St-Martensgesticht Duitsche Katholiekendag Aalst. Kieskronijk. Allerhande nieuws. Ten bureele van UE UENUERbODE le Communiebeeldekens ko^iKGiwKBLOF.M.Welke bloem zal dees jaar de eer genieten als Koninginnebloem verkocht te worden? Het viooltje, de lelie, de anjelier of dewelke Geen enkele. Aan hooger hand immers acht men het te veel gevergd van de lief dadigheid om ieder jaar, door heel het land, alzoo te bedelen in naam der konin gin, zonder heel bijzondere noodzake lijkheid. In buitengewone govallen zal het bloempje tevoorschijn komen, en altoos overal de beste ontvangst erlangen. In 1911 had de verkooping der Konin ginnebloem de schoone som van 240.000 fr. opgebracht. Die som werd besteed aan de volgende werken, ter bestrijding van de slaap ziekte in Congo. 1. Bouwen van een lazazet te Leopoldville 100.000 2. Eerste instelling voor lazazet van missionnarissen 45.000 3. Toelagen aan de Missies Witte Paters 10.000 Jesuïeten 10.000 Scheut 10 000 Trappisten 5.000 Paters v. d. H. Geest 5.000 Paters v. h. H. Ilart 5.000 Redemptoristen 5.000 Dominikanen 5 000 Premonstreiten 5.000 Capucienen 5.000 Benediktijnen 5.000 Zweedsche protestanten 5.000 75.000 4. Voor de opleiding van twinti; (langhalen. De gemeen teraad van Laeken heeft in zijne zitting van Maandag avond besloten, de taks op de volksbals te brengen van 30 op 50 fr. voor de zalen waar automatiekc orgels gebruikt worden, en zo te verminderen op 15 fr. voor de zalen waar muziekanten spelen. De danszalen zullen ten 11 ure 's avonds moeten gesloten worden. Er is ook beslist dat ergeene meisjes onder de 18 jaar mogen toegelaten worden. De raad heeft bovendien den burge meester gelast, in de conferentie der burgemeesters van Brussel en voorsteden te vragen, dat al de danszalen zouden afgeschaft worden. negers tot ziekendieners Onvoorziene kosten en alge- meene kosten 10.000 TV Vervier» werd eenen rooden VOLKSVRIEND, schatbewaarder van een werklieden syndicaat veroordeeld tot één maand en 26 fr. boet, om de centen van de werkmenschen achtergehouden te hebben 1Daarvan en zal «Fredje» niet spreken. Ook niet van 't volgende, dat gebeurde met een barer kartelvrienden, citoyen Horlait, de roode volksvertegen woordiger van HOEI. De man reisde met zijne familie op de lijn Dinant-Tamines, natuurlijk in RESERVÉ en zonder beta len De katholieke -L'ami de l'ordre# maakte dat feit kenbaar, niet zonder er meê te lachen, met die verdedigers van de "Pauv peuple»M. Horlait maakte hem kwaad en spande een proces in wat men zon durven zijn gedrag oordeelen De rechtbank van Hoei heeft daar kort spel meê gemaakt en den citoyen Horlait wandelen gezonden wil hij niet aange klaagd worden, dat hij handele gelijk al le treffelijke menschen doen Zou Buyl of Rens geeue interpolatie kunnen doen Oud-leerlingenbond. Do Liederavond De Hovre, opgeluis terd met symphonic en blijspel door de tooneelafdeeling In Liefde bloeiend op 25 Februari jongst leden, mag een kunstavond in den vollen zin des woords, genoemd worden. De muziek was zoo kunstkleurig en werd zoo meesterlijk uitgevoerd, dat zelfs de moeilijksten ten hoogste kondon bevredigd worden. Hel kwartet, samengesteld uit de hee- ron Cammaert, Lenssens on de gebroe ders De Metto. heeft den warmsten bijval genoten voor elk der vier uitgevoerde stukken. Waar die