GeluH NESTLE'S KINDERMEEL, KERMIS Paarden prijskamp en Jaarmarkt. Aalst. -Tentoonstelling. O. L. Vr. van Lom-dos Nationale Militie Rechtei lijke Kronijk. Pupillenschool van het Leger Itok/wnstoct Zondagrust. Allerhande nieuws. - -- T«/<?nd,diefstal ♦♦♦Tentoonstelling Nijverheid en Wetenschappen. Het Kouiitcit brengt Ier kennis iler belanghebbenden, dat de bijtrcdingsbullelyns der deelne mers aan de tentoonstelling en prijskam pen van 1912 onmiddelijk moeten in gezonden worden, ten einde aan do plaatsingskommissie toe te laten bare werkingen aan te vangen. I)e bijtreders hebben er alle belang bij dat voornoemde kommissie zoo goed mogelijk hare schik kingen kan nemen, opdat de tentoon stelling onder alle opzichten zou lukken. Ook mogen tie deelnemers aan de ten toonstellingen prijskampen niet uitliet oog verliezen dat de mededingende stuk ken vóór 0 Juli e. k. ten lokale der maatschappij moeien ingezonden worden. Dc werken na 10 Juli ingezonden, kunnen aan de beoordeeling van de jury niet onderworpen word' n. Inlichtingen worden gezonden op aan vraag, Lokaal, Poel, 22, Gent. In het leger. Dinsdag morgend heeft de Overheid aan do binnengeroepen sol daten eone ministeriëelo de- peche medegedeeld, waarbij bekend gemaakt werd, dat zij Woensdag 11.in onbepaald verlof zouden gezonden wor den. Onnoodig te zoggen dat die lijding goed onthaald werd. Stellig zijn er onder ede binnengeroe pen soldalen, vaders van gezin, jonge mannen, die moeten werken voor vrouw en kinderen, welke nu door de afwezig heid van hunnen broodwinner, in de «diende gedompeld zijn. Dal valt niet te betwisten en dal is erg jammer, maar aan wie moet de schuld geweten worth, .i Niet aan de katholieke Itegeering, welke voor plicht heeft de orde te handhaven en do rust in het land ie behouden, maar aan de socialistische bladen en roode meetinggevers, dip reeds ome maand voor de kiezing schreven en uitbazuinden Winnen de anti-kutho- Iti'ke partijen op 2 Juni, dan is het drie trrken lang kermis in het landmaar icinnen de katI olieken, dan is het alge- in ene werkstaking en revolutie in het laad, en 7 zal er stuiven Dat werd, wij herhalen het, niet alleen geschreven, maar luidop gezegd. Wij hoorden het persoonlijk uit den mond van eenen social istischen dagbladsclu ij- ver uit Henegouw. En wat de zaak nog meer bevestigt, is het feit, dat er binnen de laatste drie weken in het Walenland en ook in Vlaan deren duizenden revolvers werden aan gekocht. Nu, bet Gouvernement, dat, op de hoogte van dien toestand was, zou op recht misdadig geweest z'.in, indien hel gqene maatregelen had genomen en was er eene bloedige revolutie uitgebro ken. welke zij onmachtig was le beteuge len, dan zou het Ministerie eene grootc verantwoordelijkheid op zich geladen hebben l>e schuld dat de soldaten binnenge roepen werden, ligt du* u i aan do katholieke Regeering, maar wel aan de bloeddorstige en veruielingszu htige op ruiers. Dat moet iedereen weten zegt Het Fondsenblad. M. Alberic De Swarte, de kan didaat van 't blauw rood kartel in ons Arrondissement, bespreekt in u Recht kn Vrijheid - den uilslag dor Kamerver kiezingen en eindigt-zijn schrijven als volgt De zegepraal der katholieke partij gaat gepaard met een wezenlijken voor uitgang dor sociale partij. Dit dubbele verschijnsel kan duren tot wanneer de opslorping der middenpartijen een vol bracht feit zal wezen. Van dan af aan zal den eindelijken kamp gebonden zijn van de klasse van alle de armen tegen do klasse van alle