REPARATION Frankrijk. Duilschlaiid. Oostenrijk. Stad Aalst.-Werkbeurs WOONHUIS Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Te huren terstond: Te koop. TE KOOP TE KOOP Grondkrediet van België Mr Pui. FF.M.W, Zeevischlnniel DE NOORDZEE II. Arys-De Paepe. Aug. De Kegel-Mertens 3 Vereenigde Nijveraars, BERICHT J SEEFS, Maatschappij SINGER nst3(j Eeno jonge dame, die uit Duitsch- land te Brussel aankwam, bad haar reis- ltkj boffer voorloop'g in de statie gelaten Maar lielde cens 10 het hotel aangekomen, zond zij eene vriendin om dit te halen. De vriendin d jJ heeft echter de weg naar het hotel niet 1„5 teruggevonden. Ongelukkiglijk stak er dit koffer voor 5000 fr. bankbiljetten en i) tel- in voor eene geli.ike som aan juweelen. - "Willem Van B.., fruitkoopman, wo nende Vander Ray laan, te Uk kei, leeft 3 1 sedert verscheidene maanden gescheiden ïntt van zijne vrouw Horten se K... die eene rgeM bemeubelde kamer bewoonde op den steen weg van Vorst, te St Gillis. Fan Niettegenstaande een proces tot eclit- Vrei scheiding hangende was, zocht Van B... dikwijls zijne vrouw op, om hot echtelijk He, leven te hernemen, doch vruchteloos Zon- lanaj jjg nacht ontmoette deze zijne vrouw in er,lf een koffiehuis der Pinisstraat, te Brussel, "ben waar hij nogmaals aandrong om overeen te komen. ,n Daar zy weigerde greep Van B.., eens- ken klaps Hortense K.. bij de haren, wierp 1 l': haar omver, trok zijnen revolver en joeg iapk de ongelukkige eenen kogel in het hoofd. De verbruikers sprongen toe en leverden 0 hem in de handen der polieie. Het slachtoffer werd in bedenkelyken ep; toestand naar het gasthuis gebracht. aeR Zaterdag morgend, rond 6 uren, is de woning van den landbouwer Alfons Spelthoorn. te Erwetegem, wijk Steeil- ew9 berge,ten gronde vernield. Men had groote m' moeite de kinderen te redden. Huismeubelen en alm zijn de prooi der vlammen geworden. e'®Vrijdag avond dwaalde te Erwetegem 1 in de velden, een persoon rond, dio door 1S' zijne zonderlinge handelwijze, de aandacht der bewoners bad getrokken. Zaterdag mor- °ec gend, rond 0 uren, zag men hom aan de ,l'" brug van Peperzeele, met het hoofd op de Souii borstleuning liggen, toen hij het eensklaps en op oen loopen zette. Dicht de statie van Erwetegem, rond 7 1/4 uren, op het oogenblik dat de trein et1877, die om 4 ure 5 uit Charleroi ver- 'me trekt en die om 8 ure 3 te Gent aankomt, ni" kwam aangereden, sprong de ongelukkige ai de helling af op do spoorbaan. 7^ De machinist, die zulks gezien bad.stopte onmiddellijk doch te laat de macliien en de eerste fourgon reden het slachtoffer over het lichaam. De ongelukkige was'de beide 'M| beenen afgereden en op den slag gedood. Zijn lijk werd in eeno afhankelijkheid der Wi statie nedergelegd. Tot hiertoe is de onge- )0il! lukkige nog niet gekend. Een yselijke moord heeft Dinsdag morgen een diepe ontroering te Lokeren veroorzaaktkt Een 27 jarige arbeider, de Jrj: genaamde Piet Vermeulen, leefde sedert ini lang in oneenigheidmet zijn schoonhroedor lelt en diens vrouw, zuster van zyne eclitge- noote. Zondag avond was hy nog een klacht komen neerleggen bij de polieie," dat zijn schoonbroeder, zekere Everaert, hem ge slagen had. De vcete over dien aanval heeft hom de yselijke