1 Zondag 5 Mei 1912. 5 centiemen het nummer. 65ste Jaar 4486. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan GODSDIENST, HUISGEZIN. EIGENDOM, van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Katholieke Kandidaten, Arrondissement Aalst Landbouw en Socialism. Werkzaamheden der maand Mei Liberaal oordeel. Vit mijn Congoleesch dagboek. DITJES en DATJES. Allan Quatermain. EINDE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal Ier week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwit- tanliën door de Post ontvangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. VAN DE PUTTE-GOOSSENS Korte Zoutstraat, nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3Je bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den Dijnsdag en Vrijdag in den voormiddag. Voor deadvertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. CL IQUE 8UUM. Aalst, 4 Mei 1912 Voor den Senaat. T'Helvoerende kandidaten M. de SA DELEER, uittredend Volksver tegen woordigerHael tert M. RAEPSAET, uittr. Senator, Burge meester, Oudenaarde M. baron df. KERGHOVE n'EXAERDE, uittr. Senator. M. burggraaf A.de GHELLINGK d'ELSE- GI-TEM, Burgemeester, Elsegbem. Plaatsvervangende kandidaten M. baron de KERGHOVE d'EXAERDE, voornoemd. M. A. de GHELLINGK d'ELSEGHEM, voornoemd M. GHEERAERDTS,Burgemeester Aalst. M. E. DE BEER, Notaris, St M. Hoorc- beke. Voor de Kamer. Titelvoerende kandidaten M. WOESTE, staatsminisler. uittr e. Volksvertegenwoordiger, Elsenc. M. MOYERSOEN, uittr, volksv Aalst. M. baron L. de BETHUNE, pl. Volksv., Aalst. M. VAN DER LINDEN, pl. Volksv. Goefferdingen. M COSYNS, Burgemeester, Mecrbeke. Plaatsvervangende kandidaten M. VAN DER LINDEN, voornoemd. M. COSYNS, voornoemd. M. VAN DER TAELEN, Burgemeester, Idogem. M. ROLLIER, pr.Raadslid Denderleeuw. De socialisten willen aan de buiten lieden wijsmaken dat de grond de geza melijke eigendom van alle landbouwers zou moeten wezen en dat zij dan hel Paradijs op deze wereld zouden hebben. Een zoogezegde buitenmensch schreef hierover des tijds in *Le Peuple» het Brusselsche orgaan der socialisten, 't volgende - De natuur geeft ons kosteloos de zon, de lucht en het water. Zij heeft ons de aarde gegeven, welke wij noodig hebben om te werken, maar de heeren,de groot e eigenaars hebben zich van de aarde meestergemaakt en ziedaar waarom wij, buitenlieden, van hen afhangen. Want, wat zouden wij doen zonder de aarde? Indien God ze heeft gemaakt, heeft hij ze gemaakt voor allen en niet alleen voor de rijken en het burgerlijk recht zou de eigendom van den grond moeten geven aan de arbeiders, die ver- eenigd zouden zijn en voor hun eigen zouden werken in plaats van aan de lui aards eene rent te bezorgen.» Dus de eigenaars, groote en kleine, zouden onteigend worden en de lande rijen, de meerschen, de hofsteden, ook groote en kleine, zouden aan de ver- eenigde landbouwers behooren. Natuurlijk zou er een opperbestuur of raad moeten werkzaam gesteld worden. De leden zouden verkozen worden onder de bekwaamstee en niet onder dezen die met praat- of zeeverziekte zijn behept. Men zou 't akkoord zijn voor de inrichting der uitbating en de Staat zou 't noodige geld leveren om peerden, koeien, varkens, schapen en 't alem aan te koopen Men zou dus maar te beginnen hebben Maar als elk aan den dijk gelijk staat, indien elks rechten gelijk zijn, de ver diensten zouden verschillen. De eene landbouwer is een verstandig werkzaam mensch, de andere is een luiaard en slor dig van natuur, een derde houdt de mid delmaat tusschen de twee, een vierde is door ouderdom en ziekelijkheid maar in slaat om half werk te leveren.De winsten worden verdeeld tusschen al de huisge zinnen, ofwel in verhouding van 't getal