Kieskronijk. GEMEENTERAAD i 't Is 't lot van alwie een Daens helpt eu on dersleunt, van er van gefopt le worden. Dit is niet zeer christe- lijk maar 'l is echt Daensch. Kiezers! slingert dien ellendigen volksbedrie ger den kiesketel in en dat hij afgekookt worde Aalst. Katholieke Werk manskring. Rechterlijke Kronijk. Godsdienstige Kronijk. Katholieke Jonge Wacht GROOTE BETOOGING Keuring van Springslieren, Koeien en Vaarzen in 1912. Stad Aalsl.-Weikbeurs Zondagrust. Allerhande nieuws. De.eh,, DADA-ZEE'R NESTLES KINDERMEEL. De Ramp der «Titanic tegen kt vuur teciemïiefstal Frankrijk. Wij Verzekeren Landbouwers, leest Een liberaal hoofdleider verklaardo na eene meeting onder andere A>s wij in Juni zegepralendan zal ons eerste teerk zijn de landbnuw-inge- nieurs af te schaffen. Dat zijn luiaards die tot niets dienencn goed betaald v moeten wordenTen andere, de boeren zijn te dom om iels te begrijpen van scheikundige meststoffen of van planten- leer. Ziedaar, Landbouwers, wat er te wachten staat moesten onze tegenstre vers op 2 Juni zegepralen. En vergeet vooral niet dat PIE DAENS met de liberalen en socialisten hierover ten volle 't akkoord is. Hij ook wilt de land bouwingenieurs afschaffen welke, zoo hij ter Volkskamer verklaarde, luiaards zijn die tot niets dienen en moeten vet betaald worden Een rijk land. Als er geene kiezingen voor de deur staan, dan doen liberalen en socialisten, wanneer eene vlaag van rechtzinnigheid hun overvalt, bekentenissen die tot eer strekken van onze Katholieke Ministers. En zoo moest het socialistisch Kamer lid, M. Bertrand, Schepen van financiën van Schaerbeek-Brussel, bekennen dat België een rijk land is. En inderdaad in Le Peuple van 6/7 Mei 1910 schreef hij De politieke toestand van België is - waarlijk buitengewoon. Onder stoffolijk oogpunt is ons land meer dan eenig ander bevoor- o deeligd hot is te zeggen zijn ekono- mische ontwikkeling is overgroot. - Do openbare rijkdom is in aanzien- lijke verhoudingen aangegroeid, - Om enkel te spreken van den mobi- - lairen rijkdom, vertegenwoordigd door - de aktiën en de obligatiën welke op de beurs gekwoteerd worden, is het bij milliarden dat men de;; vooruit- gang berekent. - Op 22 December 1909, zegde de heer Vandervelde - België is onder de regeering van Leopold II een der rijkste landen van Europa geworden. Wanneer de roode chefs het moeten bekennen dan valt er geenszins aan te twijfelen. Z. M. Leopold II regeerde 44 jaren. Ge durende dat tijd vakwaren de Katholieken 34 aan 't roer van den Staat en de libe ralen slechts 10 jaren. Wat bewijst dat Wel dat do Katholieken België naar den ondergang niet hebben gevoerd, lijk de liberalen het voorspelden en zoo de geusehe schrijvelaars en redenaars bet zouden willen doen gclooven. Dus liegen maar, bedriegen maar, zie daar 't w&chtwoord der cartellisten De blauwe en roode cartel listen hebben elkaar toch zoo lit-f, 't zijn vare boezemvrienden. Men oordeele In 1911 zweepte - Le Peuplehet roode orgaan, in 't aangezicht der liberalen - haten trij de liberale burgerij ter 'i zijde, wier lafheid en onmacht te ij hen- nt n in zake van sociale werken... Deze y partij is onbekwaam om iels goeds lot - stand te brengen. Zij heeft voor de werkende klasse niets dan vergulde ketens en icijsgcerige vrijheden ireg ie le leggen Deze partij vermindert van dag tot n dag in aanzien, 't