Nestlé's Kindermeel DITJES en DA TJES. Groene M astklimmer ij N ieuwjaarsgiften Nieuwe Treinen. Kerk van St. Martinus. Stad Aalsl.-Werkbeurs Landbouw. Rechterlijke Kronijk. Allerhande nieuws. tegenktvuur fhMefetal Dat alles kan de jenever. De bekende Duitsche schrijver Alban Stolz geeft in zijn voortreffelijk volks boek wet/icijzer voor tijd en ceuicigheid, de zes volgende puntjes over het mis bruik van sterken drank 1. De jenever maakt arm zoowel den dronkaard als zijn huisgezin. 2. Do jenever brengt twist cn twee dracht in de wereld. 3 De jenever berooft den mensch van geheugen en van versland. 4. De jenever is de oorzaak van een vroegtijdigen ouderdom, van een vroeg tijdig verlies zijner lichamelijke krachten, van een verhaast sterven. 5. De jenever verdelgt den Godsdienst, de goede zeden en is de wegbereider voor alle zonden. 6. De jenever stort den mensch in zijn eeuwig ongeluk. Niet tegen den Godsdienst zijn wij. beweren de blauw-roode car- telisten. Die schijnheilige verklaring her halen zij bij de kiezingen. Maar van tijd tot tijd treft men schrijvelaars aan die rechtzinnig genoeg zijn om die schijnhei ligheid af te breken. Zoo deelt het socia listisch orgaan Le Journal de Charleroi meè dat de socialisten van Charleroi op Goeden Vrijdag een vleeschbanket gaan houden in het Volkshuis van Mont- sur-Marchienne. Het vleeschbanket wordt volgender wijze aangekondigd Deze, 't is te zeggen de mageren en die met ijdele buiken loopen, die eens eenen vetten dag willen beleven op aarde en naar de hel gaan met eene goed gevulde pens worden uitge- noodigd zonder verwijl in te schrijven. Ten einde aan onze platste beurzen van onze maatschappelijke hel toe te - laten aan dat klein vreugdefeest deel te nemen, zal men de inschrijving in ver scheidene stortingen kunnen betalen. Zij zullen ontvangen worden door kameraad F. D. die reeds sedert lang verdoemd is om verscheidene malen aan dergelijke salurnalen te hebben deelgenomen en die... nog leeft. Zoo gaat het voort. Dus de geusche schijnheiligaards zijn tegen den Godsdienst niet. De held van Chipka schrijft in '•Het Land van AelstZondag 11. als volgt «Men ziet het klaar en duidelijk; Libe ralen en socialisten willen eene onzijdige school, aan de kinderen niet meer spre ken van God en zijn Gebod, geen kriste- lijke leering omdat al hun Hoofdmans, al gelooven ze neg van verre aan eenen geheimzinnigen God, toch Ons Heer en den God-Zaligmaker niet meer erkennen en zijne leering willen vernietigen. Dat alle ouder* daar wel aan denken.» c i wislbaar schreef de held dit in vlaag van «ochlzinnigbuid iets wat hem zeer z Wen overkomt. M.taralsiiij dat nu als do waarheid aanschouwt, waarom werkt hij dus met liberalen en socialisten meè om hen aan 't bewind te brengen en zoo de onzijdige school tot stand te kunnen krijgen waar men aan de kinderen niet meer spreken zal van God en zijn gebod i... Belastingen. De blauwe en roode cartclbroeders verkondigen onop houdend dat de lasten vooral op de eet waren verhoogd zijn. De accijnsrechten op het bier zijn verhoogd, beweren zij. De belasting op het bier is hoege naamd niet verhoogd die belasting be loopt heden gelijk vroeger tot eenen halvon centiem per liter. Indien de opbrengst der accijnsrechten op het bier zijn vermeerderd dit komt eenvoudig voort hieruit dat er meer bier wordt gebrouwd en gedronken. De accijnsrechten op den alkool