NESTLE'S KINDERMEEL, DITJES en DATJES. Kiezingen Werkrechlersraatl. ARRONDISSEMENT VAN AALST. Abdij Affligem. Kerk der PP. Capucienen, Rechterlijke Kronijk. Allerhande nieuws. Alles wordt duurder, 1 Alleen blijft de prijs van Zondagrust. Steekl wel deze waarheid in uw hoofd. Openbare Aanbesteding Staatsmiddelbare Meisjesschool geweest ben mijne badkuip af te staan, I)e belangrijkheid van dit werk en zijne grootte zult ge kunnen afmeten wanneer ik zeg dat niet min dan eene oppervlakte van 140 nr, 0.60 m' dient opgehoogd te worden en het grooiste deel der aarde door de zwarten in kleine /mandjes dient aangebracht te worden. Het huis is dan ook stevig en zoo ingericht dat men later alleenlijk den kleem zal behoeven te ver wijderen en de muren met pfanken af te slaan om een schoon aangenaam en ge rieflijk Europeesch huis te hebben met het uitzicht eener buitenvilla. De groote dreef vóór het huis is gerei nigd en geeffend. Wordt voortgezet. Gematigd en bezadigd. De liberale Volksvertegenwoordiger van Antwerpen, de heer Franck, zegde in eene meeting Wij, liberalen, zullen enkel eene gematigde politiek kunnen voeren, 't is ons belang en ons belang is wel de beste waarborg voor de kiezers. Steunend op eene meerderheid die in den beginne zeer klein zal zijn, af te rekenen hebbend met den Senaat, zullen wij ons wel wachten aan onze tegenstrevers de gelegenheid te verschaffen dan schooloorlog te ont ketenen.» Wie zou er nu toch zoo dwaas kunnen zijn aan die verleidelijke verklaringen geloof te echten en er zich te laten door om den tuin leiden Immers wie weet er niet dat, zoo er een rood blauwe regeering aan 't bewind kome de liberale partij de gevangene zijn zal van 't socialism dat den hoogen toon geven zal. .Ta, wie weet er niet dat de liberalen om aan de socialisten voldoening te ge ven, zonder van langs liberalen kant het kapitaal, «Ten eigendom te mishagen er aan de regeering der linkerzijde niets zal overblijven dan in godsdienst-vervol gingen toe te stemmen eii dit zooveel als de hel er uitbraken kan. Gematigd zijn wel van 1870 tot 1884 is die zonderlijke gematigheid be wezen geworden. De ongelukswet van 1879, die zoo veel bloed deed vloeien, zoo veel tranen deed storten, zoo veel millioen deed nutteloos verkwisten, heeft ons laten oordeelen hoe de liberalen gematigheid verstaan. En men bemerke wel dat de liberale partij dan nog onafhankelijk was, terwijl zij vandaag moet dansen lijk de socialis ten schuifelen en die zullen haar wel doen dansen op een anti klerikaal voosje... En 't besluit Kiezers als de liberale vos de passie preekt, ivaaJct dan uice ganzen Ze gaan zegepralen. De Kristene Groenekraten of te Daensisten kondigen overal aan dat ze eenen kamer zetel gaan bemachtigen te Brugge, twee te Aalst en eenen te Gent En waarom ook niet te Dender monde en te Kortrijk?.. Ilet. ware c, K«»:«er!i»fen t zou wel zijn Tv.-fi- AristMaar z .u-L-'u ze soms velleken van Bruintje niet verkoopen eer hij geveld is 20 millioen aan de kloosters. Hoe lang reeds schermen de liberalen en socialisten met die 20 millioen aan de kloosterscholen 20 millioen wel 't is een cijfer uit de lucht gegrepen en wij willen het bewijzen Als de nieuwe schoolwet zal gestemd worden, zal het geheele lager onderwijs maar 25 millioen kosten. Volgons het voorstel de Broqueville, moeten de klassen 25 a 50 leerlingen tellen en wordt de geheele toelage op 800 fr. per klas bepaald, Er zijn in België maar 6333 