Werkrechtersraad JIESTLE'S KINDERMEEL, Woeste ei) Daeijs. DITJES en DATJES. Dicljler René De Clercq le Aalst. N' 1. Kiezers Aalst. Kieskronijk. Godsdienslige Kronijk. Slad Aalsl.-Werkbeurs Allerhande nieuws. dada-züep Met uiterst genoegen hebben de Kat holieken van ons Arrondissement ver nomen dat onze achtbare Volksvertegen woordiger, M Woeste, ter Volkskamer heeft aangeklaagd dat hij door Pie Daens, sedert jaren en jaren, onophou delijk met vuige beleedigingen, versma dingen, lasterlijke aantijgingen, ver dachtmakingen, spoternij en vervalsching zijner verklaringen is bejegend geworden-. Algemeen is men 't akkoord om te zeggen zoo moest. M Woeste sedert lang gehandeld hebben, en dat alsdan den vi sell wij fschen bek van Pie Daens zou gesnoerd zijn geworden. Maar M. Woeste heeft het onder zijne weerdigheid beschouwd, zich met die vischwijfscho uitspattingen te bekreu- Nu hierbij komt het dat hij niet gewa pend is. Moest M. Woeste ter Volkskamer aanklagen dat hij, Daens, hem op 3 Januari 1908 in De Werkman en op 5 Januari volgende in Het Land van Aalst naai- 't hoofd slingerde Woeste. Zwijgt me van dat vigge In Het Land van Aalst van 12 Juli 1908. Woeste. Oude trotsche Waal loopt als een kieken zonder kop. Woeste loopt zoo dwees als een krabbe. Moesten de Kamerleden dit vernemen allen tot zelfs zij. die het ergst op M. Woeste zijn gebeten, zouden met ver achting op den laffe heleediger neer zien die beter in eene kroeg bij straat- leiren en vischwyven zou zetelen dan in de Volkskamer. Moesten wij ons doosje wat verder doorsnuffelen dan zouden wij nog meer dergelijke laffe beleedigingen en versma dingen voor] den dag kunnen brengen. Maar de weg is niet opgegraven. Gelogenstraft. De liberale Volksgazet aapt Groene Pie na en beween ook dat M. Woeste ter Volks- kamer zou gezegd hebben, dal de cenige •oplossing voor het. sociaal vraagstuk is De armen, de werklieden moeten min eten. Ondanks de uitdrukkelijksle verklarin gen en logenstraffingen blijven de libe ralen en daensisten. die bHeedigende of lasterlijke verdraaingen van de woorden van M. Woeste verspreiden. Dat de blauwe en grocuen liegen, bedriegen bewijst ons de verklaring van den luiker socialist Demblon, ter Volkskamer gedaan. Ja, Demblon, een der hevigste socialisten, een van dezen die het ergst zijn gebeten op M. Woeste, zegde in de voormiddagzitting der Volkskamer van 29 Maart 11 (Bladz. 1392 Ik geloaf niet dat M. Woeste - hebbe gezegd dat de armen te veel eten Ziedaar eenc klinkende logenstraffing aan de groene en blauwe vervalscbers gegeven. Groene Pie en de Congo. Wij hebben in onze twee vorige Zondag nummers bewezen hoe Groene Pie, in zake van den Congo, in 1908, op de schandaligste wijze door zijne leugens vele kiezers heeft bedrogen. Nu, die ellendige bedriegerij heeft bij zelf bekend toen hij de overname van Congo en ver volgens de begrootingen stemde En wij dagen den groenen hansworst van chipka uit ons te kunnen logenstraf fen gelijk bij het tegen over M. Woeste deed. Wij bezitten niet alleen zijne schan dalige litanie, maar nog andere stukken die zijne bedriegerijen bewijzen. Wij knippen dus uit een manifest door Groene Pie cenige dagen voor de kio- zing verspreid, het volgende - O gie afgrijselijke volksbedrie- - gers Eens den Congo in opstand zal het niet zijn Al/arm V Brandt Ter kuip, aanstonds En wie zal opgaan Wie staat nu geoefend als soldaat Wie zal