t Nestlé's Kindermeel CuFFR- Een frank daags pensioen. Pie in 't zwaantjesspel Altijd liegen Altijd bedriegen Op onze beurl stellen wij aan 'l Kiezerskorps van 'l Arrondissement van Aalst de volgende vraag ls niet schandelijk voor de bevolking van 't Arrondissement van Aalst te moeten verte genwoordigd zijn door een man gelijk Pie Daens die iedereen fopt tot zelfs zijne beste vrien den, bij zooverre dat 31. Plancquaert van hem schreef i 't ls 't lot van alwie een Daens helpt en onder steunt, van er van gefopt te worden. Dit is niet zeer christelijk maar "t is echt Daens. Aan i Kiezersdeze vraag te beantwoorden. Zondagrust. VOLKSSPELEN Nog de bevelbrief (iezing van U^pril 1912, Provinciaal Verbond der Franschnjansgilden le Gent, Bericht. Beer. Overlijden Plecljlig Eucharistisch Triduunj Al apen Allerhande nieuws. le Communiebeeldekens Onze liberalen en socialisten roode en groene, beloven dat,zoo zij meester wor den van 't bestuur des Lands, zij aan de ouderlingen een pensioen van een frank daags zullen toekennen. Nu, veel beloven .en luttel geven doet de zotten in vrede leven. Onze driekleurige vijanden zullen wel Zeggen zulk pensioen bestaat in Duitsch land, Frankrijk en Engeland, maar zij verzwijgen de voorwaarden die vereischt worden omdat pensioen te verkrijgen. Op welken leeftijd zal dit pensioen, in België kunnen verkregen worden, dat wordt niet gezegd. Zal het op 55, 60, 65 of 70 jarigen ouderdom zijn Of er voor 't verkrijgen van dien frank daags pensioen zal moeten gestort wor den, 't wordt ook al verzwegen. Ja, in Duitschland, in Frankrijk, in Engeland moet er van kindsbeen afgestort worden. In Engelaud komt er zelfs deze bepa ling nog bij, dat al wie onderstand der openbare liefdadigheid heeft genoten al ware het in zijn gansch leven slechts voor eenige franks, het pensioen niet bekomen kan. Dit alles verzwijgen onze driekleurige vijanden, om de lichtgeloovige kiezers nm den tuin te leiden.Maar de overgroote meerderheid der kiezers zijn zoo zot niet aïs hun mutseke staat, om zich door die beloften te laten foppen. Onder dezen titel schreven wij onder ander op 3 Maart jl. Dat deze twee mastklimmers naar 't mandaat van Volksvertegenwoordi- ger, gelijk Pie ze heet. zich maar troosten over hunne mislukking, Pie zal aan de zaken wel eene richting weten te doen nemen voor den vrienr Bert die ook weot langs waar de beste kans zich voordoet om in zijne plannen te lukken. En inderdaad, Groene Pie die doortrok ken is als eene oliekan als 't er op aan komt zelfs zijne beste vrienden te foppen, heeft het middeltje gevonden om de twee mastklimmers in den dieperik te duwen Neen, neen, hij wil van die mastklim roers niet; hij moet mannen hebben verhard in den strijd, weerdig bekwaam, die hunne stem kunnen doen donderen in de Kamer, mannen van opoffering, lang i i. den strijd, die geleden en opgeofferd hebben. - Is dit niet zoo, geliefde Aanvoerders en Partijgenoten De twee Aalstersche mastklimmers zijn iiog te nuchtere demokraten, ze zijn geene mannen van opoffering, ze hebben niet geledeu en gestreden. E:. daarbij zekere aanvoerders vooral .n de kantons inove en ilcrzele eischen dat onzen Bert ie tweede Kandidaat wezen zal. Die cioch mag Groene Pie niet over 't hoofd zien of 't ware misgepierd 1. En hoe zich in die omstandigheid uit den slag getrokken Ah Men gaat eenen Poll inrichten te Aalst on te Ninove op morgen Zondag 17 Maart van 9 tot 4 uren 's namiddags. 