Zoadagrust. Kiezing van 14 ^pril 1912, Rechterlijke Kronijk. le Co mm un iebeel dekens f* De muilplaag en de geneeswijze Doyen.M. de minister Van de Yyvere, ondervraagd door de middenafdeeling der landbouwbegrooting over de uitslagen, bekomen door de geneeswijze Doyen, antwoordde «De ingezonden verslagen over deze ge neesmethode tegen de muilplaag, aange wend in Brabant, West-Vlaanderen en Luik, hebben bewezen dat deze methode niet voorbehoedend, noch genezend, noch zelfs verzachtend is. -Wat betreft de uitslagen van de proe ven tegen de muilplaag door Morandi's wilden tijm, daarover zal weldra een verslag verschijnen.» Logenüi rnttïnjr. De Paryzer Croix en de Romeinsche correspondent der Kölnische Volkzeitung deelen eene for- meele logenstraffing meè aan het nieuws, dal de Paus den ouderdom der priester wijding op 28 jaar heeft vastgesteld. Het is even onnauwkeurig dat de semi naristen zouden verplicht zijn twee jaar langer studies in wijsbegeerte, godsge leerdheid en H, Schrift te doen. De Bloktrein Brussel Oostende. De bloktreinen Brussel-Oostende zullen beginnen te loopen van af de maand Juni en zullen den afstand tusschen de 2 steden afleggen in 11/2 uur. De bloktreinen zullen niet, zooals verondersteld wordt, langs de nieuwe spoorlijn Brussel-Zuid naar Gent-St-Pieters loopen. Zij ri'V.n integendeel over de oude, bestaande w over Denderleeuw, Aalst en Wetteren loopen en eene gemiddelde snelheid heb ben van 75 kim. per uur, hetgeen niets bijzonders is. De nieuwe lijn Brussel-Zuid naar Gent- St-Pieters, zal volgens de Indépendance van Brussel, slechts binnen verscheidene jaren in gebruik gesteld worden. De lijn welke met eene groote bocht de Zuidsta tie van Brussel verlaten zal, zal door eenen tunnel onder den Ninoofschen steenweg doorgaan, en zal door eenen viaduk van verscheidene honderden me ters lengte over de vallei van eene zijri vier van den Dender gaan, en te Esschene- Lombeek de bestaande lijn Brussel-Noord naar Gent kruisen en ze nabij de statie van Denderleeuw nogmaals te kruisen (telkens boven de oude baan), en verder tot Gent links van de oude baan ligt. Van Denderleeuw afloopt de baan lijn recht over Nieuwerkerken, Erpe, Eron- degem, Oordegem, loopt boven de lijn Zottegem-Aalst, en Zottegem-Melle, en loopt van daar af evenwijdig nevens de bestaande lijn. Op het grondgebied van Meirelbeke loopt de nieuwe lijn over de Schelde over eene hooge gemetste brug en komt in Gent-St-Pieters langs een aantal viadukken en eenen bocht met eenen straal van 4000 meters. Van af Brussel-Ninoofschen steenweg tot Meirelbeke is de nieuwe baan op gansch hare lengte lijnrecht. Zij heeft slechts twee statiën, namelijk de eindsta- tiën van Brussel-Zuid en van Gent-St- Pieters, zoodat zij op gansch de lengte geene gevaarlijke, noch vertragingsplaat sen noch overwegen heeft; de gemiddelde snelheid der bloktreinen zal 50 kim. per uur zijn en op 35 minuten zal men van Brussel naar Gent rijden. De gebruikte materialen zooals de seinen en de sporen zullen van het laatste verbeterde stelsel zijn. De klassen van 1908 en 1909 onder de wapens. Klas van 1908. - Het le, 2% en 4e liniregiment zullen den 5 April onder de wapens geroepen worden voor de schietoefeningen en de maneuvers en in onbepaald verlof gaan den 4 Mei. Het 5®, 6e, 7® en 8* linieregiment zullen den 13 Juni onder de wapens geroepen worden, en zullen in onbepaald verlof gezonden worden den 11 Juli. Het 13e en 14e liniregiment zullen den 13 Augustus onder de wapens geroepen worden en den 12 September in onbepaald verlof gezonden worden. Klas 1909. Het 1°, 2® en 3* regiment jagers te voet zullen den 15 Juli onder de wapen» geroepen worden en den 13 Oogst in onbepaald verlof gaan. Het 1* en 4® bataillon van het regiment der grenadiers zullen den 15 Juli onder de wapens geroepen worden en den 13 Au gustus in onbepaald verlof