Ministerie van IJzerenwegen DITJES en DATJES. Katholieke Vlaamsche Hoogeschooluitbréiding. GEMEENTERAAD Nieuwjaarsgiften Overlijdens. Rechterlijke Kronijk. Allerhande nieuws. ven onderworpen. Getuige daarvan hier dit prachtig kerkhof met zijne groote en kleine wit marmeren kruisen, zuilen en heelden schoon op rijen geplaatst en in 't midden zijn hoog marmeren kruis de armen uitstrekkend. Op ieder graf is een heuvel aangebracht van schoon gerang schikte keien, 't Is het kerkhof van Geel-fontein. 's Middags om 11,55 ure zijn wij te de Aar-Jonction, eene nogal groote stad met eéne belangrijke statie Rond de stad, goed zichtbaar van op den trein voor de vreemdelingen, zijn op de hellingen der bergen aankondigingen geplaatst. De letters zijn 3 ix 4 meters hoog cn gevormd uit witte keien die schoon afsteken op de bruine ruggen der bergen, en ieders aandacht wekken, 't Zijn aankondigingen van firma's in brandy, tabak, kofiie, bier, likeuren, kleederen, enz. Stilaan worden de valleien breeder en de bergen zijn thans maar heuvels meer en niet meer zoo rotsachtig als aan de Kaap en te Robertson. Wij rijden thans over eene lange brug, geworpen over ccne rivier, waarin thans geen druppel water te zien is. Nu naderen wij een groot kafferdorp wel met ten minste 550 hutten. Er bevindt zich insgelijks eene kerk en eene school. De hutten zijn allen van elkander gescheiden door eene omheining van bamboestokken of palrariet. 't Is de voorwacht van het groot dorp Beacons- field dat zelf eene voorstad is van Kim bcrley. Beaconsfield ziet er uitgestrekt en grootsch uil met zijne wcidsche pleinen, zijne breede lanen en electrische traras en verlichting. Doch wij naderen Kim berley de diamantstad. Rechts en links van den ijzerenweg zien wij hooge ijzeren gevaarten, 't Zijn de diamantmijnen waaraan Kimberley zijn ontstaan en bloei heeft te danken. De mijnen, uit dewelke men dit edel gesteente haalt van zoo'n overgroote «waarde zoodat één steen soms miljoenen geldt, zijn hier menigvuldig, en ik geloof dat die groote mijneompagniën.goede zaken maken. Gansch Kimberley is omringd met een gordel van Kafierliutten waarin de zwarte mijnslaven verblijven. Om 0,30 ure zijn wij in de statie van Kimberley, daar moeten wij 1 ure 40 minuten wachten daar men onzen wagon aan een anderen trein gaat haken welke ons naar Bula- wayo zal slepen. Van de stad hebben wij dus niets gezien dan de groote bewe ging in de statie. (Wordt vervolgd.) DeHeerMinister vanIJzerenwegen komt aan onzen achtbaren Volksvertegenwoor digerM, De Saedeleer die, in naam van onze Catholieke Deputatie; de aanvragen van de gemeenten Herzele, Erembode- gem, Erpe Meire en Oktgem warm onder steund had, het volgende goednic ws te ontvangen Herzele Hel plan van liet nieuw gooderenplcin is goedgekeurd. De be voegde overheid is gelast voorstellen in tc dienen voor het uitvoeren der werken. I)e verlichting van den verlengden stoep zal geschieden. De vergrooting der ge bouwen der statie kan voor het oogen- blik nog niet uitgevoerd worden gezien het groot getal werken die de voorkeur moeten hebben, maar het ontwerp is in grondbegin aangenomen. k f. Erembodegem: Do trein n° 3431 voor het vervoeren der werklieden die uit Dendermonde naar Brussel (Turn en Taxis) om 19 uren 30 vertrekt, zal voor taan ter statie Erembodegem stilhouden. Erpe en Meire Het postkantoor dat lieden bestaat in de statie te Erpe zal vervangen worden door twee ondoront- vangerijen. De eene zal te Erpe, de andere te Meire ingericht worden. Beide ge meenten zullen dus voldoenidg bekomen. Okeg'em Met groot genoegen