EEN EN ANDEIi. Een wedstrijd van Fotografie Godsdienstige Kronijk. Rechterlijke Kronijk. Allerhande nieuws. Zon agrust. Engeland. Mynheer, zegde hij, mijn broeder ligt hier in het hospitaal en de geneesheeren vinden dat zijn staat zeer bedenkelijk is. Zoudt gij hem de laatste HH. Sacramen ten niet willen toedienen Heel gaarne, mijn vriend, wil ik uwen broeder helpen .Maar heeft hij naar mij gevraagd? Heeft hy mij doen ko men Door de hevige koorts, is zijn hoofd op hol, mijnheer.Hij kent niemand meer, mij zelf niet, zijnen broeder. 't Is spijtig maar het reglement schrijft voor dat de zieke de hulp inroepe van den Aalmoezenier. En moogt ge dan uwe diensten aan de zieken niet aanbieden Het reglement verbiedt zulks. Maar zulk reglement is hatelijk en wraakroepend Wat wilt ge er aan doen, vriend vroeger jaren ging het veel beter, maar nieuwe heeren, nieuwe wetten. Zij moesten toch de vrijheid van geweten eerbiedigen. Zoo zou het moeten zijn, vriend maar voor wie hebt ge gestemd in de kiezing De Aalmoezenier kende zijnen man deze ging al zuchtende heen. Kiezers, moest één uwer familieleden ooit in een gasthuis verpleegd worden, zoudt ge willen dat hij stierve gelijk een hond 1 Godsdiensthaters 1 De liberalen en de socialisten hebben maar een ge meenschappelijk doel De Godsdienst vervolging hier invoeren zooals in Fran krijk en in Portugaal. Wij gaan u dat eens bewijzen. In 1904, op 8 Februari, schreef Le Nouveau Précurseur, liberaal dagblad van Antwerpen Ja zeker, w\j aanvaarden met genoe gen het vooruitzicht eener vrijheid van onderwijs zooals in Frankrijk wij zijn gereed om aan dit woord vrijheid dezelfde beteekenis te geven als in Frankrijk La Chronique schreef den 3 December 1902 Bravo Aide besluitselen door het gouvernement Combes genoïïien zijn ge rechtvaardigd. Wij koesteren de hoop dat dezelfde politiek bij ons toegepast worde Maar wanneer Den 3 Februari 1904, zegde Berloz, socialistische volksvertegenwoordiger van Thuin 't Is jammer dat wij geenen Combes in België hebben Welnu, in minder dan twee jaar had Combes 75000 duizend kloosterlingen uitgedreven, duizende scholen gesloten en en een millioen katholieke kinderen van het vrij e onderwijs beroofd onzer Belgische kartelmannen, moesten ze aan 't roer komen. Kiezers, denkt er eens goed op na en zendt die heerkens wandelen Matigheidsbeweging. Laten wy Bonden oprichten! Dat er een zij in iedere parochie. Laten Deken, Pastoor en Onder pastoor de eersten zijn om zich in te schrijven. Dat zij vervolgens de ronde doen bij rijken en armen, om aan te wer ven mannen, vrouwen, werklieden en heerendamen en arbeidsters, ouders en kinderen. Geeft hun, als gij wilt, een onderscheidend teeken, opdat zij met fierheid dragen op hunne borst het insigne der matigheid. Neemt in die Bonden, om beter te kun nen slagen, twee afdeelingen op, eene die de geheelonthouding beoefent, de andere, die zich tevreden stelt met zich sterke dranken te ontzeggen en alleen zeer matig gebruik maakt van bier en wyn. Kard. Mercier, 20 Dec. 1908. Is rooken ongezond Meer malen heeft men te vergeefs beproefd te zeggen dat rooken ongezond is. Zeker moeten we bekennen dat alle overdaad stoornissen teweegbrengt, maar als men de pijp of cigarenkoker bijtijds kuischt, zegge men niet dat zulks doodelijk is. Leeraren, ja, hooggeschatte, hebben bekend dat rooken niet nadeelig kan zijn, met zich vooral