Nestlé's Kindermeel N ieuwj aarsgiften Sprekersbond le Communiebeeldekens Goede letterzetter Het Hecht van Leeuwke Plancquaert deelt den open brief mee van den afvalligen priester Fonteyne tot Z. H. Mgr.Waffelaert gericht ter oorzake van zijne waarschuwing aan zijne dio cetanen. Bedoeld antwoord is spottend en beleedigend men kan niet meer. Vooruit, het Gentsche roode orgaan, deelt natuurlijk met genoegen ook den spottenden en beleedegenden openbrief mee. De gelegenheid mocht immers niet verwaarloosd worden Ziedaar den straf- feilden genadeslag voor den afvalligen meineedigen priester. GROENE PIE wil doen gelooven dat de bevelbrief of waarschuwing van Mgr. den Bisschop van Brugge door tie Katho lieken is afgeperst geworden. Nu, dit is wetens en willens gelogen. GROENE PIE wilt ook doen aannemen dat de beslissing van Z. II. Mgr. Waffe- laert onrechtveerdig is en haalt 't geval aan van een Priester te Nizza afgestraft en van zijn Mis berooid door zijnen Bisschop, die te Rome in beroep ging en dat Rome hem gelijk gaf en den Bisschop ongelijk, omdat die Priester veroordeeld was zonder gedaagd te zijn en zich te kunnen verdedigen. En gaat GROENE PIE voort lk ben er zeker van Hadden wij de macht naar Rome te gaan in beroep en konden wij tot den Paus en zijn Consistoriale Congregatie x zeggen. Dan volgen eenige van die groene volksfopperijen die zoowel te Rome als gaqsch België door gekend zijn. GROENE PIE besluit Ik wed voor alles Werd de zaak zoo voorgesteld voor 't aanschijn van de Kristene wereld, de Nota's zouden moeten herroepen worden. Waarom gaat de afvallige priester Fonteyne dan ook niet in beroep te Rome Wij hebben do macht er niet toe, zegt GROENE PIE. Is er dan toch niets meer overgebleven van de zilverlingen van speelbaas Mar- quet Als dit nu toch zoo is, waarom speel baas Marquet niet aangesproken De reiskosten om te Rome in beroep te gaan beloopen maar tot een bagatelleken voor hem ja, eene kleinig heid die hij aan zijnen handlanger Fon teyne niet weigeren zou. Maar daar is de groene ezel niet gebonden. Men zal zich wel wachten van te Rome in beroep te gaan, omdat men overtuigd is dat de uitspraak eenvoudig de bokrachtiging zou wezen van de eerste veroordeeling door Z. H. den Paus tegen den afvalligen priester Fonteyne uitgesproken Ziedaar Over acht dagen zegden wij dat het de eerste maal met was dat Mgr. Waffe- laert, het daensi^ra of groene volksfop perij veroordeelde en Hij deed het onder auuer tu'ivrd j Deze veroordeeling werd op zijn bevel in alle kerken en kapellen voorgelezen. Op bevel van Zijne Doorluchtige Hoog- weerdigheid, komen wij waarschuwen tegen de bedriegelijke handelwijze van sommige VERDWAALDEN die onder den naam van vertegenwoordigers der chris- tene democratie of volkspartij in meeting en vergadering door valsche beloften, het volk pogen te verleiden en tevens twist en oneenigheid zaaien onder de christene menschen. Dat alle geloovigen die het gezag der Kerk eerbiedigen, op hunne hoede wezen voor mannen die in opstand zijn tegen 't geestelijk gezag, als ook voor welk- danige lezingen door hunne wettige her ders niet goedgekeurd. Ziedaar Krisis in den paardenhandel. Het aantal zware trekpaarden door de Duitschers aangekocht op den paar denmarkt van Ciney bedraagt 420, ter wijl zij er verleden jaar 750 kochten. Volgens M. Rombaut Desmedt zou de Duitsche markt voor onze zware trek paarden verloren gaan, omdat de Duit schers thans zulke goede trekpaarden weten voort te brengen als de onze. Het is dus van hoofdzakelijk belang den krisis af te weren. Hij geeft derhalve den raad, nevens