heeren samenspelen smaakt ge waarlijk kunstschoonheid. De heer Cammaert weet zijne mannen goed te leiden, zoodat het kwartet uitmunt door eenheid van gevoelen en juistheid van uitvoeringelkeen daarenboven is zijn speeltuig zoo goed meester, dat de boog immer de zuiverste tonen uit de snaren lokt, en de vingers de noten leven geven en zwier. De heer Octaaf De Hovre heeft zijne faam van - Meester in de kunst ten volle bewaarheid, des te meer dat zijne heerlijk kunstige vertolking nog veel heeft bijgedragen om de echte kunst waarde van het toondichten beter te schatten. De zangrijke melodie, immer in over eenstemming met de keurige teksten, streelt het oor en raakt de fijnste snaren van het hart; die zangerigheid schijnt vooral uit in Ach mijn bietje en Voor U De begeleiding ook speelt een groole rol in de liederen van den heer De Hovre soms is zij zoo dichterlijk soms zoo nabootsend dat men onwillekeurig dien zingenden rythmus moet meevolgen zoo als in De Averulle en de Blomme - er in Schommelschuitje voeg daarbij dat het accompagnement altijd eenvoudig Aken, de oude keizerstad, slaat reeds geheel in het teelten van den Katholie kendag, welke van 11 tot 15 Augustus binnen hare veste zal gehouden worden. Volgens een vroom gebruik werd over het pas begonnen werk Gods zegen afge smeekt met eene Pontificale Mis, opge dragen in den beroemden Dom van Karei de Groote. Tot het plaatselijk comiteit dat zich gevormd heeft, zijn 700 Katholieke mannen uit alle rangen en standen dei- maatschappij toegetreden. Hiermee heb ben zich de verschillende commissies samengesteld, door wier ijver en toe wijding het voorbereidingswerk reeds flink is gevorderd, zoocis prins zu Loe- wenstein, de tweede voorzitter van het centraal comiteit, op de algemeene ver gadcring van -1 Februari laatstleden kon getuigen. De feeststoet, die op Zondag 11 Augus tus zal uittrekken, belooft schitterend te zullen worden. Indien de voorteekenen niet bedriegen, zal hij dien van het vorig jaar to Mainz, waaraan 56,000 personen deelnamen nog overtreffen. Voor het eerste zal eene afzonderlijke vergadering gewijd worden aan de schoolvereeniging tot behoud van het godsdienstonderricht op de Staatsscholen eene stichting van den vorigen Ivatho liekendag ter-wijl andere zich met het missiewerk zal bezig houden. Deze 59" Katholiekendag, dc derde welke te Aken gehouden wordt, 50 jaren nadat de Duitsche katholieken den eersten keer in deze stad te samen kwamen, in het bijzonder gewijd zijn aan de nage dachtenis van den grooton Windthorst, wiens 100° geboortedag dit jaar gevierd wordt en die in 1879 te Aken voor het eerst in het openbaar optrad bij gelegen heid van een Katholiekendag. Ongetwijfeld zullen zeer velen uit Bel gië opgaan naar het naburige Aken, om daar getuige te zijn en te genieten van 'tgrootsch en stichtend tafereel dat de Duitsche katholieken telken jare te aan schouwen geven tot eigen voordeel en tot voorbeeld van de geheele katholieke wereld. over "dle'tëilen 1 1 twijgen is trQef» üi_xauveE-gegQohte ak^pörÏÏerL waar - Fredje. De laaieie mode. 1. Meisjes lief, ik heb 't al jaren En nog jaren bij verkropt, Maar vandaag wilt 't mij vergeven Heb 't mijn spotzucht eens ontstopt. Neen, ik kan het niet verdragen Dat gij altijd praat en droomt Van de mode en of de mode Met iets