zijn verhoogd.... Nu, dat is inderdaad waar, maar sedert wanneer is genever voedsel geworden i*.. Integendeel hoe minder men er van drinkt hoe heilzamer voor de gezondheid, de geldbeurs en den vrede in 't huishouden. Verhooffng der accijnsrechten op 't planten der tabak... Wel de tabak is ook al geene eetwaartabak kan ge makkelijk gemist worden. .Men zal zich de hatelijke belasting herinneren die de liberalen op de tabak, op het pijpke van den werkman legden belasting die door de Katholieken werd afgeschaft. In België betaalt de tabak veel min lasten dan in andere landen. De rechten op den suiker zijn ook ver- meerd, dat is eenvoudig logenlaal. De rechten op den suiker zijn integendeel verminderd van 51 fr. tot 20 fr. per 100 kilogr. De inkomrochten op de eetwaren zyn in België onbeduidend en veel min dan in andere landen en namelijk in Frankrijk en Duitschland. Maar waarvan do cartclbroeders niet gewagen 't is onder andere van de af schaffing der rechten op koffie en thee •lie 2 1/2 millioen opbrachten en der personneele belasting die 227 duizend werklieden er van ontsloegen. Plaats gebrek noopt ons.ons hierbij te bepalen. In Geeraerdsbergen bereidt men een grootsch feest om de kroning te herdenken van het Mirakuleus beeld van O. L. V. van den Oudenberg. Het zal waarschijnlijk plaats hebben op Zondag 21 Juli aanstaande en bestaan uit eenen prachtigen historischen stoet en geeste lijke processie, en gesloten door de aan palende erkentelijke gemeenten. Wij geven daarover later meer nieuws. Als doen zoo gemakkelijk ware als weten wat nuttig is om te doen, dan waren alle kapellen kerken, en de hutten der armen vorstelijke paleizen. Shakespeare. Revolutie. Als de cartelisten in Juni aanst. niet zegepralen dan z*\ 't revolutie zijn. Zoo voorzegde het socialist Vander- velde, de hoofdleider, Zondag 11. in eene meeting gehouden in Het Volkshuis te Luik Ziehier wat hij, volgens Le Pcuple verklaarde Uit de kiezingen van Juni zal de vrede of de beroering voortspruiten. - Dat is geene bedreiging, maar eene voorstelling. Indien, inderdaad, door kiestrukken, door verdeeling der arrondissementen,door het meervoudig onrecht, de verdeeldheid tusschen het land en het gouvernement scherper afgeteekend werd, en indien men ons dan eene wet Schollaert poogde op te v dringen, dan zou het in geheel het land een verschrikkelijke opstand zijn. Het proletariaat zou met meer vurigheid dan ooit zijnen strijd voor Algemeen Stemrecht hernemen. Ik zeg dat voor de gematigden die niet houden van straatbewegingen Wat beteekent dat anders dan wij zullen revolutie maken als wij niet winnen Dus gij, kiezers, die voor rust en vrede zijt, die alleen handel- en nijverheid kun nen doen bloeien, de algemeene welvaart verzekeren, stemt dan voor de Katholieke Kandidaten Het miljard der Fransche kloosters. Toen de Fransche geuzen den veldtocht begonnen tegen de kloos ters maakten ze de menschen wijs dat het aanslaan der kloosters en hunne goe deren een miljard of duizend miljoen zou opgebracht hebben. Men heeft de kloosters aangeslagen en nu wordt in de Fransche Senaat de reke ning van die operatie gemaakt. Daaruit blijkt dat in plaats van duizend miljoen de kloosters eigenlijk maar drie honderd miljoen weerd waren een misrekeningske van 700 miljoen. Ten tweede, van die 300 miljoen zijn er 200 miljoen in handen van rechtmatige eigenaars gegaan, welke