[SUNLIGHT] milig ünifcii Zondagrust. Openbare Aanbesteding Staatsmiddelbare Meisjesschool, M E E R S C H Twee WOONHUIZEN ZAAILANDEN Bij licitatie. Etablissement industriel Openbare Verkooping. Vendilie VISNDITIE Openbare Verkooping Openbare Verkooping. BOUWGROND en LAND HONDERD VARKENS ZWAVELZUUR MNSWlOüiAIC ZEEP "»Sunught"zmp maakt de wascht jremakke.- lijk en peefi het fijnwaad den frischenen aangenamcn ~geuK van den buitenlucht. Over de streek Namen-Luik valt de sneeuw dicht maar smelt seffens, 't Is hier bijtend koud. Dinsdag nacht heeft het hier ijsgevrozen. De schade daardoor veroorzaakt aan de fruitboomen is groot. Een boerke van Grivegnée vertelde ons, dat Dinsdag nacht hem eene schade van omtrent 3000 fr. was veroorzaakt door de vorst. Al de bloemen zijner 600 groote pruime laars zijn geheel bevrozen.Zij stonden volop in bloei en waren juist op hun gevaarlijken toestand gekomen om beschadigd te wor den. Weet gij aan hoeveel die landbouwer zyne hofstede, die niets dan weiden met fruitboomen bevat, pacht Aan 400 fr. do hectare Zy is 10 hectaren grootdaarvoor geeft hy 1000 fr. in 't jaar. Hy heeft niets dan melkkoeien en fruit boomen. Zjjne fruitboomen zullen hem dit jaar byna niets geven. Dus, op eenen kouden nacht verliest hy de helft zijner hoop op welvaren. Van :s middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 14 April 1912, M. Van Caelenbergh, Leopoldstraat. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Gent. Zijne Hoogweergdiheid heeft benoemd Bestuurder der Zusters van O. L. Vrouw te Zele, den E. H. De Witte, onderpastoor van St-Stephanu8 te Gent. Onderpastoor van St-Stephanus te Gent, den E. Pater Dcrenbach, der Augustijnen- ördn van H. Kerst, te Gent, den E. H. Van Vaerenbergh, onderpastoor te Waar schoot. De ziekte laat u zwak. De Pink Pillen maken u sterk. Na een ernstige ziekte, is het wel zeld zaam de zieken zich spoedig te zien her stellen.De meestcn, hoewel genezen,blijven -depend, hernemen hunne krachten niet, V1 uden hun eetlust niet terug. De herstelling duu rt heel lang en dat is zeer gevaarlijk, want in dien toestand van zwakte is de 2ieke 'lan cen wederinstorten of aan een nieuwe blootgesteld. Het is dus van belang da zie'tte daartegen handele en men moet 'f tegenwerking begunstigen indien de sic. kc ,et met "l' 2,?taelf J.oet' Men kan die" ^en»e;k'ng begunst.gen door een genco. '"I""01 dat het bloed n.euw leven schenkt en "et zenuwstelsel krach ig maakt en de Pink p,1!cn 2,J" J,et hesle <l8r geneesmiddelen van 1 Zie hier wat ten dien aansienonsge- schreven wordt door 1. D; Schuurmg, geb. Mies, wonende h G»donk. Roosendaal ©jM htyf Mejitff. D. Schuuring. Ten gevolge van cen zware ziekte was 'ik in een ernstigen toestand van zwakte en van afmatting gebleven.Die zwakte strekte zich niet alleen over mijne leden uit, maar over al mijne organen en het scheen onmo gelijk dat zij hunne goede werking van vroeger hernamen. Mijn eetlust was me teruggekomen, mijn spijsvertering ha slecht plaats, mijn hoofd was bij de manste inspanning van den geest vermoeid. Ik sliep weinig. Naar den raad van verschei dene personen heb ik de Pink Pillen ge nomen en onmiddelijk is mijn gezondheids toestand verbeterd Ik ben met de behan deling der Pink Pillen doorgegaan en het heeft niet lang geduurd of ik heb een zeer goede gezondheid weergevonden.» Zij worden verkocht in alle apotheken en in het depotApotheek Derneville, 