klassen waar kloosterlingen ouderwijs geven op een totaal klassen van omtrent 25,000, dus maar een vierde kloosterklassen Van de 25 millioen die, volgens 't wets voorstel de Broqueville aan het lager on derwijs zouden besteed worden, zouden er dus slechts 5 millioen aan de klooster scholen te goed komen. Ziedaar bewezen hoe de liberalen en socialisten liegen durven ¥*¥Het schoolenkwest ten gevolge der ongelukswet vqn 1879. Aan de jongere kiezers, zij die tijdens den school oorlog van 1879 tot 1884 niet leefden, zal het niet ongepast zijn te laten oor deelen over de schandalige geldverkwis- tingen die door het schoolenkwest onder de liberale heerschappij gebeurden. Dat liberaal schoolenkwest kostte aan de Staatsgeldkas 750 duizend frank. En t' waren de liberale volksvertegen woordigers die deze 750 duizend frank opstreken. Wij willen hier eenige hunner gepeper de rekeningen onder oogen onzer ge achte lezers brengen M. Tournay, trok 1904 fr. voor 8 zittingenzijnde 238 fr. per zitting. M. Pecsteen, 7 zittingen, aan 272 fr. per zitting, of 1904 fr. M. Olin, 9 zittingen, aan 308 fr. per keer0/ 2773 fr. M. Le IJardy de Beaulieu, 8 zittingen, aan 347 fr. per keer, af 2778 fr. M. Muller, 7 zittingen, aan 396 fr. per keer, of 2778 fr. M. Janson, 8 zittingen, aan 453 fr per zitting, sameh 3825 fr. M. Ortmans, 7 zittingen, aan 396 fr. per keer, of 2722 fr, M. Mascart, trok voor 4 zittingen 1932 fr M. Washer, deed 28 zitingen, en trok daarvoor 15,961 fr. M. Bergé, 'Jeed 4 zittingen, elk aan 906 fr. 0/ 3695 /r. M. Jottrand, deed 2 zittingen, elk aan 2235 fr., samen 4470 fr. En 't schoonste was M. Couvrenr, die nooit zetelde buiten de Kamer en 3625 fr, trok. Zij eerbiedigen eenieders overtuiging'. Op 28 October 1911 kondigde Het vrije Volk - een sectariscli liberaal orgaan in Limburg het volgende walgelyk schrijven af. AVERECHTSCHE MIRAKELS. In tal kleine dorpjes van het Vlaamsclie land, waar nooit iemand een liberaal vermoed had, zijn op 15 dezer, ware. averechtsche mirakels gebeurd. Te Hakendover, waar ieder jaar de oogst kapot gereden wordt tot meerder eer - en glorie van den Allerhoogste iedereen kent deze stapelzotte proces- sie triomfeeren de liberalen. Te Scherpcnheuvel heeft ons Lief Vrouwken de klerikale heerschappij niet langer geduld. De kadodders wer- den er met klank büitengekegeld onder hen bevond zich de burgemeester die sedert dertig jaar dit ambt be- kleedde. Is het walgelijk en schandalig genoeg En dan durven die schijnheilige liberale kwanten op alle lonen over de daken uitbazuinen Wij zijn tegen den Godsdienst niet Verteer niet al wat gij bezit geloof niet al wat gij hoort vertel niet al wat gij weet en doe niet al wat gij kunt. Spurgeqn. Gij zijt kiezers. Wat zult gij doen Gij zijt christen mensch en volbrengt nauwkeurig uwe plichten Gy brengt uwe kinderen op in eer en deugd Gij bemint den Godsdienst dien vader en moeder u, van kindsbeen af, bobben leeren kennen en beminnen Gij wilt als christen leven en sterven Gij zijt afstammelingen van die christene Vlamingen die streden en leden voor hunne vrije scholen voor de godsdienstige opvoeding hunner kinderen. En zoudt gij nu uwen Godsdienst willen verloochenen Zoudt gij uw naam van christen Vla ming icillen bezoedelen Zoudt gij nu willen uwe hinders zien zonder Godsdienst opbrengenzonder eerbied voor 't goddelijk gezag, voor 't ouderlijk gezag Zoudt gij uw M oeder de H. Kerk in het aangezicht durven spuwenen