gaan. Het 2* en 3e bataillon van het regiment der grenadiers zullen den 25 April binnen geroepen worden en den 24 Mei in onbe paald verlof gaan. Het 1* bataillon van het regiment der karabiniers zal den 5 April binnen geroe pon worden en den 4 Mei in onbepaald verlof gaan. Het 2e bataillon van het regiment der karabiniers zal den 13 Juni onder de wa pens geroepen worden, en den 11 Juli in onbepaald verlof gezonden worden. Het 4d bataillon van het regiment der karabiniers zal den 15 Juli onder de wa pens geroepen worden en den J 3 Augusti in onbepaald verlof gezonden worden. Het bataillon wielrijders van het regi ment der karabiniers, zal den 29 Augusti binnengeroepen worden en den 27 Sep tember in onbepaald verlof gaan. De hier niet genoemde regimenten voet volk der klas van 1909, zullen in 1912 niet onder de wapens geroepen worden. Waar is hetZeker waar M. Dumont-Wilden, een liberale gazetschrij ver van Brussel, die zijne liberale vrien den goed kent en weet wat hij zegt, schreef over eenigen tijd in de Revue Blue van Parijs Nooit heeft hot klein volk van stad of te lande bij de liberalen den vader lijken en standvastigen steun gevonden^ dien de katholieken het aanboden.» Dat is waar, -M. Dumont, de liberalen laten de menschen loopen zij peizen er maar op als 't kiezing is en als zij' meester zijn om zo te duivelen. In zijn artikel maakt M. Dumont ook melding van do ontelbare vereenigingen van allen aard, door de Katholieken gesticht, ten voordeelo van werkman, boer en kleinen burger. De liberale schrijver hesluit zijn artikel als volgt Ziedaar hel talrijk reservekorps, de innige kracht der katholieke Partij. Ziedaar de kern van hare kiezers. Wat vermogen op do menschen, door zulke krachten aan eene partij verbonden, eenige redevoeringen over de weldaden van het onderwijs, de onvereenbaarheid van 't geloof en de wetenschap, de geva ren van de klerikale regeering Goed gesproken, M. DumontWaar is het wat gij zegt, zeer waar 1 Ook zullen de kiezers de liberalen, die nooit iets gedaan hebben voor werkman, burger of boer, wandelen zenden den 2 Juni aanstaande. Socialisten en liberalen in zake van onderwijs. Over een drietal maanden werd er door den socialist Hubin eene kostelijke bekentenis gedaan in de Kamers. Op eenige woorden van den achtbaren Poullet, Minister van wetenschap pen en kunsten, antwoordde gezel Hubin: Wij zullen eene schoolwet maken waardoor het bestaan der vrije scholen onmogelijk wordt. Zie Beknopt verslag der Kamer van Volksvertegenwoordigers, vergadering van 12 December, blz. 118. Die verkla ring mogen we niet uitliet oog verliezen; ze is al te kostelijk. Gezel Hubin, een van de kopstukken der socialisten, gekozen op ééne en zelfde lijst als de liberalen te Hooi, en aldus sprekende in naam der socialisten en ook der liberalen, verklaart oflic.ieel dat de liberalen en socialisten, zoo gauw zij aan het hoofd zouden komen van ons land, eene wet gaan maken, waardoor het bestaan der vrije scholen zal onmogelijk zijn Wij wisten dat al lang, doch 't is goed dat onze lezers daarop eens gewezen worden.Wij mogen het dus niet vergeten: eene meerderheid van liberalen en socia listen werpt onmiddellijk een half miljoen Belgische kinderen op straat». De reden daarvan 't Is dat die hinderen katholieke ouders hebben 't Is dat er honderd duizenden Belgische huisvadors zijn, die hun kind, een christelijke opvoeding willen geven I Dat is dus het programma dat door de liberalen en socialisten moét doorgedre ven worden Goddeloos onderwijs, dat beoogen zij De naam van God moet uit do school verbannen worden en het kruisbeeld verdwijnen Welnu, dat zal ons Katholiek Volk niet dulden Wij willen voor ons dierbaarste pand hier op aarde, onze kinderen, een door en door katholiek onderwijs, en nooit, neen nooit, zullen wij toelaten dat de zielen van die onschuldigen ons