KEATING PASTILLES Frankrijk. Goede letterzetter twee WOOXHU1ZEX WOONHUIS Openbare verkooping. Openbare verkooping. ZAAILANDEN 4000 Sparren Hopstaken KLAVERZAAD. Te koop. Te huren terstond. Te huren terstond: TE HUREX. TE HEREX Wij Verzekeren Grondkrediet van België SI' Paul EEUAX, Landbouwers Het Aielkvoeder Gailly CARBOXYLE 3rooi magazijn van MEUBELS \X° 11 V l.liCII R00ZELAARS J i\ E E F S Uitverkoop van Boomkweekerij. Door het omvollen der nachttafel verloor ik het hoofd ik wilde naar den zolder vluchten, doch ik word vastgegrepen. Alsdan trok ik mijn mes dat ik te Vervicrs gekocht had om mij tegen de ban dieten in Londen te verdedigen en sloeg als eene zinneloozo rechts en links, zonder to weten of ik met een of meer personen te doen had. Ik wilde langs den hof vluchten ik be vond mij op het dak, doch verschrikt door het geblaf van eenen hond dierf ik niet verder. Ik had niet het inzicht te dooden, enkel om te stelen. Ilc betreur mijne misdaad, niet alleen voor myne slachtoffers, doch vooral voor mijne ongelukkige familie. Do onderzoeksrechter heeft een aanhou dingsmandaat afgeleverd tegen een vriend van Lambert Donekcrs, mot dewelke hij tijdens de Vastenavonddagen werd gezien. Deze kerel een oud veroordeelde die in banbreuk was en onder de waakzaamheid der politie stond, bezocht dikwijls de moe der van Donckers. Do toestand van den zoon Robert De Brouwer is sedert Zaterdag avond veel ver beterd, doch h.ct '8lakhtuffcr is nog niet buiten gevaar. PLECHTIGE COMMUNIE. Allerschoonste keus van Kerkboe ken, Paternosters en Communie- beeldekens ten bureele van De Denderbode. Kerels met zwart gemaakte gezichten drongen binnen bij eeno vrouw te Reckem, die alleen thuis was. Een hunner hield haar bevveegloos op het bed, terwijl de ander de woning doorzocht om geld te vinden, dat do vrouw niet kon aanw ijzen, daar de schrik haar bewusteloos had gemaakt. Zij konden slechts oen doosko met 15 fr. stelen. Zij hadden om binnen te komen, een half bouwvalligen muur doorgebroken. Het moet een aanslag geweest zijn, want voor een kwajongenstreek was de daad te kwaadaardig. Een voorbijganger bevond, naast den spoorweg van Brussel passeerende, toen hij van het kerkhof van Namen terugkeerde, dat electricke vonken naast hem spatten. Hij vond dit zonderling en naderbij de zaak onderzoekend, ontdekte hij dat yzer- draden aan elkaar gebonden, in verbinding waren gebracht met eenen mast der gelei den van den electrieken tram. En, door met zijn stok tegen do ijzerdraden te stooten, bad hij onwetend do vonken doen ont- spatten. Do toestand was gevaarlijk. Kinderen speelden in de nabijheid en den draad aan raken ware hunne dood geweest. Voorzich- tig en, geholpen door eenen voorbijganger heeft hij den stroom weten af te breken en het gevaar te weeren. Zondag namiddag, om 4 ure, is in de Langemunt te Oostakkor, in eene herberg ruzie ontstaan nopens kwestie van eene spaarkas. "Do herbergier verzocht do mannen zijne herberg te verlaten, hetgeen zij deden. Buiten ging de kwikkeling voort en word weldra slag geleverd, tusschen twee personen. Een hunner, Karei Mussche, 30 jaar oud, van do wyk Meer boute, werd twee messteken in do richting van het rechter oog toegebracht. De man verlour veel bloed en kermde van pijn. De genie soldaat Jan De Geest, die juist in verlof