Uil mijn Coiiqolcescli (logboek HET NAGRAS. DITJES en DATJES. Hï es woel in (jen Betooging Rechterlijke Kronijk. Zondagrust. Stad Aalst. - Koninklijke Harmonie Allerhande nieuws. PESTLE'S KINDERMEEL j DADA-ZEEP door Pktrub Cos\i\'. Stichting van den landbouwpost van Kitunguru. X. 25 October Alle dagen om 5 1/2 ure ben ik er uit. immers om 6 ure moeten de -bantus» aan 't werk gezet worden en alle dagen geniet ik het heerlijk schouw spel der opgaande zon. Nog slieren de blanke nevelsluiers tusschen bet groen der boomenkruinen ginds op de bergen in de verte die thans nog eene donkere zwart-blauwe lijn vormen Doch stilaan klaart die donkere lijn uit, het zwart blauw wordt. lichter en lichter, de gan- sche horizont is weldra vuurrood, 'l is of ginds achter de bergtoppen een reusach tige brand woedt en laait. De nevelwol ken in de groene boomkruinen zijn thans als roozenrood getinte sluiers, slierend tusschen het groene woudgordijn en zie, plotselings rijst daar achter de heuvelen, midden dien rooden wolken kring een gouden bol op. Hij stijgt en stijgt en giet als vloeiend goud over het landschap, de bergen de wouden en de dalen, zaait millioenen en millioenen diamanten in het groene grastapijt,weeft schitterende edelgesteenten in de rozen- ï'oode sluiers en behangt de hoornen met kostbare parelen die al de kleuren van den r genboog weerkaatsen, 't Is de zon die hare heerlijke reis door de wolken lagen aanvangt en dit majestueus schouw spel vernieuwt zich alle dagen met eene pracht, eene heerlijkheid die nooit ver veelt. Voorwaar de Afrikaanscho tropenzon heeft ook hare bekoorlijkheden en hare gansch eigen majestatische schoonheid die men steeds hier kan ontmoeten en bewonderen. Het gras is niet toegekomen, dus zend ik maar al de zwarten om hainboesriet, 't zal mij later goed te pas komen bij mijne werken. Rond den middag passeert er hier een engelschman met zijne bagagie en levens middelen, 't is de eerste blanke passant welke ik hier zie voorbij trekken sinds ik toegekomen ben. De engelschmans staan bij mij in geen geur van heiligheid; ik laat den man inaar stillckens voort gaan ware 't een Belg 'k zou hem aan mijne tafel noodigen daar het straks mid.lag zal zijn.Men brengt mij daar ook een tros bananen die wel 7 kilos weegt. Daar bananen oen heel goed fruit zijn en smakelijk daarbij, zal ik ze maar binnen spelen. Ik dank den gever en geef hem 1/2 fr. als matabichc, de man is heel con tent on ik ook. Dezen namiddag zend ik 15 arbeiders naar het woud om steunen te kappen voor de stallen. 5 houd ik er hij mij om de ba hislrade voort af te werken en de bin nenmuren te verboogen. Men heeft gras gebracht doch juist genoeg om ééne uur voert Ie werkn aan liet dak, dus de moei'e nietom te beginnen. Wordt voortgezet. HERDOENS. Zekere liberalen en socialisten beweren dat de Katholieken hebben overwonnen dank aan omkooperij en bedrog in liet groot. Kom, kom, de veroordeelden hebben immers drij dagen om hunne rechters van partijdigheid te beschuldigen en ze te vorwenschen. Vele kartelisten blijven, ondanks de uitspraak des volks, het algemeen stem recht eischen, en zij roepen de Koninj zal het moeten geven... Dat hij dus de Kamers andermaal ontbindo, vragen zij. Nu, .lit is nu juist gelijk de kinders hij di.