nieuws te voorschijn komt. 2. In mijn jonkheid was de dochter, Net, eenvoudig aangekleed, Met een mutsken en een mantel, Zonder luxe was zij gereod Geeft dat mutsken en dien mantel Aan ons meisjes nu eens weer, O, ge zoudt ze hooren dond'ren Foeidat 's nu geen mode meer 3. Komtbeziet die vrouwenhoeden, 't Is compleet een karrewiel. Waar van alles vogelpluimen, Blad en bloem op nederviel. Voor zoo'n hoedies zijn de deuren Op ons dagen veel te smal, Som'gen durven zelfs beweren Dat zulk ding uog vliegen zal. 4. Daat gerust die hoedjes vliegen, 't Vrouwvolk vindt nog werk genoeg, Om zijn hoofdhaar op te tooien, Lijk 't de laatste mode vroeg 't Scheeken iet of wat op zijde En tie blessen opgerold Of de haarbos vol van muizen, Met chic-chickens opgerold. 5. Zulk een afgewerkte schedel Vraagt een opgewerkt gezicht Zie eens wat ons fiks Marieken Voor den spiegel daar verricht, Zie, wat dikke laag blanketsel Zij op 't wezen openstrijkt Zie eens. hoe zij wit gepoederd Aan n'en kermisclown gelijkt. 6. Op de straat daar gaat een juffer Naar de mode opgedaan Ziet nu toch eens naar dat roksken '1 Schepsel kan bijna niet gaan Dertig stappen op 'nen meter, 't Is een pop automatiek, Twee vuist dik, een echte kempstok, Maar wat wilt ge, 't is toch cliik. 7. Menschentijd 't beklaag don jongen Die in al dat jong gebroed, Zot naar mode en zot naar prullen, Nog zijn vrouwken zoeken moet, 't Zeg zoo dikwijls aan mijn Triene Trientje lief ik ben verblijd, Omdat gij altijd net en proper, Maar toch Yoor geen mode zijt. die maar al te diTtwijls wanluidend schij nen. Is eenieder niet vatbaar om de volle kunst der compositio te schatten, al de aanwezigen echter waren verrukt over de prachtige manier op dewelke de kunstzanger zijne liederen heeft voorge dragen. Met zijne volle, maïsolie basstem wist hij zoo goed de uitgedrukte gevoelens weer te geven, dat wij ze meevoelden met hem we hingen aan zijne lippen en we hielden soms den adem op, om zelfs door het minste geruisch, die soms zacht trillendo slem niet te verdooven. Hoe goed wist hij den zin der dichtkunst weer te geven door de juiste maatbeweging en het verzachten of het zwellen der stem, zooals b.v in Wiegelied en van T Kwezelken Die anders zoo zoetklinkende stem kan soms ook lot geestdriftige overtuiging overslaan, en zoo wist hij in zijn machtig Mijn Vlaanderen de zaal in verrukking te brengen, zoodat elkeen zijn Vlaamsche liefde met hem meèzong in het meester lijk refrein Mijn Vlaanderen spreekt eon eigen taal God gaf elk land dc zijne en, laat zo rijk zijn, laat ze kaal, ze is Vlaamsch, en ze is do mijne I Het blijspel Ik of Gij deelde den Liederavond in twee en schonk aan den goviorden zanger eene halve uur welver diende rust. De H.H. P. Van der Taelen, Fr. Lim- pens en J. Liebaut hebben hunnen rol goed begrepen en meesterlijk vertolkt. Zij hebben de spreuk Om geestig to zijn met fatsoen, Is er wijsheid bij vandoen. op hen toepasselijk gemaakt. De innige voldoening en de hartelijke toejuichingen van het uitgelezen publiek heeft eens te meer bewezen, dat ons Vlaamsche Volk geene zoutelooze prulion noodig heeft, die dom en dierlijk lachen doen, maar harten geest niet bevredigen kunnen. Ons Volk dient hooger en hooger opge leid tot echte kunstwaardeering, tot ver heven zielsgenot door hertveredelend