m 1 1 a 0 0 Donderdag 30 Mei 1912. 5 centiemen het nummer. 65ste Jaar 4493. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan GODSDIENST, HUISGEZIN. EIGENDOM, van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Kiezing van 4 Senators Kiezing van 5 Volksvertegenwoordigers Kiezers stemt onder N°2 I 1 ONDER N° 2 LIBERALE LEUGENAARS. OUDERS LEEST! Stemt onder NJ 2. Medeburgers, Kiezers Alle man Soldaat KIEZERS van binnen en buiten <le stad als ge langs de Marld en Korte Zoulslraat gaal bekijkt de adicbeu die aan de lokalen der socialisten len loon hangen en ge zult zien boe schandalig de socialisten met de Priesters spotten ONDER N° KIEZERS EEN EX A X DE It. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal Ier week voor de Stad 5 frank mei den Post verzonden 6 Irank 's jaars, fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwit- tanliën doo de Post ontvangen zijn ten laste van don schuldenaar. Men schrijft in bij G. VAN DE PUTTE-GOOSSENS Korte Zoutslraat, rir 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQI IC 8UUIM Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 34e bladzijde 50centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den Dijnsdag en Vrijdag in den voormiddag. Voor de adverteutiën uit vreemde landen zich te wenden.ten bureele van dit blad. Aalst, 29 Mei 1912 Arrondissement van Aalst-Oudenaarde. op 2 Juni 1912. Rooskleurige Stembrief. De Sadeleer Raepsaet de Kerchove d'Exaerde de Ghellinck d'Elseghem Vaernewyck PLAATSVERVANGERS de Kerchove d'Exaerde de Ghellinck d'Elseghem Vaernewyck Gheeraerdts De Beer Arrondissement van Aalst. op 2 Juni 1912. Witte Stembrief. Hoe moet men stemmen om geldig te zijn Een enkel puntje zwart maken boven de namen der Katholieke Kandida ten onder N° 2. Een enkel puntje mag ook zwart gemaakt worden nevens den naam van Woeste Moyersoen de Bethune Van der Linden Cosyns PLAATSVERVANGERS Van der Linden Cosyns Van der Taelen Rollier een enkelen kandidaat, 't zij van de werkelijke kandidaten, 't zij van de plaalsvervangonde kandidaten. ZOO STEMT MEN GELDIG. MAAR stemt niet boven op de lijst en nevens den naam van eenen werkelijke» kandi daatHET WARE ONGELDIG. Stemt niet nevens de namen van kandi- daten van de verschillige lijsten HET WARE ONGELDIG Stemt niet nevens verschillige namen van kandidaten eener zelfde lijstHET WARE ONGELDIG. Herinnert u wel dat ge in de Karaer- kiezingen niet moogt stemmen lijk in de gemeentekiezingen. Dus, kiezers maakt slechts een enkel puntje zwart en wel namelijk dat van 't vakje boven aan de katholieke lijst,bo ven de namen der Katholieke Kandidaten En dan moogt ge verzekerd zijn van geldig gestemd te hebben. 9W Vergeet niet dal ge op al uwe slembrieven moet stemmen op de roos kleurige en op de witte. De liberale kandidaten MM. De Blicck, Reus, Albert Do Windl, Verbrugghen, Micliiels en consóorten roepen in hunne meelingen uit en 't wordl herhaald in maiiifesleu en in Dk Volksgazet - het orgaan der geuschc firma Vijf Ezels AC" dat er invoerre bleu bestaan op al wat men dagelijks verbruikt, on namelijk, op brood, koffie,"vleesch, enz., enz. Om te laten oordeeleii hoe schandalig die liberale kandidaten en lumne betaalde sprekers en sch rij vel aars durven liegen, roepen wij de aandacht in der kiezers op de volgende tabels die eeno vergelijking voorstellen mei. de inkomende rechlcn die in Frankrijk moeten betaald worden. In Frankrijk, dat land door geuzen be slierd en ons voorbeelden geeft die, vol gens de Belgische karlelislen,liier dienen nagevolgd Ie worden. Ziet en vergelijkt INKOM RECHTEN In België In Frankrijk voor ioo kil. tarwe o 2,50 tot 11 frank meel 2 tot 4 4,00 tot 16 brood o 7,00 melk o 2,59 eieren o 6,00 aardappelen o 0,40 tot 3 koffie (ongebr.j o 1,36 chicorei o 3,00 tot 8 zout o 3,30 runderen 3 tot 5 20,00 tot 25 varkens o *5,00 versch vl. 15 tot 30 20,00 tot 35 verschevisch o 5,00 tot 48 peirol (hectol.) o 10 00 vuurstekjes 9 invoer verboden Kiezers, oordeelt en... kiesl. Ziet en vergelijkt In Frankrijk In België waar de rood-blauwe waar de katholieken al cartelmannen 28 jaar aan 't roer zijn aan 't roer zijn kost kost x kilo zout o.xo 1 kilo zout o,o5 1 koffie 5.10 1 koffie 2,20 1 zeep 0.70 i zeep 0.35 2 brood 0,90 2 brood o 50 1 doos vuurstekjes 0,10 10 dooz. vuurstek. 