J EEN EN AN DEK. Aalst. Kieskronijk, Rechterlijke Kronijk. Allerhande nieuws. Slad Aalsl.-Werkbeurs Zocdagrust. Generaal Hellebnut Minis ter van Oorlog heeft om gezondheidsreden zijn ontslag gegeven. Minister de Broque- ville zal hem tijdelijk vervangen. Wat Moedig: Volk toch die roode en blauwe lasteraars In hunne gazetten bezwadderden zij eenen deftigo geeste lijke onderwijzer, zij schenen veront waardigd over de erge feiten welk zij kenbaar maakten, alhoewel dat zij wisten dat zij logen, maar zij rekenden op de gewone goedheid der geestelijkheid Ja, maar aan alles komt een einde en nu dat de beledigde broeder, processen inge spannen heeft, tegen die roode en blauwe gazetten, zijn deze overal op zoek achter zekere soort personen, die verklaren dé opstellers en de schrijvers te zijn van gezegde artiekels Onnoodig te zeggen, dat die personen geen rooden duit bezit ten, natuurlijk om aan alle betaling van schadevergoeding te kunnen ontsnappen. Daarenboven zijn de namen dier perso nen, als opstellers der roode en blauwe gazetten niet van aard, om het vertrou wen van 't volk te winnen, daar komen we op weer, op tijd en stond, want 't is maar al te gemakkelijk, eerlijke lieden te lasteren en het dan op een ander te draaien...! Wni wij will©o. In zake van onderwijs willen wij, Kathol c'.oe, een regiem van vrijheid en gelijkheid. Zulk regiem bestaat er in Engeland, waar de vrije scholen eene bepaalde som per leerling ontvangen. Zulk regiem bestaat in Holland, waar officiëelo en vrije scholen op gelijken voet staan. Zulk regiem bestaat in Duitschland, waar in de openbare scholen het gods dienstig onderwijs moet gegeven worden volgens het verlangen der ouders. Zulk regiem bestaat zelfs in Italië, waar het decreet van 19 April 1906 de toelagen ten voordeele van de vrije scho len regelt. Wij, Katholieken, willen in België dus een regiem dat overal bestaat, uitge nomen in Frankrijk en in Portugal waar, in naam der vrijheid de ouders ver plicht worden hunne kinderen naar eene ongodsdienstige school te zenden. De Kamerkiezingen. - Men weet dat de Kamers, na den tegen- woordigen zittijd, zullen ontbonden worden en dat er op Zondag 2 Juni alge- meene kiezingen zullen plaats hebben. De vraag wordt nu gesteld in welke Provinciën de kiezingen in 1914 en in 1916 zullen geschieden. In 1914 ia u<- provinciën Oost-Vi aan- deren. Henegouw, Luik en Limburg iït~ 1916 in Brabant, Antwerpen, West- Vlaanderen, Namenen Luxemburg. Dijk land. Altijd klinkt het liberaal liekenBelgië gaat om zeep omdat het Gouvernement Katholiek is. Dat klinkt in de Kamer en in de meetings en dat leest men in alle geuzenbladen. En Vrydag stond het volgende in de Chronique, een allergeusche blad In Holland zijn de officieren goed betaaldZou België, dat land zoo rijk en zoo voorspoedig, si riche et si prospère ook zijne officieren niet wat beter betalen dan het nu doet Zoo, zoo Altijd schreeuwen dat het land naar de bankroet gaat, en dan schrijven dat rijkdom en voorspoed in België heerschen. Wat beteekent dan het liberaal gezaag van - bankroet D© proef op de som. Deze week werden al de budgetten van Con- goland in de Kamers gestemd met in de tachentig stemmen tegen in de veertig en eindelijk Vrijdag nog eenige wijzigin gen aan de Gouvernementswet van onze zwarte colonie, met 87 stemmen tegen 27. Wat bewijst dit Dat al het lawijt dat liberalen en socialisten tegen