leden van ieder huisgezin. Wat zal daar 't onvermijdelijk gevolg van zijn?... De verstandige en werkzame landbouwer zal werken voor den luiaard, den vadsigaard... Men begrijpt het, de gelijkheid zou weldra verbroken zijn en het zal aan den verstandige en werkzame man wel dra vervelen van voor een ander te wer ken en te zwoegen, bij zal zoo weinig werk mogelijk leveren. Alles zal verwaarloosd worden en hierdoor verkwijnen. Het zal dan bewe zen zijn dal de socialisten slechts lninne droomerijen verkonden om eenige licht geloovige onnoozelaars in hunnen netten te vangen 51* Vervolg. Weinig langer dan twee jaar geleden was hij van Silanda's kraal vertrokken, om den Salomonsbergte bereiken. Van hetbriefken dat ik Jim had meegegeven, had hij natuur lijk nooit iets gehoord. Afgaande op aanwyzingen van inlanders had hij niet aangehouden op de Sababergen, maar op den bergpas, waar wij nu juist door teruggekomen waren, wat blijkbaar een hetere weg was dan die op Don Silves- tra's kaart. In de woestijn hadden Jim en l*Ü bitteren nood geleden, tot zij eindelyk dezo oase bereikt hadden, waar Georges Cuitis een noodlottig ongeluk overkwam. Op den dag van hunne aankomst zat hij by den stroom, terwijl Jim het nest van eenangollooze bie, zooalsdio in de woestijn gevonden worden, leeghaalde, welk nest fcich bevond in eene holte van eene rots daar vlak bij. Zoo doende bracht hij een zwaren steen aan 't rollen, die op Curtis rechterbeen neerkwam en het verbrijzelde. Van af dien dag was bij zoo kreupel gew eest, dat hij niet voor- of achteruit kon en er de voorkeur aan gegeven had, in deze oase den dood af te wachten, in plaats van die in de woestijn te gemoet te gaan. 1. Tijdens deze maand plant men nog op groote schaal voeder en suikerboeten. Zoo men loonende opbrengsten wil bekomen is liet volstrekt noodzakelijk eene doelmatige bemesting toe te passen. De slikstofmesten zullen de planten volledig doen ontwikkelen, en potasch- en fosfoorzuurinesten zullen bijdragen om het gehalte aan suiker te verhoogen. Op liet omgeploegde land strooie men dus, vóór het planten, 700 kgr superfos faat, 200 kgr zwavelzure potasch en 400 kgr. zwavelzuur ammoniak. Deze meststoften worden met de eg duchtig ingewerkt. 2. De maïs is eene voederplant die groote opbrengsten kan geven. Ten andere, liet gebeurt veelal dat de land bouwer gebrek heeft aan groen voeder, en om hieraan te ontsnappen, is het wenschelyk telkenjareeenige aren opper vlakte met maïs te beplanten. Aan voedsel hadden zij er geen gebrek, want zij waren goed voorzien van amunitie en de oase weid, vooral des nachts, veel bezocht door allerlei wild, dat er kwam drinken. Van de dieren die zijn schoten of vingen, gebruikten zij het vleescli voor voedsel en de huiden voor kleederen en ligging. Zy hadden tyd genoeg om die huiden daarvoor zoo goed mogclyk te bereiden. En zoo, aldus eindigde George Curtis, hebben wy bijna twee jaar geleefd, gelijk een twe< de Robinson Crusoë en zijn Vrydag, steeds lirpende, dat er inboorlingen zouden komen om ons te verlossen. Maar nooit kwam er iemand. Onlangs besloten wy, dat Jim naar Silanda's kraal zou gaan om hulp voor my te halen, maar 't is nooit tot uitvoering gekomen hij was bang voor do gevaren der woestyn en ik spoorde hem niet veel aan, vreezende hem tocli nooit terug te zien. En nu komt gij juist heele- maal uit oud Engeland, waar ik dacht ge op uw gem k leefdet, my totaal vergetend, nu komt gy langs heel ongewonen weg hier, mij vinden, waar gy mij no>it zoud', gezocht, hebben. Het is een wondervol iets. Wij mogen God danken. En zoo deden zy ook gezamonlyk. Daarop vertelde Sir Henry hem onze avonturen, wat nogal duurde. Wij zaten den halven nacht to klappen. By St-Joiïs, zegde George, toen ik hem de diamanten liet zien, gij hebt ten Tot deze teelt ploege men den stalmest zoo spoedig mogelijk in. Verder gebruike men per hectare 300 400 kgr. superfos faat. 150-200 kgr. chloorpotasch en 200 lot 250 kgr. zwavelzuur ammoniak. Deze scheikundige meststoffen zal men innig vermengen, op het omgeploegde land uitstfooiën, en vóór het zaaiën duchtig ineggen. 