i 111JMN m Zondag 14 April 1912. 5 centiemen het nummer. 65ste Jaar 4480. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM, van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Landbouwers Aandacht a.u.b. De Wortelgewassen. Vrijheid en Recht voor allen! Liberale Werkmansvrienden, Uit mijn Congoleesch dagboek. Midden kiedictkas van den Boerenbond Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwit- tantiën door de Post ontvangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij G. VAN DE PUTTE-GOOSSENS Korte Zoutstraat, nr 31. en in alle Postkantoren des Lands. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3<le bladzijde 50 centiemen.Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Notarissen moeien hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den Dijnsdag en Vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. CLIQUE SLUM. Aalst, 13 April 1912 Wanneer iemand zich als vriend en beschermers der landbouwers wil voor stellen, moet men zich afvragen Heeft hij al iets voor de landbouwers gedaan, heeft hij zich menigwerf onledig gehouden, zich bekommerd om iets ten hunnen voordeele tot stand te brengen Onze driekleurige tegenstrevers, be weren, en dit vooral ten tijde van kie zingen, dat z'\\ de vrienden, de bescher mers der landbouwers zijn. Voor ons zyn dat woorden niets dan woorden zonder beteekenis waarmee zij de landbouwers pogen om den tuin te leiden. Maar onze landbouwers zijn toch zoo dwaas niet. Als ze nu eens in 't ronde kijken waar zien onze landbouwers de nuttige, de voordeelige instellingen die zij, blauwe roode en groene zoogezegde vrienden en beschermers der landbouwers, hebben gesticht NergensJ!... Neen, nergens Indien zij iets ten voordeele van onze landbouwers wilden doen daartoe kon den zij talrijke gelegenheden aantreffen. Waarom als zo de landbouwers toch zoo genegen zijn, hebben zij niet, evenals wij. Katholieken, Boerengilden, Raiffei- zenkassen, Aankoop genootschappen, Veebonden, Paardenbonden, Geitenbon den, Melkerijen, Spaargilden, enz. enz. gesticht Neen, zy hebben er geone gesticht, integendeel zy hebben de Stichtingen door de Katholieken tegen gewerkt en gedwarsboomd zoo veel het in hunne macht was. Men overzie ons Arrondissement van Aalst van noord tot zuid, van oost tot west en nergens is er iets ten voordeele der landbouwers door onze driekleurige tegenstrevers gesticht, te bespeuren. En verre van iets te stichten hebben zij in de Aalstersche liberale Volksgazet de Priesters en Katholieke Personen die aan 't hoofd der katholieke stichtingen staan onophoudend gelasterd, beleedigd, belogen,'.versmaad, begekt en bespot. Onze liberale volksvertegenwoordiger en opnieuw kandidaat, M. Rens, heeft dit alles goed gekeurd, nooit protesteerde hij er tegen. Nochtans alle de hooger genoemde instellingen beantwoorden aan eene wezenlijke behoefte op landbouwgebied. De Katholieken die deze instellingen tot het leven riepen, hebben die behoefte wonderwel begrepen. En 't bewijs hier van is hunne altijd toenemende bloei. Onze driekleurige tegenstrevers, die zich slechts in kiesstrijd met de land bouwers bezig houden, willen hen doen gelooven dat eens zij de meerderheid 48e Vervolg. Plotseling gaf de bodem mee en rolden wij hals over kop over het gras, totdat wij op een zachten bodem terecht kwamen. Zoodra ik stilzat, begon ik lustig te roo- pen. Van zeerdichtby kwam het antwoord: Sir Henri was daar in zijne vaart gestuit door eene verhevenheid van den grond. Ik kroop naar hem toe en bevond hem onge kwetst, al was het dan ook buiten adem. Wij gingen Good zoeken, die nog een heel eind verder was gerold. Hij lag gekneld tu88chen boomwortels en was schier zyn zinnen kwijt. Spoedig echter hadden wij hem bijgebracht. En toen was sir Henry's eerste woord