het zwaar trekpaard ook den kweek van het half bloedpaard te behertigen. Deze zouden voor het leger kunnen dienen, en zouden eene goede winst afwerpen, indien de overbrengst den kweek van zware trekpaarden onze kleine kweekers kwam treffen. Voor den middenstand. De ondergang der klassen, gezegd van den middenstand, zegde do Duitsche socia- list Bock, in 1903, laat ons ouverschil- lig, integendeel, hoe eerder ze zullen verdwijnen hoe beter het zal zijn. Do Belgische socialisten herhalen ge durig hetzelfde en vooral Vooruit doet er geen doekskens aan. De middenstand moet verdwijnen, zegt hij. Intusschen doen de blauwe klefferkens gedurig hun best om de kleine burgers aan te raden voor do kartelijsten, op welke de socialisten vertegenwoordigd zijn, te stemmen. I)e kleine burgers, zegde de Duitsche socialist Ledebout, behooren tot de klas der uitbuiters ze moeten dus op ons niet rekenen. '1 «»$£en (Ie Sïissionna" ritoMcu. De veldtocht welken do geuzen tegen de Katholieke Zendelingen ondernomen hebben, is geen uitzonderlijk feit, maar het gevolg van een welbe raamd plan. Dat heeft Meester Bonnevie, Zaterdag doen uitschijnen toen hij pleitte in de zaak welke de Eerw. Paters Jezuieten, hebben ingespannen tegen het sodalis-- tenblad Le Peuple, -dat hun antwoord weigert op te nemen. Meester Bonnevie zegde dat do logien der Vrijmetselaars sedert lang beslist hebben het werk der Katholieke zende- iBgen te bekampen. Hij bewees dat door een nummer voor te'brengen van Het Bulletijn van het Groot-Oosten van België dat van het jaar 1900. Daarin staat geschreven dat de Francs- Ma§ons logien moeten stichten in Congo om te strijden tegen het ontzenuwende Werk der Missionuarissen, die enkel de feticheurs vervangen, op wiens peil zij staan Dat nummer zegt dat het voorstel met grooto vreugde onthaald werd. Sedert is dan ook ten minste eenelogie in Congo gesticht. Men begrijpt nu dat de aanvallen, van welke de Missionnarissen in de Kamer het voorwerp waren, het gevolg zijn van eene werking die sedert lang op touw werd gezet. Men begrijpt nu ook hoe het komt dat de substituus Leclercp, die niet voor zending had een verslag te maken, zich toch die moeite getroostte Ten slotte komen toch de Francs- Macons streken aan het licht Con^o. Ten allen tijde heeft Groene Pie met leugen en volks bedriegerij omgegaan en bedroeg hij meermaals zijne ldiekgenooten vraagt het maar aan Leeuwken Plancquaert, die heeft het ondervonden. Op 5 April 1908, schreef Groene Pie "in Ilet Land van A eist Ja, al ons geld er naartoe dragen en - als den lesten eens van 't Belgisch volk er naartoe is, dans ons kinderen naar den Congo zenden om er te vechten, om er vermoord te worden van de wildemans. Reeds heeft. GROENE PIE meermaals bewezen dat hij alsdan schandalig heeft gelogen. Immers nooit sprak hij in dien zin ter Volkskamer en keurde integendeel door zijne stemmingen de aanhechting en de begrootingen van Congo goed. Wij zullen onze oude doos eens openen en zijne litanie en manifesten over Congo voor de pen halen. En dan zal men kunnen oordeelen hoe GROENE PIE in 1908 gelogen en 't volk gefopt heeft. De vier groote gl eden. De vier groote steden van België en hare voorsleden vertegenwoordigden meer dan het vijfde gedeelte der Bel gische bevolking: Inderdaad, terwijl in 1856 het cijfer der inwoners van die gemeenten slechts 595,810 bedroeg, klom dit cijfer tot 1,571,387 in 1910. Ziehier de vergelijkende cijfers voor de vier steden Antwerpen en voorsteden in 1856, 117,482 inwonersin 1910, 398,255 inwoners. Brussel en voorsteden, in 1856,250,593 inwoners