-in 't spek geklopt is, roept ook herdoens Gezien de noodzakelijkheid tot eene sleeds meer intensive voederopbrengst voor het vee te komen, biedt het aan leggen van hooi meersehen en weilanden langs <>m meer belang aan. Ten gevolge het voordeelig voorjaar dat wij genoten, slaat het gras welig en zal men vroeg tijdig lot het maaien mogen overgaan. Kens het hooi ingeschuurd of gowijt, dient men er naar te streven eene vroeg tijdige, overvloedige opbrengst nagras Ie bekomen. Wie vroegtijdig hooit, kan in de meeste jaren gemakkelijk eene over vloedige tweede snede bekomen, die met de maand September insgelijks kan ge hooid of ingekuild worden, is 'I dat men ze niet door het vee laat afgrazen. Na eene tweede hooiing, is het nog mogelijk eene goede derde snede te bekomen, die men alsdan voorzeker door het vee Iaat afgrazen. Twee hooiingen, of eene hooi ing en eene inkuiling, hebben liet voor deel den voedervoorraad merkelijk te vergrooten. Wie tot eene dergelijke overvloedige grasopbrengst wenscht te komen, dient voorzeker sterk te bemesten, immers het gras zoo min als eene andere plant leeft niet alleen van den dauw des hemels. Met liet oog op do tweede en desgevallend de dei de snede, en zelfs de eerste snede van het volgende jaar,raden wij de land bouwers aan onmiddelijk na het weg halen van hel hooi 80(> tot 1000 kgr. fosfaat Bernard en 1000 tot 1200 kgr. magncsiamest per hectare uit te strooien. Deze lot heden te weinig gebruikte mest stoffen zullen, onder den invloed der warmte, van den regen en der vochtig heid,goed opgenomen worden en de gras voortbrengst merkelijk doen stijgen. Keur matige toevoeging van oen ctik.- stofzout en kaïniet kan niet anders dan den einduitslag bevorderen. W. Lanhwiutu. ZEGELIED. Zangwijze Wicn Neerlandsch bloed Wie Vlaming is en Katholiek Doe schallen 't vreugdeli d Neen, neen, de vuige logekliek Heeft nog ons kind'ren niet Zij waande, tergend, reeds voorop Het volk in slavenband. Maar Vlaandrens zonen rezen op Voor God en Vaderland (3 maal) Wij z.ijn, sinds acht en twintig jaar Aan vrede en rust gewoon, In ons gezegend landje, waar De vrijheid zit ten t roon. Wij blijven aan 't geloof gehecht Waarmee de vijand spot En kloppen moedig in 't gevecht Voor Vaderland en God (3 maal) Daar liggen rood en blauw verplet Dat deed ons Vlaamsche hiel Zoo winnen wij de vrijheidswel, Tot heil der-kinderziel En wat men nog beramen zon, Wij zweren 't, hand in hand, De Vlaamsche mannen blijven trouw Aan God en Vaderland |3 maal) (Fondsenblad) A. V. B. Profeten die brood eten. De liberale profeten der - Volksgazet het orgaan der firma Vijf Ezels Clu voorzeggen nu, sedert 2(5 jaren den onvermijdelijken val der Katholieke Regeering.. Altijd ging het uur der liberale verlos sing slagen. In 1886 reeds, ging het gouvernement omgeworpen worden In 188S kon het niet langer recht blijven In 1890,moest hel kost wal kost val 1- n In 1892, was het er mee gedaan In 189-1, was de neerlaag van het gou vernement onvermijdelijk. In 1890, ging zijn laatste uur slaan. In 1898, was het vermoord In 1900, was het redeloos verloren. In 1902, lag het den dieperik in. In 1904, was het vernietigd. In 1906, was het verpletterd. In 1908, schoot er niets meer vaii over. In J910. lag het gouvernement in doodsstrijd. In 1912, was het R. I. P. Onze liberale profeten kunnen er een puntje aan zuigen en twee jaren lang verzinnen wat ze voor 1911 zullen voor zeg gen Ach ze hadden het toch zoo goed op Ja, ze hadden het toch zoo goed op onze Aalslcrschc