heeft onze bevolking de tijding vernomen aan den heer Burgemeester van wege den heer Minister de Broqueville, door MM. Van Vreckem, Senator, en De Saedeleer, Volksvertegenwoordiger, overgebracht aangaande het Postkantoor. In 't kort dus zat er te Okegem een overdragspostkantoor ingericht worden tot groote voldoening der inwoners. De lieeren Rom. Moyersoen en Baron Lod. de BÉTHUNE ontvingen van den lieer Minister de Broqueville de zelfde mede- deelingen. De heer Baron Lod. DE BÉTHUNE ontving nog van den heer Minister de Broqueville ileu volgenden brief Aalst-Mijlbeek Het verheugt mij u te laten weten als gevolg op uwe aanbeveling dal ik beslo ten-heb brievenbussen te doen plaatsen op het gehucht Mijlbeke, aan de Binnen straat, de Langestraat en de Moorselbaan. De vraag tot stichting eener bus in de Driesstraat is niet verrechtvaardigd daar deze afdeeling slechts bestaat uit eene straat die reeds op een barer uiteinden eene brievenbus bezit. Aanvaard... De beer ROM. MOYERSOEN ontving van den lieer Van de Vyvere, Minister van Landbouw en Openbare Werken den volgenden brief Steenweg- Brussel-Oostende. Sectie Aalst Oordegem Gij hebt U op eene bijzondere wijze willen bekommeren met de buitengewone herstellingswerken, te verrichten aan den steenweg Brussel Oostende, tusschcn Aalst en Oordegem. Het is mij aangenaam, UEd. te laten welen, dat ik de onderneming dier wer ken, door M. Roelandt van Lede, kom goed te keuren. Aanvaard... Wat zal er gebeuren Onver mijdelijk zal gebeuren dat met een cartel of blauwrood Ministerie, 't welk van den steun der socialisten, zal afhan gen, de liberalen die ondersteuning zullen moeten winnen door toegevingen aan de socialistische eischen. Immers de roode voormannen hebben liet nooit onder stoelen of banken gestoken waarom en hoe het de liberalen zal steunen, indien de Katholieke Partij overwonnen wordt en het Katholiek Ministerie moest aftre den. Onbetwistbaar zouden de roode leer stelsels dan grootèlijks ten uitvoer ge bracht worden. Indien de liberalen tegenstribbelen zouden hunne Ministers doodeenvoudig aan de deur worden gestampt. Ziedaar een gevaar voor den vrede en de algemeene welvaart want de eene crisis na de andere zou het Land beroe ren Trouweloosheid Volgend schrijven hebben wij over 8 dagen moeten ter zijde leggen Le Carillon is een liberaal blad van Oostende. Sprekende over de duurte van het leven, zegt Le Carillon, dat liet belache lijk is die duurte te wijten aan het minis terie, gelijk bijna al de liberale bladen doen. Het blad herinnert eraan dat men over 40 jaar den lieer Wasseigne, den Katho lieken Minister van spoorwagen, verweet de schuld tc zijn als er hier of daar een trein le laat kwam of dat het een of ander ongeluk gebeurde. Tien jaren later werd het op den libe ralen minister Olin gestoken als er iets haperde op de spoorwegen. Dat was allemaal dwaas, zegt Le Ca rillon. Vervolgens zegt het blad het volgende, dat zeer veel waarheid bevat. Indien zooveel huisgezinnen moeite hebben om de twee eindjes aaneen te knoopen, dan is het omdat vele lieden behept zijn met eene belachelijke zucht om meer te schijnen dan ze zijn, met eene ziekelijke behoefte om te genie ten - die het noodzakelijke verwaarloo- zen om het overbodige na te jagen, en zich de ontontbeerlijkste dingen ontzeg gen om in den schouwburg te schitteren, zich een fijn avondmaal op te laten dienen in eenen restaurant of jaarlijks de vakancie aan het strand of in de ber gen door brengen. Gevaarlijke ijdelheid De ontwikkeling der pracht is al te dikwijls een teeken van verval. Zij doet de bron