in 1810, 720,347 inwoners. Gent en voorsteden," in 1857, 117,045 nwonors in 1910, 210,428 inwoners. i,uik en voorsteden in i8£>t>, 109,090 inwoners in 1910, 242,357 inwoners. Het zijn zoo zeer niet de steden zelf dan wel hare voorsteden dié zich op buitengewone wijze hebben uitgebreid en bevolkt. Bijeenkomst van de liberale linkerzijde der Kamer. Ter bijeenkomst van de liberale lin kerzijde der Volkskamer, Woensdag 11. werd ook gesproken over de redevoering door het kabinetshoofd gehouden in zake de schoolkwestie, en de vergadering was van oordeel dat indien M. de Broque- ville zijn plannen in een wetsontwerp zou durven omzetten, dit ontwerp het zelfde lot als het schoolwetsontwerp Schollaert ondergaan zou. Met algemeene stemmen werd ten slotte de volgende dagorde aangenomen De lib-'rale linkerzijde, Overwegende dat het stelsel van schoolhervorming, door den kabinetsoverste te Turnhout uiteengezet, slechts een nieuwe vorm is van het beginsel van de gelijkheid tus- schen de openbare school en de bijzondere school welke tot grondslag diende voor 'het wetsontwerp Schollaerthernieuwt en bevestigt't krachtdadigst verzet tegen dit beginseldatstrijdig(?)is met de grond wet, en waarvan de toepassing de ver nietiging van het openbaar onderwijs zal meésleepen en don schooloorlog doen losbarsten Ja," voorzeker moesten de blauwe, roode en groene cartelisten op 2 Juni zegepralen, dan zal de schooloorlog weldra woeden nog geweldiger dan onder de ongelukswet van 1879 van akelige nagedachtenis. Nu, ongetwijfeld zal bet Kiezerskorps het weten te ver hoeden. De doodstraf te Aalst. In hunne zoo verdienstelijke, maar altemot oppervlakkige - Geschiedenis van Aalst melden De Potter en Broec- kaert, meestal volgens - 't Boek van den Haire en de Boeken van sententién crimincele verscheidene misdaden met den dood gestraft, en zij meunen dat de luatsta doodstraf, hier toegepast, deze was op Pieter Van I-Iasselaer, van Erembodegem, die gehangen werd om, ten jare 1760, eenen soldaat van het regiment van Saksen-Gotha, in dienst van den Koning, doodgeslagen te hebben. (Zie IIe deel, hoofdstuk IV, blz. 350 en vlg). Welnu, zulks is eene grove dwaling. Nog meer straffen van dien aard wer den te Aalst na 1760 ten uitvoer gebracht, en we zijn er in gelukt, na lange opzoe kingen, dit met echte oorkonden, ge schreven door ooggetuigen, te kunnen bewijzen 1765. Den 11 April werd een land bouwer van Baelegem, op de Groote Markt gewurgd e» daarna op een rad gelegd. Het lijk bleef twee dagen tentoon gesteld op het Galgenveld of plaetse patibulaire,ter wijk Schaerbeek, nabij het Kasteel der Verdoemenis. 1781. Zekere Adriaan De Cock, ge boortig van Denderhautem, jachtwachter van Frans Lenaert, werd, beticht van moordpoging in de Meimaand 1778 op den griffier van Liedekerke, zekere Torian, te Aalst in het Landhuis gevangen gehouden en op torture gezet. Zijne gevangenschap was lang en hard. Eens lag hij omtrent drij en twintig 'uren op de pijnbank, waarna hij bekende dat hy denselven greffierhaddegeschoten in den hals en kop (welke naer lange ge - vaerlijke sieckto van de quetsure is genesen), naer lange tyd d'occasie te hebben gesocht tot het schieten en soo hy seide alles door den selven Lenaert synen meester opgestokt te zijn en ver- scheyde reysen geld voor ontfangen (welke Lenaert was over langen tyd gaen vluchten) ende het fusiek gelaeden ge weest te syn met 8 a 10 stukken lood. De Cock's vonnis luidde de onthoofding. Er werd geen moeite gespaard om zijne genade te bekomen, doch te vergeefs Men maakte hem, den 25 Maart 1781, voor het Aalstersch