ont stolen worden Kiezers, onthoudt het wel Weg met de socialisten en liberalen zij zijn allen van hetzelfde sop overgoten Ze gaan winnen Te IJper hebben de socialisten aan de liberalen voorge steld een kartel te sluiten - gelijk ze reeds herhaaldelijk hebben gedaan. De liberalen hebben telkens en ook ditmaal geweigerd. De socialisten, die vroeger toch voor de liberalen gestemd hadden, zeggen dat ze dat moede zijn en met eene lijst zullen opkomen. Dan, zegt Le Pevple, zal door de onbe hendigheid der liberalen, de derde zetel in de handen der Katholieken vallen. Te Brussel, zucht La Flandre Libérale gaan de liberale Vlamingen en ook de Walen afzonderlijk opkomen, wat een zetel verlies voor de geuzenpartijen zal medebrengen. Niet waar, dat ze gaan winnen Liberale vrijheidsliefde. Getrok ken uit de Flandre Libérale van 1905 Den dag op dewelken wij zullen afrekenen die dag is niet ver - zal het pastoorsgespuis en de godsdienst er bij, geweldig van zijne pluimen verliezen: Maar zij hebben het zoo gewild Niet straffeloos teisterden ons de papen jaren lang (Die goede Flandre Libérale zegt toch niet hoe, waar of wanneer de papen haar teisteren.) De grijze De Geyter, wien men oenige weken geleden, den dag zijner begrafenis, een ongewone hulde bracht, vertolkte in zijn geuzenlied den vurjgen wensch, die nu al meer en meer alle har ten vervultVan 't ongediertder papen verlos ons vaderland. Wat zegt gij daarvan, kiezers En in lijd van kiezing komen de liberale kies- dravers u zeggen„dat zij niet tegen den godsdienst zijnEllendige huichelaars, laffe leugenaars zijn hetKiezers, laat u toch niet bedriegen Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 17 Maart 1912, kl.Reneboog, Nieuwstraat VOOR DEN WERKRECHTERSRAAD. (AFDEELING PATROONS). Op 14 April 1912, heeft er eene kiezing plaats voor het samenstellen van don werkrëchtersraad van Aelst, afdeeling der patroons of werkgevers. Er zijn te verleenen 10 werkelijke kandidaturen, en 8 bijgevoegde, zijnde 2 werkelijke en 1 bijgevoegde, voor de 8 volgende nijverheden. 1° Weverij. 2° Spinnerij.3° Kleer- nijverheid. 4° Bijhoorige vakken der kleernij verheid. 5° Bouwnijverheid. 6° Houtnijverheid. 7° Patroons van Bedienden. 8° Allerhande andere Nijverheden. Do Werkrechtersraad is ingericht voor de cantons Aelst, Ninove, Horzele en Sottegem. Er zal aan de kiezers patroons, eene lijst voorgesteld worden van de Katho lieke Patroons. De Katholieke patroons, die verlangen als kandidaat op te treden en zich te onderwerpen aan den poll, die zal gehou den worden op Zondag 24 Maart 1912, om 3 ure namiddag in den Katholieken Kring, Groote Markt 24 te Aelst zijn verzocht daarvan kennis te geven, ten laatste voor Don derdag 21 Maart a.s. ten bureele der Katholieke Werken, Groote Markt 24 te Aelst, en aan te duiden, voor welke nijverheid zij verlangen, zich voor te dragen. Al de Katholieke patroons der Kantons Aelst, Ninove, Herzele en Sottegem, zijn dringend ver zocht, aan den poll van Zondag 24 Maart, a.s. deel te nemen. Wij herinneren, dat de VROUWEN, hoofden van nijverheden ook kiezers en. kiesbaar zijn, en tot den poll uitgenoo- digd worden. N. B. Er zullen geene andere uitnoodigingen, buiten deze bekendmaking bij middel van dag bladen, gedaan worden. Hel Bureel der Katholieke Vereeniging van het Arrondissement Aelst. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Karei Van Neck. Aalst, thans aange houden, was den 21 Februari door de rechtbank verwezen tot 2 jarr gevang met berooving zijner burgerrechten gedurende 10 jaar uit hooMe van aanslag op de eer baarheid en zedenschennis. Hij heeft tegen dal vonnis verzot aange- teekend en de rechtbank heeft do straf verminderd op i jaar met oomiddelijko aanhouding. >s BEROEPSHOF VAN GENT. Aftrog gelaar. Eugcen Eeckhout van Erembodegem, die ten nadcelo van Karei Son,depothouder eener petroolmaatschappij van Answerpen, bij wien hij als knecht werkzaam was, door de klanten te bedrie gen eene groote schade had toegebracht, was door de boetstraffelijke rechtbank van Oudenaarde voor bedrog en aftroggelarij ten nadeelo van M. Son, verwezen tot '1 maand gevang en 26 fr. boet, voorwaarde lijk voor vijf jaar en tot het betalen eener som van 100 fr. schadevergoeding. De betichte bad beroep ingeslagen het Hof hoeft liet vonnis van den eersten rech ter bekrachtigd. Allerhande nieuws. Hoest, valling of verkoudheid pastillen Keating. Zie annoncen. Ten bureele van DE DEN DERBODE Prachtige keu» v»n t.o beginnen van tl frank. In '1. goud gedrukt -41 frank. Het huis C. Praet-Dé Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° O. AALST.Een dreigbriefZaterdag morgend toen de lieer doktor Bauw ens, Scbepene onzer stad, zijne brievenbus ledigde, vond hij er een dreigbrief in, mel dende hij Zaterdag avond, eene som van 500 fr., naar de Asscliebaan, in den Osbroek moest brengen, zoo niet dat hij zijn doodvonnis teekende, indien hij aan dc vraag der bandieten niet voldeed. AALST. Zondag morsend, om 4 1/2 ure, brak.het klokzeel terwijl Louis Cassi- man, wonende op de Moorselsche baan, aan het luiden was in de kerk van O. L. Vr. van Bijstand, op Mylbeek. Hij viel en brak eener zijner beenen. Dr Mertens heeft hem verzorgd. Plechtige Communie,. De schoonste stoffen voor jongens en meisjes bij VAN DEN BERGH- JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst. ERPE. Zaterdag avond was er brand ontstaan in de tweewoonst bewoond door do gebroeders Domien en Jan Dumont, wonend» op den Eoneghem. Het vuur nam spoedig eene groote uitbreiding. Met groote moeite kon men slechts e»nige meubels redden. Beide huizen werden ten gronde vernield. De schade is groot doch door verzekering gedekt. Do oorzaak van den brand is onbe kend. Sedert eenige dagen was Irma D..., 17 1/2 jarr oud, wonende Kortrykstraat, te Bissogem en in dienst by een weduwe naar wonende in dezelfde straat, ziekelijk. Haar toestand verergerde Vrijdag zoo zeer dat men haar naar de ouderlijke woning moest overbrengen. Zondag morgend is het meisje ondanks de beste zorgen in do grootste pijnen over leden doch alvorens te sterven, had het meisje aan hare ouders zeer ergo feiten kenkaar gemaakt. Na het overlijden, verwittigde de vader van het slachtoffer den veldwachter, die op zijne beurt de overheid van Kortryk van het gebeurde inlichtte. Zondag namiddag kwamen do gendarmen van Kortryk ter plaats om oen onderzoek te doen na gegeven bevelen werden twee aanhoudingen gedaan namelijk oen mans persoon uit do Kortrykstraat en eene vrouw van de gemeente Heule, in betrek met deze erge zaak. Dat geval heeft eene groote opschudding verwekt in do gemeente en omliggende. Maandag namiddag is het parket van Kortrijk vergezeld van eon wetsdokter een onderzoek komen doen. Zond»g morgend wilde te Brugge een persoon in eene herberg te St-Andncs bin nengekomen zijnde, met een der kinderen van den huize spelen, door het boven zijn hoofd to gooien en het dan terug te vangen. Doch eensklaps viel de kleine, pas 1 jaar oud, over zijn schouder en kwam mot het hoofd op den vloer terecht. Het slachtoffer tje werd met gebroken schedel opgenomen. Men vreest voor zijn leven. "Vjsiï de Zuster Overste van Sint- Germaan Gelief mij nog tien doozen Borstpastillen Walthóry te zenden. Ik vind ze uitmuntend én veel beter dan al de andero remediën tegen den hoesten de keelpijn. 1 Frank de doos. Zondag gebeurde te Denderwindeke oene vreosélijko misdaad, welko aan de dronkenschap to wijten is. 