toe te leggen op hunne voorschriften r de rook zoodra moge lijk uit den mond jagen, om te voor komen niet de nicotine in den mond te laten 2° nooit rook in te ademen 3" vooral zorgen uit geen stukje pijp, 't is te zeggen, met een korte steel (neus- brandertje) te rooken dit laatste punt vooral is zeer gevaarlijk, immers, de rook is brandend als hij in den mond komt, hij heeft den tijd niet gehad het grootste deel van de nicotine bijtijds weg te laten, en zoo komt het dat zij, die uit eene korte afgebroken pijp rooken, gezwellen op de lippen krijgen en hun zelfs de kanker medegedeeld wordt. Onlangs waren dit de beweegredenen tegen het rooken, uitgebracht op een Congres in Duitschland, maar ten slotte zei de welingewijde leeraar Rooken is niet schadelijk, het prikkelt den reuk, sommigen beweren zelfs dat het een troost is, dat iedereen rooken mag, maar niet vóór 18 jaren, doch niet te veel en het zal niemand schade veroorzaken Dus, dapper gedampt, maar met voor zorg I Benoemingen. In zitting van Dinsdag klaagde de heer Giroul dat de katholieke minister van justitie te veel katholieken benoemde en te weinig libe ralen. Er zouden 314 katholieke benoemin gen gedaan zijn tegn 37 liberalen. Dat ware dus ongeveer 10 katholieken tegen 1 liberaal. De heer Bara, liberale minister, be noemde 1 katholiek op 87 liberalen, in liet gebied van het Beroepshof van Gent. De katholieken noemen ruim 10 liberalen tegen 100 katholieken. Indien deze laatsten eens handelden gelijk de heer Bara?...? Hier zullen wij wat breedvoeriger op terugkomen. De liberale regeering van 1879 tot 1884 in eenige regels Overal verdeeldheid, twist en twee dracht, haat en nijd. 43 millioen nieuwe lasten. 514 millioen nieuwe leeningen. Een tekort van 59 millioen 767 duizend 117 franken. De gemeentekassen uitgeput door 't be talen van scholen en schoolmeesters zon der kinderen. Wat daar nu sou bijkomen Alle vrije scholen gesloten. Geen godsdienst meer in de scholen. De kloosters verkocht, de kloosterlin gen verjaagd. De kerken geplunderd, de priesters vervolgd. Zoo gaat het in Frankrijk. Zoo zou liet hier ook gaan Maar 't is nog le vroeg Nationale Bond van de werken der Katholieke Pers. Om den belangrijken wcnsch van bet Congres van Mechelen te verwezenlijken, heeft, laatst te Brussel de Nationale Bond der Werken van de Katholieke Pers ge vormd. Zijne Eminentie Kardinaal Mer cier, Aartsbisschop van Mechelen heeft de welwillende goedheid gehad het eere voorzitterschap te aanvaarden. De Bond, aan welken reeds talrijke vereenigingen zich aangesloten hebben, heeft zijnen «Persdag» gehouden onder het voorzit terschap van Monseigneur Heylen, Bis schop van Namen Hij bekwam eenen schitterenden bijval. De studieseclie onderzocht verschillende vragen aan gaande de werkdadige inrichting en de propaganda. Op de algemeene vergadering sprak Mijnheer Schollaert, Staatsminister eene prachtige redevoering uit en drukte vooral op het doel der hedendaagsche pers en de plichten der Katholieken tegen- over de pers voortbrengselen. Monseignuer Heylen sloot dezen schoonen dag met het godsdienstig karakter der werken van de goede pers te doen uitschijnen, de goede pers die het machtigste en .het krachtigste middel is om ons Geloof te verdedigen en ongeschonden bij ons volk te bewaren. De Bond doet eenen oproep aan alle de nog niet aangeslotene propaganda's ver- v,.. j„{•frtne"r';,:i! om