'I Kanton Herzele zal gedeeltelijk te Aalst en te Ninove stemmen. Vroeger jaren was er bij de Daenserij nooit spraak van Poll. Maar waarom pollen de Kantons Geo- raerdsbergen en Soltegem niet meè Wel de groene haring braadt er om zoo te zeggen niet meer men begrijpt er de groene volksfopperij. Ongetwijfeld zal onze Bert bij meer derheid van stemmen als tweede kandi daat en eerste plaatsvervanger aangewe zen worden... Men moet geene nuchtere democraten hebben is 't ordewoord van Groene Pie en zoo zullen do Aalstersche mastklimmers fijnekes gepaloeterd we zen... En Stinus die er zijn boontjes had op te wijk gelegd In zitting der Volkskamer van 8 Maart werd onze achtbare heer Woeste ander maal door Groene Pie, in die lasterende visch wij ventaai hem eigen, wellicht voor de honderdste maal aangevallen. Meermaals reeds hebben wij die laste ringen en belcedigingen weerlegd en 't ware dwaasheid het opnieuw te doen. Groene Pie was niet altijd de haat- volle gezworen vijand van onzen Woeste. Hij telde onder zijne bewon deraars. Wel neen maar dan tcaren de Argcntinnekes nog niet gaan vliegen, niet waar Onze achtbare heer Woeste herinnerde wat hij, Groene Pie in 1890 van hem schreef Mijnheer Woeste, de groote katho- lieke hoofdman, onze geliefde en uitge lezen volksvertegenwoordiger, die ge- leerde en schrandere Staatsminister, - tot ongeluk van 't Vaderland door den Koning uit 't ministerie verwijderd 't Arrondissement Aalst houdt veel van mijnheer Woestehij is en blijft de geliefde man. Wij moeten geen spijt gevoelen van mijnheer Woeste aange- nomen te hebben sedert lang heeft hij de sociale kwestie diep gepeild, veel - woorden heeft hij gesproken, veel voet- stappen gedaan om wetten te verkrij- gen voor de stoffelijke belangen van 't Volk Overigens 't was de eerstemaal niet dat Groene Pie den lof schreef van onzen Woeste. Op 4 Januari 1891, las men in Het Land van Aelst M. Woeste, die wijze raadsman, dat katholiek hert, dat groot verstand, M. Woeste dringt met een navorschend oog diep in de samenleving en roept met vaste overtuiging de Godsdienst - is de machtigste hefboom voor 't geluk - der samenleving de volkeren hebben noodig de waarheid, de vertroostingen en de hoop. Groene Pie, schrijft in Het Land van Aelst van Zondag 11. Gister als M. Woeste afkwam, ik was sterk gewapend en had o. a. de woordendoor een Katholiek van Aalst geschreven aan de XX8 Siècle. Is 't niet ongelukkig voor ons. katholieken, te moeten verlegenwoor- digd zijn door 'ne man gelijk Woeste die zijn Volk niet vertegenwoordigt Zou hij, Groene Pie het n1' van Le XX" Siècle niet kunnen aanwijzen Wat ons betreft wij weten tot welke oneerlijke middelen het groene volkske in staat is en twijfelen er niet aan of die correspondent van Le XXe Siècle was ergens de eene of andere Daensist of eerlooze bedrieger Wie weet er niet dat de hoofdmannen der Daensisterij politiekers zijn zonder eer noch geweten 1° Weverij. 2° Spinnerij. 3° Kleer- nijverheid. 4° Bijhoorigc vakken der kleernijverheid. 5° Bouwnijverheid. G° Houtnijverheid. 7° Patroons van Bedienden. 