der besparingen uit drogen en maakt den nationalen spaar pot ledig. Alsdan eene economische crisis van eenigL-n duur overkom! dan vermoedert het algemeen gemis aan vooruitzicht het lijden en de ellende en berokkent den ondergang. Sprak onze achtbare Volksvertegen woordiger M. WOESTE^ andors ter Volkskamer Neende liberale Carillon zegt in andere woorden wat hij zegde. Men moet waarlijk trouweloos zijn tot in 't merg der beenderen, volksbedrie- gende politieker lijk GROENE PIE, om aan 't gene M WOESTE zegde eene andere beteekenis te geven dan ze waar lijk beeft De kiezingen voor de Werk- rechtersraden zullen plaats hebben in de tweede helft dor maand April. Het Koninklijk besluit dat den juisten datum zal bepalen, zal kortelings verschijnen. De Neringdoende Burgerij, Wat is de Neringdoende Burgerij van de liberalen te verwachten nu d it zij met de socialisten een kaïtel hebben gesloten Indien het kartel in Juni zegeviert, zul len de liberalen moeten dansen lijk de socialisten zullen schuifelen. En boo denken de socialisten de bond- genooten der liberalen over de neringdoen de Burgerij Luistert Vooruit, bet roode orgaan, gaat het ons zeggen De concentratie der rijkdommen en voedingsmiddelen zal eenmaal den dood veroorzaken eener klasse, welker nut van bestaan nog steeds moet be- wezen worden. Dus bet nut van bestaan der neringdoen de Burgerij is, volgens de socialisten, nog niet bewezen. Gij, iicringdoeners, welke dank zy een gansch levci: van werken, zwoegen en vooruitzicht uit den werkmansstand hebt weten op te klimmen, ge zijt nuttelooze wezens Van de liberalen hebt ge gcene hulp te verwachten moesten zij met de socialisten aan 't bewind geraken immers, gelyk wy bet hooger zeggen,ze zullen moeten dansen lijk de socialisten schuifelen... Onze Katholieke Ministers cn ook de Katholieke gekozenen bekommeren zich met het lot der neringdoende Burgerij cn kunnen liet verbeteren cn daarom houdt ze aan 't Bestuur des Lands!... Oiule ge<*cliieil(>ni«i. Meert 1787. Den 20® d»-ser syn tot Aelst door de notable als rechters der Eerste Justenctie gekosen de advooaeten Ter linden, Cooroman, Kraeker alle dry van Aelst ende d'liaverkerke van Gend, or.der voorsitting van den bunpellüs. Dat is alles doorgebroken wat er voor der sal van komen moeten wy afwagten is onderb even. Mey 1787. In deso maend is liet wederoepen van op de saterdaegen vleesch te eten,T gone in Meert J785 toegelaoten is geweest uyt noodsaekelykheyd. De hoppe geld tot hondert en vyf gul- den 't lumdert juo dan is er verkocht van 120 gulden. Het record van den zwaarsten visch In Parijs is een prijskamp geo pend, welke den 31 December gesloten werd, cm tc weten wie do zwaarste visch van elke sooit zcu ge uiigen hebben bep 1912 h uh en liet record Barbeel 12 {flos Voorn 3 O O 3 Paling 5 400 Karper 17 Baars Lauw 4 80 -100 Brasem 7 300 Snoek 29 250 Maaldcr 8 Geu vel 2 Lomp 1 STAD van AALST. Op Donderdag 22 Februari aan staande, geeft de Z E Pater Maes, zijne tweede even leerrijke voordracht over Plantenkunde, in de bovenzaal van het Landbouwershuis, Keizerlijke Plaats. Als vervolg op zijne eerste prachtigo voordracht gaat de Z. E Pator Maes ons nu Iets over Bloemen leeren. Wo herinneren ons nog heelgoed hoe heel nederig de hoogbegaafde leeraar opkwam, zich voorstellend als onderwijzer en niet als voordrachtgever. Maar in welke mat$ overtn f die fijne voordracht-les al onze verwachtingen Hoe waren wo ingononn n, medegevoerd door die fijn beschaafde taal en toch zoo klaar eenvoudige begrippen- verklaring de afgetrokken Plantenstudie. Verleden maal waren een