Makkers, laat ons Good danken, die onze schreden in de goede richting heefi geleid. Zyn voorbeeld volgend, knielden wij. En toen rees daar midden in het onbekende Afrika een kort maar vurig dankgebed ten hemel. Daarop gingen wij in 't gras zitten en nadenkend over onzen toestand begonnen wy van vreugde steeds luider lot elkander te spreken. Wy waren ontsnapt aan eene ijselijke gevangenis, die bijna ons graf was zullen veroverd hebben, dat zij meester zullen zijn over 's landsbestuur, weldra alles zal veranderen en de landbouwers, de landlieden in 't algemeen onder alle opzichten de gelukkigste, de welvarend ste menschen van de gansche wereld zullen wezen. Maar 't zal te vergeefsch zijn, onze landbouwers laten zich zoo gemakkelijk niet omklappen. Woorden vullen geen zakken of woor den zijn geen oorden. Onze landbouwers vragen daden, werken en stellen alleen vertrouwen in dezen die met hen mee werken, Dit vertrouwen zijn onze drié- kleurige tegenstrevers niet waardig want nooit hebben zij iels lot stand gebracht ten voordeele der landbouw nijverheid. De Katholieken alleen zijn hun ver trouwen waardig door hun onverpoosd werken om de landbouwers ter hulp te komen en zoo hun levenstoestand te verbeteren Daarom ook zullen al de landbouwers welke de zaken beseffen als een man stemmen voor do KATHOLIEKE KANDIDATEN Onder de wortelgewassen welke in den groententuin verbouwd worden voor de keukon, rekenen wij bijzonderlijk de ge wone roode wortel, schorsoneeren, bitter- peeën en pastenaken. Dit zijn drie gezonde groenten, waar mede men "smakelijke en afwisselende gerechten kan bereiden. Die planten vragen eenen wel bewerk ten en mulligen grond, aangezien zij uit- sluitelijk gekweekt worden voor hunne wortelen die tamelijk diep in den grond dringen. Daarom ook zijn zij vijandig van laattijdig toegedienden stalmest., vooral als deze niet heel en al geleerd is zij zouden te veel vertakken en splitsen Land dat vóór of binst den winter op bedden is uitgezet en vooraf met stalmest bemest was, pastheel goed, op voor waarde dat het diep omgegraven en vóór het zaaien goed met hak en hark bewerkt worde. Deze laatste bemerkingen neme men te baat om den grond rijkelijk van scheikundige meststoffen te voorzien, opdat de planten krachtig doorgroeien en eenen kloeken wortel vormen. Eene vol ledige bemesting zal steeds de beste uit slagen opleveren. Daarom raden wij aan per are te gebruiken 4 kgr. zwavelzuur ammoniak, 3 kgr. clhoorpótasch, 6 kgr. superfosfaat, al deze meststoffen mogen vermengd en te zamen voorliet zaaien ingewerkt worden. De wortelplanten hooger genoemd, zaaie men bij voorkeur op bedden van 1 m. tot 1.20 in. breedte en op rijen met eenen afstand van 20 tot 25 c. In de rye dunne men de planten uit en men zet ze op 8 tot 10 centimeter. geworden. Inderdaad eene hoogere macht had ons geleid naar het jakhalzenhol, dat aan het einde van den tunnel was. Zie,do bergen daarginds, die wij gevreesd haddon nooit te zullen weerzien, bloosden in het morgenlicht. Nu het wat opklaarde, konden wy on derscheiden dat wij op den bodem zaten, ten minste, van den grooten put tegenover den ingang van don kelder. Wij konden de zware vormon reeds onderscheiden van de drie afgodsbeelden daarboven. De afschuwelijke gangen, in welke wij een zoo lange nechtelijke wandeling ge- daan hadden, waren ongetwijfeld de vroe gere verbinding tusschen de mijn en de schatkamer. Wat de rivier betreft welke in de inge wanden der aarde stroomde, ik ben ernooit achter gekomen van waar die Jiwam, noch waarheen die ging. Ik had overigens ook weinig lust om er een onderzoek naar te doen. Lichter werd het, steeds lichter. We kondon nu elkandor weer zien, maar zulk een schouwspel als wij opleveren, had ik nog nooit bijgewoond en zal ik ook nooit meer