men van hun eigendom niet kon berooven. Ten derde, 50 miljoen werden opge- ëischt door de erfgenamen van overleden kloosterlingen. Ten vierde, van de 50 overblijvende miljoen zijn er 25 miljoen vergaan in kosten, men weet dat de geuzenvriendjes zich ferm de handen hebben ingesmeerd. Er blijven dus nog 25 miljoen over voor de Staatskas. Er waren, zeggen de geuzen 160.000 kloosterlingen in Frankrijk. Verdeel onder hen 25 miljoen en ge bevindt dat elk 156 frank bezat - geplaatst aan 3 per cent maakt dat een jaarlijks inkomen van 4,50 fr. per jaar iets meer dan één centiem daags De radicaal socialist Furnémont bezit eigendommen die jaarlijks 54 duizend fr. opbrengen. Dat is ander peper, hé Ziedaar de uitslagen van den roof dei- Kerk en Kloostergoederen in Frankrijk. Nu daar, volgens de liberalen eu'socialis ten, hunne Fransche logebroers voor beelden geven die hier te lande dienen nageleefd te worden, mogen wij er ons aan verwachten hier dezelfde rooverijen te zien plegen zoo ze hier met Juni aanst. meester worden Kiezers gij zijt verwittigd Ooren open. De kiesstrijd is volop aan den gang en meetingen volgen op meetingen, het land door. Het is niet slecht hier en daar eens te luisteren naar hetgeen er gezegd wordt. Zoo sprak gezel Van der Velde Zondag laatst te Luik hij bezwoer er de libe ralen die er ook nog al taai zijn juist gelijk te Aalst met de socialisten mee te doen om het Katholiek Gouvernement omver te werpen. Maar hij liet niet na onder andere ook te zeggen Wij ook, socialisten, begeeren den maatschappelijken vrede, maar de strijd zal enkel ophouden als wij de onteigening zullen gedaan hebben van de goederen van eenigen ten voordeele van allen en als elkeen de volledige opbrengt van zijn werk zal ontvangen. Van der Velde steekt dus de algemeene onteigening niet onder stoelen of banken. Liberale burgers, en bezitters hoe bevalt u dat smaakje De landpachten zijn sedert 1887 nagenoeg 20 a 25 franks en hier en daar nog meer per dagwand opgeslagen. Dat valt niet te loochenen immers iedereen weet het. Maar dat het de schuld is van ons Katholiek Ministerie dat valt te looche nen. Overigens wat heeft ons Katholiek Ministerie daar dan toch in te zien En de Katholieken zouden de schuld zijn van den opslag der pachten Hebben de liberale eigenaars niet zoo veel als de Katholieke eigenaars de land pachten opgeslagen Hoe komt het dat de landpachten zijn opgeslagen Wel ten eerste omdat de landbouwers hoogere prijzen bieden voor pacht, 't Is de wet van vraag en aanbod juist gelijk voor alle zaken ten tweede omdat de waarde van 't geld gedurig vermindert. Men kan heden met een frank zooveel niet koopen of verkrijgen gelijk over tien jaar alles is nu duurder. De liberalen moeten onze landbouwers voor domhoofden houden om hen dat te willen wijsmaken. 's Konings verjaardag. Nog is niet bepaald'vastgesteld of de wapen schouwing zal geschieden op 8 ofwel op 9 April. Men denkt dat aan de soldaten, die met de Paaschdagen in verlof gaan,geene verplichting zal opgelegd worden des Zondags naar Brussel weer te keeren en dat de plechtigheid Dinsdags zal plaats hebben De Werkman van gister Vrijdag deelt meê dat M. Alfons Dumont van Erpe zijne kandidatuur heeft ingetrokken en dat zijn besluit door de Pollcommissie mot algemeene stemmen werd aanveerd. M. Haelterman Alois is nu F- kandi daat en Meert Mafinus, Aelst Mijjbeek alias