Nestlé's Kindermeel Niets voor de landbouw, Kiezing van 14 i|pril 1912, De Volksgazet, 't orgaan der libe rale firma Vijf Ezels C°beweert dat M. Woeste nooit eenige wet of maatregel heeft voorgesteld, nooit iets deed ten voordeele der landbouwers. Dat strijdt tegen de wel bekende waar heid, om niet vlakaf te zeggen: 't is logen taal. De waarheid.de onbetwistbare waarheid is dat onze gevierde Volksver tegenwoordiger, M. Woeste, al de wetten, al de maatregelen heeft onder steund en gestemd welke door onze Katholieke Ministers werden tot stand gebracht ten voordeele van de landbouw nijverheid ter bestrijding van de crisis die haar ten onderbracht. Wij dagen de schrijvelaars van - De Volksgazetuit ons te logenstraffen. Maar wat hebben de liberalen en socialisten voor de landbouwers gedaan Niets Ja niets de liberale Minister Rolin verklaarde immers - Het lands bestuur kan niets doen ten voordeele van den landbouwde landbouw moet maar zijn eigen redden, De liberalen en'socialisten hebben voor de landbouwers niet anders over dan spot, beschimping en laster. Gedurig nog slingeren zij naar 't hoofd onzer deftige landbouwers, met geheele wagenvrachten, dat ze domhoofden, pijpenkoppen, halfhouten, ploegen die in God gelooven, barbaren enz. enz. zijn. Eeno gansche kolom van De Denderbode ware nog te klein om ze allen op te noemen. En onze liberale Volksvertegenwoordi ger, M. Rens, keurt dien spot, die beschimpingen, dien laster goed immers nooit teekende hij er protest tegen aan. Dooh alh'oewel M.Rens altijd tegen alle de Wetten en maatregelen ten voordeele van de landbouwnij verheid stemde lijk allo liberalen, heeft hij toch eens eenige ge negenheid voor de landbouwers willen toonen. Na den hagelslag die onder ander ook de landbouwers van ons Arrondissement bijzonderlijk teisterde, stelde hij, ter Volkskamer, voor een krediet te stem men van een half millioen om de slacht offers min of meer schadeloos te stellen. Het voorstel werd, gelijk altijd, tot onderzoek naar de Sectiën verzonden en toen de zaak voor de Middensectie kwam om nader onderzocht te worden, wie was er afwezig M. Rens... Onze liberale heer Rens gaf zich dus nog de moeite niet van zyn eigen voor stel ten voordeele der landbouwers te gaan verdedigen... Natuurlijk werd zijn voorstel, naar de kartons verwezen en 't ligt er begraven, voor eeuwig en drij dagen Met zoo nen volksvertegen woordiger en vijf cents DITJES en DATJES. 187H-1890. Onze ge achte lezers zuilen zich herinneren dat wij Zondag 11. den lof hebben meegedeeld dien Groene Pie, in 1890, van onzen achtbaren heer Woeste, schreef en door dezen laatsten ter Volkskamer werd voorgelezen Groene Pie loochent niet dat hij dien lof schreef maar beweert dat het niet in 1890 was maar wel in 1878. Die bewering van den groenen held bewijst eens te meer dat hij maar altijd aan zeevert, klinkt het niet zoo botst het. En inderdaad, hij schreefDie ge- leerde en schrandere Staatsminister tol ongeluk van 't Vaderland door den Koning uit 't Ministerie verwijderd n Nu, in 1878, leefden wij onder een liberaal Ministerie en kon M. Woeste geen Minister zijn. M. Woeste was Minister in 1884 en werd alsdan door den Koning uit 't Minister!