ontmoeten. Met vermagerde wangen, holle oogen, van het hoofd tot den grond vol aarde, en met do sporen van den door- gestanen angst op het gelaat zaten wy daar als ware afschrikwekkende gedaanten. En bij dat al zat Goods monocle nog in zyn oogholte. Ik betwijfel, of hij die er wel eens uitgenomen had. Noch de duisternis, Het zaaien op ryen heeft onder meer het groot voordeel dat men tusschen in gemakkelijk den grond kan ophakken en en niet verplicht is tot het tijdroovend wieden zijne toevlucht to nemen om het onkruid te bestrijden. Overigens, het hakken zelve heeft het uitwerksel den grond aan de oppervlakte mullig te maken en aldus beter de voch tighcid te behouden in geval van drooge zomers. Moest niettegenstaande de grond tc droog worden, dan kan men begieten met eene oplossing van bovengenoemde meststoffen in de verhouding van 2-3 grammen per liter water of wel met ge - wonen beir zoo men er heeft. Als goede variëteiten kunnen wij aanraden Wortels, de half lange Nanteesche en deze van Chantenay en de gewone lange, van St-valerv. Schorseneer, de zwarte vlaamsche. William. Vrijheid en Recht voor allen, ziedaar de zinspreuk, het wachtwoord van de overgroote meerderheid dor wel denkende Belgen. Ons nationaal karakter weigert het hoofd te buigen voor verdrukking en dwingelandij... Van in de eerste eeuwen werd er tot lof van de Belgen gezegd De Bet gen zijn trouwe onderdanen maar dulden geene slavernij Ons Katholiek Staatsbestuur leefde die zinspreuk getrouw na, en hierom geniet het sedert 28 jaar, voortdurend de gunst der meerderheid des volks. 6edert 28 jaars is de zinspreuk Recht voor allen immer de grondslag geweest van hot Katholiek Programma. En 't is'juist om die zinspreuk mis kend te hebben dat het liberaal ministerie van droevige nagedachtenis, in 1881, door de kiezingen van verachting werd weggevaagd Ja, wij Katholieken, willen Recht voor allen, voor arm en rijk, voor werkman en meester, voor ambachtsman en handelaar, voor landbouwer en stede ling De eerbied voor eenieders rechten, de bezorgdheid voor eenieders belangen, konden alleen de vrede, de welvaart en den roem van ons geliefd vaderland ver zekeren Vrijheid voor allen zonder onder scheid van maatschappelijken stand, vrijheid op sociaal gebied, vrijheid van den familiekring, vrijheid van denk wijze, vrijheid van onderwijs. Onze Katholieke Ministeriën hebben altijd die vrijheid voor allen geëerbie digd en gehandhaafd en zal ze blijven eerbiedigen en bandhaven. Het verledenc is de waarborg der toekomst, 't Is deze die in België voorspoed, vrijheid en wel vaart doet heerschen bij zooverre dat andere volkeren het bewonderen en ons benijden. noch de val in de geheimzinnige rivier, noch de tuimeling langs de helling, had den Good van zijn dierbaar oogglas kunnen scheiden. Wy stonden nu op, vreuzende dat onze ledematen daar van de vochtigheid zouden verstijven. Met langzame en pijnlijke schreden- begonnen wij de helling van den put te bestijgen. Langer dan een uur tob den wij op die blauwe kei,ons vasthoudend aan 't gras en ons aan uitstekende wortels optrekkend. Ton slotte waren wij er en stonden by den grooten weg, tegenover de Steenen Zwijgers. Een honderdtal meters van ons af brandde een vuur voor eenige hutten en rond dat vuur zaten gestalten. Wij waggelden er naartoe, elkaar vasthoudend en telkens, na eenige schreden, stilstaande. Plotseling rees een der gestalten op en viel plat ter aarde, een kreet van vrees uitend. Infadoos, Infandoos.wy zyn het! uwe vrienden. Hij stond op, kwam op ons toe, nog niet geheel van zijne vrees bekomen. O, w itte mannen, zijt gy het inder- daadiZijt gy teruggekomen van den dood... terug van den dood En de oude krijger grdep een voor een onze handen, die hij drukte onder het uiten van vreugdekreten. Ons