's Avonds rond 7 ure, ging Edmond L., 19 jaar, een landbouwerszoon die beschon ken was, ruzie maken bij eenen gebuur. Opeens haalde hij eenen revolver uit zijnen zak en loste twee schoten, gelukkig- lijk zonder iemand te treffen. De veldwachter Vanderkelen werd ver wittigd, deze snolde dadelijk tor plaats en wilde den gevaarlijken dronkaard ontwa penen, deze verdedigde zich zoo goed hij kon en tusschen beido mannen ontstond egn gevecht. Ten slotta rolden beiden ton gronde, L.., die onder lag en zich overmand zag, loste twee revolverschoten op den veld wachter. Een der kogels ging door de kleederen, de andere drong in den buik. Ondanks die vreeselijke verwonding kon de veldv/achter den moordenaar nog in liedwang houden, tot dat het volk toe snelde en .ien kerel overmeesterde. L.. word in het gevang opgesloten. De toestand van ;en gekwetste is zeer Lèuéükëlyk. De kogel is uit den buik niet kunnen verwijderd worden. Het parket van Oudenaarde is Maandag namiddag ter plaats een onderzoek gaan doen. EERSTE COMMUNIEGESCHENKEN Goede Vulpenhouders, iplumes a réservoir! te beginnen van 3,50 tot 22,50 en meer, ten bureele van DE DENDERBODE. Onbekende dieven hebben op de wijk Baliu te St-Lievenshoutem, bij den spoor wegwerkman 18 kiekens en eenen haan gestolen. De diefstal moet tusschen 1 en 2 ure des nachts gepleegd zijn. D9 stoutmoedige die ven hebben om den diefstal te plegen een gat in eenen muur van anderhalven steen dik, moeten kappen om in het kiekenhok te breken. Een vijftiental jaren geleden ver moordde Renó Van -Nedervelde, van Her zele zijne echtgenoote. Uit dien hoofde werd de moordenaar door liet assisenhof van Oost Vlaanderen tot eeuwigdurenden dwangarbeid veroor deeld en in het gevang te Leuven opge sloten. Door bijzondere omstandigheden kreeg hij afslag, bij zoover dat hij onlangs in vrijheid werd gesteld en zich terug te Her zele kwam vestigen. Zondag avond was Van Nedervelde be schonken en als dol van zinnen. Op zeker oogenblik verbrijzelde hij in zijne woning alles wat hem onder d.e han den vielen stak daarna zijn huis in brand Toen begaf hij zich naar de woning van zijnen schoonbroeder, de beenhouwer Kiel- moes deze en zijne huisgenooten waren reeds to bed. Van Nedervelde sloeg dp de dour en eisclite eten en daar do bewoners weiger den op te staan word hij woedend, verbry- zelde deuren en vensters, en ten slotte stak hij daar ook het huis in brand. Do gendarmen van Herzele waren op liet alarm van den eersten brand, op zoek naar de brandstichter gegaan en betrapten hem terwijl het huis van Kielemoes in brand stak en hielden hem aan. De kerel was als razendhy braakte doodsbedreigingen tegen zyne schoon broeder en zegden dat hy (Van Nedervelde) mot nog twee andere anarchisten den been houwer Kiélemoes in 't kort of in 't lang om 't leven brengen zouden. Do schurk is in verzekerde bewaring gezet. Het parket van Oudenaarde is Maandag middag ter plaats een onderzoek gaan instellen In een koffiehuis der Karei Rogierplaats to Brussel, had een graanhandelaar zyne reistescli aan den rug van zijnen stoel ge hangen en, terwijl hy naar den koer was, haddon drie personen, met wien hij toeval lig kennis had gemaakt, do plaats gepoetst metdetesch, waar ongelukkigerwijze ook 1000 fr. in zat. Hy vertelde zijn avontuur aan de politie, eigenlijk zonder hoop optt rugbekomen. Maar oordeel over zijne ve: bazing, toen een boodschapper hem In- voorwerp gaaf en nog gevuld terug bczor, de. PLECHTIGE COMMUNIE.. Allerschoonste keus van Kerkbo; ken, Paternosters en Communi: beeldekens ten bureele van I Denderbode. Bij den verkoop van 11 iet-afgehaal loten der tentoonstelling te Brussel, wn een zilveren tafelservies van 200,000! waarde, zegt men, toegewezen voor 60,0 frank. Sedert eenige dagen staan de twee woo wagens van foormannen op het Moleken St-Niklaas, op eenen grond van M. Ransbeeek. Zij kregen ruzie over den vi koop van een poney en geraakten aan c slag. Een der vechters had zijn mes getrc ken en gaf zijnen tegenstrever drie stel in den hals, dat de punt van hot mes op! wervelbeen van den ruggraat stootte. De getroffene verloor veel bloed en