0,10 1 liter petrol 0,50 i liter petrol 0,15 1 k gewone tabak 4,50 1 k. gewone tabak 1,60 1 kilo sigaretten 1250 1 kilo sigaretten 400 1 spel kaarten 1.50 1 spel kaarten 0,15 Te Parijs kosten Te Brussel kosten duizend kilos duizend kilos kolen gruis 50,00 kolen gruis 30,00 Oordeelt nu en kiest Gij hebt gelijk, vaders en moeders, die uwe kinderen naar kristenk scholen zendt Gij bemint die lieve kleinen gij wilt ze goed, eerbiedig en gehoorzaam maken. Gij wilt dat zij uwe vreugde en uwen Iroost wezen en dal zij de nagels uwer doodkist niet zouden worden. Nu 't is daarom dat gij bui eene uitgelczené opvoeding geeft, met ze te plaatsen in de school waar het kruisbeeld hangt, waai de meester het goede voorbeeld geeft, waar het gebod Gods geleerd wordt Eert Vader en Mceder In Frankrijk heeft men geprobeerd met de school zonder.God, en M. Puisson, een fanaliek tcgenslrover van den Gods dienst, is genoodzaakt geweest het volgendo te erkennen De kinds heid is zedelijk verlaten... Uit onze scholen komen duizende APACHEN En een socialistisch volksvertegen woordiger, citoyen Allanl, riep uit van op de Nationale Tribuun der Kamers c Met God te docden hebt gij de zedeleer gedood en hebt gij apachen gemaakt Vóór 1882 beliep bet getal jongelingen plichtig aan misdreven, 16.000. Tien jaar later, in 1ö;<2, is na io jaar opvoe ding zonder God, was dit cijfer geklom men tot 41 000. Heden durft men de cijfers niet meer ruchlbaar maken Onlangs hebben twee kindei en van 11 jaar zich gezel finoord... en een soldaat alvorens liet schavot te beklimmen, riep uit - Indien ik een moordenaar gewor den ben, hel is tengevolge van liet onder wijs ontvangen in c.ene school zonder God - Vaders van familie, past op Er beslaan sektarisson die dit regiem in België zouden willen inbrengen. Zonder zich te bekommeren om onze rechten of om do vrijheid van geweten, willen zij zich meester maken van uwe kinderen I11 tegenwoordigheid van deze wan daad, van dezen aanslag, verdwijnt alle politiek Weg die zielenroovers Uwe kinderen voor al Maakt er geen Bonnots van Op den 2" Juni, vaders, denkt op de ziel, denkt op de toekomst uwer kinderen De Volksgazet het orgaan onzer Aalsterscbe liberale en socialistische kandidaten, heeft meermaals geschreven dat bet eene oneerlijkheid is te beweren dat het liberalism tegen den Godsdienst is. Om een bewijs te meer te leveren dat de schrijvelaars der Volksgazet volksbedriegers zijn, willen wij de aan dacht inroepen op 't gene M. Herman Pergameni, leeraar der Hoogescliool te Brussel,schreef in de «Revue de Belgique* Juli 1910 Indiende Belgische liberalen hun land en hunne gedachten willen redden, moeten zij doortastender optreden Zij moeten onverpoosd werken aan de afschaffing van kloosters en kloostergemeenten zij moeten het onderwijs aan de handen der geestelijkheid ontrukken zij moeten een einde stellen aan de mirakelen en beêvaarten, die een schandaal en eene oneer zijn voor 011s land. - Welke zijn die maatregelen Zeker, wij moeten geen martelaren maken de tijd is voorbij dat men iemand voor politieke misdrijven op den brandstapel sleurde. Maar gevangenis, boete, verbanning, zijn wettelijke wa pens waarom ze niet hanteeren 1- Ziedaar, Medeburgers, Kiezers, wat ons te wachten staal Kiezers Landgnnooten Moesten de rood-blauwekar- telisten Zondag aanst.de over band behalen, wat zouden de onvermijdelijke gevolgen we zen onder militair opzicht VOOR DE FAMILIE. - De vergoeding van 'nen hal ven frank per dag, nu aan de ouders uitbe taald... afgeschaftNiets meer le verdie nen... alleman den ransel op den rug en thuis... armoede troef. VOOR DEN SOLDAAT. Moesten de kartelmannen boven komen, dat was het uit met 'tsoldatengeld 't Zou pleizant zijn in eene groole stad te liggen zonder 'nen knop op zak.. De groötsto sukkelaar bad er niets aan Hedendaags, onder 'tkatholiek bestuur, krijgen de soldaten van den eersten dag tc beginnen vijftig centiemen per dag en of ze er deugd van hebben dat ziet ge aan hunnen gang genoeg... Den dag van lieden, dank aan de kat holieken,een