Belle Pees.) 5e kandidaat. M. Dumont heeft dus de fijne knepen van Groene Pie, de patroon der fop- pers die zelfs zyne beste partygenooten fopt, zeer goed begrepen. Naar 't schijnt zou M. de advokaat Ghysselinckx het voorbeeld van M. Dumont willen volgen maar dat de vrees vair den algemeenen spotlach hom we- derhoudt. Immers hij, advokaat, die zich door Groene Pie in de doekskos liet doen. Advokaat Ghysselinckx rekende vast op de 2e werkdadige kandidatuur en de eerste plaatsvervangende kandidatuur. Toen M. De Npve de kandidatenlijst voor de Gemeenlekiezing ter Griffie van 't Vredegerecht bracht,wierd er hem ge zegd - Nu zal zeker M. Ghysselinckx als tweede kandidaat en eerste plaatsver vanger in de Ivamerkiczing optreden En M. De Neve antwoordde Ja ik heb hem mijne plaatsen afgestfjgn zoo zijn wij overeengekomen. Nu van dan af wist Groene Pie dal Arabie Pacha zou gefopt worden (Zeep aan de mast.) voor den Pain*. Opbrengst der vorige lijsten fr, 1966,00 Tiende inschrijvingslijst Opdat de II. Vader onze huisgezinnen zouden zegenen, fr. 5,00 Tot wolzijn van een kristelijk. huiBgezin, 7,00 Samen fr. 1978,00 De Katholieke Volksvertegenwoordigers van ons Arrondissement, hebben eindelyk voldoening bekomen, voor de bevolking van Moorscl, Baerdegem, die sedert lang nieuwe treinen vroeg tusschen Aelst, Opwijck. Baron de Broqueville, komt heden te verwittigen dat als gevolg aan hunne dringende voetstappen, hij komt te beslis sen de volgende treinen in dienst te stellen, ten titel van proef te rekenen van 1 Mei aanstaande. Aelst-Noord. V. 4.10 19.50 Opwijck A. 4.36 e 20.16 Opwijck V. 5.8 214 Aelst Noord A. 5.32 21.28 M. Baron Loui df_ plaatsvervangend Volksver! genwourdigèr ontving van den heer Minister de Bnrjue- ville dezelfde mededocling. M. de Baron. Als gevolg op uwe aanbeveling heb ik hot genoegen u te melden dat ik besloten heb trein 1900 te Sottegem te doen stil houden. Deze trein rolt van 1 Juni lot 30 Sept. en vertrekt uit Gent Zuid om 16 uren 38 naar Charleroi-Zuid. Aanvaard Mijnheer de Baron, de verze kering mijner hoogachting. (getde Broqueville. Brussel, den 26 Maart 1912. Diensten der Goede Week. Witten Donderdag om 8 ure Solemnele Mis gevolgd door de Processie. 's namiddags om 4 ure Donkeren Metten 's avonds om 8 ure Sermoen waarna processie met fllambeeuwon. Goede- Vtijdag om 8 ure 's morgens plechtige Dienst waaronder Openbare Vereering van 't H. Kruis. Al de mans personen zijn verzocht aan deze hartroe rende plechtigheid deel te nemen. '8 Namiddags om 4 ure Donkere Mei ten en om 5 ure solemnele Kruisweg. 's Avond om 8 ure Zang dor o Miserere en Sermoen. Maandag aanstaande, 1 April maandclykschc Vergadering voor de Huis moeders van de Heilige Familie. Men is verzocht de lidkaart meè te bren gen. Worden gevraagd door de Patroons Meubelmaker, Elektricien, Behanger, Wever, Brouwer, Vellenbewerker, Wagen maker, Stoofmakeis, Meeleer voor yzergietcrij, Schrijnwerk- rs. IJz-i draaier, Metsers, Houtdraaier,Kleerjo ake .Schoen makers, Pantouffelmaker. Dienstknecht voor hotel. Vragen der Werklieden Een werkman vraagt plaats als helper in magazyn of werkhuis zchs voor gedeelte van den dag. Keuring te Smetlede der geprimeerde stieren en koeien voor de Omschrijving ImpeWanze,Erondegem en Wanzéle. Stieren. Serie A Kinderen Raman, Impe, met "Pieter I», wegende 1325 kgr. Serie B «May», 830 kgr., zonder tan