de werken der verbondene hunne volle vrijheid en onafhankelijkheid blijven be waren. De oppositie is de kluts kwijt. Meer en meer geraken onze tegenstre vers de kluts kwijt, zegt het Handelsblad. Over zes maanden gaven ze ons nog 14 dagen te leven en niet alleen leven wo nog, maar baron de Broqueville handelt zooals een minister, die zich nooit vaster in den zadel heeft gevoeld als ten hui- digen dage. Mijnheer de minister, zoo inter - vieuwde hem de Brusselsche correspon dent van La Meuse, wellicht zult gij eer lang gedwongen vacantie nomen. Dat hangt af van wat ge daardoor verstaat. Ge denkt dus uwe meerderheid te behouden op 2 Juni Stelt ge me ernstig die vraag Zeer ernstig.1't Staat immers vast dat de regeering zal omvergworpen wor den bij de aanstaande kiezingen. Wilt ge mijn gedacht kennen Wij zullen twee zetels winnen. En hoeveel zult ge er verliezen? Hc zeg u we zullen twee zetels winnen. Uwe meederheid zou dus toenemen? Zooals ge zegt. Onze confrater stond met den mond vol tanden en vergat er bij aan zijn blad te melden dat eene liberale meeting, die verleden Zaterdag M. Monville te Ukkel moest geven, niet kon doorgaan, omdat er geen levende ziel in de zaal was. Blauw rood cartel te Aalst Naar men ons verzekert is het cartel tusschen liberalen en socialisten bepaald gesloten. Er viel niet aan to twijfelen na de verklaringen der Volksgazet en van Recht en VrijheidHeerschap Rens had geweldig de poepers en smeekte om redding. Men is 't accoord gekomen als volgt. M. DE SWARTE, socialist, 5e werk dadige kandidaat en tweede bijgevoegde kandidaat. De roodjes hebben dus wat van hunne pretenties laten vallen om de blauwen achter de roode vlag te doen marcheren Dus onze Aalstersche liberalen gaan meewerken om de roodjes aan 't bewind te krijgen. Wat zullen de socialisten aanvangen als zij meester zijn Vooruit ant woordt Den dag dat de socialisten het bewind in handen zullen krijgen, dan zullen wij zeggen Het scheelt ons weinig of de capitalisten zich gewillig zullen ondergeven, wij zullen ze icel dwingen te luisteren. Verstaan, confrater Wij voegen erbijVerstaan, liberale capitalisten, liberale grondeigenaars en liberale kasteelheeren Jonge groenten en Brusselsch witlool Do eerste jonge groenten zijn duur dit jaar, niet zooals men ver moeden zou door den invloed van den afgeloopen z mier maar door do luiheid der Araben. Men weet. dat onze eerste jonge groen ten uit Zuid-Algerie komen, Welnu, in die streek zijn de dadels zoo overvloedig goed geluktdat de Araben die van de dadels bun hoofuvoedsel maken zich voor dit jaar door dien oogst rijk genoeg achten en totaal onverschillig en van natuur vadsig zijnde, weigeren de wel gelukte jonge groenten naar de havens te vervoeren Dat vervoer gaal dan ook uiterst lang zaam, en is gepaa xi met vele moeilijk heden en etgeon in Europa zijnen weerklank •inden, doordien de groenten duurder verkocht worden. Zoo gaat het in Vlaanderen niet met de witloofk - erkers, die hunne bedrijvigheid langs om vlijtiger uitbreidt, naarmate er meer e1 trok komt. En aftrok komt er inderdaad van langs om meer voor ons witloof, In 1909 zonden wy naar Amerika 17,299 manden witloof van 10 kilogr. in 1911 was die uitvoer geklommen tot 26,527 manden van 10 kilogr. Engeland neemt van ons 20,000 kilogr. witloof per week. Holland neemt 120,000 kilogr.: Ruilsehiand 8,000 kilogr.: Zwitserland 