8° Allerhande andere Nijverheden. De Werkrechlersraad is itogericht voor de cantons Aelst, Ninove, Herzele en Sottegem. Er zal aan de kiezers patroons, eene lijst voorgesteld worden van de Katho lieke Patroons. De Katholieke patroons, die verlangen als kandidaat op te treden en zich te onderwerpen aan den poll, die zal gehou den worden op Zondag 24 Maart 1912, om 3 ure namiddag in den Katholieken Kring, Groote Markt 24 te Aelst zijn verzocht daarvan kennis te geven, ten laatste voor Don derdag 21 Maart a.s. ten bureele der Katholieke Werken, Groote Markt 24 te Aelst, en aan te duiden, voor welke nijverheid zij verlangen, zich voor te dragen. Al de Katholieke patroons der Kantons Aelst, Ninove, Herzele en Sottegem, zijn dringend ver zocht, aan den poll van Zondag 24 Maart, a.s. deel te nemen. Wij herinneren, dat de VROUWEN, hoofden van nijverheden ook kiezers en kiesbaar zijn, en tot den poll uitgenoo- digd worden. N. B. Er zullen geene andere u.l: o Pingen, buiten deze bekendmaking bij middel van dag bladen, gedaan worden. Het Bureel der Katholieke Vereeniging van het Arrondissement Aelst. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 17 Maart 1912, M .Reneboog, Nieuwstraat van Z.H. Mgr. Waffelaert. Wat zegt de Bisschoppelijke bevelbrief? De geloovigen, niet alleen van't Bisdom van Brugge, maar ook van de overige Bisdommen van België, worden gewaar schuwd tegen de verleidingen van den afvalligen priester Fonteyne, die in opstand leeft tegen zijne Geestelijke Overheid, dat die ongehoorzame en mein- eedige priester onwaardig is het priester kleed te dragen en de H.H. Sacramenten te naderen, dat het aan alle geloovigen streng verboden is zijne schriften te lezen en dus ook zijne meetings bij te wonen. En wat zeggen de twee voornaamste organen van de daenserij - Het Land van Aalst en Het Recht i> Groene Pie van Chipka eindigt zijne bemerkingen die wij acht dagen geleden bespraken, met deze verklaring - Ik zeg dus met alle democraten hoé meer men hem (M. Fonteyne) vervolgt hoe meer wy hem achten en steunen Het Recht van Leeuwke Planc quaert, schrijft Wij kunnen priester Fonteyne ver- zekeren dat wij, verre van hem te verlaten, ons nauwer en nauwer om hem zullen sluiten. Priester Fonteyne zelf schryft in Het Recht dat hij spijts alles - leugen, laster, bespotting, beschimping getrouw blijft aan zijnen godsdienst. - Groene Pie spreekt in naam van alle democraten dus ook in naam van M. den advokaat Stinus Ghyssolinckx. Hij, M. Stinus Ghysselinckx, onder steunt dus, even als Pie Daens en Leeuwke Plancquaert eenen afvalligen priester in opstand tegen de Geestelykc Overheid, die obstinaat blyft in zijne ongehoor zaamheid, ondanks zijne beloften aan zijnen Bisschop plechtig gezworen op den dag zijner priesterwijding. En M. Stinus, de groene olijftakdrager die beweert goede christene te zijn geble ven, ondersteunt dus mannen die 't gezag der Geestelijke Overheid bij 't volk willen hatelijk maken VOOR DEN WERKRECHTERSRAAD. (AFDEELING PATROONS). Op 14 April 1912, heeft er eene kiezing plaats voor het samenstellen van den werkrechtersraad van Aelst, afdeeling der patroons of werkgevers. Er zijn te verleenen 16 werkelijke kandidaturen, en 8 bijgevoegde, zijude 2 werkelijke en l bijgevoegde, Yoor de 8 volgende nijverheden. Onze geleerde kunstvriend de E. H. Julien Roegie;s, oud-pastoor van ons stedelijk hospitaal, schreef overla&tst een en ander over den - vuurvogel in Aalst geschoten ten jare 1768. Wij "willen daarbij eenige bezonderheden voegen. Dit geschiedde den 16 Augusti van ver meld jaar, ter gelegenheid der 100e ver jaring dat Aalst van den geesel der pest verlost werd. Karei Gussemé -artificier,» vulde den vogel op met vuurwerk én rekende hiervoor 18 guldens. Ordonnan tie van betaling, 27 Augusti 1768). De prijs, eene gouden medal ie, geleverd door J.