In Holland en hier. EEN EM ANDEli. Aan de Maatschappijen Aalst. Kieskronijk. Kiezing van 14 ^pril 1912, Voordracht. Katholieke Jonge Wacht, Aelst Correspondentie. Allerhande nieuws. Ten bureele van L)E DEN DERBODE le Communiebeeldekens De tweede Kamer in Holland bespreekt een wetsontwerp strekkende tot verhoo ging der hulpgelden van Staatswege om vrije scholen te bouwen. Vrije scholen foei dan, daar moeten liberalen en socialisten tegen zijn ver plichtend Staatsonderwijs willen zij, dat is een zoogezegd onzijdig onderwijs maar feitelijk vijandig aan allen Godsdienst. Juist gelijk hier in Belgiëde overgroote of bijna de heele schooljeugd zijn gedoop- ten en toch huilt de rood-blauwe cartel dat de Staat die jonge christenen moet geleiden als heidenen buiten allen gods dienst. De heer Heemskerk, Hollands eerste minister, behoorende tot de protestant- sche Kerk, zegde onlangs in de eerste Kamer (Senaat)«Met genoegen begroet ik den dag waarop de laatste officieele school zal verdwijnen. Daar de Staat geene leering heeftkan hij ook de zending niet hebben om onderwijs te geven. Zijne zending bepaalt zich tot het ondersteunen van de scholen die de huisvaders in volle vrijheid kozen voor hunne kinderen Van scholen zonder God willen ook de de katholieke huisvaders in België niet. Dat zullen zij in de aanstaande Kamerver kiezingen onbevreesd en luide verklaren. Niet voor geuzenkinderen alleen mag de Staat nog langer zijn onderwijs inrich ten, ook onze katholieke jeugd wil haar aandeel. Schoolvrtrnd Worden de liberale revolutionai ren Maandag avond zegde de heer Hymans, de leider der liberalen, te Ant werpen. Het behoud van een confessionneel gouvernement, zou de driften tot wan- hoop drijven en zoo een tijdperk van burgerlijke twisten openen, noodlot- tig voor do ontwikkeling en den voor- spoed van het land. Dat wil zeggen of ze verstaan geen Vlaamsch als de katholieken niet afgekozen worden dan zullen de kar te- lis ten woelingen en onlusten verwekken, wie weet revolutie. Indien de geuzen zoo zeker waren van te winnen ze zouden zulke bedreigingen niet uithalen, die bewijzen hunne zwak heid. Niet lejjen den godsdienst, - Hoboken-bij-Antwerpen telt 18,000 zielen de Gemeenteraad is samengesteld uit zes katholieken en zeven liberalen. In zijne zitting Zaterdag laatst gehou- don, heeft de liberale meerderheid ge stemd dat in de scholen, voor en na de klas niet /.„kV--beden worden; voor- aïgr*>im'i)3 WjAiï- verlof gegeven op 1 Mei. De liberalen zijn niet tegen den Gods dienst, niet waar, en zij hellen niet over naar de socialisten. -k Tien Stelregels. -- 1. Stel niet uit tot morgen wat gij heden doen kunt. 2. Val anderen niet lastig met het geen gij zelf doen kunt. 3. Besteed geen geld eer het gewon nen is. 4. Koop geene onnuttige dingen onder voorwendsel dat ze goedkoop zijn. 5. Onze hoogmoed kost ons meer dan honger, dorst en koude. 6. Eet en drinkt eerder te weinig dan teveel. 7. Hetgeen wij gaarne doen, valt ons niet zeer moeilijk. 8. Beschouw in alle dingen den goe den kant. 9. Bekommer u niet op voorhand om de moeielijkheden die u misschien te wachten staan. 