ONTSLAG Baron KflREL DE BEIHÜHE Belgischen Boerenbond Schandelijke brutaliteiten. LIJ KPLECHTIOH EDEN Pupillenschool van 'l leger. Zondagrust. Allerhande nieuws. ZIEKTEN DER INGEWANDEN NESTLE'S KINDERMEEL. Plichten der kiezers. De kiezer is verantwoordelijk voor het werk en de stem van den gekozene, en hoeft zijn deel in dezes werken en daden door het mandaat dat hij hem toever- - trouwt. Het is dus klaar dat een chris- ten, zonder zijn geweten le verlooche nen, zijne stem niet mag geven aan - iemand die schikt den godsdienst te bekampen of die zich door vijandelijke daden tegenover de II. Kerk doen kennen heeft. Mgr FREPPEL. De X Geboden van den Vlaming. 1. Gedenkt, dat gij geheel uw leven aan 't. Vlaamsch don voorsten rang moet geven. 2. Spreek Vlaamsch in huis met rm.ag en vrienden, al zou zich daar een Waal bevinden. 3. Gij zult uw Kind'ren 't Vlaamsch doen eeren en 't vooral aan uwe dochters leeren. 4. Daarom, indien gij wijs wilt handelen, zend Fransche pensionaten wandelen. 5. Om vreemden invloed te beletten, Koop Vlaamsche boeken en gazetten. 6. Spreek niets dan Vlaamsch met amb tenaren, maar zuiver, dal zal aanzien baren. 7. Schrijf Vlaamsch aan al wie Vlaamsch verstaat en aan 't Bestuur in eiken graad. 8. Zoo gij per brief moet waren koopen, schrijft Vlaamsch winst doet alle ooren open 9. Gij zult in 't Vlaamsch uw waren merken 'I zal heinde en ver ons aanzien sterken. 10. Op handelshuis en magazijn behoort uw opschrift Vlaamsch le zijn. D. Clais. Duur leven. 't Blijft er gaan in dé gazetten van geuzen en socialisten over duur leven Maar wij dagen die feniksen uit de volgende vragen en antwoorden in hun blad op te nemen 1. In welk land'van Europa is het leven minder duur dan in België? In geen enkel 2. In Welk land van Europa is het vleescli goedköoper dan in België In geen enkel. 3. In welke steden van ons land betalen de burgers meest lasten In de libe rale steden Antwerpen, Brussel, Gent. Luik. 4. In welke sleden van ons land zijn de huishuren liet duurst In de liberale sleden Antwerpen, Brussel. Gent, Luik. 5. Wélke sleden van ons land zitten diepst in de schuld Be liberale steden Antwerpen, Brussel, Gent, Luik. Wij verwedden 5 kwade halffrankskens dat de geuzenbladen hiervan geen letter zullen overnemen Houten brooden. Door eene groote bakkerij te Berlin worden dage i'ijks 200;:0 broodon uit zaagsel gebakken. I Zaagsel wordt eerst aan een gr oplossing ondei worpen en ondergaat daarna een scheikundige bewerking. Ten slotte, wordt bot gemengd met een derde roggemeel in broodvorm gekneed en als alle andere brooden gebakken. Ofschoon dat nieuwe houtbrood bestemd is voor paardenvoeder, beweren de vervaardigers dat het in tijden van hongersnood best door monsclien zou kunnen worden genuttigd en dat het zeer voedzaam en smakelijk is. Wij voegen hieraan toe, dat in ver schillige landen brood uit hoornen wordt verkregen, hij voorbeeld op de Moluls ken, waar de stijfselhoudende kern van den Lagopalm een zeer goed meel levert, dat in lange brooden gevormd, gebakken wordt in ovens die zoo zijn gemaakt, dat ieder brood zijn eigen oventje heeft. In Lapland gebruikt men de binnen* schors van de dennenboomen voor de broodfabrikatie. In Kamschatka eveneens en ook de berkenschors. Deze wordt fijn gestampt en zonder eenige toevoeving lot lirood verwerkt. Indianen in Galifornië verzamelen het stuifmeel van kat jes die zij van do planten met dekens afslaan om zoodoende het stuifmeel te verzame len. Het lekkerst vinden