-B. Tonlein, een Aalstersche goudsmid, kostte 27 guldens en 18 stuivers. Het eeremetaal droeg de beeltenis van den H. Rochus, ende do waepenen deser stadt inet dese jaertellende inscriptie - INSIGNE DATUM' TjV JUBILLIS SANCTI ROGHI n. Rekening, 7 Januari 1769) De vuurvogel werd geschoten door Ccrnelis Schepers, zoon van Baldwins den toenmaligen beiaardspeler en orgelist der Hoofdkerk. Hij offerde het gewonnen eereteeken aan den H. Rochus, ter ver siering van het beeld, dat nog in Sint Martenskerk prijkt. Van oudsher bestond te Aalst een trits van Schuttersgilden, en hadden er voor dit slach van diergelijke en andere volks vermakelijkheden allerhande prijskam pen plaats. Zelfs onder de Fransche Republiek (den 1 Vendemiaire jaar V) werd door den stadsroeper, voorafgegaan door eenen trommelslager, in de straten aangekondigdDe Municipalitcyt, ter oorsaecke van den verjaerdag der instellinge van do Republique. op den eersten Vendemiaire 5" jaar, willende eenige recreatiën geven aen liaere Medeborgers, verwittigd eenieder dat- ter des smorgens met de ceremonie zullen te winnen zyn dry pry zen door het steken naer den ringeenen door het u tor nay 0p de vaerd, ende dry door de vogel-scheute met den handboqe. Alle liefhebbers daer naer willende mede stryden, worden aonzogt van hun ko- men laeten in te schryven, heden van ten dry ueren tot den vyf ueren naer noene, op den bureau van Logementen op het Stadliuys alhier. Elk segt het - voorts. Boek van besluiten, jaar V. F. R.). Den 1 December 1808, ter gelegenheid der verjaring van Keizer Napoleon, ge beurde de prijsdeeling aan do overwin naars eener schieting, die den 15 Augusti van gemeld jaar had plaats gegrepen De socieleyten der liefhebbers van den staelen voetboog, handtboog ende van de handtbus zullen worden aenzogt, ten eynde van hun in corpora, ende met hunne teekenen van eere te begeven naer de mairie ten neghen uuren van voormiddagh, ommo bij te wonen do distributie van de Eeremedaillen, als mede de pryzen door de overwinnaers behaelt in de verscheyde spelen. (Resolutieboek 1808). Deze prijsdeeling geschiedde met de grootste plecht, en nadien woonden al de deelnemende maatschappijen de plechtige Mis en het Te Deum bij. De St-Jorisgezellen schoten den 27 Mei 1781, in hun Hof, naar vijf prijsvogels Den le prijs was eenen grooten caffé pot met coffoird'ander silvere cande laers, mosttaertpotten, etc.de 1« prijs is geschoten door die van Cortryk, de 2* door Joseph van Neyghem, van Lie- dekerke, den 3ea en 4en door die van Oost Eecloo, den 58n door die van Assehe voorders hoeft er ook geweest Brugge, Lobbeke en veel andere. Memorie der remarcabelste geschiede nissen In het stadsmuseum bewaart men van het St. Antoniusgilde, ook genoemd de Busschieters of Golvenicrs, de ingelijste beeltenis van een scnuttershoofdman, Jan Rottiers (1833-1836', alsmede het blazoen, waarop het jaartal 1509 voor komt. p, y, n. (Nadruk verboden). 