10. Zijt gij gram, tel tot tien alvo rens te spreken, zijt gij zeer gram, tel tot honderd. Deliberate partij zegde de Flandre libérale is samengesteld uit verschillende en ongelijkaardige bestand- deelen, die onder elkander verbonden zijn door hunnen haat tegen de Kerk. Moesten wij, zegde liet zelfde blad, moesten wij slechts een oogenblik met de Kerk in vrede leven,wij zouden onde reen vechten en malkander verscheuren. Kiezers onthoudt ditAls de liberalen u komen zeggen dat ze niet tegen uwen Godsdienst zijn wrijft hen dat onder den neus Het vervoer van het Trekpaard. De Bestuurraad der Maatschappij Het Belgisch Trekpaard heeft, zooals we reeds melden, aan den heer Tibbaut, Voorzitter van den Hoogeren Landbouw raad, het verzoek gericht om aan den heer Minister van landbouw te vragen kosteloos vervoer toe te staan op de Belgische spoorwegen voor zware trek paarden welke naar de prijskampen wor den gezonden. Met den bestaanden tarief, zijn de on kosten te hoog voor do landbouwers van afgelegene streken uit Vlaanderen, enz., om aan dien wedstrijd deel te nemen. De Regeering heeft beslist voortaan do toelaag op 50.000 fr. te brengen. •k De eerste trust in België. Wij doen de Amerikanen na wij krijgen ook Trusts. De eerste is gevormd hij telt elf stekskonsf abrikanten Eeuwelingen in West-Vlaanderen. De provincie West-Vlaanderen telt thans vier honderdjarigen Te Reninghe, nabij Ieperen zal Me vrouw Aurelie Van de Wachter, weduwe Garli, weldra 106® jaar bereiken Te Kortrijk is Mevrouw Virginie Des- camps, weduwe Frederik Rigole, den 12 Maart laatst in haar 103® jaar getreden Te Tiegem, nabij Anseghem, zal de houthakker Jan Coucke weldra zijn 102® verjaring vieren Te Thourout, nabij Brugge, zal Mevr. Anna De Paepe, weduwe van den heer Jan Van de Gasteelo, op 26 dezer maand 101 jaar oud zijn. Door cinema's overrompeld. Volgens het schijnt gaan de Duitsche overheidspersonen maatregelen nemen om de schouwburgen te verzekeren tegen de overrompeling door cinema's. De eerste maatregel die genomen gaat worden tegen de cinematografische ondernemingen zal bestaan in de cinema's te vergelijken aan de lyrischeschouw- burgen of cirken, die moeten de toela ting vragen aan de openbare macht om te mogen spelen. Zoo zou het de overheidspersonen toe gelaten zijn het getal cinema's te beper ken. Do Duitsche Dramatische Verëeniging hooft do noodige bewijzen bijeengebracht ,u;i aan te toonen dat de cinema's uit de grond oprijzen als paddestoelen, dit omdat de inrichters niet moeten de toela ting vragen. 1-Iet tweede middel werd gevonden door Saksische regeering dit zou bestaan in het doen verbieden der slechte soms zedelooze films. Er zou maar een enkele censuur voor cinematograafs bestaan in het gansche rijk. Tot nu toe werd de censuur der films uitgeoefend, dikwijls zeer slecht door de plaatselijke policie. De regeeringen van 't meeste deel der landen van het rijk zijn genegen met de toepassing van beide maatregelen. Kostelijke bekentenis. Een veelbeteekend feit deed zich deze laatste dagen voor in de Fransche Kamer. Men heeft een ontwerp van wet neerge legd, aan den priester den toegang ver biedende tot de gevangenen. Dat verwon dert ons niet, natuurlijk; doch weet ge welke reden M. Chan temps, een socialist opgaf om dit te doen stemmenze is kos telijk om onthoudenDe almoezenier in de gevangenissen dienen voor niets meer, omdat er toch niets anders meer inzit dan vrijdenkers. Zoo bekennen zij zelve dat het ongeloof de vrijdenkerij de bijzonderste leveraar ster is der gevangenissen. Zoover komt spreekt door de burgerlijke overheid. - Hun pla'ti. Het is altijd goed nu en dan eens te herinneren wat er zou gebeuren moest die geuzerij wederom in België door de lauwheid van zekere kie zers meester geraken. Den 15 Maart 1904 reeds heeft de liberale «Etoile Beige» het ons gezegd1° alle subsidie zou aan de lagere scholen ontroofd worden. 2° De officieele postjes zouden uitsluitelyk ver leend worden aan de oud leerlingen der ongodsdienstige scholen. 