HFP/UIATIFN 'KEATING, Dit ter hand te koop. ZAAI LAM DEM Openbare Verkooping M E E R S G H HOFSTEDE Openbare verkooping. Openbare Verkooping. Uitverkoop van Boomkweekerij. TE HUREN TE HUREN. Te huren terstond. Te koop. yJ:!;:rZ Maatschappij SINGER CARBONYLE R00ZELAARS !I™ SOU PERT NOTTINlj Landbouwers Hel Melkvoeder Gailiy PASTILLES/ Maatschappij van algemeene Assurantiën J i\EEFS, Meubels! Meubels. Wilt gij Prachtige Meubelen Ferdinand De Smet, Op do Handelskaai to Brussel, had eens grondverzakking plaats, op het oogen- blik oat cene boerenkar juist er over reed. Het paard verdween in do diepte en men had twee uren tijd noodig om het op te halen. Hot was zoo erg gekwetst, dat het I moest afgemaakt worden. Zondag nacht is te Mecholen, een hevige brand uitgeborsten in de meubel- 1 fabriek van M. Vorrycken, in de Augu stijnenstraat gelegen. Het alarm werd gegeven door de Zusters Redemptoristinnen, wier kloostor juist naast de fabriek gelegen is, en die dadelijk begonnen te kleppen. De pompiers snelden seffens toe met de bestendigo brandspuit van het stadhuis en werden weldra gevolgd door de andero manschappen en het volledig materieel. Het gansche werkhuis werd vernield, ondanks de moedige pogingen der redders. Verschilligo overheden waren mede ter plaatse gesneld. De pompiers zijn tot 7 lire aanwezig gebleven. Do schade is zeer groot. Er zijn geluk kig geene ongelukken te vermelden. Maandag namiddag, om 4 ure, verliet do Z. E. H. Yan Camp, hoofdalmoezenier van het legen-, zijne woning, Koningstraat, te Antwerpen, om eene zieke te bezoeken. Hy liet de meid, die op de voorkamer van do eerste verdieping eenig herstellings werk aan kleergoed verrichtte alleen thuis. Een uur later keerde hy terug en was ver wonderd dat de storsen omhoog getrokken waren. De Z. E. H. Aalmoezenier trad zijne wo ning binnen, en toen hij de deur opende, riep de meid hem toe «Zijt gij het, mijn heer Dat zijn de enkele woorden welke de ongelukkige, Jozofina Daelman, 52 jaar, geboortig van Aertselaar, uitsprak. Toen do Z. E. H. Van Camp zag dat de meid in eenen bloedplas lag, dacht hy dat zij het slachtoffer van een ongeval was go- worden en spoedde zich een dokter bij te halen Eenigo minuten verliepen. Teruggeko men met den dokter, stelde men weldra vast dat er misdaad in 't spel was, dat dief stal de drijfveer er van geweest was. Op de tafel in eene bcncdenplaats, lag er een briefje in het Fransch opgesteld, lui dende li Joseph Pièrard, rue Basse, 82, pressen.» Dat briefje was met inkt ge schreven Boven, op de kamer, vond den Eerwaar den Heer Aalmoezenier zijnen lessenaar opengebrokonvan eene andere kas was do bodem ingeslagen. Twee cerekruisen, waarvan een ter waarde van 150 fr. bleven onaangeroerd. Toen de dokter do meid onderzocht, stel de hy vast dat zy op het hoofd tweo wonden had, waarvan eene 6 centimeters diop, toe gebracht met een breekyzer. Zij had ook eene messnede boven het linkeroog beko men. Tot hiertoe heeft hot slachtoffer het be wustzijn nog niet teruggekregen. Zij spuwt veel bloed en baar toestand is hoogst be denkelijk. Een gevecht moot tusschen haar en den moordenaar geleverd zijn in den gang des huizes lag eenen grooten plas bloed. Op de bovenkamer vond men met bloed