den, id. Serie C «Pieter II», 510 kgr., 1 jaar oud, idem. Koeien en Vaarzen. Serie A Kinde ren Raman, met «Roze». Impe Emmanuel Impens, met «Mina», Impe Idem, met «Bertha» Konstant Siau, met «Belle», Erondegem Gustaaf Uyttendaele, met Roza»idem Fred. Meuleman, mot «Marie», id. Dom. Van Kerckhove, met «Marie», idem Remi Mertens, met «Lies ken», Wanzele. Gustaaf Smetryns.met de koeien «Tiste», «Jan» en «Poets», alle drie geprimeerd. Serie A. de beste melkgeefsters van Smet lede. Nieuw aangeboden Kinderen Raman, Tmpc, met «Pieter II», 72 punten; Vict. De Backer, Impe, met «Mieken», 70 p Des. Cobbaut, Smetlede, 75 p. Gustaaf Smetryns, Smetlede, 75 p. Fr. Uytten - daele, Erondegem, 70 punten. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Moorddadig gevecht te Hofstade-bij- Aalst. Op den weg van Aalst, naar Hofstade, had op Zaterdag 10 Februari 1 latst een schrikkelijk messengevecht plaats. Op ge- melden datum rond 7 ure bevonden zich ter herberg van Edmond Sonck, de ge naamde J. Do Valck. oud 24 jaar en L. Van den Abeele, oud 23 jaar, fabriekwer kers, wonende te Hofstade. Op zeker oogenblik ontstond tusschen de twee mannen twist, over het gebruiken van eeu rijwiel.Ziende dat het or nog al erg op toe ging, bemoeide den haas er zich mee en weldra scheen alles gedaan te zijn. Rond 8 ure verlieten zy samen de herberg. Eens op straat gingen zij terug aan 't twis ten. Ditmaal bleef het ongelukkig niet bij woorden. In het hevigste der woordenwis seling trok Van den Abeele zijn mes (een lierenaer) en stak het in den rug van J. De Valck. De ongelukkige viel badend in zijn bloed ten gronde, terwijl zijn aanvaller de vlucht nam. Na bovenmenschelyke pogin gen ingospannen te hebben, kon De Valck zich oprichten en tot aan de herberg van E. Sonck gaan, waar hy uitgeput van •krachten neerviel. De dader was zoo geweldig te werk gegaan dat het mes in de wonde was blij ven steken. Een geneesheer werd geroepen en stelde vast dat het wapen naast de ruggraat tus schen twee ribben in 't liciiaam gedrongen was, en dat de toestand van het. slachtoffer zeer bedenkelijk was. De Valck, die naar het bopitaal St-Elisabeth, te Aalst, werd overgebracht, bleef r omtrent gedurende een maand te; verpleging. Van den Abeele, die aangehouden is, wordt veroordeeld tot 1 jaar gevang en 50 fr. boet met onmiudelijke aanhouding. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Zijne Hoogwecrgdiheid heeft benoemd Hulpaalmoezonier van het Central gevang lo Gent, den E. H. Muyshondt, kandidaat in Wijsbegeerte en Letteren, onderpastoor to Beveren-Waas. Hoest, valling of verkoudheid pastillen Keating. Zie annoncen. Het huis C Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dic.hler bij de Groote Markt in n° 4». Leopoldsorde. Men kondigd de benoeming aan als Ridder der Leopolds orde van den heer AERTS Bestuurder der Middelbare School voor Jongens alhier. De lendenpijnen, de rhumatismen, en ten andere al de kwalen veroorzaakt door de slijmen zyn snel genezen door de slijm - verdrijvende Pil Walthéry 1 fr. de doos overal -- MEIRE. De genaamde Frans Willemsen, metser, werkzaam aan de herstelling van een huis, viel ten gronde on was om zoo te zeggen op den slag dood. Nieuwe ondervinding Eene onder vinding te Gent zelf gedaan,boezemt ons des te meer vertrouwen in,daar zij ons verteld werd in-ons eigen belang door M.A. lloets 28, Lange Kasernenstraat, te Gent.die ons den 15 Juni 1905 zegde: Sinds 3 jaar dat ik aan de nieren leed was 't minste werk mij pijnlijk om doen. Ik had rug- en zijsteken en moest er dus niet aan denken eene moeite te doen noch mij te hukken of recht te komen. Gaan was mij zeer pijnlijk ik had ge zwollen knieën, enkels, de handgewrichten deden mij zeer. 