14,000 kilogr. per maand, terwijl Frankrijk zooveel witloof van ons afneem1; als de andere Europeesche landen samen. Te Meirelbeke. te Overmeire, te Kal ken, te Zele en omliggende, te Knesse- laro en op vele andere plaatsen van Vlaanderen legt, men zich met toenemen- den ijver op het kweeken van witloof toe, hetgeen eene loonende bron van inkomsten wtn.it voor menig arbeiders gezin. in reeband met de CONvSClENCE-FEESTEN. De feesten ter eere van den zoo geliefden volksschrijver Hendrik Con- science in lie! Vtaamsche land in te richten, schijnen van zeer bijzonfleren luistert iringd worden. Een der meest origineele wijzen van viering, is wel die door den fotogr. Kring LR IV - van Borgerhout bij An twerpen aan gewend Deze zoo bloeiende vereeniging van liefhebbers i i i m richt namelijk een wedstryd in van totografie waarvan het onderwerp bestaat uit Tajfereelen uit de werken van Hendrik Conscience som van minstens 500 fr. aan beloonin- gen in geld en ook gedeeltelijk in kunst stukken ter beschikking van de jury gesteld worden. öm een klein denkbeeld te geven van wat deze alleszins zeer merkwaardige wedstrijd belooft te zullen worden, kunnen wij nog inededeelen dat er geld prijzen zullen le winnen zijn die zelfs tot ronde sommetjes heloopen zullen en er veel zullen toe bijdragen om de lief hebbers tot mededingen te doen beslui ten. De uiterste datum voor inzending is vastgesteld op 31 Juli a. s. en den mededingers is de volledige vrijheid gelaten zoo voor uitvoering als voor keuze van het onderwerp. De inzendingen zullen publiek tentoon gesteld worden gedurende de Conscience- feesten, de toegekomen fotos blijven eigendom van den vervaardiger en de leden der uitschrijvende vereeniging mogen niet met de andore mededingers in het strijdperk treden. Wie er echter meer van"wenscht te weten en zou wonschmi mee te helpen door inzending aan de rootsche hulde voor den Vlaaïnsciien schrijver, wachte niet lang en vrage dadelijk uitvoerig prospektus aan don l'otografïschen kring IRISCafé Leopold, ?80, Turnhout- schebaan te Borgerhout-Antwerpen. Nationale Belgische Bedevaart naar O.-L-V, van Lour des. onder het eere- voorzitterschap van Lm. de Kardinaal van Mechelen. van 25 Juni tot 3 Juli 1912. Voor inlichtingen en inschrijving zich wenden tot do li f, Van IN, Lispstraat.te Lier; O.scai: YERMEERSGH notaris te Dendormonde. De arme zieken mouten hunne aanvraag doen voor den 8 Mm aan M. Doctor DE JONGH te Sint. I ruiden. De negentienjarige Edmond Lievens die den veldwachter Van der Kelen, van Denderwindffke, Vermoordde, en tijdens liet thans geëindigd onderzoek volledige bekennissen deed. is voor de assssen ver zonden. De zaak zal in Mei oi komen. - Het huis c. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter by de Groote Markt in n° O. Een kinderheld. Een blad van Gent verhaalt een wraakroepend feit, waarvan een Antwerpsche dokwerker, te Lokeron woonachtig, de droevige held zou zijn. In do Heirlandstraat te Lokeren, woont de genaamde Emiel V. S., dokwerker te Antwerpen, oud. 36 jaar. Eenigen tijd geleden word hij weduwe naar met zes kinderen. Hij hertrouwde korts na de dood zijner vrouw met Leon- tina V., een jong meisje, dat een kind had, welk thans zes maanden oud is. De geburen deden bij de policie klacht en beschuldigden Van S. het kind zijner vrouw op onmensehelyke wijze te behan delen ja, zelfs te martelen. De