zij echter brood van gedroogde sprinkhanen. Voorspoed. In November 1906 schreef het geuzenblad La Chro- nique De stoffelijke voorspoed van het land is aangegroeid met de beschaving Wij zijn eene der rijkste natiën van het Euro- peesch vasteland, als wij de rijkste niet zijn. Deslatieken bewijzen die waarheid. Le Temps, anti katholiek blad van Parijs schreef in Mei 1909 Het gouvernement der Rechterzij heeft aan België en prachtig tijdperk van voor spoed verschaft. De heer Vuuthier, liberale Hoogleeraar bij de Vrijmetselaarshoogeschool van Brussel heeft geschreven in de Revue de i,'I MVERSiTÉ, jaargang 1907-1908 bladz, 554 Onze tegenstrevers de Katholieken) hebben sedert een kwart eeuw bewezen dat zij bekwaam zijn do voorname funktie in eenen Staat te bekleeden, 'tis te zeg gen,bekwam zijn te besturen. Ziedaar wat liberalen van het Katho lick Gouvernement getuigen. Onder stoffelijk opzicht hebben de Bel gen van bel Katholiek Gouvernement niet te klagen. Zouden zij dal. gouvernement wegsmij ten, om een pasloorsfrellers gouverne ment in de plaats te stellen Logiek. De heer Danthinne, liberale kandidaat plakt de muren van zijnen eigendom te Jeineppe bij Luik vol met plakkaten tegen de kloosters. Maar hij heeft zijne dochter in een klouslerpensionnaat duon onderwijzen en opvoeden Zulke liberalen zijn er met honderden Een tand laten trekken. - Dit is altijd gevaarlijk, zegt de wijsheid dei- volkeren, zoowel in lichamelijk als in... zedelijk opzicht. Dit zal echter de mee ning niet zijn van pachter Parkertown an Sandusky, een man die sinds vijf jaar met volledige blindheid was gesla gen en die, veel last hebbend van een paar hoektanden, zich naar tandmeester Nicholson begaf. Wanneer Nicholson de twee tanden had uitgetrokken, begon Parkertown an vreugde te dansen en te springen. De oorzaak van die buitengewone reugde was, dat hij plots het gezicht iad weergekregen... De Amerikaansche oogmeesters houden zich nu met dit zonderling geval van blindheid bezig. Het Ouderdoms pensioen. De nieuwe wet over hot ouderdomspensioen, onlangs door Kamer en Senaat gestemd, wordt in het Staatsblad van Vrijdag dor verledene week afgekondigd. Volgens de wet wordt eene jaarlijksche toelage van 65 frank verleend aan eiken Belg, in België eene verblijfplaats hebbende, ge boren voor 1 Januari 1843 en in zijn onderhoud niet kunnende voorzien. Al de Belgen, geboren in liet tijdver loop van af 1 Januari 1843 tot 1 Januari 1849, en die in het geheel ten minste 18 frank in do Pensioenkas zullen gestort hebben, zullen van af den ouderdom van 65 jaar dezelfde toelage genieten. De Pensioenkas mag de noodige stortingen daartoe ontvangen lol in 1814, en de be langhebbenden mogen vragen om de betaling der rente, door die stortingen •kregen, uit te stellen tot zij don ouder dom van 65 jaar bereikt hebben. VAN in de Daensistenpartij Baron Karei de Bethune heeft aan de daensisten laten weten, d°t hij zijn ontslag geeft van al hunne bonden en instellingen, verontweerdigd als hij is, over de schandelijke handelwijze der daensisten in dezen kiesstrijd. Na, Do Leersnyder!... na De Grave na Dumont na meer anderen nog nu Baron Karei de Bethune. PIE DAENS wordt door iedereen, verlaten die klaar ziet en zijne fopperijen be- g''ijpl \\V) WEG DB GROENE VOLKS- rwjy V FOPPERS Algemeene vergadering VAN den Op tweeden Sinxendag, 27 Mei, had Ie Leuven de jaarlijksche algemeene verga dering plaats van den Belgischen Boe renbond. Te 10 ure was de groote feest zaal,ondanks de