drama, een geestig verkwikkend blijspel. Zoo komen do hoogere vermogens tot hun recht zoo ontwikkelt meer en meer in 't Volk de bewustheid der menschelijke waardigheid. Hulde dan en dank aan de tooneelaf deeling In Liefde bloeiend en tot wederziens Ik heb de vaste verzekering dat al de aanhoorders den indruk hebben medege dragen, dat zij een dor schoonste avond feesten hebben bijgewoond, en dat menigen de liederreoksen van den heer De Hovre zal willen bezitten om die kunstvolle zangen nog dikwijls in den huiskring te laten weerklinken. stelde dat bij aan hoofd en lichaam ge kwetst werd. Hij klaagt over inwendige pijnen, zijn toestand is zorgwekkend. - Vrijdag namiddag was Cesar Herman, die in eene brouwerij werkzaam is te Den- derwindeke, bozig met de machien streo te snijden. Tydens het ingang zijn der machien wilde Herman den riem op het wiel leggen; de ongelukkige werd vastgegrepen en medegesleept en zat tusschen as en de poulie vastgeklemd. Op z in hulpgeroep kwamen do andere werklieden toegesneld, die liet machien stillegden en den ongolukkigo uit zijnen netcligen toestand verlosten. Een ontboden geneesheer stelde vast dat het slachtoffer twee ribben gebroken en over gan8ch het lichaam gewond was. Zijn toestand is bedenkelijk. Stoutmoedigo dieven hebben oen bezoek gebracht aan het klooster der Zus tors van Barmhartigheid te Ronse Zij zijn in de afdeeling der normaalschool ingebro ken cn hebben er al het handwerk en de kleederen, door do normalisten gemaakt Naar iemand welke beweert goed inge licht te zijn, zullen als Kandidaten van het daensism aangeboden worden. Voor de Volkskamer 1. Daens Pieter 2. Albert Vanden Bruelle, Denderhautcm 3. Stinus Ghysselinckx, enz. Als 1° plaatsvorvanger Albert Vanden Bruelle. Voor 't SenaatRubbens, Burgemeester te Zonnegem. XV.mt-oir» 2 Waarom zullen wij, Katholieken, op 2 Juyi zegepralen wij,' IK-lpn, m- mserdorheid, weten dat Bust en Vrede hoogst nood zakelijk r.jü voor t behoud der alge meene wei vaart die thans hecrschl. Omdat zij weten dat de liberalen door eigen kracht niet in staat zijn't bewind in handen te nemen en de hulp en bijstand der socialisten noodig hebben. Omdat zij weten dat dc liberalen zou- moeten dansen lijk de socialisten schuife len. Ja, dc socialisten de vijanden dei- bestaande samenleving, van Vaderland en Koningdom, dc volksbedriegers en uitbuiters die nijverheid en baudel zouden ten ondergang brengen. Omdat zij weten datdeblauwe en roode partijen op hun eigen onmachtig zijn, dat ten andere hare wederzijdsche program ma's in vele zaken tegenstrijdig zijn en nooit of nooit er kunnen in slagen de rust dn vrede en hij gevolg de welvaart des volks te bewerken. Ziedaar waarom wij, Katholieken, de zegepraal mogen verwachten. Hoest, valling of verkoudheid, pastillen Keating. Zie annoncen. Pi-nchlige keu» van to herinnen van Zi frnult. In 't. coud gedrukt 4 Irank. Het buis C Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoulstraat dichter bij de Groote Markt in n° O. -- Door liet afsterven van M. Maes, professor aan do Gentscbe Ny verheidschool is de plaats van leeraar van wcefteeken kunde open verklaard in dit gesticht. Bedoelde leergang werd lot hiertoe uitslui tend in het Fransch gegeven, omdat do professor do Vlaamsche taal niet machtig was. Er werd dus van de