het Gouvernement ma ken, alleen gemaakt wordt om lawijt te maken. Dat hunne grootspraak en hunne groote gebaren heel eenvoudig komedie zijn. En dat zij op slot van rekening het budget stemmen en aldus bewijzen dat het Katholiek Gouvernement de zaken goed doetwant anders zouden die libe rale en socialistische lawijtmakers niet met het Gouvernement stemmen. Wat dunkt u daarvan lezers De liberalen beweren altijd en overal, dat zij getrouw willen blijven aan Koning en Vaderland ehwel, de liberale Associatie van Deynze weigert deel te nemen aan den Poll te Gent, omdat er liet cartel met de republikeinen verworpen wierd. Op recht drollige vaderlanders. Waar dat 't scheef zit,dat is te Gent, op 't stadhuis Braun en Anseele lukken er niet in klaar te komen met de stadsbe grooting. Politie-agenten, schoolmeesters en de andere stadsbedienden worden sedert verscheidene maanden niet meer op tijd betaald. Tijdens het Katholiek Bestuur werden verhoogingen toegestaan aan de policie-agenten en stadsbedienden en nu klapt Braun, dat in te trekken omdat er geen zaad in 't baksken is... voor de kleine, terwijl de hooge ambte naars al bekomen wat zij willen Minis ter Levie heeft verhoogiogen toegestaan aan al de bedienden van zijn Ministerie dat is't verschil tusschen katholieke en liberale Besturen. De arme Anseele ligt nu in ruzie met de muzikanten van den Gentschen Schouwburg, waarvan hij de meester is! Zoo lange hij daar niets in te zeggen had, vond de huichelaar dat de muzikanten te weinig wonnen, nu dat hij hun baas geworden is, vindt hij dat ze te veel win nen ge moet waarlijk meer dan twee politieke gezichten hebben, om alzoo te durven handelen. Roode Heiligen. Zekre Henri Mar- four, 2S jaar oud, beheerder van het socialistische blad VEelaireur socialiste (De socialistische Verkenner) van Gi- vors in Frankrijk heeft zich te Lyon ge- zelfmoord met zich eenen kogel door het hoofd te jagen. Marfour was bestuurder geweest van den Bond der onderlinge landbouwbrand- verzekeringen van den Rhone. Eene som van 20,000 fr. hulpgeld door het Fransche gouvernement geschonken, was verdwenen en daarover werd in de Fransc-hc Kamer eene ondervraging ge daan tengevolge van welke Marfour zijn ontslag van bestuurder moest geven. Dan werd hij beheerder van L'Eelaireur socialiste Zaterdag avond, 17 Februari, ver maakte zich een zatte pater, in eene stad van het Westen van Frankrijk, met sme rige liedjes te zingen en de ruiten van eenen restaurant met steenen te verbrij zelen. Anderendaags 's morgends stond in een geuzenblad van de stad een heel ver haal over de heldendaden en eene vracht spot tegen de kloosterlingen. Het blad drukte de hoop uit dat de politie de hand zou kunnen leggen op dien urokdrager.» En inderdaad de politie gelukte erin, want de pater verscheen Zondag opnieuw en begon zijne wallebakkerijen. Van onder den patersrok kwam een jongeling te voorschijn die niemand an ders was dan de zoon van den onder-pre- fekt een geus van het zuiverste water. Het kereltje had niets beters gevonden dan zich in pater te verkleeden om Kar naval te vieren. Of het geuzenblad nu met eenen neus staat ontschuld had erkend van den afschuwe lijken anarchist Ferrer. De liberale Chronique van Brussel logenstraft die bewering van ons Aalstersche liberaal orgaan en zegt dat het hooger Gerechtshof geenszins uit spraak heeft gedaan over do ontschuld van Ferrer. La