3. Liefhebbers van een goed pijpje tabak, bezorgt deze plant, en tracht de hoedanigheid uwer producten to verbete ren. en dat kunt go door eene oordeel kundige bemesting. Derhalve raden wij aan per hectare te strooien, benevens eene goede dosis stalmest die vóór den winter of ;;oo vroeg mogelijk is onderploegd, de vol gendc scheikundige meststoffen 300-400 kgr superfosfuat, 200-300 kgr zwavelzure potasch on 150-200 kgr. zwavelzuur ammoniak. Deze vetten worden voor het planten zorgvuldig door het eggon met de aarde vereenigd. 4. Het gebeurt wel eens dat er op dit tijdstip nog graangewassen worden aan getroffen die niet goed vooruit willen en lijden. Ten einde deze op te wekken en den groei te bevorderen raden wy het ge bruik aan van 75 tot 100 kgr. zwavelzuur ammoniak per hectare. Na liet strooien zorge men deze mest stof met de eg in te werken. 5. Landbouwers, zoo gij graanvelden hebt die aangetast zijn door wilden mostaard, moet gij deze 's morgens voor het verdwijnen van den dauw - met fijn gemalen ijzersulfaal (groenen aluin) bestrooien Men gebruikt onge veer 250 tot 300 kgr. per hectare. Wili.y. Geachte lezers Niet genoeg kan uwe ernstige aandacht worden ingeroepen op al de gevaren, op al de onheilen die er zouden uit voortspruiten moesten, in de aanslaande wetgevende kiezingen, de blauwe en roode geusclie cartelisten zegevieren. Neen, neen, men kan liet niet genoeg in uw geheugen prenten opdat gij het op 2 Juni niet uit uw geheugen zoudt verliezen Een Luiker advocaat, de heer Gerard, een persoon van aanzien en een over tuigde liberaal, komt een vluchtschrift in 't licht te geven over de aanstaande Wetgevende Kiezingen en 't welk vooral wijst op de gevaren en de onheilen die een blauw-rood ministerie 11a zich zou slepen voor 011s, Katholieken, en voor ganscli het Land. Vele lieden, schrijft de' lieer Gerard, lieden van gezond versland en gematig- heid hebben schrik van eene cartel- zegepraal. Nu, de lieer Gerard heeft er minste iets voor uwe moeite, behalve dat ge mij gevonden hebt. Sir Henry laclitte - Zij behooren aan Quatcrraain en Good. Wy waren overeengekomen, dat zij zouden deelen wat wy vonden. Deze opmerking deed my nadenken en met Good spreken. De uitslag daarvan was dat wy S:r Henry als ons beider wensch te kennen gaven, dat hy liet derde deel zou aanvoerden van do diamanten, om die, indien hij ze niet wilde houden, aan zijnen broeder ter hand te stellen, die evenveel had geleden als wij, om ze te hekomen. Eindelijk bekwamen wy zijne toestem ming in deze schikking, welke George Curtis evenwel slechts eenige tijd later vernam. Hier denk ik mijne wondervolle geschie denis te eindigen. Onze tocht door de woestijn was uiterst moeilyk, te meer daar wij George Curtis te dragen hadden, wiens rechterbeen zeer zwak was; hij klaagde onophoudelijk over beensplinters. Maar wij kwamen er toch te zeggen hoe, zou herhalingen geven van wat ik reeds vertelde. Eene woestijnrcis is eene woestijnrcis. Zes maanden na onze terugkomst te Silandaskraal, waar wy onze gewceren on andere goederen in welstand by den ouden inboorling terugvonden, zaten wij gezond en wel by elkaar in mijn huisje te Berea, bij Durban, waar ik nu zit to schrijven. Daar nam ik afscheid van hen, die my ook schrik van. en zegt dat er velen zijn die het luid op laten hooren en