Katholiek Staatsbestuur hoeft dus slechts den ingeslagen weg tc blijven •bewandelen en dat zal bet doen lot} dat Recht en vrijheid overal cn in alles zullen zegepralen. En daarom zal het noodig zijn, dat wij met moed en kracht dadigheid strijden om onze driekleurige tegenstrevers van 's landsbestuur ver wijderd te houden. Stemmen wij dus overal voor de Kat holieke Kandidaten Als wij dat lezen dan zeggen wij tot ons zeiven Wel die twee woorden passen nu toch niet samen. De liberale partij die de vriend der werklieden zou zijn 't Is eenvoudig bespottelijk als de liberalen zich voor de vrienden van de werkersstanden willen doen doorgaan Toen zij vroegere jaren meester waren en namelijk, van 1878 tot 1884, wat hebben zij dan voor de werkende klas gedaan Niets Ja niets dat haar voordeelig was. Integendeel riepen zij de Schoolwet 'van 1879, de ongelukswet, in leven die talrijke werkersgezinnen deed lijden. En daarbij werden de belastingen op eene schandalige en ondragelijke wijzë ver meerderd. De liberalen overigens hebben altijd de wetten cn maatregelen bestreden met eene ongewone hardnekkige hevigheid, welke door de Katholieke Regeering werden voorgesteld. Vare het in hunne macht geweest geen enkele wet of maatregel ten voor deele der arbeiders zou tot stand zijn gekomen In 1889, toen ons Katholiek Staats bestuur eene wet voorstelde die de werk manswoningen van lasten vrij verklaar de, slemden de liberalen tegen. In 1889 komt er nog een voorstel van katholieke zijde, die do misbruiken doet ophouden in den arbeid van vrouwen en kinderen. De liberalen stemden tegen. In 1898 stellen de katholieken een wet voor op de beroepsvereenigingen, die nogmaals talrijke voordeelen ver zekerde aan de werkmansklas. De libe ralen stemden tegen. In 1900, wet op de werkmanspensi oenen. Eenige liberalen onthouden zich, de anderen stemmen tegen. In 1904, wet op de arbeidsongevallen. De liberalen onthouden zich. Wij zouden die opsomming nog kun nen voortzetten. Ziedaar de zonderlinge liefde onzer liberalen voor de werkersstanden Maar onze kiezers werklieden zullen het zich op 2 Juni bij de stembus geden ken en op klinkende wijze toonen dat zij hunne ware vrienden, de Katholieken, kennen, en hunne blauwe vijanden en roode uitbuiters, verfoeien, Hun orde woord zal wezen Weg met de blauwe en groene Volksbedriegers Weg met de roode uitbuiters XIX: Ignosi's afscheid. Tion dagen 11a dien blijden morgend wa ren wij weer in ons oud kwartier te Leu. Wij ondervonden geene blijvende onaan gename gevolgen van onzen verschrikk'.1- lijken tocht, behalve dat mijn stoppelhaar grijzer uit de schatkamer gekomen was dan het er was binnengegaan en dat Good na Foulata's dood, welke hein zeer had aangegrepen, nooit meer de Good van vroeger werd. Wat dit overlijden betreft, ik moet zeg gen dat het, beschouwd van het standpunt van een man van de wereld, eene zeer gelukkige omstandigheid was die heel veel verwikkelingen had voorkomen. Het arme schepsel was geen gewoon meisje, maar had behalve een statig uiterlijk, ook eene zeer gevoelige, rechtschapen inborst. Maar schoonheid noch goedheid had toch eene verbintenis van haar en Good wenschelijk kunnen maken. Had zij het zelf niet ge zegd de zon kan niet huwen met de duis ternis, wit met zwart. Het spijt my te moeten zeggen dat we niet meer opnieuw in Salomon s schatka mer doordrongen. Nadat wij van onze vermoeinissen beko men waren, wat eenige dagen vorderde, daalden wij nogeens in den put af in de hoop liet hol te vinden waaraan wij onze redding danken. Maar vruchteloos.Eerstens had het geregend, zoodat onze sporen wa ren uitgewischt en dan waren de hellingen door Petul» Cohy\. Stichting van den landbouw post van Kitunguru. II. 10e October 7 werklieden vertrokken om bambouhout aan te brengen, de andere 10 werken voort aan de aarde werken. Ik heb ook twee gamins geno men 0111 den bambou te klieven, daarvoor beloofde ik hen een matabiche. Sinds Zondag regent het hier bijna alle avonden en nachten. Donderen doet het bijna gansch den dag. 