Middenstandsbond GROGTE MEETING VO LKSLIEDKREN Grot van O.L.V. van l.ourdes Zondagrust. Rechterlijke Kronijk. Allerhande nieuws. Wat willen de liberalen 1° Als er geen verkiezing op handen is Godsdienstvervolging. Schooloorlog. Lasten en dwingelandij Boerenfopperij. Alleman soldaat zonder vergoeding. Vrijheidverwurging. Onderwijs zonder godsdienst. Gansch België in ruzie en tweedracht. 2° Wat zeggen de liberalen vijf weken voor de verkiezing De Godsdienst is er noodig. Er zijn zeer brave pastoors. De boeren zijn zoo verstandig. Iedereen moet vrij zijn. Aan God de eereplaats. De melk en hare gebreken. De voornaamste oorzaken der gebreken van de melk zijn In het voedsel de zuurplanten; zur kel in de klaver en boterbloemen in de weidedat is te verhelpen door kalk mest. Te groote hoeveelheid rapen be schimmeld hooi en strooi rottende wor telen en beeten beslijkte knollen. Het hulpmiddel duidt zich hier van zelf aan. Als schadelijk voedsel komt nog vooral de aardappel. Deze is geen geschikt voed sel voor koeien. In den drank Staande water is altijd ongezond en dus nadeelig evenals water waar planten op wassen. Ziekten In dat geval moet men de melk der zieke koeien alleen houdon, en indien men geene toereikende middels ter hand heeft, moet men zijne toevlucht nemen tot den veearts. De onreinheid vooral 111 het verhan delen der melk in het melken en in het bewerken der melk. Emmers, teilen en kuipen, moet men zindelijk zuiveren met soda (sel de soude), het beste verweer middel tegen het te vroeg zuren dei- melk. Men mag dus niet gierig zijn op kokend water, in 'tkuischen van 't keldergerief Godsdienst en Politiek. De geu zen klagen gedurig aan dat men den Godsdienst in de politiek mengt. Wie is daar de schuld van De geuzen, ja, alleen de geuzen roode en blauwe. Ja, die geuzen dwingen de Geestelijkheid krachtdadig op te treden. Immers die geuzen zijn de handlangers der vrijmetselaars, van de vrijmetselarij die in haren duivelschen haat gezworen heeft den R. K. Godsdienst uil te raeien. En om dit doel te hereiken gebroikt zij alio middelen de oneerlijkste, schan daligste eerst Hare i.wee bijzonderste middelen 't oogenblik zijn do lastering en verdacht making der Priesters en Kloosterlinge» en de goddelooze school. De handlangers der vrijmetselarij ne men hunne toevlucht tot schijnheiligheid omdat ze te doen hebben met krislene menschen. Maar niet zoodra zullen zij aan 't bestuur des lands zijn of hun mas ker van schijnheiligheid ?al worden af geworpen en zullen ze hunne godsdienst- hatende plannen ten uitvoer brengen. Vergeten wij dan nooit, katholieken, dat onze Godsdienst op 't voorplan slaat van de politiek, niet door onze schuld noch door deze der Geestelijkheid, maar door de schuld der vrijmetselarij die hare roode en blauwe handlangers aan 't werk heeft gezet De Koningin en de kunst.H M, de Koningin heeft de tentoonstelling der waterverfschilders en pastellisten in hot Iledendaagsch Museum bezocht. De Kloosterlingen. De geuzen van allen deesem zijn met een helschen haat tegen de kloosterlingen behept. En nochtans deze laatsten doen geen kwaad aan het menschdom, integendeel zij doen het veel goed. Vele kloosterlingen houden zich onle dig met het onderwijs en de opvoeding vooral van de kinderen des volks,van de werkerstanden. Ze zijn bekwame leer meesters velen zijn groote geleerden men wrijft hun dat aan als een ongelijk en men slingert hun naar 't hoofd dat ze maar domkoppen zijn. Anderen verzorgen zieken ofwel oude, gebrekkelijke, ongeneesbare, zinnelooze menschen. Ze doen dat weeral heter dan anderen. Vele liberalen, als zo ziek vallen, ver zoeken om eene kloosterzuster als op passeres te hebben en van den anderen kant geven ze geld aan hunne gazetten, om de