Zondag 28 April iy!2. o centiemen het nummer. 65ste Jaar 4484. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan GODSDIENST, IIUSGK/JN EIGENDOM, van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Katholiek Protramma. De Kloosters. Landbouwers Huilcnlieden Uil mijn Congoleesch dagboek. DITJES en DATJES. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagrekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal (er week voor de Stad 5 frank mei den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1.75 voor drij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwit- tantien door de Post ontvangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. VAN DE PPTTE-GOOSSENS Korte Zoutstraat, n' 31, en in alle Postkantoren des Lands. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3d# bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den Dijnsdag en Vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentien uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. CLIQL'E SLIJM. Aalst, 27 April 1912 o De aanst. Kiesstrijd, de belangrijkste die zich lot lieden in Belgié heeft voor gedaan, zal over gewichtige punten te beslissen hebben. Als eerste punt staan wij voor de herziening der schoolwet verplicht onderwijs en uitgebreid vakonderricht waarborgen der vrijheid van den huisvaderkosteloos onderwijs en gelijkstelling van alle arme kinders Verbetering van den toesland der oinlt-r wijzers. Ziedaar hel kalholiek Programma in zake van openhaar lager onderwijs Er zal dus te beslissen vallen of de Belgische niet begoede huisvaders hel recht zullen bekomen hunner volle vrij heid in de keus van liet onderwijs hun ner kinderen. De begoede burgers bezitten hot recht van in volle vrijheid het onder wijs hunner kinders te verkiezen, omdat zij het met eigen geld kunnen betalen. De niet begoede en arme huisvaders zullen dit recht van vrijheid ontzegd worden indien de blauwe en roode car (elision moesten zegevieren. Wij begrijpen waarlijk niet waarom, in zake van keus van 't onderwijs, de niet begoede of arine huisvader nicl zoo vent recht mogen genieten als de begoede? Waarom moet de eene die zoo wel Belg is dan de andere, als verslooleling, als overwonneling behandeld worden Wat wij, Katholieken, willen is Volle vrijheid voor de niet begoede of arme huisvader, even als voor den begoede, van voor zijne kinders eene opvoeding en een onderwijs te verkiezen volgens zijne overtuiging. Moesten de liberalen en socialisten op 2 Juni zegepralen dan zullen gewetens dwang en schoolooriog weldra in volle hevigheid woeden. Het ordewoord dat ze reeds meermaals hebben laten hooren luidt Oorlog- aan t Katholiek onder wijs tot der dood. Tot der dood In andere woorden wil dit zeggen Tot dal het volkomen is uitgeroeid of verdelgd De schoolooriog zullen de katholieke kiezers willen vermijden door aan alle huisvaders, aan armen en rijken tot welke gezindheid zij ook loc behooren, hun recht van vrijheid in zake van onderwijs te waarborgen. Ten tweede. Herziening der wet op de ouderdomspensioenen. Een pensioen van een frank daags aan iedere:;' werk man in nood verkeerende. De liberalen beloven dit ook maar voegen er niet bij hoe en waarmee zij het zullen tol stand brengen. Do katholieke Ministers hebben dit reeds gedeeltelijk ingevoerd en op vele voordeeliger voorwaarden voor de werk lieden door hunne pensioenkassen. Nu heeft de hoofdminister de Broqueville de verbintenis genomen de pensioenwet te herzien en te zorgen dat alle 011de lieden in nood verkeerende een frank daags pensioen zullen genieten. Ten derde. Ophouwen of stichten van goedkoope woningen en eene wet om met gemak die woningen te kunnen aankoopen. Ten vierde Een wetgeving en maat regelen tot heropbeuring van de nering doende burgerij en den