was, kwam tusschen. De jongen word drie messteken toege bracht. Twee in de zyde on eene in de kaalt Het bloed liep hem langs de schoenen. G&nsch.zijn tuniek was stuk getrokken. Toevallig kwam do commandant dor gendarmen ter plaats en aan 't gevecht een einde gestold. - De gekwetsten moesten door twee genecsheeren verzorgd worden. Hun toestand is voldoende. De dader is gekend. Hij zelf zou eenen gevaarlijken schop op den onderbuik ontvangen hebben. Do gendarmerie onderzoekt. Er was over cenigc dagen gemeld dat een man te Marchienne-Docherie dood langs den weg was gevonden. Men mnende eerst reden te hebben om te gelooven dat hij zich had gezolfmoord. Later is men echter tot de overtuiging gekomen dat het slachtoffer, Meulebroeck genaamd, by middel van mes steken vermoord is. Men hield een persoon aan, op wien ver denkingen schonen te wegen, doch voor de raadkamer van Charleroi gebrcoht, kon hij zijne onschuld bewyzen en hij werd w eer los gelaten. Do vermoorde was 36 jaar en vader van 12 kinderen. Zondag avond, rond 7 1/2 ure, tus schen Emblehem en Lisp, wilde een per soon voor den tram stappen, die daar in snelle vaart aangestoomd kwam. Hij werd door de machicn op zijde geworpen en be kwam zeor ernstigo vorwondingen aan liet hoofd en rechterbeen. De tram stopte onmiddolijk, do man werd in do fourgon goheschen en naar het gast huis van Lier overgebracht. Hij overleed er een half uur later, zonder dat hij nog een woord spreken kon. Hij sehynt 65 jaar en blykt een gehuwden persoon te zijn, te Lips verblijvende Het kind van ('en beenhouwer Mols, wonende op do Kerkplein, te Turnhout, viol gisteren al spelende in de pompbak met het hoofd in 't weinig water dat de hak inhield. Do oudera redden het spotdig uit zijnon gevaarvollen toestand. Het kind, dat slechts 3 jaar oud is, was reeds bewuste loos. Men moest de geneeskundige huid inroepen. Maandag had te Genclc, in de Kempen de inhuldiging plaats van do boringswerken van den eersten koolput. De maatschappij van Leval, van Ressaix van Ste-Aldegonde en Genck, had er aange houden na het eindigen der voorloopigc werken van de grondboring en alvorens tot deze over te gaan, aan deze gebeurtenis die in de toekomst voor de Noordprovinciën op nijverheidsgebied eeno groote rol zal spelen een zekero luister bij te zetten. M. Hubert, minister van arbeid en M. Van de Vijvere, minister van openbare werken vertegenwoordigden do regeering by deze plechtigheid. De voorzitter van den mynenraad, de volksvertegenwoordigers en senators dor provincie Limburg, do uitbaters der ver- schillige koolmijnen en de hoogo ambte naars van het ministerie van arbeid en openbare werken waren aanwezig. De zeer ecrw. heer deken van Bilsen, beeft de werken gewijd. Do boringswerken zullen met spoed voortgezet worden. EERSTE COMMUNIEGESCHENKEN Goede Vulpenhouders, (plumes a réservoir) te beginnen van 3,50 tot 22,50 en meer, ten bureele van DE DENDERBODE. Eene vrecselyke misdaad is Dinsdag morgend ontdekt op de »Biuyèr,es» te Bat- tiee. Dieven zijn binnengedrongen bij Mijn heer Charles de l'ouhon, gemeenteraads heer, en zy maakten zich gereed het huis te plunderen, toen zij verrast werden. Een vreeselijk tooncel had toen plaats. De bandieten vermoorden M. de Pouhon en zijne nicht. De zuster van M. de Pouhon werd org gekwetst door de bandieten en redde enkel haar leven door zich dood te gebaren. Na die vreeselijk misdaad door zochten de schurken heel 't huis. 