Ilttg oer Kiezlip Schitterende zegepraal der Katholieken verplettering der Vijanden van God, Kerk en Vaderland. 16 STEMMEN. Zondag 9 Juni 1912. 5 centiemen het nummer. 65ste Jaar 4496. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM, van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. WETGEVENDE KIEZINGEN Katholieke Meerderheid in de Volkskamer GELOOF Eii LIEFDE Kamer van voiKsveriegenwoorfligers. Kiezing voor den Senaat. Aan de kiezers van het Arrondissement Aalst Van dbr Taelen, id. id.; DE DENDERBODE Dit blad verschijnL den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 'sjaars, fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwit- lantien doo de Post ontvangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij G. VAN* DE PUTTE-GOOSSENS Korte Zoutstraat, nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3de bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den Dijnsdag en Vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van'dit blad. CUlQf'tS 8IJIIM. Aalst, 8 Juni 1912 op 2 Juni 1912. De Zondag 2 Juni 1912 zal als een heu gelijke dag, 111 gouden letteren, in de kronijken der Katholieke Bewarende Partij geschréven worden. 't Is de herhaling geweest van do kiezingen van verachting op 10 Juni 1881, wanneer hel hatelijke liberaal mi nislcrie van den scliooloorlog werd weg- Eerst en vooral oen dankgebed aan den Allerhoogste welke België heeft bevrijd van onder de lielsche klauwen te vallen van do blauwe en roode gpdsh-ters die 1111 nog erger zondert te werk gaan dan hunne voorgangers van het vervloekte laatste geuzen ministerie. Dank en hulde aan onze Katholieke Ministers en bijzonderlijk aan den hoofd - minisler Baron de Broqucville, welke, door hunne moedige en krachtdadige h..iidelwijze vertrouwen aan de meerder lu id, aan de ware Belgische Vad-rlanders hebben wetén in tc boezemen, hunnen strijdlust aan Ie vuren aan al de gewel dige aanvallen van de vereenigde rooden, blauwen en groenen, hoe lievig, hoe trouweloos, hoe berekend ze ook waren mei klank af te weren. Aan onze Katholieke Ministers, onze hulde en onzen eerbiedigen dank Onze dank ook aan de Katholieke Kandidaten, werkers en propagandisten welke,gedurende dezen langen en lastigen kiesstrijd, deze schitterende zegepraal hebben b« Werkt. Vergeten wij niet onzen dank uil te drukken aan hot kiezerskorps 't welk door zijn gezond versland, heeft klaar gezien 011 zich dus niet liet verschalken door de bedriegerijen en verachtelijke leugens onzer tegenstrevers van alle kleur en «leesem. Ja, de Belgische kiezers hebben in groole meerderheid andermaal krachtda dig getoond dal zij houden aan hel voor vaderlijk 11 Geloof, aan onze vndorland- sche instellingen,aan onze onafhankelijk heid en Koningdom, aan den vrede, aan den bloei van handel en nijverheid, aan de algemeene welvaart die hier sedert 28 jaren heerschen. Geschiedkundige ridderroman uit den eersten kruistocht door Petrus Van Nuffel. 2' Vervolg Aireede doorkruisten soldaten, vlam mende toortsen in de hand, de stralen, toen hun aanvoerder der soldeniers voornemens verijdelde on tic stad van ondergang spaarde. De tenten werden opgeslagen, roof wor.l buitgemaakt en eene welverdiende rust genoten. Wiifried had zich aan eene der stads poorten. op oenen heuvel nedergezet, vanwaar de Turkschc stad een heerlijk tafereel aan hel oog leverde.Zijn gelaal is thans marmerblank en gevlekt met roode linken aan liet hoofd, uit eene gapende wonde, borrelt een dikke bloeddruppeld. Aan zijne zijde rust het logge moordtuig, dal in zijn hand wonderen van moed en onverschrokken dapperheid verrichtte het zwaard, dat in liet heetste