© verwijderd. Hoe kon dus de groene zeeveraar in 1878 schrijven, dat onze Woeste uit Ministerie werd verdreven, iets wat maar in 1884 of 6 jaar later gebeurde Ziedaar een bewijs te meer dat Groene Pie maar altijd aan zeevert. Is het geen schande voor de bevolkin gen van 't Arrondissement van Aalst, van door zul ken armzaligen groenen zeeveraar ter Volkskamer vertegenwoor digd te zijn Een frank daags pensioen. De liberalen beloven een frank daags pensioen. Onbetwistbaar is dat eom- onhoud bare belofte, eene belofte in den wind. De liberalen twijfelen er zelfs niet aan en de groene daensisten ook niet. Een frank daags pensioen in den ouden dag ware iets zeer schoon en zou bij velen goed gevallen zijn. Maar van waar zou het noodigc geld dan komen t Nu,het wordt niet gezegd en om reden. Laat ons eens rekenen hoeveel geld er wel zou noodig zijn. Reeds zijn er 280.000 ouderlingen die een penstoen van 65 fr. genieton. Natuur lijk zouden zij de eersten zijn die het pensioen van een frank daags zouden moeten hebben, en, bijgevolg, zou dat dus zijn 230 duizend maal 365 fr of 83 millioen, negen honderd vijftig duizend frank (83.,950,000). Dus met eenige ge blesseerden 84 millioen Maar er zijn nog andere menschen die min of meer in nood verkeeren, en dan nog personen die b.et wel zoo noodig niet hebben, maar die ook wel een pensioen zullen verlangen. Men heeft uitgerekend dat er zoo nog 170 duizend zijn, zoodat er te samen 400 duizend ipenschen zouden zijn aan wie het pensioen van een frank daags zou moeten gegund worden. Eene som van 146,000,000 fr., te zeggen honderd nes en veertig millioen sou dus jaarlijks noodig zijn. Maar, kiezers, zegt die kolossale som u niet dat de blauwen, rooden en groenen die een frank daags pensioen beloven, het nooit zullen kunnen tot stand bren gen en dus valsche belovers zijn 1 De vleier is de gevaarlijkste der tamme, de kwaadspreker de gevaarlijkste der wilde dieren. AALST. Blauw-rood Cartel. De liberalen hebben het voorstel van Cartel der socialisten als te veel eischend verworpen. Naar alle waarschijnlijkheid zullen er dus alhier vijf kandidatenlijsten optreden Ken vuile kerel. Somerfeld, gelast met een cursus in de Brusselsche vrijmetselaars hooge school, is veroordeeld, voor smerigo daden tegen de natuur, door het Tribu naal van Brussel, waar drie liberale rechters zetelden, tot 3 maanden gevang, en 5 jaar berooving zijner burgerlijke rechten. Geen eene liberale gazet spreekt er van. Die belasteren liever onschuldige broeders, zooals dien van Heimet, tegen- over wien ook verschillige logiegazetjes zich nog te verantwoorden hebben voor het gerecht. Fransche Belgische Princes. De. gelukkige gebeurtenis heeft zich Woensdag ten 3 ure voorgedaan. Princes Napoleon, geboren princes Clementine van België, heeft aan een dochter het leven geschonken. Moeder en kind maken het uitmuntend. De geboorte eener dochter zal eene teleurstelling zijn voor do Fransche Bona- partisten, die de geboorte van een nieu wen kroonpretendent met jubel zouden begroet hebben. De ouders van de jonge prinses zijn de vader, prins Napoleon, 50 en de moeder, prinses Clementine, 40 jaar oud. De jonge prinses zal de namen krijgen Marie-Glotilde, zooals bare grootmoeder langs vaders zijde. Reeds van Woensdag avond regende het telegrammen van gelukwensching in het hotel der Louisalaan. Met de moeder is alles op de geluk kigste wijze vergaan; Hare keizerlijkeen koninklijke Hoogheid stelt het opperbest. AardH|)|>el8. -- In Thurin- gen en in een deel van Saksen, maakt men kaas van aardappelen, die daarom algemeen gezocht is, dat zij jaren goed blijft, als men haar bewaart in gesloten droge vaten. Om haar te bereiden neemt men groot© witte aardappelen van goede kwaliteit, kookt die in een ketel en laat ze koud worden dan stampt en wrijft men ze in een mortier tot een soort deeg, zonder klonten. Vijf kilo van dit deeg kneedt men dan met één kilo zure melk en