's Nachts km ik zeer dik wijls niet slapen en ik stond afgemat en moedeloos op. Mijn water was dik, rood en moeilijk, ik had ook bedwelmingen, myn toestand werd verontrustend, toen de Foster Pillen (verkocht in de Apotheek De Valkeneer to Aalst) mij eene goede ver lichting brachten. Na eenige desissen ver minderden de pijnen, ik had eetlust en ver teerde pemak keiijker, de ongemakken kwamen zeldzamer voor. Na drie weken was ik teenemaal hersteld. Den llen April 1910, votgde M. A. Hoets er bij Met genoegen betuig ik u opnieuw mynedankbaarheid voorde Foster Pillen. Ik voelde nimmer meer die kwalen die my vroeger kwelden. Indien men zich rekenschap kon geven van het overgroot werk dat de nieren moeten verrichten, zou men niet vcrwaar- loozen ze ter hulp te komen van af de eerste kenteekens van verzwakking of rugpyn. De Foster Pillen zyn het beste verhoudend middel vooral als men hard moet werken. In alle apotheken in 't algemeen Eischt de handteekening «James Foster» 3,50 fr. do doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche apotheek van Cli. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brussel. (9) SMETLEDE. Dinsdag namiddag, om 3 1/2 ure, is het parket van Dendermonde een onderzoek komen doen nopens den dood van Emma Govaert, eclitgenoote van Frans De Bruycker, die Zaterdag middag door haren man, hij zyn te huis komen van Aalst, verhangen werd gevonden in hare woning, Schildekenstraat. Men herinnert zich dat hun kind, een lÓtal dagen geleden, in den beirput verdronken werd gevonden. Uit het onderzoek door het parket gedaan en uit de lykschouwing van de vrouw is gebleken, dat geene der lasterlyke praatjes rond die droeve zaak waar is. Woensdag morgend reed de aanne mer Karei Roelandt, 39 jaar oud, woon achtig te Lede, Rommelstraat, per rijwiel naar zijne werken té Scheldewindeke. Ge komen nabij de statie van Quatrecht, brak zijne stuurtang Roelandt werd ten gronde geslingerd, bekwam eene erge wonde aan liet hoofd en kneuzingen aan den linker arm en been. Duizenden gebruiken Wonderbalscm Pasteur; niet een heeft zich beklaagd. 1 fr. AalstBonnor de Valkoneer en in alle apotheken. De genaamde V. B., haarsnijder, va der van een talrijk huisgezin en wonende op Boxlaere te Lokeren, kwam Dinsdag avond bedronken te huis. Daar zijne vrouw hem enkele opmerkingen maakte, begon de proeken kerel duchtig af te slaan en bracht haar met een puntig voorwerp eene wonde toe aan de linkerhand. Woensdag morgend was de vrouw bedlegerig. De politie heeft tegen den brutalen kerel een proces-ver baal opgemaakt. Voor uw zomerkleederen, best bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst. Verleden week waren dieven binnen gedrongen bij M. Maenhout,bloemist, Ant- werpsch. stw.te Gendbrugge en hadden er zich meester gemaakt van 't zilverwerk en eene partij kostelyke kleedingstukken De politie met het onderzoek gelast deed Dins dag avond eene huiszoeking by personen die men verdacht de gestolen voorwerpen verheeld te hebben. Rond 9 ure trok de adjunkt politiecom missaris De Keukelaere in een