enkele man die binnen gaan moet Alle dagen 'nen halven frank voor t'huisen alle dagen goed VOOR DEN STAAT. - Allo man sol- daal, met officieren, geweren, kanonnen ei kazernen in evenredigheid, maar dan vi'■■.4,011 ze ons levend op 't Duurt geen koppel jaren of westaken in de.krot tot boven onzen kop De katholieken, zij, willen niet van onnoodige kosten.'t Noodzakelijk zeker... maarbuiteiiTnoodzakelijke en 't nuttige., niets! En of 'igoed is! ziet de Staatskas... geenekrot.walzegik. geld genoegd!. En nu kiezers oordeelt, en beslist MENSCHEN overweegt hoe Leeuwke Plancquaert oordeelt over Pie Daens 't Is 't lot van alwie een Daens helpt en ondersteunt van er van gefopt te worden. Dit is niet zeer christelijk maar 't is echt Daensch Weg met dien volksfopper Het ordewoord bij ons Katholieken, is te stem- men voor de gansche e. Katholieke Kandidaten lijst. Daarom maken allen het wit puntje zwart van 't vakje boven de namen der Katholieke Kandi daten. De Aalsterscbe liberale en socialistische kandidaten, MM. De Blicck, Vander Schueren, Rens, Albert De Windt, Behn, Michiels en consoorten, bestrijden de Kloosters als eene plaag. I)ie kandidaten voeren de bevelen uit de maconnieke logic. Ze zijn immers hare handlangers. De maconnieke logie heeft bevolen dat de R. K. Kloosterlingen uit 't laud moe ten verbannen en hunne Goederen, Ker ken, Kloosters, Scholen, Meubels, enz. ten voordeele van den Staat aangeslagen, of liever, geroofd worden. Wat zal liet gevolg zijn moesten de blauwe en roode kartelisten op 2 Juni zegevieren Onbetwistbaar dat het jaar 1913 niet zal ten einde geloopen zijn of in steden en dorpen zullen de ziekhuizen en de scholen door Kloosterlingen bestierd, af geschaft zijn. Dus overal en vooral op den buiten geen ziekhuizen, geene scholen meer waar Kloosterlingen de zieken verzorgen en de kinders onderwijzen. Zoo.willen helde maconnieke logie en hare trawanten, de Aalstersche blauwe en roode kandidaten. 'Lieve menschen van den buiten, als de Kloosters zullen afgeschaft zijn en de Kloosterlingen uit 't land verbannen, wie zal de zieke arme ouderlingen verzorgen en uwe kinderen onderwijzen Bedenkt het wel eer gij terstombus gaat... Uw geweten zal u doen uitroe pen Weg met de vijanden dei- Kloosters en Leve de .Katholieke Kandidaten Aardige avonturen. Naar men ons meldt zijn de roode kandidaat A, De Swarte en zijn gevolg, Zondag li Sitrxen- Viag, zeer aardig gevaren te Hofstade en te Lede. De Swarte was aldaar aangeland om aan de menschen het roode woord te prediken, doch werd uitgefloten, uitge jouwd. De roode jannen moesten hunne raatten oprollen uit vrees van erger. Groene Pie is niet beter gevaren. Te Avgem had hij een loka.-I gevraagd om er meeting te geven, doch men Het hem we ten dat wat hij best doen kon, was stil- lek ens weg te blijven. Zondag. Sinxendag, wilde Groene Pie ineeling houden to Burst,doch moest voor de vijandige houding der Burstena- ren de plaat poetsen. Hij werd niel veel min als beestje gejaagd. Te Erpe zou Groene Pie op 2<le" Sinxendag ook al meeting willen houden 11a de Hoogmis. Maar zoodra het geweten was ijlden tal van vrouwen huiswaarts om gerief en vereerden hem met een ketel en potschij- ven concert, begeleid door gefluit en ge- jouw der mannen. Vrouw A. Duraont, beklom eene tafel en legde 't boekje van Groene Pie uitzij kloeg zijne volks- fopperyen aan en besprak do kromme sprongen waar meê hij omgaat't is 'n bedrieger zegde zij, die Jan en alle man en tot zijne beste vrienden hoeft be drogen. Onnoodig er bij le voegen dat Pië en zijne lijfwacht ijlings zijn afgedropen. Valsche Democraat. De held van Chipka, alias Groene Pie, verwijt aan den heer baron Louis de Béthune dat hij een valsche Demokraat is... Valsche Demokraat Kijk eens in den spiegel, held 1 Wie den heer baron Louis de Bethune kent, wie er meé in on derhandeling is geweest, weet bij onder vinding dat er meer demokratie in den kleinen vinger van M L. de Bethune zit, dan in 't gansche corpus van Pie die slecht den demokraat uithangt voor de baat en die,lijk de kat, voor het vet en voor het smeer, lekt den Congo leeschen kandeleer

De Denderbode | 1912 | | pagina 1