Chronique schrijft De uitspraak van het Hof raakt do kwestie niet of Ferrer het bijzonderste hoofd niet zou zijn geweest van den oproer te Barcelonahet laat zelfs toe aan de personen die meenen recht te hebben op schadevergoeding, een geding in te stellen tegen de goederen van Ferrer voor de bevoegde tribunalen. De plichtigheid van Ferrer is dus in geenen deele verminderd door lietGerecht en wat het zegt van die schadevergoeding is eene bevesting van zijne plichtigheid. Ferrer is en blijft de veroordeelde belhamel van den oproer die met bloed bespat is. Dus Ferrer blijft de gemeene kerel die hij was, de plichtig bevonden opruier der revolutie en van zooveel ijzingwekkende schelmstukken te Barcelona gepleegd. Komiteit voor Schoolhervorming-.— Door toedoen van dit komiteit, samenge steld tijdens de betooging van 27 Augusti 1911 en voorgezeten door M. Schollaert, werden voordrachten over de school kwestie gegeven te Brussel, Antwerpen, Doornik, Thuin, Thienen, Spa, Gem- bloers, Cortenberg, enz. Kortelings zul len er nog plaats hebben onder andere te Nijvel, den 3 Maart, door M. Schollaert, staatsminister; te Kortrijk, den 31 Maart, dc.i.r I! dksvertegenwior- Zaterdag 11. 's namiddags vergaderden de lieeren Afgeveerdigden bij het Midden- Gomiteit, ten einde over te gaan tot de aanduiding der plaatsvervangende kandi daten voor de Kiezingen van 2 Juni aanst, De vergadering was talrijk, meer dan 80 leden hadden den oproep beantwoord. Na, de lieeren voorgestelde Kandidaten in hunne verklaringen gehoord te heb ben en eene grondige bespreking over 't belang van de vertegenwoordiging der verschillige kantons werden bij eenpa righeid voor de Voïkskamer aangewezen MM. Van der Linden, Lid der Besten dige Deputatie te Goefferdingen Leo Cosyns, Advokaat en Burgemeester te Meerbeke; Van der Taelen, Burgemeester te Idegein en Rollier, advokaat Provinciaal Raadslid te Denderleeuw. De Katholieke Kandidatenlijst zal dus samengesteld zijn als volgt Werkelijke Kandidaten MM. Woeste 1 Moyersoen 2 de Béthune Lodewijk 3 Van der Linden 4 Cosyns 5; Plaatsvervangende Kandidaten MM. Van der Linden 1 Cosyns 2 Van der Taelen 3 Rollier 4. Voor den Senaat werd als plaatsver vangende Kandidaat aangewezen bij een parigheid den heer M. L. Gheeraerdts. Burgemeester van Aalst. De Katholieke- Kandidatenlijst voor den Senant zal dus samengesteld Men gelieve vooidrachten aan te vra gen op volgend adres r M. De Fourny, Geldeoaaksche vest, n° 41, Leuven. Het Komiteit voor Schoolhervorming heeft insgelijks een klein vlugschrift laten verschijnen van acht bladzijden, dat als titel draagt-Nationale Oplossing der Schoolkwestie-, en waarin het huidig standpunt der schoolkwestie klaar en bondig uiteengezet is onder vorm van vragen en antwoorden. Dit vlugschrift wordt verkocht aan vol gende prijzen 100 exemplaren aan 1 fr. 500 aan 3 fr., 1000 aan 5 fr. Voor meer dan 10Ö0 exemplaren, prijs volgens over eenkomst. Alle bestellingen te sturen naar Leuven, Brusselschestraat, 140. V Hervormingen in 't leger. Men meldt uit Brussel dat minister Broquevil le als tusschentijd minister van oorlog voornemens is belangrijke hervormingen door te voeren. Volgens men beweert, wil hij gansch de organisatie der troepen en do militaire verrichtingen in handen van den genera- len staf brengen, ten einde meer gelijk vormigheid in de algemeeno werking des legers te hebben. Dit ware dus