Belfort een voet korter. Men stak het hoofd op eene pin en plaatste het dusdanig op het Galgen veld gedurende drie dagen ten toon, maer den derden nacht daer naer is het afgedaen sonder dat men weet wie het gedaen heeft, oft waor het gedrae- 1781. Den 5 September beklom de. trappen van het schavot, Fidelis Van de Velde, geboortig van Maeter. Hij was pas 30 jaren oud. Hij werd veroordeeld om armen, beenen en billen gebroken en daarna opgehangen te worden. Dezelfde straf paste men toe op Jan De Lichte, van Velsique. Doch door gratie is Van de Veldo eerst geworgd en daarna gerad braakt, overtüygt synde van zekere pagteresse op 't solve Maeter, waer hy voortyds by haer gediend hadde, twee mael bestolen te hebben en den derden keer, synde onder de vroegmisse, de selve pagteresse in haer keuken heeft haer met den draaystok eenen moordae- digen slag op haer hoofd gegeven, waer- door sy is gevallen en hy heeft een haerer koffers opengebroken en daer merkelyk geld uyt gestolen, en siende dat sy ter- wylen was opgestaan, heeft haer met denselven draeystok doodgeslaegen. 1790. Binst dit jaar, bepaaldelijk den 13 Augusti, werden vóór het Landhuis twee schavotten tezelfder tijd opgetim merd. Op het eene verscheen een 19jarige jongeling, synde overtüygt van dievery en een hof verbrand te hebben hij stierf, aan eenen hoogen staak, de dood bij verhanging. De kroniekschrijver zegt, dat het volk bij dit schouwspel uitzinnig toejuichteTeeken van ruwe zeden of oude ingewortelde barbaarschheid. Op hot tweede schavot kwamen twee mans personen, die ten bloede gegeesold wer den. <- synde overtüygt van in de revolu tie U' veel met do Keysorsche tegen, gewerkt te hebben. 1819. Dc doodstraf werd te Aalst i VOOR DE LAATSTE MAAL toegepast den 7 Augusti 1819, om 3 uur namiddag. STEPPE Petrus Jan, oud 30 jaren, over tuigd van moord gepleegd te hebben te Aalst, in eene woning der Esplanade straat, werd onthoofd. De politieagenten Van Cuyck en Rimbaut onderteekenden ten stadhüize de overlijdensakte. M. Gheeraerdts, Burgemeester, verzekerde ons, dat, wanneer hij nog kind zijnde, met zijn vader wandelen ging, deze hem meermaals de weduwe van den onthoofden op de straat aanwees. Die vrouw, Joanna Petronilla Van der Meersch is later hertrouwd. Ziehier de echte overlijdensacte, zooals men hem lezen kan in de registers van den Burgerlijken Stand, ten stadhüize van Aalst N° 197. Cejourd-hui septième Aoüt STEPPE jour du mois d'Aoüt Pierre-Jean. mille huit cent dix neuf a trois heures et demie de relevée. Par devant nous, Lambert Van Peto- ghem, Echevin dólêguó par résolution du 1 Février mille huit cent dix neuf, pour dresser les act es de l'Etat- Civil de la ville d'Alost, assisté de Monsieur Francois Martin Van der Beien, secrétaire, sont comparus Dominique Van Cuyck, garde champêtre, et Benoit Rimbaut, garde champètre, témoins du défunt, égé de cinquante ans, demeurant a Alost, les- quels nous ont déclaré que Pierre Jean Steppe, époux de Jeanne Petronilla Van de Meerscli, agé de trente ans, profession de gar§on corroyeur, nó a Alost. demeu rant a Alost, filsdefeu Joseph Steppe, né a Denderleeuw, décédé a Alost, et de feu Marie Anne Coppens, nee a Erembode gem, décédée a Gand, est décédé aujour- d'hui trois heures de relevée dans situéSur ce, nous Officier de l'Etat Civil surnominé, nous sommes transpor- tés avec les dits témoinsoü se Irouve le corps du décédé et nous sommes assurés que le dit Pierre Jean Steppe est réellement décédé. De tout quoi nous avons dressé le présent acte, que nous avons transcrit sur les deux regislres et après lecture