6b, Watcrloolaan, Brussol. Fr. 3,50 de doos. Fr. 17.50 do zes doozen, franco. BURGERLIJKESTAND DER STAD AELST. Geboorten Mannelyk geslacht 12) Vrouwelijk 0) Huwolyken. F. De Swaef, lampist, mot M. Hersens, z. b. H. De Bruyn, tw. met P. De Backer, hr. C. Vanhoutte, Ded. met V. Verberen, bottienst. P. Sterck, brooib mot B. Van den Bossche, z. b. F. Capeau, pasteib. met M.I)e Hauwere, z. b. L. De Fraine, sectie-overste, met E. Cartuyvels, z. b. Overlijdens D. Maes, m. Claes, blokmaker, 57 j. Moorselb. M. I»e Neef, we De Neve, z. b., 59 j. Sterrestraat. M. Neef, vr. I.iebaut, z. b., 44 j. Keizerstraat. P. De Haeck, wr Brouwers, z. b., 85 j. Leopold straat. 3 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Aalst. Zaterdag 6 April 1912. Aardappelen de 100 kil. 10,00 h 11 00 Boter per 3 kil. 8,64 k 9,90 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,90 a 0,00 Eiers de 25 2,25 k 0.00 Ajuin de 100 kil. 28,00 k 00 00 Viggenen, per koppel 80,00 a 90/10 BOTERMARKT. Heden ZdteicL- werden 202 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1620 kilogi HOPMARKT. ANTWERPEN, 12 April. Men kwo- teert Aalst beschikbare 217.00 a 220,00; Juni 212,50 nieuwe oogst 120,50 a Poperinghe beschikbare 205,a 210, nieuwe oogst 120.a 122,50 de 50 kil. Markt standhoudend. BRUSSEL, 10 April. Alhoewel ei volle rust is in den Engclschen hophandel ter oorzake der Paaschfeesten, blijft onze markt prijshoudend. De zaken zijn wel beperkt. Aalst, beschikbare waar, 217,50 tot 220 fr. nieuwe groeite,120 tot 122,50 fr.; Poperinghe, beschikbare waar, 205 tot 210 fr. op levering Juni- Juli, 210 tot 212,50 fr. nieuwe groeite, 120 frank. NEURENBERG (Beieren), 10 April. Bij het begin der week schijnt de handel onbestendig ook wordt cr niet veel ver kocht. De laatste noteering der markt is als volgt in fr. Prima-Waar Middelb. Geringe Markthop 325 337 312 319 Bergiiop 337-344 Hallertau 350-362 325-344 287-300 Elzasserhop 331 344 300 319 262-275 Steekt wel deze waarheid in uw hoofd. Eene verwaarloosde valling zet zich ovc van den eenen mensch aan den anderen en is gevaarlyk en zelfs doodelyk voor kin deren en ouderlingen. Daaroïü moeten wij ons er zoo spoedig mogelijk van genezen. De beste, ja wij mogen zeggen, de eenigste remedie die u zal alle voldoening geven is de Siroop Dcprnlci c. Dit is e^n wetenschappelijk produkt die door de Doktors zelf genomen werd. Prijs S Franken in alle Apot heken, namenlijk te Aalst, bij Vai.keneer en Callbbaut. HT11> AELST. der Werken van vergrooting der Brusselschestraat, en der levering van benoodigheden voor drie klassen. Het College van Burgemeester en Schepenen der stad Aelst. zal, onder voor behoud van goedkeuring door de bevoegde Overheid, op den Maandag; 6 Mei 1912, te elf ure voormiddag, ten Stadhuize, tei gewone zittingzaal, in het openbaar over gaan tot de opening der aanbiedingen voor de aanbesteding van lc LotDe werken van vergrooting der Staatsmiddelbare Meisjesschool in de Brus- selsche8traat, bestaande in het bouwen van een verdiep op een bestaand gebouw voor lokalen van drie klassen 1 n aanhoorigheden waarvan de kosten zijn beraamd op 10,300 franken. 