van den strijd, de drommca des vijan s splitste, het leven van zoo menigen koenen mak ker behield en immer hel wille kruis* teeken der Verlossing, op de wuivende vlagge aanwees. Werkelijk, tijdens het De kiezers van steden en dorpen heb ben hun vertrouwen, hunne genegenheid voor de Katholieke Partij uitgedrukt 't is eene machtige strooming die ze naar haar dreef. En dit getuigt de zoo talrijke aanwinsten van stemmen voor de Katholieke Kandidaten 't land door, van Noord tot zuid, van oost tot west, zoo wel in de Walen als in Vlaaderen. Neen, het kiezerskorps heeft zich niet laten foppen door het spook der kloos ters en door de lasteringen tegen de Missionnarissen, die moedige helden wel ko alles opofferen voor de bekeering tot hel ware Geloof en de beschaving van nog wild gebleven rassen Neen, de beleedigingen en lasteringen tegen II II. de Aartsbisschop, Bisschop pen, Priesters en Kloosterlingen hebben 'l kiezerskorps niet kunnen ontroeren ze hebben het doen walgen Neen, delogens over het tekort en de daling der Belgischerent, over niet be slaande invoerrechten en belastingen, hebben het kiezerskorps nog kouder ge- laten dan eene ijsklomp Neen. de duurte der levensmiddelen werd door hel kiezerskorps als eene be lachelijke klucht aanschouwd die hen zelL, de liberale kandidaten, als hans worsten voorstelde Nu, wat het kiezerskorps vooral ver klaard heefL't is dat het eene school wet wil die de rechten van groot en klein erkent en vrijwaart Plechtig en kalm heeft het kiezerskorps dus op 2 Juni, zijn vertrouwen in een Katholiek Bestuur des lands uitgedrukt dat het geen ander Bestuur vei langt. Het vorledeue is de waarborg voor de toekomst en wij mogen dus verzekerd zijn dat het Katholiek Bestuur zich zal meer en meer waardig maken van dit vertrouwen. Ons Katholiek Bestuur zal zich beieve ren om handel en nijverheid meer en meer Ie doen bloeien en tezelfdertijd de vrijheid van allen te eerbiedigen. Leve de Katholieke Partij Leve Godsdienst, Vrijheid en Vaderland tri ons Arrondissement Aalst. Officieele uitslag Witte 011 ongeldige stembrieven 1396 Kanton Aalst.Katholieken 14,113; Liberalen 4,428 baensistcn 5,916 Duinont 109; De Koker 32. Kanton Geeraardsbekgen Kalli. (1,443 Liberalen 3,683 Daens, 583 Dumont 22 De Koker 6. Kanton Ninovr.-- Katholieken 8,833; Lib 1987 Daens 2,685 Dumont 20 De Koker 5. Kanton IIerzele. Kalh. 7468 Lib. 1,551; Daens 2,492; Dumont 11 De Koker 30. Kanton Sottegem. Kath. 5,579 Lib. 1,247 Daens 1,082 Dumont 10 De Koker 57. Algemeene totalenKatholieken 41,402. Gekozen MM. Woeste, Moyer- soen, de Béthune, werkende leden MM. Vander Linden,Cosyns en VanderTaelen, plaatsvervangers. Liberalen of Kartelisten 12,811. Gekozen MM.Rens, werkend lid en A.De Windt plaatsvervanger. Daensisten of volksfoppers: 12,735. Gekozen Groene Pic Daens, werkend lid en A. Vanden Bruele, plaatsver vanger. MM. Dumont 175 stem. en De Koker 130 slem. VOOR KEURSTEMMEN. Katholieken MM. deBelhune 8309; Moyorsozn 859 Woeste 700 Van der Linden 419 Cosyns 3178 Van der Tae len 37 Rollier274. Liberalen MM. Rens 348 A. De Windt 115 Verbrugghen 99 Behn 90 De Swarte 4247. Daensisten: Daens 917: Van den Bruele 159 Ghysselinck 77 Haelter man 10 Meert 45 Van der Poorten 5. De Katholieken bekwamen in 1908 35,333 stemmen en in 1912, 41,402, dus 6069 stemmen meer. Volgens Groene Pie komen die 6069 stemmen van de conservatieve liberalen die voor 't blauw rood kartel niet wilden stemmen... Maar zeg eens, Pie, waar zijn de stem men naartoe gegaan, die ge achteruit werd geslagen Gij hebt 2061 steinmem verloren tegen 1908 zonder uw proportioimeel aandeel er bij tc rekeneii in de