kloosterlingen door de modder te sleuren De geuzen wijzen op 't aantal kloos ters. Dat er vele kloosters zijn bewijst dat de Katholieke Godsdienst velen lot zelf verloochening en zelfopoffering aanzet. De geuzen hebben den mond vol van broederlijkheid maar kan iemand eenen geus aanwijzen die gehandeld heeft uit pure liefde tot zijnen evennaaste, zonder dat hij er eenig voordeel uit trok Ach, neen, niet waar Maar al die an dere volksvrienden zeggen Kies mij en dan zult gij welvaren. De kloosterling heeft zijn leven gewijd om goed te doen aan anderen, zich zei ven vergetende. Waar vindt ge een klooster of èene vereeniging van geuzen die zich toewij den aan anderen, zonder er persoonlijk voordeel uit te trekken Ze zijn jaloersch van de kloosterlingen en daarom haten zij die. Maar de kloosterlingen hebben de ach ting verworpen van de bevolking aan welke zij zich wijden en do achting is zoo groot, dat zelfs in 'Parijs, de geuzen zekere Zusters-Ziekendiensters niet dier- ven ontbinden. De getuigen voor het gerecht. Veel is er geklaagd geworden over de weinige vriendelijke manier waarop ge tuigen, door het parket of den onder zoeksrechter gedagvaard, worden be handeld. Vele lieden gevoelden zelfs schrik in eene rechtszaak gemengd te zijn,daar men soms halve dagen zijne beurt moest af wachten om onderhoord te worden en dan nogal eens onverrichter zake mocht naar huis keeren om 's anderdaags terug te keeren. Die wijze van behandeling voor lieden die zich bereidwillig ten dienste stellen van het gerecht om moeder Justicia voor te lichten, verwekte veel ergernis en werd terecht gewraakt. Hot departement van rechtswezen heeft dit, beter laat of nooit, begrepen en nu zijn aan de gerechtsparketten onderrich tingen verstrekt om aan dien staat van zaken een einde te stellen. De minister van justicie legt er den nadruk op, dat men niet meer getuigen mag dagvaarden dan er kunnen gehoord worden en dat men ten naaste bij het uur aanduide, waarop de getuigen in ver hoor zullen worden ontvangen. De getuigen moesten altijd om 9 ure op het gerechtshof zijn om door den onder zoeksrechter te worden onderhoord, doch deze zelf kwam slechts om 10 of om 11 ure op zijn duizend gemakken af. Derwijze zal er veel nutteloozo tijd- verkwisting uitgespaard worden en zul len de burgers het niet meer als eene korvee aanzien getuigenis voor het ge recht te moeten afleggen. De socialisten en de duurte der levensmiddelen. In het arrondisse- Philippeville, is de mededinging tusschen katholieke en socialistische samenwer kende bakkerijen, groot. De socialisten hebben eene bakkerij te Roussu-lez Walcourt en eene te Nismes. De katholieke samenwerkende bakkerij is geves tigd te Roraezée onder het bestuur van M. Deseille, ingenieur. Tengevolge eener prijsverhooging der .bloem hadden de socialistische bakke rijen, bestuurd door de bijzonderste hoofdmannen der partij, de zoogezegde redders van den werkman, den prijs van het brood met 5 centiemen verhoogd. Dekatholiekesamenwerkende bakkerij integendeel had, niettegenstaande de prijsverhooging der bloem, den prijs vau het brood behouden, zich alzoo ecn- opoffering getroostende te meer daar de duurte der levensmiddelen nog altijd i zwaar op den werkman weegt. Maar zulks viel niet in den smaak van de verdraagzame socialisten. Dinsdag 7 Mei, tijdens de zitting der bestuurleden van de katholieke bakkerij te Romezée, ontving M. Deseille, beheer der-afgevaardigde den volgenden naam loozen brief Charleroi, 0 Mei 1912. Mijnheer den Bestuurder, Wij hebben de eer u te laten weten, dat indien gij binnen 4S uren, den prijs van het brood, evenals wij, met geen vijf centiemen verhoogt, wij vast besloten zijn met u en uw personeel te doen zooals Bonnot het met de policie deed. Deze