coffres; "N De doode hand en De Kloosters Kiezers! overweegt het wel! IUEZI RS I Is een man geslemcl onder Groote Meeting Kostelooze orgelauditie Spoorwegen IV Buitenlieden, leest l Zondagrust. Aalst. - Katholieke Jonge Wacht. /AVIAÏkOÏÏ. Rechterlijke Kronijk, Allerhande nieuws. ZIEKTEN DER INGEWANDEN NESTLE'S KINDERMEEL. tegen kt vuur Meester van den toestand Hoe menigmaal hebben wij in Het Land van Aelst» gelezen dat wanneer 3 of 4 groene .democraten inde Volkska mer - zonden-zetelen zij meester zouden wezen van den toestand, i, a. w. zich naar rechts of links zouden keeren vol gens de belangen der groene democratie olie volksfopperij... Moest zich dit kunnen verwezenlijken, oil dan zou het een olietje wezen Wie kent er de groene aanbidders niet van het gouden kalf 0't Is voor 't, oordje dat de groene kliek werd gesticht en bijgetreden door jannen die op de stoppelen liepen. Daens was rijk en wilde nog rijker worden... en 'twas voor de 4 duizend patotterkens dat jnen ten strijde trok... Ge begrijpt, geachte menschen, hoe het erzoii toegaan. Zou het soms aan den meestbiedende niet zijn De Triomfdag. Recht en Vrij heid het orgaan van de roode winkel- politieker der Saskaai schrijft dat de 2 Juni de triomfdag zal zijn van Alberic De Swarte, hunnen kandidaat die op de lijst van 't cartel den vijfde voorkomt. De triomfdag van Alberic De Swarte Wat bluf toch Het valt niet te be twisten dat men veel eer de maan met de handen zal kunnen grijpen dan hem ge kozen te zien. 't Is te dwaas die triomf van De Swarte Zij die voor De Swarte zullen stemmen, kunnen hierdoor alleen de liberale kan didaten steunen. Ja, ze steunen alleen de liberalen die nooit iels gedaan hebben voor de werklieden, die altijd niet <3e werklieden den spot hebben gedreven. De liberalen hebben immers gestemd tegen de wet op do dagloonen, tegen den vrouwen- en kinderarbied, tegen de werkreehtersraden, tegen de werkmans woningen, tegen 't betalen der dagloonen, tegen 't reglement op de werkhuizen, tegen de beroepsvereenigingen, tegen 't stemrecht van den werkman, legen het pensioen der oudjes-, legende wet om don werkman 1 fr. daags pensioen tebczorgeo, tegen de Zondagrust, tegen... maar 't zk\ al gaan, niet waar O die brave, goede, blauwe werk mansvrienden 1 Wie dus voor De Swarte stemt, stemt voor de gezwoeren vijanden der werk lieden. De waarheid kwetst. In eene der laatste kamerzittingen zegde de lieer Minister voorzitter de Broqueville dat de katholieken na de kiezingen, ten minste 10 stemmen meerderheid zouden hebben. De heer Lorand, progressist, dat is half-liberaal en half-socialist, maakte zich daar kwaad om en huilde .- Ge moogt dat wol peinzen,maar niet zeggen Precies of de Minister aan Lorand de permissie moet vragen om iets t" zeggen! Maar 't was gezeid en 't blijft gezeid. Dat Lorand zich kwaad maakte is een goed toeken 't is dat het de waarheid is en alleen de waarheid kwetst en maakt kwaad. Wat hebben de liberalen voor de buitenlieden gedaan Wel nooit iets anders dan hen met belas tingen overladen de liberale leus is immers de boer zal 't al betalen - Ze aan hun lot overgelaten en ze boven dien schandalig begékt, bespot en gelasterd. Men weet helDe boeren moeten zich maar zeiven redden, zei Minister Rolin. En de begekkingen, de spoternijen, de belasteringen ziju bijna niet te .tellen Na eene katholieke