faite, ontsigné D. Van Cuyck. Lambert Van Petegliem. B. Rimbaut. Van der Beien Martin. (Nadruk verboden). P. V. N. om ons volk te doen herleven, nemen de stoffelijke bebmgen te gemakkelijk de plaats in der godsdienstige. Groot zal Vlaanderen weer wezen, wanneer zijn volk terug Vlaamsch zal zijn en, het beeld van den waren Vlaming is ook dit van den goeden christen, recht in handel en wandel, vaderlandslievend en fier, gehecht aan zijne taal. Mochten de hoogere standen begrijpen dat zij door hun Vlaamsch zijn veel kunnen bijdragen om ons volk weder groot te maken. Nationale Vereenigingen van (te J. K Wachten van België. De Federatie zal haar groot jaarlijksch congres houden, op 27, 28 en 29 April, te Luik. Te dier gelegenheid zullen binst deze drie dagen groote feestelijkheden inge richt worden Al de Jonge Katholieke Wachten van België worden aangezet er talrijk vertegenwoordigd te zijn. Vooral op 't oogenblik dat de strijd zoo bitter en hevig is, moet de Belgische ka tholieke jeugd toonen dat zij dien strijd vol geestdrift aangaat en tot alle opoffe ringen is bereid om hare overtuigingen te verdedigen. Binnen kort zal een omstandig pro gramma verschijnen van do zittingen en de feestelijkheden. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij M. Louis Chalant, Jean d'Outre -Meusestraat, Luik. Bericht. Beer. De inwoners der Stad dio verlangen hunnen beer te doen ruimen, worden be leefd verzocht er kennis van te geven op bet Bureel der Stadswerken, ten Stadhüize van 9 tot 12 uren 's voormiddags. Do landbouwers die beer wenschen te ontvangen, zijn eveneens verzocht, zich te bevragen op hoogergemeld Bureel, insge lijks van 9 tot 12 ure 's morgens. STAD AELST. Lange Ridderstraat CENTRAL CIXESIA van 9 tot 14 Maart La Rédempliou Groot sensatie drama in 3 deelen. De vertooningen hebben plaats 's Zaterdags om 8 ure 's Zondags om 2 12. 5 en 8 ure 's Maandags om 8 ure en 's Donderdags om 3 en 8 ure. o 's Zondags om 2 1/2 ure en 's Donder dags om 3 ure, betalen de kinderen halven prijs. o— PRIJZEN DER PLAATSEN Derde plaats, fr. 0,25Tweedo plaats, fr. 0,50 Eerste plaats, fr 0,75 Voorbehoudene plaats, fr. 1,00. V(»Oi den Pniif. Negende imth■>jvingsl'j$t Opbrengst der vorige lijsten fr. 1453.00 Naamloos uit erkentenis fr. 500,00 H Moeder Gods verboor ons 2,00 P. B. Aalst 5,00 Voor Zijn H. den Paus, opdat Hij myne familie en mij zegene O. V. C. D. A. 1.00 Leve Pius X, Pausen Koning 5,00 Samen fr. 1966,00 PRIESTmilmïËNOEMlNGEN Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd Onderpastoor te Waesmunstor, den E.H. Caluwé, onderpastoor op dj Klinge Almoezenier van 't gevang en Bestuurder der EE. ZZ. Tlieresianen te Dendermonde, den E. H. Muyshondt toegevoegd aalmoe zenier aan het middengevang te Gent. Leo (le Bé> liune-kring. In de vergadering van Donderdag verleden handelde de heer Matthieu over Ons Volk In oen diep doordrachto voordracht vergeleek de spreker het Vlaamsche volk, met zijn eigen zijn, dat vroeger sterk van lijve en kloek van ziele was, aan den Vlaming van heden. Klaar spiegelde hij voor dat het edele karakter van den ouden Vlaming sedert jaren ontaard ie, In den grootschen strijd j nen, Allerhande nieuws. DE GROOTE MAGAZIJNEN VAN DEN BON MARCHÉ doen heden in onze Stad en omstreken een omzendbrief rondsturen be trekkelijk de tekoopstelling der Lente Nieuwigheden, en op den welken wij de aandacht inroepen van al onze geachte lezers. Hoest, valling of verkoudheid, pastillen Keating. Zie annoncen. Ten bureele van L)E DENUERbODE Pmchlige keus van l«9 l>e$£iimen va«« 3 frank, lik 'i piud gedrukt 4 frank. Het