meerdere, in plaats van mindere centralisatie, zooals er beweerd werd. De generale staf zal voortaan tevens invloed hebben op de vorderingen, waar van de regeling merkelijk zou gewijzigd worden. De wetsontwerpen tot verbetering der pensioenen voor officieren van leger en gendarmerie, alsmede maatregelen ten gunste van officieren en anderen van min deren rang, zullen weldra voorgelegd worden. liet machtig Verhond der Vereeni- gingen van Gemeenteambtenaren Ge meenteontvangers,Politiecommissarissen en Adjunct-Commissarissen, Lagere Po litieambtenaren en Gemeentebeambten, ijvert krachtdadig voor het oprichten van een Intercommunaal Pensioenfonds, dat pensioen bezorgen zal aan al de gemeen tebeambten van iedere klasse, hun wedu wen en weezen. Het vraagt thans de medewerking aan van de Gemeentebesturen om spoediger tot eene oplossing te komen en stuurt, heden, aan de twee duizend zes honderd zes en twintig gemeenten des lands, een vertoog om ze te verzoeken bij de wetge ving een wensch uit te spreken tot verkrijging van dit Fonds. Deze zaak is zeer billijk. Ook lijdt het geen twijfel of alle openbare Besturen zullen het Verbond willon tegemoet ■tornen. I>© Volkügnzet't orgaan der liberale firma Vijf Ezels de - schreef over een veertiental dagen, dat het hooger Gerechtshof van Spanje de KNrfdtdst gü-t Sadeleer, Advokaat, Oud-Voorzi Volkskamer 1ie Aodenaarde 2 Baron de r rchove -i' Exaeroc, aftredend sena- teur 3 Audenaarde 4. Plaatsvervangende Kandidaten MM. Gheeraerdts 1 te Audenaerde 2. Socialisten. Zondag aanst. 3 Maart zullen de roodjes in Congres vergaderen om over het cartel voor de Volkskamer met de liberalen te beslissen, i. a. w. ze gaan beslissen of ze als slep- dragers der liberale lieeren van den blauwen bazar gaan optreden. In geval van cartel zal een der aange wezen liberale kandidaten zich terug trekken, en dat waarschijnlijk Advokaat Micliiels, om plaats te maken voor den rooden kandidaat. Iemand die beweert goed ingelicht te zijn, beweert dat die kandidaat zou zijn M. De Swarte, Advokaat te Brussel, en dat voor hem de tweede plaats op den blauw-rooden kan didatenlijst wordt geeischt. Nu, voor ons is het om het even of er tot een cartel of tot geen cartel zal beslo ten worden. Wij roepen tot onze vrienden Ten strijde 't wordt tijd VREDEGERECHT LOKEREN. Rechterlijke uitspraak. Vrijdag voor middag heeft de heer vrederechter van Lo kereu uitspraak gedaan in het procos voor laster door don heer Arthur Vlaeminck, van Gent, tegen De Lolceraar, orgaan dor libe rale associatie, inspannen. Het blad werd veroordeeld tot 50 fr. schadevergoeding, tot de opname van het vonnis in zyne eigen kolommen en tot drie inlasschingen in and o bladen naar keus van don beleedigde. RECHTBANK OUDENAARDE Aftroggelarij Jowf Parmentier, van Erembodegem, die van ennou persoon 2,50 fr. had afgetroggeld, wordt verwezen tot 1 maand en 26 fr —Hoest, valling of verkoudheid, pastillen Keating. Zie annoncen. - Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° 4>. AALST. Muzeum. Naar men ons verzekert heeft de heer Edmond De Deyn, overleden Burgemeester van Ninovo, en welke eene gekende oudheidskundige was, tal van voorwerpen uit zijne rijke verzame ling, aan ons Stadsmczeura gelegateerd. Bedoelde voorwerpen werden des tijds door M. De Deyn aan onzen heer Burgemeester, M. L. Gheeraerdts aangewezen. AALST. Rijwielongeluk. Zondag namiddag