betooging schreef de liberale Etoile Belge In de godvruchtige cavalkade van gister hebben wij duizenden pijpenkoppen gezien, koppen lijk er op gaanstokken pronken, ja, domme en beestige gezichten Callot zelfs zou van zulke lompe snuiten geen portret willen teeltenen hebben Andere liberale redenaars en schrijve laars hebben menigwerf de buitenlieden uitgescholden voor domme kudde, ploe gendieinGod gelooven, kiesvee, barbaren, redelooze dieren, soort van tweehandige apen, woeste heulen die hunne ouders ^vermoorden, domme lieden doof voor de stem van den vooruitgang en der vrijheid, hersenlooze machien, op den buiten zijn de vrouwen zoo dom als de mannen, en de mannen zijn nog dommer dan de ossen, welke zij aan de ploeg geleiden dweep zuchtige wezens, de boeren beminnen eerst hunne koeien en varkens en dan hunne vrouw, enz, enz. In Juni 1909 hadden te Leuven de Iioogeschoolfeesten plaats en onderander was er een vlaggefeest aan dewelke duizenden buitenlieden deel namen. Zie hier hoe een liberale schrijvelaar die menschen afschilderde - Aardige koppen hebben diekatholieké Vlaamsche boeren lage, koppige voor hoofden; oogendie verwaarlijk schitteren in hunne diepe holten zware kaaksbee nen allen hebben dezelfde eigenaardige trekken, gemeen aan degenen die niet denken,of die slechts denken door hunnen pastoor en dat is hetzelfdeals niet denken. Ziet ge daar die vaandeldragers... Ze hebben gedronken en hun plezier is vree- selijk, gevaarlijk, ja, een weinig walgelijk, ze lachen gelijk beren zouden lachen.... ze gaan gelijk een kuddezonder te weten. Boeren die thans door de centen van Jan en alleman een weinig geld verzameld hebben, die zich opstruiven omdat ze hunne rapo mogen uitsteken voor de katli. partij Een hoop afgebeulde slaven Eene collectie pijpenkoppen van eerste soort Een dozijn oudpensionarisseii van het gevang te Dendermonde Ecnige die hunne schuldeisehers over- bctaald hebben Een groep schoefélaars die van 's mor gens deloi-wet hadden overtreden. Ziedaar buitenlieden de bespottingen en beleedigingon die u door de liberalen werden naar het hoofd geslingerd in naam en voor rekening der liberale kan didaten: MM.Rens, De Blieck.Albert De Windt en consoorten en die zelfde liberalen kandidaten komen nu uwe stemmen afbedelen. Als ze afkomen wijst ze 't gat van den timmerman daarmee zijt gij er 't eerst van af. Stemt dan op 2 Juni voor de katholieke kandidaten voor uwe vrienden en beschermers onder Nr Wat een verschrik wekend woord Het doet huiveren als men het hoort... Maar ook hoe vele menschen leven er- toch die niet weten wat helbeteekent Nu, 't is daarom ook dat socialisten en liberalen en ook daensislen luidkeels roepen Weg met de doo'de hand Wat is de doode hand De doode hand is de gerechtelijke !o«> sland van eigendommen die door niemand kunnen geerfd worden, bij voorbeeld, de eigendommen van den S'aat, der Sle den en Gemeenten, van de Godshuizen,der Bureelen van weldadigheid,van de Kerk fabrieken. Dit zijn goederen der doode hand. De doode hand der Kloosters. Wat is dat? Een uitvindsel der geuzen. Die doode hand bestaat niet. Zij die tegen de doode hand der Kioos ters schreeuwen zijn ofwel onwetenden ofwel godsdiensthaters. Onwetenden Die geuzen weten dan niet dal de eigendommen der kloos ters, gelijk alle andere eigendommen, hij sterfgeval overgemaakt worden, of heter gezegd, door