gedachte ingegeven, welke hij nu verwezenlijkt heeft. Dezen morgen is hij over een muur geklommen, en drong aldus de woning van zijn schoonbroeder binnen, waar de vrouw, 28 jaar oud, alleen thuis was. Met een broodmes heeft hij haar de keel overgesneden, hot slachtoffer moet de afzichtelijke wonde niet lang overleefd hebben. De dader heeft de vlucht genomen, maar zal wel spoedig in handen der polieie vallen. De moordenaar was, zegt men, verslaafd aan den drank.' i- Jaloersch over de lauweren van Jaspaers enChappelle hebbende socialisten van Tilleur minister Berryer te Luik uitge floten. I)e polieie liet hen ongestoord begaan. Daarop is er eene botsing ontstaan tusschen jonge wachten van verschillige kleur, zoodat de gendarmen moesten optre den om te beletten dat er ongelukken Tijdens den rywedstryd te Brussel is Dinsdag, bij eenen sprong de stafluitenant van liet 1° gidsenregiment, Terlinden, ge vallen en op hetzelfde oogenblik kreeg hy van zijn paard eenen stamp in 't gelaat. Groote ontroering by het publiek. Men bracht den gekwetste in de ambu- lantie waar men bevond dat hy doodelijk gekwetst was. Behalve de wonde, door het hoef van het paard in zijn gelaat, had de ongelukkige officier ook de ruggraat ge broken. doordien het paard mei heel zijn gewicht op den ruiter viel. M. Terlinden, stierf eenigeoogenblikken nadien, zonder nog het bowustzyn herkre gen te hebben. Het ongeluk gebeurde op eenige stappen afstand van zijne moeder, die tusschen liet publiek zat. Hy stierf in hare arm >n. Hij was de zoon van M. E.Terlinden, advocaat* generaal van het Verbrekingshof en neef van generaal Terlinden, eereridder der gravin van Vlaanderen. Zijne vrouw is de dochter van M. Davig- non, minister van buitenlandsche zaken. Hij was slechts 28 jaar oud en laat twee kinderen na. De deelneming is algemeen. Zondag tusschen 8 en 9 ure, was Alois Boelandt, 24 jaar, geboortig van Nederland, Het Jagertje knecht bij den landbouwer Louis Van Mol, te Kiel- dreclit, ongemerkt, nadat hij goed geëten had, te water gegaan om te zwemmen. Plotseling "begon hy om hulp te roepen de kinderen, die bij hem waren, liepen weg. Iheofiel Tielman, landbouwer, liep ter plaats, nam zijn visscliersbootje, en, met de medehulp van Frans Moens, daglooner, hebben zij den drenkeling kunnen boven halen. Dr Van Haelst, bijgeroepen, diende den drenkeling alle mogelijke zorgen toe, maar het was vruchteloos do ongelukkige had opgehouden te leven. Hot lyk werd naai' hot huis zijns meesters overgebracht. Elk jaar worden verscheidene duizenden tonnen zaad van mossels uit de Zuiderzee gehaald om daarmede to voorzien in het gebrek dat voortdurend blijft heerschen in Zeeland, om de banken in de Ooster- Schelde en andere stroomen te bevolken. Het gebrek aan mosselzaad in deze wate ren, kan dus tot heden zeer gemakkelyk aangevuld worden, evenwel niet ten ge- noege van vele visschers of kweekers, die juist den slechten toestand, die er in de mosselen heerscht, toeschrijven aan dun aanvoervan minderwaardigzaaden mossels, uit do Zuiderzee. Hoe dit nu ook moge zijn, er is op dit oogenblik in de Zuiderzee naar het bljjkt niet zooveel zaad aanwezig als vorige jaren, en daarom hebben een aantal visschers, die geregeld voor kweekers