op trekken door listige of door verandering der Grondwet, Niet een rijke jonkheid, allen zoons van dc werkende klas daar moeten de Vaders en Moeders aan denken, aan 'f. lot hunner hinderen. Iu Rusland voor dien dwazen oorlog met Japan, trok al op dat beenen had maar hier zal het anders zijn enkel en alleen zoons uil de werkende klas zullen tegen - Ie Wildon van Afrika moeten gaan veelden. En dan was Groene Pie schaamte- lo s genoeg om te durven houden staan d; I hij van dat alles nooit had gesproken. Wat ellendige Volksbedrieger toch Ze zullen revolutie maken. - De liberale chef, heerschap Hymans van Brussel, gaf in bedekte woorden te verstaan dat de cartelisten wel tot ge- weldadigheid zouden kunnen overgaan, indien zij op 2e Juni de zegepraai niet behalen De heer Proces, Burgemeester van Namen, een haatvollc geus, won er integendeel geene doekskensom en zegde brutaal weg - o uier dit bestuur worden de meest gematigde menschen revolutionairen. Zelfs in het leger wordt men een zeker ongeduld gewaar tegenover eenc -ondul- bare vervolging». Die vervolging moet eindigen. Laat ons hopen dat zij zal eindigen langs wetti gen weg, want indien dat niet gebeurde ware het eene ramp. We zijn hier te onzent tenzelfden titel als de klerikalen te hunnen zijn. Indien men ons nog langer van onze rechten berooft, zullen wij ze terugne men, zelfs als het noodig is zullen wij buiten de wet gaan. Indien men ons tegen den muur drijft zullen wij tot het uiterste gaan. De revolutie zal niet moeten opge stookt worden zij zal van zelfs en plots ontstaan in al de rangen der maatschappij onder den wanhoopverwokkenden in vloed van de klerikale plagerijen.» Onze blauwe en roode cartelisten den ken toch zeker niet dat het wel zoo ge makkelijk zal'gaan Ze wezen gerust, ze zullen liet dan ondervinden wie ze zullen ontmoeten Willen zij ons schrik op 't lijk jagen, ze zijn er wel mee Het meel of bloem is bij den invoer iiTons land belast. Inderdaad, 't is do waarheid, maar wij voegen or bij dat die belasting niets, geen cent aan don Staat opbrengt. Maar Avaarom is dan dit invoerrecht op het meel gelegd als 't niets opbrengt W cl tot bescherming der maalderij die aan vele werklieden werk verschaft. Op het graan ligt geene belasting Dus vreemd graan dat vrij van rechten in België kan ingevoerd worden, kan er tot meel gemalen worden en zoo bekomt men meel of bloem vrij van invoerrechten. Men begrijpo Lag er geene belasting op het meel, dan zou men vreemde meel invoeren 't gene zou nadeelig zijn voor de Belgische maalderij en tal van werk lieden broodrooven, 4*4 Niet tegen den Godsdienst. - In een vlaag van rechtzinnigheid riep de heer Masson, Volksvertegenwoordiger voor Bergen, ter Kamer uit dat zij. libe ralen ofte geuzen, do katholieke zedeleer willen uitroeren. Begrijpende dat hij eenon Haler had begaan, hernam hij zich en zegde De Katholieke Kerk is eene eerbied- waardige instelling en ik eerbiedig ze. Maar enkele dagen later schroef het dagblad dat hij bestuurt. Luistert De geestelijken zijn betaalde agenten van den Staat en hunne bediening zou zich hierbij moeten bepalen, dal zij aan de onnoozelaars de Sacramenten ver- koopen en andere kruiderijen van het zelfde vat. Ziedaar tot waar den eerbied der geuzen voor den Godsdienst gaat De Belgische Rent De liberalen herhalen gedurig dat ons Katho liek Ministerie de schuld draagt der daling van de Belgische Rent 