vermeerdering van 'L getal kiezers. Het kiezerskorps is met 10 ten honderd vermeerderd en als men uw aandeel «fr in. volgens de uitge brachte stemmen, rekent op 670 stem men, dan zijl gij 3331 stemmen achter uit geslagen. En de 1200 stemmen die «Ie liberalen in de laatste, gèmocntekiezing min telden en die gij. Pie, bekomen licht, waar zijn ze gegaan Wel ze hebben ongetwijfeld den zelf den weg ingeslagen en zijn aan de groene volksfoppeislijst ten goede gekomen. Die 1200 stemmen kwamen in overgroote meerderheid van leden van den liberalen werktnanskring. Groene Pie had berekend dat, naar alle vooruitzichten, de daensisterij 2 ze tels zou behalen, daar zij ten minste, dank aan de jongere kiezers, 18000 slem men giug bekomen. De groene profeet n Chipka schiet zoo maar meer dan 5000 stemmen tc kort. Pie, man, uw lichtje is aan 't nitdoo- ven De blauwe roode kartelisten die in 1908, 13209 stemmen bekwamen, beko men er in 1912 maar 12811,'t zij eene vermindering van 398 stemmen. Als men hierbij het proportioimeel aandeel in de vermeerdering van't kiezerskorps voegt dan worden de kartelisten ongeveer 1070 stemmen achteruit geslagen. gevecht scheen hij met leeuwenmoed bezield zijn gebiedende, alomvattende oogslag had het gansche legerkorps aan hem vastgekluistcrd hij was liet, die de kruisvaarders lot de zege leidde. De edele Theobald vergezeld van andere ridders, was lot den rustenden jongeling gekomen en stuurde hem, met een van vreugde glanzend wezen, het woord toe; Mlieer Wiifried, ik wonsch u, in naam der kruisridders, van harte geluk Vandaag zijn wij allen ooggetuigen woest uwer onversaagde dapperheid thans hebben wij u als krijgsman Jecron hoogschat ten. Doch, wat zie ik ver volgde de edelman met eene lichte ont steltenis in de slem Gij zijl gewond Wilfi ied glimlachte opgetogen. Edele heer, zegde hij ik mag noch kan uwe loflingingen aanvaarden Wal ik deed was enkel mijnen plicht. En die wonde... Eene lichte schram moet u ongetwijfeld doen lijden Onbeduidend, heer. De gedachte der schitterende overwinning verzacht mij alle leed. Diep ontroerd nam Theobald de hand van den jongen held en drukte die in vervoering. Wiifried. sprak hij al uwe daden bewijzen, heel uw uiterlijk verraadt eene lioogo afkomst. Gezijt geroepen 0111 groot te worden, te gebieden, 0111 te schitteren, op de eerste rij, lusschen de helden, die met hun bloed destadChristi vrij vochten. Verborg ons niet langer uwen naam, trek den sluier van uw blazoen De jonge man schrikte. Later, later had hij. 't Zij zoo. Ik dring niet aan... Kom. gaan wij allen naar de legertenten, waar «Ie vreugd ons wacht en de manschap onze verschijning met ongeduld verbeidt. U volgen wil ik, hervatte Wiifried, uw voorstel, hoeverecrend ook voor mij, kan ik echter niet aannemen. Alles dwingt mij tot rust. Samen met de-ridders bereikte hij liet legerkamp, alwaar hij zijne slaapplaats opzocht en weldra insliep. Theobald vond de soldalen in opgeto gene feestviering. Menige tent was tol gelagkamer ingericht, waarin men, onder hel zingen van strijdliederen, dapper van het edeledruivennat proefde. Zielroerende tooncelen ontstonden er soldeniers, die elkander weerzagen, lagen, in nauwe omhelzing, lijk kinderen te weenen gewonden, wier kwetsuren min of meer verbonden waren, verleiden onderling hunne gewaarwordingen en, onlperste smarten pijn hun hijwijlen een biggelon- den traan, toch bleven zij het lustige gezelschap hij, alwaar hot lijden hun lichter, min pijnlijk scheen. Kwam de overste le laai om den heildronk der overwinning in le stellen, hij vergaf de mannen volgaarne hunne overdrevené maar wel le begrijpen haast