voor wat de toelagen van Gemeen te, Provincie en Staat betreft. 6. Volkomen vrijheid voor den huis vader in do schoolkeus vooral moet do vryheid van den armen huisvader gewaar borgd zyn. Het middel om deze vryheid te verwezenlijken zal minstens gelijke kracht hebben als dat van 't schoolwetsontwerp van M. Schollaert. 7. Verbetering van den toestand der onderwijzers gelijke voordcelen aan de vrije en officieele onderwijzers jaarwedde, pensioen, enz. C. Dat de aangeslotene maatschappijen propaganda zullen doen voor eene orga nische wet op het vakonderwijs, als nood zakelijke vollediging der hervormingen op gebied van lager onderwys. Worden gevraagd door de Patroons Smeders voor stovenmakerij. Schrijn werkers, volle gasten. Vragen der Werklieden 1 Behanger. 1 Bobijnder voor breiwerk. 1 Zeer goede voerman. 1 Werktuigkundige-Vuurstoker. f Ajusteerder. Worklieden van allen aard. gen opnieuw aan het twisten gegaan. Onge lukkig üieei nel Uitmaal Dij geene woorden. In het hevigste der woordenwisseling trok de genaamde Van den Abbeele zijn mes (een lierenaar) en plofte het in den rug van Pieter De Valck. De ongelukkige viel ba dend in zyn bloed ten gronde wyl Van den Abbeele de vlucht nam. Do dader had het mes met zulk geweld in den rug geploft, dat de lierenaar in de wonde was blijven steken. Het wapen was naast de ruggraat tusschen twee ribben in het lichaam gedrongen. De herbergier die ooggetuige was, kwam toegesprongen en trok het nu.s uit de wonde. De geneesheer Daelman geroepen besta- tigde eene wonde van 10 centimeters diep. De linker long werd doorboord tusschen de Ge en 7e rib. Het slachtoffer werd inder haast naar het gasthuis van Aalst overge bracht. De gendarmerie van Aalst kwam tor plaats, deed onderzoek, cn ging rond 8 ure 's avonds Van den Abbeele aanhouden. Toen het volk de moord vernam,kwam het toegeloopen en in woede ontstoken, moest men den moordenaar tegen de woedo van het volk beschermen. Hy was pas eenige maanden thuis en had het leger verlaten hij had bij de kannon. niers te paard gediend. Van den Abeole is een slechtbefaamde kerel die nooit werkte. Hjj werd Zondag gevankelijk naar Den dermonde overgebracht en ter beschikking van liet parket gesteld. Maandag namiddag, om 3 ure, is het parket van Dendermonde, samengesteld uit de hoeren Schram, Procureur des koningsi Verwilghon, onderzoeksrechter, en Broee- kaert, griffier, te Aalst afgestapt. HOFSTADE. - L. Schoof, gazetver- kooper, was op ronde, toen hy opeens door tweo personen werd aangerand. Deze vroegen hem naar zijn geld onder bedrei gingen. Schoof gaf eenige centen en nam dan do vlucht. Het is do eerste maal niet dat aldaar personen zijn aangerand gewor den, eene klacht is ingediend, cn een onder zoek is ingesteld. HOFSTADF/. Zondag namiddag was Frans Caudron een bezoek komen brengen aan zijn broeder Odilon, oud 36 jaar, werkzaam bij M. Druez, en onlangs uit Amerika teruggekeerd, 's Avonds bezoch ten zy eene herborg op den Tragel. Rond 9 ure 's avonds toen zy de herberg verlie ten, kreeg Odilon zoo eenen grooten slag in den lials dat hij ten gronde viel. Zijn broeder raapte hem op en leidde hem naar huis. Maandag was hy onbe kwaam zijn werk te hernemen. Men denkt dat hij by misgreep moet aangevallen zyn. De dader is onbokend maar een onderj zoek is geopend. Do landbouwer Van Kcymolon van Donderhautem, die aan een zijner zonen opmerkingen maakte, werd door den kerel zoo geweldig met een stuk ijzer op het hoofd geslagen, dat de ongelukkige badend in zijn bloed ten gronde stortte. Het slachtoffer dat den schedel ingeslagen was, verkeert in stervensgevaar De moor denaar is gevlucht en tot hiertoe nog niet gekend. LEDE. - Zaterdag morgend, rond 5 ure, loen de knecht do vuren ging aanste ken bestatigde hy dat er dieven in het klooster waren binnen gedrongen. In de keuken hebben zij goed geëten en gedronken Rosbief, hesp. gerookte tong, vier flesschen bier en drie flesschen wijn. Op het gelykvlocrs hebben zy in al de plaatsen geweest en allo schuiven en kassen doorzocht. In de speelzaal stolen z'j verscheidene paletots, cabans, voorschotten, alsook een regulateur. De dieven moeten met twee zijn geweest. In de eetzaal en in de kapel zijn zij niet bin nen geraakt, gelukkig want dan hadden zij voorwerpen van waarde kunnen medene- men. De gendermerie van Aalst heeft een on derzoek geopend. SCHOONAARDE. Zondag was de gemeente in feest. Een zevendo zoon was geboren in de familie Frans