3 L' Autorité financière een vakblad dat wat meer van de zaak weet als deliberale redenaars en schrijvelaars. antwoordt hen De anti-gouvernementeele pers verze kort dat, zoo do Belgische Bent daall, zulks bewijst dat de regeering 's lands belangen slecht beheer!. Wij doen aan geen politiek, maar wij oordoelen, in alle oprechtheid, dut des' aangaande aan het hoofd der Belgische regeer ing geen ver wijt kan toegericht worden. En het bewijs daarvan is gemak kelijk te leveren. Meer dan 25 jaar zijn de conservatieven aan 't bewind cn niemand zou durven ontkennen dat België een bijna onafgc broken tijdperk van bloei heeft doorleefd onder de verschillige regeeringen die malkaar opgevolgd hebb e! sedert die partij aan 't bewind kwam Dedaling der Belgische Rent dagteekent van over twee jaar het ware roekeloos te beweren dat de Belgische regeering eensklaps de wijze economische beginse len, die steeds hare politiek leidden, zou veranderd hebben om te vallen in grove dwalingen en-, zware fouten, die do da ling onzer nationale financiën zouden uitgelokt hebben. Dat de vijanden der regeering een wapen zoeken in dit toeval, dat voor diegenen gelukkig is welke het bewind betrachten. Maar "l is plicht voor de economische dagbladschrijvers aan liet publiek te zeggen, dat dr nnrzakder daling van de Rente niet daar zijn, icaar sommige belanghebbenden haar zouden wenschen. En dat hebben wij reeds ten overvloede kunnen bewijzen. Zoo spreekt een Belgisch Financieel blad 'i welk zich zoo zeer met kieszaken bekommert als met de oude manen Liberale beeldstormerij. Zondag avond, Paschen, had te Aerschol eene liberale fecstvergadering plaats. Na dit feost, in 't midden van den nacht, hebben opgehitste schoelieshunnen moed' willen koelen meteen grootchristusbeeld met geweld van zijn kruis te rukken. Dit kruis sedert honderden jaren in eene opene kapel op het Begijnhof ge plaatst., wordt hier als een heiligdom aanzien en de gansche bevolking, veront waardigd door deze laffe daad, hoeft den goheelen dag als in stoet de plaats der ontheiliging bezocht en iedereen drukte den wensch uit, de helden van dit wraak roepend werk te mogen kennen, maar 't is te vrcezen dat deze den moed niet zullen hebben, hunne heldendaad bekend Ie maken. 4*4 Magistratuur. De liberalen en hunne bondgenooten, de socialisten, klagen het aan dat ons Katholiek Minis terie met partijdigheid zou handelen in zake van benoeming der Magistraten onzer Gerechtshoven. Maar zij vergeten hoe hut er toeging onder het laatste liberaal Ministerie. Indien zij het zich herinnerden dan zouden zij zien dat ons Katholiek Minis terie nu met meer onpartijdigheid ban delt. Menoordeele Bet laatste liberaal ministerie benoemde aan het Beroepshof van Gent lnmagistra- ton, allen liberalen. .l<ï<* de Rechtbanken van eerstenaanleg i dezelfde omschrijving, 43 magistraten, allen liberalen. Als Vrederechters, 29 liberalen en 1 katholiek. Zoodat het liberaal ministerie van rechtwezen, in de omschrijving van Gent 88 magistraten benoemd heeftwaarvan 87 liberalen. Dat heeten zij vrijzinnigheid en ver draagzaamheid tegenover andersdenken den. Foei Aan het Verbrekingshof van Brussel tcaren er in 1881, na zes jaren liberaal landsbestuur 10 liberale magistraten op 17 magistraten. A an het Beroepshof van Brussel 39 liberalen op de 51 magistraten. Aan het Beroepshof van Gent, 26 libe ralen op de 27 magistraten. Aan het Beroepshof van Luik, 27 libe ralen op de 27 magistraten. Vergelijk daarmee de benoemingen van een katholieke Regeering, die nu 28 Jaren het landsbestuur in handen heeft. Ehwel, na 28 jaren katholiek bestuur, •ijn er .Aa"he,t Verbrekingshof van Brussel 11 Katholieken op 20 magistraten. 