huis van het Heirnisplein, in liet koffiehuis «CaféJean», alsook in een-soldenhuis van den Dender- mondschen steenweg, waar men de gesto len mantel ter waarde van 1200 fr. en eene fourrure van 400 fr., benevens eenige zij den halsdoeken aansloeg. De twee verlielers Verschraegc en Van- derouwera werden door de politie aange houden, hetgeen niet zonder moeite ge schiedde. Woensdag morgend werden heiden naar het gcreehtsgof gebracht om door den heer onderzoeksrechter Minnens gehoord te worden. In afwachting werden beiden afzonderlijk in eene cel opgesloten. Eensklaps hoorden de gendarmen met de bewaking gelast, een hulpgeschreeuw. Zy deden de celdeur open en vonden daar Eugeen Verschraege, geheel bebloed, bijna bewusteloos liggen. Orimiddeiijk snelde de adjunkt-politio- kommissaris De Keukelaere om de ver- bandboos en uiet behulp van de koncierge, Mevr. Tanglie, dienden zy den zelfmoorde naar, die zich met een pennemes eene die pe snede in den linkerpols had toegebracht waaruit het bloed stroomde, de noodige zorgen toe. Dokter De Paepe, wonende Muido, die juist in de Scliouwhurgstrait was, heeft de wonde toegenaaid. Vanderou'A era werd rond den middag in voorloopige vryheid gesteld en Versclirae- naar liet gevang gebracht. Theophiel Van den Houtte die aangehouden was werd in vryheid gesteld, daar niets ten zijnen laste bevonden werd. f- EEH MIDDEL - eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is ze te voeden met het best de moedermelk vervan- - s KOSTELOOZE Tertendiag eener doos als staal, mils Traag gericht lot M.fernand Deny, 15, rue du Grand Hospice BRUSSEL. j Het schietplein te Brassehaat-Heide.is Woensdag voormiddag, rond 11 1/4 ure, het tooceel geweest van een vreeselijk on geluk. In do nieuwe schietbaan waren de batte rijen der versterking van Luik bezig schiet oefeningen te doen. Een soldaat stak de houwitser in een kanon, kaliber 9,als plot seling eene geweldige ontploffing ont stond. Hulpkreten werden geslaakt en spoedig stolde men vast dat vijf soldaten getroffen waren.Een hunner liep zulke erge verwon dingen op dat zyn toestand als wanhopig beschouwd is de ongelukkige heeft een bal in volle horst gekregen. Een tweede soldaat is aan dc:i arm dus danig getroffen dat hem dat lidmaat moest afgezet worden. Een hunner zal hoogst waarschijnlijk een been verliezen. De vierde en de vijfde dor ongelukkigen liepen verwondingen over gansch het lichaam. Al de slachtoffers zijn jongens uit het Walenland. Zy ontvingen gauw de noodige zorgen. Een onderzoek is ingesteld. Hare groote sterfte liét in bare zuiverheid Tusschen St-Nikola:is en Temsche ligt de nieuwe parochie de Vel. Dezen nacht hebben schelmen, uit een inopbouw- zijnde huis tegen de kerk, een ladder ge nomen, die tegen de kerkvenstersgezet, er een glas uitgenomen om binnen te komen de offerblokken geledigd en eenig zilver werk gestolen. Dan zijn zij in het huis van den schoolmeester gebroken, hebben er de gouden ketting zijner vrouw, het spaargeld der scholieren, 85 fr. en den velo van den meester geroofd. De politiecommissarissen van Temsche en St-Nikolaas werken samen om de dieven te ontdekken. Een landbonwer van Vilvoorde, had wat laat geplakt in de hoofdstad en zijnen laatsten tram gemist, zoodat hij geen ander middel wist om thuis te komen dan te voet te gaan. Doch eer hij goed op de baan was, werd hij aangevallen door twee straatroo- vers, die