middenstand. Deze kwestie ligt reeds in studie De" kwalen waaraan die standen lijden zijn nu gekend en men zal de maatregelen gemakkelijker kunnen voorschrijven om ze te keer te gaan. Ten vijfde. Bescherming van de land bouw onder alle opzichten lot bloei van do eerste nijverheid des lands en tot meer welvaart van de buitenlieden... Bescherming ook van nijverheid en koophandel tot meer vooruitgang en algemeene welvaart Onder dit opzicht is het 28-jarig ver* ledene de waarborg der toekomst. En dit verlodene is vertrouwbaar daar onze tegenstrevers openhaarlijk hebben moeien bekennen dat België als het rijkste land van Europa geboekt staat. Ten zesde. In militaire zaken geen alle man soldaat lijk de liberalen on socialisten bet willen. Ten zevende Inrichting van bet Vlnamsch llooger Onderwijs. Ziedaar eenige punten van het Kalho liek Programma. Nu dat is niet alles moesten wij nog moor punten aanraken 't zou ons Ie verre leiden Bemeslir-.g der Beetworlelei I)e beetenleelt. is allerwinstgevendst slechts ongeveer 50,000 der voedende heslanddeelon door de suikerbeeten aan den grond ontnomen gaan in de suiker over, terwijl de vocderheelen algeheel op de hoeve vervoed- rd worden. De boeten komen best in een goed door dringbaren, diepen en frisschen zand of kalkachtigen kleigrond. Zij vergen een vruchtbaren grond, rijk aan oud vet. De grond wordt diep omgeploegd,gedurende den groei van liet gewas 2, 3 malen op gehakt, en zuiver aan onkruid gehou den. Paslte men op de voederbeeten eene sterke, en op de suikerbeeten eene. meer gematigde stalmestbemesting toe, dan zal men eene overvloedige opbrengst van voortreffelijke hoedanigheid mogen ver hopen, door vollediging der stalmeslbe mesting met eene behoorlijke hoeveelheid ammoniaksulfaat, superfosfaat en chloor potasch. Het ammoniaksulfaat heeft den heil - zaamsten invloed op de voortbrengsl. I Daardoor bekomt men oenen goed ge- 50c Vervolg. Nog tot ver buiten de stad werden wij door bewonei8 van Leu vergezeld, terwijl anderen, die van verschenen gekomen te zijn om ons tn zien,methet regiment meel iepen, tot daar waar zij liet land in moesten. Zelfs vrouwen en kinderen behoorden lot dezen en niet zelden gebeurde het, dat de kleinen ons kraaiend kwamen omringen voor zij met hunne ouders aftrokken. Vooral Good met zyne beweegbare tanden, zijnesehoonn witte kuiten, sinds lang echter in zijne broekspijpen verstoken, cn zijn schitterend oog, trok de aandacht der jeugd. Ik ben er zeker van, dat nog vele geslachten van Ivukuana's met opgetogenheid van ons zullen gewagen. Onderweg vertelde ons Infadoos, dat er nog een andere pas was over de bergen en wel ten noorden van dengene, die bij Salomonsweg uitkwam hy was gelegen tusschen de Saba-bergen in, dus veel lager; sneeuw en ijs waren er niet te vreezen. Het bleek voorls, dat eenige jaren geleden eene bende Kukuanajagers over den pas was gegaan, om struisvogels te vangen, wier veren als hoofdtooi zoo gewild zijn. By hunne jacht waren zij onwillekeurig ver van de bergen geraakt en werden zij gekweld door een hevigen dorst. Aan den horizon hoornen ziende, liepen zij daar op goed geluk heen en vonden er eene groote. vruchtbare oase, volop van water voorzien. Infadoos stelde ons voor, onze reis over die oase te nemen, wat ons heel welkom waS, daar wij zoo de gevaren van den tocht veel verminderden. Sommigen der jagers, die de oase bezocht hadden, stonden gereed om ons te begeleiden zy verzekerden, dat van uit deze vruchtbare plaats andere hoo rnen te bemerken waren, al was het ook heel in de verte. Op ons gemak reizende, waren wij op den avond van den vierden dag opnieuw bij de bergen, die Kukuanaland scheiden van de woestyn, welke hare zandgolven mylen wijd uitstrekt. Bij 't aanbreken van den volgendon dag werden wij