en, onder I)c socialistische kandidaat bekwam 1247 voorkeurstemmen en als men dit cijfer aftrekt van de 12811 stemmen door dè lijst van 't kartel bekomen, dan blij ven- er aan de liberalen slechts 8564 stemmen over Zonder de hulp der socialisten, ware M. Reus den kiesketel in geweest "tZóu Adieu mijnen meuzelaar geweest zijnL Arme liberale kliek, eene partij is het "niet meer, waar zijt ge toch geva ren!.. De kiezing van Zondag 11. is hier in 't Arrondissement Aalst, lijk overal, het WATERLOO geweest der liberale kliek Het zal niei lang meer duren of de geir$tigde elementen der liberale kliek zullón zich in de elederen rangschikken der Katholieke Vaderlandsche Partij, die nog alleen in staat is ons 't behoud onzer onafhankelijkheid, van onze nationale instellingen, onzer godsdienstige en an dere vrijheden te waarborgen en den vrede, den bloei van handel en nijverheid te verzekeren Arrondissement Aalst-Oudenaarde. De omstandige uitslag dezer kiezing is ons onbekend. Katholieken 60351 stemmen blauw rood kartelisten 24.359Dacnsist 8.937, Gekoz* n Katholieken MM. De Sade leer, Raepsaet en Eng. de Kcrchove d'Exaerde, t itel voerende of workdadige leden. \'M de Gellinck d' Elseghem, De Beer, en M. L. Ghéeraèrdts, plaatsvervangers KartelMM. J. Iv Blieck, werkdadig lid en Van Wetter, plaatsvervanger. Gebuisd M Rubens van Zoneegorn. De nieuwe Volkskamer zal samen gesteld zijn uit 101 katholieken, 4 l libe ralen en -11 socialisten Pio Daens en Kon teyne er bij gerekend. Overigens ze zijn daar op hunne plaats... Wij katholieken, winnen 3 zetels le Brussel, 1 te Antwerpen, i te Gent, 1 te Nijvel. 1 te Luik, i te Hasselt, 2 le Ton geren, 1 te Moei- Borgworm, 1 te Turn hout, 1 te Roeselare-Thielt, 1 te Neuf- chaleau-Virton. Wij verliezen er 1 te Zinnik, M. Gravis. 'L Zij 15 zetels winsl. De liberalen verliezen 1 zetel te Ton - geren, 1 te Hasselt, 1 le Nijvel, 1 te Brugge, zij winnen 1 zetel le Mcchelen, 1 te Brussel, 1 tc Charleroi, 1 te Oostende en 1 te Leuven. De socialisten verliezen 1 zetel te Hoei- Borgworm zij winnen 1 zetel le Ant werpen, 1 te Brussel, 1 te Bergen, 1 te Zinnik en 1 te Charleroi. De groene volksfoppers winnen, dank aan de spijkers van Marquet, 1 zetel te Brugge Fonteyne die een liberaal, M. Thooris, vervangt. Overlijden. M. Pitsaert, katho lieke gekozene te Hoei Borgworm is Maandag namiddag, godvruchtig over leden in den ouderdom van 59 jaren. warme toejuichingen, deed hij bescheid. Tot middernacht duurde hot feest. Dan stierven de laatstegalmendcr zegezangen weg en alles werd fjlil en donker in en rondom hel kamp. Alleen «ie slaapdronken schildwachten waakten. De nicht had een rouwfloers over het aardrijk gespreid. Geen enkel starretje pinkte aan den hemeltrans, geen steek ver zag men voor oogen, dan wanneer de maan een oogenblik het uitspansel met eene mistieke klaarte verlichtte Een snijdende wind floot door de hoogstain- mige linden, speelde in hel nel dor ves tingen, suisde in do breedc kruinen der populieren,, f. deed, op hel slagveld, het bloed van Christus en Turk stollen. Wakers en krijgers rusten in de armen van. den slaap. Hadde de minst onbezonnen soldaat der legerbende getuige moeten zijn van hetgene in de slaapplaats van ridder Theobald geschiedde, voorwaar zou hij onverw ijld de wapens gevat en een snood schelmstuk, eene hetreurlyke ramp voorkomen hebben. In de tent staal een sterk gebouwd man.De uitrustingen vooral de witblauw gestreepte tulhand voor hoofddeksel kenmerken in hem het Turksche ras. In de hand houdt hij een glinsterendendolk. Met duivelsche tronie oogt hij naar de bedstede, waarop de edelman, do leden uitgestrekt, ligt. Zijn plaatsvervanger is Markies Impe rial i Hier te Aalst Nauwelijks was 't gekend dat «le Katholieke Meerderheid in de Volkskamer versterkt en dus 't be houd der Katholieke Regeering verze kerd was, of er heerschte weldra écnen algemeenen geestdrift hij de katholieke Aalstenaren... Geestdriftig gejubel, luidruchtige ge zangen, hoera! geroepen, Leve de Katho lieken! Weg met de geuzen! werden ge hoord tot in onze verst afgelegen buiten wijken, i. e. w. 