huis C Praet-De Witte is langs de overzijde dor Lange Zoutstraat dichter by de Groote Markt in n° O. De oudste vrouw van België is zeke re Margeuriet Öaumain, weduwe van Nico- laas Willems, geboren on wonende te Neffe naby Din&nt. Zij zag het levenslicht dan 8 September 1808. Zij is nog helder van geest en goed te pas. Alle dagen wandelt zij nog in dan tuin Zij heelt maar één wenscb meer Koning Albert eens te zien. Plrchi Communie. De schoonste stoffen voor jongens en meisjes bij VAN DEN BERGH- JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst. Do stoutmoedigheid der smokkelaars op do Fransche grens, te Bergen, hoofdza kolyk in automobiel, neemt voortdurend toe. Er gaat geen dag voorbij, of de grens wachters hebben een of meer feiten van dien aard aan te teekonen. Eer. der laatsten gebeurde te Boltignies, waar in vollen dag een groote auto by het tolhuis stil hield. Drie mannen zaten er in. Op het oogenblik dat do douaniers naderden om het gebruike lijke onderzoek te doen, haalde eensklaps een der reizigers een geweer te voorschyn. Hy legde aan en, gebruik makende van de verstomming der douaniers, zette de chauf feur iiet rytuig in beweging en een oogen blik later was het uit liet gezicht verdwe- Speen, Huidziekten. 't Is dienst aan gansch het menschdom bewyzen met het middel om 't lijden te verzachten te doen kennen. Den 4 September 1906, zegde ons M® F. Martin, Chaussêe de Waterloo, te Namen: Ik leed aanhoudend aan speen, dat mij sinds dertien jaren hinderde, vooral bij 'tgaan. Ik wist niet meer welk middel aanwenden, toen men mij de Foster's Zdf aanried, ver kocht ir. de Apotheek Do Valkenoer to Aalst. Van af de eerste toepassingen deed zich eene groote verlichting voor en 't duurde niet lang of ik was gansch genezen. Den 23 Moert 1910, voegde Mme Martin, erbij Ik heb nooit moer aan 't speen ge leden waarvan de Foster's Zalf mij zoo wel verlostte reeds vijf jaar g -lnden, ook kan ik nooit genoeg dat zoo krachtig middel doen kennen. De onuitstaanbare kwelling veroorzaakt door 't speen wordt spoedig verlicht door de Foster's Zalf. die in weinigen tyd eene volkomene genezing brengt, 't Is ook liet beste geneesmiddel voor al do huidziekten. In alle apotheken in 't algemeen Eisclit, de handteckening «James Foster» 3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche apotheek van Ch. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brussel. 6) Tusschen een man en eene vrouw, die ract hunne dochter te Schaarbeek in eenen foorewagen verblijven, heeft een bar- baarsch gevecht plaats gehad. De man dreigde de vrouw mot een keukenmes. Zij sloeg hom met een zwaren steenen pot op het hoofd en wilde hem toen het mos ont rukken. Hierdoor kwetste zij zich op vree- selijke wijze aan de hand. De man werd met gebersten schedel naar het gasthuis ge bracht. In de rue de Rosière te Brussel, is een huis ingestort, 't Was een gebouw dat door de stad was aangekocht om afgebro ken te worden. -- Wederkeer der jnren. Het is bewezen dat al de damen welke ge bruik maken van de sljjmverdrijvende Pil Walthéry, alle gevaar vermijden en de vol- maakste gezondheid bewaren. 