Is de partij der ik- zucht enz. enz. Wat «Le Peuple« toen schreef is eene onbetwistbare waarheid. Neen, nooit hebben de liberalen iets voor de werken de klasse gedaan en zullen er nooit iets voor doen ze bekommeren zich met die klasse niet verder dan om ze uit te buiten en \vat meer is, zij hebben er den tijd niet toe, ze hebben te veel werk met pa- pon vreten Voor officieren der burger wacht. Wij vernemen dat op aandrin gen vanM. Berryer,minister van binnen- landsche zaken, de minister van spoor wegen besloten heeft dat voortaan hee- ren officieren der burgerwacht zullen kunnen genieten, tenzelfden titel als de officieren van 't leger, van de voordeelen der identiteitskaart, die hen toelaat met 50 °/0 prijsvermindering op de spoorwe gen te reizen. Deze maatregel zal binnen enkele da gen in toepassing.komen. De liberale pers valt hevig uit tegen dezen maatregel en beweert dat niets deze gunst voor de hecren officieren der burgerwacht rechtvaardigt. De officieren der burgerwacht, die bunnen dienst kosteloos en uit toewijding vervullen, verdienen dus minder een gunst dan officieren van het leger, wier dienst betaald wordt? Ze zijn vriendelijk, de liberale gazetten. De Landsbond der Christene Mutualiteiten van België zal dit jaar zijn Congres houden te Antwerpen op 12 en 13 Mei aanstaande. Nog nooit zal oen Congres van mutualisten zulk een be lang aangeboden hebben het ontwerp, eenige dagen geleden in de Kamers neer gelegd door den heer de Ghellinck, dat eene volledige en blijvende oplossing voorstelt voor de drie voornaamste sociale Verzekeringen zal er besproken worden door bevoegde mannen. Twee zittingen zullen hieraan uitsluitelijk ge wijd zijn. Onze vrienden van Antwerpen bereiden aan de christene mutualisten van gansch het land eene hartelijke ont - vangst en wij zijn verzekerd dat duizen den aan onzen oproep zullen beantwoor den. Dus allen naai' Antwerpen en ieverachtig deelgenomen aan dit zoo be langrijk Congres. Strooihoeden worden duur. - Een gevolg van den opstand in China is, dat strooihoeden dit jaar duurder zullen worden, daar met de onlusten het voor hoeden benoodigdo strooi bijna geheel is vernield. Het grootste gedeelte van het ter vervaardiging van de strooi hoeden gebruikte gevlochten strooi komt uit de Chineesche provincie Snanlung,en de Amerikaansche importeurs hebben, volgens het New Yorker Handelsblad onlangs het bericht gekregen, dat bijna de geheclevoorraad strooi doordeopstan delingen vernield is geworden. Van den oogst van 't laatste jaar is echter voor dezen zomer nog genoeg overgebleven, dan dat men dit seizoen reeds gebrek eraan krijgen zal. BRUGGE. Priester Fortey.io is gansch aan zyn zei ven overgelaten. Hij schikt naar het schijnt, met eene afzonder lijke lijst op te komen en zou de medehulp vragen van den Vrijen Burgersbond, die dan haren cere-voorzitter, M. Gruwez, op de lijst der demokraten zou stellen. De Vrije Burgersbond ging immers eveneens met de demokraten samen voor do gemeen- tek lezing. De zaak der Katholieken staat te Bi ugge wondergoed, want men zal over hunne tegenstrevers aardige dingen vernemen. De komedie is aan den gang. STAD van AALST. Zitting van den OP 23 APRIL De plaats waarover wij beschikken laat niet toe zelfs een zeer beknopt ver slag meê.te deolen. Wij moeten ons bepalen te bestatigen dat Pie Daens geene enkele der zoo laffe