kartelisten... Ze gingen zegepralen 't Kon niet mis sen... Er was voor de Bokken geen lievenheeren meer aan ze waren voor eeuwig en cl rij dagen den kiesketel in... En zeggen dat zc dat geloofden voor vast en zeker zij haddon het immers onophoudend en op alle toonen over do daken uitgebazuind Nu, geen nacht ging voorbij of droomden 't Katholiek Ministerie in dieperik... En 't was zoo, ze zagen het voor hunne oogen hoe liet er in vloog Maar 't liedje zegt Droomén is de vreugd van 't leven, Zonder kommer of verdriet. Kunt ge dan de lucht door zweven, Eu dat kunt ge wakker niet, Waar ge daags ligt naar te snakken, 't Zij naar eten of naar geld, Dat kunt ge in uw droom gaan pakken, Zonder streken of geweld REFREIN Maar 't is jammer toch, Droomen is bedrog En bij liet ontwaken Moet ge uw vreugde staken plat geruineerd en dit bij zooverre, dal ik ilebezoldiging als volksvertegenwoor diger zeer noodig heb om met mijne familie stillckens aan te kunnen leven. Wordt ik niet herkozen danstaatarmoeili'. gebrek voor mijne deur. Enals'tnuzoo zou zijn,als ik niet herkozen ben, mag ik dan bij u een boterham komen vragen Groene propagandisten hebben lit in den Luiten rondgestrooid en liet heeft compassie verwekt bij vele gevoelige kiezers Ziedaar de oorzaak Wij dagen Groene Pie uit het te durven betwisten. De daensisterij of de groene Volksfopperij in T Arrondissement Brussel is dood en begraven met eenen lijkdienst van laagste klas. In 1902 was wijlen priester Daens gekozen met 11000 stemmen in 1900 bekwam hij er maar 8631 meer. In 1910 bekwam de afgevallene priester Fonleyne er nog slechts 5.510 stemmen. In 1912 dus Zondag 11 bekwam do daensisterij maar 1.533 stemmen. Dus voor altijd te Brussel van liet politiek tooneel verdwenen Een gierigaard is als een zand woestijn li ij slorpt al den regen op en geeft geen vrucht. Het is een zot, die in liet zand werpt, hetgeen hij vast in de hand heeft. Groote meerderheid. Do uitslag der kiezingen van Zondag 2 Juni 11. bew ijst dat de Kiezers onzer Stad Aalst eene groote meerderheid hebben gegeven aan de Katholieke Kandidaten. TTpM Aangezien D E D ENDERBODE des Zondags talrij ker lezers telt dan in den loop dei- week, hebben wij besloten onze artikels van Donderdag te her drukken Overigens wij zouden, in andere woorden, 't zelfde moe ten herhalen hebben. bis Oude geschiedenis. - Octo ber 1788 In dese maend is er tol Schellebelle van de pomp (pont) gevallen eenen wagen met 4 peerden gebieden met torf en alle vier do peerden verdronken synde alle van eenen man van Aygein. Daer syn desen jaero over al zoo veel appelen dat se maer en geilen de Cour- pandien 30 st. (den zakWy hebben appelen en peeren le samen wel 80 sak ken, de billefleurs 20 st. Dus voor 30 en 20 stuivers een zak appelen. January 1789. Wy Hebben soo feilen winter dat men schryft dat den kaude sterker is als 't jaer 1709 oft 1740. Het heeft bcgonst te vriesen vati den eersten Xbro met ook veel sneeuw en soo aangehouden tot den 20* deser dan ist, beginnen te doyen met den eersten regen 't sedert 10 7her gepasseert, de schade loor den feilen vorst is ongelooffelyk want daer en is van alle mensChens ge denken zulk loof niet geweest en is ver- vrosen dat er niet van over en is geble ven sell's niet eene raepe, want om bolle act moet men kloyn loof planten soeken in de hoven of achter barmen en kanten. Alle de lange slooren syn