Vlaeminck. Langestraat. Z. M. do Koning had het peterschap aanvaard. Ganscli do Lange straat was bevlagd en versierd, 's Avonds had er eene verlichting plaats. De heer Burgemeester Matthys, een echte volks vriend vertegenwoordigde den Koning met eeno andere ingezetene der gemeente. Kinderen en moeder zijn welvarend. DENDERLEEUW. Zondag namiddag rond 1 ure, ontstond brand in de woning vijn Casimir Wellekens, op het gehucht Landuyt. Het vuur deelde zich mede aan de woning van J. Van der Straeten en deze was ook wreldra in laaie vlam. Alle twee de woningen zyn met al hun inboedel door het vuur vernield. Er is verzekering. Men heeft in de naburige gemeente Oultre eene hoeveelheid oude gouden en zilveren munten opgegraven, kostbaar zoo onder historiek oogpunt als onder stoffelijke waarde. De scliele hoofdpyn, do draai- nissen, cn al de ongemakken van verzwakt door do slymen en vochten zijn altijd gene zen in weinigen tijd door slijmverdrijvende Pil Waltcry. 1 Fr. de doos. Een persoon betrokken in eone zeden zaak werd in zijne woning te Geeraardsber- gën, verhangen gevonden. Vier zijner vrienden, die reeds meer dan genoeg gedronken haddon, namen de lijk kist op hunne schouder ten einde ze naar het kerkhof te dragen z-hder in de kerk te gaan. verscheidene be-sproeiden s>t met gene ver i i iiet schijnt uat alvorens zy aan het kerkhof kwamen zij zich aan andere sehan digo feiten hebben overgeleverd. De gendarmerie van Oudenaarde is er eindelijk in gelukt zekere J. Sermeus, bij genaamd de «Kongolandcr» afkomstig van St Lievens-Essche aan te houden. Sermeus werd aanzien als hoofdman der dievenbende, welke in deze laatste tijden, in de kloosters stool. Sermeus alhoewel nog jong, 23 jaar, heeft reeds menigvuldi ge veroordeelingen ondergaan. Hij i3 uit het Bolgisch leger ontvlucht en verbleef in den laatsten tijd te Haumont (Frankrijk). Zaterdag morgend, rond 1 ure, werd Alfons De Roeck, landbouwer herbergier, te Erwetegom, in de herberg «In de Voge lenzang» gewekt door het geblaf van zijnen hond. Denkende met dieven te doen te hebben sprong hij ijlings op en kleedde zich aan. Toen hij de deur zijner slaapkamer open trok, stelde hij met ontzetting vast, dat brand in zijne woning uitgebroken was. Onmiddelijk gaf hij het alarm, waarop de huisgenooten opsprongen en verschrikt do vlucht namen. Met behulp van eenige geburen gelukte men er in eenige huismeubelen te redden, doch het vuur breidde zich zoo snel uit, dat na een half uur, de woning en de aanpalen de stalling in laaio vlam stonden en het on mogelijk was het vuur te bestrijden. Slechts de schuur die langs eenen ande ren kant stond en met strooi opgepropt zat kon gevrijwaard worden. Gansch de woning en stalling met alles wat zij bevatten, zooals huismeubelen, klecderen en landalm wer den de prooi der vlammon. Het vee is kunnen gered worden. Van geheel de woning blijven nog slechts de muren or. puinhoopen over. Do woning was slechts sedert 1911 de eigendom van Alfons De Roeck. De echtgenooten en kinderen hebben bij de ouders dor vrouw een onderkomen ge vonden. Dc oorzaak is onbekend de schade is groot, doch door verzekering gedekt. Velours en Deraitten bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korte Zout straat, Aalst. Maandag avond, rond 9 1/2 ure, kwamen vier kerels lialf-bedronken al zin gende naar den vloeschwinkel, Plotters- gracht, 21 te Gent. Toon alle vier binnen waren, nam een hunner eene halve hesp die op den toog lag en hij wilde er mede van onder trokken, De baas kwam juist in den winkel en greep den kerel vast. De drie andéren namen de vlucht. Spoedig werd do polieie verwittigd die den persoon naar het polieie- bureel overbrachten. Zijne drie makkers stonden van verre betreurd te kijken. Ten policiebureelo verklaarde de man dat hij eons kluchtig had willen zijn en geenszins het inzicht had, de koopwaar te stelen men nam het echter ernstiger op en proces-verbaal word opgemaakt. De E. H. Fruytier, onderpastoor te Gentbrugge, door een liberaal druksel golasterd, daagde den drukker voor het gerecht. En deze, eone naamloozo maat schappij, verplichtte de schrijvers van liet artikel, zich te ontmaskeren. Het waren ijftien notabelen der gemeente, en onder dezen M. Verdonck, burgemeester en rech ter bij de handelsrechtbank en M. Boone, schcpeno. Zy beiden verklaarden zich de verantwoordelijke schrijvers. De rechtbank van Gent heeft hen nu veroordeeld tot liet gezamenlijk betalen van 1000 