1. uet Ber°ei>"'-°r énn Brussel, 28 Katholieken op 65 magistraten. Aan het Beroepshof van Gent, 18 kat holieken op 27 magistraten. De katholieke Regeering benoemt de meest bekwamen, tot heil en voordeel van eel de bevol/ung, die hare belangen moet onderwerpen aan de rechtbanken. 4*4 Een godshatend geusche schandaal.De socialisten teSeraing. nabij Luik waar zij meester zijn in den Gemeenteraad, komen een voorbeeld van hunnen duivolschen godshaat te geven. Eene openbare verlooning werd dooi de socialisten ingericht. Het bijzonderste tooneel bestond in het vertrappelen van het Christusbeeld door de kinderen der gemeentescholen. Op den grond waren er getcekcndo of geschilderde Christusbeelden verspreid, die met vuile voeten vertrappeld wierdon. Verscheidene toeschouwers, natuurlijk socialisten, waren tot walgends toe verontweerdigd over dalhoische loon'eel. Zij verlieten de zaal luidop hunne veront- weerdiging uitdrukkende. De socialisten hebben getracht zooveel volk mogelijk naar die godshatende ver tooning te lokken immers ze werd in Le Deuple en in meer andere roode gazetten met groot vertoon aange kondigd. De socialisten zijn overal van den zelfden deesem en dezen van Gent, Aalst, Ninove, Geeraardsbergen zijn niet beter dan die van Seraing, want onder opzicht van godshaat en vijandschap tegen den R- K. Godsdienst hebben zij aan deze laatsten i:iets te benijden 4*4 Lenteweer. t Ziet er lief uit met het lenteweer In het hartje van den winter was het zoo koud niet. En dat terwijl de hoornen vol bloesem, het veldvoljongc groonselsprietjes staan. Hagel- en sneeuwjachten,koude storm winden, wolken die snel als poslbooten door het luchtruim vliegen, baren op de Schelde, die de schepen als notendoppen doen dansen, en dat alles krijgen wij te slikken als lenteweer. Pit Vcrviers schrijft men dat do vtdden en daken met eene dikke laag énev.nv bedekt zijn, waardoor do fruitboomen veel te lijden hebben, ofschoon het voor den vergaarbak der Gileppe geen kwaad kan, dat er nog wat water valt integendeel. In heel de Luikerstreek is hot vinnig kóud. Maandag 15 April te 8 uur 's avonds, komt deze met recht gunstig gekende dichter, door de zorgen van Tak Aalst van het Algemeen NederJandsch Ver bond, een voorlezing uit zijn laatst ver schenen bundels houden. De dichter treedt op in do Stedelijke Feestzaal (Belfort). De toegang is vr^ voor iedereen. Aan volk zal het niet ontbreken. RECHTS GEBIED- VAN AALST. Kiezing- op Zondag 21 April 1913. WERKLIEDEN KATHOLIEKEN steml allen onder IV 1 op al uwe stembrieven. Verliest uit het oog niet dat de stem ming verplichtend is op straf van boet, indien gij geene gegronde reden kunl voorbrengen die U in de onmogelijkheid hebben gesteld aan de kiezing deel te nemen. Opgepast dus en gestemd onder Wie heeft aan België een tijd perk van 28 jaren vrede, vooruit gang, voorspoed en welvaart verzekerd De Katholieke Ministeriën welke zich van 1884 tot heden hebben opgevolgd. Welke partij is er alleen toe in staat dit tijdperk van vrede, vooruitgang en welvaart te doen voortduren De Katholieke Partij en zij al leen. En dat alles nadat de oude