laat het mengsel van de lucht afgesloten, een dag of vijf staan. Dan kneedt men de massa opnieuw en doet de kaasjes in kleine mandjes om ze in de schaduw te laten drogen. Als ze droog zijn plaatst men ze in lagen in groote potten of vaten waarin zo minstens veertien dagen blijven liggen. Zij zijn des te beter, naarmate ze ouder zijn. Afduimen, ja afduimen? Lastenbetalers afduimen Ja, afduimen zult ge als de liberalen en socialisten aan 't bestuur des lands komen. Die mannen zullen wel eenige duizen den franks besparen met alle toelagen aan de vrije Katholieke scholen te ont trekken maar 't zal een ander paar mou wen zijn, ja, millioenen nieuwe belastin gen zullen moeten geslagen worden. Bemerkt het wel indien de vrije Kat holieke scholen verdwijnen dan zullen meer dan de helft der kinderen elders ter school moeten gaan en dan zullen er millioenen en millioenen moeten afge- duimd worden voor het bouwen, inrich ten en onderhouden van de noodige nieuwe scholen. Ja, afduimen dus en veel afduimen In het verslag- der kamerzitting van 8 Maart 11. leest men op bladz. 1069, 2° kolom. Daens ofte Pie de zeeveraar sprekende tot M. H. Hubert, Minister van Nijverheid en Arbeid Gij zijt Minister van Nijverheid en - Arbeid, maak dus eene vergelijking tusschen de klas der nijveraars en deze der arbeiders. Ga zien in Brussel, in den zomer, ga zien in Oostende, naar het leven van de groote nijveraars. Overal zijn ze gedurig in weelde en genot Maar zeg PIE, mag men u ook niet bij de groote nijveraars rekenen Jaarlijks gaat ge immers 's zomers aan 't zeestrand verblijven, om or in weelde en genot uw arm hoofd te verzetten, te laten rusten. In den goeden tijd wanneer gij uwe werklieden 7 a 8 fr. per week, soms voor 70 uren lastigen arbeid betaaldet, dan trokt gij voor gansch'tbadseizoen naar't zeestrand om er in weelde en genot uwe dagen te slijten. Natuurlijk de roode kluchtspelers keurden de woorden van PIE goed Maar wat wil men toch van commedian- ten zooals citoyen Vandervtdde die reisjes doet naar dichtbij gelegen landen, a a. Italië, Zwitserland enz. citoyen Modest Terwagno die 's zomers naar Wenduyne gaat uitrusten, hola in weelde en genot gaat leven, net als die uitzuigers van nijveraars. Die roode en groene nijveraars die kostelijke reizen mogen doen, aan 't zee strand gaan leven, Champagnewijn zui pen, dat is voor citoyen Furnémont, en por automobiel rijden, dat alles doen ze alleenlijk om aan do arme prole tariërs een beter levenslot te verschaffen. Wat comedian ten toch En zegg n dat die arme snullen die bij de roode- en groene coöperatieven, soms tegen wil en dank, zijn ingelijfd, dit alles maar blin delings slikken 1 VOOR DEN WERKRECHTERSRAAD. (AFDEELING PATROONS). Op 14 April 1912, heeft er eene kiezing plaats voor het samenstellen van don werkrechtersraad van Aelst, afdeeling der patroons of werkgevers. Er zijn te verleenen 16 werkelijke kandidaturen, en 8 bijgevoegde, zijnde 2 werkelijke en 1 bijgevoegde, voor de 8 volgende nijverheden. 1° Weverij. 2° Spinnerij.3* Kleer- nijverheid. 4° Bijhoorige vakken der kleernijverheid. - 5° Bouwnijverheid. 6° Houtnijverheid. 7° Patroons van Bedienden. 