7 Maandag, voormiddag hield dit zeer belangrijk Verbond, zijne jaarlyksche vergadering onder voorzitterschap van den heer Volksvertegenwoordiger Maen haut. Woonden de vergadering bij den Z.E.H. kanunnik De Baots, aartspriester M. de Kerchove d'Ousselghem, senator, M. de Ghellinck d'Elseghem, volksverte genwoordiger, do Z. E. H. kanunnik Byl, M. Piers de Raveschoot, burgemee ster van Olsene, M. Rolier, provincie raadslid, te Denderleeuw, M. Gosyns, burgemeester, Meerbeke, de Eerw. Pater Van Acker, M. Notaris Verstraete, Ga vere, M. Eylenbosch, enz. enz. De heer voorzitter Maenhaut, opende de zitting met een welkomsgroet, en brengt hulde aan den Z. E. Heer Kanun nik De Baets, den afgevaardigden van Z. H. Mgr. Stillemans, onzen welbemin den Bisschop, onder wiens bescherming de Franschmansgilden gesticht werden, en die eene bijzondere zorg heeft voor dat werk. (Toejuichingen). Daarna geeft M. L. Duprez, verslag over de werking van het afgeloopen jaar. Daaruit blijkt dat ondanks de bestrijding door de liberale-socialistische pers, het Werk steeds vooruitgaat. Eene warme hulde wordt gebracht aan den ijverigen aalmoezenier, alsook aan den Eerw. Pater Van Acker, die wederom zulke verdienstelijke werklieden-retraiten in richtte. (langd. toej.). Het verbond telde 9504 leden in 10160 in 1911, verdeeld in 154 maatschappijen (Toej.). Die schitterende uitslag is te danken aan de geestelijken en wereldlij ke plaatselijke overheden. Het Verbond is in het afgeloopen jaar herhaalde malen tusschen gekomen in de geschillen tusschen patroons en werklie den, en steeds was de uitslag voordeelig voor de aangeslotene leden M. Duprez brengt vervolgens hulde aan den heer Lefèvre, de ijverige advo kaat en aan den Eerw. aalmoezenier. In 9 jaar tijd bekwamen de leden we gens werkongelukkon, enz., 319,260 fr. schadevergoedingen, en in 1911 alleen 44,957 fr. (Toej.). M. Duprez eindigt met namens het Verbond zijnen warmen dank te sturen aan Mgr, Stillemans en aan de weldoe ners van het Werk, aan de Katholieke Volksvertegenwoordigers en inzonder heid aan den heer Maenhaut, de zoo ver kleefde Voorzitter van het Verbond (ovatie) en aan de katholieke drukpers. (Lange toej.) M. Maenhaut, kondigt het ontslag aan van M. Seyssens, als schatbewaarder en brengt hulde aan dezes verkleefde dien sten. M. Lefevre door het komiteit voor gesteld wordt bii toejuichingen alszijnen opvolger aanvaard. Bevet rW. telde gedurende 3 jaar slechts i«.' leden in 1911 klom het aan tal tot F - s April zal de maat schappij baar vaandel inhuldigen; allen worden tot dat feest uitgenoodigd. De Z. E. H. kanunnik De Baets maakte zirh vervolgens den tolk van Z II. Mgr. Stillemans, die, zegt hij, eene bijzondere bezorgdheid heeft voor de Steenbakkers gilden, wegens het groot belang van dit verdienstelijk Werk, zoowel onder stof felijk als onder zedelijk opzicht, Hij ein digde met een opbeurend woord voor de ijveraars van het Werk, er bijvoegende dat er wellicht ook zeer verdienstelijk werk zou te verrichten zijn voor de Vlaamsche koolmijners, die naar het Walenland gaan werken. De heer Maenhaut dankte den Z. E. kanunnik De Baets, voor zijne aanmoe digende Avoorden, en beloofde dat allen zullen werken om het Verbond nog meer uit te breiden en nog ruchtbaarder te maken. Hij zegt dat de leden met, de kiezing van Juni gelegenheid zullen hebben om hunne dankbaarheid te bewijzen aan de weldoeners van het werk. (Langd. toej, Hij verzekert dat de Katholieke Volks vertegenwoordigers steeds getrouw het Werk en zijne leden zullen ondersteunen en eindigt met een hartelijke hulde aan