dood en aen de korte moet getwyfelt,pataters eu appelen zynder vervrosen zonder getal, alle de visschcn syn vervrosen zonder getal op Je vyvers selfs tol de paelingen toe. In 't begin van Meert is het wederom beginnen te vriezen. Hierover later. Uit compassie. Velen onzer vrienden hebben zich afgevraagd Hoe komt het dat Groene Pie in 't Kanton Sottegem, nu meer stemmen bekwam dan over 4 jaren, in 1908 Wel Groene Pie heeft de compassie voor hem weten te verwekken. In 1908 handelde hij ook zoo in de kantons Aalst, Ninove en Herzele. Nu, in 1912, zegde hij in eene meeting te Velsicque tot de toehoorders Mensehen ik ben door de oiïbewaar- ders, door de hardvochtige katholieken, Te Brussel De rekels, opgejaagd door aanhitsers, zijn Dinsdag avond opnieuw begonnen. Ongelukkiglijk blijven de opruiers thuis. Rond 9 3/4 ure hebben zij de pastorij van Finistère met steenen gebombar deerd. Al de ruiten werden uitgeslagen. De bende bleef voor het luiis staan. De eerw. pantoor vluchtte op de achterka mers. Goburen gingen de policie op zoeken. Een peloton agenten, aan 't hoofd een officier, daagde op en sloot de straat af Tezelfdertijd snelde een detachement gen darmen ter plaats. Leiren on b ugels van 10 lol 20 jaar schuifelden de politiemannen uil en lie pen achter de gendarmen. Men kon er drie aanhouden. Dq .oproermaker* trokken dun af en gingen de ke k van sint Jan en Nik.daas inde Keu lenst raat, bestormen. Redeur werd met cm houweel ingebeukt. Men huilt, men schuifelt, men tiert in hel huis Gods. Deuren en vensters Werden lot splin ters geslagen, terwijl oneindig veel rui ten uitvlogen. De schelmen riepen dan Steek het vuur aan Waar-do bende hel uithaalde is moeilijk te begrijpen, dor.li zeker is het da web lm vlammen opstegen van eenen hoop brandbare voorwerpen en daarop kostelijke stoelen, enz. wierp, I)e policie die daar ook langs dien kant was aangesteld kon de menigte op de vlucht drijven en het vuur dooven. Drie aanhoudingen werden gedaan. BURGERWACHT VEROORDEELD. Kaporaal Lowis, van de burgerwacht van Schaarbek, verscheen Dinsdag avond voor den tuchtraad en werd tot 14 dagen gevang veroordeeld 0111 zijnen post verlaten te hebben. Te Gent. I)c meeting in -Ons Huis» einde kalm. Een lOOOtal mannen trokken langs de Langenmnt en Veldstraat en scheidden daar. Men zong, mcii schuifelde en riep wat. s Nachts hebben schurken, rond 1 ure aan de poort van het Refuge St Marie, Coupure, petrol gegoten. De naehtpolilio heeft het bemerkt. De heer politiecommissaris heeft dadelijk een onderzoek geopend. Men vend er ver schillende stekjes. Kan men zich ijselyker dingen voor stellen Zijn dat geene echte bandieten- streken, een klooster waar meer dan 100 zieken verzorgd worden zou men het vuur prijs geven. We verhopen dat hel onderzoek nopens die snoode daad ernstig zal gedaan wor den en dat de schelmen zullen ontdekt worden. Vergadering dei- liberale linkerzijden. De bunelen der Ui orale linkerzijden van de Kamer en den Senaat zijn Woens dag namiddag ten huize van M. Hymans samen gekomen 0111 over den toestand te spreken. Zij hebbe.i besloten een manifest uit te geven waarin een beroep gedaan wordt op de wijsheid 0:1 de koelbloedigheid der natie, ten einde nutteloos geweld en bloe dige onderdrukkingen te voorkomen. Zij beslissen tevens eene algemeene vergadering der liberale linkerzijden van Kamer en Senaat te houden om den toe