't Parket van Verviers is ter plaats. Aanhoudend heeft de policie der grensstreeken van Virton en het gerecht van liet zuid-oostelijk gedeelte van Luxem burg af to rekenen met de Italiaanse-he werklieden, die lich hier komen neerslaan. Een hunner heeft nu weer eene misdaad begaan, welke n.ct van aardis om hunne reputatio to verbeteren. Hij had aan eeno» landgenoot, een handelaar van Esch-sur- Alzette, oeno vraag om geld gedaan en, daar deze don doove scheen te spelen, heeft hij hem op eenen weg afgewacht en hem een dolksteek in de borst toegebracht. Do toestand van do getroffene is wanhopig. De moordenaar is aangehouden. Zondag avond, rond 10 ure, ontstond op de hoeve van de echtgenooten Cólerier, landbouwers, wonende op het gehucht Ob- jat, te Brive, (Frankrijk) brand. Het vuur dat in de schuur ontstaan was, nam zulke rasse uitbreidding dat weldra do woning in brand stond alvorens de bewo ners der hoeve bestaande uit zeven perso nen, vader, moeder en vijf kinderen, de vlucht hadden kunnen nemen. Toen zij door het geknetter der vlammen uit hunnen slaapt gewekt werden, stond do slaapkamer in vollen rook en den trap in vlam. De geburen die toegesneld waren, bevon den zich in de onmogelijkheid de ongeluk- kigen die hartverscheurende kreten slaak ten te redden. Toen de woning ten gronde was afge brand, vond men do verkoolde lijken dei- zeven slachtoffers. Den 29 December 1911 werd Madame Doutrelingne, 39 jaar, herbergierster, wo nende platstraat, te Rijsel, licht door haren hond in de rechterwang gebeten. Eenige dagen nadien overleed de hond zij verwaarloosde den kreng door een vee arts te doen schouwen en do lichte beet die zij bekomen had te doen verzorgen. Woensdag werd de vrouw ziek en moest zij zich to bed leggen Een bijgeroepen ge neesheer verklaarde dat vrouw Doutreligne door razernij aangetast en alle hoop op ge nezing was verloren. I.»e toestand der ongelukkige verergerde Zaterdag zoozeer dat men haar moest hin den. Zij verscheurde de lakens en heet allen die haar te dicht naderde. De ongelukkige is Zondag nacht in de schrikkelykste p;jnen bezweken. Naby Kaap Ferrat bevindt zich do Villa Polonais, het kasteel waar koning Leopold II in de laatste jaren van zijn leven den winter ging doorbrengen daar kwam ook barones Vaughan met hare kinderen. Het bezit van dit kasteel wordt nu nog steeds betwist het gerecht zal daarover binnen kort te beslissen hebben. net gebouw is nu gansch verlaten de vensters zijn zonder gordyncn, do luchters met eene kap behangen, de stoelen en zetels overtrokken, alles is cr doodsch. Do hovingen zijn verwaarloosd vóór oen drietal jaren waren er nog twee honderd hoveniers, nu zijn er nog vjjf ten hoogste. Do koloniale villa's die wylen Leopold II in do buurt had laten bouwen voor officie ren en ambtenaren die ziek uit Afrika terugkwamen, zijn nu ook verlaten in don afgeloopen winter heeft daar geen enkele koloniaal verblijf gehouden, In de nabijheid, een weinig ter zij van den vcrkeeisweg bevindt zich ook liet ge denktcekon dat aan koning Leopold II werd opgericht door eenige Belgische dag bladschrijvers en enkele eigenaars van het stadje St Jean-Beaulieu, op welke grond