fr. schadevergoeding aan den priester, eisohbaar bij lijfsdwang, gezien, zegt het vonnis, do lasteringen en belee- digingen het wel overwogen en berekend a werk was van vijftien personen, waaron- dor er zyn, wier opvoeding en geleerd- beid genoegzaam van aard zijn opdat hun de ernstigheid van de betichtingen niet kon ontsnappen. Het zeldzaam feit dat een magistraat zich verantwoordelijk maakt in zake van laster en zich by lijfsdwang doet veroordeelen is een treurig bewijs van de caitelistische veg bezochten dó Brugi eone herberg Zondag nacht had tengevolge van het naclitzitten en den drank to Machelen een schrikkelijk drama plaats, dat twee farai- lien in droefheid dompelt. In den namiddag hadden eenige jongelin gen van Petegem-Deynze zich naar Mache len begeven, waar zo zich wat luidruchtig vermaakten en verscheidene herbergen be zochten. Op het punt huiswaarts te koeren, ont stond op liet dorp tusschen Baziel Van der Ghinste, van Petegem en René De Bouvre zoon van den jachtwachter van Olsene, eeno woordenwis; !mg nopens eene liefde kwestie. Dc twist liep weldra zoo hoog op, dat al. vorens de gezellen van Vander Ghinste, konden tusschenkomen, De Bouvre, als oen razende op zijn tegenstrever toesprong, hem ten gronde wierp en met zijn mes ver scheidene steken toebracht, waaronder drie doodelijk. Het slachtoffer dat twee steken in de zy- de cn een in den rug had bekomen, verloor veel bloed en werd door de hulp van zyne gezellen naar zijne woning, wijk Meulenj hoek, overgebracht en te bed gelegd. Onmiddelijk werd dokter Fieliers ontboi den die het slachtoffer wiens toestand erg ii do noodige zorgen toediende. Rond 4 urt werd het slachtoffer door den eorw. heel onderpastoor bezocht. Do gendarmerie van Olsene verwittigd! opende dadelyk een onderzoek. Het parket van Geol, door de ^eru! ri van Deinze op de hoogte gebrach het schrikkelijk drama, is Maandag m 'dag, om 13f4"uro, afgestapt. Da magistraten, vergezeld door de bevel hebber der gendarmerie .van Deinze, zijn bi het slachtoffer geweest, die zij nopens d« feten en den aanval hebben ondorvraagdj alsmede de jongelingen, die Van der Ghinfr te hebben thuisgebracht en bij het draml aanwezig waren. Het parket is met den trein van 4 ure 11 terug naar Gent vertrokken. René De Bouvre werd aangehouden en i: do gendarmerie van Olsene opgesloten. Meermalen werden gespannen dii eenige oogenblikkcn alleen gelaten wam gestolen. Thans is de pliclitige en wo. eeno vrouw in 't net geraakt. Een onbekende vrouw wildo te Brusse een paard on kar verkoopen. Op do ka: stond het adres: Van Meerbergen, Hobd ben. Zy werd aangehoudden. Uit het onderzoek bleek dat de vrouw he gespan te Antwerpen g.estolen had. Dezelfde vrouw heeft op 29 Novembe! laatst op de Oude Vaartplaats, te Antwer pen, de kar en hot paard ontvreemd van M. Van Heesbeek, fruitkoopman te Bevoren- Waas zij heeft het paard aan eenen slach ter te Hemixem verkocht. Op 27 December stool zy 't gespan va: M. Van Nauwelacrts, van Hemixem, e: verkocht het paard voor 70 fr. te Brussel. Op 9 Januari ontvreemde zij op de Steen-' plaats, te Antwerpen, het paard en kar vac M. De Weerdt, van Aartselaar. Toen zij dit gespan wilde verkoopen t< Brussel, werd zij aangehouden. De dievegge is de genaamde Paulina P,. 29 jaar, woonachtig te Hoboken. Een juwelier van Schaarbeek, M. V., uit de Princes-Elisabethlaan, vond bij zijns thuiskomst heel zijnen winkel leeggeplun derd. Ook de kassen in de binnenkamer, ic welke do kostbaarste juweelen waren weg gesloten, waren opengebroken en geledigd. Do dieven moeten by middel van valsche sleutels binnengekomen zijn. In de Vaderlindenstraat, eveneens te Schaarbeek, word ten nadeele van eone oude rentenierstar eene verzameling kost bare juweelen en zilverwerk gestolen, alsmede papierenwaarden en klinkend geld, In do Josaphatstraat, te Brussel- Schaarbeek, is brand ontstaan in een huis bewoond door eene 71jarige vrouw, Mad. Albertine Noterdame. De brand kon nog al spoedig worden uitgedoofd, doch do be woonster, in wier kamer dc brand ontstaan was, werd dood op den vloer gevonden. Die vrouw had, ofschoon zij niet ziek was, gedurende dc laatste maand bijna het bed niet verlaten. Zij stond niet op dan om har# maaltijden te nemen. Zy moet, bij het in- of uitstappen hare lamp omgestooten en zoo dan don brand gesticht hebben. In de onmogelykheid van to vluchten moet zy bezwijmd en zoo verstikt zijn.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2