Z. H. Mgr. Stillemans. M. Duprez brengt hulde aan den heer Cosyns. Burgemeester van Meerbeke, die druk de belangen der Vlaamsche Mijn werkers waarover den Z. E. I-I. kanun nik De Baets daareven sprak, ter harte neemt, en een gilde van 5u0 leden heeft tot stand gebracht. De inwoners der Stad die verlangen hun nen beer to doen ruimen, worden beleefd verzocht er kennis van te geven op het Bu reel der Stadswerken, ten Stadhuize van 9 tot i2 uren 's voormiddags. De landbouwers die beer wenschen te ontvangen, zyn eveneens verzocht, zich te bevragen op hoogergemeld Bureel, insge lijks van 9 tot 12 ure 's morgens. Dijnsdag is te Luik in den ouderdom van 78 jaren, godvruchtig overleden den heer EMIEL DUPONT, Advokaat aan 't Be roepshof, Minister van Staat, Ondervoor zitter van 't Senaat. De eerzame overledene behoorde tot de gematigde liberale Partij. H. R. I. V. Kerk der E£. Jezuieten, Aalst. van Zondag 17 tot Dinsdag 19 Maart ter gelegenheid der Gedurige Aakbiddikg. Zondag 17 Maart's avonds te 5 uur. Maandag 18 Maart 's avonds te 8 uur, Lof en Sermoen. Dinsdag 19 Maart Feest van den H. Jozef en Gedurige aanbidding. Te 4 1/2 ure. Uitstelling van het Allerheiligste Sacrament. De Missen volgen tot 7 uur. Te 8 ure 's avonds Sermoen, en plechtig Lof. De Sermoenen worden gepredikt door den E. P. Van den Haute. S. J., van het Klooster van Lier. Het Recht van Leeuwke Planc quaert terug komende op de waarschu wing van Z. H. Mgr. Waffelaert slingert de volgende belcedigingen naar 't hoofd onzer buitenlieden De brief van Mgr. van Brugge zal zeer veel indruk maliën op kwezels, onderkosters,grafmakers, stoelkeszetters en op de 3/10U der Xaverianen... Verders op een nog al aanzienlijk getal van dat speciaal ras van buitenmenschen die het in beschaving omtrent zoo ver gebracht hebben... als de negers van den Kassaï Kongomisschien ook nog wel op een aanzien lijk per cent van oude koeiwach- ters en klokluiders. Die zijn nu juist nog nog niet ryp om tot de democratie over te komen, vooral omdat bij velen onder hen, volgens onze meening, liet ontwikkelings- en vor mingproces van aap of dier tot mensch nog niet geheel is ontsponnen. Dus al de menschen die de groene daensisten door hunne leugens en bedrie gerijen niet hebben kunnen om den tuin leiden, i. a. w. die aan de slippen niet hangen van Leeuwke Plancquaert, Groe ne Pie, Bert Stinus, Verhaegen, Do Neve, enz. zijn te dom om te weten of ze wel van eenen aap of vaü een ander dier voort komen. Hoest, valling of verkoudheid pastillen Keating. Zie annoncen. Ten bureele van DE DENDERBODE Prachtige keus vaiu Ie beginnen van 3 franlc. In '1. goud gedrukt 4 frank. - Het huis C. Praet-De Witte is langs do overzijde dor Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° O. AALST. Collegie St Joseph der EE. PP. Jesuïten. Voordracht met licht beelden op Zondag 24 Maart aanst. om 5 1/2 ure, ten voordeele der werken onder steund door 't Collegie. Redenaar M. Van den Heuvel, Staatsminister. Onderwerp Tempels en Grafsteden van het oude Egypte. Plecht:gr Communie. De schoonste stoffen voor jongens en meisjes bij VAN DEN BERGH- JOURET. Korte Zoutstraat, Aalst. ERPE. Dinsdag nacht hebben dieven een bezoek gebracht aan den landbouwer Kamiel Do Craecker, wijk Hoonegem en hebben al zijne konynen gestolen. Men hoeft vermoedens op een inwoner van de wijk. Een onderzoek is geopend. Bij dei* hand. Do