een andere persoon geerfd worden Weten ze dan niet dat; de ei'fenisrech- ten zwaarder op de kloosterlingen druk ken dan op andere burgers De orfnis- rechten door de kloosterlingen te betalen beloopeii tol fr. 13.80 ten honderd; 'tzijn de zwaarste die in België bestaan... In rechte lijn ff loopen zij slechts van fr.1.50 tot 4 ten honderd. Dit belet niet dat de geuzen op de doode hand der kloosters schreeuwen en tieren, dus tegen iets dat nimmer bestaat. Op 18 April jl. hoeft socialist Vandèr- velde, na geroepen te hebben Ja, leve de Communie in volle Kamer en in tegenwoordigheid van alle liberalen uit geroepen Wij zijn republikeinen, wij zijn col- h ctivislen. Door do werking van liet proletariaat bekrachtigen wij de radi- cale hervorming van het eigendomsre- giem en van hel regéeringsregiera en nooit, in geen geval, zullen wij er- in toestemmen iets af te staan, en zeifs iets te verminderen van ons eoleclivi- tisch, republiekeinsch ideaal. En op 8 Mei 1912, schreef Le Peu i.l Wij, socialisten, staan niets af van - onze gedachten. Wij willen dezen kies- strijd benuttigen om ons socialistisch program te verdedigen, zonder ver- zachting, zonder iets te verzwijgen, zonder iets toé te staan. De werkliedenpartij laat niets weg en zal nooit iets weglaten van hetgeen 11 de rede van haar beslaan is de ver. -> overing der openbare macht door de werklieden en de hervormi g van den bijzonderen eigendom tot socialistischeu eigendom. Kiezers! ziedaar den toestand die 't na tuurlijk gevolg van 't monsterverbond tussclien blauwen en rooden moet wezen, moest dit verhond op 2 Juni zegevieren. STAD AELST op DIJNSDAG 28 MEI 0111 8 uren 's avonds, in den Katholieken Werk manskring, Zonnestraat. De vrouwen worden ook tot de meeting toegelaten. Al de Heeren Katholieke Kandidaten zullen er het woord voeren. DAT NIEMAND ONTBREKE op het vernieuwd en volledigd orgel onzer St-Martensicerk op 2de" Sinxendag, onmïddelijk na het lof van 4 uren, door M. A. Vólckaert, orgelist der kerk 1 sten p^s mef onderscheiding van 1 Gent. En hier te Aalst. Op 20 Juni 1909 werd liet katholiek jubelfeest gevierd. Ta dezer gelegenheid slingerde een van de schrij vel aars der Volksgazet, in naam en voor rekening derliberale kandidaten MM. De Blieck, Rens Albert De Windt en consoorten, de volgende bespottingen en beleedigingon de deelnemers aan den stoet naar 't hoofd: Fanatieke schuimers Boeren in de stad aangeland op hunne kloeffen en te dom om kip-kap te eten Godsdiensthaters. De doode hand is niets anders dan een verzonnen oorlogstuig tegen den B. K. Godsdienst 't is een oud wapen door de geuzen uit hun arsenaal van logentaal en bedrog 't is een wapen dat reeds van over jaren en jaren uit Godshaat werd gesmeed. Wat zij in 't schild voeren, 't is de eigendommen der klooslers inpalmen, rooven zooals de Fi anselie geuzen he' deden en die ons voorbeelden geven die in België dienen nagevolgd te worden. Zij willen de kloosterlingen uit 't land verbanm-n denkende aldus de kinder zielen gemakkelijker te kunnen rooven Ziedaar wat ze willen maar of de goede vaderlanders het zullen toelaten, dat is eene andere kwestie De Kloosters Maar tot wat dienen de meeste kloos ters die de Aalstersche liberal jn kandida ten als eene plaag bestrijden Om de volkskinderen in de bewaa scholen, in de lagere scholen, in de am - bachtscholun op te voeden