beschuldigingen tegen de Gasthuis nonnen, den E. H. Pastoor, de Commissie der Godshuizon en de geneesheeren heeft durven staande houden, namelijk, dat de zieken slecht worden verzorgd, dat er slordigheid, in 't hospitaal heerscht, dat aan de zieken wordt opgediend hard of verschrokt brood beplakt met margarine in plaats van boter, Pie Daens heeft om zijne laffe ongegronde beschuldigingen leelijk aan den staak gestaan. M. Ghysso linckx zelf keurde de snoode beleedigin- gen van Pie Daens af. Het is onbetwistbaar dat de groene held van Chipka uit politieke berekenin gen heeft gehandeld. Wij hebben het verslag over deze zit ting door De Werkman meêgedeeld aandachtig gelezen. Wij vinden er ook 't bewijs niet in van de gegrondheid der hooger bedoelde laffe beschuldigingen. Pie zweeg er over. Met verwondering hebben wij er in 't volgende gelezen Ik kan de getuigenis brengen van M. Claus, dat bij zegde dat alles wat o hij voorschreef niet altijd werd uitge- vGérd. Deken De Hert zegde me dat soms ook. n WatM. Claus betreft wij weten dat hij. reeds met Pie Daens alle betrekking had afgebroken, geruimen tijd voor dat hij als geneesheer-chururgyn in ons hospitaal optrad. Overigens :t is altijd eene - laak bare daad van vertrouwelijke gesprekken openbaar te maken. Men moet Daens zijn om dat te durven. Nu, dit is wat M. Bauwens, genees heer en schepen zoo krachtdadig laakte. En nu over Deken Do Hert van zoo zaliger gedachtenis bij al wie hem beeft gekend. Deken De Hert overleed in 1852, dus over 60 jaren. Pie Daens is geboren in 1842 en had dan den ouderdom van 10 jaren bereikt, en is het nu aan te nemen dat een zoo ernstig en taktvol mensch, aan eene snibbe van 10 jaren oud, die pas de vaantjesbroek was ont wassen, zulke verklaringen zou hebben gedaan Wel, neen Maar wat wil men Pie Daens is een zeeveraar die altijd maar aan zeevert, zoo klinkt het niet zoo botst het toch En zeggen dat het Arrondissement van Aalst door zulken bermhertigen zee veraar ter Volkskamer is vertegen woordigd Hoe is 't toch mogelijk MenschenHoe is "t mogelijk U langer te laten foppen door Pie Daens, die Jan en Alleman fopt tot zelfs zijne beste partijgenooten, zooals MM. Plan- quaert en advokaat Stinus Ghysselinckx alias Arabi Pacha. I)e fopperij van Pie Daens was zoo duidelijk zoo vatbaar dat M. Planquaert van hem schreef Patroonfeest van den H. Jozef. Morgen Zondag 28 April Plechtige Mis, om 10 uren in de St Martinuskerk, ter eere van den H. Jozef, voorde Leden weldoeners van den kring. 's Namiddags om 5 uren, prachtig Concert, door de Koorafdeeling Niets zonder Arbeid en Mónstertombola, de leden en gansch hun huisgezin aange boden. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Opstand. Wegens opstand, smaad en ,n de policie, beschadiging van roerende goederen en overtredingen, wordt Karei Dubois, voddenkoopman te Aalst, verwezen tot 1 mnaiid en 15 dagen en 185 fr. boet. BURGERL. RECHTBANK VAN GENT. Vaderland nogmaals veroordeeld, Het kartelblad Vadcrland;eke), reeds me nigmaal voor drukpersmisdrijf veroordeeld, volgens hem natuurlijk ten onrechte, had onlangs in zijn blad een lasterlijk artikel afgekondigd over de Zusterkens der Armen. Deze stelden zich solidairlyk aan en be trokken het blad dat Woensdag door dè burgerlijke rechtbank verwezen werd voor zedelijke schade tot 500 fr. schadevergoe ding en inlassching van het