generaal schoon, warm weer beloofde. Leeljjke, oude leugenaar 4'4 50 fr. per schaap. Een fransch blad geeft het volgende verleïsel- ken ten beste over koning Albert Kort na zijne troonbestijging bezocht het Staatshoofd eene tentoonstelling van schilderijenenbleef in bewondering slaan voor een landschap met schapen. Het doek beviel hem ten beste en hjj drukte den wensch uit het aan te koopen. De schilder hijgeroepen zijnde en onder vraagd over den trijs van zijn me ster stuk, zegde tot de koning, dat hij het zou afstaan aan 50 fr. per schaap op het doek gemaald. Koning Albert meende met een oogopslag te zien, dat er een twaalftal schapen en lamineren op liet doek aan 't weiden waren en topte het aanbod. 's Anderdaags werd de schilderij naar het paleis gebracht en de lammekens werden geteld. De schilder telde en bleef tellen, elk wit puntje van 't perspectief aankalkend vooreen lam. Zoo geraakte hij tot 50. Ik meende, zei de koning, op een twintigtal sptippeitjes wijzend, dat dit het stof van de baan was. Neen, neen, sire, wedervoer de kladman, iemand die iets van schilderen kent, ziet dadelijk dat het daar deachter- hocde der kudde is. De koning betaalde de gevraagde som en... schonk de schilderij aan 't museum van Luik. Paschen. Dit jaar is Paschen op zijnen gewonen tijd gekomen. Inte gendeel zal de hoogdag toekomend jaar zeldzaam vroeg komen, namelijk den 23 Maart. 'I Zal duren tot in '2008, vooraleer Pasclien nog eens zoo vroeg zal gevierd worden. Die vroege Paschen's zijn ook gekomen in 1030, 1704, 1788, 1845 en 1850. Hij kwam op den 22 Maart iu 1598. 1693, 1701 en 1818. En na 1913 is liet uit lot in de 21" eeuw, met een vroege Paschen. Het cartel tusschen liberalen en socia listen is eindelijk gesloten. De roodjes hebben wat van hunne pretenties afge daan. M.De Swarte, hun candidaat, komt op de cartellijst voor als vijfde werk- dadige candidaat en als tweede bijge voegde candidaat. 't Zijn de liberalen van Geeraardsher- gen, bemerkende dat heerschap Reus zoo geweldig met de poepers was geslagen, die er hebben op aangedrongen dat het Kartel gesloten wierd, uit vrees van 't ergste den kiesketel. Men denkt nu wat geruster te mogen zijn. Daensisterij. Men verzekert ons dat M. Duraont van Erpe, die altijd een overtuigde democraat is geweest, die voor de. Daensisterij jaren lang heofi, gestreden en geleden,in de Kamerkiezing* van 2 Juni, als candidaat christ- aé demokraat zal optreden. M. Dumont hoeft zich van Pie Daens afgescheurd ten gevolge der loensche streken en fopperij ten voordeele van Albert Van den Bruele, de toekomende schoonzoon In het rood lokaal De Z011, te Wet teren, werd eene diefstal van 106 fr. -eploegd. ten nadeele van den rondventen J. Do Rycke. De man had zijne ontvangst van cenige dagen in eenen geslotenen lesse naar in de keuken gelegd. Toen hij het •vilde terug nemen, zag hij met ontsteltenis Jat l et gostolon was. Dc vermoedens vielen onmiddellijk: op oenen kleinen bakkersgast die groot ver teer maakte en eene reis naar Brussel ondernam vanwaar hy thans nog niet oruggekomer is. De policie heeft onmid dellijk de noodigc maatregelen genomen om den vermoedelijk en deugniet op te roeken. Hetzelfde vertrouwen niet meer. Tusschen getuigenissen van Gei t on eene min of meer twijfelachtige van 200 mijlen van hier, hoeft men spoedig zijne keus govo iden. Den 27 Februari 1905, zegde ons M. E. Vanl.