de rijken, van het gt-ineene belang van het menschdom legen de vervallende macht van den bur gerstand, van het Recht tegen liet Voor recht. i Dus, M. De Swarte bekent d.»t de socia listen de opslorping willen der midden partijen, 't is te zeggen, de verdelging bewerken dor neringdoende burgerij, van die menschcn die dank aan bunnen handel, dank aan hun ambacht kunnen loven. Er mogeii nog alleen beslaan rijke socia list en arme menschcn en dezen alleen zullen moeten werken, terwijl de rijke roode kopstukken zullen schoon weder schuifelen. Jin 't is met die vijanden tot der dood der neringdoende burgerij, der arabach- lers, dat de Aalstersche liberalen kartel hebben gesloten. Burgers Ambachters! onthoudt het!!! De Provinciale kiezingen en de Senaat. De meerderheid in al de provincieraden blijft dez Ifde als voor de kiezii gen. Er zijn 1G katholieke en 11 anti Katholieke provinciale senators le kiezen. Tui nu werden gekozen 51 katholie ken, 'l liberale en 8 socialistische sena ten s le nieuwe Senaat zal beslaan uit 70 katholieken, 88 liberalen en 12 socia- liï-tcn De katholieke meerderheid stijgt van 18 io. 20 stemmen. Den 18 Juni reeds, dus Dinsdag, zal de Provincieraad in buitengewonen zittijd lergnuercii, bij toepassing der nieuwe wei Ilij zal den 25. Juni overgaan tot de aai.ih.nling der provinciale senators, die thans zijn de beeren graaf Paul de Smet de Naeyer, baron H.della Failled'Huysse, Th.Leger,(overleden) en Claeys Boiiüaert, katholieken. Er zal ook een lid der Bestendige De putatie moeten benoemd worden in ver vanging van wijlen den hoer Keman, van Aalst. De kandidaat schijnt te zijn de heer lierman De Baels, ondervoorzitter van Men Baad. Groene Jeremias. Onze groene Pie is le leur gesteld. Hij bekent zonder omwegen dal de christen de mocraten ongeveer 3UOO stemmen verlo ren terwijl zij zich aan eene aanwinst van 3000 stemmen hadden verwacht en op oenen tweeden zetel voor den toeko menden schoonzoon gerekend. En daar mochten zij zich aan verwachten gezien den groolen geestdrift met den welken de g' oene propagandi ten overal bejegend werden. Groole geestdrift!... maar 'l waren overal altijd de zelfde kinkkers die ten meerderen deelo 't publiek der groene moetingen uitmaakten. De oorzaak van uwen achteruil gang, groene Pie, "1 is dal het kiezerskorps, vooral in de stad en '1 kanton Aalst, u in den grond begint le kennen on begrijpt wal ellcndigen volksbedrieger ge zijt onder alle opzichten. Wanneer de kiezers in de kantons Ni- nove en HerzeleU ook in den grond ken non zullen,dan zal uw koerske voor altijd worden uitgeblazen... Wees er van ver zekerd, Pie!. Binnen twee jaren zal het hier weer Kamorkiezing zijn en wij hopen dat er niet zal geslapen worden om u in den grond te doen kennen. Groene Pie zegt dat hij zich in den uitslag mag verheugen daar hij slechts over 2ul)0 fr. beschikte.. En de zilver lingen van speelbaas Marquel lellen die zeker niet? Waarmee zijn de reiskosten gedekl der groene Franschmans die men uit Frankrijk deed komen.?... Dat zult ge wel weten te zwijgen M Fonteyne. Wij knippen uit de Ürusselschc correspondentie van -Het Handelsblad- - De linkerzij vcreenigt nu liet dossier - van alle strafbare feiten, die in ieder - arrondissement zouden kunnen gevon- den worden. De rechterzij doet helzelf- de en daar mei E. V. ieder partij hare verdedigers heeft, zal liet voor cikebe- lwiste ktozing een debat van verschei dene dagen zijn. - lk geloof niet dal ook maar één uil- uitslag zal