8° Allerhande andere Nijverheden. De Werkrechtersraad is ingericht voor de cantons Aelst, Ninove, Herzele en Sottegem. Er zal aan de kiezers patroons, eene lijst voorgesteld worden van de Katho lieke Patroons. De Katholieke patroons, die vorlangen als kandidaat op te treden en zich te onderwerpen aan den poll, die zal gehou den worden op Zondag 24 Maart 1912, om 3 ure namiddag in den Katholieken Kring, Groote Markt 24 te Aelst zijn verzocht daarvan kennis te geven, ten laatste voor Don derdag 21 Maart a.s. ten bureele der Katholieke Werken, Groote Markt 24 te AHst, en a-n te duiden, voor welke nijvuiieid zij verlangen, zich voor le dragen. Al de Katholieke patroons der Kantons Aelst. Ninove, Herzele en Sottegem, zijn dringend ver zocht, aan den poll van Zondag 24 Maart, a.s. deel te nemen. Wij herinneren, dat de VROUWEN, hoofden van nijverheden ook kiezers en kiesbaar zijn, en tot den poll uitgenoo- digd worden. N. B. Er zullen geene andere uitnoodigingen, buiten deze bekendmaking bij middel van dag bladen, gedaan worden. Hel Bureel der Katholieke Veneniging van het Arrondissement Aelst. Baron Lod. do Bethune van Aalst komt van wege den heer Minister van Spoor wegen den volgenden brief te ontvangen: Mijnheer de Baron, Als gevolg op uwe vraag heb ik het ge noegen u te laten weten dat, mot den 1" Mei aanstaande af,trein 4756 uit Dender- monde om 17.33 u. in plaats van 17,56 u. te Aalst (Noord) aankomen zal ten eindo regelmatiger te kunnen aansluiten met trein 3040 die om 17,37 uit Aalst-Noord naar Denderleeuw vertrekt. Aanvaard,... (get.) Broqueville, Brussel, 15 Maart 1912. De Bond der Aelstersche Politie heeft de eer hunnen welgemeenden dank uit te drukken aan al de milddadige per sonen en weldoeners der stad en omlig gende, die hunne milde giften inteeken- den in onzen inschrijvingslijst hun aange boden ton voordeele der hulpkas, voor weduwen en weezen der afgestorvene politieagenten. In het hijzonder danken wij onzen achtbaren Heer Burgemeester en Eere- Voorzitter Gheeraerdts, die de ziel is onzer Federatie, en ons met woord en daad ter zijde staat, ook sturen wij een woord van dank aandeheeren Schepenen en Gemeenteraadsleden die allen het hun ne bijbrachten tot welzijn der weduwen en weezen. In één woord dank aan allen die mede helpen tot groei en bloei onzer maat schappelijke inrichting. Daar onzen inschrijvings-lijst talrijk vereerd is geworden met de namen van liefdadige personen hebben wij ons al leenlijk moeten bepalen met de totale opbrengst op heden ingeschreven aan onze weldoeners mede te deelen welke de som bedraagt van 1831 franken. N. B. Indien er nog liefdadige per sonen zouden zijn die gaarn iets zouden willen bijdragen tot dit zoo schoone werk,ze kunnen zich wenden tot de Voor zitter V. Kindermans Withuisstr., n° of tot den Schatbewaarder Louis De Smedt, Nieuwbeekstr. 33, Aelst. Het Bestuur. Katholieke Jonge Wacht, Aelst Algemeene Vergadering, op Maandag 26 Maart 1912, om 8 1/2 ure 's avonds, ten lokale 0 Zwitsersch Bierhuis bij M. Frans Bomon, Kerkstraat. DAGORDE Kiezing van negen Bestuurleden. Met Bestuur. BEDEVAARTEN NAAR LOURDES, naar hot H. Hart van Montmartre en O. L. Vrouw van Zegepraal te Parijs, ingericht door «L'Alliance Catholique». Eerste vertrek van 6 tot 14 Mei 1912. Tweede vertrek van 1 tot 9 Augustus 1912. Voor verdere inlichtingen zich te wen den tot den E. 11. Buelens, Pastoor, Jennevalstraat en M. Francois, Noord laan 45, beide te Brussel. TE AALST, teu bureele van De Den derbode 31, Korte Zoutstraat. Bedevaart naar Lourdes van 13 tot 21 Mei. E.P. Hubeitus der Carmelieten orde van Brussel zal de sermoenen prediken. Voor alle inlichtingen zich te wenden tot den Eerw. Heer Parot, bestuurder, La Louyière. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Zijne Hoogweergdiheid heeft benoemd Onderpastoor van St-Macarius te Gent, den oerw. heer De Vos, onderpastoor te Mariakerke te De Clinge, den eerw. heer Do Poorter, coadjutor te Bever en. Surveillant in St-Jozefsgestieht te Sint- Niklaas, den eerw. heer Lammens, sub diaken in het Seminarie. Slad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd door de Patroons Meubelmaker, Elektricien, Behanger, Wover, Brouwer, Vellenbewerker, Wagen maker, Stoofmakers, Moeleerder voor ijzergieterij, Schrynwo.-kers, IJzerdraaier, Metsers, Houtdraaier,Kleermakers,Schoen makers, Pantouffelmaker. Dienstknecht voor hotel. Vragen der Werklieden Een werkman vraagt plaats als helper in magazyn of werkhuis zelfs voor gedeelte van den dag. VAi»lni*f*n Gaande van de Prins c Albrechtlaan naar de Groote Markt, een gouden langwerpige broche met 3 sapliiren. De vinder wordt verzocht deze ten politiebureele te brengen tegen goede belooning. Rechterlijke Kronijk. RECHTBANK VAN OUDENAERDE. Gewelddaden. Petrus Van der Strac- ten, van Herzele, Jozef Beereps, van Bors- beke en Gustaaf Van der -Straeten, van Herzele, allen lundwerkliedon, werden vervolgd voor slagen, beleedigmgcn, doods bedreigingen en vernieling van afsluitingen jegens Theresia Prevost. Victor Goossens, Victor Van de Waeter en Pauline Van den Berghe. Van der Straeten Petrus, krijgt 1 maand en 98 franken boet. Beerens krijgt SOfrank en Van der Straeten Gustaaf 20 frank. Slagen. Oscar Van den Berghe, werkman te Ninove, beticht van erge mishandelingen aan Bernard en Rosalie Coppens, krygt 3 maand en 50 fr. en voor dronkenschap 10 fr. Mishandelingen. Elisa De Backer en Henri Van de Noortgoeto, van Burst, krijgen wegens slagen, kwetsuren en be dreigingen aan Gustaaf Van den Noort- gaote, de le 4 maand en 50 fr., en de 2° 52 fr. Slagen. Désiré Vierendeel, Dender leeuw, krijgt wegens slagen aan Gustaaf Bellemans. 2 maand en 26 fr. en 10 fr. voor dronkenschap. Burgerl. RECHTBANK van GENT. Misbruik van vertrouwen. Frans Van Impe, Moire, was door August Van Boven, van St-Lievens Hautero, gelast oen zilveren zakuurwerk bij eenen horlogiema ker te Meire te dragen. Van Impe verkocht het zakuurwerk. De bedrieger krijgt drij maand en 26 fr. boet bij verstek. Lasteraar veroordeeld De zaak. door broeder Quintillianus, van Heimet, in gespannen tegen het dagblad Vaderland, van Gent, is Dinsdag morgend afgeloopen Het dagblad werd veroordeeld. De uitspraak luidt. le dat het vonnis moet opgenomen worden in het eerste num mer van Vaderland, na de beteokening van 't vonnis2® dat Vaderland moet betalen voor do inlassching van het vonnis in vijf bladen naar keus van den Broeder en voor duizend plakbrieven van liet vonnis, uit te hangen op de plaatsen, welke do Broeder verkiezen zal van welko drukwerken de onkosten tot 2500 fr. mogen beloopen 3" dat Vaderland veroordeeld is tot al de kos ten van het proces; 4° dat do lijfsdwang voer de uitvoering van het vonnis bepaald is op vier maanden De beste gelukwenschen aan de Liberale Associatie van Gent, waarvan het veroor deelde blad het officieel orgaan is Duivennieuws GENT. In het Nieuw Groot Hotel, bij Edm. Van der Cruysson, Dierentuinlaan, 6 en 7, zullen dit jaar twee groote vluchten plaats hebben. Det 26 Mei uit Orleans en den 23 Juni, uit Angoülème, elk met 25000 frank eereprijzen. Voor deze vluchten zijn op heden 3600 duiven ingeschreven, en het bestuur verwittigt de liefhebbers, dat op 1 April, de inschrijving aan 2 fr., zal ge sloten worden. Allerhande nieuws. Het huis C Praet-De Witte is langs do overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° G. AELST. Gevaarlijk speelgoed. Woensdag avond, rond 7 1/2 ure,vermaak te zicli don 16 jarigen Felix van den Borre wonende Drie Sleutelstraat, met eenen revolver