vonnis in zijn blad. Och, arm Vaderland(oke) wat wordt gij toch vervolgd. Broeder Quinhllanus tegen Vooruit -. Woensdag heeft de burgerlijke kamer in deze zaak uitspraak gedaan. M. Vercammen, opsteller van Vooruit, te Gent, wordt verwezen voor den laster lijken artikel door hem geschreven en in Vooruit i) verschenen, tot 5 inlasschingen van het vonnis in Vlaamsche dagbladen naar keuze van den Broeder, en 250 affichen, doch de kosten mogen dc 1500 fr. niet overtreffen, dat alles met lijfsdwang van 3 maanden. M. Hollemans van Mechelon, korres- pondent van Vooruit tot 2 inlasschingen en 50 affichen niet de 500 fr. overtreffende. Daarbij wordt den eerste verwezen tot 2/3 der kosten en den tweede tot 1/3. Nationale Belgische Bedevaart raar O.'L-V. van Lourdes, onder het re- voorzitterschap van Z. Em. de Kardinaal van Mechelen, van 25 Juni tot 3 Juli 1912. Voor inlichtingen en inschrijving zich wónden tot de HH. Achille VAN IN, Lispstraat,te Lier; Oscar VERMEERSCH notaris te Dendermonde. De arme zieken moeten hunne aanvraag doen voor den 8 Mei aan MDoctor DE JONGH te Sint-Truiden. AALST. Zondag 28 April 1912, om 5 1/2 ure namiddag, uitstap met muziek en bezoek aan oenigen onzer Heeren Leden Herber giers. Men zal vergaderen ten lokale van M. Henri Galle Hotel; du Comte de Flandro Statieplein, om 5 ure stipt 's namiddags. Dé Hoeren Leden worden verzocht in groot getal deel te nemen aan de meeting, welke plaats heeft te Bambrugge, Zondag aanstaande. Vertrek met trein va i 2 ure 40 minuten en terugkeer om 5 ure 15 om nadien deel te nemen aan den uitstap in Aalst. Allen dus op post en dat niemand out broke. STAD VAN AALST. Maandag aanstaande 29 APRIL ter gelegenheid van de schitterende zegepraal der Katho lieke patronen, bedienden en werklieden in de kiezing voor den werkrechtersraad. Vergadering ter Groote Markt» om 8 uren 's avonds. Na vor ming van den Stoet, opto- t naar de volkswijken, opgeluisterd door verschillige muziekkorpsen Katholieken 1 Men verwacht er U Allen op post De keuringen van springstieren, koeien en vaarzen in 19i2, zijn vastgesteld op de volgende plaatsen, dagen en uren Dijnsdag 30 April. Sint-Lievons- Essche, dorp. om 9 ure. Cornice Sottegcm, Steenhuyze Wynhuyze, dorp, om 9 ure Opbasselt, dorp, om 2 ure, Cornice Gee- raardsbergen. Donderdag 2 Mei. Oombergen, dorp, om 9 ure Elene, dorp, om 2 ure, Cornice Sottegem. Zaterdag 4 Mei. St-Antelinckx, dorp, om 9 ure Woubréchtegem, dorp, om 2 ure Cornice Herzele. Ingevolge een besluit der Bestendige Deputatie van den Provincieraad, zullen de omschrijvingen voor bovengemelde keu ringen dezelde zijn als die der thans be staande Landbouwcomieen der Province. Worden gevraagd door de Patroons 2 Smeders, Werktuigkundigen. 2 Tabakbewerkers, één aflegger en één bladeren werker. Vragen der Werklieden 1 Schrijnwerker, halve gast. 1 Brouwersgast. 1 Voerman. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Zijne Hoogweergdiheid heeft benoemd Onderpastoorte Eeeloo, den E. H. De Wolf. onderpastoor te Knesselare te Opdorp, den E. H. De Schaepdry ver, pries- tor in het Seminarie te Knesselare, den E. H. Cornelis, onderpastoor te Evergem te Overmeire, den E. II. Pieters, onder pastoor van Ste-Anna (Zwyndrecht) te Ste-Anna (Zwijndrecht), der. E. H. Van Londersele, priester in het Seminarie. Leeraar in 't College van Geeraardsber- gen, den E. H. Cocquyt, surveillant van St. Jozefsgesticht te St. Nikolaas. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 28 April 1912, M. Renneboog, Nieuw- straat. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° 45. Zondag 11. hebben wij meêgedeeld dat zekere Jozef Van Damme van Aalst, wegens aanslag op de zeden, door de boet straffelijke Rechtbank van Dendermonde is veroordeeld geworden tot 3 jaren gevang. Men verzoekt ons te doen opmerken dat toen niet raag verwarren met den heer Jozef Van Damme, zoon van Mevr. wed. Van Damme, Korte Zoutstraat, alhier. AALST. Woensdag namiddag om 8 1/2 ure, is het parket van Dendermonde alhier afgestapt, ten einde een onderzoek te doen over een messengevecht dat over eenige maanden, in den nacht op St-Job gepleegd was en waarin de genaamde Wal- bracht betrokken was. Naar hot nu schynt zou er een andere persoon als verdachte in het spel zijn. Verscheidene getuigen zijn in de zaal van het vredegerecht ondervraagd geworden. De Wollenstraat. Het spreekwoord Van verre liegt men veel, zegt zoo dikwijls de waarheid, dat wij niet beter kunnen doen, dan de verklaring van M. J. De Buysscher, wonende in 't nummer 43 der Wollenstraat, te Gent zelf. hieronder weer te geven, by zegde ons den 27 Februari 1905 Mijne pijnen namen zoo in hevigheid toe dat het mij onmogelijk werd het kleinste werk te doen, om eenen niet was ik afge mat, in 't bed wist ikniethoe mij te leggen om niet te lijden ik had ook bedwelming en, mijn waterwas rood,troebel, walgend- rekend, en liet een bezinksel na. Ik wilde eindelijk eens de Foster Pillen beproeven, verkocht indeApoth, De Valkeneer. te Aalst. Goed beviel het mij want van af de eerste dagen voelde ik eene groote verandering, de eetlust keerde stillekens aan weer de pijnen verminderden en mijne genezing was weldra volkomen. Den 11 April 1910, voegde M. J. De Buysscher er bij «Door de Foster Pillen verlost van mijn lijden dat my sinds drie jaar kwelde,reken ik het mij als eon plicht ze ten allen tijde aan te bevelen.» De Foster Pillen zyn het uitstekend middel voor al de aandoeningen veroor zaakt door den slechten toestand der nie ren en der blaas, zooals rugpijn, rhuma- iiek, graveel, gezwel der leden, onzuiver blood, bedwelmingen, slapeloosheid, onre gelmatige hartkloppingen en alle ontste king der waterwegen. In alle apotheken in 't algemeen (Eischt do handtenkeniog James Foster) 3.50f. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaatEngelsche Apotheek van Ch. Dolacre, 64, Goudenbergstraat, Brussel. WETTEREN. Ongeluk. Dinsdag namiddag waren eenige kleine bengels, niettegenstaande het herhaald verbod van den voerman, op den wagen gekropen, met het ongelukkig gevolg dat een der kleine gaston ten gronde stuikte en onder een der wielen viel en overreden werd. De gekwetste, het zoontje der weduwe ïmpens, uit de Peperstraat, in zeer beden kelijk en toestand opgenomen en huiswaarts gedragen. Abonnenten Gedenkt u dat eene enkele doos der Borstpillen Walthéry, altijd voldoende is om den veroudersten en den pijnlyksten hoest te genezen. 