nog meer die het in zich zei ven denken. E11 voegt de heer Gerard er bij Laat het ons rechtuit bekennen deze schrik is niet gansch ongegrond. Indien een gouvernement der linker- zijde tot stand komt, zal de meerder- beid van welke het afhangt niet een- - partijdig zijn. Zij zal ten eerste talrijke socialisten bevatten, die vurig zullen zijn om hunne eischcn erdoor te doen komen. - Dat is nog niets, want het is betrek- kelijk gemakkelijk aan politieke tegen- slrevers te weêrstaan. Maar er is meerde liberale partij ZELVE BEVAT TEN HUIDIG EN DAGE VELE - vooruitstrevender!, welke door de behoeften van den huidigen dag, in hunne omschrijvingen, de bondgeno- ten der socialisten geworden zijn, en die wel niet in hunne leerstellingen. maar toch in hunne begoochelingen n deelen. Wat men moet vreezen is niet dal. de liberale afgevaardigden, ontrouw wordende aan hunne overtuiging, zich jlaten beheerschen door hunne socialis- i) tische kollegas. Het is vrijwillig on met hunne volle 0 toestemming, in de meening dat zij - weldoen, dat men moet verwachten ze de meest tusschenkomende maat- regelen te zien bijtreden, omdat deze zich voordoen onder e%no deinokra- - tische benaming. Groote gevaren kunnen uit zulke hunding voortspruiten. Inderdaad,indien hét anti klerikalism en de detnokralie den grondslag moe ten zijn van de nieuwere maatschappij, daaruit volgt niet dat men ze moet NEMEN VOOR EEN GOTJVKRNEMENTS- WROGRAM. - Het anti-klerikalism tot pro- gramma ingericht leidt naar den godsdienstoorlog, naar de ver drukking van een deel der bevol- king en streeft er naar den haal en de tweedracht tusschen de burgers te 1 brengen. Tenzelfden titel is stelselmatig, demokratische hervormingen invoeren, enkel mogelijk met te besturen ten voordcele van eene klas tegen de andere, op gevaar af de ontwikkeling van htndel en nijverheid in gevaar te brengen. Zulke politiek, regelmatig doorge voerd, zou het land naar zijnen onder- gang leiden, zooniet naar de regeering- loosheid Ge hoort, lozers, wat. de lieer Gerard zegt Een liberaal socialistisch Gou vernement zou het land naar den ondergang voeren. Ziedaar wal een overtuigde liberaal schrijft welke met een helder oog de toekomst inziet en,door zijne vaderlands liefde gedreven,er de algemeene aandacht der Belgische Kiezers op inroept. Kiezers! Gedenkt het u op 2 Juni aanst. op de zonderlingste aller reizen, die ik ooit gemaakt had, vergezelden. Zij gingen naar Engeland. P. S Juist nu ik klaar hen, koinl een kaffer do Oranjelaan op voor mijn huis er. overhandigt mij eenen b'-ief, die per post is gekomen. Hij blijkt van Sir Henry te zijn. Daar 't schrijven zoowelsprekend is, laat ik liet hier in zijn geheel volgen Brayley-Wall, Yorkshire. Mijn xoaarde Quatermain Eenige weken geleden schreef ik u steeds, dat wij gedrieën, George, Good en ik, in welstandinEngelandzijn aangekomen. Thans wat meer. Wy gingen te Southampton aan wal en begaven ons terstond naar de stad. Wij waren er nog geene uur, of ge liadt onzen vriend Good eens moeten z.en prachtig geschoren, keurig in de kleeren, een nieuw oogglas, enz. ei z. Ik wandelde met hem in liet park, waar ik reeds spoedig eenige lieden ont moette, die ik kende en hun onder andere de geschiedenis van Good's schoone witte kuiten vertelde. Hij is woedend, vooral daar een onbescheiden man het in een nieuwsblad heeft gezet. Om tot onze zaken to kernen, Good en ik zijn met de diamanten naar Streeter en Cie geweest, om ze te laten schatten, zooals wij overeen gekomen waren. Ik durf u schier niet zeggen wat zij waard zijn. Het schijnt enorm. Zoo maar up 't zicht af, door Pktuus Co«ybi. Stichting van den landbouw- post van Kitunguru. Ik geef toe dat bet klimaat er veel toe