2° Lot Het leveien van schoolmeu- belen, geschat volgens bestek 4,329,60 franken. Het lastenboek voor deze ondernemingen en de daartoe behoorende plans kunnen geraadpleegd worden ten Stadhuize, Gemeentesecretariaat, alle werkdagen van 9 uren 's morgends tot 's middags. Niemand is tot de aanbesteding toege laten tenzij na storting van een pandgeld ter waarde van 1,000 fr. voor het eerste lot, en van 400 fr. voor het tweede lot. De aanbiedingen, op zegel geschreven zullen onder aan de Post aanbevolen om slag gestuurd worden aan M. den Burge meester der Stad. Zij moeten ten uitersto op den Vrijdag 3 Mei 1912 in de Post besteld wezen. Zij zullen toegezonden worden onder dubbelen omslagde uit wendige zal behalve het adres van den heer Burgemeester het opschrift dragen Aanbieding voor de onderneming van Openbare Weiken de binnenste - Aanbieding voor de Vergrootingswerken ti-' lot) der Staatsmiddelbare Meisjes school of Aanbieding voor het leveren van Schoolmeubelen (2* lot) voor de Staatsmiddelbare Meisjesschool De aanbiedingschriften moeten de namen, voornamen, hoedanigheden en woonplaats van den aanbieder vermelden en door hem geteekend zijn zij moe'en verder opgemaakt zijn, evenals de er bij te voegen verklaringen betrekkelijk het loon der werklieden, volgens de aanduidingen van de foi muien aan het lastenboek gehecht. De werken en de leveringen zullen nine ten gedaan wezen binnen de drie maanden volgende op de date van hel schriftelijk bevel door het Gemeentebestuur hiertoe te geven. Aelst, den 2 April 1912. De Secretaris, De Burgemeester Oscar REYNTENS, en Schepenen. M.-L. GHEERAERDTS. OPENBARE VERKOOPING van eenen goeden te NIEUWERKERKEN. De notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen Gemeente Nieuwerkerken. Een goed perceel meersch, gelegen gehucht Pijpenbeek gekadastreerd wijk B, nummer 1295, met eene grootte van 1 hectaar 3 aren 90 centiaren en vol gens meting 1 hectaar 2 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan de straat, ten zuide aan de l.eeren Albien De Badt-De Clercq en Ferdinand Busschaert-Van den Brulle, ten weste aan de heer Desiré De Groot broeder en zuster en de familie Eeman- De Biévre, en ten noorde aan den heer Viptor Neckebroeck-Van Trappen. Gebruikers den heer Désiré De Groot en jufvrouw weduwe Jan-Baptiste De Schrijver. EENIGE ZITDAG Maandag 29 April 1912. Ten 4 uren namiddag ter herberg A la Plape Impériale bij den heer Frans Van MoBselvpide, te Aalst, Keizerlijke Plaats. N. B. Voor verdere inlichtingen zich te wenden ter studie van M. Oscar TIBBAUT te Aalst, Keizerlijke Piaats, 3i. OPENBARE VERKOOPING te SCHELLEBELLE en LANDEN te WETTEREN. De Notaris Oscar TIBBAUT te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Gemeente Schellebelle. Eerste koop. Een woonhuis met hoi, zijnde eene herberg met winkel, gestaan en gelegen aan de Dorpplaats, gekadastreerd wijk A, nummers 3690, 27 jb en 373d met eene grootte van 5 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan koop twee, ten zuide aan de Dorpplaats, ten veste aan den heer Joseph Van Heddegem-Stroobaut en ten noorde aan de Schelde. Bewoond en gebruikt door den heer Camiel Clinckspoor. Tweede koop. - Een woonhuis inet hot zijnde eene herberg met winkel, gestaan eri gelegen aan de Dorpplaats, gekadastreerd wijk A, nummers 369E, 271B en 273e met eene. grootte van 5 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan Juflr. Marie- Prudence Lalemont, ten zuide aan de Dorpplaats, ten weste aan koop een en ten noorde aan de Schelde. Bewoond er. gebruikt door den heer Jean-Bap tiste De Schaepmeester. Gemeente Wetter en. Derde koop. Een perceel land gelegen op Rooakker, gekadastreerd wijk D, nummer 311 met eene