1 fr. de doos. Woensdag morgend. om 10 ure, had den de ljjkplechtigheden plaats van M. Adolf Simoons, 44 jaar, varkensslachter te Gent, wonende Koestraat, 13, die Zaterdag avond laatst, door eenen slechten dronken kerel, zekeren Frans De Wilde, 24 jaar, wonende Lang Schipgracht, te Gent, op eene laffe en wraakroepende wijze om het luven word gebracht. De toeloop was zoo groot dat drie policie- agenten met den heer adjunet-kommissaris Weyn den ordedienst moesten verzekeren. De talrijke menigte besprak nog eens de vreeselijke moord waarover wij reeds breedvoerig schreven en drukten hunne verontwaardiging uit over den gruwelijken moord door den ellendeling bedrevo non die een zoo brave en deftige handelaar in den bloei van zijn leven aan zijne duurbare echtgenoote en drie kinderen had ontrukt. Talrijk waren de vrienden en kennissen die hun rouwbeklag aan de smartelijk ge troffen achterblijvenden kwamen uitdruk ken en het lijk tot in de hoofdkerk van St-Baafs volgden, waar een plechtige lijk dienst voor dien martelaar van het schuim der straat, opgedragen werd. I)e offerande duurde twintig minuten, daarna werd het lijk van M. Simoens, op het kerkhof vau St. Amandsberg ter aarde besteld. Donderdag morgend had in het Augu- styDenklooster, te St-Pieters-Jette, een schrikkelijk ongeluk plaats. De eerw. Zustor De Bondt stelde vast dat de ophaalbak niet werkte zij verwit tigde spoedig de koncierge die alles in orde bracht. Alsdan plaatste de zuster zich in den ophaalbak en gekomen op het eerste verdiep stak zy liet hoofd buiten de opening om te zien of alles nog goed ging. Op hetzelfde oogenblik werd zij met het hoofd tusschen den ophaalbak en den muur gevat en vreeselijk vermorzeld. Men snelde haar ter hulp, doch alle zorgen waren vruchteloos Wonderbalsem Pasteur geneest prachtig brandwonden, abces, kloven, vel- ziekten, jooksel, speen, enz. alsook ge kwetst vee. 1 fr. Aalst, Bonner, Do Valkeneer, en in alle apotheken. Donderdag morgend werd te Brussel de jagdritt ingericht door de officieren van de artillerie, in het Zoningenbosch, door een erg ongeval gekenmerkt. Tijdens de jacht, is de luitenai.I-kolonel baron de Moor, vleugeladjudant van Z. M. Koning lbort, in eenen gracht gevallen Baron de Moor werd het sleutelbeen gebroken en por automobiel naar het gast huis te Brussel gebracht. Verscheidene officieren alsook eene amazone zijn gevallen en erg gekwetst. Woensdag avond is te Vorst, zoo beiucht om de geheimzinnige zaak, die nog in onderzoek is, een nieuw feit gepleegd, dat de belangst°lling van het volk gaande maakt. Rond half acht hoorde "men schoten in het veld wergalmen tusschen Vorst en Droogenbroek, maar niemand durfdo het wagen, naar de plaats te gaan, van waai het gerucht kwam. - En ook verwittigde niemand de overheid. Maar een half uur later vonden voorbij gangers op eenen eenzamen weg, verre van alle woning, eene jonge vrouw in eenen bloedplas. Zij zag er uit als eene fabriek werkster, rond de 20 jaar oud, schoon van gelaat, en met overvloedigen bruinen haar tooi. Zij waa gekleed in violetkleurige bloes en green en blauwSchotschcn roken droeg gouden oorbellen en trouwring. De kogels hadden het hoofd en de borst getroffen en den dood veroorzaakt. De policie werd nu geroepen deze ver wittigde het parket er. het lijk werd naar het doodenhuis gebracht. Tot nu toekent mon noohhet slachtoffer; noch den moordenaar. kig maakt een zacht, rein gezicht, jeugöig, irisch uiterlijk, een blank.-- zo-.!.. !