af te schieten in de Hertstraat. Maria Meert, 19 jaar oud, wonende Ouden Denderraondschen Steenweg, die daar juist voorbij kwam kreeg een #er kogels in het hoofd. De wonde is niet gevaarlijk. ERONDEGEM. Bandietenstreken. Donderdag morgend, rond 5 1/2 ure, werd do wijk Zandstraat, in opschudding ge bracht door eene onbeschrijfelijke bandie- tenstreek, welko gebeurde in bijzondere omstandigheden. Daar staan drie huizen bet eerste is bewoond door Jan Desmet, bakker het tweede, door Mathilde Coppens, 71 jaren, weduwe. Hippoliet Sehockaert, schepeno der gemeen!e en het derde, twee gezusters Maria en Coleta Verstuyft. Rond 5 1/2 ure werd Maria Verstuyft, 64 jaar, gewekt door eene bel welke in verbinding is met de woning van Mathilde Coppens, Marie Verstuyft kwam zien wat er gaande was toen zij binnenkwam, stond de deur half opnn, zy zag twee kerels. De eeno zat op het bed, de tweede stond in het midden van 't huis. Toon deze laatste schelm Mario Ver stuyft ontwaarde, riep hy haar toe Kom binnen en meteen greep hij haar vast, wierp haar ten gronde, en duwde haar een prop in den mond. Mathilde Coppens, verdedigde haar tegen haren aanvallerzij kon aan een tweede bel trekken, welke naar de kamer leidt van haren gebuur. Jan De Smet Deze kwam toegeloopen en de twee bandieten namen do vlucht. Do Smet kon oen der bandieten vastgrij pen, een hevig gevecht ontstond tusschen beiden. Do Smet ging de onderspits delven en riep om hulp. De bandiet nam do vlucht. Intusselien kwamen geburen toegesneld en konden den schelm aanhouden op het grondgebied Er- pe, nabij de herberg «De Roos» alwaar hy door het toegesnelde volk erg werd gesla gen. Do gendarmerie vrwittigd, kwam ter plaatst en moest hem tegen de volkswoede beschermen. Don aangehouden bandiet is de genaam de Edmond Van Weremael, 38 jaar. land werkman, woonachtig op Eesvelde, Nieu- werkerke, hij is gekend als een gevaarlijke pensjager. De kommandant Boudry met wachtmees ter Taclman waren spoedig ter plaats om een onderzoek in te stellen. Het parket van Dendormonde, verwittigd kwam dadelijk. Do bandiet had een spiegol, kam, bougie en nijptang op zak en groote stok. Van Wesemael ondervraagd, weigert to antwoorden, of wil geene inlichtingen go- ven nopens zijn gezel. De toestand van Mari' Verstuyft is zeer gevaarlijk. Mathildo Coppens gaat door voor eene rijko vrouw, welko altijd veel geld 't huis heeft. Deze is buiten gevaar. Men denkt dat deze bandietenstreek in verband staat met do laffe moordpoging ge pleegd op den 60 jarigen Victor De Vlieger vit de herberg «De Klimop» te Erondogem; tot heden zijn do diders onvindbaar geble ven. Wesemael maakt deel van eene bende welko gansch do streek in onveiligheid hebben gebracht, en die nochtans van nabij worde gesurveilleerd. Wesemael werd aanzien als een der ge vaarlijkst en der bende. Goed nieuws uit Dendermonde. 't Is uit Dendermonde zelf dat ons dit nieuws toekomt. Den 4 Februari 1904, zegde ons M. T. Vanderstappen, 1, Zustersstraat, te Den dermonde: «Sinds een jaar had ik vreese- lijke nierpynen. Ik kon niet bukken en soms moest ik ophouden te werken. 