commissaris deed de jonge vrouw roepen, die by eene eerste ondervraging staande hield dat zulks eenvoudig laster was en haar man integendeel zeer goed gesteld was tegenover haar kind. De zaak bleef hierbij, Vrijdag kwamen echter nieuwe klachten op het policiebureel Do policie begaf zich 's namiddags, verge zeld van dokter De Groote, ter plaatse. De geneesheer onderzocht het kindje, een meisje, en het bleek welhaast, dat de beschuldiging maar al te waar was. Over gansch het lichaam droeg de arme kleine tcekens van gewelddaden zijn mondje was verbrand en alles getuigde van gebrek aan noodige zorgen. Men beschuldigt den ontaarden vader dat hij botermelk voegde bij de zoete melk, ten einde deze laatste te doen kabbelen aldus weigerde het kind de melk en zoo moest het bij gebrek aan voedsel onko- men. Men beschuldigt hem tevens tijdens de koudste dagen der maand Januari, Februari en Maart, de wieg van het arme wichtje, meermalen voor een open venster te hebben geplaatst van, telkens hij des avonds thuis kwam en zijne klak nat was van den regen, deze met geweld in het wezentje van kind te slaan. Maar er is nog erger de brandwonden van het mondje van het onschuldig kind schijnen voort te komen van eene bran dende cigaar. Aldus hebben de geburen aan de policie verklaart dat men het kind eens tabak in den mond stak en dan onder zijne dekens rook blaasde ten einde hot te versmacht n. Voegen wy liierby dat de moeder de feiten niet meer loochent, maar uitbarst in tranen telkens men haar over haar kind Van 's middags dienstdoende A 14 April 1912 Leopoldstraat. macht, eenige op Zondag :aelenbergh, De aanhouding van den ontaarden vader en beul wordt verwacht. Werkstaking der dokwerkers te Gent. Sedert weken zijn de dokwerkers in staking en waarom De socialisten hebben de dokwerkers in eenen bond vereenigd en beloofden bun gouden borgen. fn 1900 beloofden zij hen dat zo allemaal, in 1912, zes franks daags zouden en de roodjes kunnen nu hunne belofte niet gestand houdon. Maar belofte is schuld en de dokwer kers zijn niet te vrede met de schoone woorden waarmee pacha Anseele en con soorten hun pogen te paaien en 'zeggen Woord houden of werstaken. Paclia Anseele poogt bon te doen zwij gen met hun soep en brood te doen uitdee- len en hiei meê moeten ze maar zórgen dat vrouw en kinderen uit den nood'geraken. Zullen de Gentsche dokwerkers nu be grijpen dat ze zich hebben laten foppen door kerels die er eerst en vooral voor gezorgd hebben dat zo hunne schaapjes op 't droog zouden krijgen. Ja, door kerels die thans aan 't hoofd van een groot fortuin zyn en op hunne renten oen onbe zorgd en wellustig leven leiden... Weldra zal men hier te Aalst ondervinden wat men elders heeft ondervonden, 't is te zeggen, men hier roode jannen zal aantreffen die schoon weder zullen schuifelen in 't putje van den winter, zelfs bij sneeuwstorm Indien gij hoest, bevangen zijt, indien gij moeilijk speek elt, indien uwe machten slecht zijn, neemt de lekkere Borstpastil Walthérij en ge zult dadelijk genezen zijn. 1 fr de doos. Het parket van Brussel is een onder zoek gaan doen in den kruidenierswinkel der wed. I)., Statiestraat, te Vilvoorde, waar Zondag, tijdens hare afwezigheid, brand ontstaan w as. De commissaris, die na liet uitdooven van den brand het eerste onderzoek deed vond in eene kas, die gedeeltelijk vernield was, eene petroolflesch. Do