stand le bespreken voor de opening van den buitenge wonen zittijd welke den 9 Juli a. s. zal geopend worden. Een buitengewoon Congres. Een manifest. Woensdag morgend om 11 ure, verga derde de algemeene raad en de socia- listische parlementaire groep, onder voorzitterschap van M. Tcrwagnc, in het «Maison du Peuple» te Brussel, 0111 le beraadslagen oyer de wenschelijkheid I van liet uitroepen conor algemeene werk- j staking. De bespreking ws zeer woelig Ver j sehillige gedachten werden vooruitgezet de eenen wilde eene onmiddellijke werk - I staking in geheel het land anderen wa ren van gedacht te wachten tol de bijeen roeping der Kamers den 9 Juli en nog anderen waren partijgangers den loop der zaken kalm af te wachten. Op het eerste verdiep en in de wandel gangen die naar de raadza'al leiden,waren talrijke werklieden die uit Henegouwen waren aangekomen, 0111 het besluit te kennen De algemeene raad is overeengekomen óp 30 Juni aanstaande een huitengewoon kongres te houden om de herziening dei- grondwet te eischen en het meer voudig stemrecht af te schaffen De beslissing werd op liet einde dei- zit ting aan de afgevaardigden meege deeld deze laatstee protesteerden. Een manifest der socialisten zal in geheel het land aangeplakt worden. Een metaalbewerker - afgevaardigde stond le wcenen van razernij. O, die sukkelaar V Te Luik Wij laten volgens de Gazel te de Liège nog cenige bijzonderheden vol gen, over do bloedige wanorders van Maandag en de feilen, die er toe geleid hebben. Op de Place St-Jean werd M. Raoul- de Terwagne door een kleinen stoet socialisten aangevallen en met den stok der roodc vlag op hef hoofd geslagen, terwijl hij hen als mouchards schold. Dezelfde bende trok aan den gevel van den Bond der Roeringen de nationale a lag af en verbrandde ze. Op de Place Verte stolen zijde nationale vlag aan de buroelen der Gazelle de I.iego - onderhol zingender Internationale en der Marseillaise. Dan huilde zij a bas la calotte en de vlag werd in stukken gescheurd en "-o- sneden e.n verdeeld, evenals de stok, welke men in vele stukken brak. De wildemannen bemerkten toen op de balkon van den Continantal de liberalen Fléchet, Journez, Chaumont en riepen hen met opgestoken vuist toe, dat zij verraders waren. Daar werd, wat elders niet gebeurde, de bende door :1c policie verjaagd. De agenten konden toen ook een paar mannen aanhouden, die aan een burgers- huis eene vlag stolen. Dan namen zij een kleinen jongen ee-i pak gazetten af en verbrandden die. De substituut, M. Delwaide, kreeg eenen vuistslag, hem toegebracht door eenen dokter, die overigens in echlenis werd genomen. Dan werden politieagenten omverre- geworpen en vertrapt, een burgerwacht gekwetst, de trams aangevallen samen geschoold voor het bisdom en het college der Jf-uielen, en, alsof de gccrD ,i nog niet genoeg opgehitst waren, kwarn citoycn Troclet van op het balcon dei- Populaire de oproermakers toespreken. 't Is 11a al die looneelen datburgemees- tor Kleyer de gendarmerie rekwireerde. Eindelijk ten 9 uur kwam eene charge van de gendarmerie eene paniek veroor zaken ónder het volk. dat door de rede voering aan de Populaire was opgehitst, terwijl een muziekkorps de Internationale speelde. De manifesteerders maakten barricaden van de banken der koffiehuizen, de bloe- menbakken en de planken van een schut sel, dat zij om verre haalden. Bij Vaxelaire stolen zij de koepons sloffen door de gebroken vitrienen en wierpen die over de straat. Dan werden er revolverschoten naar de gendarmen gelost, en de commandant, ziende dat het. leven zijner manschappen in gevaar was, gaflmvel hunne musketten te lossen in de richting der Populaire. 