's Nachts belette de pyn te slapen, ik ha^ ook duizelingen en zweetingen, daarna ril lingen; mijn water was rood en walgend riekend. Mijn toestand verandordo spoedig door 't gebruik der Foster Pillen, verkocht in do Apotheek De Valckeneer te Aalst. Van af de eerste dagen was het lijden minder hevig ik 'sliep beter, de eetlust kwam weer. ik voelde mij meer en meer op mijn gemak. Na eeno maand verpleging werd ik geene enkele kwaal meer gewaar Den 12 April 1910, voegde M. T, Van derstappen erbij: «Ik reken het als een plicht de Foster Pillen te doen kennen, want ik aanzie ze als onfeilbaar. Sinds ik ze nam voelde ik niets meer.» Do nieren, die verzwakt zijn door de v«r- moeinis van het bedryvig leven of door de te groote ophooping van het urinezuur, vergemakkelijkt door oen zittend leven, veroorzaken eenen blocdopdrang en kunnen niet meer zuiveren. De Foster Pillen hitsen de nieren op en helpen ze om al de onzui verheden uit het lichaam af te voeren en geven dusryk en kloek bloed. In alle apotheken in 't algemeen Eiselit de handteekening «James Foster» 3,50 fr. do doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche apotheek van Ch. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brussel. >8) De stoker van een nijverheidsgesticlit te Ron8e vond in de kolen een metalen buis- Icen, dat by mee naar huis nam en het, vrjjl het vochtig was, op de stoof to droogen legde. Eenige oogenblikken nadien ontplof te het ding, dat niets minder was dan eene dynaraietkardoes, die donkelijk meê uit de mijn was gekomen. De stoker alleen werd in het gelaat gekwetst. Zijne huisgenooten bleven ongedeerd. De l»o«i-er» loven de genezende kracht van Wonderbalsem Pastour tegen uitwendige kwalen by liet vee. 1 Frank. Aalst: Bonner, De Valckeneer, en in alle Apotheken. Een deerlijk ongeluk heoft do ge meente Harelbeke in opschudding gebracht. Dinsdag morgend, om 6 1/2 ure, reed de 19- jarige Maurice Vanden Broeeke, zoon eener weduwe, in dienst bij zijnen oom, Jozef De Stadsbater, wonende in do Oud«- Deerlijkstraat, met conen wagon zeezand naar Meulebeke. Op do Groote Markt, aan de Leiestraat, in den omdraai aan do herberg Halve Maan», kwam onvorwachts een wagen met steen geladen, van M. Yserbyt, van Over- leio, aangereden. Hoe het kwam, kan niemand met zeker heid uitleggen, maar Vandon Broccko werd tusschen de beide wagens gevat en de borst verpletterd. Hij viel bewusteloos ten gron de. Men droeg den doodeljjk gekwetste in «De Halve Maan» binnen, waar Dr Yserbyt en een priester hom ter hulp snelden. Het baatto echter niet, de arme jonkman ovor- lend om 7 uur. Zijn wagon is ter plaatst blijven staan, voor het onderzoek van hot parket, dat on- raiddolijk verwittigd werd. I)e ongelukkige moeder-weduwo werd met omzichtigheid van bet vreeselijk onge luk onderricht; men begrijpt hare smart. Het lijk van den ongelukkige werd om 11 ure naar het hospitaal overgebracht. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde pryzeri bo- diend'worden, begeeft u bij Karei Van de Putte Korte Zoutstraat, 29, Aalst. Dinsdag avond, om 5 ure, is de eeuwe linge Virginie Deseamps, weduwe Fredtrik Rioole, overleden. Zij woonde met hare ongehuwde dochter op een klein boerderijtje to Kortrijk, in de St Denysstraat, en was de grootmoeder van den veldwachter Jules Duprez, van Harel beke, die onlangs zoo laffelyk overvallen en mishandeld werd. De teraardbestelling had gisteren plaats. EEN MIDDEL. - eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is ze te voeden met het best de moedermelk vervan- KOSTELOOZE vemnding eener doos als staal, mits vraag gerlcbt tot M.Fernand Deny, 15, pub du Grand Hospice BRUSSEL. J De eeuwelinge van Waarschoot. Amelio De Rru zal weldra haar honderdsten verjaardag gedenken. Gansch de gemeente bereid zich om dat eeuwfeest luisterrijk te vieren, en «Meetje» is goed in haren schik. Araelie werd e-eboren te Waarschoot den 13 Novemker 1812 hare ouders Livien De Reu en Coleta Uytcrsr'iot woonden te Waarschoot en waren welstellende land bouwers hare