3® De katholio ken zouden alle recht verliezen op hunne scholen De hatelijke Gombes zelf heeft in Frank rijk niet erger den dwingeland gespeeld. Het Symbolum des mans. 1. Be min slechts uwe vrouw alleen En heb met andere geen gemeen. 2. Wil altoos haar ter zijde staan Haar troosten op haar levensbaan. 3. Wil nooit haar jaloezie vertoonen En zelfs haar fout nog verschoonen. 4. Toon nooit aan haar een zuren mond Ofschoon ze soms uniet verstond. 5. Spreek niet te veel toch immer zacht Dit met uw dienaars ook betracht. 0. Wil haar zoo 't kan voldoening geven Doch houd t debroelc voor heel uw leven 7. Deftig in taal, met wijs belei' Laat alle lastertaal op zij'. 8. Geloof kwatong, noch leugen niet; Want zeker baart u dit verdriet. 9.' Wees spaarzaam, doch met geld gereed Duld nieuwen hoed en beste kleed. 10. Wees nimmer slaaf van spel of drank Want daardoor gaan de zaken mank. 11. Geen moeite gespaard, geen plicht verzuimd Dan is men vroolijk, opgeruimd. 12. Met moed overwint elk tegenspoed De vrouw u dan met liefde groet. De ouderdomspensioenen.—Gitoyen Yandervelde heeft in de Kamer een voor stel neergelegd, om eene jaarlijksche toelage van 65 fr. te doen verleenen aan alle Belgen, in het land verblijvend, die den ouderdom van 65 jaar bereikt heb ben en in nood verkeeren. Men weet dat de regeering dat pensioen van 65 frank reeds betaalt aan de behoeftige ouder lingen vóór 1845 geboren. Gitoyen Yan dervelde wil dat nu algemeen maken, doch hij duidt niet aan waar het geld daarvoor moet gehaald worden. Zonder twijfel heeft hij enkel eene les willen geven aan de roode gazetschrijvers en propagandamakers, die altijd den spot drijven met dat pensioentje van 05 fr. dat zij eene armzalige almoes hee- ten. Gitoyen Vandervelde schijnt er anders over te denken, anders zou hij voorzeker zulk voorstel niet doen. Zuiver Algemeen Stemrecht. Nu loopen de liberalen hoog op met het Zuiver Algemeen Stemrecht Maar wacht een beetje Toen do liberalen meester waren en dus het stemrecht aan de werklieden konden geven, toen weigerden zij, want, zegde de liberale hoofdminister Frère- Orban, de iccrlcman zou zijne stem ver- Tcoopen voor 'nen druppel genever. Deze beleediging werd uitgesproken door een liberalen hoofdminister Dat geeft een bijzondere dunk van de symphatie welke de liberalen aan de werklieden toedragen. "V Kostbare raadgeving. Een grijsaard gaf op zijn sterfbed den vol genden raad aan zijne kinderen Weet kinderen: 1 dat de arbeid van den Zondag nooit iemand zal verrijken2 dat er nooit zegen is bij onrechtveerdig goed; 3 dat het avond en morgend gebed nooit het dagwerk vertraagt; 4 dat de aalmoes nooit iemand verarmt; 5 dat een zoon of een dochter die aan 't ouderlijk gezag weerspannig is, vroeg of laat zal onge lukkig zijn 1 Dit leert de ondervinding. Bij de eerste stapkens van ons kind. Ons kindje wandelt blij te moe Van moederken naar vader toe. Het steekt zijn armkens naar omhoog, En guitig tintelt beider oog, Het waggelt wel, maar houdt zich recht, En moeder juicht: "Het loopt niet slecht! Ook vader is zoo in zijn schik Hij volgt zijn kind met vreugdeblik Nu het zijn eerste stapkens doet. Maar diepe toch in zijn gemoed Denkt hij, onwillens aan den tijd Dat 't kind als man door 't leven schrijdt En wenscht dat het zich immer recht, Als nu, mag houden spijts het slecht. Zwijsen. De liberale dagbladen maken melding van de plechtige begra ving te Luik, van den heer Dupont, onder voorzitter van den Senaat. Zij vermelden al de voorname personen die er aanwezig waren, en de lijkredenen die er uitgesproken werden. Zij verzwijgen echter zeer zorgvuldig dat de heer Dupont kerkelijk is begraven geworden. Hunne