om zaad naar de Zuiderzee varen, een verhocging van 10 centiemen per ton gevraagd, welke niet is toegestaan, waardoor zy in staking zijn Te Philippine alleen hebben de mossel- kweekersden eisch der Icrsche visschers toegestaan en 60 centen per ton gegeven. Daardoor is de eerste sloep vaartuigen naar de Zuiderzee vertrokken. De Fransche staatsman, M. Clemenceau, gewezen voorzitter van den ministerraad en een der hevigste godsdiensthaters en kerkvervolgers, heeft voor eenige dagen eene grvaarlijke operatie ondergaan, Hij had zich daartoe begeven naar eene kliniek te Parijs, bediend door do Zusters van den H. Verlosser, afkomstig uit Niederbronn, in den Elzas. De operatie is goed gelukt. M. Clemenceau kan nu niet genoeg lof spreken van de zelfopoffering waarmede de Zusters hem verplegen. Dat zal liern echter na zijne genezing waarschijnlijk niet beletten alle de kloos terlingen te beleedigen en te belasteren, en te vragen dat alle Paters en Nonnen het land zouden uitgedreven werden. Var. de godsdiensthaters is er geen dankbaarheid to verwachten. In voel plaatsen van Duitschland heeft de storm van Zondag, groote schade aange richt. Zoo werden te Annen een aantal spiegelruiten ingedrukt, daken opgelicht en boomun ontworteld. In Witten ging het even erg toe. Op den spoorweg was een telegraafpaal omgewaaid en over de sporen gevallen, wat bijna een ongeluk veroorzaakte. Do trein kon echter juist voor do hinderpaal stoppen. Te Boclium en omtrek was het onweer vreeselijk. Eene pas geopende kookkunst- tentoonstelling heeft zeer veel geleden. Verder zijn daken afgerukt, do brandweer- torens zijn vernield en het oude kerkhof was een waar beeld der vernieling. Te Witten werd een cirk tydens de voorstelling vernield. Veel personen wer den licht, twee erg gekwetst. In den omtrek van Eschwege heeft liet geweldig gehageld, zoodat heel de oogst vernield is. Den volgenden morgend waren do velden nog met eene hagellaag van 10c. bedekt. Een 200 boomen werden uitgernkt waaronder van 2 tot 3 meters dikte. Tc Halle a. d. S zonk tijdens het onweer de temperatuur van 27 graden op 8. Er is overal schade aangericht. De overstroomingen.Het dorp Küssen, is nog steeds van alle verkeer afgesloten. Dinsdag hoorde men noodgelui uit het dorp maar't was onmogelijk hulp te brengen. Te St-Johana zijn twee huizen ingestort. In vele dorpen van Oost-Tirol heeft men Zon dag noodgelui gehoord. Er zyn militairen ter plaats gezonden. Bij Fieberbrunp is een man verdronken. Tot hiertoe zyn er twee dooden, twee ver misten, zeven zieke soldaten on twee erg gekwetsten.Een heete föhn doet de sneeuw op de bergen smolten, zoodat het water weer wa6t. De temperatuur bedraagt 33 graden in de schaduw en 47 in de zon. De Ariberglyn, de eenige nog passeerbare verbinding met Duitschland, staat by Fratanz onder water. Om hot verkeer op do lijn van Salzburg zoo spoodig mogelijk te herstellen, worden in de plaats van de weggespoelde bruggen twee oorlogsbruggen aangelegd. Worden gevraagd door de Patroons 2 Smeders, Werktuigkundigen. 2 Tabakbewerkers, één aflegger en één bladeren werker. Vragen der Werklieden 1 Schrijnwerker, halve gast. 1 Brouwersgast. 