voorouders staan er geboekt tot in 't jaar 1656. Hare moeder stierf toen Amelie 2 jaar oud was en haar vader stierf toen het meisje 9 jaar was; zij bleef wees met 5 broedors en 2 zusters. Amelie Do Reu huw de mot Bernard Wie me in het jaar 1840, en ging eene hofstede bewonen te Lovendegem-Eekske. Zij had den 8 kinderen, waarvan thans nog 2 zoons en 2 dochters in leven zijn. Amelie werd weduwe in 1884zij boerde nog voort tot in 1899, en ging toen inwo nen by haren schoonzoon Henri Beyl, te Lembeke. Toen haren schoonzoon een paar jaren later eeno hofstede huurde te Waar schoot-Kondeken, verhuisde «Meetje» mede naar het nieuwe hof. Tot verleden jaar was de eeuwelinge nog zoo fel dat zij nog verschillig huis- of hof- werk verrichtte. Zij wandelde ook regel matig het hof rondzy had een opgeruimd gemoed, eene gezonde maag en borst, en had het volle genot van al hare zintuigen. Thans rnoeilyk op den gang en eenig- zins hardhoorig gewordenverder is zy echter zoo welvarend als over 50 jaar. gij een slecht bloed hobt, puistjes, worm, haarroodheden, jeukingen, zuivert u het lichaam met de slijmverdr j- vendo Pil Walthéry en ge zult snel genezen zijn. 1 Fr. do doos. Willem Grippet, van Anderlecbt, wo nende op Brusselonberg, drinkt veel jene ver en zyne vrouw geeft hem daarin niets toe. Ondanks die goede gelijkenis van ka rakter maken die echtelingen veel ruzie zelfs vechten zij nu en dan. Dinsdag avond was de man dronken thuis gekomen en hij eischtte dat zyne vrouw nog jenever zou halen. Zij zond hut dochterke met do flesch uit en, terwijl het kind weg was, vorergor- de de ruzie zoodanig dat Grippet oenen re volver nam en de vrouw twee kogels in den schouder schoot. Haar toestand is zeer erg. tcgenk £CVv_o.T r-.'g "SriStk t1 \ciem,diefstal ZR.D'ASSAUT ÜRUSSEL. Frankrijk. Dinsdag namiddag, rond 11/2 ure, had in de Choiseulstraat, te Roubaix, een drama plaats. Loon Descharaps, 27 jaar oud, fabriekw. weduwnaar, vervolgde sodort eonigen tijd met zijne liefdebetrekkingen Laura Pichor, echtgenoote Jules Baury, 24 jaar, fabriek werkster, die van haren man gescheiden leeft. De vrouw werd eenige maanden geledon door den brutalen kerel op de fabriek mis handeld. De bestuurder daarvan op de hoogte gebracht, zond Deschamps weg, die sedert dien te Cuiney, by Douai was gaan wonen. Over eenige weken was Leon Dechamps op eenen avond in de woning van de ouders van Laura Piclier gekomen en dwong de vrouw hem te volgen. Daar zij weigerde, haalde hy eenen rovolver te voorschijn en zou ze voorzeker hebben doodgeschoten, had hare schoonzuster Mario Montaigne, den moordenaar goenen slag op zijnen arm gegeven, waardoor hem hot wapen ontviel. De vader van Laura Pieher, was er zoo zeer door ontsteld dat hij zich te bed moest leggen en den 17 Februari laatst overleed. Dinsdag namiddag toon Laura Pichor zich naar haar werk begaf, werd zij door Leon Deschamps opgewacht, die vroeg of .zij zinnens was met hom betrekkingen aan te knoopen. Daar zij wederom woigerde, ontstak de kerel in gramschap, trok oenen rovolver uit den zak on loste drie schoten op zijn slacht offer dat bewusteloos ten gronde zeeg. Op het geknal der losbrandingeu kwamen voorbijgangers toegesneld, die den laffen moordenaar, die inmiddels de vlucht ge nomen had, achterna zetten. Het slachtoffer Laura Pichor werd na verzorging naar het gasthuis gebracht. Dinsdag avond was haar toestand voldoende Do moordenaar, door de politie uange» houden, werd na ondervraging, tor beschik* king van liet parket gesteld.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2