groote van 15 aren 90 centiaren, palende en zuide aan de heeren De Somme-Banckaerts en De Gussem-Roman, de erven De Schaepmeester en Juftrouw Marie Matthijs, ten weste aan Juf frouw Marie Van der Stegen en ten noorde aan de straat. Gebruikt door den heer Auguste Leysen. Vierde koop Een perceel land gelegen op Rooakker, gekadastreerd wijk D, nummer 17IA met eene grootte van 22 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan Jurtrouw Maria-Sophia De Ridder, ten zuide aan de straat, ten weste en ten noorde aan den heer Auguste Leysen. Gebruikt door den heer Auguste Leysen Vijfde koop. Een perceel land gelegen op Achter Eist, gekadastreerd wijk D, nummer 139.A met eene grootte van 30 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan den weg. ten zuide aan de erven De Gussem-De Schaepmeester, ten weste over de baan aan de kinderen van de heeren Joseph Buysche-Schollaert en René De Smet-Matthys, ten noorde aan den heer Edmond De Ridder. Gebruikt door den heer Seraphin Vnn de Velde. ZITDAGEN: Instel Woensdag 17 April Verblijf Woensdag 1 Mei 9 Ten 2 uren namiddag ter herberg van den heer Auguste Luyckx- Van Overstraeten te Wichelen aan de statie. Openhure verkooping van goede en MEERSCIIIJM Appelter re, Aspelaere, Santbergen en Voorde. De Notaris VAN OU DEN HOVE, tc Denderbautem, daartoe benoemd door Mijnheer den Voorzitter der Rechtbank van Eersten aanleg zetelende te Gent, zal ter tussclienkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris Oscar TIBBAUT, te Aelst, met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816 en ter tussclienkomst van Mijnheer den Vrederechter des Kantons Ninove, na mens de erfgenamen van den Eerwaarden Heer Auguste Steppeoverleden te Lem- bergen, in het openbaar verkoopen Gemeente Appelterre. Eerste koop. Een perceel LAND, gele gen op Luypendacle, gekadastreerd wijk A, nummer 333, met eene grootte van 52 aren 20 centiaren, palende ten oosto aan den lieer Frans "f Kint-Mcrtens, Dame Auguste Van den Bossche De Glippe'.o en den hoor Emiel Mertens-De Backer, ton Zuide aan den' heer Alfred Buysse-Van den Bossche, ten weste aan het Weldadigheids bureel van Appelterre en den heer Domien Scheet linek-De Spiegeleer on ten noorde aan den lieer Petrus Brys-Van don Eyndo. Gebruiker den heer Jost pit Van de Maelen. Tweede koop. Een perceel LAND, ge legen op Luypendaele, gekadastreerd wijk A, nummer 159, met eene grootte van 32 aren 50 centiaren, palende ten oosto aan Juffrouw Louisa Cieters, ten weste aan dezelfde on aan Int Weldadigheidsbureel van Appelterre, ten zuide aan den beer Jan-Baptiste Van Darame- De Vleeschauwcr en Dame Auguste Van den Bossche-De Clippele, en ten noorde aan Dame Petrus Heereman-De Porre. Gebruiker den heer Alois Schutyzer. Derde koop. Een perceel LAND, gele gen op Zevenbunder, gekadastreerd wijk A, nummer 243, met eene grootte van 15 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan Mynheer Charles Van Vreckem-De Naeyer ten zuide aan de Burgerlijke Godshuizon van Gent, ten weste aan de heeren Frans Renders en Félix Van Santen en ten noor de aan den zelfden en aan Juffrouw Anna Plaitin. Gebruiker den lieer Joseph Porsoons. Vierde koop. Een perceel LAND, ge legen op Holeput, gekadastreerd wijk A, nummer 276c, met eene grootte van li aren 40 centiaren, palende ten ooste aan den heer Leopold Caroes, ten zuide aan den heer Eduard Beirens-Rollier, ten weste aan de familie Buysse-Schollaert