door Infadoos geleid naar den pas, die wel langs groote diepten liep, maar ons toch veilig naar de twee duizend voet lager gelegen vlakte brengen zou. Daar namen wij afscheid van onzen ouden viiend en kranigen strijder, Infadoos, die ons plechtiglyk alle goeds wenschte en weende. Nooit, mijnheeren, zegde hij, zullen myno oogen uws gelijken aanschouwen. Ah hoe sloeg die Incubu de vijanden neer in den slag en hoe verwon hij dapper dien wreeden Twalal Het was prachtig. Ik mag vormden wortel, met. matig ontwikkeld loof en rijk aan kristalliseerbare suiker. Eene herhaalde bemesting met ammoni aksulfaat is zeer afdoende tegen de bee tenaaltjes. Wanneer hel fosfoorzuur niet voor, of vroeg in de lente, maar thans toegepast wordt, geeft men de voorkeur aan het superfosfaat. Hel wordt spoedig opgeno men en begunstigt de hoedanigheid. De beet is eene potaschplant zonder potasch geen suiker. Men zal er bijge volg een ruim gebruik van maken, wil men lioogero opbrengsten met allereerste hoedanigheid weten te paren. De schei kundige ontleding der beetwortelen leert ons ilat deze vooral rijk zijn aan potasch; bijgevolg mag dit bestanddeel hen niet ontbreken. Eene liulpbemestiug van 250 lol 300 kgr. ammoniaksulfaat, 100 tot 000kgr. superfosfaat en 250 kgr. chloorpoiasch per hectare voor suikerbeeten en 800 tot 400 kgr. ammoniaksulfaat, 600 to', 700 kgr. superfosfaat en 300 tol 350'kgr. chloorpotasch voor voederbeeten is ge raadzaam, Ten einde eene hesparing aan handenarbeid le verwezenlijken, kan men geradelijk hun hulpmestsloffen mengen en ze inééo maal, door diepe inegging onderwerken. JAN Do geusche kartel broeders hebben nu een oud en versleten "wapen uil den hoek van hun arsenaal van logenlnal en volks- bedriegerij gehaald, dat, naar zij denken, hun lol de zegepraal zal voeren op 2 Juni. Ze varen nu uit tegen de kloosters Het wapen, gelijk wij hooger zeggen, is oud en versleten maar ze hebben liet wat opgekuischt mét nog meer vuige leugens en tastbare overdrijvingen en hopen er de beste uiislagen incê te ver krijgen. Zij hebben nu eene kaart van België laten maken en ze alom verspreid op de welke de kloosters bij middel van zwarte puntjes worden aangewezen. Bedoelde kaart is vorvalscht, want er worden zoo wat gansch 't land door Steden en Gemeenten aangewezen waai de helft en soms meer kloosters worden aangeduid dan er waarlijk beslaan. En waarom die bedriegerij Wel 0111 de menschen te doen gelooven dat zooveel kloosters eene plaag is. De tekst die onder de kaart te lezen staal, geeft genoegzaam te verstaan dal die klooster- plaag dient uitgeroeid to worden lijk in Frankrijk. Ten anile e de beraadslagingen ter Volkskamer in den loop dezer week toonen aan wat de geusciie karleltyroe dors aangaande de kloosters ie. 't schild voeren. Maar of het inpalmen of rooven dei- klooster- en kerkgoederen hier zoo gemakkelijk zou gaan als in Frankrijk dat is eene andere kwestie. niet hopen zoo iets t.* zullen zien, tenzij in gelukkige droomen. 't Verdroot ons ook, ufsclieid van hem te nemen. Good wasl' zoo aangedaan, dat hij als aandenken gtf wat denkt gij een oogglus de kerel had inderdaad nog van die dingen in voorraad bij zich. Infadoos was overgelukkig, dat het bezit van zulk een voorwerp zyn aanzien veel zou doen stijgen11a vruchtelooze pogingen gelukte hij erirt, geholpen door Good, hot in zyn ooghoek bevestigd tc krijgen. Oog glazen vormen zoo geen goed geheel met zwarte struisvogelveeren en mantels van luipaard vellen. Na ons verzekerd te hebben dat onze gidsen wel voorzien waren van water en levensbehoeften en na een vaarwel te heb ben aangeboord van de Buffels, drukten wij Infadoos de hand en begonnen onzen tocht. Groote bezwaren waren hier niet aan ver bonden en tegen den avond waren wij in de woestyn