en te onder wijzen. Om de zieken in de hospitalen, ja, tot zelfs in hun eigen huis te verzorgen Om de arme mannen en vrouwen, die door werken zijn afgesloofd en hun brood niet meer kunnen verdienen in hunne gestichten op te nemen en hun zoo een onderkomen, kost en kleederen te verschaffen Om de blinden, de doofstommen en achterlijke kinders te onderwijzen, hun een ambacht aan te leeren. en zoo hun brood te kunnen verdienen. Nu, dat noemen de Aalstersche blauwe en roode cartelisten: de kloosterplaag die zij willen-uilroeien. Maar of de kiezers welke verlangen dat hunne kinders door kloosterlingen opge voed en onderwezen worden, wel met de Aalstersche geuzen zullen '1 aecoord zijn, dat gelooven wij niet of de kiezers welke verlangen dat de arme zieken, de ouderlingen, de blinden, de doofstommen, de achterlijke kinders, enz. door kloosterlingen vera rgd wor den, met de Aalstersche geuzen zullen 't accoord zijn, gelooven wij evenmin. Neen neen de kiezers welke voor hunne kinders eene kristelijke opvoeding en onderwijs willen die de zieken en on- golukkigen niet zonder toevlucht willen laten, zullen voor de Aalstersche liberale vijanden der kloosters niet stemmen neen, neen, wel duizend maal neen Zij zullen stemmen voor de kat hoheke kandidaten die de kloosters willen behouden en ze fs verbe teren Baron Lod. de Béthune, Plaatsvervangend Volksvertegenwoordi ger, komt van den heer Baron de Bro queville, Minister van Spoorwegen, de volgende nieuwstijdingen te ontvangen. Mijnheer de Baron. 1. Als gevolg op uw dringend verzot k heb ik het genoegen u te laten weten dal', met 1 Juli eerstkomend, trein 2809, die uit Brussel Noord om 4 u. 11 vertrekt naar kortrijk, des Dinsdags të Hillegem stoppen. 2. Als gevolg op uw dringend verzoek, hel) ik de eer u te laten weten dat, met Juli eerstkomend, trein 2990 S. D.), die thans om 4 u. 35 uit Aalst (Noord) naar- Brussel (Thurn-Taxis) vertrekt, teErem- hodegem om 4 u. 38 zal stoppen. Het verheugt mij u ter kennis te brengen als gevolg op de voetstappen die gij hebt gelieven aan te wenden tot sta ving van het verzoekschrift van M. R. Speliers. van Aalst, dat hevelen gegeven werden om de verzending van reisduiven naar Quiévrain aan trein n.6396 uit Aalst (oost), vertrekkende 0111 18 u. te doen nemen. Aanvaard, 'mijnheer de Baron, de ver zekering mijner hoogachting. Get. BROQÜEVILDE, Brussel, den 22 Mei 1912. hel Koninklijk Conservatorium PROGRAMMA 1. Inleiding en Verlovicgskoor, uit Lohengrin (Wagner) Dubois. 2. LeCygne, Saiul-Snëns. 3. Invocation, Madly. -1. Toccata, 1 r-" mineur) Baels. 5. Allegretto, (si mineur) Guilinant. 0. Ik ken een lied, op aan vraag)W. I Mol. 7. O FilU, (met veranderingen Batiste 8. Sous les hois, Durend. 9 Doodmarsch en Seraphische Zang, Guilinant. 10. Fantasia en Fuga, (Engelsch choraal met veranderingen) Best. Ven s middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag :?n Mei 1912, M. Van Caelenbergli, Lco- poldstraat. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Gent. Zijne Hoogweer digheid de Bisschop beeft benoemd Onderpastoor te Aygom, den E. Tl. De Portemont, oud-coadjutor van Ressegom. Maandag 27 Mui 1012, |2« Sinxendag), om 5 ure 's avonds, wandeling met vaandel en muziek aan 't hoofd om een bezoek te brengen aan eenige onzer vrienden van Mijlbeek. Vergadering ten lokalevan Mr Camille Verleysen, - Au Casino Nieuwstraat 82, om 4 1/2 ure 's namiddags. Allen op posten datniemand on tb rek e De Zwemkom zal geopend worden op Maandag 27 Mei 1912. De dagen zijn voorbehouden als volgt Aan de' damen. Allo Dins- en Vrij dagen,van 6 tot 12 ure 's voormiddags. Aan het mannenvolk. Alle dagen •i.i i week buiten de uren hierboven ver- meld. Ingangsprijzen In de week, van 0 u. 