gebied Leopold's villa stond. wordt onmiddtólijk vrangd ten bureele van UË UËMDËHÜÜDË. HOPMARKT. ANTWERPEN, 27 Feb. Men kwo- teert Aalst beschikbare 215.a Meert-April a nieuwe oogst 117.50 a 120.Poperinghe beschikbare 200.a 205.Meert-April a nieuwe oogst 215.a 217.50 Markt standhoudend. OPENBARE VERKOOPING van Ie WICIIËI.KXi De Notaris OSCAR TIBBAUT te Aalst, zal openhaar verkoopen. Twee Woonhuizen met afhankelijkheden erve en tuin te Wichelen, Oud Dorp, sectie A, nummers 436 en 437, groot 10 aren 20 centiaren. ZITDAG EN Instel, Woensdag 20 Maart Verblijf, Woensdag 3 April Om 2 u en namiddag ter herberg van den heer Vital Bracke, Wichelen. 1/2 instelpenning te winnen. OPENBARE VERKOOPING van een en een perceel BOUWGROND te WICHELEN, Kr abbey em. De Notaris Oscar TIBBAUT, zal open- baarlijk verkoopen 1. Een woonhuis -met grond en tuin, te Wichelen Krabbegemstraat, aan de statie, sectie B, nummers 326 f en g, volgens meting 3 aren 30 centiaren. 2. Een perceel bouwgrond,aan de Krab begemstraat, sectie B, deel van nummers 326 f en g, volgens meting 4 aren 47 cen- tiareu. EENIGE ZITDAG Woensdag 13 Mairt 1912 Ter. 2 ure namiddag ter herberg, Het Brouwershuis bij M. Fred. De Wilde-De Beule, te Wichelen Krabbegern. De Notaris DE VIS te Aalst, zal open- baarlijk verkoopen. Gemeente Moorsel. 1. Een perceel land groot 13 aren 80 cent. nabij de Statie. 2 Een perceel land groot 13 aren go cent. op den Dries. Gebruikt door Jan Bapt. Moens. ZITDAGEN Instel, Maa dag 4 Maart Verblijf, Maandag 18 Maart Om 2 uren bij de Wed. Frans MoenB. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Burst. 3 hectaren 4 aren 26 centiaren land en meersch, op de Bosschen, bosschen doorsneden met een ijzerenweg. Ge bruikt door de kinderen Domien Raes. Verdeeld in 8 koopen. Ingesteld te zamen fr. ig65o, ZITDAGEN: InBtel, Donderdag 22 Februari ),QI2 Verblijf, Donderdag 7 Maart y Telkens om 2 uren namiddag, ter estaminet van M. Van der Vorst, te Aalst, aan St-Marienskerk. OPENBARE VERKOOPING van zeer goede gelegen Notaris MEERT le Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen in het openbaar verkoopen Gemeente Erpe. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe, Boschstraat, gekadastreerd wijk A, nummer 583, groot 17 aren, palende ten noorde Dame wed. Nooy, ten ooste den heer Lacompte, ten zuide Dame wed. D'Hondt en ten weste Dame wed Leopold De Windt, en Dame wed. D'Hondt voornoemd. Gebruikt door Dame wed. Theodoor Ven Holers. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op Erpekauter. gekadastreerd wijk C, deel van num mer 274, groot 71 aren o5 centiaren, palende ten noordeden heer Charles Van der Gucht, ten ooste de Zadelweg, ten zuide den heer Joseph De Ridder en ten weste aan de Audenaardsche Kasseide Gebruikt door den heer Hector Hosselaer en andere. Verdeeld in twee deelen West en Oosthelft. Derde koop. Eene partij Land, gelegen op Cot- temkauter, gekadastreerd wijk C, nummers 2301 eu 230K groot 27 aren 85 centiaren, palende ten noorde de heeren Hosselaer, ten ooste de Aude naardsche Kasseide, ten zuide den heer Arthur Hosselaer en ten we3te den Cottemweg. Gebruikt door den heer eigenaar Hector Hosse laer. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen op den Kleiberg, gekadastreerd sectie C, nummer 8ox, groot 10 aren 10 centiaren, palende ten noorde de Waterloop, ten ooste den heer D'Haeseleer, ten zuide de Rede en ten weste Dame wed. Domien De Geyteren kinderen. Cebruikt door Dame wed. Domien De Geyter. Vijlde koop. Een perceel Land, gelegen op Erpekauter, gekadastreerd wijk C, deel van nr mer 28211, groot 35 aren 60 centiaren, palende noorde den heer Joseph Nys, ten ooste het Syp- baantje, ten zuide de gebroeders Hosselaer, ei weste de Audenaardsche Kasseide. Gebruikt door den heer Jean Schamp. ZITDAGEN: Iislel Dij.'d.g M„rtigl2. Verblijf Dijnsdag 26 Telkens om 2 uren van den avond, te Erpe, Kat ter herberg «In Smetlede», gehouden door den heer RenéLeus, Studie van den Notaris DE SADELEER, te Erembodegem. V F X I) I T I K van ;;000 Lnrixcn te EREMBODEGEM. aan de Statie en aan de Denderbrug. Op Dijnsdag-12 Maart 1912, om 1 ure namiddag. (ïewone voor waarden. Eerste kwaliteit, zuiver, van eitren gewin, te verkrijgen bij de kinderen Van Caeckenbergh, te Aaist-Mijlbeek, Dries straat. Sclioone Victoria en Dogcar, zich te bevragen ten bureele dezer. Een MAGAZIJN in de Vaartstraat. Zich te bevragen zelfde straat Nr it, Aelst. Een schoon en gerieflijk huis. dienstig voor winkel en herberg, genaand Het gouden Tonneren gestaan in de Brus- selsche straat, n° 10. te Aalst. Zich te bevragen, zelfde straat, n° 12. Schoor, en gerieflijk HUIS met Hof 50 meters diepte, gelegen Dcndor- mondschensleenweg, N° 160. Zich te bevragen bij M. J. Goethals, 14 Dirk-Martenstraat, T/S. Een schoon winkelhuis met stalling voor twee paarden en by zonderen uitgang, gestaan op den hook van den Gentschen Steenweg en de Withuisstraat. Zich te bevragen voor de conditiën, 44 Keizerlijke Plaats, T/S. volkomene genezing in 3 uren van den Afloop of 't Schijt der kalvers en veulens door het Amerikaansche Poeder Depratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en liet kost maar een frank. Te bekomen in alle apotheken, namelijk ie Aalst, bij De Valkeneer en Callebaut. NAAMLOOZE maatschapfij ingericht in i835. M/vATSCHAPPELIJKE ZETEL Kleinen Zavel, 5, te Brussel .Hypothecaire uitlecningen zomer voort a(ga;jnde kosten bijzonderlijk voor f:e bouwen van woonhuizen. De gelden worden naar gel 1: g d« 1 werken, zondet kroosverhes, g stort Wie het verlangt kan door de - Kovalk Bblge de uitkeering, bij overlijJcus- geval, van het nog verschuldtgdt kapi taal, mits eene zeer gematigde ptem t doen verzekeren. Obligation gewaarboigd i° door ovcre-nkotustige hypotl.ékaire uitleeniri- ei 20 door hei maatschappelijkkapi taal en de reserve». 18,000,0001. Dit obligatie» waarvan den intrest aan 3 °/o wordt gesteld, zijn eene vaderlijke gelduitzetttng van allen eef3i---n ring. Kosielooze inlichtingen bij dm-.gent der maatschappij voor h-t Canto Aa'st. Leopoldutirnat, 1>, \iilm. Alle werkdagen! 8 tot 9 uren vooi middag van 4 tot 5 uren namiddag. HOOFDAGENT vooi Verzekering tegen Brandgevaar. Ong -a.cn m op het Leven. Wilt gij groot profijt trekken van uwe afgeroomde melk Wilt gij uwe kalvers en viggens snel zien groeien Wilt gij den zoo besmettelijken en gevaarlijken buikloop v rmijden Beproeft dan (Lactéine Gailly) vuil Peruicelz (Henegouw) allerb st en zeer goed verteerbaar veevoeder bevattende eene hoeveelheid zoutzure koolstof, die het vet vervangt en, door vermenging met chloorpotasch, de lede maten der