1 Voerman. OPENBARE VERKOOPING van een te WICHELEN, Bohemen. De Notaris MOYERSOEN te Wichelen, zal ter tusschenkomst van zijnen ambtge noot Meester LEIRENS, Notaris te Wetteren, ten verzoeke van we het behoort, met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen Een woonhuis met afhankelijkheden en en grond gestaan en gelegen te Wichelen, wijk Bohemen, bekend ten kadaster sectie B, nummers 6o3Br 603c, 603D en 605D, met eene grootte van 6 aren 80.centiaren, groot volgens meting 7 aren 54 centiaren, palende noord den steenweg van Dender - monde naar Wetteren, oost Juffrouw Sylvie D'Hooghe, zuid den ijzerenweg en west den heer Gustaaf Van Driessche-De Bruycker. Onbewoond. Onmiddelijk in genot en gebruiktreding ZITDAGEN Instel, Maandag 20 Mei Verblijf, Maandag 3 Juni '9 Telkens om 2 ure namiddag, ter herberg bewoond door dame we uwe Charles Schuddinck, te Wichelen, wijk Bohemen. Ter studie van genoemden Notaris zijn er gestadig kapitalen in leening te bekomen, aan gematigden intrest, mits goed bezet. De Notaris BRECJKPOT te Aalst, 'zal openbaarlijk verkoopen 1. 62 aren 52 centiaren land en deel meer8ch te Aalst-Mijlbeke, aan den Roozendreet gebruikt door de weduwe en kindeicn Jean Van de Vei le. Verdeeld in 7 deelen bouwgrond. 2. Een hektaar 21 aren 03 centiaren land, meersch en water, te Aalst Mijlbeke, aan den Moorselschen steenweg gebruikt door Frans Cleemput. Boompiijs 1010 fr. Verdeeld in 3 deelen. 3. Drij hektaren 88 aren 31 centiaren meersch en bosch te Aalst-Mijlbeke, ge naamd de Lambrechtmeer8chen gebruikt dooi Frans Cleemput, Philemon Wauters en Alfons De Smet en ten deele in beheer. Boom- en houtprijs 388 fr. Verdeeld in 7 deelen. 4. - En 57 aren 40 centiaren bosch, te Erembodegem, in den Osbroeck, in beheer. Op te leggen boom- en houtprijs 600 fr. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 14 Mei Verblijf, Dijnsdag 28 Mei Telkens om 2 uren namiddag ter Esta- minet van M. Van der Vorst, Zaadhande laar te Aalst, aan de St-Martenskerk. De Notaris BRECKPOT te A 1st. zal ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot de Notaris DELZAERT te Dieghem, openbaariijk verkoopen Gemeente Hofslade. I. 33 aren 97 centiaren land op de Melkspinne. Boomprijs 60 fr. Ingeste d 1520 fr. 34 aren 58 een iaren land, als- voren. Boomprijs 60 fr. Ingesteld i5oofr. 3. 34 aren 97 centiaren land, als voren. Boomprijs 60 fr. Ingesteld 1820 fr. 4. 36 aren 31 centiaren land en meersch, als voren. Boomprijs 45 fr. Ingi steld 1540 fr. Gebruikers Adolf Marckx, Felix Claes- sens en Leopold Daelman. 5 22 aren 24 centiaren land, op het Babbelaarsveld. Ingesteld 1500 fr 6.— 22 aren 93 c ntiaren land alsvoren. Ingesteld 1500 fr. Koopen 5 en 6 gebruikt door Domien Eeckhout. 7. en eenen eigendom geschikt voor buitengoed. Dorp, aan de Hoogstraat. Onbewoond. Ingesteld 15000 fr. ZITDAGEN Instel DIJNSDAG 7 MEI 1912 Ter herberg In St Cornelius bij M. Jean Van Cauter,te Hofstade, aan de Kerk. Verblijf DIJNSDAG 21 MEI 1912 Ter borberg In 't Schipken n bij jur- vrouw Malfroid, te Hofstade dorp. Telkens om 3 uren namiddag. De Notaris SCHEERLINCK te Hael- tert, zal t r tusschenkomst van zijnen ambtgenoot de Notaris BRECKPOT te Aalst, openbaarlijk verkoopen Gemeente Haeltert. 