gewijzigd worden, ten zij -misschien de ongeldig vei klaring der kiczing van M. Fonteyne en de uilroe van M. Thooris tot Kamerlid in zijne - plaats. Zou men dan soms op 't spoor zijn ge komen van de omkooperijen die met de goud en zilverstukken van speelbaas Marquet gebeurd zijn Groene Pie beschuldigt ons, Aalster sclie Katholieken, van in de Kamerkie- zlngen met bedrogen omkooperij zijn te werk gegaan en wij hieraan onze schitte rende vooruitgang van meer dan GOOO stommen to danken hebben. Wat invloed hebben de golden van speelbaas Marquel in do Arrondissemen ten Aalst-Oudcnaarde voor de gro ne volksfopperij te weeg gebracht De musch in. den krickenboom roept ook dief STAD AALST. I9IÜ. De jaarlijksche Prijskamp en Markt van Paarden en Veulens van bet zwaar Inlandsch Trekrar voor gansch het land, welke zal plaats hebben op ZATERDAG 29 JUNI (St-Pietersdag Kermisavond, ten 8 uren 's morgends, op het Espla- nadeplein, nabij de statie van den ijzeren weg, belooft dees jaar buitengewoon te zijn. Een groot getal inschrijvingen zijn reeds toegekomen en alles doet voorzien dat bet gelal paarden en veulens, ten toon of te koop gesteld, verre hel getal van verleden jaar zal overtreffen. Gelukkige instelling De lief hebbers zullen terzolfdertijd dat ze de veulens bezichtigen ook de stamouders er van zien. Eene bijzondere commissie is gelast om hun den oorsprong ervan le beves tigen en hunne kosleloozo inschrijving- te vragen op hel Belgisch Paardenstam boek. Een bijzondere prijskamp is ingericht voor de beste voorüeelers vergezeld van liet puikste lol zuigelingen afstammelin gen, ten minste ten getal le van zes, iG*, welke eene zekere aanmoediging zal voortbrengen bij onze menigvuldige Hengstcnhouders. We vernemen dat de Aalstersche Kunstkring zijne 3de jaarlijksche tentoon stelling houdt lor Academie, achter Sint Martenskcrk. Ze zal open zijn 30 Juni, 1, 2, 3, 4, 7 en 8 Juli, van 9 lol 5 uur. Ingang kosleloos. Naar het schijnt zullen de werken zeer belangwekkend zijn, daarom raden we onze lezers aan niet natelalen de ten toonstelling te bezoeken. BELGISCHE BEDEVAART naar naar het H. Hart van Montmarlre en L, V. van zegepraal, ingericht door l'Allianceealholique -, onder de gees telijke leiding van den .E. II. Beulens, Pastoor van het H. Hart, le Brussel, van 1 tot 9 Oogst 1912. De iuschrijvings- lyste'n zullen den 18 Juli gesloten worden. Voor verdere inlichtingen zich le wen den le Aalst tot C. Van de Putte Goos- seus, Bureel van De Üenderbode -. LICHTING 1913 Wij herinneren al de jongelin- gen geboren in 1893, dat zij gehouden zijn zich ten stadhuize nf ge meentehuize hunner verblijfplaats aan te bieden lol inschrijving voor de lichting van 1913. De nalaligen zijn strafbaar en zullen vervolgd worden. BEROEPSHOF VAN GENT. Aanslag op de zeden. De lGjarige Jozef van Rampelberg, van Welle, aan gehouden,-oor do rechtbank van Oude naarde verwezen voor aanslag op de zeden Lot 9 maanden gevang en ter be schikking gesteld van hel Staatsbestuur tol aan zijne meerderjarigheid,had beroep ingeslagen. Het Hof heeft het vonnis van den eersten rechter bekrachtigd. Slechte kerel. Jozef Van Da mme, van Aalst, aangehouden, door do boet straffelijke rechtbank van Dendcrmondo verwezen, wegens eenen aanslag op de eerbaarheid in hare woning op de 70ja- rige Theresia Miehiels die hij daarna poogde te verwurven, tot 3 jaar gevang en 5 jaar beroovirg zijner burgerrechten, had beroep ingeslagen. Het Hof heeft de straf bekrachtigd. •V RECHTBANK