goed huiderd toehoorders opgekomen, Donderdag aan staande komen er evenveel, ja nog meer, naar Het Landbouwers huis om den E. P. Maas te hooren en te bewonderen Hier volgt liet kort bestek zijner les - li-is «vei- lilncinen Een blad een bloem, en een gemengdo knop, zegge drio soorten van knoppen. Een volkomen bloem Kelk- en kroon- bladeren, stuifmceldraad, stamper. Doelmatige inrichtingen bij de bestui ving Onder andere snoepwinkeltjes voor by en vlinders aangelokt door kleur en geur. Vrucht en zaad. Zaadlob cn kiem. Voorzorgen voor 't gedijen. Andere middelen tot vermenigvuldiging. En waarom die Nog een paar kijkjes in bosch of wei. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN, Zijne Hoogweordiglieid heeft benoemd. Onderpastoor tc St-Laureyns, den E. II. D Meyer, id te St-Gilles-bij Dcndermon-le; te St-Gillcs-bij-Dendermonde, den E. II. Spitaels, id. tc Sl-Laureyns te Aaltrc den E. H. Brys, surveillant te Eecloo Surveillant to Eecloo, den Eerw. ïJUr? Ryckaert, diakon in liet Seminarie. Z 1 T T I IX O van den op 13 Februari 11. Do zitting wordt geopend om 5.40 ure onder 't voorzitterschap van den heer Burgemeester. M. De Windt vraagt 't w oord en zegt dat hij in de laatste zitting den Schepen van Finaniëcn heeft doen opmerken of hij wel zeker is dat de Stad van liet gemeente fonds zooveel zal ontvangen als er in de bogrootmg voorzien is. Naar inlichtingen bekomen uit liet ministerie zou liet blijken dat er te veel voorzien is en dat het aandeel der stad merkelijk zal verminderen. M. Moyersoen antwoordt dat die cyfers door de bestendige Deputatio zyn vermeer derd en in de begrooting heeft geschreven en, met dit inzicht, is de som voor 1912 door 't Scheppcncollegie m ;t 2500 ver meerderd. De aceijiisrechten, de inkom- rechten op wijnen en likeuren zijn niet vermeerderd in 1911, maar de Post is een bron van inkomsten en daarop hebben wij ons gesteund om die som in te schrijven. Aan Jen lieer Van Mulders, onderwijzer, werd om, gedurende 25 jaar getrouwe diensten aan 't Land bewezen te hebben, door den beer Burgemeester do Mcdalie van eerste klas overhandigd. M.Bosteels. Ik deed eene vraag van orde motie, om eenige gedachten in 't midden te brengen aangaande de aanstaande karnaval feesten en om den heer Burgemeester als Hoofd der policie tc vragen de strengste maatregels te nemen tot Int be teugelen van zedenschennis en dronken schap ik doe liet in naam van 't Christen Vlaamsch Verbond. Verder zegt spreker dat de karnavaldagen betreurenswaardige na klanken hebben voorde reclitbanken,dat het die dagen zyn van overdreven geld verspil ling, geld onttrokken aan de huishoudens jongelingen halen zich soms kwijnende en slepende ziekten op 't lijf, enz., enz. De drukpers van allo kleur is het eens en strydt tot beperking der karnavalfees- ten. li. vele stenen van 't land zyn die fees ten al zeer beperkt. Aalst heeft ook die plicht en spreker vraagt aan den lieer Bur gemeester dat men de feestelijkheden om 12 ure zou doen ophouden, als het niet zijn kan dan toch ten minste met karnaval-dijns- dag uit eerbied voor den aschen w oensdag, en of liet niet mogelijk waar een plakbrief met do politie-verordeningen uit te plakken. M. de Burgemeester zegt dat hij de gedachten van den lieer Bosteels al is voor geweest en dat by al de politie agenten bad vergaderd hun opleggende met de grootste strongneid bot zingen van onti tige liedoren en zedenschennis to beha len. Men zal door plakbrieven aan'tpubu k kenbaar maken aan welke straffen, zij, welke zich aan 't zingen van ontuchtige liederen of gespreken schuldig