bijdraagt om de gemoederen te verbitte ren en opvliegend te maken en vandaar haat, nijd en tweedracht waar alleen broederliefde zou mogen heerschen en daardoor kies ik.voor mij het leven alleen in zijn post en is men daar zelfs streng, onverbiddelijk streng op het werk, doch anders goed en rechtvaardig met zijne zwarte onderdanen, dan zijt gij verze kerd van hen bemind te worden er zul- voor hunnen «Cwana», meester alles doen. Die bedenkingen kwamen juist in mij nen geest bij 't vernemen van een nieuw s en ik heb dus er geen persoonlijke be doelingen mode. Ik schrijf deze regelen dezen voormiddag, voor mijne tent,'ler- wijl de thermometer 23 graden warmte aanwijst in de schaduw. De hitte hier is dus niet zoo drukkend als zij bij u ge weest is gedurende den gepasseerden zomer. Al mijne werklieden zijn vertrok ken naar den bosch om timmerhout te kappen, daar ik in mijne schatting, reeds lioul genoeg te hebben, deerlijk bedro gen ben men Avordt niet op een dag bouwkundige en entrepreneur. Men bericht mij ook dat mijn oude vriend Godfried Wathelet, voor de le zers van mijn reisverhaal geen onbe kende) van Lukonzolwa overgeplaatst is naar Pweto, hij zal er hel toezicht hou den over de kudden van den Staat. Wij zijn niet ver van elkaar daar Pweto slechts eene kleine dagreis afgelegen is van Kitunguru en hopen elkaar wel dikwijls te ontmoeten, T zij hier, T zij te Pweto. 's Namiddags wordt hot timmerwerk aan het dak vlijtig voortgezet, ik hoop in 't kort wel in 't droog te zitten want het tentenleven is voorwaar een honden leven eigen haard is goud waard. 19 October Al mijne werklieden zijn vertrokken van in den vroegeren mor- gend om bambous te kappen in liet woud en over te brengen, 'k Heb gisteren avond nog eenen nieuwen aanvaardt, ze zijn dus ten getalle van 18 maar er is wel werk op de plank gezien liet nakend regenseizoen voor 38. Enfin, men doet wat men kan, niet wat men wil en zij moeten zich dus maar wat meer haasten, 't Is ongelooflijk wat 11'en hoop koorden 't bouwen van zoo'11 buis verslindt, doch begrijpelijk, zonder nagels moet immers alles vastgemaakt worden bij middel van koorden; ook heel begrijpelijk de enorme massa hout, groote dikke staken, halve boomen, honderden en honderden staken ter dikte van eenen arm. duizenden bamboupersen en dit alles moet ruim eene halve uur ver gehaald worden. konden zij reeds verzekeren, dat nog nooit zulk eene hoeveelheid schoone steenen op de markt is geweest. En zij schijnen alle maaleenige van de grootste uitgezonderd van liet zuiverste water gelijk te stollen met de beste Braziliaansche diamanten. Ik vroeg hun of zij ze wilden koopen, maar zij verklaarden zich onmachtig daartoe. I'itusschcn boden zij honderd-tachtig duizend pond voor een klein gedeelte ervan. 11 Ge moest naar hier komen. Quatermain, vooral indien gy erbij blijft, om hetprachtige geschenk vin liet derde deel der steenen dat mij niet behoort, mi. 11 broeder aan te bieden. Wat Good betreft, hij is niet goed. Hij besteedt te veel tijd, naar myn zin, aan scheren en allerlei andere zaken van opschik en toillet: hy doetdat om den tijd te dood'm, want hij is alles behalve op zijn gemak. Ik geloof dat hy nog te veel aan de arme Foulata denkt. Hij heeft mij ten minste reeds verzekerd, dat hy baars gelijken in uiterlijk schoon en zachtheid van karakei nog niet had aangetroffen. Kameraad, ge moest naar hier komen en een huis koopen bij liet onze. Ge hebt genoeg gewerkt, veel geld verweven en er is een buiten te koop in de nabijheid, die u zeker bevallen zal. Kom dus, hoe eerder, hoe beter. De geschiedenis van uw weder varen kunt ge dan aan boord van liet schip wel verder opstellen. Wy hebben geweigerd iets te vertellen, voor