't was overal feest. Zondag avond rond 10 1/2 uren meng de onze beiaard zijne vreugde liederen melde jubelzangen der menigte om de zoo heilvolle zegepraal te begroeten en te vieren. «V De nationale vlag werd reeds van Zondag avond aan vele huizen en lokalen geheeschen. Maandag waren onze open - bare gebouwen en meest al de lokalen en woningen der katholieken bevlagd. Bij de liberalen en socialisten heerschte er eendoodsche stilte in hun ne lokalen geen arm blauw of rood zieltje te zien. In don Grauwen Steen, lokaal der liberale Associatie, was het licht uit gedraaid van voor 10 uren. Onze liberalen en socialisten die zoo dikwerf do zegepraal der kartelisten gansch 't land door hadden voorzegd, waren mei verstomming geslagen' en kropen in hunne naehtpijpen. 't Was overigens 't best wat ze doen konden om hunne kolcire te bedaren. Maandag namiddag werd door ons, Katholieken, 11a 5 uren, eene betooging ingericht opgeluisterd door 3 muziek korpsen en onder ander door do katho lieke fanfaren van Aalst-Mijlbeke, Aalst- Schaarbeke. Lede en Nieuwer kerken. Duizenden Katholieken,mannen,vrouwen en jongelingen namen er deel aan, die jubelend en zingend de vlaggen der maatschappijen en secties volgden. Wij zagen slechts van verreden einde- loozeu stoet voorbij trek ken, doch men verzekert ons dat er meer dan 5000 betoogors aan deel namen. Vergeten wij niet te melden dat de Aalstersche Bokkenrijders vertegenwoor digd waren met hunne oude en jongere vlaggen, den legendarischen bok en ver scheidene levende hokken en hokjes... Dit zal de liberale schrij velaars weer eens in razende woede doen ontvlammen. Voegen wij er bij dat alles in vrolijk heid en vrede is afgeloopcn. Na de beloo ging hebben zich tal van groepen in «le stad verspreid welke jubelend en zingend tol laat in den avond door onze straten trokken. De groene volksfopperij had ook eene betooging ingericht doch verwierf geen bijval, t Groene muziekske was slechts gevolg door een honderdtal be toogors, Groene Pie, en vrijdenker Vanden Bruele aan 't hoofd. 't Was een waar armoedje De mahomedaan krult de dikke gesple tene lippen tot een zegepralenden grijns en grinnikt Hij slaapt, de aanvoerder der ge hate Christenen hij slaapt om nimmer meer te ontwaken... Hij zal boeten voor den smaad mijne medebroeders aange daan, zijn «lood zal den bloedige» I10011 uitwisschen onzen stam toegebracht Welke geheime vrees bevangt mijn ge- moed Moest hij... Bchoudzaam blikt hij rond, beloert zijne prooi, val den slaper bij de keel en ploft hem het staal tot de kling in «le borst. Keu snijdende schreeuw weergalmt door de doodsche stilte, De ridder, als dooi eene geheimzinnige voer bewogen, sprong op. Zijne oogen puilden uit hunne hollen, de mond is krampachtig gesloten, het gelaat afschuwelijk misvormd, de haren rijzen to berge, Hulp Hulp zieltoogde hij God... Stervend zinkt hij op liet bed. Alsof een ratelende donderslag de gansche keurbende uit hare roes had wakker geschud, zoo was elk te been en bestormde in «le grootste ontsteltenis de legertent... Een lfjk trof hun aller blik ken. En, in«len diepsten hoek, stond nog, de armen op de borst gekruist, de latle moorder, zijn