hare ergste vijanden de hand toereihen NEEN dat mag nietdat kan niet dat zal niet V/aamsch bloed is katholiek bloed Dus Vlamingen op Bereid U allen ten strijde En maakt uwe twijfelachtige vrienden de gewichtigheid van den tegen- woordigen strijd kenbaar Wie onder de kristene Vlamingen zou willen scholen hebben zonder God zou willen zijn kinders zonder God, zonder katholieke zedeleer zien opbrengen. Wie zou willen zijn geloof verraden NiemandWij zijn en blijven Ka tholiek Rood blauw cartel te Aalst. - Zondag 11. werd er hier te Aalst een rood Arrondissement-Congres gehouden met, dagorde Aanstaande karaerkiezing. - Het Cartel met de liberalen. Waf er besloten is zal Recht, en Vrijheid het orgaan der roode winkel- politiekers der Saslcaai, Zaterdag bekend maken...Zijn er nieuwe onderhandelingen met de Firma Vijf Ezels en CA* ontstaan en zoo ja, zijn ze gelukt?., dat zullen wij dan ook vernemen. In alle geval om de liberale firma te bewilligen drukken de foödjes er op dat. gezien den uitslag der Gemeentekiezing te Aalst, zij,zonder de hulp der socialisten gevaar loopt haren kandidaat in den kiesketel te zien afgekookt worden. In andere woorden wil dat zeggen Ac iter de roode vlag, of ge zult niets meer zijn Vooruit van 4 April 11, deelt meê dat de onderhandeling te Aalst tusschen socialisten en liberalen nog altijd voort duren. Tooneelkongres (2® Paasch- dag.) Maandag 8 April, wordt te Brussel, in de feestzaal van het Patronaat, Vier- Windenstraat, 60 het Eerste Katholiek Nederlandsch Tooneelkongres gehou den. Al wie belang stelt in tooneelzaken, moet daar naartoe. Kongroskaarten zul len ook nog aan den ingang verkrijgbaar zijn. De Aalstersche liberale firma Vijf Ezels C1® heeft eene affiche laten aanplakken door do welke zij laat weten dat de liberalen van den strijd in de kiezing der patroons hebben afgezien ondanks de E. V. in voege is. Derede is dat dé kiezerslijsten, volgens laffelijhe gewoonte, partijdig en onrecht- veerdig zijn opgesteld. Bijgevolg kan geen enkel liberaal verkozen worden. Maar waarom werden er geene rekla- men tegen die lijst ingediend Ja, waarom Men achte het zeker de moeite niet weerd Nu, de liberalen troosten er zich toch in. In Juni aanst. zeggen zij, heeft de groote kuis plaats, dc val van 't klerikaal Ministerie is zeker en dan ook zal eene wetgeving op kiesgehiecl tot stand komen alleen gesteund op Eerlijkheid en Recht- veerdigheid. De ondervinding heeft ons geleerd hoe de liberalen de eerlijkheid en rechlveer- dighoid verstaan. En de val van 't Katholiek Ministerie is vast en zeker. Onze liberalen aan schouwen dus hunne wenschen, hun ver langen als eene wezenlijkheid. Dit is bedriegelijk want gewis verkoopt men 't velleken van Bruintje voor hij geveld is I Kiespropaganda te Brugge. De heer Marquet, gewezen speelhuis houder van Oostende, voorzien van een geldfonteine is deze week te Brugge afgestapt, heeft zich naar het St-Anna kwartier begeven en heeft er met vol ie handgrepen geld uitgedeeld; stukken van 5 fr. van 2 fr. en 1 fr. en halve franks- kens. 