ü->v en verblindend schoon teint. Li', aüvs c i wan S3 :vgmann 6c Co.., BrusseS 7'. Cl= oer stuk. AALST Te verkrijgen ter Drogerij O. Taymans,Groote Markt en ter Apotheek De Valkeneer, Esplanadeplein. Woensdag morgend werd op de Nationale Bank te Antwerpen, zekere T., van BDiiohout, aangehouden, die er zich aanbood met vorvalschte inteekenlysten voor den tombola dorReinigheidsbedienden. De bedrieger had aan het hoofd der intee kenlysten, zelf den naam van den bestuurder geschreven met eene storting van 200 fr. Dan is hij naar den gouverneur gegaan, die voor 10 fr. inteekende. Dat was wat weinig voor T., en deze voi.d niets beters dan er eene 0 achter te plaatsen. Met dit lokaas ging hij naar den burgemeester, deze teekende in voor 25 fr. Daar was T. ook niet mee tevreden, en veranderde de 25 in 50 fr. Ik ben vroolijkenbloeiend, mijne gezondheid is het geluk mijner papa en mijner mamma, omdat ik dagelijks gebruik maak, van KOSTELOOZE VERZENDING eener doos als staal, mits vraag gericht tot M. Fernand DENY 15, Rue du Grand Hospice BRUSSEL Een schrikkelijk ongeluk gebeurde Dinsdag te Nylen, op de spoorbaan in de richting van Kessel. De dertigjarige vrouw Tliys werkte op liet veld, vergezeld van een barer vijf kinderen Het kind was al spelen op de spoorbaan gesukkeld en, toen de moeder eensklaps eenen trein hoorde komen, sprong ze er heen om het kind te halen. De kleine liep weg en was gered; maar de vrouw werd door den trein vertast en door de locomotief onthoofd. Het parket is ter plaats een onderzoek komen doen. Donderdag middag rond half een heeft oen erg ongeluk plaatsgehad te Antwerpen op de Turnhoutsehebaan. Op zeker oogen blik kwam uit de Kapelstraat oen bierwa gen op de Turnhoutsche baan gereden, terwijl op de baan zelve een tramrytuig en eene melkkar kwamen aangereden. Op den bierwagen zaten twee jonge snaken en door het groot verkeer vluchtten ze weg. Een hunner, een kleine van rond 4 jaar oud, kwam onder de melkkartereeht en werd er door overreden. Doodelyk gekwetst, word de kleine door dokter Janssens verzorgd en verders naar het St-Era8mu9gasthuis gevoerd. De kleine verongelukte is de 5 jarige Frans Goetgebuur, wonende in de Vaart straat, 31. Hij verkeert in stervensgevaar. Eene Brusselsche juffer, D. V., 20 jaar, was met een anderen persoon naar Sout hampton gereisd, en daar scheep gegaan op de Titanic naar Amerika. Tydens de ramp werd de Brusselaarster gered, haar reisgezel vond den dood in de ramp. Thans is liet meisje door Carpathia te New-York aan land gezet, en zij bevindt zich daar thans in de vreemde zonder mid delen van bestaan. Zondag avond ontving eene vriendin te Brussel van de juffer D. T een telegram luidende als volgt Ben gered stuur geld. De edelmoedige vriendin heeft haar seffens 1000 fr. gezonden. Maandag avond is te Denderhautem de droeve tijding toegekomen, dat de ge naamde Jozef Van de Velde, 36 jaar, gehuwd en vader van vier minderjarige kinderen, in de ramp van de Titanic is omgekomen. het was reeds do derde maal dat hij naar Amerika trok, maar telkens om reden van ziekte moest terugkeeren nu had hem een vriend uit Amerika geschreven dat hij eene goede plaats voor hem had. De arme man aarzelde niet en vertrok opnieuw. Het was helaas zyne laatste reis; men oordeele over hot verdriet van vrouw en kindoren. De redding van Jules Sap van Zwevezele. die wy reeds vroeger meldden is nu offi cieel bevestigd door een schrijven van den Belgischen consul te New-York aan den Burgemeester van Zwevezele. Onder de opgegeven namen van Belgen, die zich aan boord bevonden zijn er missla gen begaan. Zoo werd er gesproken van eenen Mulders van Pollare, maar dat is zekere De Mulder van Aspelaere. Verder bevonden zich zekere Van Impe van Kerkx- ken met vrouw en kind aan boord, Leo Lievens en Leo Van den Steen van Helder- gem. Van al die menschen heeft men nog niets vernomen. 