't Is bet rogenseizoen dat in aantocht is er zal dus met spoed dienen gewerkt te worden 0111 nog iets of wat aan den cultuur te kunnen beginnen-na het oprichten der gebouwen van den post. Sinds de 9 dagen dat ik hier verblijf heb ik nog geene enkele glossina morsi- tans of glossina palpalus ontmoet. Het klimaat is zacht aangenaam aanhoudende frissche gezonde bergwinden, de warmte goed verdraaglijk soms zelfs in den dag bij hevigen wind iets of wat koud evenals overigens 's morgens cn 's avonds. Moustieken zijn cr weinig of niet. 't Is ook een streek van veel wildantilopen wilde zwijnen, duiven en zelfs hebben wij het spoor gevonden van olifanten. Dezen avond hoop ik, zullen de aarde werken zoo goed als geëindigd zijr. want men werkt met spoed. llc October: 10 werklieden gaan voort met bet ophoogen en effenmaken mijner vloeren, werk dat gisteren niet kon afge daan worden.Dé 7 andere zijn vertrokken om koorden te verzamelen om liét hou ten geraamte te verbinden en de bambous vast te maken. Vrouwen en kinderen van 4 a 5 dorpen brengen gedurig droog lang gras aan om het dak te maken. Ik hoop wel in L kort de noodige hoeveel heden te hebben om al de gebouwen van een stevig waterdicht dak tc voorzien. Gisteren avond is hier voor de eerste maal een 011 weder in volle lievigheid losgebroken. Gedurende eene uur goot het water en volgden de donderslagen en bliksemschichten elkandor onophoudend op. Mijne zwarte werklieden zijn zeer gewillig en vlijtig om le werken doch men dient ze van nabij te bewaken en ze geene halve uur alleen te laten want hier nog meer dan in België, is het spreek woord waar «Als de haan niet le huis is zijn do kiekens baas». Dozen namiddag begint rnen aan bet vastmaken der ham- boustokken voor de muren. Daarna zal het dak geplaatst worden en de muren in bambou en staken met kleem bestre ken. Eens het buis zoo goed als in orde zullen de trappen aangebracht worden tengotalle van 4 2 groote trappen in T midden voor 011 achter liet huis. 2 kleine van achter 0111 een naar de kouken tc gaan de andere dienende voor liet kabinet. Het huis heeft G plaatsen ééne groote openc plaats juist te midden voor den zoo vol beefen-, jakhalzen- en andere holen, ffit het moeilijk viel het juiste aan te wijzen. Den dag voor wij naar Leu teruggingen, deden wy nog eens een onderzoek in de wonderlijke stalectiten-grotwe daalden zelfs nog eens af in de «Kamer des Doods.» Achter den Stillen Dood omgaande, staar den wy inetonbeschrijllyke gevoelens naar de rots, die ons had afgesloten, de rots, waarachter de onnoemlijke schatten lagen en waaronder de eenige sterveling verplet terd was,die het geheim van de deur kende. Wij mochten zoeken zooveel wij wilden, w ij vonden geen spleet, hoe klein ook en nog veel minder de plaats, vanwaar liet geheimzinnige mekaniek in werking werd gebracht. Ik betwyfel of ergens ter wereld nog wel zulk een merkwaardig overblijfsel van vervlogen boschaving en wetenschap is aan to wijzen. Wij gaven hc-t ton laatste ontmoedigd op; maar indien de rots eens plotseling voor ons was opengerezen, zouden wij dan den moed bezeten hebben over Foulata's lijk heen to stappen en nog eens die grot van verschrikkingen binnen te treden, zelfs in de zekerheid dat wij de schatten zouden bekomen. Ik betwyfel liet. Hot ging my aan het hart de plaats te verlaten, waar liet grootste kapitaal der wereld lag opgestapeld. Maar er was niets aan te doen. Alleen met dynamiet ware die vijf voet dikke rotsdeur te openen. Wij vertrokken dus. grooten trap, twee deuren rechts en links geven toegang tot twee groote plaatsen, de eene de slaapkamer de andere Het bu- reol. Ieder dezer twee plaatsen geeft toegang langs achter tot twee kleinere plaatsen, de eene tie badkamer.de andere het magazijn en beiden in tijd van nood kunnen dienen tol logeerkamer voor be zoekers. Tusschen die twee plaatsen is er nog eene opene zaal uitkomende op den grooten middentrap langs achter. Het geheel huis is omringd door eene opene gaanderij van 2 meters diep onder steund door zware pilaren. 