aanstaande verkiezingen, eivol boeren en werd de vergadering geopend door den Z. E H. Kan. Luyt- gaerens, algemeen schrijver, die voorzat. Staatsminister Schollaert kwam kort daarna binnen en werd op handgeklap begroet. Eerst droeg de Z E. II. schrijver het jaarverslag voor over de werkzaamlie den van den Boerenbond in 1911. Zijne opgaven toonen den voortdurenden bloei aan van den Boerenbond en zijne afdee- lingen. J-lierna enkele cijfers. Einde 1911 waren bij den Boerenbond 532 hoerengilden en 15 zelfstandige ho veniersgilden aangesloten. Deze 547 gil den telden samen 46,899 leden, zijnde eene vermeerdering van 2,377 op het voorgaande diénsljaar. Op 8 jaren tijd is het ledental geklommen met 25,087. Na overzicht dezer cijfers wordt in het. verslag aangetoond hoe de Boerenbond en de hoerengilden opgevat en ingericht zijn. De keure der parochiale hoerengilde en de grondkeure van den Belgischen Boerenbond, heide in den loop van 1911 door den Hoofd raad herzien, geven daar toe eene geschikte gelegenheid. Er wordt daarover in het verslag ge sproken over den Hoofd raad en het Hoofd bestuur van den Boerenbond, over dezes werkzaamheden van algemeene aard, als zijn de kostdooze raadplegingen, het toe- zich over de aangesloten inrichtingen, hel weekblad De Boer de algemeene vergadering van 1911, de vacantieleer- gangen, de proostenbonden. Het tweede deel van het verslag is ge wijd aan de centrale afdeelingen van den Boerenbond. De Belgische Boerinnenbond werd maar gesticht den 5 Juli 1911. Toch telde li ij op 31 December 11. 21 boerinnengil- deu met 2,274 loden. Op dit oogenblik zijn die cijfers meer dan verdubbeld. De Boerinnenbond heeft zijn eigen maand schrift -De Boerin.» Het verslag verschaft nuttige inlich tingen over de werkzaamheden der aan gegoten gilden en over de opvattingen inrichting van Boerinnenbond en Boerin- nengilde. De Algemeene Hoveiiiersbond telde einde 1911, 37 hoveniersgilden. Twee ge westelijke verbonden werden gesticht 88 voordrachten werden gegeven. De I ioveniersbond deed voor zijne leden 534 verzendingen voor een gezamenlijk be drag van 104 385,65 fr Do Aan en Verkoopvennootschap kocht voor zijne leden de volgende wa ren aan 30,043,500 kg. meststoffen voor een millioen 721,775 l'r. 36,672,400 kg. vee voeders totfen voor 7,193,400 fr. De aankoop van zaden bedroeg 181,05u kg. voor 96,200 fr. Landbouwmachines wer den verkocht voor 107,375 fr. 115 m elke rijen waren aangesloten bij het Zuivelconsulentschapof toezichtsambt voor melkerijen. I)e Middenkredietkas telde einde De omber 330 Raifteisenkassen tegen 304 in 1910. Kredietopeningen werden aan de kassen toegestaan voor oen gezamenlijk bedrag van 250,' 00 fr. Zij ontving 14 1/4 millioen frank spaargeld. Op grondkre- diet werden 36 leeningen toegestaan voor een gezamenlijk bedrag van 162,975 fr. De geldomloop voor 1911 bedroeg 39,581,452,50 fr. Sinds hunne stichting hebben de spaar- en leengilden van hunne leden bijna 61 millioen fr. spaar- stortingen ontvangen en hebben hun SC 1/2 fr. uitgeleend. De afdeeling voor brandverzekering stipt voor 1911 eene vermeerdering aan van 157 polissen. Zij telt heden 8,742 contracten en hoeft in 1911 80,000 frank uitbetaald voor branden. De Onderlinge verzekeringen tegen de sterfte der - dieren nemen voortdurend meer uitbreiding. Het verslag geeft als aanhangsel een overzicht van de voornaamste uitslagen der Onderlinge verzekeringen tegen werk ongevallen in 1905 door de verschillende vrije landbouwershonden van