1 Frank de doos Valschmunters. Twee Fransch mans, Oscar Golambert en Aloïs Crornback die valsche stukken van 1, 2 en 5 fr., met de beeltenis van Z. M. Leopold II uitgaven zijn te Brussel aangehouden. Het was op de markt te Geeraardsbergen dat men or ook ontdekte en de policio van Brussel verwittigde. Oscar Colambert, afkomstig van Nancy, wonende in do Elsenstraat te Brussel, die te Geeraardsbergen aangehouden werd, is Dinsdag morgend gevankelyk naar Oude naarde overgebracht. In zijn bezit vond men een 50 tal stukken van 1 on 2 frank. Ondervraagd door den heer onderzoeks rechter Verhulst, bekende hij de feiten. Na het onderhoor word hij onder aanhou dingamandaat gesteld en in bot gevang opgesloten. Op do mansardekamer van Crornback, in de Rcebokttraat vond men al het gerief om valsche stukkon te maken, alsook honderde franks valscli geld. Een derde persoon, handelreiziger uit do omstreken van Brussel, ook in do zaak ge wikkeld, zou door de politie gevat zijn. Er zijn nog aanhoudingen nakend. Wonderbalaem Pasteur geneest prachtig brandwonden, abces, kloven, vel- ziektan, jooksel, speen, enz., alsook ge kwetst vee. 1 Fr. AalstBonner, De Valkenoer, en in alle Apotheken. De oude abdij Ter Kameren, waar vroeger de militaire school in gevestigd was, zal niet verdwijnen. Na het bezoek ter plaats der bevoegde ministers, werd beslist dat de abdijkerk zou behouden bly ven en dienen tot parochie kerk van St Philip van Neri. Ook een groot gedeelte van het munster dat het departement van oorlog wilde afwerpen, blijft recht en de hovingen en tuinen die het omringen zullen in hun oorspronkelijk ken staat hersteld worden en dienen tot openbare warande. De abdij van Ter Kameren is de eenigste der negen abdijen rond Brussel, die recht gebleven is. Opgericht in het begin der XVII6 eeuw dank aa". de tusschenkomst van de Aartshertogen Albert en Isabella, kreeg de abdij, betrokken door Cisterciëncer monniken of witte broeders, eene groote vermaardheid. Gimilen Jubelfeest. Zijne vijftigste verjaring vieren met een werk van liefdadigheid in te richten, ziedaar w.it de grooteMagazijnen van den BON MARCHÉ Maandag en Dijnsdug zullen doen door het inrichten een er bloemenfeest ten profyte der werken ondersteund door Hare Majesteit de Koningin en bijzonderlijk door Haar aangeduid. De Dames zullon ter dezer feest zich met bloemen kunrten tooien en een concert bywonen dat indruk baren zal en eindelijk mits eenige kunstbloemen te koopen, zul len ze hare twee groote hoedanigheden, de behaagzucht en de liefdadigheid bevredigen, want de gansclie opbrengst van doze toon bank zal aan de onterf enden der fortuin voorbehouden worden. A S 7-3-12 Inbraak in een kasteel le Waar schoot. Volgens botonderzoek, moet de schelm over het gesloten hek, geklommen zijn in de verandah heeft bij eene ruit uitgesneden en heeft de vensterblinde langs de binnenzyd» weggestampt. Langs dio opening heeft hy de deur losgedraaid de sleutel zat er langs binnen op. Hij heeft al de kamers, al de meubels, kassen en schui ven onderzocht. In de gesloten schrijftafel heeft hy gaat jes geboord rond het slot en dan bij middel van een beitel of breekijzer bet slot losge maakt. In dit meubel vond de dief een bos sleutels, waarmee al de meubelen, die gesloten waren, heeft geopend, wat hem gemakkelijk viel, aangezien er aan elke sleutel oen briefje gehecht was met het opschrift van 't meubel, Volgens het onderzoek door don kommis- saris samen met den eigenaar gedaan, moet do inbraak door slechts een persoon ge pleegd zijn, die naar juweelen en zilverwerk gekomen is, welke op 't kasteel niet waren; nochtans heeft hij eenige kleinigheden in zilver, die in een doosje lagon, meege nomen. Dat het een gepatenteerde inbreker is, blykt hieruit dat hij do meubels welke hij niet kon openen, metfyn gereedschap heeft opengebroken. Ievorig wordt het onderzoek door den heer kommissaris voortgezet. EEN MIDDEL - eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is ze te voeden met het best de moedermelk vervan- l -- KOSTELOOZE nritndliig ooner