en ton noorde aan Dame Charles Van Vaeren- bcrghe-Leenaert. Gebruiker den heer Joseph De Backer. Vijfde koon. Een pereeol LAND, gele gen op Wormoortel, gekadastreerd wijk A, nummer 371, met eene grootte van 17 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan Juffrouw Adelina De Clippele, ten zuide aan de familie Borgenon- 'T Kint, ten weste aan het Weldadigheidsbureel van Ninove en ten noorde aan bet geselleed met de gemeente Aspelaere, Gebruiker den heer Pieter-Jan Van Nieuweltove, Zesde koop. Een perceel HOOILANDi gelegen op Hormekensborre,gekadastreerd wyk B, nummers 724 en 726, met eene grootte van 15 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan Dame Petrus Van den Eynde- Do Spiegeleer, ten zuide aan de Boek, ten weste aan de kinderen van den heer Xave- rius De Bruyn-Cosyns en ten noorde aan de Straat. Gebruiker den lieer FraucoisVanSanten. Zevende koop. Een perceel LAND, gelegen op Wilderkauter, gekadastreerd wijk B, nummer 1049bis, met eene groot te van 26 aren f0 centiaren, palende ten ooste aan den lieer Notaris Van Oudenhove ten zuide aan de kinderen van den heer Joseph Buysse-Schollaert, ten weste aan den heer Benoit Van der Maelen en ten noorde aan den heer Theophiel Haelterman en Juffrouw Maria De Ceuleneer. Gebruiker den heer Alois Schutyzer. Gemeente Aspelaere. Achtste koop. Een perceel LAND, ge logen op Luypendaele, gekadastreerd wijk B, nummer 201, met eene grootte van 51 aren 20 centiaren,palende ten oosie aan de kinderen van de heeren Lievin en Auguste De Graeve, ten zuide aan het gescheed met de gemeente Appelterre, ten weste en ten noordo aan den heer Gustaaf Van Ongeval - Van den Haute. Gebruiker den heer Joseph Porsoons. Gemeente Santbergen. Negende koop. Een perceel HOOILAND, golegon op Mttylemmeersclt,gekadastreerd wyk A, nummer 9, met eene grootte van 39 aren, palende ten oosto aan de kinderen van den heer Joseph Buysse-Schollaert. ten zuide aan de zelfden ten weste aan den heer Domien Scheerlinck-Dc Spiegeleer en ten noorde aan de Kerkfabriek van Appelterre. Gebruiker den heer Joseph Porsoons. Gemeente Voorde. Tiende koop. Een perceel LAND, gelo op Luypendaele, gekadastreerd wijk B, nummer 53 met eene grootte van 37 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan de heeren Remi Van Eesbeek. Ednard Baerdo- maeker, Julien Meyns, Benjamin Philips en anderen, ten zuide over den weg aan den heer Remi Van Lierde en 'Juffrouw Marie De Smet, t en weste aan den lieer Cyriel Van Liefferinge en ten noorde het gescheed met de gemeente Appelterre. Gebruiker den heer Fredirik Cosyns. Tweede en laatste zitdag Donderdag 18 April 1912 Ten 2 uren namiddag, ter herberg van Dame Weduwe Frangois D'Hauwer-Van der Schueren, te Appelterre, aan de Kerk. N. B. Voor verdere inlichtingen on kohier van voorwaarden zich to wenden ter bovengemelde kantooren van den Notaris Van Oudemhove te Denderbautem. en den Notaris Oscar Tibbaut, tc Aelst, Keizerlijke Plaats Ml. De notariB MEERT te Erpe, daartoe benoemd bij vonnis der Rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde den 28 Maart 1912, zal ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen Gemeente Cherschamp. Koop een 17 aren 60 centiaren land, sectie B, nummer 541A Koop twee 17 aren 60 centiaren land, sectie B, nummer 541B Koopdrij r5 aren 60 centiaren land, sectie B, nummer 537A. Koop vier: 15 aren 60 centiaren land, sectie B, nummer 538A. Koop