3 dooden vielen en talrijke gewonden. Te Verviers De burgemeester heeft alle samenscho lingen verboden. De overledene is Gode- iroid, die den kogel in den buik kreeg. Vier andere personen hebben eenen kogel in de armen of boenen. I11 de Crapaudstraat konden de gen darmen eene groep insluiten. De wacht meester riep dan Handen omhoog, of we schieten Men dood de mannen dan voorbij d iff loeren en tastte hunne zak ken af. Bij zeventien hunner vond men eenen revolver, slagmessen en steenen De rovolverhelden werden binnengehouden. De anderen konden na proces-verbaal vertrekken. Do wapenmakers doen goede zaken in die streken. In het Center Slechte ontvangst der leider-. In het Center hadden Woensdagavond overal meotingon plaats om de sooialsten het besluit van hunne hoofdmannen te Brussel mede te deolen. le La Louvière was de volksvertegen woordiger de Brouckère slecht gekomen met de beslissing. Ondanks zijn aandringen om het werk le hernemen, werd hij uitgefloten. Men verweet de leiders dat ze de wer kers eerst opjagen tot opstand en ze dan kalmoes ingieten. Volksvertegenwoordiger Mansari die hel woord wilde voeren werd het belet. Eene vrouw die de staking aanpreekte werd integendeel toegejuicht. De leiders zaten ferm in nesten. Eene bende van 1000 stakers doorliep dan de straten en blaasde op' trompetten. Men riep gedurig "Vraag de bijzondere uitgaaf van den raad. Té Joliraont was Anseele gelast aan de bende het besluit mede le deelen. Hij werd er feestelijk uitgejouwd. De opgeruiden zeggen dat ze door de liberalen bedrogen zijn. Deze verklaren in 't vervolg blanco te zuITcn stemmen ofwel voorde katholieken. Te Piéton hebben oproermakers do ruilen bij oenen gokenden katholiek uit geslagen. Revolverschoten werden lost.. Op do plaats te Leval-Trahegnies wer eene Belgische vlag in brand gestoken en sloeg men bij de burgers en katholieken de ruilen uit. Te Manage en te Seneffe werd het werk Woensdag namiddag gestaakt. Alle samenscholing is verboden. De laatste tijdingen meidon dat de rust bijna overal hersteldis en de werk stakingen geëindigd. STAD AALST 0- De Katholieke Werklieden Aalst bereiden voor Zondag 16 Juni eene grootsehe betooging om den schilleren den triomf le vieren van 2 Juni en vooral om hulde te brengen aan onze volks gezinde gekozenen de heeren Moyersoen en de Béthune, Wij zullen de toekomende week de schikkingen mededeelcn. RECHTBANK VAN DENDERMON DE. Messteek. Frans Hendrick, land bouwer te Meldert die Frans Van den Bossche met. een dolkmes, eenen steek in het hoofd heeft toegebracht, wer verwezen tot. 2 jaren gevang en 100 fr boel. en is onmiddelijk aangehouden ge worden. De Katholieke Betooging Bezoek aan Mijlheek donderdag avond hoeft even als de betooging van maandag een getal deelnemers gelokt die naar men ons verzekert nog talrijker was. Er heerschle orde en tucht en 't feest ein digde dus in volle vreugde Van s middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 9 Juni 1912, M. Callebaut, Botermarkt. Maandag 10 Juni 1912, to 8 1/2 ure 's avonds, Concert op het kiosk Groole Markt, door de Koninklijke Harmonie Maatschappij, onder het Bestuur van Mr R. Lensscns. PROGRAMMA. 