rond 1 ure, kwam Romain Rowies, wonende op den Brusselschen Steenweg, zeeldraaier van beroep, per rijwiel in de Brabantstraat gereden, toen eensklaps de velo midden doorbrak. De ongelukkige stuikte met zijn aangezicht op de steenen. Ooggetuigen snelden toe en brachten het slachtoffer bij Joseph Van Helsuwé binnen. De ongelukkige wiens hoofd slechts eene wondo vormde, werd na verzorging van dokter De Clereq huis waarts gebracht. HOFSTADE. Rijtuigongeval. Za terdag namiddig rond 3 ure, kwam de landbouwer Frans Ganzeman, met zijn gespan geladen met groenten van de markt van Aalst gereden, gekomen te Hofstade in de Blekte nabij de herberg Adolf Van de Nest, rolden de twee wielen van onder zijne kar Ganzeman welke in vollen draf reed word ten gronde geslingerd, en kwam met het hoofd op de straatsteenen terecht, zoodat hij bewusteloos ten gronde bleef liggen. Het slachtoffer werd in de herberg ge dragen alwaar men bestatigde dat verschei dene ribben on den rechter arm gebroken waren ook klaagt hij over inwendige pijnen. Na geneeskundige verzorging werd hy naar zijne woning te Berlaro overge bracht. I*l©clit«ee Communie. De schoonste stoffen voor jongens en meisjes bij VAN DEN BERGH- JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst ERPE. Zondag namiddag, rond 3 1/2 ure, werd de wijk Krevelhoek, to Erpe, ia opschudding gebracht. Het huisgezin Domien Do Vos, bestaat uit 1 dochter en 3 zonen. Edward oud 10 jaar en Ivo oud 18 jaren zeer brave jongens. Do zoon Karei, 22 jaar oud, van slecht gedrag, die naar huis komt eten en slapen en nooit een cent afgeeft van zijn loon, dit alles om zich over te leveren aan den drank, kwam Zondag namiddag thuis en vroog geld aan zijne zuster. Deze weigerde hein iets te geven, waarop hij haar mishandelde De vader en zijne twee broeders kwamer rtiügchwv? te - -oatea*<l&~&»<ro -trok- syi mes (een Franseh slotmrs met imgi eer zeer gevaarlijk wapenen plofte het tot aan den hecht in den linker schouder van Edward, dan bracht hij hem eene tweede steek too in den linkerarm, welke van den schouder tot beneden eene wonde veroor zaakte van 15 ctm. lang en 6 diep. Vervolgens sprong hij naar zijnen broc- der Ivo en bracht dezen eenen steek toe aan het rechteroog en neus, waardoor gansch den neus werd opengelegd. De ader, zijne kinderen in gevaar ziende, nam eene bank die hij naar den ellendeling wierp, waarop deze de vlucht nam. De geneesheer van Eope geroepen diende beide slachtoffers dc noodige zorgen toe, en moest de vreeselijkc wonden toenaaien. De gendarmerie van Aalst verwittigd kwam ter plaats en gezien de toestand der slachtoffers werd de dader denzelfden avond in eene herberg der Bosschestraat, aange houden, alwaar hij zat te kaarten met nog drie andere personen. Hij werd naar het gevang van Aalst over- gebracht, om ter beschikking gestold te worden van deu heer Prokureue des Ro llings te Dendermondc. Maandag morgend was den toestand der slachtoffers gerust stellend. De wonden leveren geen gevaar ken en het geld verdwenen was. Onmiddellijk werd eene klacht nederge- legd. De policie met het onderzoek gelast heeft tot hiertoe geen spoor der daders. Men heeft vermoedens op twee kerels die men langs de hoeve heeft zien slenteren. Zondag nacht, tusschen 12 en 1 ure, ontstond te Lokeren brand op den hooi schelf van M. Vervact, huurhouder, op het Statieplein. Het vuur werd opgemerkt door eene