besmeur de bladen, en men veronderstelt dat do moordenaar zich gekwetst heeft. De policie was dadelyk ter plaats en het parket werd verwittigd. Als volgt legt men do toedracht der zaak uitDo plichtige zal nagegaan hebben wanneer de Z. E. H Al- moezenier het huis verliet om eenen zieken te bezoeken. Hij is dan gaan bellen, de meid deed de deur op do klink open, hij vroeg in 't Fransch om den E. H. Van Camp dringend te spreken. De meid leidde hem in eeno kamer, alwaar pen en inkt ter beschikking waren en waar hy vermeld bericht schreef. Alsdan heeft hij de meid tot in den gang gevolg, haar overvallen en heeft alsdan diefstal willen plegen. Het parket is om 7 ure in het huis afge stapt. Do politio heeft op het vermeld adres een onderzoek gedaan, doch niets gevonden. Het slachtoffer is de oudste van elf kin deren. on was by den E. H. Van Camp in dienst getreden toen deze nog onderpastoor in Aartselaar was. De eerw. hoofdalmoezenier was voorne mens te vertrekken, daar hij zijn ontslag by den Aartsbisschop had aangevraagd. Dijnsdag nacht werd te Antwerpen een schildwacht, staande tusschen de Kiel- sclie poort en het fortjo 7, door twee kerols rangerand, die hem tweo duchtige stoksla gen op het hoofd toebrachten. De schild wacht, zich verdedigond, heeft een zijner aanvallers met zyne bajonnet gekwetst. Beiden zijn nochtans kunnen vluchten. Vrijdag avond als do tram van 6 ure to Ruddervoorde, aan do halte Muinken- huisje gelegen op do grens van Zweve- zeelo, komendo van Zwevezeole-Hille in bestemming voor Brugge, aankwam, stapte Felix Meerschaert, 60 jaar oud, herber gier Het Leegje wonende te Zwevezeele langs den tegenovergestelden kant van den tram af. De ongelukkigo haperde, viel onder het rijtuig en werd door den nog voortrijdende tram hot linkerbeen afgereden on over gansch het lichaam gewond. Het slachtoffer word naar zijno woning gebracht waar een goncosheer liet vermor zeld lichaamsdeel afzette. De toestand van het slachtoffer verergerde zoozeer dat do Eerw. Hoer onderpastoor den ongelukkige de laatste H. Sakramenten toediende. Rond middernacht is Meerschaert schrikkelijk lijden overleden. Het slachtoffer was wodewenaar en vader van verscheidene kinderen. Meerschaert had naar het postbureel geweest om geld te ontvangen, die zijne tweo zonen, werkzaam in Frankrijk, had den opgezonden. In een kloosterschool te Doorslaro was dos nachts een dief geweest en had er gestolen. Eene der zusters, die de bewaarschool bestuurdo, liet hare kleino leerlingen eon Vader-Ons bidden, opdat de dief zou ge vonden worden. Een der kleine kleuters stak den vinger op en riep Ik ken den dief 't Is mijn vader Ik Heb hem zijn gezicht zien zwart maken, en ik heb hom moeten den weg wijzen. De polieie werd verwittigd, en, voorzien van een mandaat, ging zij eene huiszoeking doon. En men vond bij den vader het ge stolen goed. Indien gij een sehoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde pry zen bo- diend worden, begeeft u by Karei Van de Putte Korte Zoutslraat. 