lezers mogen niet weten welk groot voorbeeldde heer Dupont gegeven heeft op zijn uiterste, met als kristen te willen sterven. •k I>e Kom triune. Maandag 18 Maart, was het do 41= verjaardag dat de kommunerevolutie te Parijs losbrak. Vooruit verschijnt ter dier gelegenheid met oen artikel, getiteldLeve de Kom- rnune vernieling,, diefstal, door den kop schie ten en allerlei gruwelen in het groot. Vooruit begroet de «kommune- als het eerste schemerlicht van den Toekomst staat die opdaagt. Wat denken de liberale burgers ervan? Zijn zij er ook voor dat de Toekomst staat ingericht worde bij middel van eene kommune de wereld door Aelst, en aan te duiden, voor welke nijverheid zij verlangen, zich voor te dragen. Al de Katholieke patroons der Kantons Aelst, Ninove, Herzele en Sottegem, zijn dringend ver zocht, aan den poll van Zondag 24 Maart, a.s. deel te nemen. Wij herinneren, dat de VROUWEN, hoofden van nijverheden ook kiezers en kiesbaar zijn, en tot den poll uitgenoo- digd worden. N. B. Er zullen geene andere uitnoodigingen, buiten deze bekendmaking bij middel van dag bladen, gedaan worden. Hel Bureel der Katholielce Vereeniging van het Arrondissement Aelst. TOONEELCONGRES. Het wordt voor do katholieke en onpartijdige tooneolkringen hoog tijd te beslissen door hoeveel afgevaardigden zij willen vertegenwoordigd zijn op het Tooneel- congres, 2'11 Paaschdag, a. s. te Brussel ook hun leden aan dit congres te herin neren, zoodat deze mekaar kunnen ver staan voor de gezamenlijke reis. De 2d® Paaschdag is een dag dat ieder een weg kan, naar Brussel is 't een gemakkelijke reis, ook de voorwaarden van het lidmaatschap zijn zoo laag moge lijk gesteld. In iedere tooneelvereeniging zou zich een persoon moeten belasten met de propaganda naam en adres der toetre ders opschrijven, 1 fr. voor de congres- kaarten ontvangen en die lijst met het ingezamelde bedrag (per postmandaat) zenden aan M Schiïlebeeckx, Gentschen steenweg, 326, Brussel, die zorgen zal dat aan de opgegeven adressen de bestel de kaarten dadelijk geworden. Aan meer dan 300 verschillende krin gen werden reeds congreskaarten gezon den. Wie nog niet in regel is, mag niet meer uitstellen. De schikkingen voor het congres staan op de ledenkaart. Ilet Ist® Katholiek Nederlandsch Tooneelcongres moet een triomf zijn Rood-Blauw Cartel. De Volksgazet het orgaan der liberale firma Vijf ezels C°» deelt meê. dat onze liberalen het voorstel der socialisten tot het sluiten van Cartel hebben verworpen daar de gestel de voorwaarden te veel eischend zijn. Groene Daensisterij. Naar men ons verzekert,heeft do Poll van Zondag 11. den volgenden uitslag gegeven 1 Groene Pie2 Albert Vanden Bruelle 3 Stinus Ghysselinckx enz.in alle geval Dumon van Erpe komt aan 't staartje. De mastklimmers zijn dus door onze Pie in de doeken gedaan; 't was dan toch te verwachten, 't orderwoord was gege ven en 't hemd gaat nader dan den rok. VOOR DEN WERKRECHTERSRAAD. (AFDEELING PATROONS). Op 14 April 1912, heeft er eene kiezing plaats voor het samenstellen van den werkrechtersraad van Aelst, afdeeling der patroons of werkgevers. Er zijn te verleenen 16 werkelijke kandidaturen, en 8 bijgevoegde, zijnde 2 werkelijke en 1 bijgevoegde, voor de 8 volgende nijverheden. 1° Weverij. 2° Spinnerij. 3° Kleer- nijverheid. 4° Bijhoorige vakken der kleernij verheid. 5° Bouwnijverheid. 6° Houtnijverheid. 7° Patroons van Bedienden. 