's morgens tot 7 ure 's avonds, 25 Omen van 7 tot 9 ure 's avonds 10 Cmen.'s Zon dags 10 Cmen. 's Zaterdags van 7 tot 9 u. 's avonds, vrije ingang. Warm baden Alle dagen van 's mor gens lot 's avonds kan men warme baden nemen mits 50 Cmen te betalen. BEROEPSHOF VAN BRUSSEL. In het wereldlijk provinciaal gesticht voor blinden en doofstommen te Ber- chem-St-Agatha, bij Brussel, werden af schuwelijke zedeloosheden gepleegd, wa ervan de ongelukkige kinderen het slachtoffer waren. Depliehtige was een opzichter, zekere Gnyot, lid der vrijmetselarij en vurige strijder voor de vrije zedeleer van libe ralism en socialism. Hij werd in de gele genheid gesteld te vluchten, vooraleer het gerecht de zaak in handen kreeg. Do boetstraffelijke rechtbank veroor deelde hem bij verstek tot 10.jaar gevan gems, maar het openhaar ministerie achtte die straf te gering en ging tegen liet vonnis in beroep. Het beroepshof van Brussel heeft Dins dag uitspraak gedaan en den püch- tige veroordeeld tot tien maal twee jaar gevangenis. Krachtens wettelijke beschikkingen betreffende de samen voeging'van straf fen. zijn deze echter verminderd tot een totaal van 10 jaar. De liberale Volksgazet - zal hier over nog stommer blijven dan een karpcl. Kies kronijk. ROUSSELAERE THIELT. Te laat ster uur hebben de liberalen en socialis ten llunne kandidatenlijst veranderd. Zekere M. Mestdagh vin Rousselare is vervangen geworden door M. Moeyaerl, Je groote chef der groene democraten van Brugge. Het kartel bestaat er dus uit blauwen, rooden en groenen.. Zal Pie Daens nu nog durven looche nen dat de zoogezegde kristen of groene demokraten de handlangers zijn Ier liberalen en socialisten. En dan durven Pie Daens en con soorten houden staan dat de groene kliek noodzakelijk moest gesticht worden ora als dam te dienen tegen den verwoesten den stroom van 't socialism AALST. - In de Nazaretstraat is men bezig met aan de danszaal van Leo Van Goethem veranderingen te doen. Donderdag namiddag bevonden zich op eene stelling van 5 meters hoog, Leo Van Goethem, Gustaaf De Decker,18 jaar oud, wonende Gentschen steenweg en zijnen patroon M. De Groote, meester - schijn werker. Eensklaps brak een balk midden door, waardoor de stelling instortte en de drié personen op de straatsteenen geslingerd weiden Op liet gerucht.kwamen de geburen en voorbijgangers toegesneld, die de slacht offers van onder de puinen haalden. Gustaat De Decker die het bewustzijn i verloren had, werd in èene naburige wo- ninggedragen! j f.eo Van Goetem, de patroon uit de i danszaal werd de linkerhand gansch ver- I pletterd De Groote had weinig letsel. Dokter Schelfhaut die spoedig ter plaats was heeft de gekwetsten de noodigë zor gen toegediend. De Decker klaagt over inwendige pijnen en werd aan den schouder gewond. De policie heeft, dadelijk een Onderzoek ingesteld. - Deschoonste keus van Mouseline voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH JOURET, Aalst. AALST.