maken, oploopen Reeds van af verleden jaar worden allo openbare lokalen en drankhuizen des Dyiljdags om 12 li: c gesloten. Pic Daens, komt nogmaals op do kwes tie dér vrijo scholen terug, wij ynan raar niet zoor breedvoerig over uil wijden, daar om is de plaats in ons blad te beperkt. Hij heeft nogmaals beweerd dat hij naar de rekenkamer is gegaan en dat hij zevon bladzijden cijfers had. Om den Raad niet te i,mg bezig tc houden zal hij er maar enkelen mcèdcolen. Hij begon met de j aarwedden van bet onderwyzond personeel af tc brie ven, iets wat elk Gemeenteraadslid weet aangezien al din stukken hun alle jaren met de begrooting w orden overhandigd De groene held had zich de moeite niet gege ven die stukken na te zien. De ezelarij van den held van Chipka kwam klaar voor den dag hij gaf daar een klinkend bewijs dat hij van de wet op 't lager onderwijs niets ken,tanders zou hij geweten hebben dat do katholieke vrije lagere scholen van Aalst aangenomen scholen zijn en dat de stad dus do onderwijzers moet betalen en ook tvveo franks per leerling voor de schoolbehoif- ten. Tot daar dus wat volgens de wet pliclii is. Maar toen men vroeg wat de Katho lieken van Aalst voor liet opbouwen der scholen als subsicde hadden ontvangen, moest hij bekennen dat hij daaromtrent niets had gevonden, maar den huichelaar zocht de zaak te verdraaien en zegde dat als liij een school bedoelde, hij die veron- steldo als zijnde de gebouwen, do onder wijzers en al wat daarin moet zijn. De Groene zeeveraar zat in de val als eeno muis, ja hij was genepen tot bloedens toe, en toch vrong hy zich nog om te ont snappen. Stelt u in geen valscb daglicht, M. Daens, zegde hem de heer Bosteels, vererger uw geval niet cn sla ootmoedig op de borst mea culpa, zijt toch een maal rechtzinnig in uw leven. En de man van eerlijkheid en deftigheid, hij die nooit iemand bespot of belastert snauwt den beer Bosteels too Ge zyt een gemeene lago kerel. Die beleediging was dus de eenige ver- scliooning en eenige rechtzinnigheid van den groenen boleediger. Zou M. Celestinus Ghyssclinckx die belediging bytreden Op uwe straatlcircntaal antwoord ik niet zegde M. Bosteels uw beleediging vereert mij daar ze van u komt. En dat is de groene olijftak van den vrede, van de onbeschoftheid wil ik zeggen, die dj groene bespotter in den Gemeente raad bracht. Do Kiezers zullen op tijd en stond uwer gedenken, Groene zoeveraar, en daar moogt gij vast op rekonen. M. De Blieck nam het woord voor eene ordemotie en vroeg, met veel recht, dat men zou overgaan tot de dagorde '0 Gemeentebelastingen op bet kadas traal inkomen. Vernieuwing Do heer burgemeester stelt voo.- die belasting te stemmen voor vijf jaar. Ghyselinckcc stelt voor die belasting af te scliaifen en ze te leggen op praclit- zakon, automobiels, spions. balkons, pianos. Hij wilt bekennen dat do zaak niet genoeg zal opbrengen, maar men zou eene belasting kunnen leggen op de winsten dei- Nameloze Maatschappijen men zou ook den armentaks kunnen heffen gelijk te Gent. (Dat is nen haas hé En waarom niet op de winsten der coöperatieven Daens kwam terug met zijn oud deuntje voor den dag do Stad zou verzekerings agent moeten worden. De brandverzekering zegt de groene profeet, is een groote bron van winst, en voorspoed voor de Stad. Weet dien dwaze kinkel dan niet dat bet hooger Bestuur zulks nooit zou toelaten en zelfs met zou onderzoeken? Te Gent had de Gemeen teraad besloten de brandverzekering door de Stad in te richten en liet besluit werd door 't Ministerie verbroken. Na lange besprekingen en na dat de liberale linkerzijde beeft trachten te bewij zen dat de belasting van 6 op het kadas traal inkomen er niet meer noodig was, werd dit punt door de recliterzydo gestemd de blauwe en groene linkerzijden stemden tegen. 