hem zijn lorlogie en ketting ont namen. Maar het boerkc was sterker dan zij dachten. Het nam de twee kerels vast sloeg en schudde hen zoo duchtig met de koppen tegen elkaar, dat de een al hinkend vluchtte, en de ander zelfs niet vluchten kun en zoo in hannen der politie viel, die in hem een ouden kalant herkende. En het was juist hij die in bezit van het gestolene gevonden werd. V L TARIEF VRACHTV"! Zr.D'AsSA'JT „ZU5SEL. Acht maand geledon kreeg Alfons Voet, wonende in de Gaverstraat, nabij de statie, te Harelbeke, voerman bij M. Hin- nekens, langs den steen van Harelbeke naar Kortrijk van een zijner paarden zulke vrecselyken hoefslag in het aangezicht, dat hij lang doodelijk ziek bleef en slecht se dert een paar weken zijn werk hoeft kun nen hernemen. Dinsdag namiddag nu, heeft een ander nog schrikkelyker ongeluk het beproefd huisgezin getroffen. Om 4 1/2 ure werd het zoontje Georges Voet, 8 1/2 jaar, naar eenen winkel aan de overzijde van don IJzeren weg, op 400 mo tors van de statie oin boter gezonden. 'l oon do knaap met zijne boodschap aar huis ging en aan den overweg der >i - baan door de spring'oarreei gegaan, v*0rd hij plotseling verrast door eenen bezonde- ren koopwarentrein met 2 machienen be spannen en rijdende van Kortrijk naar Antwerpen. De arme knaap werd omver geworpen en de heide voeten vermorzeld. Eene oude vrouw, die'daar toovalling voorbij kwam, vond den armen knaap op de plaats van het ongeluk bewusteloos ten gronde liggen en de boter,de klak en splin ters van beetjes en vleesch in eenen bloed plas naast hem. Op het hulpgeroep kwam de meester gast dor tonnenfabriek van M. René Van der Straeten toegesneld en droeg den knaap spoodig naar de woning van doktor Pnul- hom. De geneesheer liet den gekwetste spoedig naar het gesticht Lauwers, te Ivortryk, overbrengen. Dr Lauwers was verplicht de beide vermorzelde voeten af te zetten Woensdag leefde de ongelukkige knaap nog, hoewel zijn toestand heel bedenkelyk is. In de kleine gemeente Hellebecq, tusschen Silly en Ghislenghien gelegen, word Donderdag, rond 8 uur 's morgends, een moord ontdekt, moord waarvan dief stal de drijfveer is geweest. Het slachtoffer is de 72-jarige César Auguste, welke alleen woonde langs de baan van Ath op Edinghen, en eenig geld bezat. Toon een gebuur 's morgends zag dat de deur aangeduwd stond, ging hij in het huis en zag een vreeselijk tooneel. In de keuken lag M. César op den rug in een bloedplas. Zijn hoofd was met een revolverkogel door boord ge worden. Al de meubelen waren opengebroken en geld en eenige voorwer pen van waarde waren gestolen. De moord moet Woensdag avond zijn gepleegd, want het slachtoffer was aangekleed. Van den dader heeft men geen spoor. Het parket van Doornik kwam 's middags ter plaats. I)e grootste opschudding hcerscht in de streek. 13 BURGERLIJKESTAND DER STAD AELST. Geboorten Mannelyk geslacht 5) Vrouwelijk 8) Overlijdens M. Wuytena, vr. Colpaert, z. h. 37 j. Gentschestr. D. Carlier, kloosterlinge, 63 j. Brusselschestr. A. Holsteyn, tw. 69 j. Borluutstr. M. Coppens, vr. Giets, z. h. 34 j. Binnenstr. G. Leveau, her berg. 65 j. Vaartkaai. M. De Vylder, we I)e Ruysscher, z. b. 66 j. Zonnostr. M. I)e Smet, vr. Bogaert, z. b. 49 j. Gasthuisstr. P. Langelus, m. Dierickx, hovenier, 77 j. Ouden Denderm. steen w. 4 kinderen onder de 7 jaren.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2