België ge sticht en die hunnen zetel hebben in de lokalen van den Boerenbond. Onderlinge Belgische Boerenverzeke- ring: 9,445 polissen; 431.171 fr. premiën; 2.765 ongevallen vergoed voor een be drag van" 258,479 fr. Overschot 57,696 fr. waarvan 10 der betaalde premie als reserve aandeel op het te goed van de verzekerden geplaatst wordt. De Landbouwverzekering 16,886 po lissen 362,696 fr. premiën 1,902 on gevallen; 112,509 fr. vergoeding; 124,643 fr. overschot. De verzekerden bekomen op hunne rekening als reserve-aandeel 30 op de premie betaalt voor 1911. M. All). Van Gunderbeeck, hoofdopzie ner. sprak daarna over den pas ingerieh- ten dienst voor toezicht over de boeren gilden en de aankoopafdelingen Hij zette het doen van dezen dienst uiteen en toonde aan hocvel nut deze inrichtingen trekken kunnen uit een verbeterd boek houden en een degelijke zaakvoering, en uit de hulp van een bevoegd en bereid willig raadsman, die veeleer steun ver leenen zal dan hij critiek zal oefenen. Na eenige inlichtingen van Kan Luyt- garens over den Boerinnenbond en de aangesloten boorinnengilden, kwam H. Hermans, bestuurder van de Aan en Verkoopvennoolschap aan het woord om te spreken over den duren tijd, eene vraag die hier niet onbesproken mocht voorbijgaan. De oorzaken van den toe stand, zegde de verslaggever, zijn veel- voudigzijdig. Hij noemde o. a. de ontza- gelijke productievermeerdering van het goud, de betere voeding van ons volk en de verhoogde kosten van de voortbren ging. Een algemeen redmiddel ligt niet voor de hand noch de afschaffing van onze weinige en lichte invoerrechten op iandhouwartikëlen, noch de wijziging van de quarantaine kunnen hulp aan brengen. Ook de belangen van den land bouw hoeven te worden ingezien en de boeren moeten streven naar altijd meer dcro en hetere opbrengst. Na den middag wierd de vergadering voortgezet. Adv. Gysen wees aan als middel om bij de erfverdeelingen do vaak voorkomende geschillen en moeilijkheden te voorko men, dat vader en moeder de verdeeling van hunne erfenis op voorhand, in een testament zouden regelen. Als laatste punt op het programma volgende een wetenschappelijke voor dracht van Prof. Frateur over eenige gegevens van de leer der overerving en hunne beteekenis voor verbetering onzer dieren. Lichtbeelden maakten de voor dracht voor elk aanschouwelijk en goed verstaanbaar. Te half vijf ure werd de vergadering gesloten. Bij alle aanwezigen was de overtuiging sterk geworden dat ze weer heel wat geleerd luidden en dal ze bij een volgende gelegenheid weer even trouw verschijnen zouden. M. COLFS, Volksvertegenwoor diger erg gewond. Brussel, 30 Mei. De meeting van Woensdag avond in de zaal Patria is geweest de meest indruk wekkende uiting van katholiek loven die wij ooit in Brussel hébben bijgewoond. De groote zaal was kroppensvol en duizenden personen hebben er geen plaats kunnen vinden. Vergaderingen als die van Patria zijn de voorbode van de zegepraal. Eene ovatie als die welke MM. de Bro- quoville, Berryer, Renkin en Carton de Wiart begroette, moet men bijgewoond hebben om er zich een gedacht van te vormen. Het is voor die geestdriftige, ontelbare menigte dat MM. de Broqueville en Levic het programma der regeering uiteenge zet hebben. Gij zult ongetwijfeld gelegenheid vin den om du progrraiiima voor het beslis send uur nog eens voor de kiezers te leggen ik wil enkel wijzen op de bru taliteiten die don avond gekenmerkt hebben. Van af 8 uur zijn do liberale studenten in de buurt van