2. Spaarkas, Rekening 1911 en Begrooting 1912. M. De Windt tracht tc bewyzen dat de rekening van de stedelijke Spaarkas niet juist is, want, besluit hij, zoo zij op 31 December met do inkas zijnde gelden en de omzetbare geldwaarden bad moeten uitbetalen zij een nogal aanzienlijk te kort zou hebben. M Moyersoen weerlegt op meesterlijke wyre de beweeringen van M. Do Windt en bewijst met cyfers dat er alleen een klein verschil zou zijn en dit docr de minder waarde der Belgische Rent. Dit punt is dus aangenomen als ook het laatste pun:; namely k de hertelling van den voorgevel van 't lokaal der Daensisten. M. de Burgemeester. Wij kunnen niet langer dulden gestadig door M. Daens uit gescholden to worden als broodroovers. Hij beweert dat wij van een boodschapper zijn plak hebben doen afnemen, omdat hij bij eene botooging dor Dacnsiiten eene delegatie van Dcmokraten uit Antwerpen had gevolgd. Daar teekencn wij pretest tegen aan. De plak werd terug gebald door M. Gits omdat de belanghebbende er sedert 2 jaar, geen gebruik meer van maakte en dat wy die aan een anderen familievador zonder werk konden geven. Dit is de waarheid. M. Bosteels. Wat wilt gij spreken van broodroof. M. Daens, 1fts gij wilt zullen wy eens nagaan wie broodrovers zyn. M. Ghyselinckcc. Noemt namen. Dan deed M. Bosteels eens uitschijnen wie broodruvers zijn en deelde aan den raad een gansclie lijst meê van katholieken wel ke door Daensisten, grondeigenaars te Hor- dnrsoni, na de kiezing hun land werden opgezegd. Of Pió en Celestinus hunne schoentjes r epen, moet gij niet vragen. Piê zag rood tot achter de ooren van kalmte. voor den Puim. Zevende inschrijvingslijst Opbrengst der vorige lijsten fr. 1346.00 Kinderen De Vos, Aalst, Gentsehen stee i weg. fr. 2,00 Samen fr. 1348,00 Men kan ook de inschrijvingen zenden aan een der Leden van liet Comiteit of aan bet Bureel van ons blad, den Secretaris van bel Comiteit M. Petrus Van Nuffel, Sinto Annastraat, 26. Aalsi, uf aan M Joris Van de Putte, Pcnningmeesler, lid van den Bond der Belgische Dagbladschrijvers, Schoolstraat, 14, Aalst. Men meldt uit Denderleeuw het overla den van Dokter Benedikt De Boom, sedert 1897 Burgemeester dier gemeente. De laatste oud-strijder. Uit Ar- quennes wordt gemeld dat do oude Demou- lin, de laatste nog lovende strijder van 1830 overleden is, in den ouderdom van 102 jaar. De brave man had liet genoegen een der laatste dagen van zijn leven, den koning in zijne woning te ontvangen, zooals wij onlangs verteld hebben. Die eer veroorzaakte hem do grootste vreugde, misschien wel zoo groot dat zij zijne dood verhaast hoeft. Kerk van Sint-Marlinus. Gebed van Veertig-Uren —Zondag, Maand ig en Dinsdag, uitstelling van het Heilig Sakrament gedurende gansch den dag. Om 8 ure gezongene Mis, om 4 ure Lof met Sermoen. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Verduistering van 35,000 fr. Jules Dureuil, die als rekenplichtigc in dienst was dnr maatschappij Viscrse te Aalst, had 82 maal de wekelykschc tafels van betalingen vervalscht en zoo sedert 3 jaar ongeveer 35,000 fr. verduisterd ten na- deele zijns meesters. Dureuil, die naar Parijs gevlucht was, gaf zich na ecnigo dagen gevangen. Dureuil wordt veroordeeld tot 82 maal 2 maanden gevang en 82 maal 26 fr. boet, welke verminderd worden op 10 jaar. De burgerlijke partij, vertegenwoordigd door MMrs Wauwermans en Péricr, bekomt 35,000 