8° Allerhande andere Nijverheden. De Werkrechtersraad is ingericht voor de cantons Aelst, Ninove, Herzele en Sottegem. Er zal aan de kiezers patroons, eene lijst voorgesteld worden van de Katho lieke Patroons. De Katholieke patroons, die vorlangen als kandidaat op te treden en zich te onderwerpen aan den poll, die zal gehou den worden op Zondag 24 Maart 1912, om 3 ure namiddag in den Katholieken Kring, Grooie Markt 24 te Aelst zijn verzocht daarvan kennis te geven, ten laatste voor Don derdag 21 Maart a.s. ten bureele der Katholieke Werken, Groote Markt 24 te van Staatsminister Van den Heuvel, in het St-Jozefs-College te Aalst. Zondag 24 Maart, zal een der voor naamste mannen van België de hoogge leerde en schitterende redenaar Staatsmi nister Van den Heuvel eene belangrijke VOORDRACHT geven, met lichtbeelden, in de groote feestzaal van het College der E.E. P. P. Jezuieten, ten voordeele hun ner Missiën en goede Werken. Eene br.nëngewuiio Kans ucm ...<m in Aalst te kunnen hooren. Mijnheer Van den Heuvel heeft eene reis ondernomen in Noord-Afrika. Hij zal spreken in het fransch, over Temples et tombeaux de l'ancienne Egypte. Kaarten aan 4, 3 en 2 fr. zijn te ver krijgen in het St Jozefs-College. Deuren open te 5 ure. De Voordracht begint om 51/2 ure. Algemeene Vergadering, op Maandag 26 Maart 1912, om 8 1/2 ure 's avonds, ten lokale Zwitsersch Bierhuis bij M. Frans Bomon, Kerkstraat. DAGORDE Kiezing van negen Bestuurleden. Hot Bestuur. BEDEVAARTEN NAAR LOURDES, naar het H. Hart van Montmartre en O. L. Vrouw van Zegepraal te Parijs, ingericht door «L'Alliancb Gatholiqub». Eerste vertrek van 6 tot 14 Mei 1912. Tweede vertrek van 1 tot 9 Augustus 1912. Voor verdere inlichtingen zich te wen den tot den E. H. Buelens, Pastoor, Jennevalstraat en M. Francois, Noord laan 45, beide te Brussel. TE AALST, ten bureele van De Den- derbode 31, Korte Zoutstraat. Bedevaart naar Lourdes van 13 tot 21 Mei. E.P. Hubertus der Carmelieten orde van Brussel zal de sermoenen prediken. Voor alle inlichtingen zich to wenden tot den Eerw. Heer Parot, bestuurder, La Louviére. Ontv. van M. L. V. D. M. te Brussel, fr. 0,00 over 1912. Hoest, valling of verkpudheid pastillen Keating. Zie anhoncen. Prachtige keus van te beginnen van 3 frank. In '1 goud gedrukl4trauk. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde dor Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° O. AALST. Verdwenen. Sedert Vrij dag is Ludovika Van Nieuwenborgh, dochter van Constant, oud 14 jaar, uit do ouderlijke woning verdwenen met haar weekloon. Alle opzoekingen tot hiertoe gedaan bloven vruchteloos. LEDE. Gevecht tusschen school Tcnapen. Vrijdagnamiddag kwamen E, De Jonghe en R. Coppens, beiden 12 jaa; oud, van de school. Onderweg kregen zi twist en werden weldra handgemeen. 1) Jonghe die liet onderspit moest drivet trok zyn mes (patatersoheller) en bracht e zijnen tegenstrever ecnen ergen steek mei toe in de rechter hil. Coppens die geweldij uit de wonde, die nochtans geen gevaa oplevert, bloedde, werd door een genees heer verzorgd. Eene klacht werd ingedienc Pl^clit'gc Communie. - De schoonste stoffen voor jongen en meisjes bij VAN DEN BERGR JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst. LEDE. Rijtuigongeval. Zaterds morgend, rond 7 1/2 ure kwam de 14jarig zoon van Louis Huylebroeck, kamionneu met kamion en paard langs de wijk He plascli geredi-n. Het dier verschrikte vi eenen trein en ging op hol. Do wagen rolde in eenen afgronddaa mede trok het paard zich los en liep in dol vaart naar huis. De vader verschrikt, ging zien en voi zijnen zoon bij den kamion zitten. Do knai kloeg over inwendige pijzen en had ecni, lichte kneuzingen. LEDE. Liefdeverdriel. Vrijd namiddag vernam Amedée Olinckspoor, i jaar, mijnwerker, die van Montigny-si Sambre kwam, dat zijne minnares, wonen wijk Heiplasch, met een anderen jongeli: kennis had aangeknoopt. Eene woordi wisseling ontstond tusschen beiden. Clint spoor vertrok Rond 7 1/2 ure 's avonds kwam Clint spoor terug zijne minnares, Georgina Sn kens, 18 jaar, naaister, opzoeken en vo haar in eene herborg ter wijk Heyplasi in gezelschap van zijnen mededinger. 