Patria verschenen en voortdurend stroomden er cartelisten bij, zoodat er spoedig eene ontzaglijke me nigte stuud in de buurt en er weldra overal in verscliilEnden zin gemanifes teerd werd. De policic deed nu de vijandelijke groe pen achteruit gaan en sloot dc straten af. Wanneer te 10 uur 40 de ministers buitenkwamen werden zij door duizen den toegejuicht en natuurlijk uitgefloten door de cartelisten. Weldra werd er hier en daar gevochten en do policie had er druk werk. Doch de meest brutale aanranding der cartelapachen is die waarvan M. Colfs, volksvertegenwoordiger van Brussel, het slachtoffer is geweest. M. Colfs, die van de meeting kwam, stond voor het Instituut Sint Louis en wachtte er op den tram naar de Schaer- beeksche Poort, toen eene bende van 50 jonge cartel-helden aankwam. Een hunner riep: DAT IS COLFS en met 50 vielen ze gelijk op den óénen, alleen staanden weerloozen man. Huilend, vloekend, met kneukelijzcrs en stokken gewapend, vielen zij M. Colfs aan. Eerst tegen hot voetpad van het col legio geslagen, werd hij met stokslagen cn stampen overladen. Hij kon nog recht staan, maar toen sloeg inon hem logen hot huis n. 35, Kruidtuinlaan. Men sloeg en stampteen ten slotte sloeg men hom, bewusteloos, met het hoofd togen een gaslantaarn. Eene voorbijkomende dame, riep MAAR SCHEI DAN TOCII UIT, LAF AARDS DE MAN IS DOOD Inderdaad, M. Colfs lag bewusteloos, halfdood ten gronde. Hij werd door M. Delbar, ziekenverpleger, en door ver schillende personen opgenomen en in de hrasserie St-Jean gebracht, gewasschen en nog altijd bewusteloos, per auto naar zijn huis in de Malibranstraat gevoerd. M. Colfs heeft eerst in zijn hui.: het bewustzijn herkregen. Hij is gewond, gekneusd, vol plekken op het lichaam. De linkerpols is verstuikt en op de vinge ren inoet vreeselijk gestampt zijn. Hij heeft EEN ZEER SLECHTEN NACHT GEHAD MET HEVIGE KOORTS en dezen morgend was men NIET ZON DER VREES VOOR ZIJN LEVEN. Ten 11 ure is M. de burgemeester Max in auto de plaats gaan bezoeken waar M. Colfs was aangevallen en is daarna een onderzoek gaan doen in het lokaal waar M. Colfs de eerste zorgen verkreeg. Na de personen te hebben gehoord, die den gewonde hadden gezien en toon hij vernam dat M. Colfs naar zijn huis was gevoerd, is M. Max onmiddellijk naar de Malibranstraat gereden De heer burgemeester vond Colfs te bed, 't hoofd geheel in windels hij heeft den gewonde zijn diepste leedwezen uit gedrukt over wat hij noemde een bate- lijken aanslag Nog eenige brutale tooneelen zijn voor gevallen op de Kruidtuinlaan apachen hebbên katholieken over de balustrade van den Botanieken hof willen gooien en een agent van policie, die hen wilde be schermen, werd door de bandieten ont wapend. TE NAMEN. Eene bende apachen is dezen nacht voor het O. i Vrouwecollegie komen stéenen werpen en roepen Weg met de Jesuieten Zij zullen Zondag springen Met slijk uit de rioolen bevuilden zij den gevel, als die der Ursulinnenschool. Steenen werden geworpen naar het gesticht der Broeders, waar een der aan- leiders riep Laat dat Later zullen wij ze vermoorden En onder het schieten met revolvers werd nu een sarabanda gedanst, terwijl ook de woning van M Saintraint, katho liek kandidaat, werd bevuild en bescha digd. Ziedaar de argumenten, door liberalen en socialisten aange wend, om de kiezers te overtuigen. Baron Lod. de Bethune komt van wegë de Heer Baron de Broqueville, Minister van Spoorwegen, de volgende nieuwstijdingen te ontvangen. Mijnheer de Baron, 1. Gij