fr. schadevergoeding. De lijfsdwang wordt bepaald op 3 maanden en 1 jaar. Messteek. Zekeren nacht, up het einde van Oktober 1911, ontstond lusschen Em. Boel espadrilleiimaker en Martin De Beule, in de herberg van De Waelo, te Aalst, twist, die door de tusschenkomst v in andere verbruikers gestild wei d. Toen De Beule vertirk, kuam Boel achter hem on bracht hem eenen vreeselijken messteek in den buik toe, waardoor hij langen tijd in doodsgevaar verkeerde. Boel krygt 2 jaar'en 100 fr., met onmiddellijke aan houding en moet 500 fr. schadevergoeding betalen. Slagen. Felix Piron, kaaiwerker tc Aalst, voor slagen aan Jozef Van Gucht, krijgt 1 maand. Diefte. Henri Plas en Romaan De Petter, fabriekwerkers, to Aalst, zijn ver dacht ten nadeelo der maatschappij - La Fourrure waar zij werkten eene zekere hoeveelheid vellen ontvreemd te hebben. Zy krijgen ieder 2 maand en 50 fr. boet. Judook Van Nieuwenborgh, werkman te Aalst, thans zonder gekende verblijfplaats, bij wien men tijdens eene huiszoeking de vellen alsook andere voorwerpen ontdekte, wordt by verstek veroordeeld tot 1 jaar gevang en 50 fr. boet met onmiddellijke aanhouding. Eeno vierde verdachte werd vrijgesproken. Hoest, valling of verkoudheid, pastillen Keating. Zie annoncen. VïtMi enavoml.Gemaskerde pirsonen zullen niet toegelaten worden Ter herberg der We Gustaaf De Buck, St. Jansstraat, 26. Bij Van der Paell, Korte Nieuwstr. 44. Het theater Grandsart Courtois, brengt ons buitengewone familie spectakels mee, die mij niet genoeg aan 't publiek kunnen aanraden van te gaan zien. Het gansche programma is belangwek kend, vermakelijk, artistiek en onberispe lijk wy bevelen bet met genoegen aan, want zeer zelden is 't in onze tijden van een onberispelijk spectakel aan te treffen. Zondag, Maandag en Dinsdag ter gele genheid van vastenavond zullen er in den dag vertooningen als ook Donderdags om 3 uren plaats hebben. /\»ii de KulliehuiMliou- «lot's van alle lokaliteiten van provincie (andere stielen zich onthouden.) Ik betaal 1000 a 1500 franks 's jaars voor ernstigo inlichtingen. Schrijven Wille, 22, Hene gouwlaan, Brussel. HOFSTADE. Nadere bijzonderhe den. Maandag namiddag werd den da der Leopold Van den Abbeele, - in liet gast huis in tegenwoordigheid van zyn slachtof fer gebracht. Toen de kerel den ongelukki ge zieltoogend in zijn bed zag liggen, viel' hij op zyne knieën en vroeg vergiffenis. Pieter Do Vale.k gaf door teekens te ver staan dat hij zijnen aanvaller genade schonk. Daarna werd Van den Abbeele langdurig ondervraagd, en verklaarde dat De Valck hem buiten de herberg bad gevraagd. Zij waren dronken en beiden vielen door eene glazen deur. Eens op de straat, ver volgde den plichtige, heb ik mijn mes ge trokken en mijnen tegenstrever gestoken daarna heb ik de vlucht genomen. Pieter De Valck die alles hoorde, beken de door teekens, daar bij van de genees- liceren niet mog spreken, dat bet verhaal door Van den Abbeele gedaan, edit was. Met den trein van 5 1/2 me werd den dader terug naar Dendormpndo gebracht, Onbekende dieven zijn te Wichelen in liet klooster gedrongen en hebben er al de schoenen en regenscliei man gestolen voor eene waarde van 180 fr. Toen 's morgends de kostgangers en klo istorzusters opstonden vonden zij geeno schoenen meer om aan te doen. Een onderzoek is geopend, doch de daders zijn nog niet ontdekt. Aooii heeft een remedie bijval ge had als Wonderbalsom Pasteur tegen uit wendige ziekte. 