werkvrouw, die bij toeval op den koer ging. Onmiddelyk werd het alarm gegeven. Daar de stad nog in volle feest was, ter gelegenheid van den laatsten Zondag van Karnaval, zoo bevonden zich welhaast hon derden personen op de plaats der brand ramp. Intusschen had het vuur groote uitbrei ding genomea en zich medegedeeld aan de paardenstallen en de woning. De pompiers, onder bevel van den offi- cior Bauwens, vielen de vlammen moedig aan Gehoipen door de talrijke toeschouwers, redde men wat men redden kon. Een paard werd met verbranden rug uit den vuurpoel Worden gevraagd door de Patroons Sineders voor Rover.''raker ij. Schrijn werkers, volle gasten. Vragen der Werklieden 1 Bobijnder voor breiwerk. 1 Zeer goede voerman. 1 Werktuigkundige^- uurstoker. 1 Ajusteerder. Werklieden van allen aard. Van 's middcu tot "^ddernacht, eenigo dienstdoende \po'h< loer, op Zondag 3 Maart 1912, V. Van Caelenbergh, Leopoldstraa.N De gendarmerie is terug ter plaats geko men om het onderzoek voort te zetten. Het parket van Dendermonde is Maandag namiddag ter plaats geweest en heeft na ondervraging den betichtte in voorloopige vrijheid gesteld. LEDE. Dronkemansdaden. Zon dag avond kwamen drie dronken personen ter herberg van J. Impens, doch werden drank geweigerd. De herbergier gebood hun zijne woning te verlaten waarop do woestaards hom vastgrepen on hem mis handelden. Daarna wierpen zij den toog omver en verbrijzelden het buffet mot alles wat er in was, flessclien likeuren en een 50tal glazen. Daar de baldadigaards wilden voort vechten, kwamen er andere verbruikers tusschen die een einde aan het gevecht stelden. Dc daders waren Filemor. Cop- pons, van Smotledo Edmond Verdonckt, van Cherscarap en Baptist Van Geert. Toen zy buiten waren, ging de herber gierster zien Coppens greep eenen stok uit de haag en bracht zulken geweldigen slag toe op den linker arm van vrouw Impens, dat zij ten gronde stuikte. Eene klacht werd ingediend. Zondag .avond zijn onbekende dieven in de woning gedrongen van den landbou wer Hendrik Peers, te Warogern, wykTen Heede, en hebben eene som van 500 ir. gestolen. De dieven hebben van de afwe zigheid der bewoners gebruik gemaakt. lleen de zoon Coenrad en do koeier waren thuis, doch waren als naar gewoonte de koeien gaan stallen. Toen zij in huis terugkwamen stelden zij met ontzetting vast dat de kas opengebro- Op zeker oogenhlik vatte liet dak van het gasthof Van Neuten vuur. Rond21/2uro, waren do pompiers de vlammen meester. Do stallen bij huurhouder Vervnet zyn ten gronde afgebrand. Gansch het dak der woning, alsmede een deel van het dak van het gasthof Van Nueten, is door de vlam men vernield. Do schade is aanzienlijk. Do oorzaak van den brand is onbekend. Alles is verze kerd. Ik bevangen, ik hoeste dag en nacht en niets verlichte mij, wanneer men mij do Borstpastil Walthéry aanprees, die mij in min dan drij dagen genezen heeft. (Uittrek;--1 van een biief van Mejuf- fer El. Galeui van Brussel.) 