dieren verst rkt. Voorwaarden van verkoop 0,50fr.de kilo pen k®Jo,38fr.dekoper50 kOÏ 0.45 5 k0lo,37 100 o,40 25 |o,35 400 Te vorkri j^ei» te Aalst, Del- haize Broeders C", Molenstraat; te Lede, op den Bril te Wetteren, ter Markt te Assche, Gentsche steenweg te Ternath, alsook ter Samenwerkende Melkerijen te Lemberge.te Burst,te Moorsel,te Opwijck, en ook bij M.A. De Rijck Limpens,winke lier te Aalst en bij Mej. A. Rabier drogiste te Lebbeke, genezen HOEST Zoo de hoest verhindert le slapen is eene enkele Keating pastille vol- doaide om U te deen rusten. Kr beslaat hoegenaamd geen ander middel dat zoo spoedig en zoo vol- maakt werkt. Zij kunnen door de zwakste perso- KML nen genomen worden. Verkrijgbaar in alle goede Apotheken a f. 0.70 de doos en iédere doos draagt het cachet THOMAS KEATING, Chemist, te LONDEN. Iedereen neemt de Keating Pastilles te Aalst. het bene behoulmiddel van het ho» Bederfwerend. Ongediert vernielend. Verzekert een driemaal langeren duuraan bet hout, en geeft eene schoone bruine kleur. Vervangt voordeeliglijk het teer en de olieverf. Vraagt voor zijne verschillige toepassingen, het prospectus Nr 4. Zilveren eermetaal ter Wereldtentoon stelling van Parijs 1900. Gulden eermetaal ter Wereldtentoonstel- l.ng van Luik igo5. Chauline. Beschermt de zaaisels tegen de aanvallen der kraaien en andere vogels ook tegen de ziekte, verbetert de kwaliteit en vermeerdert de opbrengst. Belgische Maatschappij van Carbonyle II erve Frères Godnert, TROOZ, (België) Depositaris MT R. SCHELFHOUT Bouwmaterialen, Boudewijr.kaai.8 AALST rechtover het Postbureel, opmnrkl, IX'0 CI, to Aalst SCHOONE KEUS en GEMATIGDE PRIJZEN. üe vermaurste en schoonste verscheidenheden van TN Dl VAN m te LUXEMBURG,(G.Hertogd) Si Leveranciers van G Koningshoven. "EersteSpecialist ingericht sedert" 1855 REKLAAM CÜLI 20 Dwerg of 15 klimende Rozelaars S) Frank Franco. TANDMEESTER SPECIALIST, te Aalst, Statiestraat, 33, naast het Hotel du Comte de Flandre SEDERT TWAALF JAREN TE AALST. Kostelooze raadplegingen alle dagen van S tot 5 uren, Zondag morgend, van 8 tot 12 uren. - Dijnsdag voormiddag, te Ni no ve, bij M" Van Laer. Dijnsdag na middag, te Aalst. Genezing en opvulling der bedorven tan den Plaatsen van Kunsttanden zonder uittrekken en na het vooraf genezen der wortels van de oude tanden. Het uit trekken der tanden volgens de keus van ien Klient, na volledige gevoelloosmaking, gewaarborgd zonder de minste pijn. Gebitten op Goud, Platine en Caout- chooc. Gebitten zonder plaat, in de wortels vastgezet, nieuw stelBel. Recht zetten der tanden bij de kinderen (menig vuldige bewijzen/. Wit maken der tan den, enz. Reparatiën, Hermaken van Ge bitten, elders gemankeerd. Daar MrNEEFS de gebitten zelf maakt dus uit de eerste hand, kan hij deze goed- kooper leveren en met meer juistheid en gemak voor den Klient maken, dan andere Dentisten die, bij gebrek van kennis, hunne Gebitten elders moeten doen maken. Begeeft zich ten huize op aanvraag. Bij Jean Limpens meubelmaker Brussel, schcstraat 42, Aelst, in zyne boomkweo- kerij op Zandbeek to Aelst Mylbeek, to weten 20 Kanada, 20 polder wilgen, 50 olmen, 65 amerikaansche eiken en eenigo platanen plantsoenen, alsook circa 200 kanada plantsoenen te Erembodegem, Louvenstraat, (zevensterre).

De Denderbode | 1912 | | pagina 3