leerlingen do ken nis van bet Fransch vereischt, om zijne daglessen te kunnen volgendo avondlessen hadden geen plaats, omdat de werklieden den professor niet verstonden. Het Fond senblad vraagt nu met recht en reden eenen onderwijzer, die door de werklieden kan worden verstaan. Ongeluk. Zaterdag morger.d, om 8 uur, r-.cd Mauriis Macs, zoon van Constant, voerman lo Hulste, met een wagen vlas naar Cuerne en Kortrijk. Gekomen aan de herberg De Zwaan op liet grondgebied Bavicliove, wilde de 14 jarige Maunts Bogaerts, van Hulste, die dagelijks per rywiel naar de school gaat te Kortrijk, ie kamion voorby steken Hy viel en oen wiel reed hem over liet lichaam. Na voorloopigo verzorging u In de Zwaan heeft de voerman de:, gekwetste naar zyno ouderlijke woning overgebracht, waar Dokter Hollebecb hem verzorgde en vast- De gendarmerie heeft onmiddelijk een onderzoek ingesteld, doch tot hiertoe geen spoor der daders ontdekt. Een loodgieter van Brussel ontmoette ziji. gewezen baas, dio hom ontslagen liud. Zich over dit ontslag willende wreken, liep hy er naar toe, en diende hem geweldige vuistslagen in hot gelaat toe. De aangeval lene vluchtte eene herberg binnen, gevolgd door den aanvaller, die middelerwyl zijn mes bad getrokken. Een aanwezigo sprong vooruiten wilde den baas ter huip komen, maar dit bowam hem slecht, daar hy nu de messteken kreeg,die voor den baas bestemd waren. I)e policie stelde een einde aan die tooneel en hield den brutalen gast aan, terwijl de twee slachtoffers door eenen dokter verzorgd werden. Pl«*chi!e<i Communie. De schoonste stoffen voor jong-ens en meisjes bij VAN DEN BERGH J0URET, Korte Zoutstraat, Aalst Maandag morgend rond 1 ure kregen een 10 tal dronken scheeplossors twist in eene herberg der Zaterdagplaats te Brussel. De herbergier het ergste vreezende ver zocht de kerels zijne woning te verlaten cn hun geschil op straat te verheffenen. Do dronkaards waren nauwelijks buiten of een verwoed gevecht had plaats. Twee politicagenten die tusschenkwamen werden zoo erg mishandeld dat zij verplicht waren bunnon sabel te trekken. De vechters die gansch bobloed waren namen de vlucht toen zij eene politiewacht zagen toesnellen. De kerels zyn gekend de toestand der agenten is erg. Do aanhoudingsmandaten afgeleverd tegen Theophicl Derom, Jozef Bonvalet en Arthur Var do Winekel, .vege na de vreese- lijke moord van Onkerzeelc zijn bekrach tigd- Tijdéns bet onderzoek heeft Vandc Win ckel verklaard dat het slachtoffer Kamiel Duchau op zyn rnes welk hij in de hand hield, geloopen is, alzoo de doodelijke won de veroorzakende. Hij loochent stellig gestoken te hebben. Denkelijk zullen Theop'iiel Derom en Jo zef Bonvalet in den loop der week in vrij heid gesteld worden. Zalerdag nacht zijn to Waarschoot onbekende schelmen in bet buitengoed ge- drongen, gelegen op den Dam en toebe hoorende aan den heer Maertcns, die thans in Brussel verblijft. Het was reeds dichtbij den middag, toon de hovenier, eens rond gaande, do inbraak vaststelde. Seffens werd do policie verwit tigd en een onderzoek ingesteld. Ook de eigenaars werden mot het voor gevallene bekend gemaakt. Nadere bijzon derheden ontbreken. De onweerstorm waarvan wij Zondag overal een staaltje kregen, en dio heden nacht opnieuw is begonnen, beeft den eersten dag langshenen de Schcldeoovers