brief werd te Charleroi op de post besteld den 6 Mei tusschen 1 en (5 ure 's avonds. De naamlooze brief is aan het parket overgemaakt Ziedaar een bewijs te meer van de ver draagzaamheid der socialisten en de opofferingen diezij zich voor hunne leden, de arme sukkelaars, getroosten. De katholieken zegepralen en blijven zegepralen Omdat de katholieken alleen de vrij - lieid van eenieder eerbiedigen en hul digen. Omdat de katholieken alleen aan een ieder-recht laten wedervaren. Omdat de katholieken alleen niemand vervolgen of in zijne politieke zienswijze krenken. Omdat de katholieken alleen volksge zinde wetten hebben gemaakt. Omdat de katholieken alleen den toe stand van den werkman hebben verbe terd. Omdat de katholieken alleen voor de boeren hebben gezorgd. Omdat de katholieken alleen de kleine burgers zullen redden. Omdat de katholieken alleen goed be sturen, geen lasten bijslaan, maar de welvaart van het land behartigen. Omdat de katholieken alleen de vrij heid van den huisvader en de vrije keuze der scholen verdedigen. Omdat allo rechtzinnige werklieden, boeren, kleine burgers, nijveraars en handelaars zullen stemmen voor hunne ware vrienden. Daarom winnen de katholieken en zul len blijven zegevieren. Trommelaars bij 't leger. - In het departement van oorlog wordt er ernstig aan gedacht de trommelaars bij 't leger af te schaffen. Naar gemeld wordt zou het veel moei lijker gaan een schacht tot ordelijken trommelaar dan wel tot perfekten krij ger op te leiden en daar alles aanduidt dat de diensttijd in hel leger nog zal be snoeid worden, ir. Jo toekomst, zou men er aan verzaken raffel aars te kweeken. Wij herinneren éns dat men over vele jaren ook de s afschafte maar dat men ze weldra te rug invoerdet onder voorgeven dat het mot deze voor de sol daten gemakkelijker ,s op marche de stap te houden. Meisjes die il'iet zouden mogen trouwen. Al d een die hooveerdig weg durven zeggen, dat 1. Ze geen zakdoek kunnen zoomen of geen lap op eene broek kunnen zetten. 2. Dat ze geen bedden kunnen maken, geen schotels wasschcn of geen vloer kunnen opnemen. 3. Zij die liever oen hondje opkweeken ener mede rondwandelen dan het kindje verzorgen. 4. Zij die vier frank willen verteren als de man cr maar drie verdient. 5. Zij die denken lat de mannen enge len zijn of daar omtrent. 6. Zij die naar de kerk niet durven gaan met een hóed of een kleed, meer dan een jaar oud. 7. Zij die meenen dat de kinder- en keukenmeiden het huishouden kunnen doen draaien. 8. Zij... maar neon er kwam geen einde aan de lijst. van het Arrondissement Aalst. Op ZONDAG 19 MEI om 11 ure in den Katholieken Kring te Geeraardsbergen. Zullen het woord voeren in volgende orde MM. J. PieraertHandelaar. Moyersoen, Volksvertegen woordiger. Baron L. de Bethunebijg. id. Adv. Eug. Bosteels, Gemeente raadslid VAN AALST. jiTTj- Niet alléén al de burgers maar al de katholieken, worden dringend uitge- noodigd die belangrijke meeting bij te wonen, waar de belangen der Burgerij, in de aanstaande Kiezing metovertuigingzullen besproken worden. ALLEMAN OP POST De zaal weze te klein SCil RIJFT IN OP JOZEF CAMMAERT S Woorden en muziek op dik en schoon papier. Paus i»br exemplaar 0,10 Fr. Jaarabonnement 1 Fr. Met bege leiding 3 Fr Verkrijgbaar ten Bureele dezes. Vermindering voor patromgies en zm g maatschappijen TE MIJLBEEK. Zondag 19 Mei Tc 5 pre. Bedevaart on offerande door de in w oners der Brussel- schestraat. Akte van toewijding aan de Allerheiligst.) Maagd Maria. Sermoen door den E. P. Grootaert. Lofzangen vereering der reliquie. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Donderdag 16 Mei 1912, M. Giïyselinckx, Molen straat. RECHTBANK OUDENAARDE. Bedreigingen. Pilemont Van Impe (Jan Do Licht), van Haeltert, thans in het gevang te Dendermonde, verscheen voor de rechtbank van Oudenaerde wegens be dreigingen tegen de gendarmen te Helder- gem en dat kost hem 1 maand en 200 fr. Kansspel. Victorieno Van der Pulst, van St Lievens-H iiitem, beticht van her valling van kansspel, krygt 200 fr. boet. RECHTBANK VAN DENDERMONDE Slagen. Om den herbergier De Kerpel Leopold én zijnen neef De Smet Frans, te Lede, eene duchtige rammeling toegediend to hebben, worden De Spiegc- leer Jozef, Buoyens Jozef, beide te Lade en De Wilde Frederik te Wanzelc, verwezen ieder tot 3 maand' gevang en 50 fr. boet. Do wilde krygt bovendien 20 fr. boet voor beschadiging van roerende goederen. Programma van 't Concert welk zal gegeven worden door de Koninklijke Har monie, op Donderdag 10 Mei 1912, om 8 1/2 uren 's' avonds, ton kioske, Groote Markt, te Aalst, onder het bestuur van den heer R. Lenssens 1. Hanoi, marsch Signard. 2. Die sch ouvert. Suppó 3. Aunona, karakter-stuk Vivian Grey. 4. IJcrbcrg prinsesmtaisié op liet opera Jan Blocks 5. Concert Wals Rousseau AALST. f'ervalschte boter. Za terdag morgond. rond 6 uur, kwam een persoon met eene mand boter op onze we- kolijksche markt en plaatste zich tusschen de andere personen. Toen de policie de ronde maakte, nam deze persoon de vlucht, de mand boter achterlatende. Daar de poli cie dit verdacht voorkwam, nam zij de boter mede naar 't bureel, waar er bevon den word dat de boter vcrvalscht was De vervalscher is niet meer terug gevonden. AALST. HeiligschenderijLaffe geusche heiligschenders hebben hier Zater dag nacht hunnen godsdiensthaat botge vierd. Wie Aalstenaar is, kent er niet de kapel of heiligdom in de Lange3traat, te Aalst-Mijlbeek, door de EE. Paters Je- suïton aan hun buitengoed ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes opgericht Ne vens de kapel hangt er een groot Chris tusbeeld. Vooreerst schijnen de heilig schenders het bidbankje en de bloemenva- zen verbrijzeld te hebben. Doch hiermeê waren hunne duivelsche driften nog niet gekoeld en gingen ze steenen opzoeken, waarmeê zij dan het Christusbeeld bestorra- den, De doornenkroon is verbrijzeld en 't lichaam ernstig beschadigd op verscheidene plaatsen. De policieagent De Wael, die rechtover de grot. woont, heeft de schurken op liee- lerdaad betrapt en erkende ze goed. 't Zijn vier jonge kerels, gekende socialisten, van 18 tot 20 jaar oud, de genaamden Jan Pauwels, wonende PeperstraatPieter Mertens, Frans Redant en De Groot, wo - nende te Aalst Mijlbeek. Maandag voor middag werden de vier beeldstormers op hun werk aangehouden en naar 't bureel van policie geleid. Zij worden ook beschul digd van 4 straatlanteernen verbrijzeld te hebben. In het onderhoor bekenden zij de daders te zijn der beeldstormerij en van 't verbrijzelen der straatlanteernen. Na 't opstellen van 't procos-verbaal, werden zij in vrijheid gelaten. Zij zullen streng vervolgd worden. De verontweerdiging is bij al de katho lieken in 't ronde algemeen... Ziedaar, wat men overal zal zien gebeuren, moesten de liberalen en socialisten op 2 Juni aanst. zegepralen 't Zal hier dan gaan, gelijk in Frankrijk en Portugaal, waar de geuzen meester zijn. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte, Korte Zoulslraal, 29, Aalst. AALST. Het onweder van Zondag namiddag rond G uren, dat over Vlaanderen heeft gewoed was hier te Aalst van korten duur. De hagelslag duurde slechts vijf minuten en veroorzaakte niettemin veel schade aan fruitboomen en vruchten te velde weinig vensterruiten werden ver brijzeld. Het regende geweldig een tiental minuten. De windlioes was een der hevig sten die wij ons berinneren.Tal van boomen werden in den grond geslagen, schouwen en dadpannen van de huizen geslingerd, onder ander van dezen bewoond door Louis Mortier, Hoogstraat en door Kiekens op St- Job waar't Kermis was. 