vijf15 aren 60 centiaren land, sectie B, nummer 538B. Koop zes 6 aren 40 centiaren hofstede Wolfgat, sectie B, nummers 588B en 59ib. Gemeente Erondegem. Koop zeven 26 aren hofstede, sectie B, nummers 900, 901, 902, 904, 906. Ver deeld in 2 deelen. Koop acht 19 aren 80 centiaren land, sectie A. nummer 266D. Boomprijs ic frs. Koop negen 5 aren 70 centiaren bosch, sectie A, nummer 378. Boomprijs 300 lis. Koop tien 17 aren land, sectie A, nummer 397. Koop elf 6 aren 10 centiaren bouw grond, sectie A, nummer 383. Koop twaalf24 aren 10 centiaren land, sectie A, nummer 565A. Gemeente Oltergem. Koop dertien 9 aren 10 centiaren weiland, nummer 412. EENIGE ZITDAG Zaterdag 20 April 1912. Om 2 uren namiddag ter Zittingszaal van het Vredegerecht te Aalst. VENTE PUBLIQTJE d'un a SCHOONAEnDF.. Le Notaire Auguste MOYERSOEN, k Wichelen, a l'intervention du Notaire Emile MICHIELS, a. Lombeek-Notre- Dame, vendra publiquement, avec bénéfice de paumées et d'enchères Une belle propriété k Schoonaerde, Son A n. 210S et 210T, d'une contenance de 6 ares 6 centiares, d'une situation excep- tionnellement favorable et avantageuse, a la chaussée de Wetteren a Termonde, et a la station du chemin de fer de Schoonaerde, pouvant servir pour établissement indus triel, exploitation commerciale ou pour tout autre usage, et comprenant maison de maitre et des batiments avec grands maga- sins et cour. Occupée par Monsieur Pierre Stockmans- Steppe. Entree en jouissance immediate. Adjudication proviirt Mardi 23 Avril 1912, Adjudication définitive Mardi 7 Mai 1912. A 2 heures de relevée, a l'estaminet A la Staton chez Me V° Frédéric- Edouard Bogaert, a Schoonaerde, prés de la gare du chemin de fer. De notaris DE VIS te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Gemeente Baerdegem. 43 aren land nabij den wijk Spruithoek. Gebruikt door de kinderen Uyttersprot. ZITDAGEN; Instel Woensdag 3 April Verblijf Woensdag 17 April '®12 Om 2 uren bij Fred. Van Herreweghe te Moorsel, Houten Kruis. van afgebroken bouwmaterialen te Aalst, Vaartkaai, op Maandag 15 April 1912 om 2 uren namiddag, door 't ambt van den notaiis BRECKPOT te Aalst. Studie van den notaris BRECKPOT, te Aalst. van goede Bordeaux, Bourgogne en andere wijnen, ter Estaminet van M. Van der Vorst, te Aalst aan de St-Martenskerk, op Donderdag 18 April 1912, om 2 uren namiddag. te AALST. De notaris DE VIS te Aalst, zal open baarlijk verkoopen -. 20 loten schoone bouwgronden aan de Drij Sleutelstraat en aan twee nieuwe ontworpene straten. Men zie plakbrieven. ZITDAGEN: Instel Donderdag 11 April bij Louis Saeys. Verblijf Donderdag 25 April bij Frans De Moor Drij Sleutelstraat telkens om 2 uren namiddag. GELD te bekomen ten kantoore van voornoemden notaris DE VIS. De notaris DE VIS, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Gemeente Moorsel. i - 13 aren bouwgrond Houten Kruis. 2.-8 aren 15 centiaren op Boekveld. Gebruikt door Petrus De Schrijver. ZITDAG Maandag- 15 April 1912. Om 2 uren namiddag bij Frans Van der Meerssche, Houten Kruis. OPENBARE VERKOOPING van te Erembotlegem. De Notaris DE SADELEER te Erem- bodegem zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Erembodegem. Koop i. Een perceel land, zeer wel geschikt voor Bouwgrond, gelegen aan de Leuvenstraat, met eene grootte van 17 aren 28 centiaren. Gebruikt door Raymond Meert. Koop 2. Een perceel zaailand, gele gen op de Leegenvoshollen, met eene grootte