vrouw beweerde dat in do schuif van die kas bankbriefjes en obligaties waren geweest. Maar do schuif alleen van de kas is niet verbrand en do papieren werden gevonden in de zakken der kleeren van haren overleden man. Een brouwersgast, van Brussel, die voor zyn patroon 3000 fr. had gaan ont vangen, werd in het portaal dor bank tegen hot lijf geloopen. Toen hij in een ander bureel aankwam, waar hij die som moest gaan betalen, was zij uit den binnenzak van zijnen veston verdwenen. Vermoedelijk zyn er die onbekende mee weg. Zaterdag voormiddag gebeurde er in de statie te Leuven een smartelyk oiigeluk. De genaamde Frans Van den Eynde, brigadier werd door eene rangoerendo locomotief gevat, die hem over het rechter been liep. Aanstonds werd liet slachtoffer in de vorbandplaats door doktor Lemaire verzorgd, en nadien heel voorzichtig naar het krijgshospitaal overgebracht, waar men is moeten overgaan tot du afzetting van liet been, tot aan de knie. De gekwetste is een doorbraaf en oppas send man, van iedereen geacht om zyne minzaamheid; tiij is getrouwd en vader van 4 kinderen, en is voorzitter der Chris- tene Vereeniging van staatswerklieden te Leuven. In den batsten tijd werden tusschen Reetli en Boom, verscheidene diefstallen op de treinen gepleegd. Aro Den 23 Maart is zekere Mertens, van Merxem aangehouden, nadat hy aan den 0 veldwachter. Do Vos, van Aertselaer, StSL< eenen messteek in de hand had toegebracht, Zaterdag morgend heeft do policie in de Tulpstraat te Antwerpen, twee kerels van hun bed gehaald. Deze worden als medo. H plichtigen beschouwd en naar het kabinetSche van den onderzoeksrechter M. Steyaerlhehc 2e,eid- Ovei Het zyn de genaamden M., oud 23 jaar, en V., oud 21 jaar. Uit het onderzoek is te el vastgesteld dat vele stukken kleerstoffen Bew zijn ontvreemd. gaar Een brand, die noodlottige gevolgen de a had kunnen hebben, is Zaterdag namiddag i' rond half vijf uitgebroken op do voorkamer Staa van liet tweede verdiep van het huis n. 222 sels< Provinciestraat te Antwerpen. een De bewoner dezer kamer M. lluntermanl°^ca was op dien oogenklik afwezig en het vuurwaa werd hot eerst bemerkt door het dochtertje van de benedenbewoners. Het meisje Anna 2< Silberberg, 16 jaar oud, verw it.tigde harebele ouders, die eerst nog zelf poogden het het vuur te blusschen, maar waren weldra genoodzaakt de pompiers te verwittigen,en d De kamer stond bij de aankomst der ffra pompiers ir. volle vlam en er was nogalGen wat te werken vooraleer alles was ge.91". bluscht. Toen de sergeant der pompiers, M. Christiaens, zooals het de gewoonte is^atei een ronde deed in het huis, vond hij, opter eene zolderkamer het dochtertje, AnmIot' Silberberg, bewusteloos op een bed liggen, half verstikt door den rook. Doktor Dock8 verleende de eerste zorgen aan liet meisje, die weldra geheel buiten gevaar was. Hetme® meisje was in de eerste verwarring naar0'5 boven gevlueht en kon eenige oogenblikkenbe8t nadien niet meerde trappen af, door de»wor verstikkenden rook, die haar bijna hc;£'en loven had ontnomen. Bui Door de opsporingsbrigade van Anlnjl werpen is eene bende ontdekt, die naar hetgeen men er roods van ondervonden/*.,, hoeft niet de eerste do beste is. Het zijn de oCh( kerels die verleden maand zijn binnenge-van broken in de woning van M. Schippers,cta„ wonende Boniemantelstraat. De schelmen p braken het brandkoffer open en roofden