DENDERMONDE. Smaad. Petrus De Backer, werk man te Baardegem, die tusschen Antwer pen en Baardegem, tweemaal den trein wachter Leemans op grove wijze gesmaad en bedreigd had en zicli daarbij aan vcr- schillige overtredingen had plichtig ge maakt, krijgt 167 fr. of 51 dagen. Smaad en eerroof. Dinsdag werd de zaak opgerocgeii ten laste van Casi mir BI ncquaeri, gemeenteraadslid te Lede, die den lieer policiekommissnris ltad gesmaad en laster had rondgestrooid om dezen ambtenaar aan de openbare verachting bloot te stellen. Blancquaert werd verwezen tot maand en fr. boet niet voorwaardelijk en 300 fr. schadevergoeding aan de burger lijke pari ij, Maria en Clothilde De Brackoleire krijgen elk 15dagen voorwaardelijk voor smaad. JL Sh'l-IWvil Me" mel.lt uit I OM-'lgt Genthei god- vruclilig overlijden in den gezegende» ouderdom van86 jaren van den rerzamen heer Theodoor LÉGER, Provinciaal Se- nateur van Oost Vlaanderen. PROGRAMMA \an liet concert, welke zal gegeven worden Zondag 10 Juni 1912, om 11 1/2 ure, op de Groole Markt 1. 1912, marclie, T. Liesmihorghs. 2. La Travinla, lantaisie, Verdi. 8. Violelta, polka. Doppler. ■I. Bouquet de melodies, Audran. 5. Valse pour lous, T. Licsenborghs. Zondag 16 dezer, a j.A.om halt vijf nanoen -2 1'doen onze zegevieren^ de bokken eenen uit stap naar de volkswij ken Osbroeck, St Job en Schaarbeek. De Katholieke Maat schappijen der stad zijn verzocht dezen optocht te vergezellen met vaandels en kartels. Samenkomst op voormeld uur in de Korie Zoutstraat, Zónne= straat en Keizerlijke Plaats. Men zegge het voort en weze op post. Van s middags lot middcrn ichL, ccnige dienstdoende Apotheker, op Zondag 16 Juni 1912,M. Bouuer, Pisschopslraal. De groote magazijnen van den Bon Marché doen lieden in ónze stad en omstreken een omzendbrief ronddce- len betrekkelijk den uitverkoop van einde seizoen, op den welken wij de aan dacht inroepen van al onze lezers. Hel Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutslraat is (lichter bij dc Groole Markt, in n° MKKRBEKE. Do gebroeders Leo pold en Pieler De Winno, mijnwerkers, vielen Maandag nacht op de lijn van den buurltram Ninuve-Brusscl in slaap. Detrain van middernacht, in bestem ming voor Brussel, kwain weldra aange reden, Leopold werd wakker en kon intijds wegspringen. Hij wilde zijnen broeder uit zijnen netelige» toestand redden, doch te laat. Pieter werd letterlijk 111 twee gesne den. Hel lijk werd naar het gasthuis overgebracht. Hei slachtoffer was slechts 22 jaar en afkomstig van Meerbuke. De Bon Marché, Nieuwstraat te Brussel heeft de eer zijne klanten te be ril liten dal do Groote Uitvei koop van Einde Seizoen, zal plaats hebben op Maandag 21 Juni Buitengewone occasies aan alle onze toonbanken. A.S. 13 6-12, WANZEI.E. Rond 11 ure 's avond bevonden zich in de herborg van Roinain Van lmpe, wijk ChcTscamp-Halte, de gebroeders Alfons en Acliiel Van der Vursl, van Wanzele, alsook de gebroe ders Guslaaf en Frederik Uyttendaele, allen landbouwers, deze laalslen woon achtig aan de staliehalle Cherseamp. Beide familie» droegen elkander sedert lang eenen lievige» haal toe. Toen zij daar elkaar ontmoetten, ontstond er eene woordenwisseling van woorden kwam men lot daden, en weldra werd men allen handgemeen. De gebroeders Van der Vurst werden zoodanig toegetakkeld dal beiden bedle gerig zijn. Gust Uyttendaele kreeg eenen stamp op het hart, dat hij bewusteloos bleef liggen Frederik Uyttendaele word een groot stuk van zijne kin gebeten. Do