vrouw en het dochter kek wamen om dok; G. De Cock en Desmedt geloopen, dio: bloed stelpten en de wonde verzorgden. Drie politiagenten, welke er by geroep waren, deden een onderzoek. Volgen! j. verklaring der genoesheeron zijn de w den niet levensgevaarlijk. Do 'foorman! zijn vanGlercken, bij Kortrijk. Er is proces-verbaal opgemaakt. De steker vri door de agenten op het politiebureel j bracht. Alfons Smekens, vlashandelaar Zele, die Dinsdag laatst zijne minnares,! wed.B.., wonende Stefaniostraat te Lak tijdens eenen twist, eenen messteek in j hals toebracht en zich in do gendarm! van Laken gevangen gaf, waar hij o« sloten bleef tot Vrijdag,is op bevel van! parket van Brussel in vrijheid gesteld, i De toestand van vrouw 15., is voldoej met eenige d 'gen rust zal zij geheels steld zijn. Karnaval. De Gazette van Dixml schrijft 't Was waarlijk hartverscheurend Moeders met hunne kleine lcinders, van! 4 jaar, waren op den dril, van kroeg! kroeg en als de kleinen eenen masker! gen, riepen zij luidkeels, papa para Eene moeder stond 's morgens,van Assc- Woensdag op straat te boffen, dat I) opkomende zoon, een jongen van 18jl vijftig frank vorteerd had in drie nacht En dat zij hem had moeten naar b sleuren, en op een bed werpen, als! machteloos kind. Welke opvoeding En dan klaagt men dat liet dure tiji In Gent, is het 's Dinsdags vorbodeij maskeren zou dat in Dixmudo ook kunnen verboden worden, en zou het i genoeg zijn dsit de herbergen maar tot dernacht mogen open zijn. Deftig» lieden mogen toch wel l ruston Ten gevolge der opgravingen iif sch iliegrooven te Warmifontaine, by 13 chateau, Belgisch-Luxemburg, hebbes ernstige grondverzakkingen plaats gil die tot onheilen aanleiding gavon. Het eerste huis stortte Zaterdag nar dag in. Het tweede volgde kort daar» dan weldra een derde. Des avonds lag4 reeds een twintigtal geheel of gudeêll in puin. Do kerk en de school kregen gevaar! bersten en moesten haastig ontruimd fl den, de grond scheurde open op eene 0» vlakte van twee hectaren. De grond is. 80 omlaag gegaan. Ken deel van het dorp zal moeten ver/ worden. Onnoodig-t» zeggen dat dit m; 6chaliegro»f reeds het geval is. Andere bijzonderheden. Drie honderd mannen waren werkt in de exploitatie der groef, welke over veertigtal jaren werd aangelegd, e: haalden dagelijks 30 ton schalie op, (t de leiding van een Duitschen ingenieur.' De mijn ligt omtrent 200 meters ff den beganon grond, en men bereik; langs een onderaardsch hellend vlak, heeft in den schilfersteen 14 galerijon graven van gemiddeld 200 meters lengt verscheidene kamers van 20 metera em hoogte, waarvan de gewelven geslj moeten worden door kolomen van 15 iff dikte. Do eerste verzakkingen werden ij mijn waargenomen over een veertien» gen, juist ter plaatse waar boven h»t is gelogen. De kolommen weken e: wanden der galerijen en kamers borslfc Dit alles werd toegeschreven aan de kingen van het onderaardsehe water daarbij ook aan het feit dat niet alle kt men de reglementaire dikt» van 5 m: hadden, maar sommigen zelfs tot op 1 waren verdund. Weldra werd men ook boven do mi, den grond scheuren gewaar en de go©' teoverheid deed een twintigtal huizen ruimen. Het was hoog tijd, want oenige urcf dien waren er reeds vyf ingestort. II»el den nacht van Vrijdag op Zat»* duurden do grondverzakkingen voord dit over eene lengte van 200 meters<j meters breedte. Maar de ramp breidt zich me»r en i uitheel do mijn is bedreigd, ovenals! het dorp. Zondag heeft men in de U waarvan een muur geborsten is en ecu dere gebogen staat, geen mis dnrven 011 men heeft de goddelijke diensten ij gemeenteschool moeten verrichten. net gemeentehuis is in twee gescliS Van de ledigo huizen borsten de venstuf ten, de daken vallen in en d» meiisj staan treurend en weenenn die lanjji verwoesting te beschouwen.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2