er _an een partij juweelen en een som geld uit, woc Ook hadden de dieven een 5tal struisvogel- en c pluimen van een vrouwenhoed afgerukt eii meegenomen. Deze pluimen brachten de policie op hei der spoor der dieven, alsook der verhoelster, van De pluimen zijn te Beirendrecht aangeslu-" L gen. Twee der dieven S. en Sell., ziltew ten voor den oogenblik achter slot ingelijks»o/r; voor diefstal. Zij zijn ook beticht van een diefstal bijter, den heer Jacobs, van Duffel, waar zij oen som van 30,000 fr zouden ontvreemd lieb-iOsc ben. L i Sedert eenige dagen rijzen in on;ei kolenstreek weer "jfiüeily kb eden op tus-f schen mijnwerkers en besturen. Zoo zijn er stakingen ontstaan te Horna, fï 1 to Quaregnon, te Dour, enz. Van den anderen kant werden afvaar-' digingen van werklieden toegelaten in de betieeren van verscheidene mynmaatschap-j d PÖen. ge« De verschillen spruiten voort uit de ver loonen in sommige mijnon werden ver- H hoogingen toegestaan van 5 en 8 ten bon- een derd en dat schijnt de werklieden niet 4e voldoende. Zij eisehen 15 ten honderd. 269 In andere mijnen vinden do werkliè den ^ui' prijsrooster naar de hoeveelheid losga- Jos werkte kolon onpractiseh en onvoldoende. aan Te Roux, is de geldomhaler F. C.. in: cn dienst by een handelsagent, verdwenen, Dinsdag namiddag ging hij een wissel, ten eer bedrage van 700Ó fr. innen, Sinds dion zag dg men hom niet meer tei ug. Do man is "e- g0" huwd en vader van een kind. pr Een zeemonster op 15.000 voet diep- gc" te. By de Academie van wetenschappen te Parijs is ingekomen een beschrijving van tisi do hand des vorsten van Monaco, over een zeemonster gevangen op 15,000 voet diep- T R te, gedurende een der laatste tochten van m< den vorst op zijn stoomjacht voor hot en onderzoek der zee. D< Hot monster is een octopus of inktviseh, welks een oog in twee doelen verdeeld is liet een deel is om to zien en het andere om phosphorachtig licht vooit fo brengen, vol doende om het ziende gedeelto van licht te voorzien in de sombere diepte van den fre - Jonge vluchtelinge Voor de ree lit Dank van Bowstreet is een meisje van 15 jaar verschenen, Madeleine De Smet geheeten, wonende te Antwerpen. Bij do i aankomst van den trein aan Liverpoolst'reet :- Station, Londen, word het meisje opge- j merkt door een bediende van de bescher- i ming voor jonge meisjes. Hij vroeg haar of hij iets voor haar doon kon. Zij antwoord- de dat zij nïemands hulp noodig had, dat zy naar Newcastle ging bij haar broeder, wiens adres zij echter niet kende. Maar hij zou haar aan de statie komen afhalen. Zij voegde er bij dat zij voor een veertien dagen naar Engeland was gekomen, met geld dat hare moeder haar voor dit dool had gegeven. Later bekende zy even wol aan hare ou ders 300 fr. ontvreemd te hebben. Zy was in 't bezit van 5 p. 10 sh. Ondervraagd over haar beroep zegde zij eerst tooneelspeelster i to zijn, later lid van do policie en gekomen i om de policieinrichting van Engeland to i b.estudeeren. Zij voegde er bij goed voor zieti zeiven te kunnen zorgen en toondo j daarbij een revolver geladen met 6 kogels, j Dat klinkt wel wat ongelooflijk voor een meisje van 15 jaar, maar do correspondent i van de Etoilo Bolge vei tolt het toch zoo. De magistraat heeft Madela no De Smet naar een policiedepot gezonden en do poli cie van Antwerpen verwittigd.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2