29, Aalst. De echtgenootc V. te Oostende, die sedert eenigen tyd haren echtgenoot had verlaten om zijn slocht gedrag, had enkele dagon geleden op het smeeken van haren echtgenoot, het echtelijk leven weer her nomen, doch de man kon zijne slechte ge woonten niet aflaten. De vrouw besloot zich te wreken. Zij achtervolgde Vrijdag avond haren man en betrapte hem met eeno andero. Do vrouw, woedend omdat haar echtge noot iiaar bedroog, sluipte ongemerkt tot dicht by het koppel en wierp een pak peper in het aangezicht van haren ontrouwen echtgenoot. Twee werklieden waren Vrijdag op den Thouroutschensteenweg, te Oostende, bezig met eenen wagen zavel te lossen, toen eensklaps den wagen omklonk, waardoor een der werklieden, Lodewijk De G..., ten gronde geworpen werd. De ongelukkige werd het linkerbeen gebroken op zijne vraag werd hij naar zijne woning overge bracht. Terwijl op oen bal te Hussignies een werkmeisje met oenen Italiaan danste, hoeft een ander meisje, dat met eene groep werklieden oener staalfabriek was binnen gekomen het dansend koppel met eene kom vitriool besprenkeld. Het meisje zal stellig een oog kwijt zyn. Heel haar gelaat is deerlyk geschonden. De Italiaan die minder erg gokwetst was, ontstak in razende woedo en, een lang scherp mes trekkende, bracht hij de plichtige verscheidene steken toe. Hij kwetste ook een klein moisje van 12 jaar dat met zijno moeder het feest bijwoonde. HOPMARKT. ANTWERPEN, 13 Feb. Men kwo- teert Aalst beschikbare 227.a 230, Meert-April 227.a 230. nieuwe oogst 115. a Poperinghe beschikbaro 217. - a 22C.Meert-April 217.— a 220.nieuwe oogst 115.— a Markt standhoudend. Een schoon groot Handelshuis met Hof, gestaan en gelegen te Aalst, Gentsche- straat en Withuisstraat, met groote poort. Dit huis bevat salon, kleinen salon, grooten winkel met twee groote vitrionen, twee keukens, twee kolders en grooten paarden stal. Zich te bevragen bij Th. VAN VAEREN- BERGH, Zaakwaarnemer, Esplanadestraat nummer 4, Aalst. OPENBARE VERKOOPING van zeer goede lc EHPË. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Gemente Herdersem. 3 goede partijen land aan den Ilreede- weg ieder groot volgens meting 3o aren 92 cent. en volgens kadaster 33 a. 30 cent. In gebruik bij de Wed. Callebaut te Wieze. Zitdagen Instel Maandag 5 Februari Verblijf Maandag 19 Februari 9 Om 2 uren namiddag ter herberg van Leon Muylaert te Herdersem aan de kerk. OPENBARE VERKOOPING van een perceel ie LEDE. De notaris Oscar TI BBA UT te Aalst, zal op nagemelde zitdag met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Gemeente Lede. Een perceel meerseh, ten deele bosch, gelegen op Ledeshauwken, gekadastreerd wijk B, n. 569 en 570 met cene grootte van 3o aren 60 centiaren, palende ten ooste aan het Weldadigheidsbureel van Hofstade, ten zuide aan den heer Jan-Baptiste De Swaef-Marckx, ten weste aandeheeren Petrus De Vuysten Joseph-Auguste Sonck en ten noorde aan den heer Desiré De Ridder en kinderen. Gebruiker den heer Leo Annaert. EENIGEN ZITDAG Donderdag 29 Februari 1912. Ten 3 uren namiddag ter herberg genaamd De Roos bij den heer Van Sande-Singelyn te Hofstade, aan den Steenweg. Notaris MEERT te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen in het openbaar verkoopen Gemeente Erpe. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe, Boschstraat, gekadastreerd wijk A, nummer 583, groot 17 aren, palende ten noorde Dame wed. Nooy, ten ooste den heer Lacompte, ten zuide Dame wed. D'Hondt en ten weste Dame wed. Leopold De Windt, en Dame wed. D'Hondt voornoemd. Gebruikt door Dame wed. Theodoor Van Holers. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op Erpekauter. gekadastreerd wijk C, deel van num mer 274, groot 71 aren o5 centiaren, palende ten noorde den heer Charles Van der Gucht, ten ooste de Zadelweg, ten zuide den heer Joseph De Ridder en ten weste aan de Audenaardsche Kasseide Gebruikt door den heer Hector Hosselaer en andere. Verdeeld in twee deelcn West en Oosthelft. Derde koop. Eene partij Land, gelegen op Cot- temkauter, gekadastreerd wijk C, nummers 2301 en 23OK groot 27 aren 85 centiaren, palende ten noorde de heeren Hosselaer, ten ooste de Aude naardsche Kasseide, ten zuide den heer Arthur Hosselaer en ten weste den Cottemweg. Gebruikt door den heer eigenaar Hector Hosse laer. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen op den Kleiberg, gekadastreerd sectie C, nummer 801, groot 10 aren 10 centiaren, palende ten noorde de Waterloop, ten ooste den heer D'Haeseleer, ten zuide de Rede en ten weste Dame wed. Domien De Geyter en kinderen. Cebruikt door Dame wed. Domien De Geyter. Vijfde koop. Een perceel Land, gelegen op Erpekauter, gekadastreerd wijk C, deel van num mer 282A, groot 35 aren 60 centiaren, palende ten noorde den heer Joseph Nys, ten ooste het Syp- baantje, ten zuide de gebroeders Hosselaer, en ten weste de Audenaardsche Kasseide. Gebruikt door den heer Jean Schamp. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 13 Verblijf Dijnsdag 26 Maart '912' Telkens om 3 uren van den avond, te Erpe, Kat ter herberg «In Smetlede», gehouden door den heer René Leus, OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde le LEDE, De Notaris Oscar TIBBAUT, te Aelst, zal openbaar verkoopen Een sehoone Hofstede met Erve, g'iegen te Lede, Speckaert, sectie C, nummers 538A, 540A, 54iAen 542A, groot 13 aren 30 centiaren. Gebruikt door den eigenaar Van Hemel- ryek. Boomprijs fr. 200. ZITDAGEN Instel Donderdag 15 Verblijf Donderdag 22 Februa" '912' Ten 2 ure namiddag, ter herberg Den Bonten Os, bij de Weduwe Annaert, te Lede. Dorp. De Notaris TIBBAUT, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Hofstade. Een Huis en Grond, zijnde winkel en herberg, aan den Kortenhoek, wijk C, nummer 258 en 265, groot 12 aren 40 centiaren. Bewoond door den medeverkooper heer Odilon Caudron-Roels Eenigen zitdag: Zaterdag 17 Februari 1912. Ten 2 uren namiddag ter Zittingzaal van het Vredegerecht, te Aelst, Stadhuis. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeeixte Burst. 3 hectaren 4 aren 26 centiaren land en meerseh, op de Bosschen, bosschen dooreneden met den ijzerenweg. Ge bruikt door de kinderen Domien Raes. Verdeeld in 8 koopen. ZITDAGEN: Instel, Donderdag 22 Februari Verblijf, Donderdag 7 Maart9 2 Telkens om 2 uren namiddag, ter e8taminet van M. Van der Vorst, te Aalst, aan St-Martenskerk. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Audegem 1. 72 aren 9 centiaren land op Hooglam- broeck. Gebruiker j. B. Allard, Verdeeld in 3 deelen. Gemeente Oultre 2. 89 aren 10 centiaren land op den Molengracht of Doornkauter. Gemeente Borsbeke 3. 37 aren 70 centiaren land, op Stry- meersch Gebruikt door de weduwe Petrus De Neyst 4. 