gendarmerie hoeft een onderzoek ingesteld. De Stalhotstraat. De Stalhof- straal is in Gent zelf dus onnoodig zooi- verte gaan om de verklaringen van Mme De Wageneire, na te gaan, zij woont in nummer 18, en zegde ons den 27 Februari 1905 Ik leed zoodanig aan de nieren dat als wanneer ik gezeten was, veel moeite had 0111 recht te staan Om mij 's nachts in 't bed te keeren leed ik vreeselijke pijnen; mijn waterwas troebelen.loukerkleiirig; ik bad ook nog zweelingen, duizelingen, bodwehningen, aanhoudende hoofdpijnen en om zoo te zeggen voelde overal pijn. Ik was zonder eetlusten moedeloos, zon der goesting 0111 iets te doen. daar ik reeds van 's morgens afgemat was. Maar eene grootc beternis volgde sinds ik de Foster Pillen nam (verkocht in do Apo- t'ieek De Valkcncer le Aalst de pijnen verminderden, de slaap keerde wodéiik voelde mij sterker en van dag tul dag nam de beternis toe, 't duurde niet lang of ik was genezen. Den 8 April 1910, voegde Mm" De Waegenciro er bij De Foster Pillen genazen mij zoo wol dat ik sinds vijf jaar niels meer voelde. Ook reken ik liet'mij als een plicht dit kostbaar middel overal te doen kennen. Rugpijn, opzwellen der boenen en der voeten, opblazen van 7 lichaam en ge- zwolen oogschelen, duizelingen, draaiin gen kloppingen, duiden voorzeker aan dat de nieren verzwakt zijn en onbekwaam om de onzuiverheden uit het bloed te verwijderen. Door d- Foster Pillen her steld voeren de nieren 111 hot water al de vergiften, die de bloedsomloop hinderen en alle weefsels bevuilden. In alle apotheken in 'lalgemeen tEischt de ban lleekening Jam s Foster ,50 fr. d.' doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandmt: Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 04, Goudenbergslraat, Brussel. Deschoonste keus van Mouseline voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH JOURET, Aalst. Woensdag morgend, om 8 ure, heeft Victoire Ronen, 45 jaar, groensel- vei koopster, op de Ste Katharinamarkt te Brussel, haren minnaar, Corneel Ledegem, tijdens oenen twist, verschei done messteken toegebracht. Hut-slachtoffer, dal het bewustzijn ver loren had, werd, 11a in eene apotheek der Viaandcrensl raat verzorgd le zijn, naar hel St-Jaiisg..slhuis overgebracht. De pliciilige werd ter beschikking van het gerecht gesteld. Di Moeders zeggen ik wil niet meer zijn zonderWoiiderbalscm Pasteur legen uitwendige ziek;. 1 fr. - Aalst; lionner- dèVaikenoor en in alle apolhehon. -- Woensdag -morgend rond 2 ut'i weni madame l.acroix, lu i l)er_rierster. wonende Eveivslraiu, 10 le Brussel, door hel geblaf van haren fond gewekt. Zij stond op en ontwaarde in den gang eenen kerel. De hond sprong naar den bandiet, ter wijl mad. Lacroi.x om hulp riep, waarop de ellendeling zijnen revolver afvuurde, zonder iemand te treffen. Op hetzelfde oog"iiblik kwam een huuraar binnen, die eenen revolver bij zich had en den bandiet -'ie de trappen 1 was opgevluebt, achtervolgde. Twee policieagenlen, inmiddels tor plaats gekomen drongen met den revol ver in de hand, in de woning, hielden den kerel aan en ontnamen hem zijnen revol ver die nog mol vijf kogels geladen was. Hel is zekere Karei Yllen, 31 jaar oud, van Duitsehen oorsprong. kïg maakt een zacht, rein gezicht, c: .1 1 jeugdig, frisch uiterlijk, een blanke zacht, hui."), en verblindend schoon teint. Dit aües b.. vcrki öe echte D ADA-ZËh f? van Bergmann Co». Brussel Cis. oer sink. TE AALST te verkrijgen Ier Drogerij O.Taymans,Groole.'Markt en lei-Apotheek De