ée, 54 Wasstraat te Gent Sinds meer dan een jaar leed ik aan rugpijnen 011 rliumatiek 111 de beenen. Sommige cogtvblikken voelde ik eene stijfheid in al de leden, ik had huiveringen en sohiolykj zweelingen, mijne nachten waren slecht en 1 eeds van 's morgens was ik afgemat en onbekwaam het kleinste gewicht op te nemén. Mijn water was troebel en liet een bezinksel na. Ik had vele middelen zonder uitslag beproefd, eenige dagen verpleging mot de Foster Pillen (verkocht in de Apo theek Do Valkeneer te Aalst) brachten eene gronte verandering teweeg. De pynen werden minder hevig, dc kwalen verdwe nen en ik had niet veel tyd noodig om ganseh genezen te zyn. Den 9en April 1910, voegt M. Vanhée er by Ik werk zonder moeite en de nierpy- oen keerden nimmer weer sinds mijne genezing met de Foster Pillen. De Foster Pillen zijn onfeilbaar voor al de nier- en blaasziekten, en hunne gevolgen zooals rugpy'n, rhumatiek, flerecijn, heup- jicht, zenuwpijn, sty f heid der nieren en der gowrichten, geele gelaatskleur, wrang heid des bloeds, hartkloppingen, benauwd heid, bedwelmingen,algemeene vermoeinis, waterontlooping of ophouding. In alle epotheken in 't algemeen (Eischt de handteekening James Foster) 3,50 f. do doos, 19fr. dezes of vrachtvrij tegen man daat Engelscho Apotheek van Ch. Delacre 64 Gouden bergstraat, Brussel. (U) De 9jarige Prosper Van derSchueren, te Ninove, bad zyn vader, werkzaam in de rnekanieke houtzagerij het avondeten ge bracht. Do knanp keerde niet hniswaarts en dadelijk ging men op zoek, doch vruchte- Nationale Belgische Bedevaart naar O.-L-V. van Lourdes. onder het eere voorzitterschap van Z. Em. de Kardinaal van Mechelen, van 25 Juni tot 3 Juli 1912. Voor inlichtingen en inschrijving zich wenden tot de HH. Achili.e VAN IN, Lispstraat.te Lier; Oscar VERMEERSCH notaris te Dendermonde. De arme zieken moeten hunneaanvraag doen voor den 8 Mei aan M. Doctor DE JONGH te Sint-Truiden. IVorden yevruugd door de Patroons 2 Smeder8, Werktuigkundigen. 2 Tabakbeworkers, één aflegger cn één bladeren werker. Vragen der Werklieden 1 Sehryn werker, halve gast. 1 Brouwersgast. 1 Voerman. VOORZ. H. DEN PAUS H. Vader zegen ons fr. 1,00 Het Imis c. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° O. AALST. Woensdag avond kwam de werkman Frans Van den Bossche, wonen de te Meldert, Hoogenweg, naar huis, toen hij verraderlijk aangerand werd. door den gonaamden Frans H.. Deze bracht hem een ergen dolksteek toe achter het linker oor. Do dader nam daarna do vlucht. Naar hot schijnt hadden beide jongelingen vroe ger nog twist gehad. Eene klacht is bij de gendarmerie van Aalst gedaan. DE GROOTE MAGAZIJNEN VAN DEN - BON MARCHE laten heden in onze streek een omzend brief ronddeelen betrekkelijk de T entoonstelling en 't Tekoopstellen van zijden stoffen op de welken wij de aandacht in roepen onzer geachte lezers. AALST. Voordracht. Do eorw. heer Janssens, pastoor te Lebheke, zal op Maandag 29 dezer om 7 uur 's avonds, in de zaal van den Werkmanskring, Korte Zoutstraat, eene voordracht komen geven met lichtbeelden en zang, ter. voordeele d°r vak- en ambachtschool. LEDE. Botsing. Donderdag mid dag, rond 111/2 ure, botsten tweerytuigen geweldig op elkander, terwijl zij elkander kruisten. Mevr. Edmond De Smet en haren knecht die in het eene rijtuig zaten, wer den heiden op de straatstecne» geworpen, ook een vatje gonever werd verbrijzeld en de heide tremiën wei