't Duurde niet lang of er was eene heele bende achter hem om geld te grab belen. Men vocht erom, zoodat er velen met verscheurde kleeron uit het gewoel kwa men en veel meer schade hadden geleden dan zij hadden opgeraapt. Zulke kiespropaganda is noch eerlijk, noch deftig,noch kiesch maarze isgeusch. Eerlijk duurt het langst Burgemeesters. Zijn benoemd Denderleeuw, M. J. Rollier St- Lieveris- Houtem, M. Verbrugghen Impe, M. Claus Ninove, M. Yap Impe. Baron Lod. de Béthune, plaatsvervan gend volksvertegenwoordiger komt het volgend nieuws van den Heer de Broque ville te ontvangen. Mijnheer de Baron, Als gevolg op uwe voetstappen, heb ik het genoegen U te laten weten dat te re - kenen van 1* Mei aanstaande, trein 3004 's Zondags om 4,50 ure in stede van 5,04 ure uit Sottegem voor Denderleeuw zal vertrekken, alwaar hij te 4,30 ure aan komen zal, gelijktijdig met doorgaande trein 3006 uit Denderleeuw voor Brussel- Noord om 5,42 ure vertrekkende. Aanvaard, Mijnheer de Baron, de ver zekering mijner hoogachting. Get. Broqueville. Brussel, den 2 April 1912. De plechtige ^Wijding van den Hoogr eenveerden Heer Abt-Coadjutor, Dom Benedictus Van Schepdael, met recht van opvolging als Abt van Affligem, zal plaats hebben, op Dijnsdag 9 April aan staande. Het is Zijne Eminentie Kardinaal Mercier, Aartsbisschop van Mechelen, die de wijding zal doen. Z. E. zal te Affligem aankomen op Paaschmaandag, 's avonds om 6 ure, en er volgons de Kerkgebruiken plechtig ontvangen wor den. 's Anderdaags, om acht en half ure, zal Zijne Eminentie de pontificale Mis en Wijding verrichten. De nieuwe Abt Coadjutor, zal bijge staan zijn door de I-Ioogweerde Abten, Reuzel 'van Merkelbeek, en Lebeau van Dendermonde. De plechtigheid zai opgeluisterd wor den door gen twintigtal Prelaten, eer. talrijke geestelijkheid r.n een uitgelei** publiek. 's Namiddags om drij ure, Pontificale Vespers, door den Hoogweerden Abt- Coadjutor. Na de Vespers, als sluiting der feeste lijkheden zal het Koor der Abdij een feesttooneel, de Verrijzenis van Christus voorstellende, uitvoeren, naar een hand schrift der XII eeuw, bewaard in Sint Benedictus'Abdij, op de Loire Frankrijk. Bijzondere trams zijn ingericht voor 9 April aanstaande, als volgt. l®Tram van Aalst naar Afligem om7,55u. 2e Assche - 8,10» 3® Afligem Aalst 1.7,10 Al deze trams zullen reizigers opnemen aan alle standplaatsen der tramlijn. St- JOB, AALST. Hoogdag van Paschen Om 9 ure plechtige Hoogmis. Mis Regina Cceli voor vier gelijke stemmen A Capella door Jacobus Kerle (15fl6 eeuw). Het proprium van den dag, Koorzang. Tantum ergo, voor vier gelijke stera men, «A. Capella door Pierluigi Pales- trina (1524fl594). Plechtig Lof 5 1/2 ure. Sanctus uit de mis Regina Cceli, door Jacobus Kerle. Regina Cceli voor vier gelijke stemmen A Capella, door C. Porta (f1601). Tantum ergo, voor vier. gelijke stem men, A Capella, door Pierluigi Palestrina, Onder het Lof sermoen door Eerw, Pater Hilarion. BEROEPSHOF VAN GENT. Bloedige twist te Aalst. Den «Jag na de kiezing van 23 October 1911, garen- twijndersdag, te Aalst, bevonden zich rond 11/2 ure des inorgends in de herberg van Frans De Waele, Nazarethstraat, te Aalst, eenige verbruikers die min of meer ailei by drank waren. Eene woordenwisseling over den uitsla? der kiezing ontstond tusschen Emiei !>e Boel, espadrillenmaker, die zeer opgewon den was en Martin De Beul, fabriek wer ker. De Boel bracht aan De Beul een ergon messteek toe. Door de Rechtbank van Dendermonde werd Boel verwezen tot 2 jaar gevang en 100 fr. boet of 1 maand met onmidoelijke aanhouding en tot het betalen eener om van 500 fr. schadeloosstelling aan de bur gerlijke partij. De betichte had evenals het openbaar ministerie beroep ingeslagen.Het Hof heeft het vonnis van den eersten rechter bekrach tigd. VOOR DEN PAUS. Onbekend 5 fr. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat «.lichter bij de Groote Markt in n° 45. MEIRE—Maandag namiddag waren Leon Macharis en Edmond De Nevo beiden orgel verhuurders, op de Dorpplaats te Meire, in eene herberg, en kregen daar ruzie, beiden hadden partygangers een gevecht in regel greep plaats. Macharis hield de bovenhand, beiden hadden verschillige kneuzingen. Een onder zoek is ingesteld. De premiebons die bij iedere flesch of pot vleeschextrakt Bovril gevoegd zijn, geven recht op de prachtige kunstgravuren, geteekend door groote hedendaagsche meesters, die geene enkele rehlaam dragen en die in de schoonste Salons mogen han gen. Uw kruidenier zal or u toonen, zoo niet schrijven aan Bovril, 39, Lombaard straat, Brussel. ERONDEGEM. Het parket is ander maal alhier afgostapt om de getuige ter plaatste onderhooren. Wy hadden gemeld dat Jan De Lichte aangehouden was, doch zulks is eene misgreep het was zekere Cesar Van Cauter, van Aaigem, vriend van Jan De Lichte, die bij gebrek aan voldoen de bewijzen werd vrij gesteld. Eene strenge waakzaamheid wordt uit geoefend men vermoedt dat van Impe naar Frankrijk is gevlucht, want sedert is hij nergens gesignaleerd geweest. Het is een huiszegen Wonderbalsem Pasteur altijd gereed te hebben staan tegen uit wendige ziekte. 1 fr. AalstBonner de Valkeneer en in alle apotheken. VLIERZELE. Woensdag morgend werd gansch de gemeente in opschudding gebracht, door de mare dat vrouw De Brouwer met haar 13jarig dochtertje was gehaald met een rijtuig en naar Dender monde werd gevoerd. Wij hebben ons op inlichtingen begeven en Aernamen, dat enkel de 13jarige dochter met oenen gendarm, voor den onderzoeks rechter was moeten verschijnen. Woensdag avond, rond 6 uren, was het meisje terug te huis. Men denkt dat het gerecht op een goed spoor is en dat er weldra klaarte in de zaak zal komen. Het schijnt zelfs zooals wy vroeger de den opmerken dat de brand welke den avond van de verdwijning der kleine De Brouwer, plaats had, niet vreemd aan dit alles zou zijn. Het gelijk op 77 jaren. De oude mcnschen meer dan al de anderen, zijn onderhevigaanrug-enzypijnen, rhumatiek. opzwelling der enkels en der gewrichten, graveel, brandend, moeilijk en onregelma tig water. Al die kwalen verdwijnen van zcodra dat de nieren de kracht hernomen hebben om 't bloed te zuiveren en te ver levendigen. 't Is hetgeen de Foster Pillen doen, zooals in 't volgend geval. Den 17 den Setpomber 1903, zegde ons Mme Wwe Vermersch, 24 Kammenma- kersstraat, te Brugge Gedurende zes maand'*!1 kon ik mij niet verroeren, zoo hevig waren mijne nierpijnen, ik was te recht wanhopig, want mijn toestand verer ger Jo steeds meer en meer. Reeds van 's morgens was ik afgemat en vermoeid en bij 't kleinste werk was ik huiten adem. Mijn water was troebel, donkerkleurig, zeer pijnlijk. De Foster Pillen verkocht in de Apotheek (De Valkenoer te Aalst.) ver lichtten mij van af den vierden dag en naarmate ik de verpleging voortzette ver minderden de pijnen, dewelke mij sinds meer dan een jaar kwelden ik werd veel beter. Twee a drie weken later deed ik mijn huishouden zonder de minste moeite". De:i 28 sten Juni 1907 voegde Mme Wwe Vermersch er bij De uitslag door uwe Foster Pillen teweeg gebracht was een waar wonder, want aan hen heb ik het te danken dat ik op 77 jaren eene goede gezondheid geniet In alle apotheken in 't algemeen (Eischt de handteekening «James Foster» 3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaatEngelsche apotheek van Ch. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brussel. ilO Woensdag was de Heide te Wichelen in volle feest ter gelegenheid van een zevende zoon welke werd geboren in de familie Leopold Van Geert De Bock. Do Kuning hoeft het peterschap aanvaard en werd vertegenwoordigd door dón heer burgemeester Savoir. Woensdagnamiddag, om 3 ure, werd het kind gedoopt. Drie rijtuigen voerden den doop ter kerk, voorafgegaan van eenen ruiterstoet en mu- z'ek. Den lieer Burgemeester gaf twee tonnen bier voor de geboren en 's middags was de familie Van Geert en eenige ge- noodigden aan tafel bij den Peter. De Koning heeft de som van 150 fr. gezonden. Moederen zoon zijn welvarend. Al do andere kinderen zijn ook nog in leven en gezond. Indien het voedsel u tegengaat, indien gij geen appetyt hebt, indien gij eene be- ladin long hebt en het hoofd zwaar, neem eenige slijmverdrijvende Pillen Walthéry on ge zult appetijt hervinden, kracht en volkomene spijsvertering 1 fr de dcos. Welhaast zal de bevolking van Bel- cele een honderdjarige tellen, Het is Dona- tus Vogels, geboren te sinaai, den 20 Januari 1813, De man is dus sinds Januari zijn honderdste jaar ingetreden. Hij woont by zijne gehuwde dochter, te Belcele Duizend Appels, op een boerderijken. Zijn shoonzoon is schaapherder. De man was 111 zijnen tijd ook schaap herder geweest en is daardoor algemeen gekend onder den naam van Pieterken de schaper De ouderling is nog zeer kloek, kan zich zei ven nog goed helpen, goed eten, hoort en ziet nog wel en kan nog goed vertellen van zijne jongo jaren. Zoo zegde hij ons gisteren namiddag Ik heb liet in mjjn leven niet gemakke lijk gehad, want van mijne 14 jaren was ik wees en moest bij vreemde menschen gaan werken. Op 60 jarigen ouderdom trok ik nog naar de meerschen en kon nog myn suk staan om te maaien tegen iedereen. - Ook zegde hij ons dat hij trachtte naar den zomer om nog eens te uitvliegen Met het schoon weder gaat hij nog in do buurt om een borreltje of een pintje. De gemeente Bolcele is zinnens dat eeuwfeest met grooten luister te vieren waarschijnlijk met de aanstaande kermis van Duizend Aphels. De beste en schoonste Mans- kleerstoffen, bii VAN DEN BERGH- JOURET, Aalst. Maandag avond kreeg een dronkaard twist in eene herberg te Lokeren. Men gaf hem een pak slaag en wierp hem aan de deur. Men zegt dat hij, om zich te wre ken, eon erg leit by het gerecht heeft aangeklaagd de herbergierster zou hem omgekocht hebben om haren man te ver giftigen. Men weet niet bf mon hier staat voor de waarheid of voor wraak van een dronken kerel, die, overigens, van zeer verdacht ailuoi is. In alle geval is liet parket hier Vrijdag namiddag geweest om de zaak te onderzoeken. Woensdag namiddag kwam eene juf vrouw, die vroeger betrekkingen gehad had met den chef der accijnsen, te Zulte aan. De jufvrouw overhandigde eenen brief aan de dochter van Karei De Sloover, met verzoek hem te bestellen aan den chef. Plotseling weerklonk een revolverschot. Men snelde ter hulp en mon stelde vast dat de jufvrouw in volle borst getroffen was. Spoedig was er een grooto toeloop van volk ter plaats. De eerwaarde heer onder pastoor, die ontboden werd, alsook dokter Van der Schueren, snelden spoedig ter hulp, evenals de politie Men droeg de on gelukkige in bedenkelijken toestand naar het klooster. De jufvrouw is zekere Louise Savoniers, oorspronkelijk van Wynegem (Antwerpen) Turnhoutsche