Valkcncer, Esplanadeplcin. Maurice Ghvssens, 16 jaar oud, af komstig van Nazareth, sedert meer dan oen jaar in. dienst hij M. E. Vanheitver- swyn, broodbakker, IJperstraat, 15, le Geel, had op 1 Mei, bij eenen rijwielban delaar, door lussclienkomsL van zijnen i patroon, voor hem en zijnen broeder j Jules, insgelijks knecht bij oenen brood I l akker op du Nijverbeidskaai twee rij wielen gekocht, Ier waarde van 150 fr. ieder-, waarop hij 200 fr met komptant geld en op schrift had betaald. Lenige dagen geleden stelde M. Van Ilouverswyn, die eone betaling te doen bad, vast dat eene ruime s«»in ontbrak. Vermoedens violen op den knecht en zulks versterkte nog meer zijne vermoe dens. toen de knecht het geld van twee rekeningen, die hij had ontvangen, had achtergehouden. De lieer adjunkt-policiokommissaris Van Isacker verwittigd, kwam ter plaats en ondervroeg Maurits Ghyssons, over den oorsprong van hel gold, waarmede lnj de rij viclen had gekocht. Deze ver klaarde dat hel van zijn loon en zijn nioti wjaarsgold was Hij bekende verder geen geld meer te bezitten, doch toen men op zijne kamer eene huiszoeking deed, ontdekte men in zijnen koffer eene som van 149 fr., waar van hij de herkomst, niet kon bewijzen. Het onderzoek werd voortgezet en het rijwiel van den knecht werd ontdekt bij den rijwielhandelaar, waar hij liet had gekocht en tol herstelling had gegeven. Het rijwiel van zijnen broeder Jules is aangeslagen. Men vermoedt dat do diefstal, welke ongeveer 500 fr. bedraagt, bij middel van valsche sleutels werd gepleegd en sedert verscheidene maanden aanliep, daar het kereltje, volgers het gebleken is, nog al groot verleer maakte. Leeningen op hypotheek vooraan koop en bouwen van huizen, enz zich te wenden tot bouwmeester A. HOEVEN, Bockstnellaan, 208, Laeken. Verkoop van gronden, plan enz. inlichtingen gratis en zonder verbintenis. Alles wordt duurder, Alleen blijft de prijs van het beste voedsel voor jonge hinderen steeds Onveraildert, en voor rijk en arm geschikt. Befcer en goedkooper als koe-melk. Fr 1.60 de doos. In ieder apotheek en goede kruidenierswinkel. Aan de dames van zekeren ouderdom. Indien gij eene goede gezondheid wilt bewaren en zich behoeden voor aile gevaar, zuivert u het bloed met de Pil Wallliéry. Eene doos jaarlijks is voldoende. Men zal zich nog hel wreed schelm stuk herinneren verleden jaar gepleegd in den nacht van 27 op 28 Februari le Dampremy, waar de eerw. heer pastoor der gemeente en zijne meid op afschuwe lijke wijze werden om 't leven gebracht. Zooals men weet, bleef die misdaad ongestraft. Doch het schijnt nu dat de beruchte automobielbaiidielen Bonnot on Garnier er niet vreemd aan waren. Rond den lijd dal de misdaad gepleegd werd, verbleven Garnier en Carrouy in de streek van Charleroi, waar zij verschei dene diefstallen pleegden. Dc bandiet Féjart die te Beauvais aan gehouden werd en bekend heeft een medeplichtige to zijn van Bonnot en konsoorlen, heeft verklaard dat. Garnier en zijne bende nog verscheidene andere misdaden gepleegd hebben in Belgie. Nu zal men zich herinneren dal de moordenaars van den pastoor van dam premy.gezien i-1 oweest zijn door verschei dene personenDeze beweerden, dat die kerels gekleed wa'vn met lange chauf- feursinanlels. Bovendien hoeft men den nacht -der misdaad geruimen tijd een automobiel voorbij de pastorij zien heen en weer rijden. De Parijzcr policie zal Féjart ónder vragen óver de dubbele moord van Dam premy. Van den anderen kant meldt men uit Gent de