2. Marche des Cadets de Gascogne, Fu rgoot, 2. Die Schone Galathee, ouverture, Lauglois Dans les Ombres, Engclsche dans, Fiuck t. Hansel et Grote!, fantaisio op het opera, Huniperdinek. 5. Hymenéo, concert wals, Roussean. AALST.Woensdag hadden do heeren Renó De Winter, Desire; Hoffman en Jo zef Helsuwó een rijtoertje gedaan. Te Hekelgem ontmoetten zij M. Bos leols. advokaat en gemeenteraadslid, die aldaar aan zijne familie een bezoek had gebracht en het aanbod tier heeren om naar Aalst le rijden aannam. Gekomen rond 9 uren 's avonds op de viaduc over den ijzerenwegop den Brus selschen steenweg te Aalst, brak eens klaps do as van het rechterwiel, waar door het rijtuig overhelde en het paa op I10I sloeg. De geleider René Do Winter werd ten gronde geslingerd en aan den rug en schouder gekneusd. Advokaat Bosteels die uitliet rijtuig gesprongen was, snelde het hollend paard achterna en kon het tol staan brengen, op het oogonblik dat paard en rijtuig, waarin de twee andere heeren nog gezeten waren, in de vaart van den Dender ging terecht komen. Zijdie Wondei'halsem Pasteur gebruik ten tegen uitwendige ziekte bekennen zijne geheime kracht. 1 fr. Aalst Bonner de Valkeneereu in alleapotli. MELDERT. Woensdag morgend werd door een hevige brand, do pacht - hove van Joannes Goossens,wijk Kokerij, in asch gelegd. Woning, schuur en stal ling zijn de prooi der vlammen geworden. De schade door verzekering gedekt is aanzienlijk. Vaders en Moeders Indien gij wilt dat de gezondheid bij u heersohe, neemt het uitmuntend purgeermiddel der familiesaan, genaamd Pil Walthéry.Over al le verkrijgen LEDE. Woensdag bevonden zich eenige jongelingen ter herberg van Irma Van Tittelboom Zij vroegen aan den genaamden P. Van der Snickt om hun te vergezellen naar eene andere herberg, maar daar gekomen was deze reeds gesloten. Op eens grepen F. Huylebroeck en J. Van Impe, heiden wonende le Wanzele, Van der Snickt verraderlijk vast, wierpen hem ten gronde en begonnen hem te stampen en te slagen. Toen hun slacht offer geen teekon van leven meer gaf, namen zij de vlucht. Van der Snickt is in eene naburige herberg binnen gedra gen, waar hij geneeskundige hulp heeft ontvangen en is daarna naar zijne woning overgebracht. Proces-verbaal is tegen de laffe aanranders opgemaakt. Leeningen op hypotheek vooraan koop en bouwen van huizen, enz., zich te wenden tot bouwmeester A. HOEVEN, Bockstaellaan, 208, Laeken. Verkoop van gronden, plan enz. inlichtingen gratis en zonder verbintenis. Te Geeraardsbergcn kwamen Don. derdag rond 2 ure kwaaddoeners in (ie woning van eenen armen blinde. Zij sleepten hem op de achterplaats, honden hem op eenen stoel 011 staken toen zijn huizeke in brand. Het alarm werd spoe dig gegeven en de blinde tijdig verlost. Men denkt dat er wraakneming in het spel was. Ik ben vroolijken bloeiend, mijne gezondheid is het geluk mijner papa en mijner mamma, omdat ik dagelijks gebruik maal.