van 7 aren 20 centiaren. Gebruikt door Jean Haemeryckx. EENIGE ZITDAG Dijnsdag 16 April 1912 Om r ure namiddag, ter herberg van den heer Emile Ghyaens-Guns, te Erem bodegem aan de Leuvenstraat. OPENBARE VERKOOPING van Loopursol Drijvers en 20 volle en ledige ZEUGEN te Erembodeg-em en Haaltert. De notaris DE SADELEER te Erem bodegem, zal openbaar verkoopen I. Te Erembodegem Dorp, nabij de Statie, ter herherg van den heer Louis De Rijck op Maandag 15 April 1912 om 8 ure voormiddag 50 Varkens. II. Te Haeltert Statie, ter herberg De Graaf van Vlaanderen gehouden door dame weduwe Prosper De Smet op Maan dag 15 April 1912, om 1 ure namiddag 50 Varkens. LANDBOUWERS! Wanneer gij uwe stikstofmest zult kiezen, houdt U niet stil bij de kleine verschillen die er zullen kunnen bestaan tusschen de prijzen der verscheidene meststoffen welke U aangeboden worden. Indien gij deze prijsverschillen met de winst vergelijkt die voor U uit het gebruik eener of anderer dezer stoffen zal voort spruiten, zult gij bestatigen dat zij zonder belangrijkheid zijn. Bekommert U liever over de voedende waarde der mes-stof, over haren rijkdom in stikstof, over de voordeelen welke haar gebruik aanbiedt ten opzichte van het gemakkelijk uitspreiden, van de spaarzaamheid in het vervoer, van de inzakking, enz. Indien gij al die elementen weegt, zal uw besluit altijd het zelfde wezen gij zult de voorkeur aan het geven, de rijkste en de spaarzaamste stikstofmest. Het wordt in goede zakken geleverd, van een lood voorzien, wordt zeldzaam vervalscht, kost minder van vervoer, wordt gemakkelijk uitgestrooid. Het heeft ook het voordeel mot de regenwaters niet mede- gesleept te worden, den grond niet te verkorsten en geen gevaar voor het vee aan te bieden. DANK ZIJNER ZACHTE EN AANHOUDENDE WERKING. worden de andere voedende bestanddeelen in gepaste verhouding verwerkt, de wasdom is regelmatig, de planten weerstaan beter aan het legeren en aan de ziekten, de oogsten zijn overvloediger, schooner en van betere hoedanigheid. LANDBOUWERSVerbetert uwe opbrengsten en ver meerdert uwe winsten door het gebruik van het ZWAVELZUUR AMMONIAK Voor uwe aankoopen, wendt U tot de handelaren •n landbouwsyndikaten en, voor alle inlichtingen, tot het COMPTOIR BELGE DU SULFATE D'AMMONIAQUE 8 BERCHMANSSTRAAT, 8. BRUSSEL Om uwe Paarden- en Koestallen, Honden en Duivenkoten, Werkhuizen, enz., te beschutten tegen alle besmettingen, zuivert uwe instellingen met den A.~R. PEARSON Dë CRÉ8EPTONE is bet krachtigste en het goedkoopste van alle ontsmetstofron met water en kalkwit. De besproeiingen, wassohingen en strijkingen met een mengsel'CRESEPTU.nk do oden al de mikroben. doen al de slechte geuren verdwijnen. Het gebruik van den CRESEPTONE /eiert niet het minste gevaar op van varglftigingnoob voor den mentcb. noch voor de dierenEisoht den CRÉSEPTONE bij uwen apotheker of drogist en weigert de produkten, aoo getega deielrde tljm.e maar die gevaarlijk an alia ronder waarde aljn. In flesscben van 60 gr. fr. 0.40; 250 gr. fr. 0.80; ongev. 1 lil.. 8 fr. Voor de groote ontsmetting, voor het dieren- an landbouwgebruik, CRESEPTONE N' 2. in kruiken van 2 kg. 8.25; 5 kg. 5.25. 85 kg. 28.30. - Voor allo dokumenten. uitleggingen, gebruikswijre, rich wenden tot: MM. A. - R. PEARSON A C». 39. Bleekerljstraat. 39. «e Brussel Het buis A.-R. PEARSON C" heeft niets gemeens met gelijknamige bulten.

De Denderbode | 1912 | | pagina 3