1 Fr. AalstBonner, De Valkcncer, en in allo apotheken. TERAPHENE. Aanranding. Karei I)e Reu is aangerand geweest door verscheidene kerels. Nadat zij hem nog al goed loegetakkeld hadden, hebben zij hem zijn uurwerk en een geldbeugel die 7 fr. inhield ontnomen. Daarna sloegen zij op vlucht. Dc Reu hoeft zijne aanvallers erkend. De gendarmerie heeft een onderzoek ingesteld. De hoop op 70 jaren. Zulk een onwederlegbaar bewijs zal do hoop weer geven aan al degenen, welke lijden aan rug zij leden en gewrichtpijn, algemeene neerslachtigheid, koude handen en voeten, en al andere kenteckens, eener nier of blaasaandoening. Den 17 S-ptember 1903, zegde ons M. Hanssens, 130, Rapliuisstraat, te GentDe hevige rugpijnen, welke ik sinds lang ge voelde, werden onuitstaanbaar als ik moest bukken. Ik was aanhoudend neerslachtig myn water was moeilijk en donkerkleurig. Met de Foster Pillen verkocht in do Apo theek De Valkeneer te Aalst, voelde ik aanstonds eene groote beternis, slillekens aan verminderden de pijnen, de eetlust keerde weer alsook do krachtende hoofd, pijnen, hielden op en weinigen tijd latei- voelde ik mij gansch genezen en verjongd. Den S April 1910 voegde M. Hanssens er bij Ik was nooit beter gezond dan sinds ik de Foster Pillen nam dagelyks leg ik veel weg af zonder te lijden noch mij te vermoeien. In alle apotheken in 't algemeen Eischt, de liandteekening «James Foster» 3,50 fr. dc doos, 19 fr. do zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche apotheek van Ch. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brussel. .3) Bij A. Prieels, mulder te Aspelare, zijn 25 hennen, 2 lianen en een kalkoen gestolen. Bij P. Geerts zijn 3 hennen gesto len. Do dieven werden er verjaagd. Dinsdag nacht ontmoette do veldwach ter Vermeire, aan den rijweg to Sinaai, lei dende naar liet hof van den veekoopman Kam. De Cock, den genaamden A. M..., blootvoets, de houten schoenen op den rug gebonden. Voor alle antwoord, riep hij den veld wachter toe dat hij ging smokkelen. Men volgde zyn spoor en op de'weide van den landbouwer Leonard Voriee, vonden veld wachter en nachtwaker eene koe. Uit een nader onderzoek bleek weldra dat liet di«r uit de stallen van Kamiel De Cock was ge stolen. Men denkt dat A. M... eenen medeplich tige ging roepen om de koe weg te brengen. Ik was bevangen, ik hoeste dag en nacht en niets verlichte mij, wanneer men mij do Borstpastil Walthery aanprees, die mij in min dan drij dagen genezen heeft. (Uittreksel van een brief van Mej. El. Galeur van Brussel) 1 Fr. de doos. Dinsdag morgend rond 7 uro, verliet Karei Van de Kerc-kliove, 28 jaar, van Bot- telaere, zijne v oning, met een geweer onder den arm, waarvan de loop naar den grond gericht was. Terwijl hy tegen eenen gebuur stond te klappen,ging eensklaps mèn weet niet hoe, het schot af on kwam terecht in den rech- voet, waarvan de tweede toen doorschoten en de andere teenen door de zaadkorrels erg gekwetst werden. Op het gerucht der losbranding snelden geburen toe, die het slachtoffer in zyne wo ning droegen. Dokter Callaert, van Meirelbeke, dade lijk ontboden, heeft den gekwetste ver- zu'gd. Men vreest dat de teenen zullen moeten afgezet worden. Woensdag namiddag, kwaart vóór 1 uur, reed do trein Amsterdam Parijs de Zuidstatie van Brussel binnen. De locomotief botste op de stootblokken met zooveel kracht, d it de reizigers in den trein met geweld op elkaar werden gewor pen. Acht hunner werden gekwetst naar het verbandliuis der statie gebracht, waar zij verzorgd worden. De toestand eener Hollandsche dame is zoo erg, dat zij hare reis moest onderbre ken. Zy werd, op haar verzoek, naar hare te Brussel wonende familie gebracht.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2