nogal schade aangericht. To Cruybeke konden de riolen het water niet slikken en de straten geleken aan onstuimige beken. Te Burght i3 door eon rukwind de groote kraan van do eimentfabriek omge waaid, bobbende een draagvermogen van 2000 kilos. Zij is gansch dooreen geworpen en gelijkt een hoop oud ijzer. In baron val heeft zy de ijzeren bruggen waarover de wagonnetjes rijden, op eene lengte van een 10 tal meters meegesleept. Gelukkig dat hel Zondag was, zoo niet. waren er misschien menschenlevens te betreuren geweest. Abonnenten Gedenkt u dat eene enkele doos der Borstpillen Walthery, altijd voldoende is om den veroudersten en den pijnlijksten hoest te genezen. 1 Frank de doos. Het slachtoffer van den moord op Vastenavond-Zondagnacht aan eene dans zaal op de Curingersteonweg, to Hasselt gepleegd, is na eeno week onnoembaar lijden in liet gasthuis dezer stad aan zijne vreselijke wonden bezweken- Het slacht offer, Jan Lumbert-Janssens, voerman bij don graankoopman M. Collin en wonende in de Fonteynstraat, was slechts 28 jaar oud. Hij laat eene weduwe met twee kleine kinderen en zonder middelen van bestaan achter. Weeral eeno gruwelijke misdaad te wij ten aan de danskoten en do baldadigheden van den Vastenavond. De duivonliefhebber Edmond Bau- donck, van do wijk Ovorlcië, te Harelbeke, kjeeg over eenige dagen bezoek van Kort- rykzanen om eene zijner duiven te mogen zien. Na hun vertrek bestadigde hy de ver dwijning van een zijner beste duiven Na ingediende klacht word Vrydag namiddag bij zekere kdier personen huiszoeking ge- alh daan, doch de duif werd niot gevondet Toen Baudonck Vrijdag avond op zyn hoi ging vond hij daar zijne duif terug. Zaterdag avond, rond half elf, is 4 hof8sede afgebrand van Charcl Cole, Boveren-Waas, aan den Glazen Leeuw Toen de pompiers ter plaatse kwamen, wi het hoog tijd, want de woning, mot stroc gedekt, was reeds aan 't branden en k scheelde weinig of ook zij lag ten grond: Elf stuks vee, benevens drie vetto varken liggendaar tot polver verbrand. Een besluit wordt genomen, waardo» het eenieder verboden is, zich na zon ondergang op bet land te begeven. - De cchtgenooto Broways, te Sint Maria-Hoerobelto, heeft Vrydag het lovi geschonken aan hot 17e kind. De kardinat aartsbisschop Mgr. Mercier, heeft zi portret aan het buisgezin gezonden, alsoc eenen eigenhandige geschreven brief m zijnen zegen. - Zaterdag avond hoeft eeno panit onder de toeschouwers plaats gehad in i cinema-schouwburg Cinema Central, gelegen Lange Beeldokcnsstraat, te Ar werpen, wat zeer erge gevolgen had kiu nen veroorzaken. Tydens do vertoon» bad een rukwind het zinken dak van k gebouw weggeslagen. Met een oorverdoj vond lawijd kwam het dak te recht op c: glazen koepel cn zoo op do zoldering zaal.- Me-i kan denken welke opschudding i dat gerommel en gekletter onder do aa: wezigen veroorzaakte, toon plots een d>. vrouwen liet ongelukkige gedacht kreeg brand 1 brand te roepen Een paniek ontstond en het was et algemeen gedrang naar don uitgang di zaal, dat met gehuil en geschreeuw gepaar ging. Vrouwen en kindoren worden oude de voeten vertrapt. Twee vrouwen bleve bewusteloos in de zaal liggen. Gelukkig zijn geen erge ongelukkon t betreuren. A'l bepaalt zich by schram men en builen n verscheurde kleeren. Zaterdag namiddag zijn twee