verkla ringen onzer geburen hebben voorzeker meer belang te Gent dan dio welke van het ander einde des lands voortkomen. Den 10 November 1909, zegde ons Mme W° R. Van de Walle, 32, Rietstraat, te Gent«Sinds vijf jaar voelde ik rhumatiek in de handen, de voeten en tot in de schou ders ik had zoo gezwollen enkels dat ik geen schoenen meer kon aandoen en zeer moeilijk ging. Menige nachten bracht ik slapeloos door, zoo leed ik. Ik dacht niet meer te genezen, maar de onverwachte verlichting, welke ik ondervond na de Fos ter Pillen gebruikt te hébben, verkocht in de Apotheek De Valckoneer te Aalst, boe zemde my vertrouwen in; de pijnen vermin derden, de opzwelling verdween. Naarmate ik de verpleging voortzette, voelde ik mij meer op mijn gemak, en weinigen tijd later was ik genezen.» Den 8 April 1910, voegt Me Wc Van de Walle er bij «Ik ga zonder moeite en voel de niet meer do minste pijn sinds mijne on verwachte genezing met de Foster Pillen. Het werk der nieren bestaat in don over hoop van 't water en de overblijfsels uit bet bloed te verwijderen. Indien zy er on bekwaam toe zijn, ontstaat er spoedig rhu- mathiek, jicht, fïerecijn, heupjicht, opzwel ling van 't lichaam en van de gewrichten, gezwollen oogschelen, vlekken voor de oogen, waterstoringen en soms ook inwik kelingen langs het hart. Met de goede werking dor nieren le her stellen verdelgen de Fostor Pillen do kwaal en verhoeden alle gevaarlijke gevolgen. In alle apotheken in 't algemeen Eischt, de handteekening «James Foster» 3,50 fr. de doos, 19 fr. do zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche apot/ieck van Ch. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brussel. (7) LEDE. Dinsdag morgend is.tengevol ge van ,het kalven eene koe moeten afge maakt worden tor waarde van 700 fr. in de stallingen van den landbouwer Adolf De Rybel, wijk Steentje. Revolverheld. Frans Segers, 23 jaar. wonende Charleroistraat, drager zijn de van oenen revolver, was op de wijk Hoi- plasch. In do herberg van Ivo Lammens geko men schoot hij in het buffet alles vaneen. Do herbergierster on de verbruikers namen verschrikt de vlucht. Do revolverheld die dan huiswaarts keerde bedreigde met zijn wapen de personen die hij ontmoette. De politie heeft de zaak in handen. Dooi* zijn geheimvolle kracht is Wonderbalsem Pasteur een schat tegen uit wendige ziekto. 1 Fr. AalstBonner, Do Valckeneer, en in alle Apotheken. Baptiste van Lede. Men zal zich nog herinneren dat verleden zomer het par ket van Dendermonde te Lede afstapte, by eec soort Driesken Nypers dezer eeuw, en dat de heeren van hot gerecht een ganschen namiddag hun onderzoek voortzetteden. Verbod werd hem gedaan, nog voort de geneeskunde uit te oefenen. Baptiste wilde wel gehoorzamen, maar Baptiste had reeds zulke genezingen bewerkt, zelfs vrouwen van hooggeplaatste mannen zegt men en die hem aangeraden hadden voorts te doen, dat ze alles op hen namen. Baptiste kon niet weerstaan aan de smee kingen en deed voort. Dagelijks komen rytuigen en automohiels voor de deur van Baptiste stilstaan. Zelfs is er eeno afvaardiging, by het gemeente bestuur gaan aankloppen om eene goede kasseibaan of boulevard van macadam, aan te leggen naar Baptiste's woning, gelegen op Sterrewald, nabij een bosch. Het gerecht heeft opnieuw een onderzoek ingespannen. Het is byna geëindigd en bin nen kort zal de zaak voor de rechtbank op geroepen worden. De personen door Baptiste genezen, zul len als getuigen verschijnen. Het zal 't zien waard zijn al deze onge lukkige voor de rechtbank te zien opkomen. De veristopilieid en al hare gevolgen, draainissen, schele hoofdpijn, schemering, slechte spijsvertering, lenden pijnen enz., zijn altijd snel genezen door de slijmverdrijvende Pil Walthery. 