't Volomolentje van M.DeSchryver aldaar wei a in den grond ge slagen en grootelijks beschadigd, Te Aalst- Mijlbeek is bet dak weggerukt van een in opbouw zijnde huis. De windlioes deed het stof der straten zoo onstuimig opvliegen dat vele lieden er zoodanig door bevuild wer den dat zij bijna aan Congolanders geleken; hunne kleederen waren ook beschadigd. In het Gentsche is het eene ware ramp duizenden en duizenden glazen werden in de sorren verbrijzeld MOORSEL. Gister Dinsdag werden te Moorsel zeven woonsteden toebehoorende aan de familie Codron door 't vuur ver slonden. Nadere inlichtingen ontbreken. De schoonste keus van Mouseline voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH-JOURET, Aalst. ERPE. Zaterdag namiddag was de genaamd" Victorina Schollaert, 31 jaar oud, cchtgenoote Domien S shollaert, wo nende te Erpe-Oonegem, werkzaam in eene partij tarwe, toen zij opeens op het onverwachts van achter vastgegrepen werd door een onbekenden jongeling, die haar poogde schandelijk te mishandelen. De vrouw verweerde zich dapper, waar door de woeste kerel zijn aanslag mislukte; daarop sloeg hij haar met de vuist in het aangezicht en vluchtte weg. Vrouw Schol laert deed eene klacht bij de gendarmerie van Aalst, die samen met den man den ellendeling hebben opgezocht. Men heeft den laffbn dader ontdekt en het slachtoffer heeft haren aanvaller herkend. Het is de genaamde D. K. A., wonende te Lede. Deze kerel is reeds vroeger voor dergelijke feiten gestraft geweest tot 3 maanden ge vangenis. Indien gij een slecht bloed hebt, puistjes, haarroüdheden, worm. jeukingen, zuivert u het lichaam met de slijinverdrij- vende Pil Walthéry en ge zult snel genezen zijn. 1 fr. de doos. Het huis C Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt in n° Onweer. De ijsheiligen hebben hunne reputatie verloren. I11 plaats dat zij met hunne koude nach ten de ontluikende .gewassen dreigen te bevriezen, hebben zij ons dit jaar eene hitte bezorgd, waarvan wy in sommige zomers do weerga kregen. Zondag eindelijk was do hitte stikkend, zoodat wij ze bijna konden vergelijken mot de heetste dagen van den heelen zomer van 't verleden jaar Men mocht dus stellig een onweer ver wachten. Te Antwerpen heeft men er eenige blik semstralen en een liagelvlaagsken van gehad. Doch te Brussel heeft men een waar cycloon beleefd. Daar werd het rond 7 ure plotseling zoo donker al3 de nacht-, en eene inktzwarte wolk bracht eene ware paniek teweeg onder de duizenden wandelaars. En toch viol er op de binnenstad: druppel water. lam Maar Laken was minder gelukkig, rukte de wind hoornen om, vernielde- ee!lf voorloopige school, wierp schouwen een< vernielde serren en koepels, deed di- 'iee^ nen als boombladeren door de luclii feru gen, ontredderde do telegraaf- en tele 'n diensten en tusschendoor rommel! v00! donder en flikkerde de bliksem. Ongelukkig werd eene dame dit ne?' twee kinderen langs de Louisalaan (ei Gilles kwam, door een omvergev; yan schutsel nog al erg gewond. Ook in talryke gemeenten van i Vlaanderen heeft het onweer vree gowoed. weg b scllf dik» Ruysselede, Aalter, Looien hulle, beke, Drongen, enz. hebben aam: <iag geleden. De schade aan de hovenierde e0!1 de korenvelden en akkers is onboit waa baar. kon De hagel heeft alles in stukken gr p de serren vernield, zelfs boomtakken ya, slagen. Er vielen ware ijsbrokken U jiaa grammen zwaar. To Lokeren raaplj qe c er op van 4 centimeters groot. j Te Knesselare werden in de s iieiI oenige ruiten gebroken. jj Te Zomorgem was het minder; joei groote bloemisterijen van MM. Haere Haerens -Wille zijn er ook ruiten gebr maar betrekkelijk weinig. De hagelslag is het hevigst