den afgebroken. Mev. Do Smet is er met eenige lichte kneuzin gen van af gekomen de knecht klaagt over inwendige pynen. Aan het andere rijtuig was geene de minste beschadiging. Donderdag raorgend vond men het lijk van den knaap op den koer van het fabriek onder eenen houtstapel, waar denkelijk de ongelukkige onder, bedolven werd. Het slachtoffer was de borstkas gebroken. De Schele hoofdpijn, de draainissen cn al de ongemakken veroorzaakt door de slymen cn vochten zijn altijd genezen in weinigen tijd door de slijmverdryvende Pil Walthéry. 1 fr. de doos. Donderdag namiddag on 1 ure word brand opgemerkt in den linkervleugel dor Noortlstatie to Brussel Het wasin .do- arcluevenzaal dat- hot vuur uitgeborsten was. Al de pompiers snelden aanstonds ter plaats en om 5 1/2 uur was het vuur be perkt. De oorzaak is ongekend. Het was op den hoek van de Rogier- plaats en de Vooruitgaugplaats, dat het vuur in de statie woedde. Een statiehedieniTe. die den brand op merkte, deed seffens ile brandbel werken waarop de pompiers van St-Joost ten- j Noode toesnelde:!, cn toen het vuur zich uitbreidde werden ook d pompiers van Brussel en van do andere voorsteden ter hulp geroepen De gendai men werden met don orde^ dienst gelast. De stelling waaraan do telefoondraden op liet 3tatiegebüiiw gehecht zyn, werd door 't vuur vernield en daardoor de tele foondraden zelf ook. De brand scliynt ontstaan te zyn in de archiever.zaal van de onlvangstkontrool. Het parket van Brussel deed te Droogenbosch overgaan tot de ontgraving van liet lijk eener vrouw der gemeente. Barbara Mertens, 25 jaar oud, Zaterdag laatst begraven. Het lyk was te Droogen bosch uit de Senne gehaald. Het verkeerde in ver gevorderden staat van ontbinding. Men dacht algemeen aan zelfmoord, maar het parket schynt van een ander gevoelen te zyn. Nooit heeft een remedie bijval gehad als Wondcrbalsem Pasteur tegen uitwendige ziekte. 1 fr. Aalst Bonner, de Valkeneer en in alle apotheken. Maandag nacht werd le Oostaklcer een heiligschendonde diefstal gepleegd, welke de bewoners diep heeft ontroerd! Dinsdag morgend stelde eene Eerw. Zuster der Heilige Ivndsheid vast, dat dieven in de kapel gedrongen waren en de schurken daar op hemeltergende wyze haddon huis gehouden. Het tabernakel was opengebroken, de kelk geroofd en de Heilige Hostiën op den grond verspreid. Andere kostbare voorwerpen werden ook gestolen. De gendarmerie verwittigd, heeft een onderzoek ingesteld. Hi t is de tweede maal .in korten tijd dat het klooster door dieven bezocht wordt, Woensdag namiddag, rond 5 uron kwam de Duitsche zeeman. Ludwig Philip' 31 jaar oud, geboortig van Wurzburg, dó herberg n. 10 der Koolvliet te Antwergen binnen. Hij had Vrydag 11. te Londen afgemons terd, was naar Antwerpen vertrokken en had in bovengenoemd adres zijnen zeemans- zak laten wpgstellen. Toen hy nu dezen namiddag in dronken toestand terugkeerde, na een paar dagen weggebleven te hebben, vroeg liyaan eene van do twee dienstors, aan zekere vrouw Mimi Stoubert, of zij iets tegen hom had. Op liet ontkennend antwoord, trok hij eensklaps een revolver te voorschijn en loste oen schot. Het meisje werd niet ge troffen, doch eene tweede losbrandin" volgde Ditmaal viel het slachtoffer neei° aan den hals geraakt en gef kort daarna den laatsten snik. De dader kon door den herbergier eii twee toegesnelde gendarmen aangehouden worden. In zijnon zak vond men nog