12 October Al de werklieden worden gebruikt aan het oprichten der muren in bambou. Dezen namiddag echter ben ik verplicht er G uit tc sturen om koor den te gaan halen in bel woud,ten minste zoo hel weder het toelaat want de lucht is zwart en hetdondert hevig in de verte. Mogelijks draait het 011 weder af, zonder werkverlet tc veroorzaken. Dezes werk lieden zijn teruggekeerd met hunne koor den om 4 ure. Van die uur hebben alle 17 voortgewerkl aan bet opmaken der mu ren. Het onweder i:; gelukkig weggedre ven, geen druppel regen is er gevallen. (Wordt voortgezet) Verleden Dinsdag had te Leuven, de jaarlijksche algemeene vergadering- plaats. Wij trekkende volgende cijfers- uit het verslagOp 31 December waren 333 Raiffeisenkassen aangeslotenbel. kapitaal der Middenkredictkas bedroeg 5.202 000 fr. In 1911 deed men voor meer dan 39.5 millioen zaken. De Mid- denkrodietkas beschikt op dit oogenblik over 14.5 millioen spaargeld, haar dooi de leden toevertrouwd. Voor wat betreft de leeningen op grondkrediet. zij staat ze toe, 't zij door de Iusschenkomst der Raiffeisenkassen, 't zij rechtstreeks wan neer er in de gemeente geene aangesloten kas bestaat door tusschenkomst der Raiüëiskasscn waren er 91 uitleeningeu gedaan voor 431.853 fr. en 3G recht- strceksche uitleeniogen voor een bedrag van 132.975 fr. De aandacht werd geroepen op dit feit. dat do uitlceningen grootendeols toege staan werden lot aankoop van grond of huizen, tot het bouwen van huizen en tot de delging van oude schulden. Het is dus nietwaar, wat men dikwijls zegt, «lat d<- hypothecaire of grondelijkc schulden, bij den landbouwer een bewijs zijn van armoede. Men zegt ook soms dal de Raifleissen- kassen in ons land maar spaarkassen zijn. Op 31 December 1910, hadden de kassen, aangesloten bij de Middenkredielkas, in derdaad 61 millioen in bewaring ontvan gen, maar zij hadden intgendeei, gedu rende dien tijd voor meer dan 28.378.675 fr. uitlecningen toegestaan, en op :'.l Dec. 1910 beliep liet saldo der nog niet terugbetaalde uiüeeningcn 11.082.357.80 frank. Misschien zal 111 een der komende eeuwen do ontdekking der schatkamer gedaan worden door den een of anderen gelukkigen onderzoeker. Maar ik betwijfel dit ook. Die milliocnen aan ivoor, goud en juweelc-n zullen daar wel bijeen blyven met de been deren der arme Foulata. Met groote teleurstelling verlieten wij plaats en namen den terugtocht naar Leu aan. En toch was het ondankbaar van ons te leurgesteld te zijn. Zooals de lezer weet was ik, voor wij den kelder verlieten, op ongelukkige gedachte gekomen mijne zak ken met diamanten te vullen. Nu had ik er w el verloren en duarom de grootste, l ij onzen val van de putheliing, maar er wa ren or, vergelijkenderwijze gesproken, nog zeer veel over, waaronder achticn groote steenen van dertig tot honderd karaat 111 gewicht. Mijne oude jagersfrak hield dus schatten genoeg in, om ons allen, zoo geon millionairs, toch zeker vermogend te ma ken. Wij kwamen er alzoo nog niet zoo slecht af. Bij onze aankomst te Leu werden wij zeer hartelijk ontvangen door Ignosi, dien wij druk bezig vonden aan de kevestiging van zyne macht en de herinrichting van hot leger dat bij den grooten Twalaslag zoo zeer geleden had. Wordt Voortgezet.

De Denderbode | 1912 | | pagina 1