9 aren meerseh genaamd Meelkebeek. Gebruiker Camilh. De Cock. 5. 51 arm 40 centiaren bosch in de Hoogebroekken, in regie. Boomprijs fr. 659. 6. 30 centiaren bosch alsvoren. Boomprijs Ir: 50. 7. 56 aren 10 centiaren beplante meerseh in het Eeckhout, in regie. Boomprijs fr.240 8. 77 aren 90 centi -ren land, op Ra vensakker. Gebruiker Camille Temmerman Verdeeld in 2 deelen. Stad Aalst 9. 60 aren 60 centiaren beplante meerseh en bosch, te Aalst, Mijlbeke, beneden den Bergenkauter, genaamd de fonteinmeer8ch onverhuurd. Boom en houtprijs fr. 1260. ZITDAGEN: Instel, Donderdag 15 Februari Verblijf, Donderdag 22 Februari Telkens om 2 uren namiddag ter Esta- minet van M. Vander Vorst, Zaadhandel, te Aalst aan de St-Martenskerk. By Jean Limpens meubelmaker Brussel- schcstraat 42, Aelst, in zyne boomkwee- kery op Zandbeek to Aelst-Mijlbeek, te weten 20 Kanada, 20 polderwilgen, 50 olmen, 65 amerikaanscho eiken en eenigo platanen plantsoenen, alsook circa 200 kanada plantsoenen te Erembodegem, Louvenstraat, (zevensterre). Een schoon winkelhuis met stalling voor twee paarden on bijzonderen uitgang, gestaan op den koek van den Gentschen Steenweg en de Withuisstraat. Zich tc bevragen voor de conditiën, 44 Keizerlijke Plaats, T/S. Schoor, on gerieflijk HUIS met Hof 50 meters diepte, gelegen Dender- mondschensteenwog, N° 160. Zich te bevragon bij M. J. Goethals, 14 Dirk-Martenstraat, T/S. Een MAGAZIJN in de Vaartstraat. Zich te bevragen zelfde straat Nr 11, Aelst. Dogcar, zich te bevragen ten bureele dezer. van NAAIMACHIENEN aller stelsels en merken worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werhuizen der Aalst9, Albert Liénartstraat, Spoedige bediening. - Goedkoop i3 het beste behoudmiddel van het hot Bederfwerend. Ongediert vernielend. Verzekert een driemaal langeren duuraan het hout, en geeft eene sehoone bruine kleur. Vervangt voordeeliglijk het teer en de olieverf. Vraagt voor zijne verschlilige toepassingen, het prospectus Nr 4. Zilveren eermetaal ter Wereldtentoon stelling van Parijs 1900. Gulden eermetaal ter Wereldtentoonstel ling van Luik igo5. Cbauline. Beschermt de zaaisels tegen de aanvallen der kraaien en andere vogels ook tegen de ziekte, verbetert de kwaliteit en vermeerdert de opbrengst. Belgische Maatschappij van Carbonyle Ilei-ve Frères Gollnert, TROOZ, (België) DepoBitaris MT R. SCHELFHOUT Bouwmaterialen, Boudewijnkaai.SAALST lie vermanrsie en schoonste verselieitlenhütlen van te LUXEMBURG,(G.Hertogd.) Leveranciers van 6 Koningshoven. Eerste Specialist ingericht sedert 1855 Schoon geilustreerde Prijscourant FRANCO. REKLAAM COLI 20 Dwerg of 15 klimende Rozelaars S) Frank Franco. Wilt gij groot profijt trekken van uwe afgeroomde melk Wilt gij uwe kalvers en viggens snel zien groeien Wilt gij den zoo besmettelijken en gevaarlijken buikloop vermijden Beproeft dan (Lactéine Gailly) van Peruicelz (Henegouw) allerb st en zeer goed verteerbaar veevoeder bevattende eene hoeveelheid zoutzure koolstof, die het vet vervangt en, door vermenging met chloorpotasch, de lede maten der dieren versterkt. Voorwaarden van verkoop o,50fr.de kilo per 1 k°lo,38fr.dek°per5o k0B 0,45 5 koïjo,37 100 0,40 25 -> |o,35 400 Te v«ïi*Urï j«eu te