baan, 165. Vroeger jaren diende zij te Antwerpen in een buis waar Jules Vermeersch, de chef der accijnzen op logist was en schijnen toen betrekkingen met elkander te hebben ge had. Louise bewierp hem toen met vitriool,doch trof hem niet zy werd daarvoor met 7 maand gevang getraft zij vluchtte echter naar Frankrijk en keerde slechts onlangs terug. Vernomen hebbende dat de chef Ver meersch ging trouwen met eene juffer van Nazareth kwam zij Woensdag met den trein van 12,40 ure naar Zulte, in het kost huis van Vermeersch, In St-Jozef gehouden door Karei De Sloover, en loste loste daar 111 een oogenblik dat zij alleen was een revolverschot in den linkerboe zem. Op dat (.ogenblik was een barbier bezig met Vermeersch te scheren in eene neven kamer. Hij vluchtte naar boven. Om 5 ure werden aan de ongelukkige de H. Rechten toegediend. Haar toestand is hopeloos. het beste voedsel voor jonge kinderen steeds Ollïeraildert, en voor rijk en arm geschikt. Beter en goedkooper als koe-melk. Fr 1.60 de doos. In ieder apotheek en goede kruidenierswinkel. Een ongewone veediefstal werd te Droogenbosch gepleegd. Ten nadeèle van eenen vetweider van Vorst werden in den nacht van Dinsdag op Woensdag niet min der dan zeven koeien uit de weide gestolen. Een man van een 40 tal jaren, lee- raar in vreemde talen, zwierf dikwijls in de nabijheid der meisjesschool van de rue de Eglantier te Brussel. De policie hield hem in 't oog, en zag- dat hij de kinderen poogde moe te lokken door hen lekkernij aan te bieden. De agenten hebben hem mee gepakt. Het is een Duitscher, Alex F. genaamd. Hij zit reeds in de gevangenis van Vorst. Do Gazette de Liége maakt mel ding van een feit, dat aantoont hoe laag de vrije zedeleer den mensch kan doen vallen. Zekere L. verliet zijne vrouw en kinderen om te gaan wonen met eene slets van zijn soort. Maar daar hy niet gaarne werkt en het geld op raakte, ging hij bij zijne grootmoeder de meubelen en andere voorwerpen stelen, om die in een vodden- huis te verkoopen. De policie heeft dien kerel in de doos gedraaid. Een huisschilder van Luik stool in den post, waar hij werkzaam was, tweo schilderijen van zekere waardo. De policie hield hem an en vond ook de gestolen schilderyen. De dief had den naam van den kunstschil der van de doeken doen verdwijnen en dien vervangen door zijn eigen naam. Hij hoef talles bekend. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 7 April 1912, (Paaschdag), M. Ghysse- linckx, Molenstraat en Maandag 8 April (2® Paaschdag), M. Meirsschaut, Korte Zoutstraat. BURGERLIJKESTAND DER STAD AELST. Geboorten Mannelijk geslacht 9) .Q Vrouwelijk 10) Overlijdens P. Langelus, m. Dieriekx, hovenier 77 j. Oud. Denderm. stw. F. Van der Vine ken, m. Van Hove, zb. 73 j. Breedestr. D. De Saedeleer, vellenbew. 14 j. Oude Gentscheb. C. Lannoo, dionstkn. 18 j. Brusselschcstr. J. Huylebroeck, wr Cools, bed. 66 j. Kerkstr. C. D'hont, m. B(.el, hovenier, 75 j. Breedestrsat. J. Keymeulen, zb. 63 j. Leopoldstraan. 7 kinderen onder de 7 jaret. Marktprijzen. Aalst. Zaterdag 6 April 1912. Aardappelen de 100 kil. 10,00 A ij 00 Boter per 3 kil. 8,64 k 9,90 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,90 a 0,00 Eiers de 25 2,25 k o 00 Ajuin de 100 kil. 28,00 k 00 00 Viggenen, per koppel 80,00 a 90,00 BOTERMARKT. Heden Zateida- werden 202 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1620 kilogi. HOPMARKT. ANTWERPEN, 4 April Men ltwo- teert Aalst beschikbare 220.1 a Meert-April a nieuwe oogst 120.a 125.Poperinghe beschikbare 205.aMeort-April a nieuwe oogst 120.