1 fr. de doos. NIEU WERKERKEN - Zondag nacht gebeurde er aldaar een vreeselijk ougeluk. De genaamdo B. Vaes. wonende op het ge hucht Edixvelde, was door het gemeente bestuur aangesteld om de lampen in hot dorp aan te steken. Dien avond was hij met eeno brandende lamp in den arm naar huis gekomen en moet met de lamp gevallen zyn, en, daar hy alleen wront, er blijven opliggen. Toen voorbijg.u^ers hem \o;iden was gansch de borst en «-en arm verkooid en had de ongelukkige opgehouden te le ven. De burgemeester heeft aanstonds het parket van Dendermonde verwittigd. EEN MIDDEL. - eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hébben is ze te vceden met het best de moedermelk vervan gend. 1 KOSTELOOZE Temndiog eener doos als staal, miti vraag gerlcbt tot I.Fernind nimy, is.ruedu OrandHospice BRUSSEL. O VLIERZELE. Gustaaf Colpaert, 50 jaar oud, bijgenaamd Tuischer, wijk Stry- meersch, w .is Maandag namiddag na eenen huisclijken twist naar Oordegem gegaan om eenen revolver te koopen en om zich to zelf moorden. Do gendarmerie verwittigd nam hem den revolver af en maakte tegen Colpaert pro ces-verbaal op voor het dragen van verbo den wapens. ERONDEGEM. In de herberg van August Lemaire, op den Grooton steenweg, ontstond er twist tusschen C. Rasschaert, 26 jaar, schrynworker en Camiel Coppens, 23 jaar, landwerkman te Erondegem. Coppens werd buitengestoken; eene hal ve uur nadien, ging Rasschaert naar huis en werd laffelijk aangevallen door Coppens, doze bracht Rasschaert verscheidene slagen toe op het hoofd, met een kneukelijzer dat hy badend in zijn bloed ten gronde viel. Op het geroep kwamen geburen toege sneld Coppens nam de vlucht. Daar de toe stand van Rasschaert gevaarlijk scheen, werd Dr De Smet van Lede geroepen welke hem eerst verzorgde waarna hy naar huis werd overgebracht. De gendarmerie van Aalst heeft een onderzoek geopend. OORDEGEM. Onbekende dieven zyn Dinsdag nacht binnen gedrongen in het klooster der Zusters, op den Driesch, en hebben alles ontvreemd wat eenige waarde had, zooals de reigulateur, 12 tinnen telloo- ren, servetten, handdoeken en alle soort van schoolgerief der kinderen enz. Het geld der eerw. Zusher-Overste hebben de dieven niet gevonden. De bevelb.ebber der gendarmerie en de brigardier Buyso hebben een naarstig on derzoek ingesteld. Het parket is Woensdag ter plaats geiweest. De 77 -jarige Jules Brehon, te Luin- gne, gewez en landbouwer, die alleen op dn wijk Nlalsence, een huisje bewoont, wordt diknvijls door M. Aimjible Lobidel, 50 jaar, geiwezen onderwijzer, gezelschap gehouden, die dan bij hem den nacht over brengt. Maanda;g avond rond 11 ure werd Jules Brehon door een verdacht gerucht gewekt. Hy sgrong op, doch twee kerels met zwartgemaakte aangezichten stonden reeds aan zyn bud. Een der bandieten nam Bre hon bij die keel, doch deze had nog de kracht te roepen Hulp Lobidel, hulp 10 Lobidel sprong op, opende het venster en ging (bij eenou gebuur .hulp halen.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2