Aalst, Del- haize Broeders C'% Molenstraat; te Lede, op den Bril te Wetteren, ter MaTkt te Assche, Gentsche steenweg te Ternath, alsook ter Samenwerkende Melkerijen te Lemberge.te Burst,te Moorsel.te Opwijck, en ook bij M.A. De Rijck-Limpens,winke lier te Aalst en bij Mej. A. Rabier drogist» te Lebbeke. qenezer? den HOEST Zoo de lioeat verhindert te slapen is eene enkele Keating pastille voL doende om l' te dien rusten. Kr hestaat hoegenaamd geen ander middel dat zoo spoedig en j00 vol man/, t werkt. IJ iMjfilkunnen door de zwakste perso- ïPStS» nen genomen worden. Verkrijgbaar in alle goede Apotheken a f. 0.70 de doos en iedere doos draagt het cachet THOMAS KEATIMO, Chemist, te LONDEN. Iedereen neemt de Keating Pastilles te Aalst. tegen brandgevaar, op het levenen onge lukken van allen aard. Eenige Premie ongelukken op den ijzerenweg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nieuwstraat, Aalst VOLKSVERZEKERINGEN met weke- lijksche betalingen voor Eerste Communie. Huwelijk, enz., enz. N. B.Agenten worden gevraagd. Zich te wenden op bovengemeld adres TANDMEESTER SPECIALIST, te Aalfit, Statiestraat, 33, naast hel Hotel du Comte de Elandre SEDERT TWAALF JAREN TE AALST. Kostelooze raadplegingen alle dagen van 8 tot 5 uren, Zondag morgend, van 8 tot 12 uren. Dijnsdug voormiddag, te Ni» nove, bij M° Van Laer. Dijnsdag na middag, te Aalst. Genezing en opvulling der bedorven tan den. Plaatsen van Kunsttanden zonder uittrekken en na het vooraf genezen der wortels van de oude tanden. Het uit trekken der tanden volgens de keus van 4en Klient, na volledige gevoellooamaking, gewaarborgd zonder de minste pijn. Gebitten op Goud, Platine en Caout- chooc. Gebitten zonder plaat, in de wortels vastgezet, nieuw stelsel. Recht zetten der tanden bij de kinderen (menig vuldige bewijzen). Wit maken der tan den, enz. Reparation, Hermaken van Ge bitten, elders gemankeerd. Daar MrNEEFS de gebitten zelf maakt dus uit de eerste hand, kan hij deze goed- kooper leveren en met meer juistheid en gemak voor den Klient maken, dan andere Dentisten die, bij gebrek van kennis, hunne Gebitten elders moeten doen maken. Begeeft zich ten huize op aanvraag. koopen wend U bij Uoi*«tiniaiicl tiJ S* %1 UT, bijzonderste huis voor Aelst en omliggende. Groote keus van volledige Slaapkamers Eetplaatsen, Salongarnituren in alle hout en alle stijlen. Bureaux Américains,Coffre- Forts. Bureaux Minister, Bibliotheken, Tapijten, Lusters, Volledige Ameuble menten voor Cafës alleB wat er noodig is om uw huis rijkelijk te versieren. Alles wordt U ten huizo kosteloos bezorgd en geplaceerd. Prijzen buiten alle concurentie. Uw getrouwe dienaar, Molonilriea», i%° 8 en IO, (nabij de Varkensmarkt), N. B. Er zijn ook gestadig OCCASIE MEUBELEN in Magazijn. OPRECHTE SIROOP ff) van r aanbevolen door de aanzien lijkste geneeskundigen voor do haastige genezing van alle Borstkwalen, Bronchitis. !fe Hoest, Vallingen, Zinkingen, Hoogst noodzakelijk voor tojiWB&'Bfljjj miswassen aan klierlydende kinders, vol van humeuren en aangedaan van huiduitslag De flesch hiemeven eischen. Depots to Aalst Apothekers tbI Callebaut, Ghyssolinckx en Meganek. Algemeene Aoencie B. DUPUY, 8 Zaadkorol8traat, Brussel.

De Denderbode | 1912 | | pagina 3