— a 122.50 Markt standhoudend. Bij het naderen van liet Paaschfeest, is de hophandel in Engeland gansch beperkt volgens hetgene do brouwers onmiddelijk noodig hebben. Op de Belgische marxt blijft de vaste stemming stand houden,vermits de toestand in Duitschland scherper geworden is. Deze week noteerde Aalst 210 tot 220 fr. en Po- pcrinhge 202 1/2 tot 205 fr., altans voor beschikbare waar, op levering April-Mei. Voor nieuw gewas boden de koopers 120 tot 122 1/2 fr., doch bij de planters was er weinig lust om te verkoopen. Eene verwaarloosde valling zet zich over van den eenen mensch aan den andoren en is gevaarlijk ei. zelfs doodelyk voor kin deren en ouderlingen Daarom moeten wij ons er zoo spoedig mogelijk van genezen. De beste, ja wij mogen zeggen, do eenigste remedie die u zal alle voldoening geven is de Nir-oop Deprulerc. Dit is een wetenschappelijk produkt die door de Doktors zelf genomen werd. Prijs F'ra.hjkeut in alle Apot heken, namenlijk te Aalst, bij Valkeneer en Callebaut. STkD AEL8T. der Werken van vergrooting der Brus8elsehe8traat, en der levering van benoodig heden voor drie klassen. Het College van Burgemeester en Schepenen der stad Aelst, zal, onder voor behoud van goedkeuring door de bevoegde Overheid, op den Maandag- 6 Mei 1912, te elf ure voormiddag, ten Stadhuize, tei gewone zittingzaal, in het openbaar ov r- gaan tot de opening der aanbiedingen voor de aanbesteding van ic LotDe werken van vergrooting der Staatsmiddelbare Meisjesschool xn de Brus- selschestraat, bestaande in het bouwen van een verdiep op een bestaand gebouw voor lokalen van drie klassen en aanhoorigheden waarvan de kosten zijn beraamd op 10,300 franken. 20 Lot Het leveren van schoolmeu- belen, geschat volgens bestek 4,329,60 franken. Het lastenboek voor deze ondernemingen en de daartoe behoorende plans kunnen geraadpleegd worden ten Stadhuize, Gemeentesecretariaat, alle werkdagen van 9 uren 's morgends tot 's middags. Niemand is tot de aanbesteding toege laten tenzij na storting van een pandgeld ter waarde van 1,000 fr. voor het eerste lot, en van 400 fr. voor het tweede lot. De aanbiedingen, op zegel geschreven zullen onder aan de Post aanbevolen om slag gestuurd worden aan M. den Burge meester der Stad. Zij moeten ten uiterste op den Vrijdag 3 Mei 1912 in de Post besteld wezen. Zij zullen toegezonden worden onder dubbelen omslagde uit wendige zal behalve het adres van den heer Burgemeester het opschrift dragen Aanbieding voor de onderneming van Openbare Werken de binnenste Aanbieding voor de Vergrootingswerken (r® lot) der Staatsmiddelbare Meisjes school of Aanbieding voor het leveren van Schoolmeubelen (2® lot) voor de Staatsmiddelbare Meisjesschool De aanbiedingschriften moeten de namen, voornamen, hoedanigheden en woonplaats van den aanbieder vermelden en door hem geteekend zijn zij moe'en verder opgemaakt zijn, evenals de er bij te voegen verklaringen betrekkelijk het Icon der werklieden, volgens de aanduidingen van de formulenaan het lastenboek gehecht, De tcerken en de leveringen zullen m -e- ten gedaan wezen binnen de drie maan \:n volgende op de dale van hel schrifte \jk bevel door het Gemeentebestuur hiertoe te geven. Aelst, den 2 April 1912. De Secretaris, De Burgemestier Oscar REYNTENS, en Schepenen M.-L. GHEERAERDTS,

De Denderbode | 1912 | | pagina 2