gewK Lovendegem, Mariakerke, E vergom, S her delgem, Sloidinge on Oostakker. racj| In de serren van den heer De Sb vja, op Lovendegem dorp zijn zeer vele: verbrijzeld hij dun bloemist Van Di in de Breedestraat, zijn er 400 aan ah geslagen het is evenzoo in de serre bloemisten te Mariakerke en Evergct Te Sleidinge zijn de ruiten verb jjru van de nieuwe statie welke in opbom jj0r vele ruiten zijn insgelijks gebroken op serren van den heer Duriez, te Wond- T nabij Meulestedebrug. In deze laatste gemeenten is liet f qg-; erg gehavend, zeer vele korenhalm® tre gebroken en zullen geene vruchten.! kw In de hoven is er veel schade a- de groensel vele bladeren zijn afgesla; j anderen zijn vol gaten. Van Ursel toll om langs de tramlijn, en dus ook in beta gende, zijn vele bladeren van de boi jiej geslagen, en zelfs takjes van eenenf 1 ,i;i. „fï.i uet dik afgerukt. Zij Gelukkiglijk was er niet veel wil sta vielen de hagelsteenen bijna looi! ]u]i neder. Daarmede is de schade aan de gra$ me wassen kleiner. ve] Een wielrijder kreeg tusschen Ur» ge den Dries eenen hagelsteen op den I lar en deze was een gat in. Do wiclr en vluchtte in een huis. no Men verwacht dat vele vogelen ko hagelsteenen op de boomen gedood v, 1 sc Te E vergom is het ook bijz-i'l geweest. Daar zijn vele en groot bkpsh ten vooral in het dorp gevestigd. Er is om zoo te zeggen geeno ve ruit meer geheel in al de serren. ov De heer Versluys had zijne azaleasj tengezet bijna allen zijn verniel! w schade is hier overgroot, zoo in bloo4 w rijen, boomgaarden, hoven en velden,! Evenzoo is het te Oostakker, al der. der serren zijn verbrijzeld. Do lieert der Aa schat do schade voor hem op 1 veer 3000 fr. TE GENCK.Zondag, om hall; 's avonds is een verschrikkelijke sif a, gepaard met onweer en hagelslag, do streek losgebroken, 't Heeft st enkele oogenblikken geduurd, docli aangerichte schade is onberekenbaar. De prachtige toren der parochie! die 64 meters hoogte heeft, is omgefl in zijnen val heeft hij do richting ij kerk gevolgd en het dak zwaar bcselisi het torenkruis is door het plafond de cristij gedrongen. Men heeft do kerk ten sluiten, daar men voor instort*- vreest. De gansche bevolking verken droefheid en diepe verslagenheid. j De fabriek van cim 'buizen Vat-; hallen en Jacqmotte, aan de statie gansch vernield. De daken der boortó van Waterschei," Winterslag en li berg hebben veel geleden. Ontelbaar! dé huizen, waarvan de daken erg bei] digd of gansch vernield zijn. De schoonste eiken, beuken, linèi dennen zijn omgewaaid of door den1 overgebroken, al waren het broze lieij stokken. Op den steenweg tusschen! selt en Asch liggen niet minder dar zware beuken omver en maken alle keer onmogelijk. De tram naar Bilsen is gistoi on a' niet kunnen vertrekken. Meer dan 50* mobielen met hunne reizigers werden geblokkeerd. Het aanzien der streek is droevig. Over eenige dagen meldde me: aanhouding van twee mannen, die voorstelden eene handelaarster der Go: straat te Brussel te vermoorden en tel len. Een man van de M ar olie n, in dei betrokken, verwittigde intijds de pok zoodat de kerels werden gesnapt ef hun plan konden uitvoeren. Een dor; gehoudenen verklaarde aan den onderzff rechter dat de misdaad werd op touw gl en voorgesteld door een inwoner i Elsene, die hun reeds vele dergelijke r stellen deed. Zij moesten namelijk de duwe V..., in de "Viaducstraat, en een; soon in Luxemburg vermoorden, k hadden zij het noodige materiaal aa: kocht om lood te gieten en een looden te maken, waarmee zij hunne slacht# zouden neerslaan. De onderzoeksree! deed in het aangewezen huis opzoekn- doen en gezegd materiaal werd er onldi De aangeklaagde persoon werd in bed nis genomen en te Vorst opgesloten; i

De Denderbode | 1912 | | pagina 2