zult zeker met genoegen ver nemen, als gevolg op uwe stappen, dat ik besloten heb eene vergoeding te ver- leonen aan een zeker getal waarnemende seingevers en wissel wachters uit Brussel (Turn-Taxis, Schaarbeek, en Brussel- Noord), die, zonder rechtstreeks hunne medewerking verleend te hebben aan den dienst der reizigers, niettemin ver plicht werden buitenge wonen dienst te doen gedurende de tentoonstelling van Brussel 2. Gij geliefdet wel ettelijke malen mijne aandacht te vestigen op den toe stand der laders die den nachtdienst uitoefenen te Brussel (Tliurn Taxis) en die de provincie bewonen. Het verheugt mij u te melden dat ik kom te heslissen het personeel van genoemde statie met 13 bedienden te vermeerderen. Die maatregel zal voor gevolg hebben merkelijk den toestand uwer bescherme lingen en, inzonderheid, aan degenen onder lien die om 9 uur eindigen, toe laten hunnen dienst tusschen 8 u. en 8.30 te staken. 3. Als gevolg op uwe stappen, heb ik het genoegen U te melden dat ik bevelen kom te geven opdat den buitengewonen opslag, aan de gekwetste of gebrekke- lijke werklieden verleend, die eene bedie ning waarnemen in overeenstemming met hunne lichamelijke geschiktheid niet afgetrokken worde van het bijluon maar wel eeuo werkelijke verhooging van hunne bezoldiging uitmake. Aanvaard, Mijnheer de Baron, de ver zekering mijner hoogachting (get.) Broqueville. Brussel, den 29-5-1912. VAN M. RUDOLF EEMAN. Donderdag 11. hadden de lijkplechtig- heden plaats van den diep betreurden heer Rudolf Eeman, Advokaat, Lid der Be stendige Deputatie, enz. Rond het sterfhuis heerschte er van 9 1/2 ure eene groote drukte talrijke hooggeplaatste personen, vrienden en kennissen kwamen hunnen laatsten afscheidsgroet brengen aan den achtba ren aflijvige. Onder de aanwezigen bemerkten wij de hoer Baron de Kercbove d'Exaerde, Gouverneur van Oost Vlaanderen, de Leden der Bestendige Deputatie, hel Bu reel en eene belangrijke Afvaardiging van den Provincialen Raad, de hoeren Van Vreckem, Baron Eug de Kercbove en Raepsaet, Senators, talrijke Volksver tegen woo rdjgers, Provinciale Raadsle den van 't Kanton Aalst, MM. Baron Louis de Bethune, Vincent Diericx, enz., hot Schepencollege en verscheidene Ge meenteraadsleden van de Stad Aalst, eene Afvaardiging der Advokaten van 'l Ar rondissement Dendermonde, enz enz. In 't sterfhuis werden drie lijk reden uitgesproken 1° namens de Bestendige Deputatie, door M. Baron de Kerc bove d'Exaerde 2° namens den Provin cialen Raad, door M. De Riemaeker, Voorzitter, en 3' in naam der Katholieke Kiesvereeniging van 't. Arrondissement Aalst, door M. Moyorsoen. De Lijkdienst, in de St-Martenskerk, werd door eene groote menigte vrienden en kennissen bijgewoond De offrande duurde bijna een volle uur. II. R I. V. PROGAMMA van hetConcelte geven op Zondag 2 Juni 1912, te 11 ure 30 op dc Groote Markt. 1. Foot'hall, Marche Liesenborghs. 2. Petite ouverture Bizet Les pccheurs de Perles 3. Mario-José. Gavotte Liesenborghs. 1. La mascotte, fantaisie Audran. 5. Valse des fleurs Liesenborghs. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 2 Juni 1912,M. Renneboog, Nieuwstraat. Het Huis C. Praet De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat is dichter bij de Groote M^rkt, in n° <»- AALST. Dinsdag namiddag heeft Emmanuel De Potter, wonende op het Klein Begijnhof hij zijne ouders, bij de wed. Alexis De Haeck, wonende op de Damlaan, twee zakken maïs gestolen, die toebehoorden aan Malthys van Den derleeuw die zc daar in bewaring had gegeven. Het kereltje, aangehouden, loo chende niettegenstaande de verpletterende bewijzen. De schoonste keus van Mouseline voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH JOURET, Aalst. liet gemeentebestuur van Lede heeft toelating bekomen van den heer Minister van landbouw voor het koste loos vervoer van 2530 ton steenen en 850 ton ballast, voorde wegen van het Sas en Dauwstraat en Speekaort. Speen Jeukingen. Eczema. Eindelijk hooft men het zoolang gezocht, middel voor 't Speen gevonden. Mej. M. Saussez, 32, Chaussée de Bruxelles, le Bergen, zegt ons 't Speen veroorzaakt mij Sinds vijf jaar lang, dag en nacht, onuitstaanbare jeukingen, er waren oogenbfikken dat ik zelfs niet meer kon zitten, maar nu ben ik van die kwelling verlost, dank aan de Foster's Zalf (verkocht in de apotheek De Valke neer, te Aalst) die mij aanstonds ver lichtte en na weinigen tijd genas. - Zelfs als de andere geneesmiddelen mislukten verlicht do Foster's Zalf van af de eerste toepassingen en geneest teenemaal door een regelmatig gebruik, 't speen en alle huidziekten eczema, gordeluitslag, haarworm, droosziekte, dauwworm, winter aan do handen en voeten, kloven, windpokken, enz. In alle apotheken in 't algemeen (3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Eügelsehe apotheek van Ch. Delacre, 64 Coudenbergstraal, Brussel WELLE. Op het gehucht Grooten Dries stond eene tweewoonst, bewoond door L. De Bolle en Remi Caigneau. Dinsdag namiddag rond 2 ure, is brand uitgeborsten in hot deel van den bouw, bewoond door Louis De Bolle. Het vuur nam zulk eene spoedige uitbreiding, dat gansch de tweewoonst in lichtlaaie vlam stond. Spoedig daagde er hulp op, doch vruchteloos. Hoe langer het brandde, hoe heviger de hitte werd en eene schuur, in huur genomen door Stefanie Eylebosch, werd ook aangetast. In de nabijheid der schuur stond een koffiehuis, bewoond door Jan Baeyens. Dit ook vatte weldra vuur, alsook een boerenhof dat een tiental meters verder gelegen is. Dit laatste is bewoond door Petrus Eylebosch. Toen het vuur de woning van Remi Caigneau bedreigde, begon deze zijne meubelen te redden. Zoo ook deden de bewoners der andere huizen. Alles is door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. werd het meisje door een persoon aange rand en ten gronde geworpen, die poogde eenen schandelijken aanslag te plegen. Op het hulpgeroep van het slachtoffer kwam een persoon ijlings uit een zijwe gel gesneld, waarop de ellendeling de vlucht nam De laffe kerel, zekere. A. V.., van Burst is gekend en wordt door de gendarmen opgezocht. Nooit heeft een remedie bijval gehad als Wonderbalsem Pasteur tegen uitwen dige ziekte. 1 fr. AalstBonner de Valkeneer en in alle apotheken Om de voor te komen ofte bestrijden, die voor de zuigelingen gedurende de groote hitte gevaarlijk zijn, is hel beste voedsel KOSTELOOZE VERZENDING eener doos als slaal, mits vraag gericht tot M. Ferdinand DENY i5, rue du Grand Hospice BRUSSEL In de lente is het voorzichtig zich het bloed te zuiveren, ton einde de ziekten te vermijden, 't Is waarom men aan de lezers herinnert dat de Pil Walthéry de beste is van al de bloedzuiverende mid delen. 