7.R.D'ASSAUT Brussel. Woensdag morgend, rond 9 1/2 ure, begaven zich M. Jouin, onderoverste van den veiligheidsdienst te Parijs, de brigadier Colmar en de inspekteur Robert, zich naar Petit-Ivry, Parysstraat, 61, om eene huis zoeking te doen by een handelaar in ge maakte kleederen, zekere Gallo, genaamd Gauzie, een zeer gekende anarchist en die men verdacht in goede betrekking te zijn met de beruchte bende Bonnot-Gar- nier en C°. De agenten onderzochten het gelijkvloers en stelden Gallo onder aanhouding. Wan neer de opzoekingen beneden gedaan waren bcvool M, Jouin aan Gallo hem te verge zellen om verder het huis te onderzoeken. De policie wildejuist eene kamerbinncn- treden, toen een kerel, met den revolver in de hand, do deur opentrok, en alvorens de agenten zich te weer konden stellen, 5 revolverschoten loste. M. Jouin, getroffen in het rechteroog, viel dood neder. De brigadier Colmar getroffen door eenen kogel in de borst, viel nevens zynen officier doodelyk gekwetst ten gronde De moordenaar sprong alsdan in eene andere kamer waar zich eene vrouw alleen bevond. Hij bedreigde deze met zijnen revolver, rukte het venster open en sprong in don hof. Het schynt dat do moordenaar niemand anders is dan Bonnot, de overste der bende bandieten moordenaars. De vluchteling, werd door twee agenten die in den hof geplaatst waren onder de bevelen van M. Hamard, gewezen overste der veiligheidspolicie, thans algemeene bestuurder der opzoekingsbrigade, inge sloten. Do moordenaar zou, schynt het, zich gekwetst hebben. Hij is er in gelukt te kunnen ontsnappen. Een andere kerel, die bij Gallo gehuis vest was, evenals zijn broeder, werden door de menigte gelyncheerd. Beiden werden in erbarmelijkcn toestand naar de policie wacht gebracht. Het slachtoffer, M. Jouin. is deze die Carouy, een der bijzonderste medeplichtigen van Bonnot en Garnier, aangehouden heeft. De ontroering te Parijs door dezo nieuwe misdaad is groot. Toen Bonnot in het deurgat stond en de policiemannen zag loste hij een schotzonder hen te treffen, M. Jouin en de brigadier sprongen op den kérel en alle drie rolden ten gronde. De agenten deden het mogelykc om Bonnot te houden, doch de kerel wrong zich los en schoot dan dadelykop de policie mannen. De prefekt van policie, M. Guiehard. en talrijke inspekteurs zijn in auto langs alle richtingen vertrokken. M. Colmar werd in het gasthuis onder- hoord, doch kon weinig inlichtingen ver schaffen. Men moest den getroffene met rust laten. De twee mannen die aangehouden werden zijn de anarchisten Pieter Cardi, van Alfort- ville en Colin. Deze laatste hield betrekkingen met Russische anarchisten. Een derde anarchit Simantoff (eigenlijk Monnier heetende) wierd ook gevat. volkomene genezing in 3 uren van den Afloop of 't Scliijt der kalvers en veulens door het A merikaansche Poeder Depratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en het kost maar een frank. Te bekomen in alle apotheken, namelijk te Aalst, bij De Valkeneer en Callebaut.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2