—Vrijdag 11. was de genaamde Van Langenhove Alfred, zoon Alfons, piafoneerder, wonende Meuleschette- straat alhier, werkzaam op eene stelling aan het huis Penne Eraiel, velomaker j Leopoldstraat, toen hij zich bij ongeval rnistrapte met het ongelukkig gevolg dat hij 0p de straatsteenen terecht kwam. De ongelukkige jongeling, een voorbeeldige werkman,werd met gekloven schedel op genomen. Oiimiddelijk werden hem de geneeskundige verzorgingen toegediend on de wonde toegenaaid.Niettegenstaande zijn bedenkelijken toestand is alle hoop op herstelling niet verloren. Leeningen op hypotheek voor aan koop en bouwen van huizen, enz., zich te wenden tot bouwmeester A. HOEVEN, Boekstaellaan, 208, Laeken. Verkoop van gronden, plan enz. inlichtingen gratis en zonder verbintenis. LEDE. - Leander Bogaert, koolmijn- werker die Woensdag door de boetstraffe lijke rechtbank van Charleroi, bij verstek verwezen werd tot 9 maand gevang met onmiddelijke aanhouding, voor doodsbe dreiging jegens de echtgeuoole Adoll Peppens, te Montigny-sur-Saipbre, werd door de policie van Lede opgezocht daar hij zich aldaar schuil hield. De heer polieiecommissaris hield den kerel Donderdag middag in de Statie straat aan en bracht hem naar het gevang van Dendermonde, waar hij zijne straf moet uitboeten. Het is een huiszegen Wonderbalsem Pasteur altijd gereed te hebben staan tegen uitwendige ziekte. 1 fr. Aalst Bonner de Valkeneer; en in alle apotli. Te St-Liev.-Hauthem is een20jarige jongelingdood ineen bloedplas gevonden. Hij had een kogelwonde in hef hoofd. Er moet dus een moord gepleegd zijn. Het parket is verwittigd Speen. Men kondigt den lezer aan die aan die kwaal lijden dat zij zich in weinige dagen kunnen genezen met den balsem van Dr Lamarche Sr. fr. 1.50 overal. Depot Apotheek Pirard te Verviers. - Te Aalter werd Dinsdag nacht uit de weide eene l jarige koe gestolen, die acht maanden hekallVl is en aan M. Ed. Coddens, landbouwer, wijk Hautem, toebehoorde. De policiekommissaris, verwittigd, had dadelijk de beschrijving der koe, ros van haar met witte plekken en geschelp te oorens, naar alle richtingen gezonden, doch nergens had men zulk dier gezien. De landbouwer begaf zich Woensdag morgend op aanraden van den heer kommissaris, naar de markt van Gent. Vergezeld van den heer Belliard. policiekommissaris van de 7° wijk, werden al de stallingen in den omtrek van de Beestenmarkt afgezien, waar men len slotte in eene stalling «le gesto len koe aantrof. De persoon die er hij stond beweerde dat het zijne koe was en protesteerde tegen zijne aanhouding en de inbeslag neming van het dier. Na op het policiebureel onderhoord te zijn geweest, werd de dader Gustaaf Versluys, naar het gerechtshof gebracht, waar hij onder aanhoudingsmandaat werd gesteld en in het gevang opgeslo ten. Het hart op de lippen Onze Gentsche lezers zullen des te moer de rechtzinnigheid van M. J. Martens, haarkapper, 7. Akkergemstraat, waar- deeren, daar hel in hun belang is dat hij ons in Januari 1901 zegde Regelmatig werken was mij- onmogelijk, want sinds vijf jaar leed ik zeer aan hevige nierpij- nen. Ik sliep weinig en 's morgens was ik vermoeider dan daags te voren bij het naar bed gaan. Ik had dikwijls duizelin gen, verloor den eel lust en de krachten. Mijn water belast en roodachtig was soms zeer pijnlijn en niets vermocht mij te helpen. Toen nam ik de Poster Pillen (verkocht in de apotheek