1 frank. De aangehouden mcubelhandelaar van de Antwerpsche laan te Brussel, die eenen verzekeringsexpert had beschul digd, zijnen meubelwinkel in brand te hebben gestoken, om 10 ten honderd op de vergoeding te trekken, hoeft gepoogd op zijne eerste verklaring terug te komen en den agent wit te wasschen. Doch, aanzocht, do bijzonderheden van het feit te melden, klapte hij zich zoo danig in de war, dat hij eindelijk toch zijne eerste gezegden opnieuw moest bevestigen. Het is D., de expert in kwestie, die hem er toe overhaalde en hem in zijn bureel zelfs de dossiers toonde van drie andere brandén, in» dezelfde omstandigheden voorgekomen. Een onder zoek in dit bureel deed die dossiers ont dekken, alsmede eene Sèvresvaas, die de vrouw van den meubelhandelaar hem verzocht had te sparen. Men vond er ook nog flesschen naphte, gelijk aan die welke men in den brand had gezien. -1 TARIEF VRACHTVRIJ kig maakt een zachl, rein gezicht, een l>'o, jeugöïg, frisch uiterlijk, een blanke zaciii. huid! en verblinöenö schoon teint. Dit alles bewerkt fie echïe DADA" ZE EI? stan Bergmann Ge Co., BrusscS per stuk. TB AALST te verkrijgen ter Drogerij O.Taymans,Groote Markt en ter Apotheek De Valkeneer, Esplanadeplein. Maandag avond, rond 9 ure, keerd de 21 jarige Sylvia De Coensel huiswaart van de kermis van Letterhautem. Tusschen Vlierzele en Letterhautem '7.r.d-AssAut.- Leeningen op hypotheek voor aan koop en bouwen van huizen, enz., zich le wenden tot bouwmeester A. HOEVEN, Bockstaellaan, 208, Lakken. Verkoop van gronden, plan enz. inlichtingen gratis en zonder verbintenis. Maandag morgend, rond 3 1/2 ure, begaf zich tc Ruddervoorde Ethnoud Van Steelandt, 49 jaar oud, wonende West kant, jachtwachter hij M. René Capelle* Vanderhaeghe, op dienst, on richtte zijne schreden naar Zwevezeele toe. Rond 4 ure werd de zoon van den herbergier Ferdinand Van Bierendonck, door het lossen van drie geweerschoten in den omtrek der woning gelost, uit zijnen slaap gewekt, sprong uit het bed en zag door het dakvenster den jacht wachter Van Steelandt, naar het huis toekomen Onmiddellijk snelde de zoon Van Die- rendonck naar beneden, opende de deur en ging hem te gemoet. Edmond Van .Steenlandt riep den knaap toe Ik ben gescholen doch kon niet zeggen door wien. Op een vijftal meters van de deur der herberg viel de jachtwachter ten gronde en was een lijk. De jongeling riep om hulp, waarop zijne ouders en andere geburen toesnel den. Terwijl men den ongelukkige in de woning van Ferdinand Van Dierendonck bracht, werd de veldwachter verwittigd en oen geneesheer ontboden, die vast stelde dat het slachtoffer in volle borst door een aantal zaadkorrels was getrof fen en gedood. De policiekommissaris opende dadelijk een onderzoek, volgde de sporen van don jachtwachter Van Steelandt cn stelde 'vast dat de daders van uit eene gracht in eenen hoek van een bosch van kleine sparren, toebehoorende aan Julien Eve- raerts, Westkant, op den jachtwachter hadden geschoten en deze in volle borst hadden getroffen. Een tiental sparren waren afgeschoten en andere doorschoten ook sporen van zaadkorrels werden in het geweer van Steenlandt gevonden. De gendarmerie van Tliourout heeft een naarstig onderzoek ingesteld en eene klopjacht ingericht. De voetsporen der daders werden afge goten en gevolgd. Vermoedens wegen op eenen persoon, wiens voetstappen goed met de sporen overeenkomen. Het ongelukkig slachtoffer, Edmond Van Steelandt, laat eene weduwe met twee meisjes, wederkeorig 14 en 16 jaar oud, na. Het schrikkelijk drama heeft eene diepe ontroering onder de inwoners der gemeente teweeggebracht, waar de jacht wachter door elkeen geacht on bemind werd. Het parket van Brugge, vergezeld van eenen wetsgeneesheer, is ter plaats ge weest.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2