1 vroeg haar de betrekkingen tc liernemi doch Goorgino weigerde. Ten slotte vroeg hij haar om een oogt blik met hem p den koor (e komen d hij er zeer opgewonden uitzag, deed teeken van toesiomming. Teen Clinckapt buiten was, grendelde men do deur act hem en het moisjo verliet spoedig de li berg. Eenigo oogenblikken later hot een revolverschot knallenClinckspj had zich een kogel in do rechter slaap, jaagd en lag badend in zijn bloed gronde. Op zijn verzoek wérd hij naarzi woning to Wanzele overgebracht. De geneesheer De Smet geroepen be tigdo dat do kogel in den rechterslaap i gedrongen, en langs do rechteroog 1 Uitgekomen dat zintuig is verloren. Clinckspoor zegt'gehandeld te hebber: liofdeverdriet. Zijn toestand is hopeloos, Abonnenten Gedenkt u dat e enkele doos der Borstpastillen Waltlii altijd voldoende is om den verouderste: den pijnelijksten hoest to genezen. 1 de doos. J SMETLEDE. In de Schei j straat woont do landbouwer De Zaterdag namiddag, rond 51/2 Bruycker bezig met beir te voeren hof en liet den put open. Zyne vrouw ging in eenen stal do eit garen haar zoontje liep haar achterna, in don beirput en verdronk. Toen De Bruycker op het hof kwan nog eene kuip wilde vullen, zag hij zoontje verdronken in den put liggen. Spoedig haalde hij heter uit, maar was te laat. Een hijgeroepen geneest kon niets dan den dood vaststellen. De droefheid der ouders is onbeschrj lijk. Zaterdag avond, rond 6 ure, kei de 15jarige Marie Luyckx, bloemwerks op het Hoeksken te Schoonaarde, vat Dorpplaats terug, alwaar zij haar had ingedragen. Nabij hare woning vie en werd het linkerbeen gebroken. Daar er geene hulp opdaagde, sleept' zich zelf tot aan hare woning, waar del Scliollaert, van Dendermonde, die toevi daar voorbyreed, haar de noodige zot toediende. PLECHTIGE COMMUNIE Allerschoonste keus van Kerkb ken, Paternosters en Commut beeldekens ten bureele van Denderbode. Zaterdag nacht zijn dieven op hof van het klooster van Wachtebeke drongen Zy hebben in de eetzaal een venster gesneden van daar zyn do kerels in zaal der pensionnairen gedrongen, waai de kleederen der meisjes, zooals palet hoeden en ander kleergoed gestolen 1ï ben. Vorscheidone zilveren kruisjes en al wat waarde had, werd medegenomen. Do dieven moeten geene onbeken zyn, want do hond die op het hof l heeft niet gebast. Zaterdag morgend reed Philil Reynier, kolenliandelaer, wonende Brug; straat, te Kortryk. bij zijne kalanten op wijk Watermolen. Toen hy 's namiddags, om 3 ure, tei in de Bruggestraat kwam, sprong hy zijn ry'tuig, viel en werd de borst door 1 der wielen zijner kar verpletterd. De ongelukkige bleef op don slag do Reyuior was slechts 32 jaar oud en vat van een kind. Twee weken geleden werden to Br sel twee oud-veroordeelden aangehoudf op het oogenblik dat zy poogden aan een bewoner der Slachthuislaan, drie Franse titels, van 500 fr. elk, to vorkoopen. 1 is thans gebleken dat die titels voortb men van diefstal, gepleegd te Tourcoit door eenen Belg, zekere T., die in 1904' trokken was in den diefstal van 230,000 ten nadeele van M. Dessain, te Mechelt T. werd nu Zaterdag by liet verlaten zjjt woning, Groenstraat, aangehouden en c vierde medeplichtige oen uur later. scheld f v )e B' 1

De Denderbode | 1912 | | pagina 2