slachtoffer met voldoening aan te staren. Wraak! Wraak! zwoeren de ont- Een schitterende zegepraal heeft den kiesstrijd bekroond. Na 28 jaren regee ring, komt het Katholiek Ministerie ze gevierend uil den slag, ondanks de hard nekkigste pogingen van al zijne tegen strevers. Het kartel ligt verpletterd België blijft steeds getrouw aan de Ka tholieke Partij, die hare godsdienstige en politieke vrijheden handhaafde, en haar heeft gebracht toteenen zoo Imo gen graad van vooruitgang en welvaart. De Katholieke Meerderheid in de Ka mers, stijgt van 6 tot 16 stemmen. God zij er voor geloofd Het Arrondissement Aalst bleef zijnen ouden roem waardig. Onze katholieke lijst bekwam 41.402 stemmen, tegen 12.811 aan het kartel, en 12.735 aan de Daensisten ,- onze meerderheid is geklom men sedert 1908 van 6735 tot 15850 stemmen. Dank Hartelijk Dank voor de medehulp die gij ons hebt verleend in dezen grooten strijd Wij zullen het vertrouwen waardin zijn, dat gij in ons hebt gesteld Onverpoosd zullen wij streven en wer ken voor het stoffelijk welzijn en de zede lijkeopbeuring van ons Arrondissement. Geene belangen zullen ons onverschillig laten. Wij willen, in de mate onzer krachten, een beter bestaan verzekeren aan onze werklieden, door de uitbreiding onzer sociale wetgeving. Wij willen lx- scherming voor onzen landbouw, omdat hij de eerste nijverheid van ons lan zoude blijven. Wij willen den burgers stand verheffen door een uitgebreid vak onderwijs, en bera vrijwaren tegen de misbruiken, die den kleinhandel tegen woordig benadeelen De vrije keus der school, willen wi.i aan iederen huisvader verzekeren. Onze taalbelangen zullen wij beherli- gen en voorstaan Burgers, Landbouwers, Werklieden mogen steeds blijven rekenen op de ve: - kleefdheid van hunne Katholieke Geko zenen Wij zullen een politiek volgen van breeile opvatting, buiten allen geest van partijdigheid, de oogen gericht naar li«'l hoogste ideaal.De Katholieke Partij blijft eene nationale Partij onder «Ie plooien van haar vaandel mogen zich scharen, al dogenen die de vrijheid beminnen en 's lands vooruitgang behertigën Woeste, Staatsminister Moyersoen, Vo 1 ks vertegen woo rd i g HE BETHüNE, id. Van der Linden, plaatv. id. Cosyns, id. id. De Sadeleer, Senator Raepsaet, id. he Kerckhove b'Exaerue, id. Giieeraerdts, plaatsv. senator. zette kruisvaarders. De Turk werd aan gegrepen, ten gronde gesleurd. Wiifried bevond zich tussclien de verbolgen medegezellen. Uitzinnig van woede rukte hij den vijand van den grond op, evenals een loeiende stier, brullende Wraak Men doode den lafaard Ter dood herhaalden honderden stemmen en tien dolken beplantten de borst «les Mahomedaans en doorboorden hem liet hart. Sprakeloos stortte hij, met eene lievige stuiptrekking, néér. Was «les krijgsvolks wraak thans ge koeld do dood huns aanvoerders genoeg gewroken Neen. Allen beseften maar al te wel, wat slechts liet leven eens ellen «leling opwoog tegen dit van Theobahi. Nu volgden de hart verscheurende jammer klachten, de bitterste tranen, tranen van diepen rouw, van innige smart. Meer om meer rees hun de uitgestrektheid van !e i verlies voor den geest wie toch zou den dapperen krijgsman, den wijzen raads man, hun aller vader, in kennis en ondervindingsrypheid evenaren wie hem in al zijneedele gaven overtroffen 'i Kort om, wie zou hem in T vervolg 't rechte spoor aantoonen.dat hen voor Jerusalem's muren brengen moest Makkers kreet Wiifried onder «le algemeene verslagenheid Wat balen thans gekerm en gezucht Ik smeek a Staakt dit tranen plengen, stelpt uw smart. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1912 | | pagina 1