volgende bijzonderheden in betrek met den autodiefstal en den moord op den chauffeur Maurey Buiten de misdrijven in Frankrijk ge pleegd, kwam de bende ook in Belgie en vooral te Gent waar zij in den nacht van 23-24 Januari laatst de automobiel, een Minor-va, van dokter- Vernicuwe uit zijne bei gplaats, St Ilubertstraal, stolen, en ei- mee naar Amsterdam vluchtten. Acht dagen nadien, in den nacht van 31 Jan. op 1 Febr., hebben zij, na vruch teloos gepoogd te hebben de automobiel van M. Maurits Hye, Vijfwindgalstraat, die zijne garage heelt in de Anlhcunis straat, de auto in gang le krijgen, dezes chauffeur Marcel Maurey doodgeslagen en den nachtwachter Tomhuyser die de drie bandieten in de Violet lenslraat aan sprak, gescholen. Het parket van Gent, terecht vermoe dende dat de bende bai dielen die twee maanden nadien le Parijs in vollen dag in de Havrestraal een aanslag pleegde op den gcldomhalcr Caby en den agent Garnier neerschoten, alsook den aanslag pleegden te Cliantilly aan de bank van de Sociéló Générale waarbij drie be-- dienden gedood worden, dezelfde mon slors kond"» zijn die hier te Gent den moord hebben gepleegd, had aan het Fransch gerecht eene on lervragingscom- missie gezonden, om de aangehoudene personen daarover te ondervragen. In een dossier, Woensdag door het parket van Gent ontvangen, hekent do bandiet Carouy, die op Woensdag 4 April to Loziéres aangehouden werd, op welke manier zij de auto van den geneesheer gestolen en den chauffeur Maurey ver moord hebben. op 20 Januari laatst waren Carouy, Garnier on Bonnol uit Parijs vertrokken en kwamen te Gent aan, waar zij zich met eenen persoon van Gent die Carouy goed kende, in betrekking stelden, •Carouy, die, zooals men weet. vier jaren lang te St-Nikolaas verbleef, waar hij werkzaam was in de werkhuizen van Mechelen-Terneuzen,sprak zeer goed Vlaamsch en kende de stad Gent, daar hij er 's Zondags dikwijls kwam. liet was inden nacht van 23 24 Januari dal zij de garage van doktor Vernicuwe openbraken en er de automobiel stolen, waarmee zij de vlucht namen naar Am sterdam. Hel was Bonnot die altijd v. orde. Daar zij weinig gold hij zich had den verkochten zij de automobiel in Amsterdam voor eene som van 8000 fr. Vandaar vertrokken zij naar 'IFransch- Noorden waar zij eene rentenierster be stolen oii keerden dan terug naar Gent, waar zij den persoon die hen Inlichtingen moest geven om een ander automobiel ti; stelen ontmoetten Er werd besloten in eene garage in do St Atheunistraat le dringen, waar zij inderdaad twee automobielen aantroffen doch dien zij onmogelijk in gang konden brengen. Hel was rond middernacht loon de chauffeur Maurey in de garage kwam. Bonnot beval den chauffeur met den revolver in de band, de auto in gang Ie stellen, hetgeen Maurey weigerde. Maury antwoordde in het Duitsch, oeno taal die Bonnol ook machtig was. Alsdan besloot Garnier er een einde aan te stellen, doch wilde niet vertrekken zonder dezen getuige, Maury, van kant te maken. Garnier nam een stuk hout en sloeg er mee op het hoofd van den chauffeur die dood ten gronde viel Haastig verwijderden zij zich, zoo ver klaart Carouy en op den hoek oener straat sprak een nachtvvachtwaker, die ons reeds eonige minuten achtervolgde, ons aan en vroeg wat wij bij ons hadden. Dan keerde Garnier zicli om en voor alle ant woord schoot hijden nachtwaker omver. Men weet dat de man indeborstgetroffen was en-genas. Nadien zijn de bandieten langs den Brusselsteenweg gevlucht en hebben in Welt