autom» hielen in botsing gekomen op de Leopold laan, te Antwerpon. De schok was zet geweldig, verscheidene personen werdd gekwetst, waarvan een doodelyk. Op het oogenblik der botsing wandeld] Mad. Boltinck, 60 jaar oud, bestuurste van een pensionnaat op de Leopoldlaan, i afwachting voor de aankomst van de tram zij werd eensklaps gevat van eene: der auto's en met zulk een geweld te gronde geslingerd dat zij levenloos blee j,j liggen. Do ongelukkige werd in beden Sj kolyken staat weggedragen zy is kor daarna overleden. Do inzittenden werde licht gek wets) docr de glasscherven. jt; De twee autos waren erg beschadigd; dt eeno behoorde aan M. Anioino, konsul vat Servië, de andere aan. M. Lang, graan- i>, koopman te Antwerpen. Bandietenstreek te Berchem, p moordenaar der echt-genoeton Da Br r 3 on van den 18-jarigen zoon l i s word zooals wij medegedeeld hebben, in gevangenis der Begynenstraat to Antwo. j, pen, door eenen majoor van het gevanj herkend. Do kerel die zich uitgaf voor eene: Franschman en nochtans beter do Vlaam sclio taal machtig was, werd er zoodanig door uit zyn lood geslagen, dat hij ten slot c to zijne persoonlijkheid bekond maakte. Het is de genaamde Désiró Lambert-Doe ekers, geboren to Antwerpen den 7 Apri 1879. Do kerel had den naam aangenomen van Mercier. Toen hij 20 jaar oud was, pleegde hij zijt eersten diefstal. Hy was reeds verscheidene malen veroordeeld en eens tot 10 jaai dwangarbeid. In liet gevang der Begynenstraat eens opgesloten, trachtte hij te ontsnappen hi: sprong van 11 meters hoog en werd beide beenen gebroken. Do moordonaar die eene wonde aan den kloinen vinger bad beweerde aan den wets dokter die hem onderzocht dezolvo gekre gen te hebben, met door den waaier der deur van het huis van M. De Brouwer, St- Hubertstraat, te kruipen. Do misdadiger had aan den bestuurder der gevangenis gevraagd om den ondor- zooksreebter te spreken. Men denkt dat zulks was om bekentenis sen te doen, maar ten slotte bleek dat hy van de voordeden wensclite te genieten, waarop sommige gevangenon recht hebben. Do moordenaar heeft aan den heer on derzoeksrechter Zaterdag morgend eenon brief geschreven waarin hy volledige be- kentenissen aflegde. Hij verklaarde to heeten Lambert, zooals wij hooger mededeelen, in 1905 veroor deeld tot 10 jaar gevang, voor diefstal in de Kievitstraat te Antwerpen. Toen hij den 17 Februari liet gevang van Verviors verliet, moest hy zicli te Brug ge vestigen, waar hy 5 jaar onder waak zaamheid der politie stond cn eene schoone som geld bij zich had. Hy vroeg om ziek naar Engeland to begeven daar hij hetgeen hem toegestaan werd- Te Verviers maakte hy kennis met eenen Franschman, dio hem voorstelde te spelen en na weinige ooge::blikken had hij bijna al zyn geld verloren. Met het overige vertrok hy naar Antwer pen, waar hij als laudlooper rondslenderde. Kost wat kost wilde hy gold hebben en besloot to Berchem in eene woning in te breken en te stelen hetgeen hij nemen kon Ik ben langs het dak binnengedrongen ik bevond mij op do mansardekamer der meid, doch vond er niets. Daarna daalde ik naar liet verdiep en opende de deur der slaapkamer van liet 12jarig dochter je dat wakker werd. Ik nam haar by do keel, met den dood bodreigonde indien zij om hulp riep.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2