1 Fr. de doos. Maandag namiddag is te Onkerzeele het parket van Oudenaarde, met den trein van 1 ure, samengesteld uit de hoeren De Vos, prokureur des konings, Poll, onderzoeksrechter en Bellens, griffiar, te Onkerzeele afgestapt om oen onderzoek to doen over eene moord gepleegd op Kamiel Duchoux. Duclioux zou zich in eene herberg vor- maakt hebben met eenen vriend. Beiden scheiden onderweg; nadien werd Duchoux verraderlijk aangevallen en eenen messteek in het hart toegebracht. Zekere Walraevens, 32 jaar oud, briefdrager, doch in. beschikbaarheid, we gens gezondheidsredenen, wonende te An- derlecht, Blaes-draai, leefde geschoid-:. -aa zijne vrouw. Na haren man verlaten tel hebben, was de ochtgenoote Walraevens,! •h. :>8-jaren telt-, eene-kamer gaas bew<K r,en ir. de Zeemtéu wersstraat, 57. In den laatsteri tijd had Walraevens po-, gingen in het werk gestold om zich met zijne vrouw te verzoenen, doch al dezo pogingen bleven vruchteloos. Vrydag avond was de man naar zijne vrouw gaan zoeken. Hij ontmoette haar in de Otletstraat. Walraevens scheen kalm ec goed gehumeurd. Hij noodigde zijne echtgenooto uit eet glas met hem te gaan drinken in eene nabu rige herberg, welke uitnoodiging door haar aangenomen werd, In do herberg her nieuwde Walraevens zijne pogingen tot toenadering. Maar kort en bondig weigerdi de vrouw. Alsdan ontstak den briefdrager in razende woede en, een mes te voorschijn halende, begon hij in den blinde te houwen on te steken. Do vrouw trachtte aan zijne handot te ontkomen, maar ze werd door Walrae vens achterhaald, die alsdan opnieuw begot (O steken. Ten slotte viel hot slachtoffer, uitgeput door het overvloedig bloedverlies, op den grond. Dan nam de moordenaar, meenend» dat zijne vrouw dood was, de vlucht. Op do kreten, door de herborgiorster er eene andere vrouw, getuigen van dit too- neel, geslaakt, snelden geburen en voorbij gangers toe. En terwijl onkelen 't slachtof fer hielpen, zotten anderen den dader na. Na eene jacht door de straten, liep Wal raevens, aan de Anderlechtsche poort der agent Van den Borre, tegen het lijf, dif hem greep. De dader werd naar het politiecommissa riaat der Cureghemstraat geleid, waar mee het mes niet op hem vond. In dien tussehentyd verleende dokte-' Loosfeld zijne zorgen aan het slachtoffer, Do geneesheer stelde vast dat de ongeluk kige twee vreeselyke wonden in het aange zicht bekomen had, twee andere in de horst, twee in den arm, een in de hand en een ir den rug. Vooral deze laatste wonde boezemt groo te onrust in, want de dokter vreest dat de longen geraakt zijn. Ten politiebureelo ondervraagd ant woordde Walraevons in onsamenhangendo woorden. Hij beweerde, niet te weten met welk wapen hij gestoken heeft. Hij wist zelfs niet of hij een mes in zyn bezit had. Nochtans bevond do dader zich volstrekt niet onder den invloed van sterken drank. Men vraagt zich af of Walraevens wel by zijn vollo verstand is, of wellicht kome die speelt. In elk geval zal hy aan een ge neeskundig onderzoek onderworpen worden Zaterdag is de dader naar het Justiciepa- leis overgebracht en ter beschikking van den procureur des konings gesteld. Zondag avond had de genaamde A.., wonende Geitenstraat, to St-Jans-Molen- beek, in gezelschap van zijne vrouw en eenigo vrienden zicli verkleed. Rond 101/2 ure 's avonds kregen zy op den hoe Moleulx zulke h< trok en messtoj doorges De or moest n denhi. De pl werd M houden, en vol 1 E de en Blauw; treurig Een rovolve con die Dog omtren koolmi, trekkir jaar, v Een woond dagen en naa Zon< zijner1 te teel hij ziji boven drietal Het linker Dar zoodat naar waar Het verwc 't lioo He' gewe Zond; te Br schril de tr< vertr, Tu te de naam niet ging lijk v bloei H< W weri De - voor verb dc ti hy z is C van bots Beh verl dier Pu, von scli eu ziel Ro kei

De Denderbode | 1912 | | pagina 2