een geopend dolkmes. Ondervraugd over de drijfveer zijner misdaad, bepaalde de pliclitige zich mét te antwooeden «Ik heb geschoten, maarniet om te moorden.» Het slachtoffer heet Mimi Saubort is 33 jaar oud, geboren te Mecklemburg cn was sodm-t dn maand November alhier in dienst getreden. Het parket is ter plaats geweest en het lijk is naar het gasthuis overgebracht, waar Donuerdag de lijkschouwing heeft plaats gehad. klg maaftt eca zacht, rein aezirhr öe echte T-.W ,eln'- OU alles bewerkt an Oirgmann Sc Co., Brussel »er stuk. AALST. Te verkrijgen tor Drogerii O. Taymans,Groote Markten ter Apotheek De Val leeneer, Esplanadeplein. —Woensdag morgend-om 11 ure heoft in de gemeente Bjrgerhout een schrikkelijk ongeluk plaats gehad mot den stoomtram die aan de vestingen langs de viaduc van den ijzerengweg van den Staat rydï. Op gezegd uur gingen langsheen den spoorweg van den stoomtram een vijftal soldaten van liet 10e jagers Ie paard, dat gekazerneerd ligt te Doornik, maar die zyn gedetacheerd in de kriigsheonhouwerij vau Deurne. Op het oogenblik dat de stoomtram van do Zurenborgstatie komende naar Dourno reed, wilde een der soldaten, Scuteur g> heeten, nog over de baan springen. Zijn brigadier het gevaar ziende, riep nog Spring er niet over. Maar op donzelfden oogenblik sprong do ongelukkige, werd door den stoomtram ten gronde geslagon en ijselijk vermorzeld vooraler men den tram had kunnen stop pen. 1 Het lichaam van den ongelukkige was totaal in stukkoi gereden en men moest de bloedige overblijfselen in eenen zak doen om deze naar het krijgsfasthuis over te brengen. Volgens zijne makkers, zou het slacht offer een boerenzoon zijn van Poperin»c. Alles wordt duurder, Alleen blijft de prijs van het beste voedsel voor jov.ge kinderen steeds omrander» en voor rijt en arm geschikt. Beter en goedko'jper als koe-melk. Fr 1.60 de doos. In ieder apotheek en goede kruidenierswinkel. 11 Lo!llse C1°edt, echtgenoote van Jules Walleert, wonende Kattenstraat te Rous- selaere, kocht Zondag morgend in een been- houwerytje waar men penserij maakt,voor 0,30 fr gekapt vleesch, waarzy haar man haar Sjarig zoontje Arthur en hare 70jarii?e moedor, wed.Cloedt, die bij haar inwoont van aten. Des avonds werden zij allen onpasselijk en gevoelden hevige krampen in den buik zoodat zy des anderdaags to bed moeaton blyven en de hulp inroepen van dokter Demonie. Deze stelde bij allen dezelfde teekens van vergiftiging vast, doch kon met geen ze kerheid zeggon of deze veroorzaakt was door het eten van het gekapt vlee3ch. Do toestand der weduwe Cloedt ver slechte Dinsdag zoodanig, dat zij in den na middag, om 5 ure bezweek. De an,leren van dit huisgeain schijnen aan de bete, had en zyn gansch buiten go- vaar. Men verwacht liet parket. De beste en schoonste Mans kieerstoffen, bij VAN DEN BERGH- J0URET, Aalst. In dc koolmijnen van Bois-du-Luc en het Oentor, hebben de Vlaamsche werklie den, werkzaam ii, de verschillige koolnut. ten dor maatschappij, Donderdag morgend geweigerd de putten te dalen De stakers ten gctallo van 600, vragen eene loonsvcrhüoging van 5 per honderd. In do koolmijnen van Houssu, te Haiao. St-Paul,hebbende werklieden ookgestaakt "et verbond der mijn werkers zal Zondag' 14 April ,11 hot Ma,sou du Peuplo té La Louviere vergaderen waar de kwestte van loonsvorhoogiug en het referendum worden wcl'kstak'"ï "l besproken

De Denderbode | 1912 | | pagina 2