de Valkeneer te A;dst)en was verbaasd over de bijna on middellijke b« ternis. De pijnen vermin derden, de eetlust keerde weer en mijne genezing volgde weldra Den 9 April 1910, voegt M. J, Martens erbij. Ik genas volkomen dank aan de Foster Pillen Sinds voelde ik noch pijn, noch ongemak meer. Ik aanzie het als mijn plicht die pillen aan de nierlijders aan te hevelen Rug- en zijpijn, zeer in den onderbuik, moeilijk wateren, duizelingen, rhumatiek, waterzucht, al die kenteekens van eene nierziekte eischeneene onmiddelijke ver pleging. Hoe langer men wacht d s te gevaarlijker zijn de inwikkelingen De Foster Pillen zijn een bi jzonder en snel werkend middel voor al de wanorden zoowel voor do nieren als voorde blaas. In alle apotheken in 't algemeen (Eischt de handteekening «James Foster)» 3.50 fr. de doos, 19 fr. de zes, of vrachtvrij tegen mandaatEngelsche Apotheek van Ch. Delacre, 64, Coudenbergstraat, Brussel. Het Huis C. Praet De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat is dichter bij de Groote Markt, in n° li. Pol Verbeke, wagenmaker, te Zwijnaarde, ongehuwd, die met zijnen broeder Alois, die hetzelfde beroep uit oefent en ook jongman is, samenwoont, en zich bijzonderlijk met liet huishouden bezighoudt, moest Dinsdag avond rond 9 ure nog ter winkel gaan daarop ver zocht hij zijnen broeder Alois, zich maar ter ruste te begeven Toen Alois Verbeke, Woensdag mor gend, rond 2 ure, wakker werd, zag hij licht branden, hetgeen hem zeer zonder ling voorkwam. Hij riep om zijnen broe der Pol, doch bekwam geen antwoord Hij doorzocht de woning, doch nergens was zijn broeder te bespeuren. Dadelijk stelde hij zich op zoek en vond op een vijftal minuten van hunne woning, zijnen broeder op de straat steenen bewusteloos liggen. Met behulp van eenige geburen werd de man naar zijne woning gebracht, waar doktor Kremer ontboden werd en de noodige zorgen aan het slachtoffer toediende. De ongelukkige is rond 5 ure- zonder tot het bewustzijn terug te keeren, over- Om de voor te komen ofte bestrijden, die voor de zuigelingen gedurende de groote hitte gevaarlijk zijn, is hel beste voedsel KOSTELOOZE VERZENDING eener doos als staal, mits vraag gericht tot M. Ferdinand DENY lb, rue du Grand Hospice BRUSSEL leden. De gendarmerie van het geheimzinnig overlijden verwittigd, heeft een onder zoek ingesteld. schoon is een zachf enreir gezicht, een Wozenö, leugöig, frisch uiterlijk, een bUnhe zachte huid en een verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt öe echie DADA'ZEEP van Bergmanti Co., Brussel a 75 Cts per stuk. TE AALST te verkrijgen ter Drogerij O.Taymans,Groote Markt en ter Apotheek De Valkeneer, Esplanadeplein. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u hij Kurel Van de Putte, Korte Zoutstraat29, Aalst. Woensdag, rond i uur namiddag, is een hevig onweer boven Gent en omliggende losgeborsten. Het midden punt van het onweer schijnt echter Gent geweest te zijn. De weerlichten en de donderslagen volgden dapper op elkander, en een stort regen vergezeld van eene hagelbui, stortte neder. De hagelsleenen waren gelukkiglijk maar zoo groot als erwten en zij zullen in de serren geene schade aangericht hebben in velden en hoven kan hel slechter zijn. maar het schijnt dat de bui enkel of toch meest over Gent heeft ge woed. Te Gent, op de Dierentuinlaan en an dere laaggelegen