aangekomen. Weet ge wat, zegde Sir Henry, toen wij dien nacht by 011s vuur zaten, ik vind, dat er nog wel slechter plaatsen in de we reld zijn dan Kukuanaland. Ik heb wel ongelukkiger tijden beleefd dan die twee laatste maanden, al waren deze wel wat gevaarlijk. Ik wilde dat ik al goed en wel thuis zat, sprak Good met een zucht. Wat my zeiven betreft, ik dacht: einde goed alles goed. Maar ik bad nog nooit zooveel gevaar geloopen in mijne jagers- Of wij, Vlamingen, het gedwee zouden laten gebeuren Wij denken het niet Maar wat meer is, met wat recht zou men nu persoonlijke eigendommen aan slagen ten voordeele van den Staat De eigendommen in de welke de kloos ters gevestigd zijn, behooren tol per sonen die ze op wettelijke en rechtmatige wijze hebben verkregen even als de eigenaarf der lokalen van de inaconnieke logiën, der roode Volkshuizen, van de roode samenwerkende bakkerijen en winkeD, der roode weverij, enz. enz. Dus met welk recht zou men die eigen dommen inpalmen of rooven Maa- kan dal gebeuren Ja toch En wanneer Dit zal onbetwistbaar gebeuren als de socialisten volkomen zullen meester zijn. En dan zullen niet alleen de kloostergoederen aangeslagen of geroofd worden maar alle eigendom men groot en klein: huizen, kasteelen, landen, meorschen. fabrieken, mijnen, geldwaarden, enz. enz. Niemand zal nog iets in eigendom mogen bezitten,alles zal den Slaat toebehooren en allo menschen zullen er de slaven van zijn. Ziedaar Wist gij het nog nicl, nu gaal gij hel weten. Woei gij wat ge zijl Onge diert!. En ge weet. wat ongediert is. wij moeien liet L' 'liét zeggen. Wie slingert U die suoöde versmaden de beleediging naar 't hoofd «Le P.-i'pte» het voornaamste orgaan der Belgische socialisten. -Le Pttt/ile- somt al de landbouwin stellingen op in België door de Katholie ken gesticht. Het roode orgaan telt 1001 boerenbonden. 500 melkcrijen. 568 raiffeissenkassen. Denkt ge nu, Landbouwers, Buitenlie den, dat hel roode orgaan dat goedkeurt omdat gij er voordeel en profijt bij vindt Wel neen. de socialisten en liberalen benijden liet U. Ge zijt immers katholie ken. «L<- Lrup'ezegt -Het is tijd dat het land van dat ongediert verlost worde Dus volgens de socialisten en liberalen, de carlelisten, zijt ge ongediert even als de Priesters en Kloosterlingen. Weer al een verachtende en versma dende beleediging meer te voegen bij al de andere waarmee men U reeds heelt bejegend zooals ploegen die in God gelo ven, lummels, pijpenkoppen, halfhouten, barbaren, mastentoppen, enz enz. Landbouwers Buitenlieden, zei de socialisten en liberalen dit bezet op 2 Juni aanst en stemt dan als een man voor de Katholieke Kandi daten voor uwe vrienden, voorde eeni ge verdedigers uwer belangen loopbaan. De gedachte aan dien veldslag doet mij nog rillen, en wat onze ondei vin ding in die schatkamer aangaat Den volgenden morgend begonnen wij onzen moeilijken tocht door de woestyn gelukkig waren wy goed voorzien van water en vyf goede gidsen. Wy kampeer den dien avond in de open lucht eu gingen by bot aanbreken van den dag we> r voort. Op den middag van den derden dag zagen wij in de verte de wuivende boomen van de oase, wa::rvan onze gidsen hadden gespro ken, en tegen zonsondergang gingen wij opnieuw op gras en boorden bet geluid van slroomend water. XX. Gevonden. E11 nu kom ik tot bet misschien wel zonderlingste van al onze zonderlinge avontureneene ontmoeting, die toont, boe aardig de dingen toch loopon kunnen in deze wereld. Ik ging op mijn gemak een weinig voor de anderen uit, langs de oevers van den stroom, die door de oase liep tot op de plaats, waar hij door liet onverzadigbare woestijnzand word verslonden. Plotseling hield ik op en wreef verbaasd mijne oogen uit. Niet minder dan twintig meters van mij af, op een bekoorlijk