1. Een renteniershuis dienstig voor alle bedrijven, aan het dorp, langs den steenweg van Aalst op Geeraerd6bergen, groot 19 aren 21 centiaren. Onbewoond. Boomprijs 250 fr. Ingesteld 14000 fr. 2. Een renteniershuis alsvoren, groot 11 aren 59 centiaren. Onbewoond. Boomprijs 275 fr. Ingesteld 7900 fr. 3. Een fabriek en woonhuis, alsvoren, achtervoorgaande, groot 7 aren 25 centi aren. Gebruikt door MM. Mommaert te Brussel en B. Hei remans. Boomprijs 60 fr. Ingesteld 2800 fr. 4. Een woonhuis geschikt voor alle bedrijven, aan het dorp, groot 3 aren 85 centiaren, bewoond door M. Clement Van den Bruelle. Ingesteld 11000 fr. 5. 10 aren 90 centiaren land, op Mus. Bchenzele. Ingesteld 700 fr. 6. 16 aren 58 centiaren land, alsvoren. Ingesteld 1000 fr. 7. 18 aren 38 centiaren land, alsvoren. Ingesteld 1100 fr. 8. 6 aren 76 centiaren land, alsvoren. Ingesteld 400 fr. Gebruikt door Joseph Herremans, August Seminck en Pieter De Meyer 9. 6 aren 6 centiaren land, op den Brul- kauter Ingesteld 600 fr. 10. 5 aren 94 centiaren land, alsvoren. Gebruiker Domien I)e Kegel. Ingesteld 400 fr. 11. 1 aren 92 centiaren land op den Middelkauter.Gebruiker Victor Renneboog Ingesteld 460 fr. 12. 22 aren 25 centiaren land op den Kruiskauter. Ingesteld 1900 fr. 13. 22 aren 9 centiaren land alsvoren, Geb:uiker Petrus Coppens, Ingesteld 2000 fr. 14. 14 aren 35 centiaren land, op den Middelkauter. Gebruiker Joseph Scheer- linck. Ingesteld 820 fr. 15. En de onverdeelde helft van 4 aren 60 centiaren land. op de Muis. Gebruikster de weduwe Karei De Leeuw. Ingesteld 5o fr. ZITDAGEN Instel Donderdag 9 Mei 1912, ter herberg Het Fort bij M. Louis Iliano te Haeltert, Dorp. Verblijf Donderdag 23 Mei 1912, ter herberg van M. Charles Mertens, te Haelteri, Dorp. Telkens om 1 ure namiddag. Een schoon en gerieflijk huis. dienstig voor winkel en herberg, genaamd Het gouden Tonneren gestaan in de Brus- selsche straat, n° 10. te Aalst. Zich te bevragen, zelfde straat, n° 12. Meubelmakers en Schrijnwerkers- alem, in goeden staat. Zich te bevragen Lange Ridderstraat 27 te Aalst. Vier aaneenhangende WOONHUIZEN gestaan en gelegen te Aalst, Koolstraat, nrï 84, 86, 8S en 90. Ieder huis heeft eenen schoonen hof. Zich te bevragen bij den eigenaar. Schoonen en welgelegen eigendom heb bende woonhuis, koetspoort, groote maga zijnen en hol, groot ongeveer 11 aren gestaan en gelegen in het midden der stad Aalst. Voor verdere inlichtingen zich te wenden ter studivan M. Oscar TIBBAUT, Notaris te Aalst, Keizerlijke: Plaats, n. 31. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ ingericht in 1835. MAATSCHAPPELIJKE ZETEL KLEINEN ZAVEL, 5,. TE BRUSSEL. Hypothecaire uitleeningen zonder voor afgaande kosten bijzonderlijk voor het BOUWEN VAN WOONHUIZEN. De geilen worden naar gelang dor werken, zonder kroosverlies, gestort. Wie liet verlangt kan door de - Royale Belge de uitkeering, by overlijdensgeval, van het nog verschuldigde kapitaal, mits ne zeer gematigde premie doen ver zekeren. Obligatiën gewaarborgd 1° door over eenkomstige hypothecaire uitleeningen en 2' door liet maatschappelijk kapitaal en de reserven, (18.000.000). Die obligatiën waarvan den intrest aan 3.60 wordt gesteld, zyn eene vaderlijke gelduitzetting van allen eersten rang. Kostelooze inlichtingen bij den agent der maatschappij voor de Cantons