gij alles te boek hebt gesteld, want wij vreesdon niet geloofd to Beken met mij dat 't bouwen van zoo'n aanzienlijke woning als ik mij hier op richt een reuzenwerk is van arbeid en inspanning. Dezen namiddag wordt er door allen /link voortgewerkt aan het dak doch morgen vroeg zal ik wederom verplicht zijn allen uit te sturen om hout en koor den aan te brengen. Alhoewel het hier eene wildrijke streek is (en mijn jachtgebied strekt zich uil over eene oppervlakte zoo groot als de provincie Oost-Vlaanderen) toch heli ik nog geene M ilde dieren gezien, noch des nachts hun gejank en gehuil gehoord. Gewoonlijk nochtans waar er veel wild is zijn die ongewenschle gasten als leeu- wen, luipaarden en tijgers in menigte aanwezig, docht dat wildgoed schuwt de tegenwoordigheid van den mensch en ik geloof dat zij verderop getrokken zijn, ginds in de verre verle naar de hooge bergen welke liet dal en de hoogvlakten van Kitunguru in een onmeetbaar wijden kring insluiten. Goede reis jongens, Tzal nooit ik zijn die ginds achter u zal komen zoeken om u goeden dag te zeggen. Elk zijn goesting maar ik sta liever met mijn Mauser voor 11'en grooten hert dan voor n'en leeuw'of 11'en tijger. Werklieden Overweegt- het eens wel Met wat stichten de hoofdmannen der socialisten samenwerkende maatschap pijen Met het geld der werklieden. Met wat bouwen de hoofdmannen der socialisten hunne volkspaleizen, hunne herbergen en magazijnen Met het geld der werklieden. Met wal leiden de hoofdmannen der socialisten een genoeglijk leven, eten en drinken zij, reizen zij en verblijven zij des zomers aan 't. zeestrandten in de badsteden lijk kapitalisten Met liet geld der werklieden. Met wat richten de hoofdmannen der socialisten feesten en spelen in Met liet geld der werklieden. Met wat stichten de hoofdmannen der socialisten hunne dagbladen en maken zij propaganda voor hun persoontje bij de kiezingen Met het geld der werklieden. Met M at verschaffen de hoofdmannen der socialisten zich bedieningen van 4000, 6000 fr. en nog meer 's jaars Met liet geld der werklieden. Werklieden! Overweegt bet eens wel en denkt er dan ook eens aan wat ge hier te Aalst lijk in andere steden en dorpen ziet gebeuren Volksbedriegers. De liberale Brabanlsche propagandisten zijr. voor waar de grootste volksbedriegers die er zijn. Wij geloovcn dat ze les hebben ge nomen bij Pie Daens, den gepatenteerde volksfopper. zullen worden. Als gij vertrekt, na het ontvangen van dozen brief, kunt ge tegen Kerstmis hier zijn Ik noodig 11 uit voor dat feest. Good komt ook, George natuurlijk, en eveneens uw zoon narry, (dat is oen trekpleister voor u). Hij is eene week hier geweest-, om to jagen. Hij is kalm en vaardig. Hij schoot mij in de kuit, haalde terstond de hagelkor rels er uit en maakte toen de opmerking dat hot toch zoo nuttig zou zyn, indien by iedere jachtpartij een dokter aanwezig was. 1 Goeden dag, oude vriend. Ik wil niets meer schrijven, daar ik er zeker van ben dat gij komt, al was liet alleen maarten genoege van Uwen oprechten Vriend 'I Henri Curtis P. S. De tanden van den olifant, die den arme Schiwa doodde, hangen nu in onze vestibul als tegenhanger der hoorens, die gij mij gegeven hebt 't staat prachtg. De bijl. waarmede ikTwala's lioofdafsloeg, hangt boven mijn schrijftafel. Het is jammer dat wij onze maliënkolers niet meegenomen hebben. H. C. Tot zoover de brief 't is Vandaag Woensdag. Vrijdag vertrekt ereencn boot.Ik denk dat ik Curtis aan zijn woord ga houden en naar Engeland zeil, al is hot alleen om u te zien, Harry, mijn jongen, en om toezicht te houden over het drukken van dit book, eene taak, dieikuietgaariieaan een ander wil toevertrouwen.

De Denderbode | 1912 | | pagina 1