plaatsken, onder de schaduw van een soort vygebuom en dicht bij den stroom, stond eene hut, wel naar Kaffermanier gebouwd, maar met eene gewone deur in plaats van zulk oen laag kruipgat. door Petiiui» Coayiv. Stichting van den landbouw post van Kitunguru. IV. 18 October Gisteren avond heb ik een ra ren vogel geschoten. In België heeft men als nachtvogels de vledermuizen, hier een soort groote vo gels met langen staart doch het zonder lingste aan die vogels zijn hunne vleugels. De vier buitenste pennen, zooals de dui vcumelkers zeggen zyn veel langer dan de andere pluimen der vleugels,zy zijn wel 1/2 meier lang en de vogel heeft de grootte eener duif, zoodat als hij vliegt, men zeggen zou een vogel met 3 staar ten. Twee dier-lange pluimen zijn wit de twee andere bruin geschulbt, zooals overigens de andere pluimen Van piui- magie trekt hij heel goed op een pairijs. Ik had juisl gedaan met eten en rustte uil vóór mijne tent toen ik daar, zoo een 15lal meters voor mij, iets over den grond zweven zag. Daar liet reeds duister begon te worden kon ik niet wel onder scheiden wat voor zonderlingen nacht vlinder ik «laar voor mij had, toch nam ik mijn geweer en gaf vuur. Als een steen viel de volgol ten gronde en toen ik hem opraapte zag ik tot welke soort hij behoorde, spijtig, het vleeseh dier vo gels is niet cel baar. Ik verneem daar ook een treurig nieuws. De Heer Albert Godin, onze ge liefde landbouwbestuurder, is zegt men, terugkeerende van zijn bezoek aan mij te Kitunguru, te Loanza, zoo ongelukkig van zijn velo gevallen dat men hem in liamak moeten naar Lukonzolwa dragen beeft en hij .thans te bed ligl. Ik hoop «lat hij wel spoedig volkomen hersteld zal wezen. Heden werkt men gansch den «lag voort aan het dak. Indien men in België tot iemand zegde Gij moet mij een huis houwen, niet in steen, maar in kleemen van 17 meters in de lengte en 10 meters in de breedte, maar voor alle werktuig moogt ge slechts eene kleine handbijl gebruiken, geene zaag, geen boor, gecu passer, geene schaaf, geen snijmes, geen nagel, geene hamer,geene koorden,niets, volstrekt niols dan uw bijltje, ik ge loof niet. dat er in gansch Belgie iemand zou tc vinden zijn om de zaak aan te valten. En nochtans dit is hier het geval met mij. Aan gansch mijn huis, dak,deu ren en vensters is geen enkele nagel ge bruikt, geen enkel eindje koord (dan boomschors) en voor alle werktuig bad ik «le kleine handbijlen der negers, bijl tjes waarvan bet ijzer slechts 2 vingers breed is. En nochtans ik verzeker u dat mijn huis een der schoonste, der grootste en gerieflijkste van gansch Congo zijn zal. De nood zei de man doet mijn oud wijf loopen, maar hier maakt de nood niet alleen inschikkelijk maar scherpzin- Wat duivel, zegde ik tot ray zeiven, hoe kin die hut hie- komen Toen ik dit zegde ging de deur open on kwam er oen blanke man uit, gekle I in dierenvellen en met eon overgrooten zwar ten baard. Ik staarde en staarde de andere blanke deed juist zoo, totdat. Curtis en Good de plaats naderden. Zie eens hier, riep ik uit. is dit en blanke, of ben ikvanmyne zinnenberoofd Sir Henry en Good zagen en daarop uitte de vreemdeling met zijn langen baard een luiden kreet en strompelde naar ons toe. Toen hy dicht by ons was, viel hy neer in eene soort fl-mwte. Met een sprong was Sir Henry hem ter zijde. Croote Hemel riep hij uit. Het is myn broeder George. Op het gerucht van deze ontmoeting kwam eon tweede gestalte, insgelijks in dierenvellen gehuld, de hut uit, met 1 geweer in de hand. Deze man gaf een schreeuw, toen hy zag. Macumazah», riep hy uil, kent ge mij nog, baas. Ik ben Jim. de Jager. Ik heb het briefken, dat gij mij voor den bias gegeven hebt, verloren en wy zyn reeds bijna 2 jaar hier. En de kerel sprong van vreugde wel zes voet boog. Ge