straten konden de riolen het water niet slikken, en vele kelders en kelderkeukens zijn onderge loopen. Men zegt dal het noodig is de riool- monden beter open te houden. De bliksem is gevallen op de Waldam- kaai en richtte groote schade aan het huis van de wed. De Muynck, bijzondere. De schouw werd afgeslagen en talrijke pannen vernield. Op de Godshuizenlaan viel de bliksem op het huis van M. Morel waar geene schade maar enkel groole schrik bij de bewoners en geburen werd veroorzaakt. Op de St Lievenstraat viel de bliksem midden de straat, hetgene eene groote paniek onder de personen die zicli naar hun werk begaven, teweegbracht. In de Zuiiistatic werd een rijtuig- kuischer door den bliksem getroffen en viel ten gronde. - Spoedig snelden spoorwegbedienden toe en droegen liet slachtoffer in eene afhankelijkheid waar men hem verzorgde De man had het bewustzijn verforen hij was niet gekwetst, het Was de schrik die hem het meest had ontsteld. Men heeft hem per rijtuig naar zijne woiiing overgebracht. Tal van kelderingen en woningen hebben van den overlast van 't water nog al wat te lijden gehad. Op den hoek «Ier Contributiestraat werd het dak van het huis van den lieer Bove, brouwer, weggeslagen. De telefoon- en telegraafdraden hebben erg door den bliksem te lijden gehad. Verscheidene telefoontoestellen waren ontredderd Te Gentbrugge, Brusselschen steenweg- viel de bliksem op de villa van M. Mar- chand. Een der torentjes werd afgeslagen en veroorzaakte veel schade aan een glazen afdak. In de spinnerij M. Van Hoorebeke heeft men liet werk moeten stilleggen, daar, door den overvloedigen regenj geheel 't fabriek onder water liep. De overvloedige regen heeft geheel de Veldwijk, de Korte Beekstraat, de Beek- en Veldstraat te Gentbrugge onder water gezet. De policie moest de hulp der pompiers inroepen, om de kelderingen der huizen, die allen onder water stonden, leeg te pompen. In de Punlfabriek had men ook erg van den regen le lijden en stond in korten tijd gansch het werkhuis onder water. Te Heusden, Merelbeke, Zwijnaarde, Sint Denijs-Westrem, heeft men wel regen maar weinig of geenen hagel gehad. Bij de weduwe Frans Audenaerde, aan ITeusden-Brug, is de bliksem op de stal ling gevallen, doch de aangerichte schade is gering; slechts eenige dakpannen werden vernield. Te Zomergem sleehls een weinig regen; te Destelbergen nog al hagelsleenen, doch de schade zal niet belangrijk zijn. Te Kncsselare viel de bliksem tijdens het onweer op het huis van Adolf' Ver- hoeye in de Schapersbosschenstraat. Vrouw Verhoeye, werd het haar lichtelijk verschroeid. De bliksem stichtte geenen brand. Het heeft overvloedig geregend en wat gehageld. Te Gotthem is, rond 12 ure, Woensdag middag, de molenaar van M. Mehuys, de 50-jarige Kamiel Verstichelen, doodge- bliksemd. De man laat eene weduwe met twee kinderen na. Toen het ongeluk plaats had, stond Verstichelen beneden er is ook veel schade aan den molen. Te Moerbeke is de landbouwer Edmond Van de Vyvere, die op zijnen akker werkte, ook doodgebliksemd. Te De Klinge werd de hoeve van Pieter Mets, de prooi der vlammen. Dinsdag zijn te Ninove op liet ge hucht Keer dieven inde kapel gedrongen en hebben er al het zilverwerk en de sieraden gestolen en de offerblokken ge ledigd. De gendarmerie zoekt de dieven neerstig op.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2