-, van KOSTELOOZE VERZENDING eener doos als slaal, mils vraag gericht tot M. Femand DENY i5, Rue du Grand Hospice BRUSSEL Deschoonste keus van Mouseline voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH-JOURET, Aalst. - Men maakt reeds te Belcele loebe- reidsels voor liet groot feest dat op Maandag 17 Juni aldaar moet plaats heb ben, ter eei-e van Donatus Vogels, den 5 honderdjarige. Vogels is Zondag nog komen Kiezen op het gemeentehuis. Hij werd naar't kies bureel gevoerd met den auto van M..Henri Van Geertmyen Rogman, brouwer. Eene ovatie viel den ouderling te beurt toen hij van de trappen van het gemeentehuis, i aan den arm van den heer burgemeester Van Damme, stapte. Te Aalst ook. Zes jaar later. Wij spraken op tijd en stond over de genezingen verkregen door de Foster Piljen te Aalst. Een nauwkeurig onder- zoek versterkt nog de gemelde feiten. Den 20 Januari 1904. zegde ons M. Backaert, 23, Lange Ridderstraat, le i Aalst, Ik sliep niet meer want sinds maanden lang lieten de nierpijnen mij geen rust meer soms had ik stekingen zoo lievig dat ik veel moeite had mijn werk voort zetten. Na de Foster Pillen genomen te hebben (verkocht in de j Apotheek De Valkeneer te Aalst) was ik reeds beter van af de eerste dagen mijne nachten waren reeds kalmer en hij het opstaan was ik wel te pas. Slillekens aan verbeterde gansch mijn toestand 1, i,;> •ortien dagen was ik gansch In rst.i. Den 14 April 1910 voegt M. Lackaort hij Mijne genezing was zoo volkomen s snel ei; sinds zes jaar had ik -eene availing meer. Rugpij n, gezwel der gewrichten, gevoel van zwaarte in de zijden, zwakte en algemeene neerslachtigheid, dikwijls ver- i gezeld van troebel water, duiden aan dat nieren ziek zijn. Met aan de nieren dc kracht weer te geven om liet bloed van al die vergiften te zuiveren, herstellen de Foster Pillen gansch het lichaam in goeden staat. In alle apotheken in 't algemeen (Eischt j le handleekening James Foster -) 3,50 j fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat: Engelsche Apotheek van Gh. Delacre, 64 Coudenbergslraat, Brussel. Te Brussel deed een persoon voor eenige weken 111 een Brusselsch blad eene aankondiging verschijnen, waarin hij vaste plaatsen beloofde inet maande- lijksche jaarwedden van 150 fr. Do belanghebbenden moesten 1000 fr. stor ten. Velen lieten zich beetnemen, doch wachten nog altijd naar de beloofde plaats. Het regent klachten hij de policie ton laste van den bedrieger. Deze woonde op eene zolderkamer en ontving de ge- fopten in den salon van den voornaam- sten huurder. - Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat is dichter bij de Groote Markt, in n° 45. Woensdag avond is er te Leuven in :1e kazerne van het 10 linieregiment, hieuschestraat.een erg ongel uk gebeurd. Een sol iaat, Sallien genaamd, van Gelrode, was rond 10 1/2 ure binnen gekomen en had zich neergezet in oen venster van hel hoogste verdiep. Hij niout het evenwicht verloren hebben, en viel op den koer van de gemeenteschool, van eene hoogte van ruim 12 meters. Den ganschen nacht is hij daar blijven liggen; i men heeft hem Donderdag morgen ge-"* vonden in een smartelijken toestand zijne armen gebroken, verschillige kneu zingen op liet lichaam en tevens kloeg hij van inwendige pijnen. Zijn toestand is zeer kommervol. schoon is een zacht en rein qezlclif eon leugö.g, frisch uiterlijk, een blanke zachté huiö en een verbhnöenö schoon teint. Dit alles bewerkt' van Bergmann Co., Brussel 75 Cis per stuk. TE AALST Ie verkrijgen ter Drogerij O. I'aymans,Groote Markt en ter Apotheek De Valkeneer, Esplanadeplein, Het schijnt dat te Oostende bij het uitrekenen der stemmen misslagen zou den begaan zijn Mogelijks zou het kun nen gebeuren, dat M. Ronse katholiek gekozen wordt.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2