doos als staal, mits vraag gericht tot lïl.Fernand Deny, 15, rue du Grand Hospice BRUSSEL. Een ouderling, ging to Ligny over den weg met ceno duivenkevie in de hand. Eensklaps knalde een schot en de lading hagel trof de kevie en d cJde de du f, die er in zat. Eenige korrels troffen den man in de bil Men denkt dat het schot door eenen wildstrooper gelost werd. 1 TARIEF VRACHTVRIJ «oflf3 tegenktvuu M teoeiidiiefstal 7.R.D'ASSAUT ÜRU5SEL. Ten gevolge eener kortsluiting in do telefoonzaal der statie te Doornijk ontstond Dinsdag rond 11/2 ure brand. Het vuur breidde zich weldra over al de andere bureelen uit en in weinge minuten was het een geweldige vuurgloed. De brandweer deed het mogelijke, doch het hielp weinig. Om 2 ure stortte het dak in, het gestel der telegraafdraden medesleurende daar door werd ook het gestel dat op het «Café du Nord>: geplaatst is, afgerukt. Eenigen tijd nadien startte de koepel boven de bureelen der statie ook in. Heel het prachtig gebouw werd daardoor vernield. Enkel do wandelzaal beneden bleef behouden. Rond 6 ure was men het vuur meester De schade is zeer aanzien'yk. Enkel eenige archieven van Bruggen en Wegen werden gered en eenige papieren van de Post. De treinen kunnen op de verste sporen voortrijden. De statie werd ton jare 1879 door Z. M. Leopold II ingehuldigd en was eene der schoonste van ons land. Zij werd naar Vlaamsoh-Renaissanee-stijl gebcuwd en was het werk van den bouwkundige Beyart. Mooi gono/.ing van oen tfi-iMen kan oudeliodon er niet genoeg tegen waarschuwen de kleine ongemakken waaraan zij lijden, niet op rekening ran hun leeftyd te stellen en zich om die reden ongeneeslijk te achten. De ouden van dagen moeten zich verzor gen als de jongen, en indien zy daarfoe de Pink Pillen gebruiken, hebben zij de mees te kans al hunne krachten weer te vinden en voor langen cijd den toestand vafi storkeii en kloeken ouderdom te verlengen. Of het hier mannelyke dan wel vrouwe lijke zieken aangaat, de uitslag zal even gunstig zijn. Om onze bewering kracht by te zetten, hebben wij heden bet getuigschrift gekozen van Mevrouw de wed. Broekhuis, wonende Groote Baan n° 17 te Zwolle. Wij verzoe ken u wel in acht te nemen dat deze persoon 70 jaren oud is. «Drie jaren lang, schryft zij ons, heb ik aan groote zwakte, gebrek aan eetlust en moeilijke spijsvertering ge ledon, ook aan duizelingen, een kwaal bij- zondor gevaarlyk voor lieden van myn leef tijd. Ik had vele geneesmiddelen beproefd zonder het minste succes, en reeds dacht ik dat, mijn leeftyd in aanmerking genomen, de genoesmiddelen geen werking op my moesten hebben. Op dat oogenblik kreeg ik bezoek van den heer Reuvers, die door de Pink Pillen genezen was. Hij zeide mij boe zeer dio pillen hem hadden goed gedaan en hij raadde my sterk aan ze ook te ge bruiken, ik stemde daarin toe en begon eenige dagen later de Pink Pillen in te nemen. Wat de andere geneesmiddelen niet hadden kunnen bereiken, hebben do Pink Pillen bereikt. Zij hebben ray van al mijne kwalen genezen. Sedert ik met het gebruik beu opgehouden, ondervind ik een groote gewaarwording van welzijn. Wij herinnereu eraan dat de Pink Pillen een volmaakt hersteller van het bloed, eon bewonderenswaardig versterker der zenu wen zy». Zij genezen bloedarmoede, bleek zucht, algemeene zwakte, maagkwalen en neurasthenie. Zij zij'n verkrijgbaar in alle Apotheken en in het Depot voor België Apotheek Der- neville, 66, Boulevard de Waterloo, Brus sel, fr. 3,5de doos en fr. 17,50 de zes doozen, franco. Woiül Oauilddelijk gu- vruagil leu burcete vun

De Denderbode | 1912 | | pagina 2