eren twee koepor.s genomen voor Antwerpen en twee voor Amsterdam. Te Antwerpen heeft de kerel, die hen te Gent, den weg had aangewezen hen verlaten en gedrieën zijn zij naar Amster dam voortgereisd, waar zij 's Anderdaags alweer een automobiel hebben gestolen om naar Frankrijk terug te keeren. Toen zij naar België terugkeerden geraakten zij verdwaald en bijhet om- keeren van eene baan reedde automobiel, hol was dan 3 uren 's morgends, in eene gracht, waar zij hem niettegenstaande de hulp der boeren, niet konden uitkrijgen en verplicht waren hem, geheel om te kantelen en le laten liggen. Na 30 kilometers le voet hebben afge legd kwamen de bandieten, die reeds wisten dat men op hun spoor was, lo Antwerpen aan, van waar zij den trein naar Parijs namen en daar do aanslagen pleegden die wij reeds kennen. Hel parket vak Gent zal nu ieverig dén kerel opzoeken die met deze bende lian dielen in nauwe betrekking was en dus deel genomen heeft aan den diefstal en de misdaad. Het huis M archie Pede, Huidevcl- tersstraat te Brussel, kondigt zijn Groo ten Uitverkoop van Einde Seizoen aan voor Zaterdag 29 Juni eu verzoekt zijuetalrijke klanten den omzendbrief wel Ie willen lezen welken zij op Zondag 24 Juni zal laten ronddeelen A.S. 12 6-12. Dinsdag nacht had in de werkhuizen van La Providence, te ^Marchicnne-au Pont, een vrceselijk ongeluk plaats. Eene smeltkroes is gesprongen, waar door het gloeiend metaal langs alle kanten rondspalte én vier werklieden trof, die vreesol ij kó brand wonden bekwamen. Twee werklieden bezweken na enkele stonden. De twee anderen zijn zoo erg verbrand,dat men wanhoopt ze te redden. RÜRGERDTJKE STAND DER STAD AELST. Geboorten Mannelijk geslacht 4) .- Vrouwelijk 11) Huwelijken. A. Mahieu, deurw., met M. Defenfe, z.. li. F. Pódévvyn, vumst., met L. Troffaes, wink. C. De Smet, landb., met J. Podevyn, z. b. Overlydens A. Bruylanl, vrouw Claessens, z. b. 57 jaar, St Janstr. M. De Brouwer, l\\ 20j., Violeltenslr. P. De Haeck,wedr Sanders, handel., 04 j., Moulslr. L. De Clercq, rentenierster 53 j Molenstr. E. De Stroopor, wed® Van der Eist, z. b., 78 j., Diepcstr. A. Waaiers, vrouw Kindermans, z. b., 40 j., Papen ï'Odendries. L. Van den Berghc, vrouw I)e Coninck. z. b., 54 j., Denderstr. 6 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Aalst. Zaterdag 8 Juni 1912. Aardappelen de 100 kilo, 13,00 k 14 00 Boter per 3 kil. 8,40 k 9,20 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,15 k 0,00 Eiers de 25 2,50 k o o Ajuin de 100 kil. 30,00 k 00 00 Viggenen, per koppel 70,00 a 80 00 BOTERMARKT. Heden Ziterd xg werden 220 klonten boter ter markt ge- Dracht. wegende te samen 1760 kilogi. HOPMARKT. AALST, 15 Juni.Deze laatste dagen is er geen verandering der hopmarkt aan te Stippen. Beschikbare waar noteert 225 tot 230 fr. doch er is weinig vraag. Vjor nieuw gewas bewegen de pryzen zich tus schen 145 en 150 frank. Do wasdom dor jonge plant maakt goede vorderingen maar de bludluizenplaag neemt niet af integendeel schijnt zij in versclieideno ge westen te vermeerderen. BRUSSEL, 12 Juni Markt kalm. Men k wot eert (1911) Poperinghc (stadslood) 210-2J5 fr. Aalst (stadsmerk), 220-225 fr. Nieuw gewas (1912) noteert Aalst 142 1/2 tot 145 fr., en Poperingbe 140 tot 142 1/2 fr. Openbare Eiermarkt van versclie inlandsche eieren, te Brussel, Sint Goorixplaats, 25. Woensdag 12 Juni. Prijs per 1000. Hoogsto prijs 94 fr. middenprys 90 fr. laagste prijs 86 fr.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2