Aalst en Herzele. Leopoldstraat, 28, AALST, HOOFDAGENT voor Verzekeringen tegen Brandgevaar, Ongevallen op het leven enz. LoopoliUtrnnl, 1-5, Aalat. Van oudü biker.d huis voor den invoer l 11 verkoop van levenden Hollandschen Schelvisch en Kabeljauw, Blankenberg- scl en Rog, Tongen en Pladijs, Zalm, Tarboi, Heilbot, Griet, Ruobaard, Ma kreel, Zeepaling, Pieterman, Snoek, Kreeften, Garnalen, enz. licllandsche Melkersharing De Kroon, in vaatjes van 6, 12 en 24 stuks. In het seizoen Zeelandsche Oesters en Mosselen. Ingelegde Visch Zalm, Kreeften, Haring, Ansjovis, uitgepelde Garnalen en Sardinen. Bestellingen binnen en buiten de Stad AALST, Meuleschettestraat. Fabriek van Cimente Vloertegels, Dak- p >nnen (nieuw model met verbeterde aansluiting), Cimentbuizen, Putbuizen van 0,80 m. tot 1,50 m. doorsnede en grooter op aanvraag, Muurdeksels, Varkensb rkken, Paardekribben, enz. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. Achille EE MAN Hoogevesten, fabriek van chemische mes toffen te Aalst. aan Landbouwers en Hofliefhebbers Indien gij wilt goed en deftig gehande worden voor het aankoopen van pulpen van het fabiiek Wittouck om U in October of November af te leveren ofwel plantaard appels afkomstig uit Friesland ook alle soorten van Fruitboomen, Sieraadplanten, Haagplanten, Boschplanten, tegen zeer geringe prijzen wendt U in volle vertrouwen tot de Gebroeders Van Vaerenbergh te Wieze op tien minuten afstand van de statie van Baerdegem, deze handelen altijd met de beste zorgen. TANDMEESTER SPECIALIST, te Aalst, Statiestraat, 33, naast het Hotel du Comte de hlandre SEDERT VEERTIEN JAREN TB AAL8T. Kostelooze raadplegingen alle dagen van 8 tot 5 uren, Zondag morgend, van 8 tot 12 uren. - Dijnsdag voormiddag, te Ni- nova, bij M° Van Laer. Dijnsdag na middag, te Aalst. Genezing en opvulling der bedorven tan den Plaatsen van Kunsttanden zonder uittrekken en "na het vooraf genezen der wortels van de oude tanden. Het uit trekken der tanden volgens de keus van 4en Klient, na volledige gevoelloosmaking gewaarborgd zonder de minste pijn. Gebitten op Goud, Platine en Caout- chooc. Gebitten zonder plaat, in de wortels vastgezet, nieuw stelsel. Recht zetten der tanden bij de kinderen (menig vuldige bewijzen). - Wit maken der tan den, enz. Reparatiën, Hermaken van Ge bitten, elders gemankeerd. Daar MrNEEFS de gebitten zelf maakt, dus uit de eerste hand, kan hij deze goed- kooper leveren en met meer juistheid en gemak voor den Klient maken, dan andere Dentisten die, bij gebrek van kennis, hunne Gebitten elders moeten doen maken. Begeeft zich ten huize op aanvraag OPRECHTE SIROOP f VAN aanbevolen door de aanzien lijkste geneeskundigen voor de haastige genezing van alle I Borstkwalen, Bronchitis. Hoest, Vallingen, Zinkingen. Hoogst noodzakelijk voor B miswassen aan klierlydende kinders, vol van humeuren en aangedaan van huiduitslag De flesch hierneven eischenI Depots te Aalst Apothekers Callebaut, Ghysselinckx en Meganck Algkmeene Agencib P DUPUY, 8 Zaadkorelstraat, Brussel van NA AIM AQHIENEN aller stelsels en merken worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werhuizen der Aalst9, Albert Liénartstraat, Spoedige bediening. - Goedkoop

De Denderbode | 1912 | | pagina 3