zyt een zorgelooze deugniet, zegde ik. Ge moogt u wel schamen. nig en slim. Hier vergeet men dat er een woord is dat heet onmogelijk, want hier bestaat geen onmogelijk, 't Is thans reeds meer dan 14 dagen dat ik hier te Kitunguru toegekomen ben en misschien denkt gij lezers: dat moet daar verdekke niet heel leutig zijn daar zoo mooder- mensch alleen zitten in n'en bosch met n'en hoop pekzwerte duivelskindoren, voor alle amusement. Hewèl, daarin be driegt ge u, dat is het aangenaamste le ven dat den blanke agent in Congo kan te beurt vallen want in Congo is alleen miserie to rapen en veel waar veel blan ken samen zijn. 't Is een oud spreek woord In 11'en grooten hoop vindt g'er van alle soorten, en dit is hier voorwaar het geval en betreurenswaardig genoeg, doch 't is een feit «lat ik hier reeds dik wijls genoeg met eigen oogen moest aan zien, dat er blanken zijn, die hunne land- genooten in plaats van ze te helpen, ze op alle manieren den duivel aan doen en miserie zoeken. Er zal niet één agent zijn, geloof ik.om die waarheid togen le spreken. Wordt voortgezet. Het vergunningsrecht Hoe menigwerf is GROENE DIE reeds uit gevaren legen het vergunningsrecht Het moet afgeschaft worden en door oene vermeerdering der accijnsrechten op den jenever vervangen worden. Maar over een viertal jaren werd er een wetsontwerp «loor 'I Katholiek Ministerie voorgesteld om liet vergun ningsrecht af te schaffen on wat gebeul de er GROENE PIE en zijne kameraden de socialisten en liberalen vielen het wetsontwerp met zulke hevigheid aan in hunne drukpers en ter Volkskamer dat het in de kartons is verdwaald en wie weet wanneer het er uit geraakt. Het wetsvoorstel hield schikkingen in die hoogst voordeelig zouden zijn ge weest aan de herbergiers en drank slijters. 't Is dus de schuld van GROENE PIE en der socialisten en liberalen dat bedoeld wetsontwerp niet werd gestemd, en nu durven zij aanklagen dat het Katholiek Ministerie liet vergunningsrecht niet wil afschaffen. Groene, blauwe en roode volksbedriegers zijn het Ouders overweegt Alfred Fouilléo, de beroemde Fransche denker, die ver is van katholiek Le zijn, schrijft in de Revue des deux mondt s Op de tOO kinders van. Parijs, die door 7 'itrecht moeten vervolgd warden zijn er enkel twee die komen uit de godsdienstige school. Op de 100 hinders welke, ook al voor zekere misdrijven, in de - Petite Roquet- te te Parijs gehouden worden, komen er enkel elf uit de godsdienstige school. 89 uit de onzijdige of goddelooze school. Middelerwijl was de man met den baard weer bygekomen en opgestaan. Hij en Sir Henry drukten elkander de band klaarblij kelijk zonder nog een woord te zeggen. Hoe ernstig de twist tusschen hen beiden ook mocht geweest zijn, alles bleek vergeven en vergeten. Myn goede vriend, zoo barste Sir Henry eindelijk los, ik dacht dat ge dood waart. Ik ben heelemaal de Salomons- bergen overgetrokken om u te zoeken en - h b' droefd terugkom, vind ik u hier in de woestijn. Ik heb twee jaar geleden de Salomons- bergenover willen gaan, was het antwoord, gegeven met de aarzelende tong van iemand, die lang liet spreken ontwend was, maar toen ik hier was, viel er een rotsblok op myn been en verbrijzelde het, zoodat ik noch voor- nog achteruit kon. Nu kwam ik er bij. -- W.elM.Neville, zegde ik, herinnert ge u myner nog Te drommel, dat is Quatermain, ant woordde hij. En Good ook. Wacht een een oogenblikske makkers, want ik wordt weer duizelig, 't Is zoo verbazend zonder ling, voor iemand die alle hoop opgegeven l.cei'i, plotseling weer zoo gelukkig wordt. Dien avond bij het kampvuur vertelde George Curtis ons zyne geschiedenis, die al even vol avonturen was als de onze en in 't kort hierop neerkwam Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1912 | | pagina 1